BE tEIB BET Z1IIÜEK Derde Blad. Provinciaal Nieuws Nummer 15. Zaterdag 10 Febr. 1923. Waalwijk, 10 Februari. Wij vestigen nogmaals de aan dacht van Waalwijk's kunstminnend publiek op het groote vocaal- en in strumentaal concert van „Oefening en Vermaak" op Maandag 12 Februari. Het programma geeft ons zoowel op vocaal als op instrumentaal gebied veel moois. Op de eerste plaats noemen we natuurlijk den heer Robert de Lan- noy, die nogmaals Waalwijk de eer gunt van zijn krachtig en omvangrijk geluid te mogen genieten Op de 2de plaats zal de heer joh. Verhoeven ons vergasten op 3 zijner mooiste piano nummers en, te oordeelen naar hetgeen wij van hem reeds hoorden, zal ook dit deel van het programma wel goed verzorgd zijn. De liedertafel zelve zingt op verzoek o a. nogmaals „De Ruïne" van Brandts Buijs. Plaatsbespreking alleen Zondag 11 Febr. van 12—1 uur. Men schrijft ons nog hieromtrent Wij maken liefhebbers van schoo- nen zang en muziek nogmaals attent op het buitengewoon Concert der Liedertafel op as. Maandag, waarvan de programma's wel reeds verzonden zullen zijn. Voor hen, die den helden tenor, den heer Robert de Lannoy nog niet kennen, zij vermeld, dat hij de partner was van niemand meer of minder dan van wijlen Jean Noté, directeur der Grand Opera de Paris en Europa's grootsten bariton, met wien hij in de voornaamste steden van Frankrijk en België concerteerde ten bate der slachtoffers van den oorlog. De op het programma vermelde soli (welke nog door verscheidene andere gevolgd zullen worden) zijn alle eerste klas-werken, ware prachtnummers. Wijl de entréeprijs voor niet leden en vreemdelingen zeer matig moet heeten, wordt een zeer druk bezoek verwacht, weshalve het aanbeveling verdient tijdig plaatsen te bespreken Donderdag 15 Februari, half acht, zal in de zaal van den Gildenbond de R K. Kiesvereeniging een algemeene vergadering houden, waarin de Secr. z'n jaarverslag over '22 zal uitbrengen en de Penningmeester verantwoording van zijn beheer zal doen. Verder zal de candidatuur voor de Provinciale Staten worden besproken, alsmede de stemming voor de groslijst op Zondag 18 Februari van 12 2 en van 4—5 uur. Wij vertrouwen, dat alle leden de belangrijkheid van deze stemming zullen inzien en zich daarom verplicht gevoelen, hun stem te komen uitbren gen. Als bij vorige gelegenheden zullen de stembureaux zitting houden Voor de parochie St. Jan in 't lokaal van den Gildenbond voor hen wier namen beginnen met de letters A tot en met K. in de openbare school voor hen wier namen beginnen met de letters L tot en met Z. Voor de parochie St. Antonius in de R. K. Bewaarschool en voor de parochie van O. L. Vrouw (Besoijen) en St. Clemens (Baardwijk) in 'toude Raadhuis. Woensdagavond waren de dames van Waalwijk uitgenoodigd door de firma Erven Wed. J. van Nelle, de alom in den lande bekende koffie- en thee firma, om in het Bondsgebouw te komen alwaar zou worden afge draaid een interressante flim, niet alleen op gebied van koffie en thee, doch ook eenige comische beelden. Honderden en honderden hebben aan deze uitnoodiging gevolg gegeven zoodat het ruime Bondsgebouw geen plaats kon bieden aan al de dames. Nadat de heer Haagens, hoofdver tegenwoordiger der firma Van Nelle, eene korte uiteenzetting had gegeven omtrent de voordeelen van verpakte koffie en thee, werd begonnen met de keurige reeks van filmen waardoor men een mooi kijkje kreeg hoe beide dage- lijksche consumptie-artikelen vanaf de eerste bereiding in Indië van produ cent naar consument worden gebracht. Achtereenvolgens kon men zien de groep plantages op Java, de ontwikke ling van de theeplant, het plukken van de theeblaadjes, het wegen, het broeien en dragen, kortom alles tot zelfs het pakken van de kisten en het vervoer per schip naar ons land Ook kregen wij een kijkje op het uitgebreide gebouwen-complex te Rotterdam, hoe daar alles weer wordt