IDC11I NI Verloren een MOF (bruin.) R K. toraiging Zondag 18 febr, SPORT. Gemengd Nieuws. Correspondentie Advertentiën. Gevestigd van Waalwijk. E. W. KLIJBERG, De rechtbank te Breda had beklaagde veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. CAPELLE. j 1. Zondag speelde het tweede elftal onzer voetbalvereeniging Excel sior een competitiewedstrijd voor de tweede klasse B V.B. tegen RWB. 11 uit Besoijen, welke wedstrijd eindigde in een 1—0 overwinning voor de Excelsior-reserves. WASPIK. Gisteren werden de volgende wedstrijden gehouden voor den Brab.- voetbalbond „Brabantia I" Waspik, „Juliana 1" Baardwijk 5—0 voor Waspik. HEUSDEN. Zondag speelde hier Quick II uit Waalwijk tegen Juliana, welke laatste verloor met 3—7. WAALWIJK. W SC-N.OA D. III 0-2. W S C. heeft dan ten tweede male het onderspit moeten delven tegen de NOAD-reserves Laat ons echter on middellijk zeggen d t NOAD een sterk elftal had en volkomen verdiende te winnen. Het heele elftal was veel meer een dan de WSC. Het verband tusschen de linie's onderling werd goed onderhouden, terwijl een royaal open spel gespeeld werd. W. S, C. telde 2 invallers en trekt na den aftrap onmiddelijk forsch ten aanval. De NOAD-verdediging stuit den aanval op solide wijze. Dan worden beider zijds .enkele aanvallen ondernomen, welke of door buitenspel of door de verdediging worden onderbroken. Een voorzet van de W.S C.-rechtsbuiten wordt juist naast gekopt. Aan den anderen kant moet van Draanen meer malen handelend optreden en bedreigt de rechtervleugel der Tilburgers bij herhaling het W, S C.-doel Enkele corners aan beide kanten leveren geen resultaat op. Uit een doorbraak van den rechtervleugel ontstaat het eerste punt voor NOAD. De rechtsbuiten schiet, van Draanen stopt schitterend, doch krijgt geen gelegenheid weg te werken en de NOAD linksbinnen geeft zijn club de leiding W S.C. valt nu fanatiek aan, doch voor doel wordt geen kans benut en rust gaat in met 1—0 voor NOAD. Na rust worden weer direct vlugge aanvallen gedaan aan beide kanten en verkeeren de doelen om beurten in gevaar. De W.S.C. doelman krijgt vele schoten te verwerken wat hem goed afgaat. Bij een doelworsteling treedt de rechtsback reddend op. NOAD is nu geruimen tijd sterker Het W.SC. doel komt danig in het nauw. Uit een voorzet van links ziet de NOAD-rechtsbuiten kans de W.S.C.-doelman ten tweede male te verschalken. W. S. C werkt hard om ten minste de eer te redden. De voorhoede begaat wederom de fout om ieder af zonderlijk een doelpunt te willen maken Resultaat nihil. NOAD legt zich op verdedigen toe en W.S C speelt een verloren wedstrijd ln den stand komt geen verandering meer. Als scheids rechter van Belkum einde blaast heeft W S.C. achtereenvolgens 3 nederlagen geleden. Het 2e elftal verspeelde grootendeels haar kampioenskans door van Sprang met 2—1 te verliezen. Zondag jl. speelde Quick II een vriendschappelijke wedstrijd tegen Juliana I aldaar. Bij Quick speelde 3 spelers van het eerste elftal mede en deze zorgden ook voor de overwinning Jos Hensen welke de mid-voorplaats innam toonde hier volkomen op zijn plaats en maakte drie doelpunten terwijl v. d. Heuvel in staat werd gesteld om er ook drie te maken, waaraan A. van Hilst er het zevende bijvoegden. Juliana wist driemaal den Quick doelverdediger te passeeren zoodat de wedstrijd in een 7—3 over winning voor Quick eindigde. Quick 3 speelde tegen S.V.V. 2 een gelijk spel 1—1 Voor Quick I staat as. de belang rijke wedstrijd op het program tegen Longa I uit Tilburg, de leiders uit de afdeeling 3e klas N V.B. R W B.2 is dit seizoen al hee