11 Dii WRIGLEY5 Wja AFSUt HM IMS. A. OUDKERU FOTO-Papin. H ooigras, een Dijkland, publiek verkoope# Notaris Van Genill een Leerling, jtet Witte Jtsthoa fab e^uroil Rechtzaken. Kerknieuws. SPORT. Advertentiën. Gevraagd J. B, VERWIEL. J, Tuerlings. K'A AS Gebr. Konst. Fotograaf. Bericht van Inzet. Notaris VAN HAM publiek verpaehton: Notaris Middelkoop publiek verhuren: Notaris Middelkoop publiek verkoopen Het Grasgewas ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Gaarne zouden adressanten zien, dat de in dit schrijven naar voren gebrachte denkbeelden ter bestrijding der werk- loosheid met steun der provincie, door Ged Staten in ernstige overweging werden genomen en dat, voor zoover deze momenteel voor uitvoering vat baar zijn, door hen dienaangaande voorstellen werden ingediend bij de Staten, ter behandeling in de a.s. voorjaarszitting. De Gezondheidscommissie. Het hoofdbestuur van ds Nad, Mij. tot bevordering der Geneeskunst heeft een adres gericht aan des minister van Arbeid, handel eo nijverheid, waarin het gebruik maakt vaa de toezegging van den minister hem In kennis te stellen met zijn meenlng over de be- teekeals der gezondheidscommissies. Het hoofdbestuur acht de waarde der gezondheidscommissies zeer groot. Aan de gezondheidscommissies heeft de gemeenschap talrijke adviezen en voor lichting te dankeo over verontreiniging van bodem, water en luchtover wo ningverbetering en woningbouw, over keuring van voedingsmiddelen, verzor ging van zuigelingen, bestrijding en vermijding van besmettelijke ziekte». Niet alleen door samenwerking met gemeentebesturen, door klachten uit het publiek te onderzoekers, maar ook door zelfstandig werk heeft menige ge zondheidscommissie de hygiëne van ons voik op haoger peil gebracht. Veel te vaak zijn de adviezen dier commissies niet tot hun recht gekomen omdat gemeentebesturen geen gebruik maakten van haar voorlichting, baar adviezen naast zich neerlegden of zo te iaat vroegen. Een dagelijksch contact van hot ge meentebestuur met 'o commissie die wel zeer in het bijzonder voor de ge zondheidsbelangen der bevolking op treedt, moet wel van groot belang zijn. Dit is op aadere wijze niet te bereiken. Daar is een band gevormd tusschen de plaatselijke autoriteiten en de gezond heidscommissies. waarbij moeilijkheden van ambtdijkec aard tot de kleinst mogelijke verhouding zijn teruggebracht. Hst werk der Iaspecteuis van de volksgezondheid ondervindt steiken steun van de zijde der gezondheids commissies. De kosten zijn gerlag, er wordt door een groot aantal der leden door be kwame, onafhankelijke mannen met inzicht in wetenschappelijke vraagstuk ken belangloos veel en uitnemend werk gedaan. Bij toegepaste hygiëne komen allerlei andere vraagstukken te pas en het is daarom van zoo groot belaag dat naast de geneeskundigen en hygiënisten in deze commissies zitting hebben scheikundigen, architecten, juristen. Zoo komt das de hygiëne uit het volk, zoo heeft zij invloed op bet den ken der bevolking en brengt hygiëni sche beschaving. De grooie beteekenis der gezond heidscommissies is wel deze, dat zij voeling houden met de bevolking in aÜ6 lagen der maatschappij, dat zij toegan kelijk zijn voor allerlei klachten die vanuit de bevolking tot haar komen en dat zij ook in aanraking zijn en blijven met gemeentelijke besturen, ambtelijke geneeskundigen, inspectie en regeering. Het hoofdbestuur meent dan ook opheffing der gezondheidscommissies ernstig te moeten ontraden, in tegen stelling daarmede zou het hoofdbestuur vermeerdering van invloed der com missies willen aanbevelen. Men denke daarbij aan de bepaling dat bij hygië nische