Hieuws uit üeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel Uiteioomen Verven. Gemeenteraad. SPORT. Marktberichten. Laatste Berichten. ernstige wondingen aan zijn hand, ter- wijl'zijn zuster met den schrik vrijkwam. Op de Scheepswerf werd voor buitenlandsche rekening met goed ge volg te water gelaten een stalen stoom- sleepboot, metende 21 bij 5 bij 3 M. Een kind van Br, viel in den Demer, waaruit het op den droge ge bracht werd door H. K., die daarop erger voorkwam. De eerstvolgende dienst in de Luthersche kerk zal niet plaats hebben op drie, doch op zeventien Juni e.k. Den 18den Juni 1871 te Goirle ge boren, werd hij den 4en Juni 1898 te 's Bosch priester gewijd en was o.a. achtereenvolgens assistent te Wamel, kapelaan te Alphen a. d. Maas, Diessen, Nijmegen (St. Anna) en Vicaris te St. Antonis, welke laatste functie hij be kleedde tot zijn benoeming op 11 Mei 1917 tot pastoor te Berkdijk. Zijn groote, liefdevoiie ijver voor het zielenheil der hem toevertrouwde geloovigen, heeft hem in deze jaren de grootste aanhankelijkheid der pa rochianen doen verwerven Zij bemin nen hun herder om zijn bekenden grooten eenvoud, zijn beminnelijkheic in zijnen omgang, zijn liefdadigheid en zijn groote verdiensten op sociaal en onderwijs gebied. Speciaal willen wi hier vermelden zijn blakenden ijver voor de verbreiding der devotie tot het H. Hart, waarvan hij zoovele en schoone resultaten mocht aanschouwen. Het was immers op zijn initiatief dathetmajes- tueuse H Hartbeeld tegenover de pastorie verrees en in bijna alle huis gezinnen de plechtige intronisatie plaats vond. Maandag zal het dan ook een dag van vreugde zijn voor alle parochianen. Door de kinderen zoowel van de jongens- als van de meisjesschool zullen onder toepasselijke toespraken prachtige cadeaux worden aangeboden. Het feestcomité, dat reeds dagen lang in de weer is geweest om dien dag voor hun herder tot een onverge telijke te maken, draagt zorg dat de kerk schitterend zal worden versierd, terwijl voor het kerkgebouw een eere- boog zal worden gezet. Dat alle inwoners als blijk van ware hoogachting dien dag de vlag zullen ontplooien, behoeft niet te worden ge zegd. 's Avonds zullen de beide harmonieën een serenade komen brengen. Teneinde een en ander een verassing voor den jubilaris te laten blijven, moeten wij met deze vermelding vol staan. Heden (Donderdag) vierde het echtpaar M. Kemmeren-Vloemans op de Markt zijn zilveren bruiloft, 't Ontbrak de bekende familie natuurlijk niet aan overgroote belangstelling. Om 7 uur 's avonds bracht de harmonie Euphonia, waarvan de heer Kemmeren reeds meer dan 25 jaar een degelijk werkend lid is, het echtpaar een sere nade. Ontzaggelijk was de toeloop van belangstellenden bij deze attentie Ver schillende mooie marschen en een toast werden gegeven en de jubilarissen door den president der harmonie ge complimenteerd. Voor de vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Hanff aan de O L. school in de Kom alhier, meldde zich slechts één sollicitant aan. Tusschen de biijartclnb „K.B C." alhier en „Hotel Verwiel" te Waalwijk zal een onderlinge bekerwedstrijd ge organiseerd worden, waarop we zoodra het reglement is vastgesteld, nader hopen terug te komen. Zondag a.s. wordt in onze Par. de groote H. Sacramentsprocessie ge houden rond de kerk en op het Kerk hof. Zooals andere jaren werken beide harmonieën wederom mede. 