bewerkt alvorens de thee of koffie bij den winkelier ten verkoop wordt aangeboden. Tusschen de verschillende acten werd de heerlijke, geurige koffie en thee geschonken. Dat een lekker kopje koffie of thee een echte feeststemming kan teweeg brengen bleek Woensdagavond zeer duidelijk. De lof van de thee en koffie werd bezongen dat het een lieve lust was. Nadat men zich aan de koffie en thee te goed had gedaan er waren er die 6 kopjes achter haar „kiezen hadden zitten" werden eenige die de lachspieren van de in feest stemming verkeerende dames danig in beweging brachten Tenslotte dankte de heer Haagens de aanwezigen voor hare opkomst en gaf in overweging steeds aan de goede en goedkoope van Nelle's koffie en thee te denken. Woensdagavond had mej S, het ongeluk, toen zij in het Bondsgebouw de Bioscoopvoorstelling door de firma Van Nelle gegeven, ging bijwonen, van een trede van een trapje te vallen waardoor zij haar been brak. Dr. Langemeijer verleende de eerste hulp Een hernieuwd bewijs van het buitengewoon zachte, open weer zagen we dezer dagen. De kinderen A. van Huiten in de Zeine maaien iederen dag van het weiland nabij hun woonhuis een flinke kar versch gras, ter lengte van 20 tot 30 cM„ en dat in de maand Januari I De beesten op stal zuilen er ook niets van snappen, thans verrast te worden met zulk^voer. A.s. Zondag voorm. 10 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk te voormalig Besoijen in de Bediening des Woords voor të gaan Ds. Louwe Kooijmans van voormalig Baardwijk Z.W.Ew. zal dan tevens het H Avondmaal hebben te bedienen. J.l. Dinsdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk te voormalig Besoijen op, de WelEerw Heer Ds. Jansen, Leger en vlootpredikant uit Den Haag, ten einde het nut van den Ned. Militairen Bond nader uiteen te zetten. Na voorlezing van Matt'neus 25 1 —34, schetste spreker ons den treuri- gen toestand van het militaire leven gedurende den tijd van het stelsel van Remplacanten en Nummerverwisselaars. Vervolgens wees spreker op de gunstige verbetering door den Algemeenen Dienstplicht in 1901. waarbij hij sterk naar voren bracht het nut van de Mi litaire Tehuizen, welke meer steun van de bevolking moeten krijgen dan tot heden het geval is. Ten slotte richtte spreker een ern. stige vermaning om vooral de zonen die straks geroepen worden Koningin en Vaderland te dienen, te wijzen op het zedelijk bederf waaraan zij bloot komen te staan. Dat bij het verlaten van het ouder lijke huis, toch vooral het allervoor naamste niet worde vergeten, uw zonen mede te geven, namelijk het Woord Gods, zijnde de lamp voor den voet en het licht op het levenspad. Dat dit laatste maar al te vaak wordt nagelaten, illustreerde spreker met een treffend voorbeeld, n l. van een 22-tal jongelingen was er zegge één die een Bijbel bij zich had en deze was een Heilssoldaat. De Collecte ten bate der Militaire Tehuizen bedroeg f30.—. Getracht zal worden een Afdeeling van dezen bond hier op te richten. De heer nu. G. Becker te Amster dam, de secretaris van het Aatl-taHtf- wei-coml 1913, schrijft artikelen lu »De Telegraaf» tegen Invoerverbod op schoenen enz., en neemt met schoen fabrikanten, confectiezaken enz. soowat een loopje I Of mr. Becker niet voldoende op de hoogte is, dat er eca verschil bestaat cusscbea protectie en een tijdelijk invoerverbod en of hij niet weet, dat de toestanden er thans een beetje anders uitzien dan In 1913, toen ws hadden een normale coöcuireotie tegen des mark van 60, den fraac van 50 en thans, nu het alleen gaat en tijdelijk gaat tegen de abnornale, idiote valuta- concurrentie Gisteren had de mschlee-lnstal- lateu», de heer Schr uit Tilburg, in da lederfabrlck der fi ma P. v. L. Gz. alhier het ongeluk met een been in eca putje te stappen, waardoor hij voor over viel en met kracht tegen een muur terecht kwam, zoodat een schouder werd ontwricht. Dr. Sweeus