nieuws uit fïeusde Rechtzaken. Nieuws uit Kaatsheuv het weerbericht ook 2 maal per dag (om 12.30 's middags en om 8 uur 's avonds) draadloos uitgezonden door een radiostation. In verband met de wenschelijkheid van bezuiniging eenerzijds en van 'n spoediger ontvangst van de berichten anderzijds, ligt het in de bedoeling op den duur de verzending per draad geheel te doen vervallen, hetgeen te eerder zal kunnen geschieden, wanneer het Instituut te De Bilt dit jaar van een station voor draadlooze telefonie zal zijn voorzien. Het voornemen bestaat aan hen, die zich bereid verklaren met een eigen ontvangtoestel de draadlooze weerbe richten geregeld op te nemen en bekend te maken, desgewenscht eene vergoe ding toe te kennen, waarvan het bedrag nog nader zal worden vastgesteld. Daarnaast zullen aan hen, die bereid zijn de berichten op te nemen, maar die geen ontvangtoestel bezitten, der gelijke toestellen in bruikleen worden verstrekt, onder voorwaarde dat de weerberichten geregeld worden opge nomen en bekend gemaakt. Hiervoor kan geen vergoeding worden gegeven, terwijl de onderhoudskosten der toe stellen ten laste van de belanghebben den (landbouwvereenigingen enz) zouden moeten komen. Mochten de lezers van dit blad be kend zijn met ontvangstations in hunne omgeving of mochten er zoodanige stations in hunne omgeving gevestigd worden, waarvan de eigenaars wellicht bereid zijn mede te werken aan boven staand doel, of mocht men één of meerdere personen kunnen opgeven, die bereid zijn, dit of het volgend jaar de berichten op te nemen met een in bruikleen verstrekt toestel, dan zal het mij aangenaam zijn met de namen en adressen van deze personen in kennis te worden gebracht. Het behoeft geen nader betoog, dat het tijdig bekend zijn met de te ver wachten weersgesteldheid een groot landbouwbelang is. Daarom noodig ik bij dezen de besturen der landbouw organisaties in mijn ambtsgebied drin gend uit bovenstaande aangelegenheid eens ernstig te overwegen. Met land bouworganisaties bedoel ik in dezen o.a. ook de Coöperatieve stoomzuivel- fabrieken. Het wil mij toeschijnen, dat vooral de directeuren van deze instel lingen in deze veel nuttigen arbeid zullen kunnen verrichten. Het zal mij aangenaam zijn als ik te zijner tijd met de resultaten van de door mij bedoelde overwegingen van vele zijden bekend word gemaakt. Voor hen, die dit nog niet mochten weten, zij meegedeeld, dat mijn ambts gebied zich uitstrekt van de Westelijke grenzen van Noord-Brabant tot de spoorlijn van 's-Hertogenbosch over Tilburg naar Baarle-Nassau. De Rijkslandbouwconsulent voor Westelijk Noord-Brabant, H. E. HÜ1ZENQA. NIEUWKU1JK. Zondag jl. hield de afdeellog van den N. C. B. alhier een aigemeene ledenvergadering. De voorz. de heer F. van Spijk opende de verga1 dering met den Chr. Groet. In zijn openingswoord heette bij de aanwezige leden welkom en deelde mede dat wegens onvoldoende deel name der vergadering men tot geen definitief besluit kan komen wat betreft de verkiezing van een bestuurslid. Zooals de leden allicht wel vernomen zullen hebben, aldus spr,, heeft de burgemeester indertijd als voorzitter der vereeoiging bedankt. Een schrijven van den burgemeester, houdende het verzoek zijn ontslagname aan de leden te willen meiden, wordt door den voorzitter voorgelezen. Wegens onvol doende deelname kan in deze vacature niet worden voorzien. Voorzitter doek verder mede dat er nog geen besluit Is genomen wat betreft toetreding kring skchtveeverzekering. Om bi] den kring Waalwijk toe te treden, hieric zag het bestuur voor de vereen, geen voordeel en hebben ze gemeend hiertoe nog niet over te gaan. Bij den kring 's Bosch dachten ze het in elk geval beter was, althans voordeeliger en als het kan, zouden ze het misschien wel zonder kring kunnen. Tenminste als de vercenlglng er profeiten bij had. Ia elk geyal, als ze moeten, Is volgens bestuursmeening het beste den Bosch en zijn in deze richting hiervoor dan ook stappen