DE ECHO Ml HETIIIIDEII ïïï&iïX rd" rgdevo"e gevoe'hee"ge' gs -s? rs «SE* TSfi «ivr z?, r Tweede Blad» ÏÏXrS. rSel'S'» I Haydn doet ontwaken; .in de botten begint (eenklank) Kt het v^e orkest de m Gemeenteraad. Numm. 25. Zaterdag 17 Maart '23. „Die Jahreszeiten" van J. Haydn op het Programma van Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. (Vervolg). II De aria's, die voorkomen, laat Haydn bij voorkeur voorafgaan door een korte instrumentale inleiding, waarbij vaak een solo-instrument (meestal het hout) bij wijze van introductie het begin van „O, wie lieblich ist der Anblick der Gefllde jetzt", zingt de sopraan, even later door den tenor gevolgd, terwijl ten slotte het geheele koor er juichend mee instemt. [Bijzonder aardig en ty pisch illustreerend is de begeleiding bij de aanschouwing van de vreugde, die ook onder de dieren heerscht „Seht die Lümmer, wie sie springen", zingt Hanne, waarna een „springmo- tiefje" klinkt"in het orkest, door hobo's, fluit en fagot. „Seht die Fische, welch Gewimmel Seht die Bienen, wie sie schwürmen' „Seht die VOgel, welch Geflatter", laten achtereenvolgens tenor en sopraan zich hoorenmen lette hier op de alleraardigste wijze, waarop het orkest de verschillende bewegingen imiteert. En wanneer dan het koor juichend de melodie aangeeft. -nreektonen de~ algemeene vreugde heeft "vertolkt, spreektonen b duidelijken. Eigenaardig is het, dat de recitatieven worden vertolkt door de solisten, die de aria's ook zingen. De verdeeling der solopartijen als volgt Simon, een pachter (bas) Hanne, zijn dochter (sopraan) Lucas, een jonge boer (tenor). Inleiding Het werk begint met een inleiding door het orkest, die de over gang van den winter naar de lente schetstde dorre bevroren toestand verkeerde, moet Es ist des Schöpfers Hauch! En het is in verheven extase, dat het eenvoudige landvolk als 't ware zich zelf uitnoodigt (Lasst uns ehren, lasst uns preisen Ihn." etceen lied aan te heffen, waarin den grooten Maker dank en lof worde toegebracht voor Zijn heerlijk scheppingswerk. Al de ziels verrukking en de erkenning voor God s Almacht en Majesteit zijn uitgedrukt in de woorden, waarmede dit koor aanvangt „Ewiger, müchtiger, gütiger Gott '^Maestoso" (majestueus) schrijft waarin de natuur Z Z-TSSSFa^Si aoVS pt bi. geheel als wate dewoot- SSf door" s^erW^èn^k "aden g**. W von,,èaogSinbreedn £7,0 KC* Sen, vivace (opgewekt). In het eerste recitatief, dat na deze inleiding komt, vertellen ons achtereen volgens de bas, de sopraan, en de tenor hoe de gestrengheid van de scheidende winter ten einde loopt en de lentebode in aantocht is. Hierna zingt hetjkoor het heerlijke welkomstlied van de Lente; hier hebben we al dadelijk één van de beste koren, die Haydn ooit geschreven heeftop buiten gewoon lieflijke wijze wordt het ont waken der Natuur uitgebeeld Kommholder Lenz des Himmels Gabe komm, Aus ihrem Todesschlaf erwecke die Natur Als echter sopranen en alten te ver gaan in hun verrukking over de Lente „Schon fiihlen wir den linden Hauch, Bald lebet alles wieder auf", du gelabet uns" etc., weldadig melodieus door clarinet en fagot ingeleid. Na de herhaling door koor en solisten, zet allegro (levendig) het slotkoor van de Lente in fuga- vorm in „Ehre, Lob und Preis sei Dtr ewiger, gütiger Gott na de bassen vallen de tenoren in, daarna de alten en ten laatste de so pranen. Telkens weerklinkt het ver heerlijkende „Ewiger, müchtigergütiger Gott hier tusschen door, waarmede ten slotte het eerste gedeeltede Lente, op indrukwekkende wijze eindigt. Een fuga een twee- of meer stemmig toonstuk, waarin een stem begint, welker thema door de andere elkaar opvolgende stemmen wordt Bald lebet alles wieaer auj overgenomen, tot alle stemmen tesamen laten tenoren en bassen waarschuwend J k,inkgn Er zijn 00k dubbel- en triple- fuga's met 2 of 3 thema's. volgen „Frohlocket ja nicht all zu früh, Oft