Provinciaal Nieuws heereti A. Verhoeven en A. Rijken. 5. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijziging der verordening voor de le vering van electriciteit. De Voorzitter zegt dat de inkomsten van het electriciteitsbedrijf verminderen doordat de afname van het aantal K. W veel is verminderd. De Wethou ders zijn er nu voor om den K.W prijs te verlagen en te brengen van 60 op 50 cent voor licht en van 35 op 25 voor kracht Ze meenen dat daardoor meer gebruik van de electriciteit zal worden gemaakt alsook meer aanslui tingen zullen komen waardoor dan grooter verbruik komt. Men gaat van de meening uit hoe goedkooper de prijs is hoe meer er ook zal worden verbruikt. Over de maand December van het afgeloopen jaar zijn meer dan 200 K. W.U. minder verbruikt als een vorig jaar ondanks dat er nu 25 aansluitingen meer waren bijgekomen. De Voorzitter merkt nog op dat het in Sprang destijds met het gas ook zoo is gegaan. Toen het zoo duur was, zag men 's avonds bijna nergens meer licht aan, doch, toen de prijs van het gas goedkooper werd gesteld, werd het verbruik direct weer veel grooter. De heer Middelkoop is van meening dat op veel plaatsen de aanleg niet goed is geschied. Nu heeft men veelal zich beijverd om zoo weinig mogelijk lichtpunten aan te brengen Dit nu is dikwijls verkeerd aangezien men nu lampen noodig heeft van veel meer kaarssterkte. In de meeste geval len kan men beter een lichtpunt meer hebben. De heer Treffers meent dat de alge meene malaise aan het minder ver bruik niet vreemd zal zijn. Bovendien acht hij 60 cent ook veel te duur. De heer van der Hoeven heeft hooren beweren dat er een zeer groot verlies is van stroom en vraagt of de oorzaak daarvan niet valt op te speuren. De heer Michael zegt dat de des kundigen beweren dat het stroomverles betrekkelijk is en op een zoo'n uitge breid net normaal mag worden ge noemd. Het schijnt ook niet te zijn te ondervangen. Middelkoop. Door het afhakken van takken is er een groote verbetering gekomen. Van der Hoeven. Ik dacht dat een derde verlies heel veel was. De heer Middelkoop wijst er op dat voor krachtgebruik de prijs te hoog is. De menschen gaan er nu niet toe over. Op een vraag van den heer Kerst, of het finantieel resultaat al bekend is, merkt de Voorzitter op, dat de afreke ning nog niet is ingekomen. De heer Kerst meent dat het een sprong in het duistere doen is evenals dat dit met de spoorwegen het geva is. Er wordt wel gezegd dat, als het reizen wat goedkooper is er veel meer zal worden gereisd en de resultaten daardoor beter zullen worden, doch zeker is dat niet te zeggen en zoo is het hier met het electriciteitsbedrij! 't zelfde. Nu is er nog een bezwaar aan ver bonden en dat is naar spr. meening dat, als ondanks het verlagen van den prijs er nog eens een tekort zal blijven dit dan zal moeten worden aangezuiverd uit de inkomsten van de belasting zoodat ook de niet-verbruikers dan in die kosten moeten gaan betalen De heer Middelkoop zegt dat di altijd het geval zal zijn ook al verlaag! men de prijzen niet. De heer Kerst is het met den heer Treffers eens dat de heerschende malaise voor een groot deel de oorzaak zal zijn van het minder stroomverbruik Alle menschen bezuinigen en kan er een pit worden uitgedraaid, dan wordt dat niet nagelaten. Na nog eenige discussie wordt be sloten den prijs per K.W. te brengen voor licht van 60 op 50 en van kracht van 35 op 25 cent. 6. Voorstel van Burg en. Weth. tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1922 Conform het voorstel wordt besloten. Wordt besloten ter bespreking van een voorstel om het crediet voor de uitgetrokkenen met f 1000 te verhoogen in geheim comité over te gaan. Na heropening der vergadering wordt besloten het crediet met f 1000 te verhoogen en daarvoor eene geldleening aan te gaan tegen een rente van hoog stens 6 pCt. Voorts om aan de dubbel- uitgetrokkenen eene uitkeering te ver- leenen gelijk aan die van Sprang. Niemand meer hetwoord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Waalwijk, 6 Februari. