Buitenland. Binnenland. i Zelfs al wordt ze afgewezen over een dag of veertien, dan nog is de nieuwe Duitsche nota een eigen aardig succes geworden naar den zin van Cuno en de zijnen niet langer bereddert Frankrijk als een politieke albedil Dultschiands aangelegenheden, maar het moet ineens rekening houden met Engeland en Italië en misschien ook met Btlgfë. Ia het aangename ge voel van eindelijk weer een jaartje stilzwijgendheid is reeds veel te lang voor een Engelschman eens een premier te hebben, die vindt, dat En geland minstens evenveel te vertellen moet hebben in het schadeloosstellings- vraagstuk als Frankrijk (alhoewel hij het zeer waardeert, dat Frankrijk de al te warme kastanjes uit het herstel- vuur haalt), legt de Engelsche open- jare meening telkens een schepje op de tevredenheid met de nieuwe nota. »Toen wij niets meer deden, redeneert men in Engeiand, ging Frankrijk zoo maar de Roer bezetten en Dultschland >rak alle ge-onderhandel af. Op gevaar af van bemoeizucht beticht te worden moesten zij Frankrijk wel zijn gang laten gaan. Gelukkig heeft Curzon aan leiding gevonden in de sombere voor uitzichten voor Frankrijk en Dultsch land beide om een wenk te geven aan Cuno, Dultschland es de wereld uit de impasse te helpen, door maar weer eens over de brug te komen met een voois'el Toeo dat afgewezen werd, heeft Curzon ia Mussolini steun gekregen bij de omschrijvingen, waarom juist dit voorstel nog niet voldoende kon wor den geacht, maar hoe een voigend misschien er genadiger kon afkomen. Weer heeft Cuno geluisterd naar Curzon en het nieuwe memorandum kwam. Hoe onplezierig Polncaré het vindt om zijn vrienden niet te verliezen, moet hij ze wei hooren. En zoo is Engeland, zonder een cent of een man te riskee- ren, weer midden in het herstel vraag stuk teruggekeerd 1 Vonden de Engelsche biaden Zater dag de Duitsche voorstellen zoozoo. Zondag en Maandag vonden zij ze reeds seen waarachtige poging, om de verplichtingen na te komen prijzens waardig zakelijk kort, moeilijk bad iemand het beter kunnen redigeeren, die volledige economische capitulatie, waar Frankrijk reeds zoolang naar zit te springen*. Als de kippen is Polncaté er bij geweest, om te trachten Engeland iets te remmen. Hij heeft Baldwin geseind, dat >als wij dan werkelijk een gezame* lijk antwoord moeten zenden aan Dultschland naar aanleiding van dit laatste memorandum, dan ben ik daar toe wei geneigd, mits jullie met mij mede-eischev, of mits Duitschland ge hoor geeft aan deze drie voorwaarden stopzetting van het lijdelijk verzet in het Roergebied, verwerping van hel denkbeeld, om een internationale com missie lts te stellen, welke de Commis sie van Herstel ter zijde zou stellen en verwerping der door Dultschland aangeboden garanties, als zijade waar-' dcloos.» Deze eisch van Poincaié bevat dus in gewone menschen taal het vol gende »Ik wil niets weten van het nieuwe memorandum, maar ik moet ru eenmaal jullie raadplegen. Aange zien ik niet gediend ben van jullie zachtzinnigheid, wil ik je maar ineens drie voorwaarden stellen, zoo zwaar, dat, als jullie ze aanneemt, het Duit sche voorstel duikelt en als jullie ze niet aanneemt, dat het Duitsche voor stel dan toch duikelt, want ik ben nu eenmaal niet gediend er op in te gaan*. Bu ten dit biieije om, hagelt het telegrammen tusschen Parijs en de drie andere hoofdsteden. Het meeren- deel zoekt naar vormen, om tot een gezameiijk antwoord te komen, doch de meeningen loopen nog veel te ver uiteen. Tusschen Londen, waar men de nieuwe nota schappelijk, en Parijs waar men ze bespottelijk vindt, ligt een weg naar Rome, waar Mussolini booze dingen over Poiacaié zegt, Curzon ne geert en Duitschland de geruststelling hoort, dat hij, Mussolini, niet zal toestaan, dat iemand politieke econo mische en militaire overmacht krijgt door middel van het schadevergoe- dingsvraagstuk. Hetgeen wederom vertaald luidt »Frankri)k moet zich kalm houden ia het Roergebied*. De eisch, door de Franscheo ge steld, dat Duitschiand den passieven tegenstand zal laten varen, zou betee- kectc, dat de toestand zou moeten worden als voor 11 Januari het geval was. Frank-ijk en België hebben echter bij het stellen van dezen eisch in het geheel niet aangegeven, dat ook zij bereid zijn den status c^uo te hersteliea en daarom is voor Dultschland aan l wllliging van dezen eisch niet te dsnkïB- Te Dortmund zijn Zaterdagavond twee Fransche adjudanten doodge schoten. Er werd een strenge staat van beleg afgekondigd. Na 8 uur 's avonds en voor 5 uur 's morgens mocht men niet op straat komen. 