Nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden Stukken. SPORT. Onderwijs. Rechtszaken. zija getroffen en zoo te water geraakt. Hij is hier nog uitgewerkt en lag bewusteloos op den kant, alwaar bi) gevonden werd. Hoewel hQ veel geleden heeft, schijnt er toch nog kans op be houd van zijn leven te zijn. Zondagavond om ruim half zeven werd onze gemeente in opschudding gebracht door het geroep van brand en bleek dat in een ommezien het geheele postkantoor in lichte laaie stond. De spuit op de plaats des onheils aanwezig, behoefde weinig te werken, daar er aan blusschen geen denken was en er al gauw geen gevaar meer bestond voor de belendende gebouwen. Het huis brandde geheel uit, een schuurtje achter het huis bleef behouden. De oorzaak is onbekend, verzekering deïst de schade. Toen Zaterdag de landbouwer R. bij 't voetballen stond te k^ken, schrok zijn paard, dat voor een kar was ge spannen en sloeg op hol. Het dier werd In het Quirijnsche Steegje tot staan gebracht en liep alles zonder ongelukken af. CAPELLE. 14 Maart e.k. hopen de echtelieden Th. Blom en C. Spierings den dag te herdenken, waarop zij voor SO jaar in den echt werden verbonden. Ongetwijfeld zal het dezen oudjes dlsn dag niet aan bewezen van belangstelling ontbreken. Ia de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. J. de Roon, is tot secretaris-penningmeester van de Gemengde Zangvereeniging »Het Roze- knopje» alhier benoemd de heer A. M. Verheijen. Gedurende de maand Februari j.l. werd In de Rijkspostspaarbank aan het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1230.46 en terugbetaald f521.37. Het aantal inlagen bedroeg 38, dat der terugbetalingen 24. Er werden 48 telegrammen behandeld, waarvan 20 verzonden en 28 ontvangen, terwijl 180 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 15 celgesprekken, benevens 4 telefoonoproepberichten, Na^r men on9 mededeelt is tot bestuurslid der alhier bestaande ver- eeniglng tot verbetering van de Volks huisvesting gekozen de heer C. J. v. d. Hoek. WASPIK. De heer D. van der Rijken nam zijn ontslag als bestuurslid van de vereeniging het »W.G K.» Hij was vanat de oprichting Vice-Voorzltter en ver vulde zijn plichten nauwgezet. Zijne mede-bestuursleden zien hem noode heengaan. Door het bestuur van hetW G.K.» werd tot afgevaardigde voor de jaar vergadering der diocesane federatie, welke te 's Bosch op 7 Maart zal worden gehouden, benoemd de Voor zitter der vereeniging, de beer G. Vermeulen. Ata plaatsvervanger werd aangewezen de heer G. Akkermans. De voorjaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal hier dit jaar gehouden worden op Donderdag 15 Maart. Staan plaatsen zijn vrij. In de gister gehouden jaarvergade ring der harmonie werden de aftredende bestuursleden Dr.Weijftels B. v Schijndel en G. Boom hc kozen, terwijl in de plaats van den heer A- Schenkels, die overleden is, werd benoemd de heer J. Schaapsmeerdets. RAAMSDONKSVEER De heer Huijzinga, Rtjkslandbouw-consulent, hield een lezing over *De beteekenis van goedgekeurde zaaigranen en poot- aardappelen». De opkomst der land* bouwers was niet groot, slechts een 25-tal was aanwezig. Gedurende de maand Februari passeerden 1056 op- en afvarende atoombooten en zeilschepen met een gezamenlijken inhoud van 105468 ton de Rolbrug. In de maand Februari werd aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppóstkantoren inge legd f 18298.60 en terugbet. f 9000.99. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9130. Verkeerscflfers Postchèque en Girodienst over Februari: Gestort op postrekeningen f 153.493.20 Ultbet. wegens cheques f146 590 475 Bijgeschr. stortingen f 75.849.27 overschrijv.f 262.344 885 Afgeschr. f 115.818.35 cheques f 165.768 63 Aantal rekeninghouders 87. De regenval gedurende de afge- loopen maand bedroeg 46 9 mM. Naar ons medegedeeld werd be draagt de collecte voor Restauratie koor ene. langs de huizen gehouden op 't Dorp f 20 en op 't Veer f 45. Dhr. v. B. kwam door uitwijking met zijn motorfiets te vallenhij zelf vloog over de 9traat en had zich, naar wij vernamen, nogal veel bezeerd aan hoofd en borst, zoodat medische hulp gewenscht scheen. De jongeheer J. Nollen Az. slaagde voor toelatingsexamen le Klas R. K. Kweekschool voor Oaderwpers. Ge slaagde en familie proficiat. DUSSEN. Op de alhier gehouden paardenmonsterlng op 27 Februari zijn er van de 4 aangevoerde paarden 2 ver kocht in den leeftijd van 3 jaar voor den prijs van f 375 en f 250. (Beide luxe). Op de publieke veiling van dragende varkens alhier gehouden op 5 Maart waren de prijzen van f 150 tot plm. f180 met 10 pCt. onkosten. MEEUWEN. Met genoegen is hier van de afschaffing van den zomertijd kennis genomen. Eindelijk weer den natuurlijken tijd terug Thans geen tijds verwarring, geen ongemak meer, geen berooving van nachtrust van den platte lander terwille van de stad. Laat nu voor den stedeling gelden wat gedu rende de laatste jaren voor het platte land goed werd geacht, n.l. „de mor genstond heeft goud in den mond." Kaatsheuvel, 6 Maast 1923. Zondag hield de R.K. Kiesvereen. twee vergaderingen in Euphonia, ééa voor en ééa na den middag. Beide vergaderingen waren matig bezocht. Zonder op- of aanmerkingen werd het concept Statuten en huishoudelijk regl, goedgekeurd. Besloten werd dat de vereeniging met één lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zal uitko men, Dinsdag 13 Maart moeten de kandidaten gesteld zijn volgens de be palingen in de statuten aangegeven. Worden geen 15 candldaten ingediend dan heeft het bestuur het recht gekre gen zelf de lijst tot 15 aan te vullen. Naar we vernemen Is door den minister van arbeid, handel en nijver heid de bijdrage van het Rijk in de kosten van de werkverschaffing voor deze gemeente bepaald op 35 pCt. Door het Dag. Best. der gemeente alhier worden werkloozen die van de de steunregeling trekken er voor ge waarschuwd, dat zij, die aangetroffen I worden In 't bezit van sterken drank, I of die misbruik maken van sterken drank, zich aan 't gevaar bloot stellen om geheel uitgesloten te worden van ondersteuning. Tijdens het 9peelkwartlertjc aan de openbare lagere school kwam het zoontje van M. S. nlt de Telefoonstr. te vallen, met het noodlottig gevolg dat het ventje eeo bovenbeen brak. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U 't onderstaande in Uw blad te willen opnemen, waar voor bij voorbaat mijn dank. Heeft de Gemeente Waalwijk zich niet vergist? Dezer dagen ontvingen de gemeen tenaren hun aanslagbiljet in den hoofde- lijken omslag over 1922. loopend van 1 Januari 1922 tot en met 30 April 1922, derhalve over vier maanden. Immers vanaf 1 Mei 1922 is de aanslag rege ling der gemeentebelasting overgegaan naar het Rijk, zoodat van dien datum af de gemeentebelasting op één biljet wordt geheven met en naar eenzelfde inkomen berekend als de rijksinkom- stenbelasting. Deze laatste echter heeft als dienstjaar 1. Mei—30 April, terwij de gemeentebelasting haar belastingjaar had loopen van 1 Jan.—31. December. Het laatste volle dienstjaar, waarover door de gemeente zelf geheven werd was dus 1921. Ter wille van de aan sluiting aan de rijksheffing welke Mei 1922 begon, was dus nog noodig een aanslag over het tijdvak 1 Januari 1922-30 April 1922. Dit is derhalve volkomen in orde en niemand heelt zich dus te beklagen over het feit, dat hij over dit tijdvak een afzonderlijk biljet ontving. Echter heeft wel ieder het recht, te eischen, dat hij door dezen overgangsmaatregel niet in een nadeeliger conditie komt, dan indien de gemeenteheffing gewoon was doorgegaan. En juist dit is niet gebeurd, hetgeen wij hieronder uiteen zullen zetten. Was de gemeente doorgegaan met zelf te heffen, dan was op het belas tingjaar 1921, waarin men over het algemeen wordt aangeslagen over het inkomen 1920, gevolgd