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zal op Donderdag 15 Februari des n.m. ten 5 uur een algemeene vergadering houden in de raadzaal alhier. Maandag 11. heeft te Utrecht een bijeenkomst plaats gehad van de commissie van overleg uit de schoen en lederindustrie nzake de crisisactie, Alle bonden waren vertegenwoordigd. Na breedvoerige besprekingen werd besloten eene groote protestmeeting te houden tegen de lijdelijke houding der regeering inzake de invoerbelemmering van Schoenen en Leder, op Woensdag 21 Februari a.s in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage. Alle bonden op 't gebied van de schoen- en lederbranche werken mee tot deze landelijke meeting en allen die eenigszins betrokken zijn bij deze industriën moeten tegenwoordig zijn. Van eiken bond zal een spreker optreden, wien een kwartier tijd wordt gegeven. Nadere bijzonderheden volgen. Morgen, Donderdagavond, zal de zevende cursusavond worden gehouden in de groote zaal van den R K Werk- iedenvereeniging. j Inplaats van den weleerw. heer dendrikx die zou spreken over .De balling van Wieringen", doch door ziekte daartoe verhinderd is, zal de weleerw. heer Bijnen, kapelaan te s Bosch spreken over Noord Afrika in woord en beeld, (met lichtbeelden) Een leerrijke avond staat den leden en belangstellenden weer te wachten. De tooneelvereeniging D. V S.V. heeft Zondag op het concours te Nijmegen goed succes gehad. Te oordeelen naar het enthousiasme van 't publiek zou men mogen concludeeren dat zij wel een kans heeft naar een prijsje. De uitslag wordt Zondag be kend gemaakt Gisterenavond werd door den ZeerEerw. Heer pastoor uit Lierop in het Bondsgebouw te voorm Baardwijk eene lezing met lichtbeelden gehouden over Lourdes. De zaal was overvol. Op zeer aangename, onderhoudende wijze wist Z Eerw zijn reeks prachtige beelden toe te lichten en alle aanwe zigen als het ware een reis naar dit schoone, beroemde genadeoord te laten meemaken. Achtereenvolgens werd vertoond hoe het oorspronkelijke Lourdes er uitzag en hoe een en ander later is veranderd kreeg men afbeeldingen te zien van het in- en uitwendige der prachtige kerken, van de wonderbare grot, van de plechtige processies enz. Aan de hand eener reeks beelden schilderde Z Eerw. voorts het leven van Berna- dette. Met de grootste aandacht werd een en ander door de aanwezigen gevolgd en bij velen heeft Z Eerw voorzeker het verlangen opgewekt ook eens zoo'n bedevaart te kunnen meemaken, wat echter voor de meesten té kostbaar is Z.Eerw deelde verder mede dat hij juist daags tevoren door Z D H. den Bisschop was benoemd tot president van een der comité's aan wie de or ganisatie dezer bedevaarten is opge dragen en verklaarde zich bereid steeds alle gewenschte inlichtingen te ver strekken. Het Zangkoor luisterde verder met een paar nummers dezen welgeslaagden avond op Aan het slot dankte de WelEd heer v. Heijst, oud-burgemeester, die deze bedevaart het vorig jaar nog meemaakte, Z.Eerw. namens alle aanwezigen voor zijne keurige lezing, waarmede allen hunne instemming betuigden, Aan het overzicht per einde Januari van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te New-York ont- leenen wij Wij kunnen den toestand hier schetsen als volgthuidenprijzen zijn ongeveer 3 cent per pond lager dan de hooge prijzen van onlangs en verdere daling wordt niet verwacht. De huiden- en leermarkt werken nu dusdanig samen, dat bestendigheid in deze industrieën mag verwacht worden. De schoenproductie werd slechts overtroffen door de zeer hooge pro ductie in 1919. De daling van de huidenprijzen moet gezocht worden in de weigering van den