verleende direct hulp, waarna de patient zich huiswaarts kon begeven. Het was voor de talrijke aan wezigen op den zevenden cursusavond der R.K. Werkliedenvereeniging, voor zeker een teleurstelling te vernemen dat vanwege een deffect aan het toestel de lezing van den W.Ew. heer Bijnen uit 's Bosch over Noord-Afrika, niet met lichtbeelden kon worden verduide lijkt. Niettemin heeft Z.Ew. allen toch een zeer interessante en leerzame avond bezorgd en al voelde men gedurende zijne lezing telkens zeer het gemis van de lichtbeelden, hij wist toch aan de hand eener teekening en een gewone schoolkaart het gesprokene nader aan te duiden en zal zoo bij velen hunne aardrijkskundige kennis, speciaal be treffende dit werelddeel, hebben ver meerderd. De geachte spreker, die persoonlijk in deze streken vertoefde, wist zeer veel en onderhou dend te vertellen* over de voornaamste steden, hare ligging, hare verbin dingen, over de gesteldheid van den bodem, over de voortbrengselen en de industrie: Verder over de bewoners, hunne zeden en gebruiken, hun ge schiedenis, godsdienst, enz. Kortom het was een zeer leerrijke en interes santé avond en we hopen zeker Z.Ew. nog eens met dit onderwerp, toegelicht met lichtbeelden, weer te zien, zooals hij ook onder applaus toezegde. Vermelden wij nog dat een kwartet een paar nummert opluisterde. In verband met de actie inzake de wegverbetering van Waalwijk— Tilburg schrijft de Tilburgsche Courant in een driestar met den titel „Een stads belang" o.m. Blijven hameren zullen we op 't aanbeeld wanneer wij voor onze stad iets goeds willen bepleiten en we krij gen al maar door geen gehoor. Verschillende artikelen schreven we reeds onder bovenstaand opschrift en doelden daarin op de slechte verbin dingswegen die ons met omliggende gemeenten verbinden. We deden daarin duidelijk uitkomen dat we er, wat de verbinding met de nijvere Langstraat aangaat, zooveel slechter voorstaan als bijvoorbeeld den Bosch en dat het niet kon uitblijven, of op den duur zou onze winkeliers stand vooral daarvan de nadeelige ge volgen ondervinden We wezen er op dat ten slotte na lang beraad enkele ondernemende lie den uit Waalwijk „er maar een wagen aan zouden wagen" om een verbinding te krijgen tusschen twee industriecen tra, als Tilburg en Waalwijk En nu redeneerden onze laksche Tilburgschen zie zoode verbinding is tot stand gekomen, dus kunnen we rustig bij de pakken gaan neerzitten. Wij wezen er op dat we nog steeds ten achter stonden met den Bosch, dat 't aantal ritten minder was, dat de Maatschappij op den duur wel ver plicht was om te komen met tweede hands materiaal, dat zij heusch niet hun beste wagens op dit traject zouden plaatsen, dat een rit Waalwijk-Kaats heuvel Tilburg een ware marteling zou worden, en dat alles wegens den toe stand waarin den weg verkeert. Wij zeiden, dat er een krachtige actie moest komen om hierin verbete ring te brengen, het gold hier een waarachtig stadsbelang Maar al dat geklop, was aan doove- mansooren. Evenwel van ééne zijde kregen we steun en indien we de actie konden doorgevoerd krijgen, konden we daarvoor beschikken over f 1000 (zegge en schrijve duizend gul den). Een bewijs dus, dat de enkeling die met om het groote belang inzag, dat dan ook naar waarde wist te schatten. Wij publiceerden dit succes in de hoop, dat van meerdere zijden steun, zij het dan ook uitsluitend moreele steun zou komen maar doof bleef men voor zijn belangen, men wilde niet vooruit zien, totdat,straks de put te sprake komt in verband met het kalf en dan regent het natuurlijk verwijten Gelukkig dat er toch nog lieden te vinden zijn, die niet zoo heel vlug den moed laten zakken, al blijft van de directe belanghebbenden de mede werking dan ook uit, die komen toch wel, maar heel traag achter aan, de kastanjes uit het vuur is hun niet vreemd, zij plukken liever de vruchten van wat anderen voor hen