Derde Blad. Provinciaal nieuws Willem II-R. C. H. Num'hv. 48. Zaterdag 2 Juni '23 Mededeelingen der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen het Jaar verslag 1922 der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk. Dit eerste jaarverslag na de reor ganisatie is een belangrijk stuk werk, zeer overzichtelijk ingedeeld en be vat zeer interressante beschouwingen en gegevens. Daarom zullen wij zoo vrij zijn er een en ander in een paar nummers aan te ontleenen. Wij beginnen voor ditmaal met een gedeelte van de inleiding Bij het uitbrengen van ons eerste jaarverslag past het zeker een woord van erkentelijkheid te richten tot de opgeheven kamers die zoo vaak op uitnemende wijze de belangen van handel en industrie hebben gediend, ondanks de moeilijke omstandigheden, waaronder zij door de gebreken, die den oudenorganisatievorm aankleefden, 'feunne taak hadden te vervullen. Onze gedachten gaan dan zeker in de aller eerste plaats naar de oude Kamer te Waalwijk die reeds meer dan 44 jaren een krachtige steun is geweest voor de binnen haar ressort gevestigde on dernemingen van handel en nijverheid. Hare met zorg samengestelde, uitvoe rige jaarverslagen waren menigmaal voor de Regeering en hare organen eene vraagbaak en het is zeker aan de activiteit van deze Kamer te danken, dat de Langstraat, als centrum der schoen- en ledernijverheid, hare eigen, thans gereorganiseerde Kamer heeft behouden. Een eeresaluut brengen wij in het bijzonder aan den Voorzitter der oude Kamer te Waalwijk, J. Ber nard Timmermans Wzn., den Nestor der Kamerpresidenten, die bijkans een halve eeuw met ongekende toewijding en onverflauwden ijver, ondanks het klimmen der jaren, de ziel dier Kamer was en aan wien de Kamer het aan zien, dat zij steeds had, voor het grootste deel dankte. De nieuwe Kamer werd voorbereid door de Commissie, bedoeld bij art 26, 2e lid der Wet op de Kamers van Koophandel, samengesteld uit de Hee- renJ. Bernard Timmermans Wzn, Voorzitter, en de LedenM. A van Loon, M. A. van Beurden, W. J. M. Verbunt en W. A. Martens, terwijl als Secretaris werd toegevoegd M. A. J. van Liempt. De Heeren Timmermans en van Loon waren resp. Voorzitter en lid der oude Kamer te Waalwijk, de Heeren van Beurden en Verbunt Voorzitters en de Heer Martens Lid der oude Kamers resp. te Kaatsheuvel, Dongen en Raamsdonk, terwijl de Heer van Liempt Secretaris was der oude Kamer te Waalwijk. De Commissie had tot taak de in richting van het Handelsregister, het opmaken van de kiezerslijst voor, en de verdere regeling van de eerste ver kiezing en eerste samenkomst der nieuwe Kamer. De Commissie kweet zich op uit nemende wijze van hare taak. Bij de overdracht van hare administratie aan de nieuwe Kamer telde het Handels register 1030 dossiers. Dank zij de vele moeiten, die de vice-voorzitter dier Commissie de Heer M. A. van Loon, zich wilde getroosten, werden de leden der nieuwe Kamer bij enkele candi- daatstelling gekozen, waarmede een belangrijke uitgaaf aan onkosten voor de stemming kon worden bespaard. De eerste samenkomst der nieuwe Kamer op 1 April 1922 werd door den Heer van Loon geleid, die in zijn openingswoord, doelende op de spe cifieke belangen van de schoen en ledernijverheid, die voor beide takken niet steeds parallel loopen, den wensch uitsprak dat de vertegenwoordigers dier industriën zich een zouden voelen, waar het geldt de belangen van het gansche district der Kamer en dat de eenheid, die zich steeds heeft geken merkt in de oude Waalwijksche Kamer, zou bestendigd blijven. En zoo is dan met 1 April 1922 de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk met een geheel anderen organisatievorm herboren. De wedergeboorte vond echter onder de meest ongunstige omstandigheden plaats. Handel en industrie werden in het gansche land, en wellicht het meest in het district onzer Kamer, gedrukt door eene ontzettende malaise, zooals men zich die nauwelijks meer herin nert. Door het, als gevolg