5 personen die hiertegen zondigden o.a een dokter zijn doodgeschoten. Er dreigen verdere sancties. In Bulgarije is een revolutie uit gebroken. Een vereeniging van reserve officieren heeft de leiding en heeft het oude ministerie verjaagd en een nieuw aangesteld, wat door koning Boris is bekrachtigd. Een aantal gendarmen zijn gedood, overigens gaat alles blijk baar kalm zijn gang. De oud-Ministers zijn gevangen ge nomen. Jhr. Mr. F. X A Verheyen, lid van de Eerste Kamer, raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogenbosch is dermate van zijn ziekte hersteld, dat hij weder de ambtelijke bezigheden waarneemt. De remonte-commissie heeft op haar thans geëindigde reis in de Betuwe 13 paarden gekocht. De prijzen liepen van f525 tot {675, Het Hoofdbestuur vao de Broe derschap der Notarissen in Nederiaod prijzen en waar de perceelen zijn gelegen, dit beter zou zijn. Dat van de industrie terreinen wel eens van de vastgestelde con dities wordt afgeweken, kan hij goedvinden. Voorzitter. Wat de grond en prijzen voor de industrie betreft, daar moet een verschil in gemankt worden naar gelang van een te vestigen bedrijf, naar gelang>ook vooral van de waarde die een te vestigen bedrijf voor de gemeente kan hebben. Het kan dikwijls zijn dat een bedrijf, dat een betrekkelijk kleine oppervlakte noodig beeft, veel werk lieden noodig beeft en andersom kan het voorkomen dat een bedrijf, dat een groot terrein noodig heeft, heel weinig personeel noodig heeft. Bij het verkoopen van indus trie-terrein, moer men vrijheid van bewe ging hebben en niet zijn gebonden aan een vastgestelden prijs, immers het kan voor komen dat het gewenscht is dat de gemeen- ie een offer brengt om een industrie in deze gemeente te krijgen. Vaststelling van een prijs is daarom niet alleen moeilijk maar zou zeer onpractisch zijn. Met het terrein voor het houwen van woningen is dat wat anders. Wellicht verdient het aanbeveling om deze prijzen te horzien vooral nu de tijds omstandigheden zooveel ongunstiger zijn ge worden. Timmermans. Ik geloof dat op den dag- van vandaag, nu alles naar beneden loopt de prijs van de bouwgronden ook wel wat In get- dan 5.en 7.mogen worden gesteld. Deze prijzen doet de menschen af schrikken. Hoe spoediger dat de grond wordt ver koelit hoe beter voor de gemeente en daar om zou het ook zoo wenschelijk zijn indien er een goede kaart was, waarop men alles zoo maar ineens kon zien. Voorzitter. Er zijn steeds kaarten be schikbaar. Deze liggen altijd ter inzage. Timmermans. Is daar al een kaart van waar deze gronden op voorkomen. Voorzitter. .Ta. natuurlijk niet met de prijzen er op. Segeren. Wat daar door den heer Tim mermans is aangehaald is waar. Ik heb al zoo dikwijls daarop gewezen dat daar be hoefte aan bestaat. Het is niet noodig dat ieder .raadslid zoo'n kaart ontvangt, dat is mijne bedoeling niet, als er maar een kaart komt op het Raadhuis of bij den boekhou der van het bedrijf. Op deze kaart zou in kleuren moeten zijn aangegeven wat van de gemeente is, wal van Oorlog enz. enz. Nu komen wij dikwijls in den Raad met iets en dan wordt er gezegdO. dat behoort niet aan de gemeente, dat is van Oorlog, of van de Genie of van de Staatsspoor. Zoodoende lasten wij altijd in het duister, want nooit weten we of het aan de gemeente behoort. Do werkeloozen konden dan terdege aan die gronden werken, maar nu is het mij