gedaan. Het lid van Wijk zegt op de vorige vergadering te hebben vernomen dat msn zijn kalveren toch kan verzekeren in den Bosschen kring, doch hij heeft ondervonden dat zulks onwaar is. Volgens mededeeling op de kring vergadering Waalwijk, zou mijnheer v. Haaren gezegd hebben dat er besloten was f 0.50 te heffen voor de verzekering van een varken en per slot van rekening was dit f 0 75. Het bestuurslid van Eggelen verklaart dat heel de verzekering niets is dan geld in den buil werken van de ver zekering. Vanwaar anders het besluit van 50 cent en moet ge toch 75 cent betalen Vandaar dan ook dat het be stuur liever ten bestwllle der leden In den Bosschen kring was. Volgende vergadering hierover be sluit. Over het al of niet behooren tot de landbouwongevailenwet kon men het ook niet goed eens worden. Volgens meening van verschillende leden be hoeven zij niet daaronder te worden begrepen. Anderen daarentegen meen den, of wisten wel zeker, dat ze er onder behoorden. Volgens verklaringen dezer, ai zoudt ge maar een dag iemand in 't werk hebben en de con troleur of wie ook kwam toevallig, zit gs mat de stukken. Na eeaige discus sies hierover bssloot men, dat menschen die volk in 't werk hebben, zich hier voor bij een der bestuursleden kunnen vervoegen, die dan verder voor de zaak zorg zullen dragen. Bespreking handelsvereeniging. Iemand uit de vergadering vraagt boe of het staat met den omzet van week tot week daar hij wel eens graag zou willen weten hoe of die thans is in vergelijking met die van toen de handelsveree&iging appatt was, daar volgens zijne meeidng deze toch mics- tecis 3000 K,G. moest zijn Voorzitter licht toe dat de vereeniging Indertijd hoofdzakelijk op contract be trok van de handelsvereeniging te Veghel. Volgens sommige bestuurs leden zit er voor de vereeniging een groot voordeel in. Thans is het bestuur van meenlog dit half jaar zelfstandig te werken ea niet op contract. Als de goederen uit het pakhuis te Tilburg worden betrok ken zouden deze alleen al goedkooper zijn vanwege het vervoer Het bestuurslid van Eggelen vond des minderen omzet hoofdzakelijk in de concutrentie. Van den Besselaar snapte echter niet dat ioen hij aas de destijds appaite bestaande handelsvereeniging als bt heerder was, veel meer verkocht werd. Bij de volgende vergadering zal ook hieromtrent een besluit worden geno men. Niets meer aan de orde, sluit de voofzltter de vergadering met den Ch'. groet. Volgens mededeeling der bijen houders alhier Is het tengevolge van het koude en natte weer met het honioggewln t<st nu toe droevig gesteld. Hoewel we reeds in de zomermaanden zijn, moeten de bijen nog steeds kuns - matig in het leven worden gehouden. Icdlen het weer echter omslaat, kan op het gebied van het gewin nog veel Worden goed gemaakt. Op Donderdag a.s. des n.m. 2 uur zai onze gemeente worden bezocht door zijne Exc. den heer Commissaris der Koningin. Op dien dag om half 3 zai zijne Exc. op het raadhuis aan een leder de gelegenheid geven hem te spieken. Men wordt beleefd verzocht op dien dag drs middags de viag uit te steken. Met ingang van 11 Juni is wegens het geringe vervoer de derde postver zending van de brieven alhier opgehe ven. Bestendiging daarvan was niet ge echtvaardlgd. De gelegenheid tot het afhalen van het hulpkantoor van de met die post aankomende stukken is mede daardoor vervallen. HAARSTEEG. Ingaande 11 Juni Is de derde postverzending van de brieven alhier opgeheven. De gelegenheid tot het afhalen van het hulpkantoor van de met die post aankomende stokken is mede daardoor vervallen. Het ver voer met die derde zending was gering, zoodat instandhouding niet meer was gewettigd. HAARSTEEG De Raad dezer ge meente hield Dinsdagavond ten 6 uur een aigemeene vergadering. Uitvoerig verslag volgend nummer HEDIKHU1JZEN. Door het water schap „De Binnenpolder van Hedik- huijzen" werdVrijdag 11 eene aigemeene vergadering gehouden in het ge meentehuis alhier. De opkomst was