daarvan, weinig opgewekte zakenleven en een min of meer apatischen geest, die daardoor ontstond, had de reorganisatie der Kamer niet overal de belangstel ling, die zij verdiende, terwijl naar alle zijden een absoluut gemis aan waardee ring voor het Handelsregister kon wor den geconstateerd. Men beschouwde de verplichte bijdragen voor dit in stituut als een nieuwe last, die de toch reeds met zooveel zorgen kampende ondernemingen werd opgelegd en werd voorbij gezien dat juist de bijdragen voor het handelsregister ter beschikking komen van dt Kamers en handel en industrie toch wt^r ten goede komen. Was bij velen, als gevolg van de hiervoor gereleveerde omstandigheden, de belangstelling voor de nieuwe Ka mer gering, door anderen werd integen deel van het nieuwe orgaan, als een meer rationeele vertegenwoordiging van handel en industrie in een bij de Wet ingesteld lichaam, juist een krachtige steun gezien in den strijd, die handel en nijverheid heeft te voeren. Of de verwachtingen in dit opzicht geheel zijn bevredigd, valt tot heden te betwijfelen. Door den Voorzitter onzer Kamer werd hierop reeds in zijn overzicht, dat hij bij de eerste vergadering in 1923 gaf, de aandacht gevestigd. De Kamers van Koophandel, die in hun ouden vorm vaak zeer veel voor den handel en industrie hebben ge daan, voldeden, wat organisatievorm betreft, niet meer aan de eischen, die men aan eene officieele vertegenwoor diging van beide takken meende te moeten stellen. Van de Kamers zelf ging dan ook de drang uit tot reor ganisatie en na vele jaren van voor bereiding is die tot stand gekomen. De nieuwe Kamer is vanaf 1 April 1922 in functie en zoo langzamerhand kan men zich een oordeel vormen hoe het nieuwe instituut werkt Het kan tot heden niet gezegd wor den, dat, in het algemeen, de nieuwe Kamer grooter invloed heeft gekregen, krachtiger activiteit heeft kunnen ont wikkelen dan vroeger, dat zij beant woordt aan de verwachtingen, die 't practische zakenleven ervan koes terde. Voor een groot deel moet dit worden toegeschreven aan het feit, dat nog de Regeering, noch de besturen der staatsorganen voldoende gebruik maken van de voorlichting, die de Ka mers als officieele vertegenwoordigers van handel en industrie, kunnen geven. Het voorschrift van art 12 der Wet op de Kamers van Koophandel om aan het algemeen bestuur, alsmede aan de provinciale- of gemeentebesturen ad viezen of inlichtingen te geven over aangelegenheden vart handel en nijver heid, heeft de Kamer dan ook nog weinig hoofdbrekens bezorgd en het voorschrift zal een doode letter blijven wanneer het inzicht der openbare be stuurscolleges zich niet wijzigt. Niet alleen, dat geen adviezen wor den gevraagd, doch de adviezen uit eigen beweging door de Kamers gege ven overeenkomstig het bepaalde in het 2e lid van gemeld artikel, vinden, zoover is waar te nemen, weinig aan dacht. De door de verschillende Kamers gezonden adressen zijn zeer talrijk en betreffen vaak aangelegenheden van groot belang. De verkregen resultaten zijn echter in geenen deele daarmede in overeenstemming Ook onze Kamer heeft zich in dit opzicht te beklagen. Steunende de actie, die van de betreffende organi saties van schoen- en lederfabrikanten uitging om tijdelijke maatregelen te treffen tegen den noodlottigen onbe- lemmerden invoer van leder en schoe nen, hebben wij ons in een goed ge documenteerd adres gewend tot de Regeering. Door een deputatie uit de Kamer is dit adres nog mondeling toe gelicht. Verwacht mocht toch worden, dat, zoo het gevraagde al niet terstond kon worden ingewilligd, de Kamer voor het district, waar de schoen- en ledernijverheid de grootste beteekenis heeft van geheel ons land, althans in kennis zou worden gesteld met de be zwaren, die het treffen van de gevraagde regeling aankleven, waardoor toch ge legenheid zou worden gegeven tot uit wisseling van gedachten, die aan beide zijden een beter inzicht zouden geven omtrent de moeilijkheden, aan de op