onderwerpen van eenlge betee kenis die Gedeputeerde Staten van de zijde der gemeentebesturen bereiken, geëischt worde overlegging van de ad viezen dienaangaande van de gezond heidscommissie. In dit verband mag wel ln het bij zonder de aandacht gevestigd worden op de besparing in geld en gezond heid, die toegepaste hygiëne geeft door voorkoming van ziekte en door ver sterking van de lichamelijke weerkracht van ons volk. die hun gouden priesterfeest en hun zilveren pastoorsfeest mochten vieren. Bossche Rechtbank. Verduistering la dienstbetrekking. De rechibank te 's Hertogenbosch deed op 14 Juni uitspraak in de vol gende strafzaak J. M D., 22 jaar, ambtenaar ter Secretarie te Steeg, gedetineerd, be klaagd le. dat hij te Heusden in het jaar 1920 zich gelden heeft toegeëigend van de gemeente Heusden in totaal f 109.92, welke gelden hij uit hoofde van zijn beroep als amhtenaar van het levensmiddelen-bedrijf beheerde; 2e. dat hij valschheid in geschriften gepleegd heeft in 1920, door opzettelijk een nota van burgemeester en wet houders van Wijk c.s. ten laste der gemeente Heusden voor levering van brood enz. enz., tot een bedrag van f218 35 te vervalschea door, sadat deze voor voldaan was geteekead, dezelve met f 159.92 te vermeerderen voor levering van brood enz. enz. Da rechtbank veroordeelde beklaag de alle verzachtende omstandigheden in aanmerking nemende tot 6 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk en met bevel tof onmiddellijke invrijheid stelling van den beklaagde. De rechtbank gelaste voorts, dat beklaagde zich zal stelles onder leiding van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen ea zal voldoen san all«9 wat bedoeld Genoot schap tot welzijn van den beschermeling hem zal opleggen. - De doodslag te Volkei. Da rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde J. van der Kammen, te Udea wegens doodslag op W. Nooyen ie Vol kei, tot vijf jaar gevangenisstraf. De eisch was zes jaar. Goedkoop 1 J. T. G., te Waalwijk, had z'n krui wagen vol denueboompjes geladen en reed huis toe. Doch dat gaat er zóó maar niet, ergo de maa kreeg een >p*oces«. Uit het getuigenverhoor bieek, dat het hout, dat aan de gemeente toe behoorde, slechts afval was, dat in den weg lag en dus eigenlijk beter opgeruimd kon worden. Beklaagde kwam met dat al goed koop klaar: twee kwartjes boete slechts. De rechtbank te Tiel heeft gisteren den 49-jarigea C. Mte Eindhoven, veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Bekl. had te Hcdel een kist met 50 binnen-rijwielbanden, bestemd voor een koopman te Kerkdriel, in zijn bezit weten te krijgen, door zich voor dien koopman uit te geven en de kennisgeving van ontvangst met diens naam te onderteekenen. Voorts had hij 100 dezer banden verkocht. De eisch was twee jaar. Mgr. J. A. G, Suijs. f Woensdag&acht is, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 82 jaar overleden de hoogeerw. heer J. A. G. Suij9, oere-kamerheer van Z. H. den Paus au pastoor te Reek (N.-Br.) Josephus Arnoldus Ghisliaus Suijs werd geboren te Tilburg, waar zijn vader burgemeester was, op 22 April 1841. Hij studeerde eerst in het pen sionaat Ruwenberg en daarna aan de seminaries van het bisdom den Bosch, waarop hij 15 Juni 1867 werd priester gewijd. Op 23 Juli 1868 volgde de benoeming tot kapelaan te Nuland, waar hij twee jaar stond, en ln 1870 tot kapelaan aan de parochie van St. Jacob Ie 's Hertogenbosch. Met veel ijver werkte hij daar tot zijn benoeming ln 1887 tot pastoor te Reek. Mgr. Suijs was een der weinigen, WAALWIJK. Zondag j.l. nam Juliana deel aan de R.W.B. elnd-seriewedstrijden. Nadat in de eerste ronde