ondui delijk, als er een kaart was niet. Men wordt echter moedeloos om daar op aan te drin gen. zoo dikwijls heb ik dat al gedaan Voorzitter. Er is een kaart en u hebt zoo ook al dikwijls genoeg gezien. I' weet waar ze is ook. Segeren. Die kaart is niet duidelijk, daar kan men niets op zien en met die kaart die voor in de openbare tribune hangt ga ik ook niet accoord want daar zit politiek ach ter. Het komt mij voor dat het noodig is dat er een kaart wordt gemaakt waar in kleuren alle gronden, opgebracht worden. Dan kan men ook zien welke grond het beste is en welke het hoogste in prijs moet zijn. Ik geef toe dat vooruit een prijs niet is te noemen. Zoo is nu alles niet voldoende duidelijk en moeten we maar in het duistere door lasten. Voorzitter. Ik noodig alle hoeren uit om eens naar de kaarten (e komen zien, dan zullen ze zich kunnen overtuigen of ze niet duidelijk genoeg zijn. Tak. Op de kaarten die aanwezig zijn kan men zich behoorlijk oriënteeren, als men er maar een beetje studie van maakt. Iels anders zou zijn dat de Comm. v. openb. werken van 't complex gronden studie maakt niet zoozeer om alles te prijzen, want ik beu liet met den Voorzitter volkomen eens dat men voor iedere aanvraag daarover zal moeten oordeelen. maar een beetje be studeering zou toch goed zijn. wijl dan de leden er ook iets van weten. De Voorzitter weet het wel maar de meeste raadsleden weten daar nu n'et zoo heel veel van. Daarom zou het goed zpn indien een com missie er een flinke studie van zou maken en alios eens goed onder de oogen zou zien opdat er meer propaganda van de leden uit kan gaan. Dat wil niet zeggen dat ieder raadslid onderhandelaar zou moeten zyn. dat zou ik zelfs afkeuren, maar ik bedoel maar dat. als hij er wat meer van weet. er met meer kennis van zaken over kan spreken. De tijd is nu zoo dat alles niet direct zal worden bebouwd. Echter, bjj bestudeering krijgt men een hetere kijk op de zaken. Wat nu de kaarten betreft, ik voor mij acht het onnoodig dat andere worden ge mankt want hij eenig voorstellingsvermogen kan men zien waar de gronden zijn gele gen. Tk geef toe dat men er een beetje in thuis moet zijn. maar dat kan men heel ge makkelijk bjj eenige studie. Segeren. De heer Tak zegt daar wel dat er kaarten zijn waarop men alles goed kan zien, maar ik zou *tvel eens willen weten waar deze zijn te zien. Er is geen een kaart waarop men goed kan zien aan wie de grond eigenlijk toebehoort. Op die kaarten die er zijn is niemand thuis, dat zeg ik en i laat het den heer Tak dan maar anders be weren. Voorzitter. Ik noodig de heereu uit eens nanr de kaarten te komen kijken, dan zal men zien. Segeren. Als deze kaarten zoo duidelijk zijn waarom komen dan de heeren zoo dik wijls met vragen en waarom moet de Voor zitter zoo dikwijls zeggen: o, dat perceel behoort niet aan de gemeente, dat is van Oorlog of van de Genie. Voorzitter. Ik geloof wel dat de meeste raadsleden zullen weten welke grond aan de gemeente behoort. Ik geloof dat we hier dan ook wel van kunnen afstappen. Segeren. Neen, dat kunnen wij nog niet, want ik ben nog niet voldaan. Er moet een kaart komen in kleuren waarop alles komt (e staan. b.v. welke grond reeds van de ge meente is, welke grond nog aan de gemeen te zal komen enz. enz. Is er zoo'n kaart, dan kan men trachten de menschen hier te krijgen. Nu weten we niets. Nu is het altijd, ik beu er voor naar den Haag geweest of ik zal er eens voor naar den Haag gaan en zoodoende weet men nooit iets en wordt men hoe langer hoe lomper. Ik laat deze zaak niet eerder los voor er een teekeniim- is waarop men alles kan zien. Voorzitter. Ik noodig alle heeren uit om eens de kaart te komen kijken, dan geloof ik wel dat ze volkomen bevredigd zullen zijn. Tak. Er zijn bovendien nog kadastrale kaarten aanwezig ook en daar kan men toch zeker op zien wie eigenaar is. Segeren. Ik ben niet tevreden vooraleer er eer kaart is in kleuren. Ik zit hier nu al 4 jaar en nog weet ik daar nu