slecht op dreef, en verloor j 1. Zondag te Capelle van Excelsior2 met 1 0 Al was Excelsior2 versterkt dan had toch nog niet verloren behoeven te wotden indien er wat beter gespeeld was. Hoe zit dat 2e elftallers, je kunt toch wel beter. R.W.B.3 houdt zich heel wat beter en wonnen van de Langstraters met 2-0. A.s, Zondag R.W.B.2—Sprang. SPRANG. Onze voetbalvereeniging speelde jl. Zondag eene comp. wedstrijd voor den B.V.B. tegen W.S C. lil uit Waal wijk en won met 2-1. S.V.V. is nog onverslagen en heeft nog maar slechts één wedstrijd te spelen. KAATSHEUVEL. Zondag 11 Februari speelde onze voetbalvereeniging Wilhelmina officieel „Kaatsheuvel" geregistreed een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een NOAD combinatie uit Tilburg, 't Was een goede gedachte van Wilhelmina rust van 4 weken zich nogmaals tegen een sterke club te oefenen. De clubs waren aan elkaar gewaagd. In de eerste helft was zelfs NOAD iets sterker. Met 2—Ivoor de onzen ging de rust in. Na de pauze pakte Wilhelmina beter aan. Vooral de heeren Lugters en Mosselveld leverden mooi spel. Met 4—2 won Kaatsheuvel dezen vriendschappelijker. oefenwedstrijd. „Kaatsheuvel" kampioen? „Kaats heuvel" kampioen is momenteel de vraag die onze voetballers zich gaan stellen. Volgens 't „Sportblad" van deze maand is het protest van „Kaatsheuvel" over den tegen „Capelle" te Capelle gespeelden wedstrijd gewonnen met 4-2 voor Kaatsheuvel, zoodat de stand der beide clubs momenteel is Capelle 13 11 1 1 Kaatsheuvel 11 10 1 0 Capelle speelt Zondag op 't Kaats heuvel terrein zijn laatste wedstrijd. We kunnen niet veronderstellen, dat onze jongens zich Zondaglaten kloppen Wint Kaatsheuvel dan is onze club zoo goed als zeker kampioen, want dan behoeven nog slechts 2 wedstrijden gespeeld te worden, waarmede die tegen de allerzwakste club, Onze jongens zullen er echter aan mogen denken op de allereerste plaats goed te combineeren. Laat ieder speler toch zorgen goed op zijn plaats te blijven. Op de tweede plaats vlug verplaatsen en boven alles en bij alles kalm blijven We behoeven hopen we dezen raad aan.'t pnbliek. dat we in grooten getale op 't Wilhelmina-terrein verwachten, niet te geven R K. Voetbalbond Afd. Langstraat. HEC. 3—Leonidas Waalwijk 0—0 Een pittige wedstrijd met mooie momenten. De aspirant-kampioenen moesten zich tevreden stellen met de punten te deelen. D F C 2—Vitesse 2 Geertruidenberg. Uitgesteld kerkelijke redenen. Binnenkort hopen wij van deze af deeling het ranglijstje te publtceeren. om dit concert te doen slagen. Hij prees vooral den heer J. Verhoeven, die op zoo'n jeugdigen leeftijd zich reeds heeft doen kennen niet alleen als uitstekend accompagnateur, maar als bekwaam pianist. Waalwijk kan trotsch gaan op zulk een kracht op muzikaal gebied. Den heer De Lannoy bracht hij hartelijk dank dat hij Waalwijk's inge zetenen nogmaals in de gelegenheid heeft willen stellen om van zijn heer lijk geluid te profitecen. Hij deelde het publiek mede dat de heer De Lannoy voor een publiek van 12000 personen te Parijs heeft gezongen en daar het grootste succes heeft in ontvangst moeten nemen Nadat de Voorzitter den heer De „annoy in de Fransche taal hulde en dank had gebracht, gaf de onvermoeide zanger nog ten beste drie prachtige liederen van den dichter-componist Théophile Dronchat n 1 „Hymne au soleil", >Tu Renaïiras" en „Gloire a a France immortelle", wat de geest drift als ten top voerde, De Liedertafel gaf als slot van dit concert het mooie De Ruïne van Brandt Buys, wat ook in ieder opzicht uitstekend werd gezongen. Een gezellig bal sloot dit concert, waarop