een belasting jaar 1922, waarin men over het inkomen 1921 betaalt. Men zou dus zeggen, dat het dan ook billijk was om met het belastingjaar 1922, ook al telt het thans maar vier maanden, op dezelfde wijze te handelen, n.l. hiervoor te laten betalen over het inkomen 1921. Zeker zou dit billijk zijn, maar de gemeente heeft er schijnbaar anders over gedacht. Zij besloot om de hef fing over 1922 te doen plaats vinden op basis van de rijksinkomstenbelas ting 1921/22. Indien men nu weet, dat de rijksinkomstenbelasting 1921/1922 in het algemeen het inkomen over 1920 treft, komt men dus tot de conclusie, dat de gemeente het inkomen harer inwoners over 1920 tweemaal belast ééns in het belastingjaar 1921 over twaalf maanden en ééns in het belas tingjaar 1922 over vier maanden In- plaats dus de heffing 1922 te doen plaats vinden over het inkomen 1921, zooals zou zijn geschied zonder den overgang naar het rijk, neemt ze hier voor nogmaals het inkomen 1920, het welk reeds eenmaal door haar beiast wordt. Wat heeft dit voor gevolg Natuurlijk dit: dat degenen, die door de malaise getroffen zijnde, in 1920 nog een be hoorlijk inkomen hadden, doch in 1921 een veel lager of in't geheel geen j inkomen, door de gemeente nog eens I extra bij den neus worden genomen. Ging toch de heffing zijn normale gang, dan hadden zij, na voor belastingjaar 1921 belasting over hun inkomen 1920 te hebben betaald, voor belastingjaar 1922 over het veel kleinere inkomen 1921 weinig of niets behoeven te be talen. Nu werpe men ons niet tegenhet geld moest er toch komen, dus de hef fing 1922 zou, zoo ze over inkomen 1921 berekend werd, procentueel zoo veel hooger worden, dan nu ze over inkomen 1921 wordt berekend. Zeker dit is volkomen juistMaar de druk zou dan heel anders verdeeld zijn. Het zwaardere percentage zou in dat geval degenen, die zoo gelukkig waren, hun inkomen in 1921 niet of niet veel beneden dat van 1920 te zien dalen, méér hebben doen betalen en de slachtoffers van de tijdsomstandig heden minder of lieverthans laat men degenen, die door de ellende der tijden gedrukt worden extra betalen ter ontlasting van de gelukkigen wier inkomen nagenoeg hetzelfde bleef Hadde men den natuurlijken loop voortgezet, n.l. de belasting geheven naar het inkomen van het afgeloopen jaar. dan hadde voor 1922 ieder op billijke wijze betaald naar gelang hij n 1921 verdiend had. Ook al ware iet percentage zwaarelk kreeg hier van den billijken druk naar gelang van zijn inkomen. Men begrijpe ons welwij pleiten niet voor het verlichten van de lasten dergenen, op wie de huidige nood zwaar druktneen, wij vragen slechts, dat zij niet nog eens een extra-duw van ae gemeente krijgen Hadden wij gelijk, toen we aan het hoofd van dit stuk vroegen of de ge meente Waalwijk zich niet vergist heeft Waar wij allen immers de vaste over tuiging hebben, dat zoowel door Bur gemeester, Secretaris, ais door de Wet houders alles wordt gedaan om de Industrie zooveel mogelijk te ontlasten, waar wij de wetenschap bezitten, dat door hen moeiten noch kosten gespaard zijn, om de Regeering, die slechts werkeloos bleef toezien, te overtuigen, hoe eene gansche Industrie werd lam geslagen, hoe de welvaart van geheel een streek werd vernietigd en die misschien eerst thans, nu het voor velen te laat is, den drenkelingen een ongelukkigen stroohalm ter redding toereikt, waar wij deze feiten voor oogen hebben, mogen wij niet anders veronderstellen, of de berekening van de vier maanden belasting, zooals die geschied is, moet op-eene vergissing berusten. Wij durven met gerustheid vertrou wen, dat onze gemeente, die steeds met bezorgdheid gadeslaat de rampzalige wijze, waarop een groot .deel harer inwoners geteisterd wordt en die alles doet om de verdwenen welvaart mede te herstellen, direct de noodige maat regelen zal treffen om te trachten deze aangelegenheid in orde te brengen, opdat ten spoedigste nieuwe