niets van. Dat komt omdat als er iets is Segeren altijd maar thuis moet blijven. By die aanbeste ding behoefde ik niet aanwezig te zijn. van het schrijven van den Minister wist ik niets vanaf en nu kan mijnheer Tak wel zeggen dat de kaarten duidelijk zjjn en ons daar mee blind willen slaan maar ik zeg dat het in het belnng van de gemeente is wanneer van die knarten worden gemaakt waarop alles in kleuren wordt aangegeven. Als men zoo doorgaat zal er ook veel grond komen zonder eenige uitweg. En dan met die 4 Hectaren, daar zit te veel politiek achter, daar zit te veel politiek in die zaak, mijn heer de Voorzitter en dat is juist het groote nadeel van de zaak. Als het hiermee niet anders gaat, dan blfjf ik buiten stemming. Voorzitter. De kaart is in kleuren en dat u er niets van begrijpt, ja dat zal wel lan ger zoo blijven. Segeren. Hoe is dat mogelijk. Bij aanbe stedingen of wat ook wordt ér door Burg. en Wétli. nooit eenige aanwijzing gegeven Toen, met dat zaakje over liet Station ook al niet. Voorzitter. Dat is nok niet gebruikelijk Segeren. Dan is het gebruik niet goed Voorzitter. We zullen het voorstel maar in omvraag brengen want met u zou men wel een paar dagen moeten praten. Het voorstel, om de gronden voorloopig al in het grondbedrijf te brengen, wordt met op een ha algemeene stemmen aange nomen. De heer Segeren bleef buiten stemming 4. Besluit verkoop van een perceel grond Voorzitter. Ik stel voor om dit punt, als naar gewoonte, in besloten vergadering te behandelen. Aldus wordt besloten. 5. Bespreking wijziging Pollfie-verorde- ning. Voorzitter. In de vorige vergadering is aan Burg. en Weth. opgedragen om in de politieverordening een artikel in te las- schen om het vloeken op openbare straten, pleinen en gebouwen enz. strafbaar te stel len. Burg. en Weth. hebben verschillende verordeningen van andere gemeenten be studeerd en zijn nu tot de overtuiging geko men dat onze geheele politie-verordenini moet worden herzien. Wij stellen echter voor dat uit te stellen totdat de nieuwe raadsleden zullen zijn geïnstalleerd opdat deze zelf de nieuwe verordening kunnen vaststellen. Aldus wordt besloten. 6. Af- en overschrijvingen begrooting '22. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. 7. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over 1922. Voorzitter. De heeren zullen het zeker al wel hebben ingezien. Tak. Tk stel voor dat dit verslag onder de leden zal circuleeyen opdat allen zich eens in kunnen werken. Voorzitter. Daar is niets tegen. 8. Schrijven van de S.S. betreffende een aan te brengen wijziging in een bestaande overeenkomst. Voorzitter. Dit is eene wijziging met de Staatsspoor betreffende het emplacement. Dat zijn zaken die overal hetzelfde zijn. Wij zullen er ons aan moeten onderwerpen, doch er kan ook geen bezwaar tegen zijn, daar om stellen Burg. en Weth. voor op de voor gestelde wijziging maar in te gaan. Aldus wordt besloten. 9. Rapport, Balans-, Verlies en Winst- ekening van de Bonwvereeniging. De Voorzitter deelt mede dat de vereeni- ging groote moeite heeft om het zonder een belangrijk te kort te stellen. Om de huren te gaan verhoogen, waartoe de Minister dwingt, zal moeilijk hier zijn door te voe ren. 't Vooruitzicht bestaat derhalve dat de gemeente in de kosten zal gaan moeten bij dragen. We zullen het beste doen, om, wat ons ook door het Rflk is voorgespiegeld, een Rijksbijdrage te verkrijgen. Gemakkelijk zal dat niet gaan want ze bekrimpen zich zooveel mogelijk. Timmermans. Kan dit rapport ook onder dn leden oirculeeren. Voorzitter. Dit ligt ter visie. Timmermans. Niet iedereen is in de ge legenheid om dit rapport te gaan inzien tijdens dat de Secretarie is geopend. Voorzitter. Er is maar een exemplaar en dat mag, zon ik zeggen, niet van het raad huis af. Veronderstelt dat liet eens hij een der leden zou zoek geraken. Timmermans. De raadsleden zijn toch geen kinderen meer. Voorzitter. Wel willen wij de leden die het 's avonds willen komen inzien daartoe in de gelegenheid stellen indien ze daarvan te voren kennis geven. De heer Timmermans kan zich daar goed mede vereenigen. 