de Liedertafel met trotsch kan terugzien. Het Nederlandsch Zwaluwenelfta heeft te Brussel van de Roode Duivels met 5 3 verloren Wij vestigen de aandacht op de algemeene vergadering der R.K. Kies vereeniging die Donderdagavond in den Gildenbond wordt gehouden. Alsdan is o m. aan de orde jaarver slag van den secretaris en penning meester, bespreking van de Candida tuur en de stemming op a.s. Zondag Wij vertrouwen dat velen zullen opkomen tot bijwoning dezer verga dering, waarin het natuurlijk niet za ontbreken aan bijzondere aansporing tot stemming op de candidatuur van den heer E W. Klijberg, die Groot Waalwijk thans wederom speciaal zal gaan vertegenwoordigen, naar wij allen vertrouwen en waaraan we allen moeten meewerken. Het groot vocaal en instrumentaal concert, Maandag door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" in de zaal Musis Sacrum, met hoogst vereerende medewerking van Mr. Robert de Lannoy, fort ténor du Theatre Royal de la Monnaie de Bruxelles en de heer Joh. Verhoeven; pianist alhier, gegeven, is in alle opzichten geslaagd. Het was een ware kuns'avond zoo als zelden wordt geboden. De Liedertafel opende het programma met Fiöhliches Rheinland, van Leuser Zelden is de inzet zoo goed geweest als deze avond, want niet alleen dat alles even zuiver werd gezongen, doch ook de nuanceering viel te loven. Bij de vertolking van Prière au cid van Massenet, bleek al aanstonds dat de heer Robert De Lannoij een helden- tenor is geworden die moeilijk zijn weerga zal vinden. Sinds 1913. ofschoon toen reeds krachtig en vol, is zijn stem nog enorm in omvang toegenomen en zingt hij thans de hoogste toonen met een gemakkelijkheid als men zelden of nooit hoort. Het applaus dat de hier zoo sympa thieke zanger in ontvangst had te nemen was overweldigend. Smartelied uit Paljas van Leon cavallo werd met nog meer helderheid van stem gezongen Het meest voldeden Reveil van Goublier en Mimosa van Choubet. De heer J. Verhoeven, die zich al zoo menigmaal bij het accompagneeren als een bekwaam pianist heeft doen kennen, liet ons ditmaal eenige speciale nummers hooren van Fr Schubert, Fr. Chopin en Moszkowski. Uit de vertolking van deze zware stukken bleek dat de heer Vethoeven beschikt over eene groote techniek, uitstekende aanslag en een zuiver klankvol spel aan z'n instrument weet te ontiokken. Het applaus dat de heer Verhoeven na ieder nummer in ontvangst had te nemen, was volkomen verdiend. Het Gemengde Koor van de Lieder tafel zong op zeer verdienstelijke wijze „Middernacht" van Wierts en „Droome Vrouwe Kom" van Olmann. De heer Aug. v d. Heijden nam, nadat door den heer de Lannoy „La Reine de Saba van Gounod" was ge zongen het woord, om op de hem eigen mooie manier van zeggen, allen I te danken die hebben medegewerkt Naar wij vernemen bestaat bij de Stoomlederfabriek De Amstel het plan hare fabrieken uit te breiden door een afdeeling bij te plaatsen alwaar uit sluitend uitzet en schaafmachines in geplaatst zullen worden. 'L'histoire se repète. Herman Moerkerk schrijft in de Prov. Bossche Courant Een zwerm van groene, pikzwarte, bleek gele en vuurroode kilometerver- slinders gonst door de stad, krioelt op gezette tijden tusschen 't gewemel, dat tweemaal per dag een beeld geeft van grootsteedsch verkeer. Moderner kan het niet Er wordt ontzettend getoeterd, ongeloofelijk gespat en gemorst met het aardsche slik, in letterlijken zin er wordt vakkundig geslibder wordt zelfs aan gasbedwelming gedaan.... Moderner kén het niet. Maar zóó moderne is dat alles niet öf met de onweerstaanbare kracht van den eenvoud èn het recht der