Flora Bioscope Waalwijk. Zondag 4 Febr Pathé km40. Hst laid van - den Duivel. - Frcco's Zenuwhoofdpijnpoeders Freco's Zenuwtabletten üieuws uit Reusden, Gemengd Nieuw Charlie de Nathals. door het gansche Roergebied kan rond toeren om overal poolshoogte te nemen, den indruk, dat het in het Roergebied feitelijk ellendiger wordt, dan wanneer er een werkelijke oorlog gevoerd werd. De taaiheid en de driftigheid beide, worden van de Westfalen wel op een scherpen proef gesteld. En dat zal nog veel hachelijker worden, als de Fran- schen de isolatie van het Roergebied scherp doorvoeren. De komende weken worden dus de zwaarste. DRUNEN. Dinsdag vierde het echt paar Adrianus Willemse en Johanna de Poot hun gouden huwelijksfeest. Door de goede zorgen der feest commissie was de geheele buurt in feestdosch. Voor de woning der jube larissen was een eereboog opgericht, die vooral des avonds door de elec- trische verlichting, prachtig uitkwam. Des voormiddags werd een optocht opgesteld om, onder de opwekkende muziek eener buurt-harmonie, de feest vierenden en familie kerkwaarts te begeleiden, waar ten 9 uur een plech tige H. Mis tot dankzegging werd opgedragen. De geheele b'uurt nam hieraan deel. Na afloop dezer plechtigheid werd in dezelfde orde huiswaarts gereden. Talrijk warende schoone toespraken den jubileerenden aangeboden Eene in de buurt gevormde zangver- eeniging, bracht meermalen schoone liederen ten gehoore. De blijken van belangstelling en hoogachting bleven den geheelen dag inkomen en maakten voor de feest vierenden dezen schoonen dag tot een onvergetelijken. Des avonds werd door de harmonie „de Volharding" eene welgeslaagde serenade gebracht. De vroolijke stemming die den ge heelen dag heerschte, werd door geen enkele wanklank onderbroken, zoodat de feestviering tot eer van allen, in de volmaaktste orde afliep A.s. Zondag ten 5 uur zal de nieuwe Burgemeester Mr. H. J. M. Loeff, de congregatie bezoeken, om de hulde en gelukwenschen dier vereeni- ging in ontvangst te nemen. Door de liedertafel en harmonie zal bij deze gelegenheid een concert gegeven wor den DRUNEN Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat door den heer P. Smits, rijwielhandelaar, alhier een bios coop wordt opgericht. Met groote in genomenheid wordt zulks door de in gezetenen begroet daar zeer velen thans de moeite zich kunnen besparen daarvoor naar andere gemeenten te reizen. Wij wenschen den onder nemer in deze voor deze gemeente zoo nuttige instelling van harte succes hetgeen naar onze meening zeker niet zal uitblijven. A.s, Zondag 4 Februari houdt het Wit-Gele-Kruis, alhier een alge- meene ledenvergadering, des n.m. ten l'/a ure in de zaal van het meisjes patronaat. AgendaVerslag over het jaar 1922. b. Benoeming commissie tot het na zien der rekening over 1922. c. Ver kiezing van 2 bestuursleden enz Voor de militielichting 1924 zijn alhier 29 personen ingeschreven. SPRANG CAPELLE. (Voormalig Sprang.) Naar wjj vernemen zijn in de j 1. Vrijdag gehouden vergadering der Chr. Historische Kiesvereeniging alhier de volgende candidaten gekozen voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen B. Verhoeven, J. van Beek, L. Rijken, Jac. Nieuwenhuijzen, P. v. Drongelen, W. v. Campen. Daartoe in de gelegenheid gesteld door den Edelachtb. Heer Meijei, ter gelegenheid van zijne benoeming tot Burgemeester onzer gemeente, kwam j.l. Dinsdagavond het Chr. Mannenkoor „De Volharding" alhier in feestverga- dering bijeen. Nadat de Voorzitter deze bijeenkomst op gebruikelijke