deden. De actie zal dezer dagen dan ook definitief worden ingezet, en de be doeling is dus een vereeniging te vor men van personen, die belang hebben bij goede verbindingswegen, met onze omliggende gemeenten, meer speciaal de Langstraat. N. V. Dens' Schoenenmagazijn te Amsterdam. OprichtersMevr J. L. M Chr. van der Staij, particuliere en J. A. J. M. Pernot, koopman, beiden te 's Gravenhage. Doelhandel in schoenen en wat daarmede in verband staat. Duur: tot 31 December 1952 Kapitaalf 100.000 verdeeld in 100 gewone aandeelen aan toonder van f 500 en 5 preferente aandeelen aan toonder van 1 10.000, waarvan zijn ge plaatst 6 gewone en 4 preferente aan deelen. Bestuuréén of meer direc teuren, onder toezicht van één of meer commissarissen. Voor de eerste maal benoemd tot directeur de heer J. A. J M. Pernot, voornoemd. - Maandag 27 Jan. bezochten de leerlingen der bovenwerkafdeeling van de Rijksvakschool te Waalwijk, onder leiding van den leeraar J. Schambergen, de jacht- en zeelaarzenfabriek van den heer Strijbosch te Loon-op Zand. De heer Strijbosch zelf was zoo welwillend de verschillende werkzaamheden den leerlingen uit te leggen, wat zeer op prijs werd gesteld. Bezichtigd werden de diverse werkzaamheden, als plitsen, zetten met de hand en machine etc wat zeer de aandacht der leerlingen bezig hield. Tevens liet de heer Strij bosch aan de leerlingen eenige paren jachtlaarzen zien, bestemd voor Suri name, welke in alle opzichten bewon derd werden, zoowel wat modelleering als afwerking betrof. Ook toonde ge noemde heer enkele waterlaarzen van 100 c.M. hoogte, bestemd voor Enge land, het grootste afzetgebied van de firma, welke aan de hoogste eischen, die men aan zulk werk mag stellen, voldeden Verder deelde de fabrikant nog mede, dat elk paar als waterdicht door hem werd gegarandeerd V. v. d. S. eeniging „Wit-Gele Kruis", over het jaar 1922, is het volgende gebleken Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1922: 505. Het aantal huisbezoeken door de Eerw. Zusters-verpleegsters afgelegd, bedroeg over het afgeloopen jaar 4761, terwijl voor verpleging, hulp of raad in 2150 gevallen het wijklocaal werd bezocht. 86 voorwerpen werden ten dienste der leden voor zieken uitgeleend. De inkomsten bedroegen f 1528 58 De uitgaven f 1541.638 Nadeelig saldo f 13 055 Geeft dit overzicht, aldus de secre Het „Vakblad voor de Schoen makerij" bevat een verslag van het gouden jubilé der Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel en zegt daarin dat het gedenkboek is een fraai stuk, later noemt zij het „een pracht werk". Jammer dat zij erbij vergeet te vermelden waar het gedrukt is, zooals gewoonte is. DRUNEN. Uit het jaarverslag van taris, de heer H v. d. Geld, geen reden tot groote voldoening, toch geeft dit verlies, met het oog op het reserve fonds, voorloopig althans, ook geen reden tot bezorgdheid. Het bestuur acht het echter ten zeerste gewenscht dat dit fonds in zijn geheel blijve, zoo mogelijk nog worde versterkt. Be denken wij het geval dat eene be smettelijke ziekte zou heerschen, wie kan de kosten beramen die mogelijk daarvan het gevolg zouden zijn Daarom is het noodig, wil de Ver eeniging met succes werken en zoo mogelijk haar werk uitbreiden, dat de jaarlijksche uitgaven minstens door de gewone jaarlijksche inkomsten worden gedekt. Het bestuur hoopt dan ook, dat allen daartoe naar vermogen zullen medewerken en wanneer binnenkort de contributie zal worden opgehaald, met het voorgaande rekening zal wor den gehouden. Hij heeit hier niet op het oog die leden, die met prijzens- t waardige vrijgevigheid reeds eene flinke contributie betalenniet de minder- gegoeden, voor wien de minimum contributie in de tegenwoordige slechte tijdsomstandigheden reeds een groot offer ismaar die leden, die ondanks hunne meergegoedheid of hooge in komsten zich hardnekkig tot eene contributie van f 1 50 bepalen Dat