handel prijzen aan de leer looiers te betalen, welke ruim 60 pCt. waren boven die van Maart j.l. Aan gezien de stijging van de lederprijzen geen gelijken tred heeft gehouden met die van de ongelooide huiden, trachten de leerlooiers met alle macht te be werken, dat de packers hun prijzen verlagen. Het jaar 1922 is een voordeelig jaar geweest voor de schoenenindustrie. De productie van October 1921 October 1922 is slechts eenmaal over troffen, n.l. in 1919. Niet minder dan 318 424,917 paar schoenen werden gefabriceerd tegen 331,224,328 paar in 1919. Dit beteekent gemiddeld voor eiken bewoner van de U.S.A. 'n paar schoenen. Men verwacht geen prijsverandering voor schoenen om redenen van be stendigheid in de leerindustrie zoo even vermeld. De exportcijfers stijgen dagelijks. Of het Holland desalniettemin zal gelukken schoenen uit te voeren naar hier zal o i. slechts een kwestie van prijs zijn BOSSCHSCHE CARNAVLSFEESTEN. Zondag 11 Februari. 12 uur plechtige intocht van Z.K.H. Prins Amadeiro Ricosto di Carvanallo, ridder van het Reksam heer en meester van Oeteldonk en des zelfs watervrije Moerassen en Zandwoestijnen. Aanbieding huldeblijk aan den prins door het bestuur der Waterrotten te circa half één, Draaibrug. 2 uur Groot matinée musicale in het Luxor Theater. 4.30 uur officieele huldiging van de Prinselijke Prop Club aan haar club gebouw ter gelegenheid le lustrum, door Z.K.H. Prins Amadero raad van Elf, Waterrotten en Dommelclub. Maandag 12 F$br. 1 uur Groote optocht voorstellende Oet. Historiem te praalwagen uit de ronmrijkste tijdperken van de Oet ge schiedenis. samengesteld door Oet. Club, Dom mel club, Waterrotten en Prins Prop. club; 10 praalwagens, 200 paarden 5 muziek korpsen. Schitterende costuums uit het Biede- mijer-tijdperk, directoire-tijdperk, Lo- dewijk XVI en Napoleon. 3 uur troonrede van Z.K. Hoogheid aonspraok burgervaojer. Daarna voortzetting optocht. Dinsdag 13 Februari. 2 uur Groote gecostumeerde optocht ter eere 12'/2-jarig bestaan Dommelclub. Matiné op de markt 3 uur officieele huldiging van het bestuur der Dommelclub door den raad van XI en besturen andere carnavals verenigingen, Prins Amadeiro en ge volg zullen vertegenwoordigd zijn. Speciaal muziekkorps luistert deze plechtigheid op. Groote gecostumeerde rijtoer, Prins Amadeiro en gevolg Bezoek standbeeld van Oeteldonks oprichter. Zondag, Maandag, Dinsdag gecostu meerde bals in de verschillende ge legenheden. In den kieskring Eindhoven had de stemming in de RK Kiesvereni ging den volgenden uitslag 1. J. J J. de Vlam, Eindhoven, (aftr.) 80137 punten 2. P. G. R. G. Panken te Eersel, (aftr) 79187 punten; 3. J J Beliên, Oirschot, (aftr 75528; 4. j. A. Baken. Riethoven, (aftr.) 74131 5. P. J. G. Aarts, Bergeijk 67587 6. jhr. mr. M J Th. M Smits van Oyen, Nuenen, 65372; 7. F Th. H. Uijen, Woensel, 62410 G. F. van de Westelaken, Eindhoven, (aftr.), 54601 9. jhr. mr F. J. M. Smits van Oyen, Eindhoven, 49533; 10. H van Woer- kom. Woensel, 48915; 11. J. H A. Gyrath, Valkenswaard, 42729; 12. M. J F Cox, Eindhoven, (aftr.), 41175; 13 A. van de Moordijk, Eindhoven, (aftr.) 34091 punten. De voorloopige uitslag van de stemming over de R K. groslijst luidt voor den Statenkieskring Helmond 1. J. van Beek, Deurne (aftr.)2. M A. Völker, Veghel (aftr3 G. Coovels, Helmond (aftr.); 4 M. v. Hout, Hel mond (aftr 5. Nieuwenhuis, Budel 6 P de Wit, Helmond (aftr.)7 Strik, Stiphout; 8 Fransen; 9 A. Albers, Pistorius (aftr.)10 J. H. de Wit, Helmond. DRUNEN. Zondag hadden deleden der jongelingen-congregatie het voor recht en genoegen, den nieuwen Bur gemeester, Mr. H. J M. Loeff, in hun midden te zien optreden. Ten 5 uur betrad Z.Ed.Achtb. de versierde zaal, waar hij onder het spelen eener feest- marsch, ontvangen werd. Het bestuurs lid, de heer M. van de Leur, hield de volgende toespraak EdelAchtbare