lossing der gegeven kwestie verbonden. Al moge de Kamer in de eerste negen maanden al nuttig werk hebben verricht, hetgeen moge blijken uit het hiernavolgende verslag, bevredigd kun nen wij toch niet zijn. Wil ten volle kunnen worden bereikt, wat men bij de reorganisatie van de nieuwe Kamer verwachtte, dan zal, meer dan tot nu toe, van de zijde der Regeering, van de Provinciale- en van de Gemeente besturen, zoowel als van de Besturen van openbare instellingen, waar het betreft regelingen, rakende handel of industrie, belangstelling moeten worden getoond voor de inzichten van de Kamers Meer onmiddelijke invloed ten opzichte dier regelingen zou zeker meer strooken met het karakter, dat door de wet zelf aan de Kamers is te komen, dat achteraf pogingen moeten worden in het werk gesteld om een eenmaal getroffen regeling, omdat zij niet voldoende met die belangen reke ning hield, weder gewijzigd te krijgen Wil de Kamer volkomen aan haar doel beantwoorden, dan zal naar onze meening veel meer dan tot nu toe ge beurde, haar oordeel moeten worden gevraagd over alle algemeene regelingen waarbij handel en industrie zijn be- trokken. Daarnaast zullen dan aan de Kamers ook van hooger hand de rechten moeten worden gegeven, die ze, steu nende op het gezag, dat de Regeering bij de instelling der Kamers deze ook heeft willen toekennen, toekomen. Waalwijk, 1 Juni 1923. Naar wij vernemen is de begro tingscommissie met haar onderzoek gereed gekomen en zal de raad nu op een nader te bepalen dag in de vol gende week bijeenkomen. Ook de bezuinigingscommissit is met haar rapport gereed gekomen en heeft dit bij Burg. en Weth. ingediend. Zondag ten lO'/a uur zal een van Waalwijks zonen, vorige week door Mgr. Diepen priester gewijd, de weleerw. heer Willem van Vlierop, in zijne geboorteplaats in de parochiekerk van St. Jan zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Wij feliciteeren ZEerw. gaarne met deze gewichtige gebeur tenis en het groote voorredt zijner H. Wijding. Id de parochiekerk O. L. \'r. On bevlekte Ontvangenis alhier zal ten 10 aar de WelEerw. heer Henrl Sarlg zijne eerste plechtige H. Mis doee. Ook ZEerw. onze hartelijke jeluk- wenschen. Vrijdag 8 Juni, feestdag var het H. Hart, zal wederom voor het beeld van het H. Hart op het St. Antonius- plein de vernieuwing der acte tan toewijding plaats hebben. Dezeplechlg- heid heeft plaats des avonds, na em feestelijk Lof, dat in de parochiekek van St. Antonius ten half acht worlt der over ten gegeven. Te waardeeren valt in dit opzicht zeker het initiatief, dat de Nijmeegsche Kamer nam, toen zij verzocht om de advies-commissiën voor spoorweg diensten, die thans door de Colleges van Gedeputeerde Staten worden be noemd, in het vervolg te doen benoe men door de Kamers van Koophandel. Zonder af te dingen op de inzichten van anderen, zullen toch zeker op de eerste plaats de Kamers van Koophandel geroepen zijn mede te werken tot de keuze van personen, die de Regeering of de Staats- en andere openbare in stellingen hebben te adviseeren omtrent de aangelegenheden, die voor handel en industrie van het grootste gewicht zijn Dan alleen kan handel en indu strie niet tweedehands, doch meer recht streeks althans eenige medezegging schap krijgen in aangelegenheden, voor beide lakken vaak van vitaal belang Dan zal het ook minder behoeven voor gezongen. Evenals andere jaren verwacht mei een talrijke deelname uit geheel Waah wijk en ook een grootsche bloemen hulde rondom het monument. Zooals wij Woensdag schreven zou de buurt van het gouden echtpaai Ficq des avonds in Musis feestvieren En werkelijk er is feestgevierd op een buitengewoon prettige en gezellige manier. Een paar honderd geinviteerdei waren opgekomen en de regeling vai het feestprogramma en den goeder gang van zaken in zoo'n groot gezel schap was bij de buurt-commissie in uitnemende handen. De familie Ficq was vrijwel den geheelen avond tegen woordig, er werd door de komieken Didden-van Engelen allerleukst voor gedragen, de zaal was zoowel als de menschen in feeststemming, er werden toepasselijke voordrachten en verzen gegeven, er was muziek en zang, er waren versnaperingen en wat dies meer zij in overvloed, dus men kan begrijpen wat een feestavond er ge vierd is. En alles in de puntjes door de uitnemende regeling en zorgen der commissie. 