schleicht in Hebei eingehüllt, der Winter wohl zurück". De winter kan nog wel eens even weer terugkomen en zijn verstijvend gift op bloesem en kiem uitstrooien Op dit prachtige welkomstlied volgt na een kort inleidend recitatief van de bas, de zoo mooie en bekende bariton aria, waarin op treffende wijze de blijde landbouwer wordt geschetst, die zich naar zijn arbeid op het veld begeeft en daar onder het fluiten van een vroolijk liedje de ploeg hanteert: „Schon eilet froh der Ackersmann zur Arbeit auf das Feld, In langen Furchen schreitet er dem Pjluge flötend nach". Men denkt hier onwillekeurig aan het bekende: „Hoe genoeglijk rolt het leven des gerusten landmans henen" De stemming is vol van vroolijkheid en levenslust, hetgeen ook zoo bijzonder aardig in de orkest-begeleiding uitkomt. Men ziet hem gaan, den vroolijken boersteeds verder klinkt zijn fluitend lied„flötend nach, flötend nach", tot het tenslotte in de verte wegsterft, door violen en fluit decrescendo (afnemend) in fijne tokkelende tonen geïnterpre teerd. Heeft de landman zijn werk volbracht, dan zendt hij een gebed op ten hemel en vraagt hij om belooning voor zijn zwoegen, welk loon hij slechts uit handen der Natuur kan ontvangen „Sei nun gnadig, milder Himmel, Offne dich und trüufe Segen über unser Land herab", ■waarmede het koor instemt. De solisten vragen om milde dauw voor de aarde om regen die de akkerbodem zal ver kwikken, waarna weer het koor, bege leid door het volle orkest, opnieuw invalt en zijn bedezang in breed tempo herhaalt. Het is een vroom gebed, dat ten hemel wordt opgezondenook dit koor geeft één van de treffendste mo menten uit het werk. Tenslotte klinkt het un poco piu moto (een beetje meer met beweging) in een vierstem mig fugatisch thema „Und spriesset Ueberfluss alsdann Und deiner Giite Dank undRuhm Het gebed wordt verhoord de zoele zuidenwind komt. zoo kondigt de so praan in een recitatief aan en vervult de lucht met vochtige nevels, die zich verzamelen, „Und giessen in der Erde Schooss den Schmuck und Reichtum der Natur". Hierop volgt het bekende „freu- denlied", waarin de blijdschap van de plattelandsbevolking tot uiting komt, nu Moeder Natuur het hare heeft bij gedragen en de oogst overvloedig belooft te worden r KAATSHEUVEL. (Vervolg). Waalwifk. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 13 Maart des avonds ten 6s/4 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Th. de Surmont de Bas Smeele Klokslag zeven uur opent de Voor zitter de vergadering aanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld De heer Roggeveen zegt dat in een 400 gulden. Het vorige vergadering door den Voorzitter de pers is herdacht. Hij heeft toen echter gemerkt dat de pers een slechte plaats heeft. Door de balustrade daar door verhinderd, kan het licht niet op de tafel schijnen, wat zeer hinderlijk is en daarom geeft hij gaarne in over weging de pers voortaan aan de andere zijde van de balustrade een plaats te geven. Voorzitter. Het is altijd aangenomen dat alleen de heeren die door het volk brengen van eene verhooging toch in de door U bedoelde leemte worden voorzien. Roggeveen. U kunt U zelf overtuigen. Men heeft de schaduw steeds op zijn werk daar. Klijberg. Er kan geen bezwaar be staan dat de pers als een tweede broeder in ons midden wordt opge nomen Roggeveen. Nu de vergaderingen van zoo'n langen duur zijn, is het zeer lastig zoo te moeten werken. Voorzitter. Als de heeren daar geen bezwaar tegen hebben, dan wil ik daar gaarne toe overgaan. Mij is er nooit over geklaagd. Aan de orde 1 Ingekomen stukken. Adres van „Waalwijks Belang." Adressante wijst er op dat het steeds de wensch van het publiek van Waal wijk is geweest om in het bezit te komen van een sportterrein. Verder geeft het adres aan tot welk stadium men met de plannen was gevorderd. De noodige teekeningen en begrootin gen waren reeds in