10. Subsidie zweminrichting'. De Voorzitter zegt dat alhoewel het be drag moeilijk is te vinden, men toch maar tot het verleenen van eene subsidie van 150.moet overgaan. Alleen moet de Raad de zekerheid hebben dat het bassin niet meer door dames zal mogen worden gebruikt zoo gauw als er aanstoot door Wordt gegeven. B.v. indien daar in de buurt meer verkeer zou komen. Nu is het wel lie hoörlijk van denopenbaren wag af. maar liet zou kunnen gebeuren dat er.door aan koop van perceelen grond in de omgeving van de zweminrichting, meer passage zou komen. Dan zou het bestuur ons de zeker hoid moeten geven dat het bassin geheel wordt afgesloten zooals men dat in de ste den ziet. Hij zou de subsidie daarvan afhankelijk willen stellen. Scherp. Nu hebben de dames alleen maar toegang op' de daarvoor vastgestelde uren De heer Timmermans meent dat het he stuur van de zwemclub alles wel zal doen wat het bewaren der zedelijkheid betreft Hy gelooft dar het bestuur daarvoor wel een borg is. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt hierna met algemeene stemmen aangeno mén. Bij de rondvraag zegt de Voorzitter, dat in een vorige vergadering is gesproken over een aan te brengen brug hij de werven van den heer Nederloff. 14e heer Nederloff i; bezig met het maken van plannen daarvan welke spoedig gereed zullen zijn. Hij vraagt of den Raad Burg. en Weth. willen mach tigen om daaraan 250.uit te geven. De heer Timmermans meent dat de op lossing gemakkelijker zal zijn indien aan den heer Nederloff 250.— als tegemoetkoming in de kosten wordt gegeven. Deze toch heeft er zelf heel veel belang hij dat een goede brug wordt tot stand gebracht. Laat hem daarom een brug leggen zoo hij zich denkt althans onder toezicht van Burg. en Weth. Voorzitter. Ik heb ook vernomen dat hij bereid is gevonden om zelf nog wat extra kosten te maken teneinde eene goede bi'iiik bare brug te verkrijgen. Segeren. Ik ben er voor als maar zorg wordt gedragen dat het voor de schippers niet te hinderlijk wordt, Timermans. Daarvoor is aan Burg. en W. het toezicht opgedragen. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede dat het door den raad beschikbaar gestelde bedrag voor het uitbaggeren van de haven bijna is verbruikt. Hij stelt voor nog 500 daarvoor beschikbaar te stellen dan kan de haven in een goeden toestand worden ge bracht. Scherp. Het zou jammer zijn indien alles nu niet verder werd afgewerkt. Voorzitter. De werkeloozen kunnen dan tevens nog wat aan het werk worden ge houden. De haven in een heel perfecte staat te brengen zou aanmerkelijk meer kosten, maar nu wordt de haven toch zoo dat ze goed bruikbaar is. De Voorzitter zegt van de Militaire over heid een schrijven te hebben ontvangen waarin te kennen wordt gegeven dat wij de brandspuiten wel mogen gebruiken doch dat het Rijk alleen voor het hlnsschen van brand bij gebouwen van het Rijk wil bijdragen. Daarvoor moet hij eene verkla ring teekenen. Namens de gemeente zal hij zulks doen. De heer Timmermans heeft bij de inge komen stukken een belangrijk stuk gemist nl. een adres van de plaatselijke Schoolcom missie waarin een overzicht wordt gegeven hoe hoog het schoolgeld hier is en hoe laag' dat is in naburige gemeenten en daarom op verlaging van 't schoolgeld hier ter plaat se wordt aangedrongen. De Voorzitter zegt dat deze zaak in stu die is genomen. De ontvanger zal nagaan wat de opbrengst van het schoolgeld zal zijn als waarop wordt aangedrongen. Is de ontvanger met dat onderzoek gereed, dan zal het adres in behandeling komen. Dit is zeker dat de opbrengst belangrijk minder zal zijn dan hij de begrooting is geraamd en hef zal ook nier gemakkelijk zijn om de uit gaven met een dergelijk bedrag te gaan be perken. De ontvanger heeft op zich geno men om alles eens zoo goed mogelijk na te gaan teneinde de raad het groote