'tWas werkelijk opnieuw een schitterende huldiging door de buurt en terecht voelde de jubilaris zich gedwongen nogmaals zijn hart- gtondigen dank te brengen voor al de blijken van waardeering dezer dagen ontvangen, maar speciaal voor de hulde de familie dezen avond gebracht, die had aller verwachting verre overtroffen. Ook het comité werd door hem hartelijk dank gezegd en ook uit de buurt kwam een hartelijke huldiging aan de buurt-commissie de heeren Leijtens, van Huiten (die een uitstekend ceremoniemeester bleek) Verwiel, Spa pens en Verkade, die voor een mooien opzet en eene uitstekende regeling hadden zorg gedragen. 't Was in één woord een schitterend geslaagde feestavond, die alle aan wezigen zeker de grootste voldoening heeft geschonken en lang in prettige herinnering zal blijven Woensdag j.l. bracht de biljart club »Hotel Verwiel» eea tegenbezoek aan de biljartclub »K.B.C.», gevestigd bij den heer Joh. Smit te Kaatsheuvel, en speelde in het clublokaal aldaar een vriendschappelijke wedstrijd. Gespeeld werden 5 partijen van 100 punteo, waarvan de uitslag was als volgt 5 Kaatsheuvel. Waalwijk. Jac. v- d. AssemBroek 100— 83 y. d. Dungen v. Loon 77100. v. Duren —Mombers 78100 A. Schalken Groenen 10083 v. Beurden v. Mierlo 85—100. Mocht een voorgaande maal K.B C. met 16 punten overwinnen, thans heeft de club Hotel Verwiel zich met 26 punten de sterkste getoond. Zondag 3 Juni namiddag half een zullen de competities Van de Kegel clubs, aangesloten bij den Waalwijk- schen Kegelbond, wederom een aan vang nemen. Voor het eerst komen In het strijdperk de eerste vijftallen van de jongste clubs n.l. »Niet Poedelen» en »Vriendenkring». Wij gelooven zeker, dat er voor deze nieuwe competities weder veei belangstelling zal zijn. A.s. Zondag a.m. om 2 uur hoopt Ds. Louwe Kooimans in de Ned. Herv. Kerk alhier (voormalig Besoijen) op te treden. SRPANG CAPELLE. (Vm. Sprang De heer W G. Leijsen, onderwijzer aan de Chr School te Demensvaart, vroeger onderwijzer alhier, is met in gang van 1 Sept. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Dr. Kuyperschool te Amsterdam. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur hoopt Ds. G. H de Jonge in de Geref. Kerk alhier voor zijne gemeente op te treden. De zitplaatsen-verhuring in de Ned. Herv, Kerk alhier j,l. Donderdag avond gehouden, bracht ruim f 2000.— op Aan het hulppostkantoor Rijkspostspaarbank alhier werd de maand Mei 1923 ingelegd 45 inlagen f 5357.19, 20 terugbetalingen f 2615.26. CAPELLE. Jl. Maandagavond half acht ure hield de vereenlglng tot stichting en Instandhouding van scho len met den bijbel voor de gemeenten Capelie en Vrijhoeve-Capeile haar eerste jaarvergadering ia de school lo de Nieuwstraat alhier. De voorzitter opende deze bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 75 vers 1, las Ps- lil en ging in gebed voor. Hierna heette hij de talrijke aauwezigen welkom en 1b het bijzonder Ds. A. Meyers. Alsnu wees spreker in korte trekken op de belang rijkheid van het eerste levensjaar dezer vereeniging. Bijzonder viel daarbij op te merken, dat ondanks allen strijd de vereeniging bloeide, gezien het ledental, zij het dan ook, dat het nog niet was wat het wezen moest. In verband hier mede kon hij tot zijn vreugde mede- deelec, dat Inzake de aanvraag om op richting eener school of beschlkbaars'.el- ilug van gelden daarvoor, dte vorig jaar door den raad der voormalige gemeente Capelie was afgewezen, niettegenstaande aan alle voorschriften bij de wet ver- eischt was voldaan, en waartegen zoo doende beroep was ingesteld, thans de raad der nieuwe