zij nu juist niet afpassen wat voor hen de vereeniging waard is, of wat zij daarvan reeds hebben genoten, maar het meer beschouwen als een offer, gebracht aan de christelijke naasten liefde. Zij mogen bedenken wat troost, opbeuring en gepaste zorgen, zoowel op zedelijk als stoffelijk gebied worden verschaft die op de eerste plaats ten goede komen aan de minder bedeelden, wien het anders vaak geheel aan doel matige verzorging ontbreekt. Aan de Eerw. Zusters-verpleegsters is door de Algemeene Overste te Maastricht vergunning verleend om te fietsen, wat haar bij hare drukke bezigheden en verre afstanden zeer dienstig zal zijn. Zij die voor het aan- koopen der fietsen iets extra willen geven, zullen daarmede de vereeniging een groote dienst bewijzen. De Geestelijke Adviseur wijst er op dat in sommige gevallen de kosten van verplegingsartikelen zeer hoog zijn, waarom zij die het betalen kunnen, worden verzocht, daarvoor aan de Vereeniging vergoeding te betalen. Verkiezing van 2 bestuursleden. De aftredende voorzitter, de heer A. v. d. Wiel wordt herkozen en in plaats van de heer C. de Munnik, die de gemeente heeft verlaten, wordt ge kozen de heer Chr Muskens. In de algemeene vergadering der Vakvereeniging, afd. Drunen van den Ned. R. K. Lederbewerkersbond, werd o.m behandeld en besloten Verkiezing van een bestuurslid tot aanvulling der vacature, ontstaan door de ontslagneming van den voorzitter, den heer W. v. d. Wiel. Tot bestuurslid wordt gekozen Th. Viveen. Het voorzitterschap is nog niet aangevuld. Tot afgevaardigden voor de alge meene vergadering te 's Bosch, worden gekozen W. v. d. Wiel en H. v. Iersel. Als waarn. voorzitter zal daarbij op treden Th. Viveen. Voorstel van het hoofdbestuur om de salarissen der beambten met 15 pCt. te verminderen, wordt goedgekeurd. Tengevolge de nieuwe regeling 1923, voor de werkloozenkas, zijn bij de afd. Drunen in de maand Januari niet minder dan 30 leden Uitgetreden RAAMSDONKSVEER\ Op Zondag 4 dezer gaf de Tooneetvereeniging der R.K Werklieden Vereeniging „Kunst na Arbeid" een feestavonck die in alle opzichten geslaagd mag heèten. Op gevoerd werd 'n drama in 5\>edrijven van Fr. Celestinus, getiteld „Kruis en Kroon. Het heeft bijna duurd en werd van den^aarfivang tot het einde in spannende^stilte gevolgd door het talrijk publiek dat de zaal I tot in de hoeken vulde. De spelers hebben zich zeer goed gekweten van de moeilijke taak en dit stuk prachtig weergeven Ze hebben ge toond zich zelf te kunnen geven, waren vast in hun rol en speelden met veel gevoel, tot de kleinste toe, ofschoon deze laatsten niet altijd even goed er in slaagden zich los te maken van de planken Bijzonder hebben zich onderscheiden graaf Dido en de slotvoogd Hensberg van wie niet weinig speelvaardigheid gevorderd werd om wille der voortdu rende plotselinge overgangen. Ook mag een woord van lof niet onthou den worden aan Tebaldo, Wichard van Wijk, Herman van Heusden, den Abt en den kleinen Runo. Het applaus na elk der bedrijven en de daverende bijvalsbetuigingen aan 't eind van de slot-apothesse waren dan baar publiek en een verdiende hulde voor de jongens van „Kunst na Arbeid." Jongens gaat zoo door Er zijn onder jullie beste krachten. Houdt vol, blijft oefenen, blijft je geven met liefde aan de vereeniging, geeft een beetje van je ziel er aan en je zult 't ver brengen. Nog 'n enkel woord over het Too- neel zelf. De inrichting en het tooneel- decor waren 't werk van den kranigen bouwkundige, den heer A. Snijers, die zich belangeloos ten dienste heeft ge steld om alles te ontwerpen en te leiden. Hij heeft eer van zijn werken we kunnen zeggen dat het fraaie decor niet weinig heeft bijgedragen tot het welslagen van het spel De Weleerw Heer Kapelaan Schel- lekens sprak dan ook stellig aller ge voelen uit, toen hij aan '1 slot met 'n warm woord hulde bracht aan de be- langelooze medewerking van de