historie (l'histoire se tépète) is met dit nieuwe geweld een heel oude. allergemoede- lijkste. trekschuitachtige toestand gaan herleven, zóó allerliefst-naïcf en ver- rukkelijk-gezellig, dat we onder zijn invloed lust gevoelen om souspieds te gaan dragen en onze vrouwen met shawls en kapmantels te gaan om hangen. Hoe grijs is de man, die zich de gele diligence nog kan herinneren, die tweemaal-per week vóór 't kantoor van „Van Gend en Loos" de dooreen-ge- schokte reizigers uitwierp en nieuwe, niets-kwaads-vermoedende, weer óp nam. Hoe mummelt thans het vrouwtje, dat met een wijde tuithoed, zwarte mitaines en een zilveren pepermunt- doosje in diezelfde diligence als be koorlijk meisje heeft gereisd en door den punt van haar „lakeetje" de eerste stroom van romantische verliefdheid voelde trillen vanuit de kaplaars van een galanten buurman. Zij snuiven nu beiden, achter de kleinsteedsche horretjes en kijken door sterke brillen naar de nieuwe diligence- zonder paarden. De oude romantiek der diligence en trekschuit herleeft. Er kan weer gepandoerd worden terwijl het landschap voorbij schuift Er is weer eenrijdend„rendezvous". „Zwarte Piet" komt weer in de mode de lodderijn-doosjes worden weer uit de collectiën genomen. Heeten Punch. Poolsche mutsenfin; l'histoire se tépète. Onze grootmoeders en grootvaders treden uit de lijsten en stappen plechtig in de diligence-zonder-paarden, den stok tusschen de beenen, den fluweelen zak met boterhammen naast zich den hoornen bril op den neusen de koetsier op den bok met zijn glim- grootoudershoe onweerstaanbaar is ze toch. Men heeft haar verminkt, verbrokkeld, gehuld in stoom en benzinedamp Men heeft de krullen van haar lijst èfge- broken en het encadrement akelig recht gemaakt; haar tuithoed is veiknipt, haar shawl hangt tegen een.... pianola Ze is wèg-gedanst met fox trott en one step, wèg-geblazen met Caravellis en Turmacs. Maar nümiskend, vergeten, doet ze een poging Taai is ze. heel taai De „Wavi" is hóar vinding 1 Zal nu de eenvoud komen? Binnen de vier wanden der dtligences- zonder-paarden opent de eenvoud haar armen. „Komt binnen" zegt ze „en praat over wijze dingen sluit het deurtje en gaat. met uw rug naar de leelijke wereld zitten luistert goed naar mij het leven is te mooi om mij te verbannen". En dwars door de een voudige Meijerij hobbelen de diligences- zonder-paarden Ari en Janske, de notaris, de boven meester en alle notabelen kijken haar na Ari gaat zijn herberg binnen en klopt in allen eenvoud Janske op haar schouder. „Motte we 't daor nou van hebbe, vrouw De tooneeluitvoering der R K. Gymnastiekvereen. „Kunst en Kracht" Maandagavond in het Bondsgebouw te voormalig Baardwijk gegeven, mag vooizeker in alle opzichien geslaagd heeten. Het zeer afwisselend program ma werd keurig afgewerkt en zoowel de vrije- en orde oefeningen en pyra- miden door de turners alsmede het drama, het blijspel en de komische scène's door hun tooneelclub oogstten telkens luid en welverdiend applaus De rollen waren goed verdeeld en de geheele uitvoering getuigde van groote ambitie en ijverige studie Er schijnen onder deze jongelui goede krachten te schuilen. Otschoon ieder speler zonder onderscheid goed voldeed, willen we hier nog bijzonder vermelden de heeren E. van Lier, J. Kuipers, M v. lersel, J. Leytens en A. Lombarts Jzn., die vooral in de komische nummers zeer goed spel te zien gaven De scè ie „Het slachtoffer van den schoonmaak", voorgedragen door E. v. Lier. oogstte in het bijzonder veel bijval Vermelden wij nog dat de heeren P. v.Cromvoirt en Possimus als pianist en violist ook veel