Moon Tién. Waalwijk. Gemengd Nieuws. één proeforder overtuigt U SPORT. Te Randfontein is Zaterdag een grootte rotsblok van 30 voet lang en 30 voet dik in een schacht van 2000 voet gevallen De rots sleepte alles met zich mede, ook de inlanders, die juist uit de schacht naar boven werden gebracht. Ten gevolge hiervan zijn 20 inlanders in de mijn bedolven en men vreest, dat zij allen gedood zijn. Verscheidene lijken zijn reeds uit de mijn gehaald Onder de slachtoffers bevinden zich geen Europeanen, daar de ramp plaats had. voordat de ploeg van blanke arbeiders opkwam Het reddingswerk wordt voortgezet Naar uit Den Haag aan De Cour wordt gemeld, is dezer d3gen een bank te Rotterdam voor een bedrag van f 50.000 opgelicht. Van een firma uit Duitschland, waarmede zij in relatie stond ontving zij onlangs een telegram met verzoek, voor een harer cliënten, zekeren O. B. in Den Haag op den post-chèque- en girodienst een bedrag van circa f 50 000 over te schrijven Eenigen tijd daarna ontving zij van dezen cliënt uit Den Haag bericht, dat hij kennis had gekregen van de ver zending van dit telegram en hij drong er op aan het bedrag op zijn giro rekening over te maken. De bank voldeed hieraan Het bleek later, dat op de rekening van O. B tweemaal een bedrag was afgehaald eenmaal f20 000 en eenmaal f25 000 Van het restant stuurde de girodienst een rekening aan het adres van O B aan het Bezuidenhout. Deze afrekening kwam echter als onbestelbaar terug Op het aangegeven adres was O B onbekend Toen hiervan aan de bank te Rotterdam werd kennisgegeven, kreeg deze argwaan en informeerde telegrafisch bij de Duitsche firma, die opdracht tot betaling had gegeven Deze firma wist echter van niets, had nooit een dergelijk telegram verzonden en kende niemand met den naam van O B Toen de politie de zaak verder onderzocht, bleek de naam gefingeerd Toen de 23-jarige E A, dienst bode bij den heer van de P. aan de Dwarsstraat te Schiedam, Zaterdag middag omstreeks vier uur eenige boodschappen had gedaan, werd on middellijk nadat zij de woning weer was binnengegaan gebeld door den 18-jarigen bankwerker draaier H. I. uit Rotterdam, die vroeger omgang had gehad met het meisje. Zoodra de deur door E A. geopend werd drong hij binnen waarna hij eenige revolverschoten op het meisje loste. Het meisje dat den tuin in vluchtte werd daarop door F. met een zakmes bewerkt, tot zij bewusteloos ineenzakte. Buren, die zagen wat er gebeurde en te hulp wilde komen werden door revolverschoten op een afstand gehouden De inmiddels ontboden politie ge lukte het F. te overmeesteren nadat deze intusschen zich zelf met het mes ook deerlijk had toegetakeld. Beiden zijn daarop naar het ziekenhuis ver voerd, waar bleek dat de verwondin gen, hoewel ernstig, niet levensge vaarlijk waren. Herhaaldelijk was het voorgeko men, dat in de magazijnen van C. en A. Breunikmeijer te Amsterdam goede ren werden gestolen Rechercheurs van het hoofdbureau van politie hadden ie verband daarmee in de magazijnen pöst gevat in de hoop de dieven te arresteeren. Gistermiddag is dat, naar het Hdbl. meldt, gelukt. Een man en een vrouw liepen tusschen de rijen mantels en kleeren en eensklaps nam de vrouw een blouse en verborg dien onder haar mantel. Dadelijk daarop is zij, evenals de man, die haar vergezel de, gegrepen. De polide gelooft eec goeden slag te hebben geslagen. Op den maa werd