steeds even offervaardigen en gedienstigen als kunstigen architect, wiens gewaardeerde medewerking ook voor 't vervolg werd ingeroepen. Het zij ons ten slotte ook toegestaan de welverdiende hulde te geven aan den WelEerw. heer Kapetaan Schelle- kens den verdienstelijken regisseur der vereeniging, die zich met liefde op offert voor „Kunst na Arbeid" die aan de leden 'n voorbeeld geeft van toe wijding en ook van standvastige trouw en zich niet laat beïnvloeden door 'n enkele belangstelling of tegenval Zijn degelijke leiding en zijn krach tig optimisme zullen de jongens be zielen en zijn ons 'n waarborg dat er krachtig gewerkt zal worden om de kunst bij „Kunst na Arbeid" immer hooger op te weren. Zoo zij het Tot Voorzitter van het Bestuur der Chr. Scholen werd gekozen de heer C. Boezer. Gedurende de maand Januari passeerden 1416 op- en afvarende vaartuigen met een gezamenlijke in houd van 135.365 ton de Rolbrug. Zondagmiddag hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de ZeerEerw. Heer Ds. Mühlnickel van Waalwijk, des morgens leesdienst in de Veersche kerk Aan het Postkantoor alhier werd gedurende januari ingelegd f 21048,57 en terugbetaald f 16251.87 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9117. 21 nieuwe boekjes werden uitgegeven en 10 ge heel afbetaald. „Den Berg Vooruit". GEERTRUIDENBERG Maandag avond had in café Stal een vergade ring plaats der pas opgerichte vereeni ging welke ten doel heeft de vooruit gang onzer plaats Daar de naam der vereeniging nog niel is vastgesteld is bovengenoemde omschrijving noodig. Ongeveer een 80-tal personen waren opgekomen van welke zich pl.m 70 als lid hebben opgegeven. Er scheen onder de inwoners veel animo voor de vereeniging te bestaan en werd er betreffende verschillende punten met den voorloopigen voorzitter den heer van Laarhoven van gedachten gewisseld. De voorloopige voorzitter gaf een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting wat het doel der vereeniging was, en op welk gebied zij zal moeten werk zaam zijn. Belangrijke onderwerpen betreffende de te voeren actie kwamen ter sprake en werd besloten stappen te doen om te trachten op de in Maart a.s. te hou den jaarbeurs te Utrecht de aandacht van handel en industrie op de mooie ligging onzer plaats te vestigen. Nadat de heer van Laarhoven alle punten van het program der te voeren actie met het publiek had besproken en ieder die wilde, vragen kon stellen, en dus zoodoende het doel der ver eeniging iedereen duidelijk moest wor den, werd overgegaan tot 't aannemen van nieuwe leden, met 't in het begin van dit bericht genoemde resultaat. Tot slot werd door de leden het defi nitief bestuur gekozen, nadat een voor stel uit de vergadering om het voor loopig bestuur bij acclamatie te be noemen werd verworpen. Met algemeene stemmen op enkele na werd de heer van Laarhoven direc teur der Geldersche Credietvereeniging benoemd tot voorzitter de heeren C. Jansen, W. Sassen P. Kommers, M. Timmermans tot leden van het bestuur. VRIJHOEVE CAPELLE. Over de maand Januari is op het Posikantoor alhier bij de Rtjkspostspaarbsnk Inge legd f 3900.era terugbetaald 13562.99. Diesdavavond geraakte bij bet rangeeren een goederenwagen uit de rails bi', het sts ion Kaatsheuvel-Capelle. Óaar hij geladen was, duurde het een heele poos eer de zaak weer lo otde was. De candldsatstelllng voor dea nieuwen gemeenteraad zal 15 dezer plaats vloden. Bleef het lang rustig, cu sedert enkele dagen begint er leven in de brouwerij te komen. lederen avond vergadetlsg op vergadering, zoodat er wel geea gebrek zal z^n aan candidaten voor den aleuwen raad. Moaodagavond gaf de tooneel- vereeolging ïRethorlca* alhier, eene uitvoering te 's Gravemoef, welke druk bezocht was en veel bijval oogs te. De tooneelvereen. T.A.V.ENU» uit Kaatsheuvel g&l hier Dinsdagavond m

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9