Nieuws uit Kaatsheuvel hieuws uit fieusden. Letteren en Kunst. Marktberichten. SPORT. Buitenland. Binnenland. portarbeiders imet het onderwerp „Onze gemeentepolitiek." CAPELLE. J.I. Dinsdag had de schoenmaker M. v. D. alhier het onge- luk met de rechterhand onder;de stans- machine te geraken, met het ongeluk kig gevolg, dat de duim van dit lichaamsdeel juist voorbij den nagel werd,afgeklemd, zoodat,'geneeskundige hulp noodzakelijk was en direct ver leend werd. [Onder^zeeriVeel blijken van be langstelling vierden de echtelieden Th. Blom en C. Spierings in de Nieuw- straat alhier J.l. Woensdag hun gouden bruiloft. Door de muziekgezelschappen „Kunst na Arbeid" te dezer plaatse en „Sirena" uiL .Vrijhoeve-Capelle werd het jubileerend echtpaar des avonds een serenade gebracht. In de j.l. Woensdagavond gehou den bestuursvergadering der afdeeling Sprang—Capelle en omstreken van Volksonderwijs werden de bestuurs functies als volgt verdeeldE. Colet, voorzitter S. Y. Oerlemans, 2e voorz. J. Mengerink, secretaris ;£G. A S. de Bas, penningmeester ;^W. B. Rijken, A. L. Sneep en J.|Michael, leden Naar men ons mededeelt zal we gens toeneming van het leerlingenaan tal in de school in de£kom alhier het aantal leerkrachten met een worden ver meerderd. VRIJH.-CAPELLE. Geref. Kerk. A s. Zondagmorgen Ds. G. H. de Jonge en 's middags half drie lees- dienst. RAAMSDONKSVEER, Naar wij ver nemen zal de R.K. Kiesvereeniging alhier Zondag candidaten voor den Gemeenteraad stellen voor de voor- loopige groslijst. Woensdagnamiddag brak er bij B. een schoorsteenbrand uit. Met be hulp van de buren werd dezen ge- bluscht. Zondag houdt de R.K. Werklie- denvereeniging een algemeene verga dering, waarop als spreker zal optre den de heer Kolkman. Naar ons medegedeeld werd zal binnenkort onder leiding van den Eerw heer kapelaan Schellekens hier worden opgevoerd „Jozef in Dothan". De boterprijs werd dezer dagen van f 1.40 per pond gebracht op f 125. Zondag zal des voormiddags in het Dorp leesdienst gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk, terwijl des na middags op 't Veer hoopt op te treden de Eerw. Heer Ds. Muhlnikkel van Waalwijk. Woensdag houdt de Herv. Kna- pen-Vereeniging onder leiding van den heer Stoffels haar jaarfeest, terwijl Dinsdag voorafgaande de Ger. Knapen- Vereen onder leiding van den heer van Woerden haar jaarfeest zalihebben. GEERTRUIDENBERG. Ecu pro- tescvergadertcg werd gehouden in café Merrië&boer door de RK. A'beiders tegen het verspreide pamflet: «Drama te G'berg op Zaterdag 19 Febr. j.l.». Nadat door den voorzitter deze ver gadering is geopend, veikrggt de heer W. Sassen (candldaatvan den gemeente raad) het woord welke o.m. zegt Ik protesteer uit naam van alle atbeiders hier tegenwoordig ten sterkste tegen het smerig bericht, dat verspreid is tegen onzen burgemeester. Ofschoon de onderteekening is «arbeiders» gaat dit in geenendeele uit van de R. K. arbeiders hier ter plaatse. Beleefd en dringend verzoek ik de pers van dit protest zooveel mogelijk ruchtbaarheid te maken. De heer Merriënboer zegt op een eerlijke manier, zonder geld of drank propaganda te zullen maken voor de candidaten van de arbeiderspartij. We hebben 3 candidaten, maar de derde candidaat is ons zooveel tegengevallen, dat ik de vergadering verzoek hun stem op hem niet te willen uitbrengen, maar alleen op de heeren W. Sassen en M. Verschure. Nadat door enkele leden nog eenige inlichtingen zijo gevraagd en de heer Gerrltse verzocht heeft aan nlet-leden van de R. K. Kiesvereeniging ztcb zoo spoedig mogelijk nog te willen opgeven als lid van de R. K. Kiesvereeo. sluit de voorz deze protestvergadering. Ongeveer 7,30 uur opende de heer H. v Laarhoven als voorzitter de vergadering van de Ver. „Mij tot bevordering van Geertruidenbergs be langen" en heetde aanwezigen welkom. Door enkele heeren is bericht van verhindering gezonden, terwijl de heer Sonderman als lid, de heer C Jansen als lid en bestuurslid hebben bedankt De voorzitter zette in 't kort uiteen, wat er op de Jaarbeurs voor de ver- eeniging is geschied en spoort de leden aan zoo mogelijk de standen No. 5608 te bezoeken. Door 't bedanken van den heer Jansen als bestuurslid stelde de voor zitter voor nu 3 inplaats van 2 be stuursleden te kiezen, zooals de agenda vermeldde Aldus wordt besloten en werden gekozen de heeren Mulder, Koestraat, C Tak en Haverhorst Markt. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Het voorstel van den heer Huijsmans om adhaesie te betui gen aan de actie, welke gevoerd wordt tot 't behoud van den zomertijd werd met bijna algemeene stemmen ver worpen. Alsnog werd besloten de uit gegeven brochure voor niet-leden ver krijgbaar te «tellen a 25 cent per stuk. Pr. Ct. Zelden maakten we in Euphonia een beter geslaagd harmonie-concert mee dan Zondag 11 Maart. In piaats van de vol-werk muzieknummers kre gen we een solo-werk te hooren, wat alle aanwezigen goed bevallen is. En niet alleen dat dit solo-werk de goed keuring van 't publiek wegdroeg, qua voordracht en uitvoering, ook als methode om een goed koor te verkrijgen, achten we het solisten-werk de weg. Een koor dat roemen kan op een stel goede solisten kan niet anders dan een prima corps zijn. Behalve dat het van de executanten meer studie en oefening vereischt dan de koornummers, waarin vaak gesteund wordt op de kracht van partijgenooten, zet het alleen door naijver en een zeker niet te onder schatten zelfvertrouwen aan tot verdere studie en ontwikkeling. Kunnen we ook al niet alle nummers als onberispelijk recenseeren, toch durven we gerust getuigen dat het werk van de Tublst, de heer N. v. Heijst, in de Fantaisie Varié par Christophe goed, de Cavatine de l'opera „Anne Bolena" par Donizetti door den heer J. Kleijn, zeer musicaal en de Con cert-Polka „Tolle Streiche" van Wald- teufel door den heer Ant. Zwaans een aangename muziek was Als prima mi-b-clarinettist deed zich de jongeheer Adr. Zwaans kennen in het technisch zware Diavoline van Mullot. De clou van den avond was het groote Ballet „La Nuit de Valpurgis" uit Faust van Gounod, een werk dat naast een ont zaglijk uithoudingsvermogen, een on gekende vaardigheid en geoefendheid der executanten vereischt. De wijze waarop dit nummer werd ten gehoore gegeven getuigt dat er momenteel in Euphonia onder kundige leiding met ambitie en toewijding gestudeerd wordt. Meer zulke concerten als van 11 Maart zullen beslist de attentie der Donateurs wekken. Naar we uit goede bron vernemen zullen in de B. V. B. dit jaar districts kampioenswedstrijden gespeeld worden tusschen de zes kampioenen in de verschillende afdeelingen le klasse. De statuten der vereeniging voor Bijzonder Neutraal Onderwijs, geves tigd te Kaatsheuvel (Loonschen Dijk) zijn door de Kroon goedgekeurd. Heusden 15 Maart 1923. Bij de verpachting der koescharen op den waard waren de besteede prijzen iets lager dan verleden jaar. Nu be droegen ze van f100 tot f108, toen van f112 tot f 120. Hoewel de laatste dagen de wind uit het Oosten komt en dus zeer gunstig is voor het afvoeren van water is er van daling haast geen sprake, waar sinds de vorige week Donderdag toen de stand was 2.84 M. A P., de peilschaal heden nog 2 10 teekende. Als het zoo door gaat, staat het te bezien, of op den gewonen tijd het vee kan worden ingeschaard. Men schrijft aan 't „Huisgezin" over den pas verschenen bundel verzen te Waalwijk bij Ant. Tielen uitgegeven, al reeds eerder aangekondigd In „Gewijde Uren" van den priester dichter L. Bijnen, beleven we momenten van groote zielsontroering. De dichter leidt ons binnen in eenen mystieken hof, wèdr, langs met geurige violen omzoomde paden hij ons heen voert, naar de zonnige hoogten, waar leliën en rozen bloeien. In zijne lyrische verzen doet hij ons beluisteren de heerlijke tonen, van eene hooggestemde fijnbesnaarde priesterziel N. Timmermans' avond. Van de redactie verneem ik dat eenige der tegenwoordigen op boven- genoemden avond zich onaangenaam gestemd gevoeld hebben (of misschien nog erger) over de passage in m'n be schouwing over de te-laat komers. Dat spijt me, en persoonlijk vind ik 't toch watklein. Maar ik wil de opmerking maken lo. dat diegenen toch niet weten wie of ik al of niet bedoeld heb, daar er geen naam is genoemd. 