eea briefje gevonden, waaruit bleek, dat hij la verbinding staat met een veikoopingsbureau te Amsterdam. Men meldt uit Zevenbergen GUternamiddag even half 6 uur is op den weg MoerdijkZevenbergen een ernstig ongeluk gebeurd. De heer N. uit Rotterdam, met twee kindertjes en chauffeur moesten met de auto een scherpe bocht passeerets op genoemden weg. Een fietser, zekere R. uit Klundert werd aangereden. Deze bekwam schedelbreuk en is dadelijk naar het R. K. Gasthuis vervoerd. De auto reed tegen een paar boomen, welke laogs dsn weg stonden en is geheel verbrijzeld. De Inzittenden zijn er wonder boven wonder zeer goed afgekomen. De chauffeur bekwam geen enkel letsel. Ook de heer N. had geen letsel van eenige beteckenis. Het grootste meisje bekwam eenige kwetsuren aan het ge zicht. Ook het kleinste kind liep eenige verwondingen op. Deze laatste zijn per auto van de heer van Hooft naar dokter Koek vervoerd alwaar dokter Verlinden de verbanden legde. Men meidt aan de »Tei.« uit Sta voren Tengevolge van het op hol slaan van bun paard zijn de gebroe ders S. en A. Fernstra, fouragehande- laars te Molkweruns, met hua rijtuig in een sloot gereden. S. F. ward ge dood, terwijl zijn broeder aan een bsea gewond werd. Zondagmorgen is mevrouw vaa Hardes broek, zonder bij kennis te zijn gekomen, aan de gevolgen van het autr-angeval op den Bunaikschen weg bij U'recht, in het Uirechtsche diaco- nessenhuls overleden. Te Wageniagen is Zondagmiddag j op dea Rijksstraatweg naar do Grebbe f doof een auto uit Wageniagen over reden de 18-jarlge C. S aarvogel. Het meisje fierste met eenige vriendinnen naar Rheneo en reed links van den weg. Plotseling stak zij dea straatweg over, toeu de au!o vlak bij was. Ge woed aan hoofd, a'tnen en bees werd z(j bewmteloos in de auto gelegd en uaar Z'ekenzorg te Wagcningen ge bracht. De tocs'and is ernstig. - Zaterdag Is de 21-jarlge knecht van schipper Z uit Haarlem ia het RtegksnaaS te Haarlemmermeer onder L'sse te wa er geraakt en verdrookae. - Door eee misstap virlda timmer man W. te Efa van den zolder, waar door hij zeer ernstig we;d verwond. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zij» leven- De onge lukkige brak vennoedelijk rijn rugge- graat. Te Weilwe d bij Delfzijl, is gister avond de s'oomtram Oostelijk Gronin gen uit Winschoten ontspoord. De locomotief reed bij den fi ««handelaar Zemeriog door dea muur. D« machinist werd gewond aan baeneo es handen. Ta Ddehulzep, bij Vtlten, is een k nd van M. spelende in een put ge vallen en verdronken, Zuster M. v. T die in hst Dia- conesseahuls te Haarlem met een electfische kachel ia sanraklsg was gekomen, is aaa de brandwonden overleden. Gisteren is ihst J ohaanlter zieken huis te Bennekom overleden de 62- jarlge timmerman J. W die Donderdag in zijn wooing via den zolder was gevallen en daarbij de ruggegraat had gebroken. V erslagen Cafal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e Iten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk Enveloppes Tabellen Memor a ndums Tij d schriften Fo p muiieren Bonbo c ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Gistermorgen heeft esn inspecteur van de centrale recherche te's-G^aven- hage aangehouden den heer J. R. v. d. M„ directeur van de Coöp. Laodbouw- maatschappij G oot Nederland, welke maatschapp^ in staat van faillissement verbeert. Het doel vaa de maatschappij was het