overleg met den Inspecteur van de Lichamelijke Opvoe ding gemaakt en 40 pCt rijksbijdrage waren in uitzicht gesteld toen hetbekend werd dat door de huidige omstandig heden, door den slechten finantieelen toestand van het Rijk. subsidie voor een sportterrein voorloopig niet zou worden gegeven. Het maken van de plannen en wat daarmede in verband staat, heeft de vereeniging f571.50 gekost. Aangezien de vereeniging in deze zaak diligent blijft en ze waarschijnlijk het eerst aan de beurt komt verzoekt ze de gemeente deze kosten voorloopig te willen voorschieten, daar de geheele kas hierdoor is uitgeput Later zal dit bedrag in de stichtingskosten worden opgenomen. Voorzitter. Burr en Weth. hebben bericht gezonden dat ze bereid zijn een renteloos voorschot te verleenen van f 300. Roggeveen. Hebben B en W. aan de vereeniging Waalwijks Belang daar toe eenige opdracht gegeven Voorzitter. Wel is er meermalen on derling over gesproken Roggeveen, 'n Absolute opdracht om die kosten te maken, is die gegeven. Voorzitter. Dat deze absoluut is ge geven kan ik niet zeggen. Het is al zoo lang geleden lk weet nog wel dat aan Waalwijks Belang gezegd is dat het beter is dat het van particulier initia tief uitgaat en wijl de vereeniging zich voor de totstandkoming daarvan inte resseerde is deze begonnen met alles op touw te zetten. Klijberg. Ik weet ook wel dat er meermalen besprekingen hebben plaats gehad, maar of een absolute opdracht is gegeven, daar weet ik me ook niets meer van te herinneren. Timmermans De vereeniging Waal wijks Belang vraagt om een voorschot van de gemaakte onkosten en Burg. en Weth, stellen voor een voorschot van' f300 te verleenen. Welke motieven hebben Burg. en Weth. daarvoor. Voorzitter Wij willen alleen dit be drag rènteloos voorschieten van de kosten voor het maken van teekeningen en begrooting. B. Timmermans. Dat is geen motief. Ook zegt het niets als Burg. en Weth. daartoe geen absolute opdracht hebben gegeven. Feit is het dat besprekingen zijn gevoerd tusschen Burg. en Weth. en de vereeniging en daaruit zal men hebben kunnen distilleeren dat al het voorloopige werk met volle instemming gebeurde en dan begrijp ik niet waar- om voor de optie van het land geen voorschot wordt gegeven en alleen maar voor het maken van de teekenin gen en de begrootingen. Dat door de tijdsomstandigheden de plannen niet tot uitvoering zijn gebracht kunnen worden is jammer, doch daar valt niets aan te doen Smolders. Bij de stukken die ter visie hebben gelegen heb ik een tweede schrijven van de vereeniging Waalwijks Belang gezien waarin ze te kennen geeft dat ze met een renteloos voor schot van f 450 tevreden is en daar om zou ik willen voorstellen ook omdat het bedrag niet zoo groot is iet gevraagde bedrag in den vorm van een renteloos voorschot te verleenen. Oomens. Ik ben er niet tegen om daarin bij te dragen maar we moeten wel weten dat we op 't oogenblik in een kritieken tijd leven, waar wij als raadsleden wel rekening mee mogen houden. Wel is gemakkelijk om te geven, maar gevaarlijk ook dunkt me, want we hebben met zooveel zaken en dingen te worstelen. Het publiek moet maar belasting betalen, terwijl de zorgen nog steeds toenemen. Ik zou het verschrikkelijk vinden als men zoo maar bleef doorwerken en daarom geloof ik dat het goed zou zijn als we eerst de kat eens uit den boom keken. Waar moet het naar toe als Waal- wijks Belang voor al die dingen een voorschot moet hebben. Dat zou goed zijn als de belasting wat lager zou zijn. Ik hoop dat de heeren het met mij eens zullen zijn om dat zaakje er zoo maar niet doorheen te dringen. Ik wenschte het liever maar van de heele baan af te schuiven. B. Timmermans, lk kan me wel vereenigen met het voorstel van den heer Smolders om f450 te geven. Smolders. Ik noem nu dit bedrag maar omdat de vereeniging het zelf IS (Wordt vervolgd). De Voorzitter wijst er op dat dit