gemeente Sprang Capelie een gunstige beschikking had genomen door Intrekking van aange haald raadsbesluit en volledige mede werking had toegezegd. Dit was zside spreker wel typeeread. En hiermede h*d de practische oplossing van dit vraagstuk haar intrede geds.ao. Een ea ander zou nog breedvoeriger aange toond worden door het jaarverslag, dat aanstonds volgde. Aangrijpend avetrwei was het feit. dat hij zelf dit verslag zou moeten uitbrengen, omdat de secretaris-penningmeester, J. LaBkhtuj zen, wegens ernstige huiselijke om standigbeden deze vergadering files bij kon woaec es bovendien dsn laatstee tijd ook geen gelegenheid had gehad om zich aan deze aangelegenheid te wijden. Dat was dan ook de leden waarom de vergadering later was dao zij gehouden zou moeten werden. Spre ker vond het zeer treurig, dat een man als de secretaris-penningmeester, die zich altijd met onverdachte liefde en toewijding had gegeven voor den bloei van het Chr. onderwijs, thans uit hun midden gemist zou moeten worden. Een man, zooals alleo bekend is, die steeds klaar stond om zijta beste krach ten te geven en die met respect voor iedereen, bezwaarlijk zas zijn te vt r- vangen. Zijn naam zou dan ook lu aangename herinnering blijven voort leven en verbonden blijven aan de stichting der school. De Voorzitter sonk dan ook den wensch uit, dat God dezen diep beproefden man in allci nabij mocht zqn. Voorts bracht hij dank aan allee, die er het hunne hadden toe bijgedragen om het Chr Onderwijs alhier te dienen en wees er op, dat ia een tijd als dezee, waarin zooveel afval heerschte men pal moest staan voor de eeuwige dierbare begin selen van Gods onfeilbaar woord. Het was niet genoeg deze zaak met geid te steunen, maar bovenal te bidden en te werken. Hierna weiden de notulen der vorige vergadering gelezen on on veranderd vastgesteld, gevolgd door een keurig en breedvoerig jaarverslag, dat een duidelijk beeld van den stand der zaken weergaf. Ds. Meijers werd op verzoek van bet bestuur tot bestuurslid gekozen ea liet zich, tot groot genoegen der aanwezigen deze benoeming welgevallen, waarvoor hem bij monde van den voorzitter werd dank gezegd en vervolgens aam hij het voorzitterschap op zlcb op verzoek van het bestuur. De gewezen voorzitter bracht hem ook voor deze welwillend heid dank en hoopte dat hij onder Gods zegen werkzaam mocht zijn tot dea bloei vas het Chr. onderwijs te dezer plaatse. Ds. Meijers dankte voor de gesproken woorden en zeide, dat hij de benoeming had aangenomen met den vurigen wensch om ook op dit terrein nog iets te kunnen doen voor de eere God9. Alsnu verkreeg hij het woord en zelde tot de aanwezigen, dat hoewel het bestuur op het convocatie biljet had laten drukken »Opwekkend woord van Ds. Meyers*, men nu niet moest meenen een uitgewerkt referaat te hooren te krijgen. Hetgeen hij te zeggen had zou zich slechts bepalen tot een woord van kennismaking. Het Chr. onderwijs bepleiten zou voor de aanwezigen toch wel geen doel meer hebben. Beginselverklaring In dezen af te leggen zou lo deze ook wel ovet- bodlg zijn. Het gaat om een hoog en heilig beginsel waarover wij het allen eens zijn. De oüders zijn de opvoeders der kinderen en de school draagt een aanvullend karakter, voor zoover zij daartoe niet bevoegd zijn. Niemand zal loochenen, dat Chr. ouders eerst dan hun plicht doen wanneer zij het kind geven en doen wat God te dien aan zien in zijn woord geopenbaard heeft. Het middelpunt vau alles moet zijn Christus. Dus ook op de school en dan hebben wij niet genoeg aan enkele uren godsdiecstonde« wijs. Er moet voor gezorgd worden, dat de Chr. atmosfeer, waarin de kindoren opge kweekt worden in de school in haar vollen omvang blijft voortduren. Hoe bij schoolvakkan Godsdienst te pas komt zal U wel zoo duidelijk zijn, dat daarop niet verder behoeft te worden in gegaan. Daarover zijn wij het eens en momenteel «iet bij elkaar. Ik hoor U al zeggen, ja maar Godsdienst onderwijs kan toch ook op de