echter zoo groot dat het gemeentehuis spoedig te klein bleek en men het beter oordeelde de vergadering te houden in de zaal van den heer Achten. De rekening en begrooting werden behoudens eene kleine opmerking goedgekeurd, waarna aan de orde kwam de stemming voor 2 leden van bestuur wegens gewone aftreding van de heeren Johan van Geffen te Hedik- huijzen en Eduard v. d.'Aa te Vlijmen. De heer v d Aa wenschte niet meer in aanmerking te komen. De uitslag der eerste stemming was als volgtv. Geffen 98 stemmen, P. Werther 37 stemmen, Vugts 3 stemmen en v. Engelen 1 stem, zoodat de heer v Geffen herkozen was. De stemming over den 2den candi- daat bracht den volgenden uitslag v. Engelen 47 stemmen, Vugts 44 stemmen, Buijs 26 stemmen en Werther 6 stemmen, zoodat niemand de vol strekte meerderheid had. Bij de nieuwe stemming verkregen v Engelen 55, Vugts 54, Buijs 11 en Werther 4 stemmen. Het resultaat der herstemming, die hierop volgde tusschen de heeren v. Engelen en Vugts, was dat Vugts 65 en v. Engelen 59 stemmen be haalde, zoodat de heer Vugts tot bestuurslid was gekozen. Vanwege deze vergadering kon de gemeenteraadsvergadering, die dien middag te 2 uur zou gehouden worden niet doorgaan en werd déze uitgesteld tot Dinsdag 12 Juni. SPRANG CAPELLE. l(V.m. Sprang). De landbouwer K. alhier had j.l. Zaterdag bij het gras maaien het onge- uk de 10-jarige K., die plotseling voor de zeis sprong, zoodanig in zijn been te maaien, dat hij een vrij ernstige wonde bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. J. v. d. Meulen werd inge roepen, die de wonde heeft dicht genaaid. Het 5-jarig dochtertje van B. alhier had j I Maandagmiddag bij het spelen het ongeluk te komen vallen en brak een pols. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De vrouw van den landbouwer v. D. kwam Dinsdagmiddag te vallen met een emmer water en brak haar pols, zoodat ook geneeskundige hulp moest worden ingeroepen VRIJH.-CAPELLE. Zaterdag 9 Jual werd op verzoek van het Comité voor het huldeblijk aan de koningin het fanfarecorps met bestuur gefotografeerd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. van der Hoeven slaagde te Amsterdam voor het examen Caadidaat-atts. Zaterdag zou de korfbalclub voor de 2e maai een vriendschappelijken wedstrijd spelen met die vanuit Veen, doch ook nu weer liet deze vergeefs op zich wachten. WASPIK. Met de processie van »Gsertruldenberg naar Brielle» zullen ook de Waspiksche pelgrims op Don derdag 14 Juni deze bedevaartsrels meemaken. Op Woensdag 20 Juni zullen ook de Waspiksche kinderen in de parochie kerk te Raamsdonk door Z.D.H. Mgr. Diepen gevormd worden. Op verzoek van het Hoofdbestuur der diocesane Maria-vereeniging, zal hier door de leden der afdeeling Waspik van 15 tot 24 Juni eene noveen worden gehouden. Evenals vorige jaren zuilen ook dit jaar wederom tal van vereerders van den H. Aotonlus op Woensdag 13 Juai aan de bedevaart naar Waalwijk deelnemen. De devotie tot dezen grooten heilige neemt nog steeds toe. Dezer dagen vierde de heer A. Snaeur-Rubbens zijn zilveren jubiié ais voorzitter van het Waterschap van den Binnen- en Buitcndükschen en Overdlepsche polder onder Raamsdonk en Waspik. Zijn medebestuursleden boden hem een passend geschenk aan. RAAMSDONK. Bij da op Vrijdag 8 dezer gehouden aanbesteding voor het maken en stelten van een gewapend beton beschoeix'qg met bijbehoorende weiken, langs den loswal van de Melk- haven te Raamsdonk, werd ingeschre ven als volgt F. v. d. Pluijm, Dassen A. v. d. Vcd, Made N. Kraajjcveld, Tliburg Th, Biijievecs Azn„ Made A. Verhagen, Made A. de Wit, R'veer v. d. Heuvel, Made P, van Meer, Oosterhout C. van Strien, R'dorp H. Oome, R'dorp A. Kommers, R'veer H. Kanter», R'dorp van Oort, R'dorp RAAMSDONKSVEER dhr. Heijnen werd in Oosterhout gebracht en aldaar in vrijheid gesteld. Tot verwondering van den heer H. zat de kat een paar dagen afer weder voor zijn woning. Dhr. J. P v. d. Heuvel werd aangesteld tot