wijze had geopend, deed hij mededeeling van een bestuurs voorstel om onzen Edelachtb. Heer Burgemeester tot Beschermheer der vereeniging te benoemen, wat door den leden met een daverend applaus werd begroet. Het ging er dezen avond recht ge zellig toe. Orgel- en vioolmuziek, zang en voordrachten, wisselden elkander gestadig af, terwijl ondertusschen door de dames voor den „inwendigen mensch" werd gezorgd. De uren vlogen voorbijte circa half twaalf werd deze bij uitstek ge slaagde feestavond op gebruikelijke wijze gesloten en keerden de aanwe zigen voldaan huiswaarts. Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de afgeloopen maand Januari 1923 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd (73 inlagen) f4675.48. Terugbetaald (29 terugbet.) f 7431.22. In de Herv. Kerk hoopt op Zondag 4 Febr. nam. op te treden Ds v. d. Vlugt van Drunen. Maandagavond kwam de A.-R. Kiesvereeniging alhier in jaarvergade ring bijeen. De Voorzitter dhr. G. J. van Willigenburg opende deze bijeen komst met het lezen van een gedeelte uit Gods Woord en sprak daarna een kort openingswoord, waarin hij de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid de nieuwe leden. Spr. zeide dat wij thans in zeer donkere omstandigheden bijeen komen. Nog steeds worden wij geslingerd tusschen hoop en vrees of welhaast de vrede komen zal. Doch, aldus spr., indien God het niet verhoed zal er weer spoedig een oorlog losbranden. Ook op economisch terrein is het alles moeilijk en donker. Spr. spoort allen aan om mede onze beginselen uit te dragen op maatschappelijk terrein tot eere Gods. Hierna doet de Voorzitter enkele mededeelingen, o.a. dat er tusschen de besturen eene bespreking gevoerd is tot samensmelting der A.-R. Kiesver- eenigingen van Sprang en Capelle Besloten is voorloopig zelfstandig te blijven, doch zoodanig stam te werken dat de lijsten zullen worden verbonden en dat zij één zelfde program van actie zullen hebben. Nadat de Secr. de notulen had voorgelezen, leest hij tevens voor een antwoord van de Regeering op de gezonden motie, waarin wordt gezegd, dat deze aangelegenheid de volle aandacht der Regeering heeft. De Secr. brengt z'n jaarverslag uit en herinnert daarin aan den nooit gedachten uitslag der 2de Kamer-ver- kiezing Tevens dat de vereeniging van gemeenten, waartegen wij zoo zeer hadden geprotesteerd toch een feit is geworden. Het ledental is, zegt spr., sinds de oprichting verminderd en het is Uwe taak het vroegere ledental weer terug te krijgen. Ook de Penningm brengt verslag uit. Geconstateerd mag worden dat de vereen, op finantieel gebied tevreden kan zijn. Bij de Bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden bij acclamatie herkozen. Thans kwam aan de orde de be spreking van het Program van Actie voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Hierin werd o.a. opgenomen Gebed in den raad, Bevordering Zondagsrust, Bevordering eenheid saamgevoegde gemeenten, enz. enz. Samenstelling Candidatenlijst. Bij de stemming behaalden onderstaande heeren het achter hun naam vermelde aantal punten: 1. G. J. van Willigen burg 243; 2. M. Zwart 172; 3. G. Vos 152; 4. Jac. de Bie 112; 5. F. M. de Jong 87 6. C. Timmermans 76; 7. Jac. v. Drongelen 55. Aan deze heeren zal het Program van Actie tot instemming worden voorgelegd. De Voorzitter zegt dat van de Chr Hist. Kiesvereeniging een schrijven is ingekomen waarin wordt verzocht de lijsten te verbinden. De voorwaarden hiertoe moeten natuurlijk zijn instem ming met ons Program van Actie. De vergadering gaf het Bestuur hierin vrij mandaat. Thans kwamen nog aan de orde een onderwerp van dhr. G. J. van Willigenburg over„Noodzakelijkheid en 't goed recht der A R. Kiesver eeniging, ook ten opzichte van plaatse lijke toestanden". Spr. zet daarin duidelijk uiteen het bestaansrecht der A.