schrij ven niet het gevolg is van het adres aange zien door alle gemeentebesturen een derge- I lijk schrijven is ontvangen. De heer Roestenberg zegt dat het voor stel van Burg. en Weth. is uitgegaan en niet van de Commissie belast met het onder zoek van de begrooting. Den secretaris was last gegeven dit in het concept te vermelden. De Voorzitter merkt op dat door den se cretaris in deze vergadering er niets van is gezegd. Wel heeft hij den indruk gekregen dat hij er niet voor was. De heer De Bresser heeft het van het Dag. Bestuur flink gevonden dat het zelf met een dergelijk voorstel is gekomen en daarom vindt hij het van Ged. Staten nog des te meer jammer dat deze met een der gelijk schrijven komen. De» heef van Lier heeft het ook aange naam getroffen dat het voorstel van Burg. en Weth. is uitgegaan. Hij zou daarom het eenmaal genomen besluit hanhaveu. Waar Ged. Staten het geld weten vandaan te halen, hij weet het niet. Zoolang als een schoenmaker nog in de hei staat te werken is de toestand niet rooskleurig. Een ambte» naar verkeert thans in zeer gunstige con ditie. De Voorzitter zegt dat ook het Dag. Be stuur er voor is om het besluit niet in te trekken. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten het besluit te handhaven en Ged. Staten er op te wijzen dat de crisis zich hier nog steeds ernstig doet gevoelen. 5. Voorstel vaststelling eener verorde ning op de heffing eener hondenbelasting. De Voorzitter zegt dat het in de gemeente krioelt van de honden. Het komt veelvuldig voor dat meuschen die steun genieten, vaak eenige honden houden. Volgens de oude verordening is de controle niet te handha ven De heer Snaphaan merkt op dat er in een artikel staat dat alle honden een penning moeten dragen, dus een halsband om moeten hebben. Vooral honden die naar een tentoon stelling moeten worden daardoor benadeeld. Spr. kan zich wel vereenigen mits honden, waarvan men de werkelijke overtuiging heeft dat ze naar een tentoonstelling wor den gezonden, daarvan vrijgesteld kunnen worden. De Voorzitter heeft, daartegen geen be zwaar. Echter kan dat niet in de verorde ning worden vastgelegd. Den heer Wildenberg lacht de verordening niet toe. Niet dat hij gaarne ziet dat men de verordening ontduikt, dat niet, maar naar zijne meening gaat men een last op de mensehen schuiven. Hij vindt het ook bezwaarlijk dat men verplicht wordt dat men zijn hond een halsband moet aan doen. Ook het aanschaffen van penningen is kostelijk. De Voorzitter zegt dat het anders onmo gelijk is voor de politie ohi eenige controle uit te oefenen. Men heeft er altijd flink ach terheen gezeten doch het was onmogelijk er iets goeds van te maken. Kwam men ergens, dan was de hond van een zoon of broer, of was verkocht. Van den Wildenberg. Als een vergeten wordt de penning aan te doen. dan is men er bij. Voorzitter. Als men weet dat voor dien hond betaald is, dan zal dat niet gebeuren. Van den Wildenberg. Dat moet niet wor den gezegd. Zet men vandaag zijn paard met wagen niet met een spijker vast, dan krijgt men geen procesverbaal, doch doet men het morgen dan wel. Zoo is het t zeilde met de fiets. Flapt je licht uit vlak bij je woning heden laat men je passeeren. doch morgen krijgt men verbaal. Dat men al moet gaan betalen bij 6 we ken oud zijn van een hond is voor de fok kers ook bezwaarlijk. Voorzitter. Men doet ze in den regel toch voor de zes weken al van de moeder weg. De Voorzitter wijst er verder nog op dat het in hoofdzaak is te doen om het geld binnen te krijgen. De menschen loopeu nu wel met een hoop honden door de gemeente en moeten zelf bedeeld worden. Do heer I.Tpelaar wijst, ev op dat het kan voorkomen dut een hond die voor een wa gen staat gespannen wel eens gaat loopen bij het uitspannen. De Voorzitter zegt toe te zullen Waken dat fitterij buiten spel blijft en dat, als een hond eens losbreekt, de eigenaar direct geen verbaal wordt gegeven. Van Ameisfoort. Dan kan er niet veel van worden gezegd, want het is als door den Voorzitter is gezegd er loopen veel te veel honden. Voorzitter. De verordening moet er zijn om op onwilligen te worden toegepast. Na nog eenige discussie wordt de veror dening, zooals die door Burg. en Weth. is aangeboden, vastgesteld. 