biljetten uitgereikt kunnen worden, berekend volgens recht en billijkheid. Waalwijk, 5 Maart 1923. X. organiseerd worden met medewerking van den Zuid-Nederlandschen Wieler bond. Deze laatste wedstrijden zullen een zeer sportief karakter dragen en wij twijfelen niet of zij zullen bij het publiek in den smaak vallen. Beide soorten wedstrijden zullen door middel van reclame affiches duidelijk omschre ven worden. Met het oog op de heerschende malaise en slechte toestanden speciaal in onze omgeving denkt de T.W.E.M. hare voorgenomen plannen te kunnen verwezenlijken door dit jaar de prijzen zóó vast te stellen, dat eenieder van de wedstrijden kan profiteeren. Zij beoogt door deze verminderde prijzen het publiek te bevredigen en hoopt, dat hetzelve deze geste zal weten te waardeeren door een druk bezoek. Wij wenschen de T.W.E M. bij den opzet van haar seizoenprogram een volledig succes toe en zijn ervan overtuigd, dat indien met de verlangens van het bezoekende publiek rekening wordt gehouden, hiermede niét alleen de sport maar ook het vreemdelingen verkeer gebaat is. CAPELLE. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer voetbaivereeniging „Excelsior" haar laatsten competitiewedstrijd in dit seizoen voor de eerste klasse B.V.B. tegen K.S.W. I te Kaatsheuvel. Deze wedstrijd eindigde in een 3—1 neder laag voor de Capelsche geel-zwarten. Excelsior 1 heeft in de eerste klasse geen slecht figuur geslagen. Niettegen staande zij pas het vorige seizoen gepromoveerd is, heeft zij dit seizoen de tweede plaats op het ranglijstje bereikt. Van de 14 gespeelde wed strijden heeft zij er 11 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 2 verloren, met dien verstande dat een der verloren wed strijden oorspronkelijk gelijk spel was doch door toewijzing van het bij dien wedstiijd door K.S.W. ingediend protest aan K.S.W. is de stand zooals boven aangegeven. Rondom de protestvergadering van belanghebbenden bij de Schoen- en Lederindustrie. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de door den WelEerwaarden Heer Kapelaan Huf in de Maasbode van 3 Maart j.l. en in andere Katholieke bladen gepubliceerde mededeelingen verklaren wij. dat de door hem gegeven voorstelling van zaken berust op verdachtmaking en laster. Wij achten het in strijd met den eerbied, aan het Kerkelijk Gezag ver schuldigd, om hierop in het publiek verder in te gaan. Wij zullen deze aangelegenheid rechtstreeks met de Kerkelijke Over heid behandelen. Dongen Waalwijk5 Maart 1923. Tilburg De Deputatie naar Z.D.H. den Aartsbisschop. afgevaardigd door de Commissie van Overleg voor de Schoen en Lederindustrie. H. VERHEIJEN. Voorzitter van den Nederl. R. K. Bond van Lederfabrikanten. C. ROESTENBERG. Voorzitter van den Nederl. R. K Lederbewerkersbond. M J. H. DENTENEER. le Secretaris Adviseur van den Nederl. R. K. Bond van Schoen fabrikanten. - T.W E.M. te Tilburg. Naar we vernemen zal de exploitatie van de T.W.E.M. dit jaar niet alleen wieier- en motorwedstrijden omvatten, doch zullen de terreinen ook voor andere sportdoeleinden als voetbal, rugby, athletiek, kracht- en andere sportdemonstraties beschikbaar zijn. De heer D. Schreinemacher zal dit jaar niet als Directeur optreden, daar de Raad van Beheer uit bezuinigings oogpunt besloten heeft de exploitatie over te dragen aan een groep van sportliefhebbers. De geheele organisatie, enz blijft echter loopen over het secretariaat: den heer Fr. Schreinemacher, Stations straat 25A Tilburg. Met het oog op de enorm hooge gages, die door eerste klas beroeps renners en stayers gevraagd worden ligt het in de bedoeling slecht een paar groote wedstrijden te geven. Wèl zullen er ook nog eenige hoogst interessante amateurswedstrijden ge- WASPIK. Zondag speelde Brabantia I alhier tegen R.W.B. I Waalwijk. Stand 7—1 voor Brabantia. DRUNEN. De vastgestelde competitie-wedstrijd D F.C. I—Geel Zwart 'sBosch werd j.l. Zondag