't Zal aan belangstelling allicht niet ontbreken Moge het weder op dezen dag mede werken. Om 2 uur speelt B.V.V. uit 's Bosch tegen H.E.C. Aan voorspelling van de zen uitslag zullen we ons niet wagen, al lijkt B.V V. op papier de sterkste. Daar B V V I vrij is, verwachten we een sterk 2e elftal en we hebben het meermalen van ondervinding dat er dan met de Bosschenaren niet te spot ten valt. Toch zal H.E.C. zich zoo maar niet gewonnen geven en aan den Zuid. 2e klasser flink partij geven. Om 3 uur speelt S.V.W. Gorinchem tegen R.W B. Wie zal hiervan winnen S V.W., hoewel Zondag I I. met 10 man, maakte reeds een goede indruk. Zondag a.s. komen zij volledig en dan is S.V.W. een zeer sterke tegenstander. R W.B. heeft Zondag tegen Hero gaed gespeeld, wat voor hen een aanmoe diging is om Zondag tegen S.V.W. haar beste spel te geven. Wij zien daarom met des te meer belangstelling dezen wedstrijd tegemoet. Om half vijf heeft de finale tusschen de twee winnaars plaats. Gaan we de sterkte der clubs na, dan lijkt het niet onwaarschijnlijk dat deze gaat tusschen de 2e klassers B.V.V. en S.V.H. Mocht dit het geval zijn, dan stijgt de span ning ten top. Tot heden zagen we op geen enkele serie hier ter plaatse een Westelijke 2e klasser tegen een Zui delijke 2e klasser. Dan zal er van het begin tot het einde om het hardst ge werkt worden, want elk zal trachten om den naam van zijn district hoog te houden. Daarom voetbalsupporters, allen Zon dag naar het Quickterrein, want niet dikwijls is er gelegenheid om derge lijke spannende wedstrijden bij te wo nen. De laatste wedstrijd duurt l'/2 uur, de twee voorgaande 1 uur, terwijl deze staat onder leiding van den heer van Eggelen, bijgestaan door twee neu trale scheidsrechters als grensrechter. Wie zou met den prachtigen Quick- beker uit den eindwedstrijd komen 3 Juni wordt de 2e rondte van de R.W.B -seriewedstrijden gespeeld. 2 uur S.V.V. Sprang tegen Excelsior Capelle Beide vereenigingen hebben reeds herhaaldelijk tegen elkaar ge speeld en naar we meenen met afwis selend succes. Dit belooft dus een spannende wedstrijd te worden.. -3,45 fülktRS Baar cfwijfëgë rfO I y m p i a Geertruidenberg. Deze laatste vereeni- ging is hier onbekend, voor Juliana reden te meer, om haar beste beentje voor te zetten. HEC.-O.VC. 1-2. De laatste wedstrijd van H.E.C. is de eerste nederlaag geworden, die zij dit seizoen op eigen veld geleden heeft. Met 2 1 moest de meerderheid der Oudenbosschenaren erkend worden. Toch had de uitslag heel wat beter kunnen zijn voor de thuisclub, als de voorhoede weer niet aan de oude kwaal van 't niet benutten der kansen geleden had. Morgen speelt H E C. met 2 inval lers tegen B.V V. II op de bekerwed strijden van Quick. H.E.C II speelde Zondag te's Bosch tegen Quick III en won met 7—0. Morgen gaan de reserves hun laat- sten competitiewedstrijd spelen te 's Bosch tegen Geel-Zwart II. VR1JHOEVE-CAPELLE. Woensdagavond speelde onze voetbalvereeniging Sparta een vriend schappelijke wedstrijd tegen een sterke combinatie van B.V V. I en II te Berk dijk. welke wedstrijd in een gelijk spel 33 eindigde Wel een mooie presta tie voor zoo'n jeugdige vereeniging A.s, Zaterdag 2 Juni speelt onze voetbalvereen. „Sparta" een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Internos" te Sprang aanvang 7 uur op 't terrein bij laatstgenoemde. KAATSHEUVEL. 