6. Voorstel tot overdracht van de jon gensschool in den Berkdijk aan het betrok ken kerkbestuur. De Voorzitter zegt dat dit voorstel reeds eerder is aangeboden doch is aangehouden om te kunnen nagaan wat de kosten van de verbetering zullen zijn. Dat de school aan het kerkbestuur wordt overgedragen is zoo wel in het belang van genoemd bestuur als van de gemeente. De kosten voor de veran dering van gang en privaten worden ge raamd op 3600. die van de leermidde len op ongeveer 1500.a 1600. De Voorzitter wijst er op dat er totaal geen leermiddelen zijn en het derhalve on doenlijk is om onderwijs te geven. Waar al de leermiddelen zijn gebleven of wat daar mede is gedaan is onuekend. De school in den Berkdijk had altijd de grootste post voor leermiddelen. Ook zijn eenige kachels aangeschaft en nog niet betaald. De meubi leering wordt per lokaal geraamd op ojO en er zijn -1 lokalen. Het betegelen van do speelplaats wordt geraamd op 1100. Met het hoofd der school is geconfereerd en gezegd, dat, behoudens goedkeuring van den raad, de gang en privaten in orde zul len worden gemaakt, alsmede de leermidde len zullen worden aangeschaft. Wat betreft het betegelen van de speelplaats dit te laten vervallen en het meubileeren van de lokalen is gezegd dit jaarlijks te doen en daarmede over 2 jaar te beginnen omdat, men dan allicht, een beter overzicht kan krijgen van dien finnncieelen toestand der gemeente. De heer De Wijs is het met den Voorzitter eens dat men beter successievelijk de zaak in orde kan brengen. Voorzitter. In de kennisgeving moet dat alles duidelijk worden vastgelegd want an ders zou een anders samengestelden raad kunnen zeggen dat hij daarop niet zou ingaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. T. Voorstel betreffende deu bouw eener R. K. Meisjesschool te Loonopzand. De Voorzitter zegt dat het bekend is dat de Eerw. Zusters besloten hebben om een nieuwe school te bouwen. Het schoolbestuur heeft plannen en teekeningen ingezonden en doordat ze het Dag. Bestuur nog al hoog voorkwamen, heeft de zaak eenige vertra ging ondervonden. De eerste berekening was gemaakt voor een zes-klassige school en was begroot op 90.000. Met het bestuur is toen gesproken dat een 6-klassige school nog niet noodig was en dat thans niet zoo luxeueus mag worden gebouwd. Toen is er een nieuwe teekening gemaakt waarvan de begrooting een bedrag aanwees van 00000. Door Burg. en Weth. is er toen weer op- gewezen dat alles nog te luxe is en men met een 4 klassige school moest beginnen, wijl men later altijd nog tot uitbreiding kan overgaan. Het bestuur heeft daar gevolg aan ge geven en nu een plan ingediend waarvan de kosten zijn geraamd op 40.000 met in begrip van eeue volledige meubileering. Schoolbehoeften zijn er niet veel noodig Slechts voor een 3 komen want anders is er niet meer aan te denken om er te komen. De heer de Wijs zegt als lid van de schooleommisise meermalen een bezoek aan de school te hebben gebracht en hij moet erkennen dat het hoog noodig is dat er een nieuwe school komt.. Tot in alle hoeken zit ten de kinderen als 't ware opgepakt De heer van den Wildenberg vraagt of direct zal worden begonnen met het bou- De Voorzitter zal Ged. Staten verzoeken spoedig werk van een en ander te willen maken en hun wijzen op den noodtoestand. Met algemeene stemmen wordt hierna be sloten de gelden voor den bouw van deze school beschikbaar te stellen. 