Heer Mocht voor eenigen tijd onze ge meente zich gelukkig achten, toen het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin behaagde U te roepen tot uwe eervolle en gewichtige betrekking, de onverdeelde bewijzen van sympathie en blijde instemming, konden bij die gelegenheid U overtuigen, hoe welkom ons allen uwe benoeming was. Ook wij, leden dezer vereeniging, waardeeren ten zeerste het voorrecht. U heden in ons midden te zien op treden, om een hartelijken en oprechten gelukwensch te ontvangen. Immers, EdelAchtb. Heer, gij zijt' voor ons in deze vereeniging geen vreemdeling. Meermalen mochten wij bij feestelijke bijeenkomsten U in ons midden zien en uw optreden heden avond is een bewijs, dat gij de een voudige hulde onzer congregatie op prijs stelt. Doch, al kan die hulde u gebracht, uit den aard der zaak hier slechts een voudig en nederig zijn, wij willen niet onder doen in oprechtheid en levendige belangstelling, en mogen wij er een hartgrondigen wensch bijvoegen, hi; zal zijn, dat gij lang, zeer lang moogt werkzaam blijven in uwe eervolle be trekking en steeds getuige van eene onverzwakte belangstelling in uw persoon. Veroorloof ons bij dezen, ook uw verdienstelijken voorganger, die gedu rende dertig jaren zijne beste krachten aan de belangen van Drunen heeft gewijd, en immer onze congregatie gunstig was gezind, dankbaar te ge denken, Naar zijn voorbeeld durven wij rekenen op u^we voortdurende be langstelling, en wij herhalen den kreet die nog kort geleden alomme weer klonk Leve de Koningin Leve de Burgemeester van Drunen Een krachtig, hij leve lang, door de harmonie ingezet en door allen inge stemd, volgde op deze rede. Harmonie en Liedertafel brachten eenige hunner schoonste nummers hierna ten gehoore. Met de hem eigene welsprekendheid bracht Z E.A, dank voor de hem ge boden hulde en goede wenschen en voegde daaraan nog toe Als oud—lid van de Canisius-con gregatie te Nijmegen en van de Stu denten-congregatie te Amsterdam, ge voel ik mij hier bijzonder thuis en durf ik u, leden der jongenscongregatie te Drunen, mijne vrienden te noemen. Nu men in den tegenwoordigen tijd alle moeiten doet, om de christelijke naastenliefde en den godsdienst uit de maatschappij te verbannen, nu men zelfs in Rusland een standbeeld durft op te richten voor [udas, den apostel- verrader, nu moeten wij R.K. mannen en jongelingen ons dichter aaneen scharen in een zuiver godsdienstige vereeniging, zooals de jongenscongre gatie is. 5 Wij R.K, mannen en jongelingen van eiken staat en stand, rijk en arm, geleerd en ongeleerd, door de christe lijke naastenliefde met elkaar verbon den, wij zullen door deze vereeniging Christus doen heerschen, ook in het publieke leven. Een luid en langdurig applaus ge tuigde van de waardeeringen instem ming der leden. Een voor deze gelegenheid vervaar digd algemeen feestlied, met begeleiding der Harmonie, klonk nog uit volle borst door de ruime zaal. In algemeene vergadering der eden van den R.K Boerenbond, afd Drunen en Elshout, werd door den Secretaris, de heer M. van Halder, verslag uitgebracht over den toestand en de werkzaamheden der vereeniging n 1922 Daaruit ontleenen wij het volgende De ontvangsten bedroegen f 41519.72'/, De uitgaven f 41214 92 Batig salo f. «304 80 De afdeeling, vroeger bij den Kring s Bosch behoorende, werd door het Hoofdbestuur ingedeeld bij den Kring Langstraat van den N.C B. welke in den loop van 1922 is opgericht en gevestigd te Waalwijk en waaronder behooren de afdeelingen Haarsteeg en Hedikhuizen, Herpt en Bern, Nieuw kuik, Drunen en Elshout, Waalwijk c a., Waspik, Geertruidenberg, Raamsdonks- veer, Made, Dussen en Hank, Voor rekening der afdeeling werden in 1922 verkocht 870931 K G. mest- stoffen tot een bedrag van f28481 68 Dat de prijzen der meststoffen in het afgeloopen jaar belangrijk