ontginnen van woeste gronden, doch zij gaf ook premie-leenlngen uit. De maatschappij heeft o.m, f 20 a 30 000 adverteniieschnld, terwijl de baten zeer miniem zijn. Bij de failliet verkla log bedroegen de kasgelden samen met het giro-tegoed slechts f 70. De aanhouding van den directeur ge schiedde op vermoeden van bedrieg?, lijke bankbreuk en oplichting. Zoo zouden verschillende eigendommen van de maatschappij overgeschreven zijn op naam van den directeur, nadat dere wist dat het faillissement onvermijdelijk was. Inmiddels is de zetel van de maat schappij verplaatst naar een ander huis en werd in haar perceel aan de Laan van Meerde'voort opgericht een nieuwe maatschappij, genaamd de Coöo. Ver- eeniging tot Bevordering der Volks welvaart Groot Nederland. Eveneens wetd Ziterdagaveud een andere direc teur benoemd, de heer S. Deze be noeming geschiedde door de beide oprichters en wel de heeren v. d. M. en S. Oaderzocht wordt, in hoeverre de oieuw-optredende directeur mede schuldig Is aan bedoelde handelingen. Hij is gistermiddag op last van de recherche aangehouden om te worden gehoord. De Maandagmiddag gearresteerde tweede directeur der Ccöp. Vereen, tot Bevordering der Volkswelvaart Groot Nederland is na verhoord te zija np vrije voeten gesteld. De Amsterdamsche politie heeft gisterochtend, naar de Tel. meldt, aan gehouden den heer S d recteur van het hotel café Neuf te Amsterdam Ook stjn echtgenoote, die bij familie In Den •Haag logeerde, is aangehouden Deze arrestaties zijn het gevolg van het ver moeden, dat de heer S. en zijn echt genoote goederen aan hua faillieten boedel hebben onttrokken. Vroeger exploiteerde de heer S. het Casino te Rotterdamde zaken gingen echter allesbehalve goed en het faillissement werd uitgesproken. De vorderingen betreffen In hoofdzaak het Casino. Bij het onderzoek is gebleken, dat een aantal goederen, waaronder juweelen, voor een bedrag dat in de duizenden loopt, aan den boedel is onttrokken. Vrijdagnacht werden de caféhou der P. De Groot en zijn echtgenoote te Heinenoord gewekt door drie gemas kerde inbrekers, die met revolvers dreigend afgifte van hun geld eischten. Tevoren hadden zij de draden van de Rijkstelefoon doorgesneden doch die van de Rotterd. Tram, waaraan De Groot aangesloten was, vergeten. Door het rumoer gewekt, kwamen de beide zoons en de dochter naar be neden. De zoons werden doorde bandieten gegrepen en vastgebonden de dochter wist evenwel te ontkomen en hulp te halen. De ter hulp gesnelde buren zonden de inbrekers, die inmiddels gevlucht waren, noch eenige schoten na, zonder te treffen. Direct werden brug en veren afgezet en werd de Rijks en gemeente-politie te hulp geroepen. Men kon echter niet ontdekken, waar zij zich verscholen hadden, waarop majoor Brand uit Rotterdam 'Tuindorp) met zijn speur hond .Kazan" gevraagd werd over te komen. Deze voortreffelijke hond, die in de laatste jaren vele uitstekende diensten als speurder heeft verricht, volgde zonder aarzeling hun spoor en in minder dan een half uur werden de boosdoenders gevonden in een grienc van den Zomerlandschen polder. Daar hebben zij zich nog verweerd. De Rijksveldwachter H. uit Rotter dam bekwam hierbij een schot in den schouder en drie in de hand. Ter gemeente-secretarie gebracht, bekende de hoofdman dezer bende volledig, terwijl de twee anderen per tinent weigerden iets te melden. Bij