't Zal voor vele voetballiefhebbers wel interressant zijn het competitie lijstje eens te kunnen vergelijken van de 4 mededingers uit Nrd. Brabant naar de gouden medaille en den titel van kampioen van den B.V.B. Daar de beide clubs Vught te Vught en G.V.V. te Goirle geen kans meer hebben als nummer 1 uit den strijd te komen, geven we slechts den stand speeld wordefl, zulks vanwege de groote processie na den middag Kampioenschap van Ned rland WILLEM II—R, C H. Zondag ontvangt Willem II den Westelijken Kampioen R. C. H. uit Haarlem. Raclng-Ctub Haarlem heeft een ferme ploeg die eene fair partij voetbal speelt en hare kracht zoekt in goed combinatiespel. Het elftal speelt niet zoo stug als Go Ahead. Daar de Zuidelijke Kampioenen ook een afkeer hebben van forsch spel (was dat misschien de oorzaak van de Neder- sctluurtje. laag te Deventer f) kunnen wij voor j v" d" Pluiim- Het is fre*** dat a.s. Zondag In Tilburg een mooie kamp een dergeIiJ'ke toestand voor een verwachten waarbij goed voetbal zal PeI®oon moet bestendig Wijven, worden gespeeld. De heer Eijmers is Buiten het schuurtje om kan de met de leiding belast. i bru£ worden verbreed en dan is er al Daar het Willem Il-terrein bij den he$! veel gewonnen, wedstrijd tegen Go Ahead, nlettegen- 1 De Voorzitter ie& onlangs expres staande het slechte weder, reeds büna dien. we& te hebben afge|egd om eens Van Drunen. Toen war^n ze er bang van. Om zich aan /emand vast te gaan verbinden acht ik ook niet in het belang van de gemeente. De heer M. v. d. Pluijm vraagt hoe het met de verbreeding van de brug in den Polder staat. De Voorzitter zegt dat de Poldersche menschen hun invloed maar eens op den eigenaar van het daar staande schuurtje moeten uitoefenen. Deze vroeg f 100 voor die boomen, terwijl ze hier voor f 2 50 per stuk zijn ont eigend en verder vroeg hij f 500 vo»r was uitverkocht, zullen bezoekers van bovengenoemdeo wedstrijd goed doen te zorgen tijdig kaarten te nemen, daar men anders wel eens voor het geval zou kunnen komen te staan eene vergeef- sche reis te hebben gemaakt. Duivensport. WAALWIJK Zondag hield de postduivenvereni ging „De jeugdige Vliegers" een wed vlucht van uit Noyon. De prijzffi werden behaald als volgt 1—3—4-6 Th. Trimbach. 2—7 C. Berends. 5 8 C v, d. Velden. 9. H. fienkelman, 10. J. v. Huiten. SPRANG. De postduivenvereniging „De Zwa luw" alhier houdt a.s. Zaterdag eene wedvlucit vanuit Mons (België). Af stand 155 K.M. GOEDKOOP. KEUXIG. VLUG. Stcamververij en Chem. Wasscherij ,DFSTRALENDE ZON", Tilburg Depots te Waalwijk 30545 TH v. D. SANDEN, Grootestraat 145. Neemt U ook eens proef??? der twee. Geenhovia, Kaatsheuvel We zien WAALWIJK. Zondag a.s. heeft de finale om den Quick-beker plaats. Valkensw. 6 3 12 7 1 5 3-26 hieruit dat Valkenswaard reeds afgespeeld is. Slechts de wed strijd Kaatsheuvel I—Vught moet nog gespeeld worden. Alhoewel dus Geen ïovia aan zijn stand zelf niets meer veranderen kan, gaat het toch nog tusschen de bovenste 2 van het rang- ijstje en we behoeven er in Kaatsheuvel niet op te hopen dat Vught de partij voor Valkenswaard niet degelijk ge noeg behartigen zal. Immers 't feit alleen dat de wedstrijd van Zondag voor Vught een strafwedstrijd is, zegt genoeg. Kaatsheuvel is er van overtuigd dat Vught over de geleden nederlaag zal trachten revanche te nemen. We weten echter zeker dat hun dat niet zonder meer zal gegeven worden, im mers voor Kaatsheuvel staat alles op 't spel. Weliswaar komt onze club door een beter doelgemiddelde dan Geen hovia reeds dooi een gelijk spel boven aan, doch waar Kaatsheuvel reeds voor vijf weken met 3—1 de leiding had nog 20 minuten voor 't eind, zien we zoo onze jongens werken willen' com bineeren en vooral vlug wegwerken, met gerust hart den uitslag tegemoet. We herinneren er de liefhebbers aan dat de wedstrijd om 12 uur zal ge- DUSSEN. (Vervolg Eerste Blad. Van de Koppel. Wij hebben het er hier al meer over gehad De Voorzitter zegt absoluut geen bezwaar te hebben om dit punt tot eere volgende vergadering aan te houden. Met algemeene stemmen wordt daar- to; besloten. 