2o. dat er in elk geval geen sprake van is dat ik iemand heb willen be- leedigen, maar speciaal een opmer king maken in 't algemeen belang, over een euvel dat ik in Waalwijk meermalen ontmoet: een euvel waar door 't genot zoo dikwijls voor velen wordt vergald. 3o. Ik moeilijk persoonlijk kon zijn, daar ik de meeste menschen in Waal wijk niet bij namen ken. Dat ik 't wat anders zegde als meestal, kan zijn, m'n stukske was ook weer anders als anders en dat mag toch ook wel Dus tot slotEr is geen sprake van persoonlijk zijn, mocht zich iemand niettemin onaangenaam getroffen ge voelen daardoor, dan m'n ruiterlijk excuus. Temeer nog daar het hier geldt personen die naar de redactie me mede deelt, te voren eene niet minder, ik zou zeggen mogelijk nog meer nuttige vergadering qualitate qua moesten bijwonen en zelfs daarom den aanleg- gers van dezen avond verzocht hadden het tijdstip van aanvang wat te ver schuiven, opdat zij er juist op tijd zouden kunnen zijn Dat zij dus te laat kwamen was dus geheel huns ondanks. Ik hoop dat 't snoezige meisje nu ook maar geen geparfumeerd protestje ten redactie-bureele inzendt. In bovenbedoelde beschouwing in ons nummer van 1.1. Woensdag komt voor „een kern van waardigheid" dit moet gelezen worden „een kern van waarheid", voorts „soms /even opkla- terend", moet zijn „soms even opkla- terend". RED. Naar men meldt is de heer A J Zoetmulder te Oisterwijk met ingang van 1 April a.s. benoemd tot directeur hoofdredacteur van „Het Eindhovensch Dagblad." jongens te veel aan dezen strijd gelegen. Aanvang half drie. Tot een beter overzicht van den competitiestand der 2e klas, laten we hier het ranglijstje volgen, bijgewerkt tot en met 11 Maart. R.W B. De voor 18 Maart vast gestelde comp. wedstrijd R.W.B.— Roodborstjes is voor beide partijen een zeer belangrijke wedstrijd. De Roodb. hebben evenals Longa nog een mooie kans om kampioen te worden en hebben reeds zeer mooie wedsirijden gespeeld, klopten Longa zelfs 2 maal op eigen terrein, waarvan een wedstrijd ongeldig verklaard is. R.W.B. daarentegen staat nog steeds op de laatste piaats, hoe wel degradatie uitgesloten is, gelooven we toch niet dat R.W B. op de laatste plaats zal blijven en zal a.s. Zondag trachten zich hooger op te werken Indien R.W.B. zoo goed op dreef is als tegen Longa zal men weer een zeer mooien wedstrijd te zien krijgen Het was Longa j 1. Zondag onbe grijpelijk dat R.W.B. onderaan staat, doch als men steeds pech heeft, is er ondanks goed spel niet veel succes te behalen. Laten we hopen dat dit a.s. Zondag nu eens niet het geval zal zijn. Wij vernemen dat vele Roodb.-sup- portersden wedstrijd komen bezoeken. Aanvang half 3 terrein R'W.B. 12 uur R.W B. 3—Waspik 2.12 uur Waalwijk 2-RW.B. 2 DRUNEN. A. s. Zondag krijgt D.F. C. te gast het sterke V. F C. 11 uit Vucht. Dit is een van de leidende clubs uit de afdeeling en heett nog een goede kans op het Kampioenschap, in elk geval kan weder een mooie wedstrijd verwacht worden. Wij gelooven niet dat Drunen ditmaal de overwinning cadeau zal geven. Waalwijk, 16 Maart 1923. Eieren 5'/«—6'/» cent. Varkens: f27—f32. Handel druk. 's HERTOGENBOSCH 14 Maart '23. Op de markt van heden waren aan gevoerd 1827 stuks, 998 stuks hoornvee. 650 biggen. 109 zeugen. 