Gemeenteraad. Letteren en Kunst. Marktberichten. komen. Eerst heeft hij haar blauwzuur gegeven, dat zij in de W C heeft ge gooid, daarna een staafje cyaankali. Aan K had zij gezegd, het blauwzuur geprobeerd te hebben. Zij had dit ge daan bij een kip, die een paar uur bleef liggen, maar toen weer opsprong en niets mankeerde. Den tweeden keer heeft zij wat cyaankali gedaan op een met vleesch belegden boterham. [Haar man kwam in de slaapkamer en liet het haar proeven, de boterham gaf een bitteren, daarna een zoeten smaak. Bekl. zeide het niet gedaan te hebben om haar man te dooden, doch om hem ziek te maken. K. heeft haar voor een nieuwe poging een pil willen geven, doch zij heeft die gewijgerd, K wilde dat D. gedood werd en gaf haar een revolver en wees, hoe zij die gebruiken moest. Bij het probeeren schoot zij in den muur der slaapkamer en had daar na de revolver aan K. teruggegeven. Op Nieuwjaarsdag gaf K. haar het wapen weer terug, zeggende„Pak aan, anders schiet ik je dadelijk dood. Ik ben erg kwaad op je, want je hebt de heele zaak in de war gestuurd". Bekl. heeft het wapen verborgen en het 3 Januari door haar dienstbode bij K. laten terugbezorgen. Een paar dagen tevoren had K. beloofd niets meer tegen haar man te zullen doen. De president en het O.M constateer den, dat dit een geheel nieuwe verkla! ring is. Beklaagde zei verder niet geweten te hebben, dat K. haar man in een auto had meegenomen Ook van de levens verzekering van f 10 000 wist zij niets. Op 3 januari had zij K. telefonisch medegedeeld ruzie te hebben gehad met haar man. Toen is geantwoord: Nu moet het maar uit zijn De president merkte op dat zij door het terugzenden van de revolver aan K. een middel had verstrekt om D. te dooden. Zij had het wapen ook in de gracht kunnen werpen, als zij het kwijt wou Bekl. erkende verder, dat K. haar gezegd had dat ingekerfde kogels beter waren. Toen K. als getuige or.der eede zou gehoord worden, maakte de verdediger mr. E. van Zinnicq Bérgman daartegen bezwaar op grond van art. 162 W. v. S. Spreker betoogde, dat K een groo- ten invloed had op deze vrouw en waarschuwde, dat men, als men K, onder eede zou hooren, een meineed zou scheppen, Het O. M wees het beroep op art. 162 af. Bekl. zeide van meening te zijn dat K. wel de waarheid zou zeggen. Toen de president haar vroeg, of zij bezwaar had tegen het hooren van K. antwoordde haar verdediger bevesti gend voor haar. De president bestreed hem het recht dit te doen. Bekl. zei daarop: „Laat hem maar komen." De verdediger echter bleef er zich tegen verzetten. Na in raadkamer te zijn geweest be sloot de rechtbank K. als getuige onder eede te hooren. Deze bevestigt vervolgens verschil lende reeds afgelegde verklaringen. Hij erkent op 3 Januati, toen de revolver niet gebruikt was gezegd te hebben, breng hem dan maar terug. De president vraagt aan K. of mevr. D. hem niet gezegd heeft D. toch niet dood te schieten, waarop hij zou be loofd hebben het niet te doen. Ook beklaagde stelt die vraag aan K. en zegt heb je toen niet gezegddat spijt me. K. zegt het niet te weten. Ondanks het aandringen van presi dent en bekl. herhaalt K. er niets van te weten. Dr. Casparie zeide, dat K. steeds gezegd heeft rond te loopen met de gedachte, dat D. dood moest Spr. acht den getuige K. absoluut onbe trouwbaar. Afgezien van het leugen achtige in de amourette heeft de des kundige den indruk, dat mevr. D niet liegt. Spr. deed daarna mededeelingen over het toedienen van cyaankali en zei, dat om D te dooden minstens 220 milligram zou zijn noodig geweest, terwijl hem 51 milligram zijn toege diend. Getuige J. M. C., apotheker te Eind hoven had de cyaankali verkocht aan K., die beweerd had, dat het voor een