minder wa ren dan in 1921, bewijst het volgende AIzoo 1921 werden verkocht 697890 K G. voor een bedrag van f 42369.61 in 1922 werden verkocht 870931 K G. voor een bedrag van f 28481 68. Alzoo eene vermindering van pl.m. 50 °/0. Voor rekening van het filiaal der Coöp H, V. werden in 1922 aangevoerd 346450 K.G voederartikelen en 196050 K.G. meststoffen, zoodat in het geheel werden aangevoerd 1.413,431 K.G, Het aantal werkende leden bedroeg 31 Dec. 1922, 409, dat der contribuëe- rende leden 32 en dat der arbeider leden 34. De aftredende bestuursleden, de heeren C, van Huiten en F. van Drunen, werden herkozen. Na toelichting door den Weleerw. Heer Willems, kapelaan te Elshout, werd besloten toe te treden tot de slacht veeverzekering. Eveneens werd goedgekeurd de aanschaffing van een veewagen. VLIJMEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag, 9 Febiuati 1922f des namiddags ten 7 30 ure, ten Raadhuize dezer gemeente, Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken„ 2 Periodieke herbenoeming van een Hoofd-Iageland van het waterschap Noord Oostelijk Noord-Brabant de leden der Commissie van toezicht op het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling 4 leden van de schaUlngs- commissie een lid van de schaar com missie 2 leden der Commissie tor Wering van Schoolverzuimen een lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding respec ie velijk van de Heeren G. R. van der Vea- S. R. van der Ves, C. van Wa genberg, H. Verboort, A. van dei Heijden, en A. van den Heuvel, P Buul, A. F. Mommcrsteeg M. de vaa Vaan Mi., en W. van Sprang H. van Halder F. van Stokkum en C van Helvolrt H. de Vaan Wzo. 3. Voorstel tot het sluiten van eene leenisg van kasgeld over 1922. 4. Machtiging van B. en W. tot het houden van verpachtingen en verhurin gen over 1922. 5. Verpachting bouwland Vea 6 Voorstel tot onderhandschen ver koop van 2. perceelen land in de kleine kaveling. 7. Voorstel tot aanwijzing van de voetpaden In de Mommersteeg, de Prltmiteeg en de Rup tot rijwielpaden. 8. Voorstel van B. en W. tot bei- ziening der verordening op de heffing en invo.'denlog van leges ter Secretarie 9. Verzoek va- de Bijzondere School besturen om een voorschot op de kosi ten van Instandhouding der Scholen over 1923. 10. Wijziging der begtootlsgen 1922 en 1923. SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang). |1. Vrijdagavond kwam de Afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- arbeidersbond in jaarvergadering bijeen Nadat de Voorzitter dhr. C. Klootwijk de bijeenkomst op gebruikelijke wijze heeft geopend heet hij de aanwezigen hartelijk welkom en wijst in 't kort op de moeilijke tijdsomstandigheden waar in wij leven Hij spoort tevens aan trouw te blijven aan onze beginselen en aan de Organisatie. Hoewel wij thans alle aangewezen zijn op de werk lozenkassen, zegt spr., moet dat niet ons eenig doel van Organisatie zijn, maar bovenal moet ons doel zijn de Chr. beginselen te progageeren. Nadat de Secr. en Penningm. hun Jaarverslag hebben uitgebracht heeft de Bestuursverkiezing plaats. De aftredende Bestuursleden de hee ren H. Spierings, H. Chabot en A. Chabot worden alle herkozen, terwijl in de vacature G. Rijken wordt geko zen L. Varrossiau. Aan het einde brengt de Voorzitter den aanwezigen dank voor de trouwe opkomst en spreekt den wensch uit dat de Heere onze God voor onze arbeiders spoedig betere tijden mogen doen aan breken, opdat wij weer met handen arbeid loon mogen verdienen tot onderhoud van onze gezinnen. CAPELLE. Maandagavond kwam de Ant. Rev. Kiesvereeniging in jaarver gadering bijeen. Ruim 7 uur opent de Voorzitter, de heer J. Spierings deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Hierna heet hij allen welkom wijst, mede in verband met het gelezen schriftwoord, op den ernst der tijden, om zich niet af te