70 schapen en lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f350—f420 p stuk. Kalf vaarzen van f275—f410 p stuk. Magere ossen en koeien van f 170 f 240 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0 60 per pond. 2e kw. f 0,52* p. p. Pinken van f 100—f160 per stuk. Zeugen van f 130f 185 per stuk. Biggen van f3,75—f4,— per week, Schapen van f 23—f 45 per stuk. Lammeren van 120—f35 per stuk Aanvoer redelijk, handel goed. WAALWIJK. H.E.C. Zooals we deze week reeds aankondigden, zal morgen de wedstrijd H.E C.—V.F.C. Vught plaats hebben, welke de beslissing brengen zal over het kampioenschap van de 2e klasse van den R K. Ned .„Voetbal bond. Geen wonder, dat er voor dezen wedstrijd een ongekende belangstelling i heerscht onder de talrijke voetballief- r hebbers en -liefhebsters in onze plaats. Ieder voelt immers sympathie voor deze jonge vereeniging, die 't vorige seizoen wist te promoveeren naar de federatieve 2e klas en daar reeds het eerste jaar zooveel successen wist te behalen. 'tZal dan ook Zondag niet aan belangstelling ontbreken op het H.E C.-teriein. Reeds worden de. kansen druk be sproken Wie zal winnen? We durven geen veronderstelling maken, overtuigd als we zijn, dat voor beide vereeni- gingen evenveel op 'tspel staat. We kennen Vught als een stevige, vlug spelende ploeg, die de H.E.C.-verdedi ging geducht aan den tand zal voelen. Daartegenover staat, dat H E.C. op eigen veld heel wat mans is, wat ze bewees, door tot nu toe alle thuis wedstrijden te hebben gewonnen Na tuurlijk hopen we, dat morgen onze geelzwarten hunne traditie getrouw zullen blijven en dat ze 't kampioen schap hier zullen houden. Daarvoor zal echter gewerkt moeten worden door alle spelers van het begin tot 't einde. We vertrouwen ook, dat het publiek zal willen medewerken om te genieten van een mooien, fairen strijd, door zich niet te mengen in beslissingen van den scheidsrechter en door in zijn Volgens berichten „uit wei-inge lichte bron zou eerstdaags een belang- rijke verklaring der Duitsche regeering te verwachten zijn over de herstel- kwestie. De Duitsche regeering zou zich nl. bereid verklaren, concrete voorstellen te doen, mits van geallieerde zijde verzekerd wordt, dat men de Duitsche herstelplannen welwillend zal ontvan gen en overwegen. De geruchten over aanstaande onderhandelingen tusschen Frankrijk en Duitschland nemen steeds vaster vorm aan. Zoowel Frankrijk ais En geland geven officieus den weg aan waarlangs men tot nader contact kan komen. in Rusland hebben wederom 123 terechtstellingen plaats gehad. De Tweede Kamer is gisteren ge reed gekomen met het behandelen van de artikelen der Jachtwet. De eind stemming zal plaatst hebben, Vrijdag der volgende week. De Eerste Kamer heeft gisteren de Indische begrooting zonder hoofde lijke stemming aangenomen Binnenkort zal bij den Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp van een wettelijke regeling der huisindustrie worden aanhangig gemaakt. Bij Kon besluit is bepaald, dat het Rijk in Europa slechts één millitair arrondissement vormt, met 's Hertogen bosch voorloopig als hoofdplaats. Naar de Bred Crt. verneemt, is definitief besloten het voorjaarscongres der federatie van werkgevers-organisa tie in het Boekdrukkersbedrijf te Breda te houden. De datum zal nader worden vastgesteld. De papierfabriek der firma van Gelder Zonen sluit 1922 na afschrijving af met een bedrijfswinst van f 2.637 206 (vorig jaar verlies f 1.027 549; en een netto winst van f 1.765.805 (v.j. verlies f 2.001.927). Het dividend op de ge wone aandeelen bedraagt 9 pCt., op de preferente aandeelen 6.6 pCt. De bedrijfskosten zijn aanzienlijk lager. Bij de Tweede Kamer zijn 8883 aanmoedigingen den gepasten toon en j adressen ingekomen tegen de Jacht- vorm te bewaren. Er is voor de H.E.C.