verschil zal kunnen zien. De heer Timmermans zegt dat de Oom missie heeft zich gehaast om het adres in deze vergadering te zien behandeld. Dat er nu met het onderzoek nog moet worden be gonnen. spijt hem vooral omdat het voor velen anders van zoo'n groot belang is. De Voorzitter verklaart zelf een groot voorstander te zijn van het heffen van een. zoo laag mogelijk schoolgeld, doch men mag toch niet uit het oog verliezen dat" voor deze mindere inkomsten een andere bron van inkomsten moet worden gevonden,, ofwel dat een uitgaafpost belangrijk moet wor den beperkt. Om nu juist te kunnen bepa len hoeveel minder de opbrengst van lief schoolgeld zal zijn. is de ontvanger bezig met na te gaan hoe hoog dit bedrag zal zijn en deze uitzoekerjj is een groot werk wat allemaal tusschen het gewone werk moet gebeuren. De heer Timmermans wil gaarne erken nen dat dit een groot werk is. doch dat mag geen reden zijn om het adres op den achtergrond te schuiven tof «ba C men een. dekking kan vinden. De Voorzitter wijst ér op. dat. kan geen bron tot dekking werdén gevonden, bet niet mogelijk is om er nu eenige wijziging in. te brengen, hoe gaarne men dat ook zou zien, Scherp. Het zon jammer zijn als het nu nier kan. Voorzitter. Ik ben er een sterk voorstan der van en ik wil wel zeggen dat het mij. voorkomt dat het noodzakelijk moet gebeu ren. alleen weet ik nog niet op welke wijze men het bedrag met de uitgaven zal kun nen vereffenen. De"heer Timmermans vraagt of het dan zoo kan gevonden worden, dat van liet laat ste kwartaal vermindering van het school geld is té verwachten en zon mogelijk met een terugwerkende kracht tot 1 Juli. De heer Tak meent dat hét voor veel menschen gemakkelijker zon zijn indien hét schoolgeld per maand kon worden voldaan. Nu liet pér kwartaal wordt geïnd wordt 't voor velen een te hoog bedrag om dit in eens te voldoen. Scherp. Dat kan als daarom wordt ge vraagd. Men moet dan échter niet wachten totdat de drie maanden zjjn vei'loopen doch als men hij den ontvanger met dit verzoek komt als men zijn aanslagbijet heeft ont vangen. dan is hij daartoe zeer gaarne be reid. De beer Meijers vraagt of men al iets of ficieels heeft vernomen van het gelijkstel len der kermis door Raamsdonksveer met die van Geertrnideriberg, Voorzitter. Nog niets. Meijers. Zou daartegen niets zijn Ie doen. Voorzitter. Dat zou ik moeten onderzoe ken. Er is echter niets ingekomen. De heer Meijers vreest dat gelijkstelling van de kermis groote nnjglijkheden met zich zal brengen want over f-ene zoo groote, uit gestrektheid is polifie-toezicht bijna onmo gelijk. Voorzitter. Dat is zoo. Misschien zon het 't beste zijn om eens te vragen wat Ze heli- hen besloten. Tak. Dat zou men het best aan Ged. Sta ten kunnen vragen en dan tefèiis er' op: aan dringen 'om dat besluit te verijdelen. Voorzitter. Het best is toch m.i. hel eerst de gemeente af te vragen. Scherp. Ik zou me maar .ineens tot Gód. Staten wenden. Timermans. Ja. en tegelijk onze bezwa ren indien en er op wijzen flat, het voor de politie onmogelijk is om een uitgestrekt ge bied. vanaf Waspik tot en met hier. te be waken. Voorzitter. Het is toch maar een gerucht dat tot ons is gekomen en dan komt het mij voor dat we niet hij Ged. Staten kunnen komen om te vragen om een besluit te ver ijdelen. Eerst moeten we het aan de ge meente Raamsdolik vragen of het waar is dat besloten is om de kermis aldaar gelijk te doen vallen met dié van Geertruidenberg. Ts zulks werkelijk liet geval, dan kunnen wij ons met;onze bezwaren tor Ged. Staten wenden. Scherp. Daar is ook weer wat voor Ie zeggen. Segeren. Dus de bedoeling is zich te ver zetten tegen het Raadsbesluit van de go meente Raamsdonk. Voorzitter. .Ta. Scherp. Het terrein is veel te groot, te uitgestrekt. Laat de politie dan maar eens behoorlijk surveilleeren. Voorzitter. Wij zullen dan inlichtingen inwinnen. Daarna gaat de raad over in geheim Co mité.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2