-R. Partij en zegt dat er geen partij is die zoo zuiver let op den eisch van Gods woord. Er bestaan tusschen onze candidaten geen principieele verschillen. Inleider bespreekt verschillende andere protestantsche partijen. Men .zegt dat de C.-H. Partij de belangen i der Herv. Kerk. dient en de A.-R. Partij de belangen der Geref. Kerk. Niets is j minder waar dan dat zegt spr. Wij moeten strijd voeren tegen de C.-H. Partij omdat die geen scherp omlijnd program heeft, waaraan hun candidaten zijn gebonden. In de A -R. Partij is plaats voor iedereen, tenzij zij maar instemt met ons Program van Beginselen. De liberale partij is niet gebaseerd op Gods Woord, doch alleen op den volkswil. De liberale heeren spraken in 1919 van een uitsmijtingssysteem. Langs eerlijken weg, zegt spr., hebben wij getracht onze menschen naar voren te brengen, En thans zijn zij, die vroeger de lakens uitdeelden weer in actie, maar nu onder den schoon- klinkenden naam van Christelijk His torisch. Daarom moeten wij strijd voeren tegen de zich noemende C.-H. Partij, want het zal blijken, dat zij voor principieele beginselen niet te vinden zijn Noodzakelijk is onze partij en politiek. Du< allen bidden en werken voor onze beginselen tot uitbreiding van Zijn eer en tot bloei van land en volk en onze gemeente Op deze schoone inleiding volgde eene aangename gedachtenwisseling D iversen Onderwerp van den heer W. Helm- sing „Waarom Anti-Revolutionnair Spr. begint met duidelijk uiteen te zetten het ontstaan onzer partij en zegt dat zij het zuiverst staat op den grondslag van Gods Woord. Ons land werd ook vroeger geregeerd door zui vere Calvinisten, doch allengs werd minder rekening gehouden met Gods Woord en meer met den wil der men schen, totdat men weer het zuivere standpunt innam. Groen v. Prlnsterer was de oprichter onzer Partij, die zich later schaarde achter Dr. Kuyper. Onze partij heeft een zelfstandig bestaan. Gr. v Pr zeide„In ons isolement ligt onze kracht", d i in onze eenheid en beginselvastheid Spr. besprak ook de samenwerking met alle christelijke partijen, indien wij ons beginsel maar vasthouden. Ook op deze leerzame inleiding volgde eene korte bespreking Aan het einde dankt de Voorzitter voor de trouwe opkomst, waarna deze gezellige vergadering waar ook de inwendige mensch niet was vergeten, te half twaalf door den heer Klootwijk met dankzegging werd gesloten. VRIJH.-CAPELLE. Geref. Kerk. A.s. Zondagmorgen half tien en 's middags half drie zal Ds. G. H. de jonge voor zijn gemeente optreden. CAPELLE. A.s Zondag zal voor de Ned. Herv. Gem. alhier optreden Ds Anker van 's Gravemoer, des n.m. 2 uur. Naar men ons mededeelt is tot stationschef op het station aan de Hoogevaart alhier benoemd de heer P Geurts, stationsambtenaar te Weert. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1924 dezer gemeente be draagt 20. A.s. Maandagavond zal de A.R. Kiesvereeniging alhier een ledenverga dering houden waarin o.m. aan de orde zal komen de a.s. gemeenteraads verkiezing. A.s. Woensdagavond 7 uur zal in het vergaderlokaal in de Nieuwstraat door de Chr. Hist. Kiesvereeniging een algemeene ledenvergadering worden gehouden, waarin de volgende punten zullen worden behandeld 1 Ingekomen stukken, 2 Bespreking stellen candida ten voor de a s. gemeenteraadsverkie zing, 3 Bespreking samenwerking met de Anti-Rev. Kiesvereeniging. WASPIK. Het kind van den land bouwer J H. overleed heden aan de (blauwe) mazelen. Dit is hef eerste slachtoffer dezer kinderziekte. Moge het bij dit ééne geval blijven De jaarvergadering van het „W. G K." zal gehouden worden op Zondag 18 Febr. Als spreker zal op treden de ZeerEerw. Pater Langerwerf, missionaris uit Nieuw Zeeland, en thans mef verlof bij zijn geachte familie. in plaats van den heer A. Schen kels is tot lid der Commissie tot we ring van schoolverzuim benoemd de heer Ant. Brokx Jzn. Ofschoon er nog geen oproeping is gedaan bieden er zich toch reeds tal van sollicitanten voor de betrekking van Gemeente-Ontvanger aan Lief hebbers bij de vleet. Aan de nieuwe Christelijke School wordt de laatste hand gelegd. Binnen kort zal zij geopend worden. Het ge bouw voldoet aan de strengste eischen en maakt van binnen vooral een pret- tigen indruk. De datum voor de uitvoering van „Entre Nous" is thans vastgesteld op 11 Februari. Het belooft een drukke avond te worden. In plaats van mej. Glaudemans, gewezen onderwijzeres aan de R. K. i Meisjesschool alhier, thans te 's Bosch, is benoemd een Eerw. Zuster, zoodat er slechts een leeken-leerkracht is overgebleven. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht: Tarwe f 10.25, Rogge f 9, Haver f 10 50, Boonen f 18, Erwten 20 k f 20.50, Hooi f42, Stroo 20 a f 21. Met 1 Mei a s. hoopt dhr. Oomes Bruggewachter alhier den dienst met pensioen te verlaten. Gedurende 33 jaar was genoemde Heer bruggewach ter Moge hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust genieten. Het Ziekenhuisfonds ontving gedurende het afgeloopen boekjaar aan contributies enz. ruim f 1100 De R. K. Tooneelvereen. „Kunst na Arbeid" voert Zondag en Maandag het Historische Drama „Kruis en Kroon" op. Zondagmorgen zal er op 't Dorp in de Ned. Herv. Kerk leesdienst zijn, terwijl des namiddags op 't Veer de ZeerEerw. Heer Ds Anker uit 's Gra venmoer hoopt op te treden. De C. N. Werkliedenvereniging houdt Zaterdag een vergadering, waarin o. m. Bestuursverkiezing zal plaats hebben en de viering van het Jaarfeest zal besproken worden. Naar wij vernemen werd voor Drama. (9 deelen.) het orgel in de R K. Kerk alhier on geveer f 13000 bijeengebracht. Voor zeker groote offervaardigheid spreekt uit dit bedrag. Vanwege de St Vincentiusver- eeniging wordt hier geregeld aan arme kinderen iederen middag behalve Za terdag en Zondag warm eten verstrekt. Naar men mededeelde zijn er 65 kin deren des middags aan tafel. LOON OP—ZAND. Onze harmonie „Concordia" ontving heden de konin klijke goedkeuring en zal a.s. Zaterdag n m. eene muzikale wandeling maken door ons dorp waarna een volkscon cert in de zaal. Een hartelijk proficiat aan onze Koninklijke E. Harmonie „Concordia". Heusden 3 Febr. 1923. Dinsdagavond 6 Febr, vergadert de R.K. Debatingclub „St. Catharina", waarin de heer Sens een causerie houdt over een paar godsdienstige onderwerpen. Voor 1923 is tot voorzitter der commissie tot wering van schoolver zuim benoemd j. A. Verhoeven tot vice-voorzitter F. Hilwig en tot secre- jaris W. van Wijnen. P. P. 8 cent, doos 25 st. 11.70. tegen Zenuw in de tanden, Zenuw koorts, Zware Zenuwhoofdpijn. Per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgb. bij Drogisterij „De Toko" Waalwijk en Gez. Wagemakers, Kaats heuvel. 