-we'- Kaatsheuvel, 16 Maa«t 1923 L. BIJNEN Pr. GEWIJDE VREK. W aalwljkschc. Stoomdrukkerij Antoon Tieten. WaaHcijk. Het boek met verzen van kapelaan Bijnen is een blije verschijning in de Room sche letteren. Want heusch we zijn niet verwend met onze Roomsche poezie In deze ..Gewijde Uren" is een dichter aan het woord en het is ons zoet naar hem te luisteren. .,Toen steeg uit 't struikgewas Een mediteerènd lied, Hoort gij nu wat het was, En proef het en geniet We hebben het lied geproefd en we heb ben ook veel genoten. Mij dunkt dat het voor Lambert Rijnen geen oneer is als we zeggen dat hij in de vrome verzen, zoowel als in de natuurverzen Gezelle tot leermees ter gekozen heeft. Hij heeft dien leermees ter vaak zijn schoon rythme afgeluisterd, maar hij levert toch gansch-eigen werk. Bijna overal is zijn rythme dan ook zoet vloeiend en ik ontdek hier en daar verschil lende sehoone nieuwe beelden. Op bijna alle verzen ligt een persoonlijk cachet en verschillende gedichten brengen ons een geheel nieuwen klank. Dit is een heuglijk iets in een nieuwen verzenbundel, want och. iedere jonge dichter op deze oude wereld kan met den Pranschen poeet Sully Prud'homme Virgilius benijden en betreuren dat de lente en de rozen vóór hem reeds zoo menigvuldig bezongen werden. Het is niet doenlijk hier alle verzen van liet lieve bundeltje te bespreken, maar laat ons al bladerende de schoonste releveeren. Van den eersten cyclus „Gewijde Uren", waaraan het boekske z'n ganschen titel ont leent. bekoorden de twee eerste gedichten, aan Maria gewijd, mij zeer. Ook het ..Mór gengebed" is zeer lief in zijn eenvoud, en ik zie dat biddend kindje wèi vóór mij. met z'n rozekleedjc dat om het lijfke is zoo etherisch „als adem van den wind". De Oratie is zeer diep van gevoel en prachtig van klank. Me duhkt 't is een der beste dingen uit den bundel. Laat me het in z'n geheel overschrijven: Zie, Heer, hoe 'k voor Uw kruisbeeld kniel, Met vochtig oog en in mijn ziel Het woeien nog na 't bange strijden Houd mij hier van de wereld wijd. Dat ik opnieuw niet openrijt' Uw zijdewond maar beur uit 't zand Mij tot de wonden Uwer Hand, En 't kussen van Uw voetenwond, Geef' laafnis aan mijn dorren mond, tot 'k ben verzadigd van Uw ljjden... Ik voel me bij het overschrijven van dit vers in de deemoedstemming die me altijd zoo sterk bevangt bij het lezen van Verlai- nes onsterfelijk „O mon Dieu. vous m'avez blessé d'amour" uit Sagesse. Ook Berusting is mooi. Jammer vind ik den lapregel„Ik had het lang verholen" in het eerste couplet. Het Bijbelsche beeld „Gelijk een dorstig lam" is in strophe 2 heel mooi verwerkt, toch gebruikt Bijnen passim wel wat te veel Bijbelsche beelden, vooral in het laatste deel van zijn bundelWijding, alhoewel een priester die dat onderwerp be zingt, bflna noodlottig daarin vervalt, nood zakelijk is het toch niet. Dat zien we in Guido Gezelle. KarmeUtes lazen we reeds met genoegen in Opgang, zooals trouwens meerdere. Beproeving is ook zeer fijn van toon. t brengt wel niet veel nieuws, maar 't wordt alles zoo innig gezegd dat het tot ons hart gaat, zooals oori Gestorven. Tusschen die innige verzen twee krachtige, waarin we de Missa Diepenbrock en de zan gen der Sixtina door de gewelven dei- Bossche Kathedraal hooren galmen. De tweede cyclus: Natuur is vol echte natuur en met frissche verwen geschilderd. We hoo-ren z'n Kwartet blijde aan en 't klinkt innig evenals z'n Liedje. De Wolkenjacht zien we heenjagen zooals de dichter ze zag. Bij dien Avond, zouden We wat langer willen toeven zoo zoet. is z'n atmosfeer. De Mcijerijsche boer is een goed genre stukje. Hij staat stoer vóór ons en we den ken aan oen Berlicumsche schilderij van Frans Oerder. De eerste strophe is volmaakt af. Boven alles bekoorde mij het eerste son net der drie: Opgang. Het laatste terzet is fijn van gevoel en zoo simpel van zegging: „Want och, De zat in huis, de wangen wit, Ik wist wel dat het