onderzoek bleken zij uit Rotter dam afkomstig te zijn, des avonds werd het drietal naar Dordrecht getrans porteerd. Zondagmiddag brak brand uit in een van de schuren der hooiperseri W. van Hezeken te Hedel. Twee schuren» een hooiberg en een aan grenzende woning werden de prooi der vlammen. Oorzaak onbekend, verzeke ring dekt de schade. Onder de meest gunstige om stasdlgheden heeft Zondag te Zeist de vootjaarsiéunie van de Kon. Nederl. Motorvereeniging plaats gehad. Meer dan 1000 leden waren met hun dames ia Zeist samengekomen. Vanaf half tien in den morgen waren de auto's en motoren aangekomen en hadden een talrijk publiek naar het Rond gelokt. Om half 4éa waren in afzonderlijke parken opgesteld ruim 100 auto's, 140 zijspannen en 300 motors. Tegen half twee werd in het groot bote) Fige de lunch geb'ulkt, waarbij de voorzitter de beer Felz dank bracht aan den burgemeester van Zeist voor de har telijke ontvangst en de uitstekende medewerking van politie en publiek. Om ongeveer 3 nur werd de terugtocht aanvaard. Het Belgische elftal, dat Zondag 29 dezer tegen Nederland te Amster dam za lspelea, is als volgt vastgesteld: De Ble (Racing, Brussel). Dr. Swartebroekx (Daring, Brissel) en Vcbeek (Union, St. Glllolse.) André Fierens (Beerschot), v. Halme en Schelstraete (C. SBrugge), Bessem (Daring), Gillis (Standard, -ulk), Larnoe, Thijs (Beerschot) en i Tastin (Antwerpen). Invallers zijn Patl (Standard), Mous- seron (Daring), v. d. Velde (Lyza), Hegge (Union), de Vos (C. S., Brugge) en Jorris (Racing). Aangezien de militaire wedstrijd BeigeEngeland ook den 29ao wordt gespeeld en Schelstraete militair is, zal men trachten hem dien dag vrij tc te krijger, zoodat bij in Amsterdam kan spelen. Mocht men hierin niet slagen, dan zal v. d. Velde ham ver vangen. Het Nsderlandsch elftal speelt Zondag a.s. op het terrein van Sparta een oefenwedstijd tegen Feijenoord. WAALWIJK. W.S.C.K.S.W. 3—1. Onder vrij groote belangstelling speelde W.S.C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Kaatsheuvel en heeft op soliede wijze revanche genomen vooor haar neder laag te Kaatsheuvel. Onder leiding van den heer Slaats stellen belde elftallen zich op. W.S.C. probeert een nieuwe opstelling en zal daarmee, duakt ons, la de toekomst wel succes hebben. De eerste aanvallen zijn voor W.S.C. en reeds dadelijk moet de Kaatsheu- velsche doelman handelend optreden. Hij vangt een schot vaa Vermeer schitterend. Dan neemt K.S.W. den aanval over en maakt zij het de W. S.C. verdediging lastig. Coliard redt enkele malen schitterend. De partijen wegen vrij goed tegen elkaar op. Aan beide kanten worden enkele gevaarlijke aanvallen onderbroken. Tot doelpunten komt het niet. Rust gaat in zonder voordeel voor een der partijen. Na rust woidt direct flink aangepakt. Van Draanen houdt meerdere schoten werkelijk prachtig, terwijl aan dea andeten kant ook de Kaatsh. doelman zich naar behooreo van zga taak kwijt. W.S.C. forceert corner, de bal kemt weder bij den rechtsbaltep, welke mooi voorzet en Vermeer maakt geen fout. 1—0. N et lang daarna doelpunt Luch ters tegen, ais da verdediging haar aandacht niet aan den bal maar aan een der W.S.C. spelers die een onge lukje had, schenkt en de stand Is ge lijk. Echter voor korten duur, want na een mooie ren, maakt Jac. Moonen vanaf den vleugel met een prachtschot 2—1. Dan is K S.W. weer even in dea aanval. Zij zijn niet b.