4. Wijziging begrooting 1922. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Van dï Koppel door iemand te zijn aan gehouden, welke hem vroeg hoe het met de regeling van den lijkwagen was gesteld, of daar een vaste voerman voor was ofwel of er een contract of zoo iets bestond. Zoo dat niet het geval was, was hij wel genegen het voor vast te doen. Ik heb hem gezegd er hier in de vergadering over te zullen spreken. Het was M. Dekker die er mij over sprak. De Voorzitter zegt dat deze ook bij hem daarover is geweest en alhoewel hij hem toen heeft gezegd dat hij daar met anderen eerst eens over moest praten en dus nog eens moest terug komen, heett hij dat tot op heden nog niet gedaan. Spr. zegt gehoord te hebben dat Bimsbergen er ook gaarne voor in aanmerking zou willen komen. Beter vindt hij het iets dergelijks publiek te doen aanbesteden. Van de Koppel. De lijkwagen is aangeschaft omdat men er een alge meen belang in zag en niet om winst daarmede te maken. Het tarief is nu te hoog. Voor le klas moet men nu f 50 betalen De Voorzitter merkt op dat, als men de paarden zelf geeft, het dan minder wordt. Verder zegt de Voorzitter zich niet graag aan een persoon te willen ver binden. Beter acht hij het indien er wat concurrentie is. Van de Koppel. Als een van de voerlui of wie ook het aanneemt, dan mag niemand meer komen die zegt met eigen paarden te zullen rijden. Voorzitter. Neen. Van de Koppel. Anders zouden er alleen de moeilijke ritten voor hen overblijven. Voorzitter. Dekker wist het tarief goed en nu was zijn bedoeling meer dat er een contract zou worden ge sloten, zoodat alle menschen verplicht waren bij hem te komen en dai+ acht ik nogal bezwaarlijk. Van de Koppel. Men zou het tarief dan kunnen herzien. Voorzitter. Als daarop zou worden ingegaan, zou het kunnen gebeuren dat de gemeente moet gaan bijbetalen en dat is de bedoeling toch ook niet. Van Steen. Neen. De gemeente be hoeft er niet aan te verdienen, maar aan toegeven ook niet. De heer v. d. Koppel meent dat het tarief wel wat kan worden ver laagd. Inplaats van f 10 en f 16 kan het goed op f 8 en f 12 worden ge bracht. Bedacht moet worden dat deze tarieven zijn vastgesteld in het duurst van den tijd en het niemand wilde doen. te zien, doch om de toestand te ver beteren moet het schuurtje weg, wijl men anders nooit iets kan zien. De heer Middelkoop zegt hetzelfde te hebben ondervonden. M. v. d Pluijm. Als de boomen weg zijn en de brug breeder, is er al veel gewonnen. Th. v. d. Pluijm. Die eigenaar is erg onhandelbaar en als u hem hier krijgt en hij wil het dan voor wat minder doen, doe het dan maar aan stonds. Van de Koppel. Voor f50 was het wel te doen. Als men daar die boomen voor kan opruimen, zou ik het doen. f 500 voor die schuur is veel te veel. Hij had veel beter kunnen zeggen dat hij het niet wil doen. Th. v. d. Pluijm, Voor f 100 kan hij die schuur goed verplaatsen. Van de Koppel Als die brug wat breeder wordt is er al veel gewonnen, M. v. d. Pluijm. Het is een drukke verkeersweg daar en nu ziet men niets Het gevolg daarvan is dat ze dikwijls bij E. van Dortmond terecht komen. Voorzitter. Als die schuur er blijft, dan blijft het prulwerk Van de Koppel. Dan is het in ieder geval toch al een goede ver betering. -Vaff DrUilen Ik uciik dat hij uan zijn schuur nog wel eens zoo vanzelf zal verplaatsen. M. v. d. Pluijm. Ik zal nog eens probeeren of hij anders wil. De heer Van Steen wijst nogmaals op het in-treurige