weer zoo'n winter was. Die had mij niets dan eenzaamheid gebracht in den Jaarkring, is het Kerstlied zeer klankrijk. Het kleinere Kerstliedje moet, dunkt me, een musicus aanlokken er een melodie onder- te schrijven. De Wijnstok en de RankenGekruisigd en Golgotha kunnen mij in hun geheel min der bekoren. De dichter slaagt mijns inziens het minst in gedichten van langeren adem. Niet. dat hij te zeer uit den toon valt, maar de bekoorlijkheid zijner kortere ver zen kan hij er toch op den dunt- niet inhou den. Hier en daar zelfs een tikje ouderwetsche rhetoriek „Het ruwe raatlen van den donder Aan donkre hemelbaan." uit Golgotha zou Anne Elias Borger eer aan gedaan hebben, maar vloekt in de overigens zoo sobere verzen van Lambert Bjjnen. In Allerzielen, wordt het leitmotiv „Da Domine da requiem" wel wat te veel her haald, zoodat het vers erdoor van z'n schoon heid inboet. In het laatste gedeelteWijding is ook veel goeds; toch is hij hier niet zoo zich zelfhet thema is zoo veel behandeld dat het zwaar valt hier zeer eigen te blijven, vooral ook met die zéér vele citaten uit het Hooglied, die bij zoovelen van Bijnens voorgangers reeds als décor dienst moesten doen. Zeer fraai vind ik „Och zaagt gij nergens. Broeders, mijn Beminde" men voelt hier het onrustig zoeken. Jammer dat het 3e vers van het le terzet weer voor vulling dient en zoodoende de bijna volmaakte harmonie verstoort. Super flumina is minder gelukkig. ..[k ben een wierookvatzou ik integen deel in z'n geheel willen eiteeren als de ruimte het toeliet. In „Priesterwijding" mishaagt me de te lang uitgesponnen allegorie van „maagden". Van „ter Priesterwijding'' kan ik me de 3e regel van het eerste qua trijn niet ver klaren „Ze gingen zacht en stil haar feestkleed draagden." De constructie lijkt me te verwrongen en is met geen licentia poëtica goed te praten. Aan een Subdiaken is zeer zuiver van taal en visie „En haastig werd V omgelegd Een kleed van ongekendeu luister... Zoo moogt gij door den morgen gaan. Van liefde schreien en weer zingen. Bij ied're schrede stille staan, En peinzen op veel wond're dingen." In het „Antwoord aan een jongen pries ter" is ook vee! moois: jammer die over vloed van aanhalingen. De aanhef bekoort me zeer door z'n een voud. De regels „De lieve bloemen zien de zon In 't. stil gelaat en smeekend staan Ze wachtend op haar zoeten kus" zijn bij de. besten, zooals ze daar uitbeelden jonge priesters wachtende de wijding. In zijn geheel genomen, met z'n onvol maaktheden. is de bundel verzen van Lam bert Bijnen meer dan onze alledaagsche aandacht waard. Ik blflf erbij dat het een heuglijk feit is in onze Roomsche kunstbe weging en ik geloof dat zijn talent als dich ter, bij verderen doorbloei. ons nog meer geven kan en zal. Wat de uitgave betreft zij doet de Waal- wijksclie Soomdrukkerij Antoon Tielen alle eer aaneen prettige boekvorm en goed- heldere druk. En ten slotte, wat zou die vlotte tee ke ning van broeder Cephas op een stijven band heter uitkomen en duurzamer zijn dan op dit wei wat erg fragiele bandje. Ze doet me even aau de „Eerste Communie" van Toorop denken. Ook met z'n vignfetten is hij zeer geslaagd, vooral dat der twee engelen in adoratie. De prijs is zoo laag gesteld dat men er ook kwalijk een prachtband voor verlangen kan. Ik hoop nu maar dat deze bundel verzen eens in wat ruimeren kring zal gelezen wor den en- een tweede steviger gebonden uit- j gave mag meemaken. Dan zou de zegswijze eens gelogenstraft kunnen worden dat ons Roomsche publiek zoo erg nuchter tegen over poëzie staat. GERARD VAN IMBEECK. g«sp. zew. gel. Terl. ptn. voor tegen gem. H.E.C. 9 6 1 2 13 20 16 1.44 V.F.C. 8 4 2 2 10 17 10 1.25 Quick 9 5 1 3 11 16 8 1.22 G.-Zwart 9 3 3 3 9 20 14 1.— Tilburgia 10 3 1 6 7 12 23 0.70 V.V.O. 9 0 4 5 4 6 20 0.44

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 11