alhier niet gespeeld wegens het niet opkomen van Geel-Zwart. WAALWIJK. Op Zondag a.s. 11 Mrt. zal de reeds in het blad van j.l. Zaterdag aange kondigde wedstrijd gespeeld worden, tusschen 2 elftallen, samengesteld uit spelers van de voetbalver. Waalwijk en W.S.C. De wedstrijd vangt aan om 3 uur op het W.S.C. terrein, gelegen aan den Paralelweg. Bij eventueele terreinafkeuring zal de wedstrijd op het Waalwijk-terrein gespeeld worden. Voor de goede orde wijzen wij er op, dat alleen werkende leden van beide vereenigingen vrije toegang zullen krijgen en donateurs dus het gewone entréegeld moeten betalen. De werkende leden van beide vereenigingen worden verzocht hun lidmaatschapskaart op verzoek aan de controle te vertoonen Nog zij medegedeeld dat door het uitsteken van de Quick-vlag, bij den heer L. van Adelberg, te kennen wordt gegeven, dal de wedstrijd op het Quickveld terwijl, wanneer de W.S.C. vlag is uitgestoken bij Hotel Gerris, de wedstrijd op het W.S C.-veld zal worden gespeeld. —ïHet Nederlandsch Elftal. Door de N E.C. is het Nederlandsch elftal, dat op 2 April a.s. tegen Frank rijk zal uitkomen, ais volgt samen gesteld v. d. Poel. (Velocitas). Denis. v. d. Kluft. (H.B.S.) (Blauw-Wit). Lefèvre v, Linge. Kuipers. (Kampong). (BeQuick Or.) (H.F.C.) (aanvoerder. Groosjohan. Roetert. Buitenweg. (V.O.C.) (Go-ahead) (U V.V.) j. Bulder. Sigmond. [Be Quick Gr.] [D.F.C.] Reserves De Boer (Ajax), H. Tetzner (Be Quick), Jole (Willem II),£en Bies- haarf(Haarlem). Opheffing Rijksnormaallessen Men meldt uit Deventer aan de „N. Rott. Ct.": Naar aanleiding van het feit, dat de rijksnormaallessen alhier, die tot de oudste en drukste !i bezochte van ons land behooren, met 1 Mei a.s, zullen worden opgeheven, hebben de ouders en {Verzorgers van leerlingen en van hen die van plan waren, met den te wachten nieuwen cursus de inrichting te bezoeken, de handen ineen geslagen, om den minister op zijn besluit terug te doen komen. Stappen-zullen worden gedaan bij de schoolinspectie, het gemeentebestuur en andere betrokken autoriteiten, terwijl een comité van actie is gevormd, dat binnenkortten groote vergadering zal beleggen en zich daarna tot den minister wenden; I In de morgen te houden raadsvergade ring zullen.vragen aanjB. en W. worden gesteld over de door hen ten opzichte van deze kwestie aan te nemen houding. Zijn wij wel ingelicht, dan zal het ge- meentebestuurfaan^deite voeren actie zijn volledige medewerking verleenen. Voorts vernamen wij nog, dat het in de bedoeling moet liggen, de tegen woordige leerlingen der rijksnormaal lessen te doen overgaan op de even eens te Deventer j gevestigde rijks kweekschool voor onderwijzers, die, althans tijdelijk, zou worden ingericht zoowel voor meisjes als voor jongens. is een dergelijke actie ook niet iets voor onze plaats en streek, waar Deventer er dus blijkbaar nog beter voorstaat daar de leerlingen en toe komstige leerlingen op eene rijks kweekschool overgaan. Maar hier Voor den politierechter te 's Bosch, werden volgens 't Hsgez. o.m. de volgende zaken behandeld Wederspannigheid. J. B. slager te Waalwijk had zich op 2 Febr. tegen de politie verzet toen deze hem aanriep bij 't fietsen zonder licht halt te houden. Eisch en uitspraak wegens verzet I luidden f 15 boete. Kleine oorzaken.., P. v. B., te Loon op Zand reed op 8 Febr. zonder licht op zijn rijwiel. I Toen de politie hem „halt" toeriep stapte hij af en gaf zijn naam op. De politieman die 't blijkbaar niet ver trouwde vroeg hem toen mee naar 't „bureau" te gaan. Dat was beklaagde niet naar den zin en toen werd hij lastig en weder- spannig. Daarvoor stond hij nu terecht en werd hem f 15 boete en 10 dagen hechtenis geëischt. De uitspraak luidde f 10 boete of 4 dagen brommen. Mishandeling. D. uit Vlijmen stond terecht we gens mishandeling op Cornelia v. d. Lee. Beklaagde ontkende. De president wees hem er op dat hij 't wel had