-stand tegen de W.S.C. verdediging. Dan gaat H. Blok er vaa door, brengt den bal mooi op, schiet in. De bal wordt slecht gehou den ea Zeckendorf zorgt voor het 3ï punt. Nog worden door K.S.W. aan vallen ondernomen, die dikwijls door Lugters heel mooi worden opgezet, zonder resultaat evenwel. In den stand komt geen verandering meer en als eiade geblazen wordt beeft W S.C. verdiend gewonnen. Quick-Longa 14. Ia een overrompelend spel heeft Longa met flinke cijfers over Quick gezegevierd, waarmede zij bet kam pioenschap in de 3ie klas heefi behaald. Als Longa aftrapt gaat de bal recht streeks naar het Qulck-doel en in de eerste minuut hebben de Tiiburgers de leiding. De Qulckers staan versteld, terwijl Longa door dit sue ets aange moedigd, zich geheel geeft. Thans beging de Qulck-halflinie de fout om zich uitsluitend tot verdedigen te bepalen. Hierdoor werd de voor hoede niet gesteund en kreeg Longa gemakkelijk werk. Meeth kon dan ook niet verhinderen dat bij vóór rust viermaal moest vlsschen Na rust pakten de Qulckers flinker aan, zij speelden een meer open spel, waardoor de voorhoede gelegenheid bad meer aan te vallen. De Longa- verdedlging kreeg dan ook druk werk, maar deze was voor haar taak berekend. Bij Quick moest een speler het ter rein verlaten en met tien man werd verder gespeeld. Ia deze periode zag Quick kans door v. Lier een doelpunt te maken. E/en later moest genoemde speler wegens een blessuur het terrein ver laten en met negen man werd door gespeeld. De Qalck-voorhoede, die thans uit 3 spelers bestond, gaf den moed niet op en forceerde nog vier corners, doch allen zonder succes en als de scheidsrechter Inrukken blies, had Quick een te zware nederlaag te boeken, Een 2—3 uitslag had de juiste verhouding beter weergegeven, daar Longa door haar meer berekend spel In ieder geval de overwinning verdiend heeft. Quick2 speelde op de serie-wed- strijden te Kaatsheuvel tegen Heusden en won met 2—0. In de finale tegen Taardwijk werd met 51 verloren. Quick branht hierdoor den tweeden prijs mede, zijnde een prachtigen jronzen voetballer. Quick2—R.W.B.3 voor de competitie op het R.W.B.-terreln I1. De tweede promotiewedstrijd der LK, V.V. >H.EC.« is in een schitte rende overwinning voor de Waalwijkers geëindigd en heeft de Limburgsche nederlaag ruimschoots goed gemaakt. Het geheele elftal was uitstekend in vorm en het samenspel stak weer ver uit boven dat van Veghel. Als ooi ruim 2 uur scheidsrechter Jansen de elftallen ia het veld roept, stellan zoowel Veghel als H.E.C. zich volledig op, nadat vooraf de gasten een bloemenhulde getracht hebban aan hun medekampioenen. Het begin is voer Veghel, dat het spel gerulmen tijd op de H.E.C. helft houdt, doch doel- pa-iea wordt vootkomen, door 't schit terende verdedigen van Verhuist, die zijn ouden stijl weer teruggevonden heef'. Dan komt H.E.C. er beter in ea dringt de tegenpartij langzamerhand terug. Ken prnahy op 't Veghelscbe doei, wordt door den links back in een doelpunt omgezet, zoodat H E.C. leidt met 1—0, waarmee ook de rust Ingaat Na de pauze is 't overwicht der gasten nog sterker en 't is de bard- werkende linksbinnen, die met de borst den bal in 't doel loopt, hierdoor den voorsprong vergroo'ead to: 2—0. Kort daarop maakt dezelfde speler met een prach'scbot op verten afstand ao 3, terwijl de rechtsbiancr, die deze maal beter opgepast heeft, voor no. 4 zorgt. Als einde komt heeft H E.C. door eea stevige 4—0 overwinning getoond, niet de minste te z'ja der vier 2s klas kampioenen. Voor a.'