weger aan de waag „Gemeentebelang" alhier. Door een 36-tal jonge lui werd een mannenkoor opgericht Tot be stuursleden werden gekozen de heeren P. Pruijssers, L. Heurter, Ms. Wuijten, D. Schuller, S. Knaap, B. j. Krottie en W. Dank. GEERTRUIDENBERG. Uitslag aan besteding tot h*t verbouwen van de voormalige klompenfabriek voor reke ning van >Fransicol», Rotterdam C. Krols le perceel f 1700 f 9200 8940 8590 8488 7843 7791 7658 7248 7000 6719 6680 5998 5990 Een kat van een zak r.aar LOONOPZAND. Zondag n.m, gaf onze Konkl. Harmonie „Concordia" het eerste Zomerconcert op de Kiosk en kenmerkte zich door het ten gehore geven der prachtige muzieknummers, waaronder Tanhaüser niet het minste werden geapplaudiceerd Na afloop van dit concert wachte ons nog een reazenavond in de groote zaal van „Concordia", 's Morgens was door aanplakbiljetten bekend gemaakt de komst van de allom bekende en ge roemde heeren Louis van der Sanden, Opera-zanger te Berlin en Kees Heer- kens Pianist te Tilburg. De zaal was dan ook overvol en ieder was uiterst tevreden over de zangnummers van den reuzenzanger v d. Sanden en den hoogstaanden Pianist Heerkens en was het een hoog genot naar zoo'n zang en pianospel te luisteren De voorzitter de heer Joh. Brands bracht dan ook bij het slotnummer den warmsten dank en sprak den wensch uit dat wij beide heeren nog meermalen in de zaal van „Concordia" moge weerzien. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijd^ 15 Juni a s. des n.m. 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en medede lingen. 2. Oaderzoek Geloofsbrieven. 3. Wijziging instructie Gemeent ontvanger. 4. Benoeming sluiswachter. 5. Wijziging heffiags- verordenin schoolgeld. 6. Bilans Gemeentelijk Electrlciteit bed-iif. Kaatsheuvel, 13 Juni 1923 Z. D H. Mgr. Arn. Diepen op Donderdag 21 Juni a.s. in de rochiekerk van St Jan Baptist alh de kinderen van 7—10 jaar van onj parochie en die van den Bergdijk H. Vormsel toedienen Thans is definitief besloten de Kon. Harmonie Apollo op 5 A a.s in de hoogste Eereafdeeling zal nemen aan het Nationaal Muzi concoars te Raamsdonksveer. Op de voordracht voor hoofd de O L. School aan de Korte Sch straat (vac P. Brekeimans) te Tilbi is geplaatst als no. 1 B. H. van Ro hoofd der O. M U. L. O. schc alhier, als no 2 G. J. F- Offerma hoofd der O. M. U. L. O. school Geertruidenberg, als no. 3 A. A nenburg onderwijzer aan de R. M. U. L. O. te Boxtel. Op Zondag 17 juli geeft bekende baryton-operazanger Loi v. d. Sande uit Berlijn een conce avond in Euphonia. We veronderstell dat het er zeer druk zal loopen, dsj nu reeds meer dan 20 plaatsen sproken zijn uit de Rijen en ook Waalwijk en omgeving reeds v> toezegging is. Behalve zang krijg we nog een prima pianist, de heer Heerkens, en een dubbel mannenkw tet Kunstgenot uit Tilburg, dus avoad van hoogstaande kunst. Do ruzie was om 'n nietigheid ontstaan. Beklaagde trachtte door te ontkennen den dans te ontspringen, doch 't ge lukte hem nietl Getuige J. Th. Lammer9, maréchaus- sée te HeusdeD, deed een uitvoerig verhaal van de toedracht der zaak. In zijn requisitoir wee9 de Officier op de toenemende mishandelingen, welke Noord-B'abant te boeken heeft. In het Arrondissement Den Bosch kwamen in dit jaar reeds acht dood slagen voor 1 En ook In deze zaak scheelde het maar weinig of 't was een doodsteek geweest. De rechtbank ziet zich verplicht de messentrekkers ge voelige straffen op te leggen. Een en ander werd beklaagde nog eens terdege door den strafrechter aan 't verstand gebracht, nadat beklaagde gevraagd had de straf minder te stellen dan den eisch weike hij hoorde, n.l. 3 maanden gevangenisstraf. Doch de uitspraak was gelijk aan den eisch. Aizoo kan beklaagde drie maanden in de eenzaamheid der ge vangenis nadenken. Het allerlaatste bedrijf is dus wel 2e 1705 Baks 2s 1785 Kerremaos 2e 1555 Gebr. Nagié le 1559 2e 1695 C. v. d. Pioeg le >1528 2e 1649 A, C. Krols le 1490 Gabr.Dupoctle 1460 2e 1536 Het werk Is aan