er toe bijdroegen dezen avond naar wensch te doen slagen. menden hoed roept „hallali"!.. Vooruit De „Wavt" en haar soortgenooten moderne blazend, moderne toeterend met haar fonteinen van slik en haar klaterende kleuren zijn niet meer dan het middel der historie, waarmede den stedeling de gelegenheid geboden wordt weer... eenvoudig te worden en gelijkmatig als in vroeger dagen. Wie dezen wenk der geschiedenis maar begrijpen wil Het begint al. Gisteren nog wachtkamers, rails Vandaag: oer geduldige groepjes wachtenden uit alle soorten der burgerij met pakjes en karrebiesjes, op straat., kalm-beredeneerd-wachtende in regen en zon. Kort geleden nog wiegelend-schuiven langs stoomtramlijnen nüvroolijk- eenvoudig schokken, als 't lachje-der- jeugd, met kleine rukjes, knie tegen knie, buurman en buurvrouw, allen gelijk, geen klassen of soorten. Aristo craten en proletariërs samen zij-aan-zij^ „Wilt U een pepermuntje, juffrouw „Hebt U kaarten in U zak?" Als 't niet naar benzine „rook" en een vernuftig-gevonden toestel het paardengetrappel imiteerde en als nu en dan de chauffeur op 'n bakkershoorn wilde blazendün was de illusie volkomen en zouden de tuithoeden, jabots, en stropdassen van zelf volgen i Odie heerlijke romantiek van onze Men meldt uit Oosterhout d.d 12 Febr. r Hedennacht keerden een twaalftal heeren en dames uit Dongen per auto huiswaarts na afloop van de uitvoering van den „Trompetter van Sakkingen" in hotel Koppelpaarden alhier. Op de bocht bij het klooster „Ca harinadal" alhier is, vermoedelijk wegens den zwaren mist, de auto in de om dat klooster liggende gracht gereden. Won der boven wonder zijn er geen dooden te betreuren De auto was op zijde geslagen en aan de tegenwoordig heid van geest van een der in zittenden, den heer C Panis, Dongen sche Vaart, dien we hedenmorgen spraken, is het waarschijnlijk te danken dat erger is voorkomen Vier personen waren reeds geruimen tijd onder water en het kostte nogal moeite hun levens geesten weer op te wekken. Tien per sonen zijn meer en minder gewond, waarvan enkele nogal ernstig (Het moge tevens eene waarschuwing zijn voor ons gemeentebestuur om op deze bocht voor die gracht enkele palen of afrastering te plaatsen want over deze bocht wordt meer geklaagd Spoedig toegeschoten hulp van eenige met een rijtuig onderweg zijnde personen heeft mede erger doen voorkomen. Dokter „tygraaff was spoedig ter piaatse om noodverbanden aan te brengen. De gewonden zijn na verbonden te zijn )er rijtuig huiswaarts vervoerd Onder de gewonden zijn de heer en mevr C. v. Dongen Snels het ernstigst ver wond. hun toestand is echter niet levensgevaarlijk. Uit het onderzoek naar de vecht partij te Coevorden is gebleken, dat er nog een vierde slachtoffer is en wel een zekere J. boerenarbeider, wonende te Vlieghuis Deze persoon wilde den moordenaar achtervolgen, waarna deze een schot op hem loste. J kreeg een schampschot over den buik en moest de vervolging s*aken. De moordenaar N is met het lijk geconfronteerd, en toonde zich uiterst onbewogen en onverschillig, ln het begin dezer week wordt hij naar de strafgevangenis in Assen overgebracht Zaterdagmiddag bevonden de heeren De Bordes (I d van de hoofd directie der Nationale Bank te U recht), Waller (directeur van het kantoor Utrecht der Nationale Bank) en Ypes (controleur der Nationale Bank), zich op inspectie. Tusschen Amersfoort en Hilversum heeft de stuur-inrichting van de automobiel waarschijnlijk een défect gekregen, want plotseling veiloor de wagen, die in vrij groote vaart op een rechten weg reed. de richting waarin hij zich bewoog de