. Zondag staat de wedstrijd OudecboschH.E.C- op 't programma. Oudenbosch werd Zondag kampioen door haar gelijk spel tegen MEVO uit Bergen—op-Zocm. 't Zal een zware strijd worden, doch we zijn ervan over tuigd, dat de H.E.C.'ers alles zul en inspannen om ook hier de 2 puu'jrs mee te nemer. H.E.C. II speelde Zon dag tegen V.E C. II uit Vught. Na 2 penalty's gemist te hebben, werd ten slotte door dea centervoor var, H.E.C. 'c eenige doelpunt gemaakt, waardoor Vught met 'a 1—0 nederlaag naar huls werd gestuu-d. Hierdoor nestelden de tweede elf- tellers zich vaster op de kampioeos- plaats. Juliana. Zondag jl. toog een combinatie van Jullaaa aaar Kaatsheu vel om deel ie nemen aan de wed strijden om den zilveren Excelslorbai. In de eerste ronde zagen onze jon gens zich geplaatst tegen een versterkt Langstraters-elftal en wonnen zij met 4—1. In de tweede ronde kwamen zij uit tegen T O.V. Loonopzaad. Dit was een zware strijd, maar de Jullanaploeg hield tot het laatst dea moed er in en kwam met een 2—0 overwinning uit den strijd. Nu kwam een «strijd om den prachtigen zilveren baltusscaea Quick 2 en Juliana. Thans speelden onze geelzwarten eea wedstrjjd zooals we van hen nog zelden zagen, met span nende momenten en een prachtige combinatie, zoodat doelpunten ook aiet konden uitblijven. In de voorhoede naai ieder een punt voor zijn rekening en Quick werd met 5—1 c8ar huis gestuurd, zoodat Juliana welverdiend in het bezit kwam van den prachigen zilveren Excelslorbai. SPRANG. Onze voetbalvereon. S. V. V. geeft een groote S «Ie-wedstrijd op Zonda» 22 en 29 April a.s., waarvoor een viertal prach.lgo prijzen worden uitge loofd, n.l.le ptfls grootea zilveren voetbal, 2e prijs grootea zilveren beker 3e prijs Bronzen Voetballer, 4e prijs Zilveren Medaille. Een 8-tal sterke elftallen van be kende vereenigiegen uit deze omgeving nemen aan dze wedstrijden deel, HEUSDEN De wedstrijd Juliana tsgen D. V. O. te Aalburg werd door de le gewonnen met 3—1. Stand bi] rust 1 1. CAPELLE. Capelle 2 speelde Zondag haar laatsten comp.-wedstrijd voor de 2de klasse B.V.B. tegen W.S.C. 2 te Waal wijk. Er werd door beide ploegen goed gespeeld. W S.C. was wel iets in den aanval maar de Capelsche achter hoede, speciaal de backs, doelverdedf- ger en rechtshalf waren In goeden vorm. Rust 0—0. Na de rust komt er de Capelsche voorhoede beter in. Couvee geeft aan Rozenbrand, deze aan van Beek, welke met een keurig schot 1c den rechterbovenhoek doel punt. 10. W.S.C. zwoegt voor den gelijkmaker, maar de achterhoede Is buitengewoon trapvast en geeft haar geen schijn van kans, zoodat het eiade komt met een 10 overwinning van de Capeüenaren. WASPIK. Finale bekerwedstrijden «R.W B.« Besoijen, «H.C.W. Dord recht, 1—0 voor R.W.B, AfmattingswedstrijdHercules Oos terhout, Brabantia Waspik, 31 voor Brabaatia. FmaleR.W.B. Besoijen, Hercules Oosterhout, 21 voor Hercules, le pr. (beker) Hercules, Oosterhout. 2e prijs (lauwerkr.) R.W.B. Besoijen. 3e pr. (lauwertak) H.C.W. Dordrecht. De wedstrijd werd opgeluisterd door de muziek van Wasplks Harmonie. Abonneert V op en Adverteert in „DE EO HO VAN HET ZJJIDENf', j het meest gelemn blad in de L<mg- straait om Omgeving.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2