paard was. Blauwzuur had getuige niet aan hem verkocht. (Deze getuige was 's-morgens wegens misdrijf tegen de zeden tot l1/, jaar veroordeeld). De scheikundige W. Hesselink uit Arnhem verklaarde, dat voor een per soon als D 1225 milligram cyaankali doodelfjk zou zijn geweest. De dienstbode, Maria van Dinther, bevestigde de verklaringen, 's-morgens door haar afgelegd. Dr. Mettrop, Den Bosch, achtte 150 milligram cyaankali een doodelijke dosis. De heer Imhoff, directeur van den Keuringsdienst te 's-Hertogenbosch deed mededeelingen over het terugloo- pen van het percentage van cyaankali als deze lang staat. Het O.M., requisitoir nemende ging na, of het wettig bewijs voor de ten laste gelegde poging tot moord gele verd is. Getuige C heeft de cyaankali verstrekt met de mededeeling dat het zwaar vergift was. Mevr. D. deed het op de boterham van haar man en deze at ervan. De toegediende dosis kan volgens spr. doodelijk zijn. Er is echter een relatief ondeugdelijk middel ge bruikt. Bekl. beweert echter haar man niet te hebben willen dooden, doch slechts ziek te maken. Dat is het sub sidiair ten laste gelegde mishandeling Spr. wees er nog op dat men even tueel een voorgewenden zelfmoord in elkaar heeft willen zetten. Hij gelooft, dat de dienstbode niet de voile waar heid zegt om haar meesteres te sparen. Bekl. wist, wat er gebeuren zou. Zij heeft 4 Jannuari des middags K. nog opgebeld en gevraagd, of het nu in orde kwam. Uit vroegere verklaringen van bekl is gebleken, dat zij wist, dat haar man gedood zou worden. Voor medeplichtigheid bestaat dus geen twijfel. Bekl. kan volgens spr. veroor deeld worden wegens poging tot moord (vergiftiging). Wil de rechtbank dit niet doen. dan zal veroordeeling moeten geschieden wegens poging tot zware mishandeling Spr. eischte tegen mevrouw D. even eens vijftien jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. E. van Zinnicq Bergmann schetste bekl. als een trouw echtgenoote die gelukkig met haar man leefde tot zij K ontmoette, die haar aantrok. D. werd er zelfs zenuwziek van, toen hij zag hoe haar liefde voor hem verminderde. Spr ging na, hoe bekl. de eerste maal het vergif weg gooide en het daarna toediende, om hem te redden, nl. slechts ziek te ma ken, Zij had het daarvoor eerst op een kip geprobeerd. De toegediende dosis was slecht 1/5 van een doodelijke dosis Poging tot moord kan de recht bank niet aanvaarden Wel heeft bekl. straf verdiend, maar zij heeft al genoeg geboet. K pleegt verraad, als hij bekl. de aanstookster noemt. PI. betwist ook de medeplichtigheid. Bekl. heeft driemaal de revolver teruggegeven Zij zag tegen K. op en handelde onder diens drang Spr. voerde verschillende dingen aan om te bewijzen, dat bekl. niets van het plan van K. dien avond wist. Alleen vreesde zij, dat het wel eens zou gebeuren PI vraagt voor bekl. vrijspraak ter wille van haar man, die overtuigd is dat zij niet de aanstook ster was, terwille van haar dochter, die naar haar verlangt. Spr. vraagt ook onmiddellijke invrijheidstelling. Dit werd door de rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, geweigerd. De uitspraak werd bepaald tot over 14 dagen. DRONGELEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 21 Maart des middags ten 3 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Brune. Ongeveer 3.15 uur opent de Voor zitter de vergaderingafwezig is de heer Nieuwkoop. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen Stukken. De Voorzitter deelt mede zoo juist een adres te hebben ontvangen van de Vereeniging Het Groene Kruis, waarin wordt verzocht om, evenals vorige jaren, thans weer eene subsidie te mogen ontvangen. Aangezien het adres juist is inge komen en het derhalve bij Burg. en Weth nog geen punt van bespreking heeft kunnen uitmaken, stelt hij voor, het schrijven ter fine van advies in handen te stellen van het Dag. Bestuur. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. b. Schrijven van Ged. Staten, hou dende het bericht dat ze bezwaar maken tegen het 14 Februari genomen raadsbesluit betreffende het verhuren van het schoolhuis aan het schoolhoofd Ged. Staten achten het van zeer groot belang dat bij het ophouden van hoofd der school te zijn, ook de huur ophoudt. Wordt eene dergelijke be paling niet opgenomen, dan zou het kunnen voorkomen dat bij het even tueel benoemen van een nieuw hoofd der school, er geen woning disponibel was. De Voorzitter stelt namens Burg. en Weth voor, deze bepaling in het be sluit alsnog op te nemen, n.l. dat de huur eindigt op den datum dat de functie wordt neergelegd. Met algemeene stemmen wordt be sloten deze bepaling alsnog op te nemen. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede dat d d. 16 Maart van J. Treffers het verzoek is ingekomen om te kun nen koopen het perceeltje grond waar vroeger de veldwachterswoning op zou worden gebouwd De raad heeft thans in beginsel uit te maken of hij den verkoop kan goed keuren, dan kan de schattingscommissie, waarvoor de Voorzitter voorstelt de zelfde heeren te benoemen als in een vorige vergadering gedaan, n.l de heeren P. v. d. Schans, Donken en De Haan. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten Eene verordening, aangevende welke strafverordeningen in deze gemeente van kracht zijn. wordt vastgesteld. Deze verordening moet om de vijf jaar worden vastgesteld en betreft meer een administratieven maatregel. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van de Provinciale Staten worden benoemdtot voorzitter de heer Van der Schans, tot leden de heeren Van der Stelt en Van Gammeren. Tot plaatsvervangende leden worden gekozen de overige raadsleden. 2. Aanvrage verkoop gémeente- eigendommen. De Voorzitter deelt mede dat het perceeltje grond, wat door den heer C G Nieuwkoop te koop is gevraagd, door de schattingscommissie is geschat op een waarde van f2200 per H.A., wat, in verband met de grootte van het perceel, dan op f860.20 komt. Namens Burg en Weth. stelt de Voorzitter voor toestemming tot ver koop te geven en als voorwaarde te stellen dat de kooper alle kosten van transport betaalt, alsmede dat de polder- en grondlasten voor rekening van den kooper komen vanaf 1 januari 1923. Van Campen. Wanneer kan de kooper het land in gebruik nemen Voorzitter. Zoodra het besluit door Ged. Staten is goedgekeurd. Met algemeene stemmen wordt hier na het voorstel aangenomen Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat in een vorige vergadering een brief van het Alg Armbestuur is ingekomen, houdende het verzoek om eenige per ceeltjes grond te mogen verkoopen. Nadien is bij het Algem. Armbestuur nog een verzoek ingekomen van den heer Van Campen om een perceeltje grond te kunnen koopen en van den heer Schilders om een huisje te koopen Zooals in een vorige vergadering besloten, zijn alle perceelen, dus ook deze, geschat door de in de vorige vergadering benoemde schattingscom missie. Deze commissie heeft het aan den heer Van Campen te verkoopen perceeltje geschat op f3000 per H.A. en aangezien het groot is 2 A. 68 c.A., moet dat kosten f 80.40. De woning aan den heer Schilders te verkoopen is geschat op een waarde van f1575. Voorzitter. Ik stel voor te be richten dat daartegen geen be zwaren bestaan. De heer Van Campen komt het be drag van het perceel dat men hem wil verkoopen, zeer hoog voor. In aan merking moet worden genomen dat het grond is die niet te beweiden of te bebouwen is. Dat in aanmerking