gedaan maar hij was dronken geweest. Getuige J. v. d. Vorst verklaarde dat D. met J. d. W. bij v. d. Lee aan huis was gekomen. Laatstgenoemde was niet dronken. Al spoedig begon D. te vervelen en zich zelfs onpassend te gedragen, zoodat de eene vrouw na de ander het huis verliet. Spoedig daarna hoorde ze Cornelia schreien die zoo erg door D. werd mishandeld dat de W. zeide„Schei uit je slaat 't meisje dood". De president merkte van D. op dat hij zich allerellendigst gedroeg, waar op beklaagde nog heel brutaal „waar om" durfde vragen. De V. legde zoo tegenstrijdige ver klaringen af dat hij verdacht wordt van meineed. De zaak werd tot nader onderzoek voor onbepaalden tijd uitgesteld. De poging tot doodslag Valkens- waard. Wij kunnen thans met zekerheid mededeelen dat de zaak tegen K. en Mevrouw D. uit Eindhoven voor de Rechtbank te 's Hertogenbosch zal worden behandeld op 22 Maart a.s. Prov. Crt. KAATSHEUVEL. De groote wedstrijd KaatsheuvelCapel- le is Zondag gespeeld. Ofschoon 't. weer niet al te aangenaam was stonden er ruim elf honderd voetbal-enthousiasten aan de lijn. Het veld was bespeelbaar, maar zooals be grijpelijk, niet in goeden staat. Vooral het middengedeelte was erg glad en menig goed bedoeld schot mislukte door dat de speler het niet op de beenen kon houden. Om twee uur fluit scheidsrechter van den Breugel, opstellen. Direct na aftrap bemach tigde Kaatsheuvel 't leder en rende er mee naar Capelle-doel, doch de zenuwen schenen ontzaglijk te werken, want ondanks de prachtkansen die zich voordeden werd wei nig productief werk gemaakt. Langzamer- kwamen heide partijen beter op dreef. Zoo wel Kaatsheuvel als Capelle zwoegden ach ter den bal en menig Wilhelmina-supporter heeft oogenblikken beleefd, dat 't hart hem benauwd klopte, want ontegenzeggelijk is Capelle een club waar niet mee te spotten valt. Een goed kwartier na het begin wist Verhoeven aan Kaatsheuvel de leiding te geven. Direct daarna werd een penalty door Lugters zenuwachtig gemist, De voorsprong van Kaatsheuvel werd daarna vergroot door Mosselveld die uit een schermutseling voor het doel een puntje wist te fabriceeren. Het werd Capelle te machtig tu met meer kracht kwamen de jongens opzett.n. 't Gevolg bleef niet lilt en onder een doncerend hoera van de vele Oapelle-supporters wist Excelsior den stand op 2—1 te brengen. Weer ging 't 't spel eenigen tijd gelijk op als zoetjes aan Kaatsheuvel weer de meïrdere wordt en Lugters met een praehtscnot, den stand op brengt. Hiermede gaat de rust in. Algemeen is 't gevcelen dat Capelle met den wind in den rug wel iets meer zal pres- teeren, doch dra bletk dat onze jongens ook tegen wind op de meerderen bleven. Voor beide doelen kwamen gevaarlijke oogenblik ken, doch geen enkel p.ntje werd nog ge plaatst, zoodat Kaatsheuvel welverdiend met 31 won en daardoor 't kampioenschap tot heden ongeslagen van de 1ste kl. B. V. B. afdeeling B. behailde. Van 't Kaatsheuvelsche elftal blonken vooral uitAarts met zijn bede backs Kern- meren en de Beer. Lugters en Musters, of schoon ook alle andere jongeis goed werk leverden. Van Capelle schitterde op de eerste plaats ele keeper, die v>le gevaarlijke hallen wist te stoppen. Ook v. d. Waals, Oerlemans en v. d. Hoek g ven mooi en krachtig spel te zien. De bede grensrech ters Treffers en v. d. Put kween zich even eens keurig en onpartijdig vai hun taak. Een speciaal woord van hude komt toe aan het talrijk publiek zoowel van Kaats heuvel als elders, dat tijdens het geheele spel zich van inmenging in beslissingen van den scheidsrechter van bemoeiingen met de spelers onthield. Het politiecorps verleende dankbare medewerking bij controle zoowel aan de kas als op het veld, waardoor alles een ordelijk en geregeld verloop had. Wilhelmina nog opgepast voor de Korvel- club dan wordt ge ongeslagen kampioen van uwe afdeeling.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3