8. Bepaling huur Maréchaussee-kazerne, voor volgende huurperiode. De Voorzitter zegt dat de Commandant der Maréchaussee reeds is geweest om over verlenging van de huur te spreken. In het begin van 1925 is de huur afgeloopen en daarom moet van te voren de huurwaarde worden bepaald. Thans bedraagt de huur slechts 400.doch het komt ons voor dat voor een dergelijk gebouw deze huur tegen woordig veel te laag is. Als men nagaat dat. men voor de woningen van Michael in de Schoolstraat een huur vraagt van 8.— p. week, dan komt men al over de 400. voor eene woning en daar heeft men twee flinke woonhuizen benevens 3 kamers voor de vrijgezellen. Het Dag. Bestuur heeft er over gedacht of het niet goed zou zijn te probeeren of het R(jk het gebouw wil koo- pen. Voor het Rijk zou dit het beste zijn en ook voor de gemeente, want dan is men van alles af. Nu is het vandaag dit en mor gen weer dat. De Maréchaussee'» staan er op dat de boel netjes in orde is en daar heb ben ze gelijk in maar als de gemeente dan eenmaal de kamers maar eens laat behan gen,. dan schiet er van de 490. huur al bijna niets meer over. De kwestie is thans maar, voelt de raad er iets voor om 't gebouw te verkoopen. Het is niet zeker dat het. Rijk er op zal ingaan want op het oogenblik wil het Rijk liever dergelijke gebouwen huren'dan koopen. De heer van Ameisfoort meent dat tie vergelijking van de huur met de huizen in de Schoolstraat geen steek houdt want in aanmerking moet worden genomen dat de Marechaussee'* de gemeente een dienst be wijzen. Voorzitter. Daar kan men de huurwaar de toch niet voor drukken. Geeft dan de marechaussee'* veel liever een gratificatie voor bewezen diensten. Van Ameisfoort. Zou het geen reden kun nen zijn dat men de marechaussee'.* hier weghaalt. Voorzitter. De maréchaussees behoeven zelf de huur niet te betalen. Bovendien zal de raad wel rekening houden met alle mo gelijke omstandigheden. Zonder misbruik te maken van iets mag de huur toch wel wat hooger worden gebracht want voor 20 jaar geleden is deze prijs vastgesteld. Van den Wildenberg. Ik stel voor dat B. en W. worden gemachtigd om te verkoopen of zoo hoog mogelijk te verhuren. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school te Kaatsheuvel. De Voorzitter zegt dat er maar een solli citant is opgekomen n.l. den heer C. F. M. Robben. Met op twee na alemeene stemmen wordt de heer Robben benoemd. Twee stemmen waren in blanco uit ge bracht. 10. Benoeming gascommissie. 11. Benoeming wegencommissie. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten den zittingstjjd der commissieleden tot September te ver lengen aangezien men dan toch weer oen anderen raad zal krijgen. De heer Snaphaan merkt op dat het adres van Mej. Laan nog niet is afgehan deld. De Voorzitter zegt dat het 't beste is met de afhandeling hiervan te wachten totdat nader bericht is gekomen over het verhaal van pensioensbijdragen door de ambtenaren. Daartoe wordt besloten. B(j de rondvraag wijst de heer De Wijs er op dat het goed zou zijn indien de gerooide boomen vlug worden opgeruimd. Ze liggen nu langs den weg en menigeen is er bü avond over gevallen. De Voorzitter zegt toe deu Opzichter te zullen belasten dat met de opruiming spoe dig een begin moet worden gemaakt. Daarna gaat de raad over in geheim co mité -ter behandeling van reclames Hoofd, omslag. schijnt dat de Zusters daar altijd zuinig op zijn geweest. De Voorzitter stelt voor thans op het ver zoek in te gaan. De school is Inderdaad te klein, zoo zelfs dat met Mei eenvoudig geen kinderen kunnen worden geplaatst en door verbouwing is geen verbetering te krijgen. Zuinig moet men zijn doch dat wil niet zeggen dat men daardoor den goeden gang van het onderwijs mag storen. Doet men wat men moet doen, dan zal men later bij de Regeering ook eerder gehoor vinden ais om zijn gekozen achter de balie een plaats groote steun wordt gevraagd en dat moet er van krijgen. Wellicht kan door het aan-

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5