genomen is de waarde hoog geschat. Voorzitter. Ik moet u eerlijk beken nen dat ik daar niet over kan oordeelen. Maar u moet wel weten dat het van het Burg. Armbestuur is en dat in een vorige vergadering met uwen wil en uwe toestemming er een commissie is benoemd die tot taak had de waarde te schatten. Wij hebben er hier nu niet over te praten of het al of niet hoog is geschat De commissie zegt dat is de waarde en daar is het nu voor te koop. Komt het u te hoog voor, dan moet u het niet accepteeren. Er is nu niets anders te doen. het nemen ja of neen. U als belanghebbende moest er hier niet over willen praten. Trouwens ik zeg nog eens, er valt niet over te praten. Met algemeene stemmen wordt hierna het besluit van Burg en Weth. aan genomen. Bij de rondvraag wijst de heer van Gammeren er op dat nu al tweemaal is besloten om bij den stoep, bij Mil- lenaar in de buurt, een lantaarn bij te plaatsen en nog is daaraan geen uitvoering gegeven. Voorzitter. Dat zal dezer dagen nu gebeuren, het is al lang in handen van de P N E.M. want dat is iets dat door een deskundige moet worden gedaan, want men moet daarvoor hebben palen, lampen, arbeiders, enz In Genderen zijn ook een paar lantaarns bijgeplaatst moeten worden en daar hebben ze ook de PN.EM gevraagd dit te willen doen. Ofwel de P.N.E M. ofwel den aanlegger van het net had het kunnen doen, maar zelf laten doen gaat niet Ik geef toe dat het lang in heeft eer zooiets klaar is, dat was ook in Gen- deren zoo. De straatverlichting is nu afgeloopen dus is het niet zoo erg zou ik zeggen. Van Gammeren. Tusschen Donker en van Wijk is toch al een paal bij geplaatst. Voorzitter. Dat is zoo, maar die was ook eerder besteld bij de P N E M. Zooals u zich nog wel zal herinneren, heb ik er in een vorige vergadering nog op gewezen dat, als men van de kant van den molen afkwam, men de lantaarn niet kon zien. Zoo komt het dat de lantaarn bij Donker geplaatst, eerder is besteld. Toen de raad daarop te kennen gaf dat de lantaarn toch moest worden geplaatst, is die aanstonds besteld. Van Gammeren. Het komt dan toch in orde. Voorzitter Zeker. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. linnen stempelband verkrijgbaar. De prijs is dan f 2,40. 't Is een eenvoudig keurig bandje. SPRANG—CAPELLE. Uitslag stem ming voor leden van den Gemeente raad van Sprang—Capelle. Uitgebrachte geldige stemmen 1817. Kiesdeeler 165. Stembureau :S Lijst 1. H. J. Spierings Lijst 2. A. Moonen J. Koole Lijst 3a. B. Verhoeven J. van Beek L. Rijken J. Nieuwenhuijzen 1 P. v. Drongelen 17 W. van Campen Lijst 3b. v. Willigenburg 100 M. Zwart 24 Jac. de Bie 3 C. Timmermans 16 Jac. v. Drongelen 4 Lijst 3c. Joh. v. d. Hoeven Adr. Ros Ad. v. d Hoeven J. Lankhuijzen A J Verhoeven T. Groen Lijst 3d. H. Kerst J. H. Spierings W. Kuipers K. Alblas Jac. de Jong G. Koenen Lijst 4a. A. P. de Bruijn J. Oerlemans G. J. Heijmans C. de Rooij J. v. Oosterhout Lijst 4b. Jac. Rijken Lijst 5a. J. Michaël A. Sneep S. Y. Oerlemans Lijst 5b. M. J. Rijken R. Middelkoop A. Verheijden Ongeldig T2£'5'-x:Q-,£Cu'an. ra Q. n. :sr cb o ro 3 gV) 37 6 44 26 30 5 125 2 2 9 15 3 2 3 113 1 1 55 1 1 28 2 1 44 10 1 3 2 211 1 34 12 18 3 2 1 14 3 62 11 86 19 25 18 69 1 7 1 12 3 5 9 5 7 Vac den organist J. Bots uit Gemert zuilen dezen zomer twee wer- ken het licht zien. De Wed. J R. van Rossum te U recht zal gaan uitgeven een vierstemmige Cecilla-cantate, op woorden van pastoor Poelle gecompo neerd voor koor en sol!een nummer dat voor lledertafels zeer dankbaar zal zijn. En A, Blemacs te Oisterwijk zal een prachtuitgave bezorgen van een nieuwe driestemmige Mis voor air, tenor en bas, >lo bonorem S 1 L^mbertl*. De verzenbundel „Gewijde Uren" van Kapelaan Bijnen, die groote belang stelling ondervindt, is thans ook in Gekozen zijn van lijst 3b G. J. van Willigenburg, Sprang (A.