van de bestaande schoolkwestie in den Polder wat de gemeente ontzettend veel geld kost. Van groot belang zou hij het achten indien de partijen tot elkaar zouden worden gebracht en dan tot overeen stemming zouden komen. Die school is gebouwd op voorwaarden dat de Protestantsche en Anti Revolutionairen hun kinderen daarheen zouden zenden. De kwestie schijnt te zijn dat een van de partijen de baas wil spelen en dat kost de gemeente heel veel geld. Kinderen die als 't ware naast de school wonen gaan nu naar een andere gemeente op school, waarvoor ook al weer moet worden betaald. In het belang van de gemeente zou het zijn indien partijen tot overeen stemming kwamen en dan de school van de gemeente overnemen. De heer Middelkoop gelooft niet dat men hier in Dusseu deze kwestie van de baan zal krijgen, want deze kwestie is in Den Haag op de baan geworpen. De Voorzitter is het daarmede niet eens De bedoeling heeft hier altijd voorgezeten dat het zou worden een Nationale Christelijke school, waar alle kinderen naar heen zouden gaan en nu komen er 25. Van Steen. 27 heb ik er geteld Voorzitter. Nu gaan er 32 op en dan gaan er nog 25 a 30 andere kin deren naar de school van Almkerk, waarbij kinderen zijn die vlak bij deze school wonen Dussen moet daarvoor aan Almkerk betalen en daar heeft men hier nu een schooi van f55000 voor gebouwd Ik ben het dan ook met den heer Van Steen eens dat er een weg moet worden gevonden om de partijen tot elkaar te brengen. Middelkoop Die f50 000 is een nuttelooze uitgave Voorzitter Men vroeg de school aan voor 70 leerlingen Middelkoop. De een wenschten de school hier en een ander weer daar te hebben, De Voorzitter merkt op dat de school op de juiste plaats is gezet, nl. daar waar de meeste protestanten wonen Men gaat toch geen Protes tantsche school bouwen in een ge deelte waar uitsluitend Katholieken wonen. De commissie van het school toezicht was ook algemeen van ge voelen dat de school daar op de juiste plaats was. De heele kwestie is hier maar dat de menschen het met elkaar niet kunnen vinden en dat kost de gemeente heel veel geld en daarom zou het wenschelijk zijn indien deze kwestie kon worden opgelost. De afspraak is geweest dat jullie daartoe bijeen zoudt komen en er gebeurt niets. Middelkoop. Als die onderwijswet niet was gewijzigd, dan had men nooit dien strijd^gehad Vroeger was alles aan de school van den heer Broeders goed, althans ik heb er nooit eenige klacht over gehoord. Nu zijn er zeven scholen in deze gemeente. Ik zeg daarom dat de schoolkwestie van uit Den Haag is gekomen, Men beweerde dat de schoolkwestie bij de wijziging van de Onderwijswet van de baan zou zijn gebracht maar deze is er nu eerst voor p>ed opge komen. Ik ben het echte»- eens dat het de gemeente ontzeftepa veel geld kost en het wenschehjk is dat aan deze kwestie een e/nrfe komt. Van Steen. Ik hoop dat men eens zal probeeren bijeen te komen. Daar va gaat de raad over in geheim cemité. HEUSDEN. Raadsvergadering van 30 Mei ten 7'/2 uur n m. Met den Voorzitter waren alle leden aanwezig. De notulen werden onver anderd goedgekeurd. Ingekomen waren een brief van den heer A. J. van der Kolk, berichtende, dat hij zijn benoeming aanneemt als lid der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting, een missive van Ged St., houdende goedkeuring der instructie voor den Hulpkeur meester, verslagen over de volkshuis vesting en den toestand der gemeente over 1922 en een brief van Ged. Staten, er op wijzende, dat het niet van belang ontbloot is, dat de gelden, beheerd door den Gem -ontvanger