den laagsten inschrij- ver gegund. Met ingang van 15 juni wordt een autobusdiecsst geopend voor reke ning van de N.V. Ned. Antomobiel- Mij. te Rotterdam, van Geertruidenberg via Oosterhout naar Breda. De Kon. Harmonie Apollo zal deelnemen aan 't nationaal concours te Raamsdonksveer. Maandag vergaderden de besturen der verschillende vereenlgingen in het café van Mej. Wed. Krols, ter bespre king Jubileumfeesten. Besloten werd einde Augustus of begin September dit feest te houden en in de eerstvolgende vergadering, welke gehouden wordt op 2 Juli, een definitief comité aan te stellen. LOON-OP-ZAND. Tot lid van het Kerk- en Parochiaal Armbestuur zijn door Z.D.H. den Bisschop van 's Bosch respectievelijk benoemd de heeren Jac. Basten en G. van Lier. Tot secretaris-penningmeester der Bouwvereeniging is benoemd de heer J. Basters. Op Donderdag 21 dezer wordt hier door Mgr. Diepen het H. Vormsel toegediendaan de kinderen der parochie alhier en aan die van St. Joachimsmoer. Een paar firma's hebben hier al werkvolk tijdelijk gedaan gegeven. Waar moet dal heen f En we hebben een Schoenenwetje I 11 Heusden, 12 Jucl 1923 In Kieskring I voor de Eer Kamer (N.-Brab., Limburg, Zeeland Utrecht) is o.m. vanwege den Vrijhei bond voor lid gecandidateerd Mr. W. van Ommeren, kantonrechter alhi Tegen Woensdagavond is vergadering uitgeschreven in de Buit sociëteit met het oog op het regeerin jubileum van H.M. Uitgenoodigd z ter opkomst een zestal dames en e twintigtal heeren. Als bezoekdag speciaal voor bewoners dezer stad aan de kerk vr den H Antonius van Padua te Waalwi; is bepaald Vrijdag 15 Juni e k. HERPT. Door onbekende oorza; ontstond Maandag rond half één in de woning van v. d L. Hoe brandspuit spoedig ter plaatse was, mocht het nagenoeg niet gelukken iets te redden. Naar we hoorden, is e.e.a. zeer laag verzekerd. Bossche Politierechtbank. Een kermisklant. E. A. te Heusden heeft de kermis geen eer aangedaan 1 Gelijk op de dorpen meestal te doen gebruikelijk is met kermisdagen, zoo ging het ook te Heusden. Een clubje jongelieden trok de café's langs, viel hier en daar binnen, maakte wat vervelende drukte en kreeg ten slotte ruzie. Het laatste bedrijf van zoo'n kermisvertoooing speelt door gaans voor de rechtbank. En zoo stond E. A. dan ook terecht, beklaagd ter zake, dat hij J. Struik had mishandeld. Beklaagde had zijn tegen stander met een mes bewerkt, op de borst geslagen en ten slotte bloedend verwond, 't Was zoowaar nog 'n geluk bij 'n ongeluk Want messentrekkers, die meestal onder den invloed zijn van den drank, steken en stooten maar raak en denken er niet bij, dat de verwon ding, zoo niet doodelijk, toch zoo vaak levensgevaarlijk uitvalt 1 Beklaagde had óók op 'n gevaarlijke plaats op het lichaam van Struik in gehakt, doch het liep nog goed af. Onder leiding van den heer Brullemans, stellen beide elftallen met enkele invallers zich op. De strijd was weinig aantrekkelijk en doordat de voorhoede van het Brab Elftal eerder ingespeeld was kon dit elftal door zijn middenvoor Spijker eenmaal scoren. Betuwe bracht er in deze periode niet veel van terecht. Het verband tusschen de linie's zoowel als tusschen de spelers ontbrak geheel. Na rust hetzelfde spelletje. Wederom was Brabant veel sterker. De Betuwe- achterhoede toonde zich uitermate lui, vooral de Brabant-linkervleugel deed goed werk. Door goed combineeren met Luchters voerde Spijker den stand op tot 5-0 terwijl Kemmeren, die rechtsbinnen stond en er dus niets van terecht bracht alleen voor doel komen de, het 6e punt ter wereld bracht Hiermede kwam het einde, Uit blinkers waren er geen, De wing Spijker-Luchters Volders was zeer goed Van Betuwe hebben we heel weinig goeds gezien. Individueel waren er enkele goede spelers. Verband en enthousiasme ontbraken geheel Abonneert op en Adverteert in „DB ECHO VAN EET ZUIDEN", het meest gelenen blad in de Lang straat en Omgeving. -dU

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6