-R.)lijst 5b M. j. Rijken, Capelle; lijst 5 R. Mid delkoop Capelle lijst 3a B Verhoeven, Sprang (C. H lijst 3c Joh. van der Hoeven, Capelle (C.-H.) lijst 4a J. Oerlemans. Vrijh-Capellelijst 3d H. Kerst Capelle (A.-R); lijst 5a J. Mi chaël, Capelle lijst 2 A. Moonen, Vrijh - Capelle (R.-K.)lijst 3b M. Zwart, Sprang (A.-R.)lijst 4b. Jac. Rijken, Sprang. SPRANG. A.s. Zondagmorgen 9 30 uur hoopt lo de Ned. Herv. Kerk alhier oq te treden Ds Louwe-Kooijmans van Wa&iwijk. Alsdaa zal ook plaat» hebben de bevestiging van nieuwe lidmaten. VRIJH.-CAPELLE.Gsref. Kerk. A.s. Z mdagmorgen 9Va uur en 's avonds 5'/j uu' Ds. G. H. de Jonge. WASPIK. Eea drietal Ingezetenen dezer gemeente, waaronder de ZeerEerw. M ssioaoari» A. Lmgerwerf, zuilen op 22 Ap'll a.s. eene bedevaartreis naar Rome maken. De ooievaar, de welkome lente bode, is op 't nest der N. H. Kerk weergekeerd. Moge hij de aankondiger zijn van prachtig voorjaarsweer. Na de gelegenheid weer bestaa» om buitenlandsche bedevaartplaatsen te bezoeken, zullen met de a.s. Paasch- dagen verschillende Ingezetenen dezer gemeente eece bedevaart maken naar Hakendover (België). Dank het gunstige weer, kunnen de boeren hun jong vee nu reeds scharen, wat hun bij de tegenwoordige duurte van het hooi, heel wat kosten aan stalvoer bespaart. RAAMSDONKSVEER. Tot predi kant der Ned. Herv. Gemeente werd beroepen de Zee-Eerw. heer Ds. J, Bus te Oudorp (Z.-H.). Door de A.-R. Kiesvereenigiog werden tot caodlda&t voor de gemeente raad gesteld dhren D. Lankhuijzen Gz., J. A. Dorrenboom, beides aftredend, J. v. Waerden, J. G. Knaap en B. v. Achterberg. A.s. Zondag zal er "op 't Veer leestdlenst gehouden worden, en des namiddags op 'c Dorp zal voorgaan de ZeerEerw. Heer Ds. v. d. Vlugt van Drunen. De slagers alhier verlaagden den prijs van het ruudvleesch met 10 cent per pond en dien van het varkens- vleesch met 5 cent per pond. Door de R.K. Kiesvereeniging werd de voorlooplge groslijst opgemaakt als volgt N. v. Seters (aftr.)G. H. de Wit J. de Jong Cz.H. D. v. Alphec (aftr C. v. Rijn (aftr.)A. M. Soijers Dr. Cb. L'ps; P. Broeders (aftr.) j J. B Ztjlmans Joh. de Kiijn (aftr.)Joh. v. Dongen Cz. M. Verschure P. Fens. Zaterdag houdt de C. N. Werk- Hedenbond een ledenvergadering. Op het dak van de schuur van landbouwer v. Dongen zijn do ooievaars teruggekeerd. Niet minder dan 88 kinderen deden 1.1. Zondag hun eerste plechtige H. Communie. RAAMSDONK Door de R.K. Kies vereeniging te Raamsdonk(Dorp) zijn voor den Gemeenteraad candidaat gesteld de heeren E. C. de Wit (aftr.) J, C. Schoen- makers (aftr.) H. J. Dome (aftr.) A. j, de Bont, C. j. Kanters en J. C. van Steenoven. Volgens de heden vastgestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers 3230. DRUNEN. Woensdag werden door P. de Gouw alhier 3 kraamvogels ge- schoten. Een daarvan had een vlucht van 2'|3 M. Men heeft deze vogels! sinds den winter van 1914 alhier niet! meer gezien. De op 22 Maart jl. vastgestelde kiezerslijst bevat in totaal 1610 kiezers. NIEUWKUIJK Gisteravond kwam een auto komende uit de richting* Waalwijk met een reuzenvaart zoodanig, in botsing met een boerenkar, dat de voerman van de kar werd geslingerd en het voertuig gedeeltelijk werd ver-# brijzeld. Wonder genoeg liep het voor-* val zonder persoonlijke ongelukken af De bestuurder der auto waaraan het i ongeval geheel te wijten was, vond het niet eens noodig te stoppen doch reed met een razende vaart verder Het ware echter te wenschen dat de heeren automobilisten voor dergelijke! feiten van onmenschelijkheid hun ver-1 diende straf niet ontgaan. In hun jongste vergadering be