auto vloog in die vaart naar den berm van den weg en botste met kracht tegen de boomen on. Le inzittenden werden vrij ernstig ver wond. De chauffeur, die de auto reed, moest in het ziekenhuis te Amersfoort worden opgenomen met een ontwrichte heup en beenfractnur. De heer De Bordes bleek eveneens eenbeenfractuur te hebben en werd naar Utrecht ver voerd. De controleur der Bank moest in het ziekenhuis te Amersfooit worden opgenomen, de heer Waller, die slechts kwetsuren in het aangezicht bekwam, kwam er wel het beste af. Gisteren, gaf de toestand van geen der verwon den redenen tot bezorgdheid. Een dame uit Utrecht, die per fiets Zondagavond op weg was naar Zeist, is door den dikken mis misleid, ir. de Biltsche Grift gereden bij een kromming van den weg. Toen zij uit het water werd opgehaald, waren de levensgeesten geweken. Uit de Phelps Dodge kolenmijn te Dawson, in den Amerikaanschen staat Nieuw Mexcico, waar zooals wij reeds meldden, een ontploffing uitbrak, zijn reeds 41 lijken naar boven gebracht en heel de S'ad verkeert in rouw en angst, want bij de ontploffing werden 122 arbeiders bedoivenen slechts twee hebben de mijn nog levend kunnen verlaten. Nog 79 zijn dus beneden en men vreest dat daarvan niet meer dan 4 a 5 gered zullen kunnen worden. De beide geredden vertellen, dat zij in de machinekamer van de mijn waren, toen zij eenklaps de ontploffing hoorden. Onmiddtlijk doofden zij hun lampen om te vootkomen, dat deze nieuwe ontploffingen zouden veroorzaken Zij trokken hun kappen over het hoofd en bleven den geheelen nacht op den grond ltggen, om te wachten tot de gasdampen zouden opgetrokken zijn. Toen gingen zij naar den lift koker, waar zij werden opgehaald. Reddingsploegen daalden af en werk ten onverdroten voort, maar vonden geen levenden meer. Toch verdringt zich een menigte arbeidersvrouwen en kinderen voor het mijngebouw in de hoop. dat er nog gunstige berichten van beneden zullen komen. Het geheimzinnige van het geval is, dat deze mijn tot dusverre als nieb gashoudend werd beschouwd. De oor- spronkdijke ontploffing vernielde de luchtkokers, zoodat de toevoer werd afgesneden, deed den zwaren beton bouw aan den ingang van de mijn in storten en bedolf de mijnwerkers onder het puin in de galerijen, 165 M. bene den de oppervlakte. Zaterdagavond is te Duizel de landbouwer J. v. d. V. uit Lage Mierde door een auto overreden. Mm vreest voor zijn leven. Den chauffeur treft geen schuld Zondag is te Kessel bij Oss bij een twist zekere de Veer 22 jaar oud doodgestoken door den 18-jarigen van D. Oorzaak moet zijn een liefdes geschiedenis. De dader is direct ge arresteerd. Enkele supporters van Capelle. Moet dat geleuter nu weer beginnen als men verloren heeft ligt 't natuurlijk altijd hier of daar aan. We zu len over deze zaak maar weer geen nieuw geschrijf openen. Red ongeveer ter hoogte van den spoorweg-overgang DRUNEN- SCHE DIJK 31)327 Terug te bezorgen tegen be looning Bureau van dit Blad. SPREEKUUR 10-3. 30330 Onder verwijzing naar de aan gekondigde stemming voor de groslijst op noodigt het Bestuur alle leden, mannen zoowel als vrouwen, dringend uit hun stem op de groslijst uit te brengen. Alleen door trouwe opkomst kunnen wij onzen car.didaat, den heer de plaats op de groslijst verze keren. die voor zijne verkiezing noodzakelijk is. Wie het belang van Waalwijk en zijn industrie wil voorstaan, verzuime niet te gaan stemmen. Daarom a's één man op ZON DAG 18 FEBR. ter stembus. 30332 Namens het Bestuur, I H. a. w. SU RIG. Secret gespeeld gewonnen gelijk verloren

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3