Geeriruidenberg met 7—1 ingemaakt was, kwamen onze jongens tegen Capelle. Rust gaat ln met blanken stand. Tien minuten voor het einde neemt Capelle de leiding. Onze jongens, niet ontmoedigd, spelen met goeden moed verder en wisten na enkele inlauten spelen er 11 van te maken. Na verlenging zijn onze jongens ver in de meerderheid, maar Fottuaa was niet met hen en het lot wees Capelle als winnaar aan. In de derde ronde speelde Juliana tegen Quick. Juliana was verreweg de sterkste en won dan ook welverdiend met 10, waardoor ze ongeslagen uit den strijd kwamen en een prachtige zilveren medaille met kroon ontvingen Zondag a.s. gaat Juliana, op uitnoo dlglng van R.W.B. een wedstrijd spelen tegen Brabantia Waspik, om een herin- neringsmedaille. R.W B. Zondag 17 Juni is het de laatste dag van de R W B.-serie- wedstrijden, en vooral deze dag belooft een groot succes te worden, tenminste als het weer wat mede werkt. 2 uur Juliana, Waalwijk, tegen Brabantia, Waspiktwee aan elkaar gewaagde krachten 4 uur de wedstrijd om den Zilveren Bal tusschen H.E.C Waalwijk en S.V.W., Gorichem. Deze wedstrijd zal een waardig slot zijn van de talrijke wedstrijden, welke door R W.B. zijn georganiseerd HEC. en S.VW. zijn beide genoegzaam bekend om hier nog verder over te schrijven We raden eenieder aan naar het RW B. terrein te gaan. KAATSHEUVEL. Zondag 17 juni worden op het B.V V -terrein wederom lustrum-wed- strijden gespeeld Wederom worden aan de zes deelnemende vereenigingen herinneringsmedailles uitgereikt. Daar tot heden geen andere wedstrijden voor Kaatsheuvel zijn vastgesteld, wordt groote drukte op 't B V V. terrein verwacht Brabantsch Elftal. De Wilhelmina-speler A. Lugters is als linksbinnen, de back speler P. Kemmeren als reserve in't Brabantsch Elftal geplaatst. Door de voetbalvereen Kaatsheu vel zijn seriewedstrijden uitgeschreven die Zondag 24 Juni zullen aanvangen. Verschillende prima clubs zijn aange schreven Als prijzen worden beschik baar gesteld twee zilveren bekers en 2 lauwerkransen. Allerwaarschijnlijkst zal de harmonie van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" op 24 Juni de wedstrijden met muziek opluisteren Zaterdagnamiddag speelde Kaats heuvel I een vriendschappelijke match tegen een combinatie Willem II2 en Willem II3 uit Tilburg, 't Was een mooien wedstrijd, waarin 't spel van Willem 11 op hoog peil stond. Toch konden het de Tilburgers niet ver hoeden dat Kaatsheuvel I reeds vóór rust driemaal scoorde. Vóór de thee waren onze jongens dan ook over wegend sterker door meer fanatiek aan te vallen en door te zetten. Na rust waren de partijen gedurende het eerste half uur nog tfegen elkaar opgaande. In het laatste kwartier werd Willem II sterker. Één minuut voor het einde wisten de gasten eindelijk hun eerste doelpuntje te maken. Kaatsheuvel speel de toen nog met 10 man, daar de rechtsback P. de Beer wegens knie blessuur niet meer aan 't spel kon deelnemen. Op verzoek van de Til- burgsche ploeg werd de wedstrijd met een kwartier verlengd. Willem II bleef toen overwegend sterker. Er werd mooi spel geleverd, doch hoe vaak ook 't doel in gevaar kwam, Aarts wist steeds te redden. Ook de linksback P. Kem meren was in goede conditie Nog eenmaal wist Willem II uit een scher mutseling voor doel te scoren, zoodat het einde kwam met een 3—2 over winning voor Wilhelmina. VRIJH.