sloot de vereeniging van bijenhouders over te gaan tot aanschaffing van een slingermachien. Volgens mededeeling der ijmkers zou hun hierdoor de op brengst van honing aanmerkelijk veel' meer opleveren. De postduivenvereeniging „Ge vleugelde Vrienden" besloot op den eersten Paaschdag a.s. met haar inter- nationale wedvluchten een aanvang te nemen. De eerste prijsvlucht zal ge- houden vanuit Tilburg terwijl de laatste vlucht dit jaar zal plaats heb- j ben vanuit Dax (Spanje). HEDIKHUIZEN. Iu de Woensdag jl. gehouden vergadeiiag van den Raad 1 van State afdeeliog geschillen van br- stuur, werd behandeld het beroep van i J. de Bruin en 38 anderen, alle ouders van schoolgaande kinderen te Haarsteeg tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant, waa>bij goedkeuring is verleend aan het besluit van den Raad der gemeente Hedlkhutzen van 5 en 9 Mei 1922 tot opheffing der O L School Aid. Haarsteeg en tot over- dracht van dit schoolgebouw aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur teneinde daarin een R.K. bijzondere school,, te vestigen. Van de zijde der gemeente werd 1 deze zaak nader toegelicht door den heer Cuuwenberg, Secretaris-Ontvanger dezer gemeente. Uit het door den rapporteur uitge bracht verslag bleek, dat Ged. Staten dozer provincie in overleg met den heer Hoofd-Iaspecteur van het L O. advi seerden tet niet ontvaakelqkverklaring van het ingestelde beroep en tot hand- havtog van hua besluit van 25 Ocrobor 1922, op grond dat de gemeente He- dikautzen, bij opheffing der O. L. 1 School, afd. Haarsteeg toch nog een O Li School in het Dorp Hedikbuizen In stand houdt, welke school ls gelegen binnen 4 K.M. van het dorp Haarsteeg hetgeen de gemachtigde van het Ge meentebestuur nog aantoonde door overlegging van een kadastrale teeke- nlng. Ook vestigde de gemachtigde de aandacht op de Inconsequente hande ling van de onderteekenaars van het beroepschrift, immers toen op 1 Febr. door omstandigheden de O. L. school afd. Haarsteeg daadwerkelijk werd om gezet in een R.K. bijzondere jongens school voor de parochie Haarsteeg van de 128 leerlingen der O.L school er 123 overgingen naar de R K. bijzondere jongensschool. 5 Mel-jes, waaronder 2 protestanten, konden uit den aard van de zaak niet overgaao. Hieimede weid het beste bewijs geleverd, dat de actie egen de opheffing der O. L. school afd. Haarsteeg en de stichting van een R. K, bijzondere jongensschool aldaar niet van principteelen, doch slechts van persoonlijken aard is. De koninklijke beslissing volgt later doch men heeft uit het rapport van den Raad van State wel kuonen opmaken, dat het raads besluit in kwestie wel gehandhaafd zal worden. DUSSEN. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. D. Luthervelt te Blauwkapel. Waalwijk, 23 Maart 1923. Eieren5—6 cent. Varkens f 30—f 36. Handel druk. 's HERTOGENBOSCH 21 Maart '23. Op de markt van heden waren aan gevoerd 1964 stuks. 1175 stuks hoornvee. 660 biggen. 99 zeugen. 30 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f340—f415 p stuk. Kalfvaarzen van f270—f400 p stuk. Magere ossen en koeien van f 170— f 250 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0 57* per pond. 2e kw f 0,50 p. p. Pinken van f 110—f160 per stuk. Zeugen van f 130—f 185 per stuk. Biggen van f3,75-f4.— per week. Schapen van f22—f45 per stuk. Lammeren van f20—f32 per «tuk. R@im» aanvoer, handel redelijk. Ss ÖX) 1 n 03 W ba v i 34 1 49 28 8 r - U 0= 3 30 1 56 25 18 5 24 2 105 9 9 2 4 3 5 1 2 7 2 3 O Q 4 O 20 65 4 3 - - 1 2 6 2 2 1 1 6 25 50 18 1 38 25 4 1 10 2 5 1 7 20 1 2 3 31 9 2 13» 39 2 6 33 122 2 8 13 1 7 7 37 94 23 9 5 2 18 1 3 6 72 47 54 3 92 236 65 111 9 12 c ra

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6