laten voeren door ijdele woorden op verkeerde paden. Spreker heeft speciaal op het oog de komende gemeenteraadsverkiezing. Het gaat niet aan, aldus de Voor zitter, de goede eigenschappen in onze tegenstanders te miskennen, en als per soon zijn er ook onder hen die respect afdwingen, doch wij moeten ernstig rekening houden met het beginsel dat wordt beleden. En daarom moeten wij die mannen hebben, die weten te han delen naar den eisch van Gods Woord. Daarheen moet het terug, ook in het zoo ver afgedwaalde Capelle. Alsnu brengen secretaris en pen ningmeester hun respectievelijke jaar verslagen ten gehoore, 't een zoowel ais het andere geeft geen reden tot ontmoediging, maar veeleer tot oot- moedigen dank aan den Heere, en strekt tot aansporing om moedig voort te gaan op den ingeslagen weg. Bij monde van den voorzitter ont vangen beiden den dank der vergade ring voor hun weiverzorgden arbeid. Vervolgens krijgt de 2e voorzitter gelegenheid om het program van actie, oftewel het gemeente program inhou dende 10 artikelen voor te lezen en toe te lichten. Art I spreekt van de noodzakelijk heid van het gebed in den raad. met dien verstande, dat de heiligheid ervan, dwingt te kennen tijd en wijze. An II van te weren wat de heilig heid, en te bewerken wat de rust van den dag des Heeren aangaat. Art. ill. Krachtige bestrijding door de gemeentelijke overheid van het vloekend gebruiken van Gods heiligen naam Art. IV. Een ruim welwillend stand punt tegenover bizonder lager onder wijs, en indien de finantiën dit ge- doogen, steun te verleenen aan be waarschool-, landbouw-, handel en nijverheidsonderwijs. Art. V. Een ernstig streven naar eenheid in de saamgevoegde gemeen ten. Atr. VI. Over de geheele linie de grootst mogelijke bezuiniging. Beginsel zijBij elke uitgave behoort een mid del ter dekking. Art VII Het bevorderen van de verheffing der openbare zedelijkheid bestrijding van drankmisbruik en be vordering 't sluiten van tapperijen op Zondag. Art. VIII. In het belang van handel, landbouw en nijverheid zij er een streven naar doeltreffende verbetering der wegen. Art. IX. Steunverieening aan onvrij willige werkeloozen. Subsidieering van vereenigingen die zorgen voor werk verschaffing. Art. X. 't Volksbelang eischt, dat een goede gezondheidsdienst in het leven worde geroepen, dat krachtig ter hand worden genomen de bestrijding der besmettelijke ziekten, alsmede dat een goede ziekenverpleging worde be vorderd. De gemeentelijke overheid zorge er voor, dat arme krankzinnigen, die met steun der gemeente verpleegd worden, geplaatst komen in gestichten, als overeenkomen met hun levens- of wereldbeschouwing, of die van 't gezin waartoe zij behooren. Dit program, 't welk als leiddraad dient voor de gekozen gemeenteraads leden om in daden te worden omge zet, werd na een geanimeerde bespre king, door de vergadering goedgekeurd. Tevens werd nog door den heer Kerst, met het oog op de komende verkie zingsactie den leden op het hart ge drukt te strijden met eerbare middelen, 't welk ook vanwege het bestuur zal worden betracht, 't zij in woord, het zij in geschrift. Speciaal wordt gedoeld op de dichtstbijstaande partij, de Chr. Historische. Met haar is een overeenkomst aangegaan tot saamwerking wat betreft het verbinden der lijsten. Zeer zeker blijven wij met hen in verschillende punten verschil len. doch dit is thans niet de tijd om daarmee elkander te bestrijden want, dan zou voorzeker de tegenpartij met den buit gaan strijken. Tenslotte wekt spreker allen op krachtig mede te werken tot het wel slagen der actie, onder biddend op zien tot God in Wiens hand alle dingen zij n> Thans wordt overgegaan tot het verkiezen van candidaten voor de saam te stellen lijst. Na uitgebrachte stemmen blijken gekozen H. Kerst no. 1. og

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2