boven diens zekerheidstelling welke hier f6000 is belegd worden bij den Postchèque en Girodienst De Voorz. verduidelijkte de zaak en na eenige discussie met de leden De Mol en De Haan werd met alg. stemmen besloten de instructie van genoemden ambtenaar te wijzigen in den geest van Ged. St. Hierna ging men over tot benoeming van een Hoofd der School voor Mulo- onderwijs. Op de voordracht stonden van Deijl te Hoek van Holland, J P. Weijts te Roosendaal en J. van Deurne te Rotterdam. No. 2 wenschte niet in aanmerking te komen volgens bericht, waarna No. 1 werd benoemd met alg stemmen, zoo mogelijk om 1 Sept. in functie te treden. Alsnu kwam aan de orde 't verzoek der directie der Holl. Buurtspoorwegen om subsidie in het exploitatie-tekort der tramlijn DrunenHeusden over 1921. De Voorzitter stelde voor over eenkomstig den wensch 'van 't Dag. Bestuur f 1000,-— toe te staan en achtte, in verband met vroegere dis cussies, toen de noodzakelijkheid ge bleken was te subsidieeren in 1919 f2000 en in 1920 f 1650 het niet noodig het voorstel uitvoerig te ver dedigen, temeer waar de Mij. weer een belangrijk tekort had, nl. f 8816.44, zooals bleek uit bijgevoegde bescheiden. Het lid De Mol bleek van ander gevoelen, met het oog op de over vloedige gelegenheid om per autobus te reizen en de slechte conditie, waar in volgens hem juist om de reis gelegenheid, de kleine winkelstand komt. De Voorz. repliceerde in een goed geargumenteerd pleidooi, dat instem ming vond bij allen op De Mol na en vooral werd aangedikt door de leden Uhl en De Haan. De bestrijder van '1 voorstel bleef bij zijn meening en stemde dan ook als eenling tegen. Daar sommige posten der begrooting overschreden en er enkele nieuwe bij gekomen waren als tegenvallers, o.a. de verplichte subsidie's aan Gymnasia (pi m. f 450 per jaar en per leerling) en H.B.S (pl.m. f300 per jaar en per leerling) werd deze begrooting conform het voorstel B en W. gewijzigd. Aan de wed, Duijster werd ontheffing verleend van rioolbelasting van één pand, op billijkheidsgrond. Bij de rondvraag kwam De Mol mededeelen, dat bij gelegenheid van kermis het publiek op de Nieuwstraat was lastig gevallen door bedelaars. Dit bleek den Voorz. onbekend, doch hij zeide voor het vervolg toe, maat regelen te zullen nemen, terwijl Weth. De Jongh het jammer vond, dat destijds De Mol de politie niet had gewaar schuwd, waarna de openb. verg ge sloten werd, om over te gaan tot de behandeling van reclames tegen den Hoofd Omslag. Waalwijk, 31 Mei 192J. Eieren6—7 cent. Varkens f 25—f 32. Schapen f 19 f 23. 's HERTOGENBOSCH 31 Mei, '23. Op de markt van heden waren aange voerd 2341 stuks 107 kalveren, 883 stuks hoornvee. 1200 biggen. 108 zeugen. 150 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f350—f425 p stuk. Kalfvaarzen van f 260—f 400 p. stuk Magere ossen en koeien van f 200— f320 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f0,65 per pond. 2e kw. f0,57'/2 PP- Pinken van f140—f185 per stuk. Zeugen van f 130—f 190 per stuk. Biggen van f3.50—f4,— per week Naar wij uit de beste bron ver nemen heeft Z.D H. Mgr. Diepen de teekeningen en het bestek van de nieuw te bouwen kerk voor de parochie St. Jan. Baptist, goedgekeurd, zoodat de aanbesteding binnen enkele weken kan worden tegemoet gezien. Heufdto, 2 Ju i 1923 Kaatsheuvel, 1 Jucl 1923 De ZEerw. Heer j. van Enschot, pastoor der parochie Berkdijk viert a.s. Maandag 4 Juni zijn zilveren priesterfeest. j fo Tt OM rlnnk AtM rJ O trtoof Otirl 4 A lm* gesp, gew. gel. verl. pnt.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10