2 22603 Zooals gemeld heeft een ploffing van mijngas plaats geha de mijn Heinrich. Tot heden zijn 200 man uitgegraven en geb Er zijn 35 dooden onder. Er bevi zich nog 600 man onder den Uit Stockholm wordt gemel uitsluiting in de zaagmolens daag beginnen. Behalve de 25 beiders, die er direct bij b zijn, worden door het confli arbeiders getroffen, De voor de bemiddelingscommissie ring, Kvarnzelius, is nog ste weer, om een weg te vinde de gemeenschappelijke uits hout-, zaagmolen- en houtsl' te doen opheffen. Te Siran kwam e werkzaam in de electrische centrale aldaar, per ongeluk in aanraking met de hoogspanningsleiding, die onder een stroom stond van 45.000 volt. De man was onmiddellijk een lijk. Bij tal van personen in de ge meente Barneveld heeft zekere v. d. B., zoogenaamd ten behoeve van een teringlijder, een lijst gepresenteerd, waarop-j druk werd geteekend Jzoodat v. d. B. al spoedig f 200 bijeen had. welk bedrag hij echter ten eigen bate heeft aangewend. Deswege is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Te Aschendorp, achter Bellingwol- de (Gr) is Woensdagavond de 19-jarige Adalbert Abels door zijn kameraad K. K. doodgestoken.^De dader is aan gehouden. De coiffeur W. Jansen te Baarn is vanaf Zaterdag begonnen de werk- loozen voor den halven prijs te scheren. Te Assen wordt sedert Dinsdag vermist het 12 jarige zoontje van den heer L. Men vreest, dat het kind ver dronken is. Vanmorgen, ruim drie weken nadat de vrouw van M. uit de Rem brandtstraat, Den Haag, met haar twee kinderen in het water sprong, is, niet ver van de plaats in den Zuid-Binnen singel, waar de lijken van de vrouw en een der kinderen zijn opgedregd, het lijkje van het jongetje door een schipper drijvende aangetroffen. Voor het Kantongerecht te Rot terdam diende Dinsdag de zaak tegen den verkooper der loten van de Hoi- landsche Credietbank, J. C. Soudijn, aldaar, wien ten laste was gelegd door verkoop der bekende Broekhuijs-obli- gaties, deelneming in een obligatie- leening resp. loterij te hebben open gesteld. Beklaagde bekende de obligaties te hebben verkocht. Achtereenvolgens werden door den kantonrechter, mr. Wenholf, een ruim twintig tal getuigen gehoord, bij wien werd geïnformeerd naar de werkwijze der bank, het verrichten van gewone bankzaken, het uitbetalen en inwisse- Komisch. len van coupons en oude obligaties. Het O. M, waargenomen door mr. Römer, eischte ten slotte tegen den beklaagde Soudijn f 100 boete,jsubs 1 mnd hechtenis. Beklaagde's verdediger was mr. Bourlier uit Den Haag, dezelfde, die Broekhuijs destijds verdedigde. Het ligt in het voornemen van het O. M. om ingeval den eisch tegen beklaagde wordt bevestigd, alle ver- koopers der obligaties, alsmede de couranten, die nog advertenties er over zullen opnemen, te doen vervolgen. Na afloop van de vijf en twin tigste voorstelling van Henri ter Hali's revue „Nou Nou" in het Theater Soes man te Rotterdam, werden o.m. aan: de drie voornaamste artisten, mevrouw^ Röhler-Van Gelder (Roosje), Buzau en S. Nieuwenhuijzen bloemenmanden aangeboden, namens den heer W Broekhuijs. In al deze manden bevond zich een enveloppe. Toen ze door de artis!en geopend werden, bleken ze een bankbiljet van duizend gulden te bevatten 1 Uit Heerlen wordt ons gemeld De Fransche en Belgen hebben in het bezette gebied te Herzogenrath ongeveer 180 wagons steenkolen uit Nederlandsche mijnen en voor Bazel bestemd, in beslag genomen en naar Frankrijk gevoerd Dergelijke zendingen kolen werden steeds over Duitschland naar Zwitser- lanc INGEZONDEN MEDEDEELINGEN

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6