neutrals school gegeven worden. Ja, dat Is zoo maar niet voldoende voor ons Chr. Het gaat er hierom dat Chr. Onderwijs hoofdzaak moet zijn, hetgeen door spreker met verschillende voorbeelden werd duidelijk gemaakt waarna hij voor deze keer de leiding overgaf aan den afgetreden voorzitter, met het oog om dat deze nu nog beter bekend was met den gang van zaken- Deze dankte Ds. Meijers ten zeerste voor zijn ernstig woord, dat hem al9 het ware uit het hart gegrepen was. Vervolgens werden de noodiga stemmingen gehouden tot verkiezing van bestuursleden. Gekozen werden de heeren J. Huijsman en A. Verbagen Sr., die deze benoeming aannamen, waarna rekening en ver antwoording werd gedaan. Door dea leer G. Addlnk werd rapport uit- gsbsachr, waaruit bleek dat ook de penningmeester in dezen weer buiten gewone blijken van bekwaamheid had afgelegd Ten slotte volgde voorlezing van het huishoudelijk reglement, dat onveranderd werd vastgesteld, waarna deze bheenkomst met gebed en het zlagea van Ps. 72 vers 11 werd ge sloten, aangezien niemand m?" brulk weaschte te makes van da £e" aruikelijke rondvraag. De Afdeeling Sprang"*-3?*1'® *n omstreken van voiksondfi,w'*3 Woensdagavond bij den aeer L. rvan Dosgen alhier eea zeef drBk bezochte ledenvergadering. D- voorzitter, de heer E. Colet, oi?^»de dese bijeenkomst op de gcb*a,keilike wijze en deelde mede, dat de afdeeling op haar statu ten de Koninklijke goedkeuring had verkregen. Hierna deed de secretaris voorlezing vaa de notulen der vorige vergadering, waarna werd overgegaan tot behandeling van punt 3 der agenda, het oprichten van eea naai- en knip cursus in deze gemeente, Na een korte toelichting van dea voorzitter volgde een langdurige discussie, waaruit bleek, dat aan een dsrgeiijkea cursus 1» deze plaats wel behoefte bestond, In be ginsel werd besloten een cursus op te richten, zoo mogelijk, onder leiding van een gediplomeerde coupeuse. Besloten werd tot a.s. Woensdag, 6 Jonl de gelegenheid tot aanmelding voor deel name aan dezen cursus open te stellen bij de hoofden der O. L. Scholen in deze gemeente en aan den Loonschen- dijk. Hiermede was de agenda afge handeld en werd de vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst gesloten. Onze dorpsgenoote, Mej. G. van der Waals, slaagde bij het te Rotter dam g'houdën e>x>men voor couoeuie. ZONDAG 3 JUNI Kampioenschap van Nederland. AANVANG 21 uur. Zie Reclame-biljetten. 30878 WASPIK Naar wij vernemen, zullen de leden van den Raad hunne benoe ming allen aannemen. Hierdoor zal dit college, dat hier geruimen tijd maar uit 8 leden meer bestond, weer vol tallig worden en dus 11 leden bevatten. De heer H. Driessen, tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier, heeft met ingang van half Juli eervol ontslag gekregen. De gevreesde varkensziekte heeft weer hare intrede in de gemeente ge daan. Reeds enkele krulstaarten zijn bezweken. Onze dorpsgenoot, de heerj de Bont, slaagde dezer dagen voor zijn vak-examen telegrafie. Zijn wij wel ingelicht, dan wor den door enkele ingezetenen plannen gemaakt tot net organiseeren van een koninginnefeest. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal er in de Herv. Kerk op 't Veer leesdienst gehouden worden, terwijl des namiddags op 't Dorp hoopt op te treden de ZeerEerw. Heer Ds. Jon kers van Waspik. In de plaats van den heer A. J. Lankhuijzen die bedankt had, werd tot Poldermeester van den Kathuizerkloos- terpolder gekozen dhr. B v. Achter berg. Dezer dagen vierde het echtpaar v. d. Pluijm onder zeer veel blijken van belangstelling zijn gouden bruiloft. Woensdagmiddag brak er bij dhr. A Nollen een schoorsteenbrand ■it. Gelukkig was men den brand spoedig meester. DUSSEN. Zondag j 1. reed de heer H. Rietra, met z'n motor den Buiten dijk af Plotseling kwam vanuit 't lange gras 'n groote blinde hond op zijn motor toegeschoten. Een aanrijding was niet te voorkomen. De berijder beliep

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9