-CAPELLE. Maandagavond speelde onze voetbal vereniging Sparta een vriendschappe lijke wedstrijd tegen D.V.OAalburg, op het terrein aldaar. Alhoewel onze spelers eenigszins vermoeid waren van de heenreis en direct aan het spelen moesten, gaven zij toch een goede partij. De rust ging in met 1—0 voor de onzen. Direct na de rust maakten de onzen nog goals. Daarna een doorbraak van D.V.O., en de stand was 3—1. Even later schoot D.V.O. het tweede puntje er in, hoewel reeds voor buitenspel gefloten was, maar 't werd toch erkend. Een fout van den scheidsrechter. 't Spel ging nog eenige minuten op en neer, maar tot doelpunten kwam 't niet meer. Eindelijk 10 minuten over tijd floot de scheidsrechter het einde, met een 3—2 overwinning voor de onzen. De welverdiende overwinning was 3- 1 geweest. Jammer dat deze vereeniging niet een geschikt voetbal terrein heeft, dan behoefde zij ten minste niet altijd naar de andere ver eenigingen toe en konden de menschen hier hun eigen club ook eens zien spelen. Het 2e elftal was Vrijdagavond minder gelukkig door van S V.V. III met 3 - 2 te verliezen. De korfbalclub Juliana gaat over enkele dagen een wedstrijd aan met een club uit den Bosch. Duivensport. MADE. Zoadag hielden de vereenigingen «Prinses Juliana4 en «Gevleugelde Vrienden4 een wedstrijd in combinatie vanuit Orleans. J. van der Ven 1 en 5B. vao Dongen 2, 16 en 19 M. Broeken 3 H. de Laat 4; Jac, Hoevenaar 6; H. Weiten 7 en 10 D. J. Kop 8, 14 en 17 C. Rullens 9; J. Weiten 11 en 12 J. Noibart 13 en Jac. Vos 15 en 20. NIEUWKUIJK. Zondag hield de postduivenver- eeniging G.V.V. een wedvlucht vanuit Moes. Da prijzen werden als volgt behaald W. Falier 1, 8 en 9; C. Coolen 2; Th. v. Eet hen 3 en 10; A. Samuels 4 en 7Brok 5 en M. Elshout 6. DRUNEN. De postduivenvereniging, gevestigd op het Jongenspatronaat, houdt a.s. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Orleans (481 K.M Me» j-snpe nui^en vatiu*» T lhurir. GEVRAAGD tegen 15 Juli AdresC. LEI|TENS, Oud- Hoofd der School, Baardwijk. 30947 in de Electrische Brood- en Be- schuitbakkerij. WAALWIJK 30953 BROEDEIEREN Wit Legh., Wit Wyand., WitOrp. slechts 18 ct. per stuk Alles van prima fokdieren met zeer hooge eierproductie, tot 250 per jaar. Ook nu en dan kloeken met kuikens af te geven. Wegens afschaffing voor spot prijs TE KOOP mijn Ruvvh. Belg. Herder Siegfried. Reg. 35879 Reeds driemaal bekroond. Spotprifs. 30952 Hoofdstr. 209, KAATSHEUVEL. KAUWGOM Vier stukjes van die fijne kauwgom voor slechts zes centen en nog wel in zoo'n aardig pakje. Tracteer na taiel gerust op een stukje P. R. Werkelijk, het bevordert de spijsvertering en houdt den mond trisch en vochtig en zuivert den adem. Bovendien werkt het kalmee rend op de zenuwen. Avoor 6 cents Iedere huismoeder die haar voordeel wil doen en een flink I lekker stuk op tafel wil zien, dat aan alle eischen voldoet, wendt zich tot het adres vooreerste klas KAAS EN VISCH in Waalwijk en Omstreken alge meen bekend. 30948 Aller eerste klas nieuwe Meikaas 70 ct. per pond. Fijne vette Volmaatjes Haring 8 cent per stuk. Crootestraaf, - WAALWIJK. 30802 In verschillende prijzen. „De Maandagmorgen" wordt aan huis bezorgd (in de kom der gemeente) bij diegenen, die zich voor 3 maanden abonneeren (vooruit betaling f 0 75 Losse nummers zijn 's Maandags 's morgens vanaf 8 uur aan ons bureau verkrijgbaar a 5 cent De Administratie "Verkrijgt), bij Apoth en Drogisten^ De op 14 dezer geveilde goe deren, eigendom van den Heer W BREKELMANS, zijn ingezet en verhoogd Koop 1. Huis, pakhuis en schuur verhuurd aan J. de Munnik e. a. i 3000,- Koop 2. Huis verhuurd aan W. Brouwer en Koetshuis f 3100,- Koop 3. Bouwland f 425,- Koop 4. Mastbosch bij Berg- zicht f 1100,- Koop 5. Weiland enz., tegenover café „de Roestelberg" f 525,- Toeslag bij J. FRANSEN te Waalwijk Donderdag 28 funi a s. 7 uur. 30951 Notaris JANSEN. te Kaatsheuvel, 30954 zal voor de N V. CULTUUR- ONDERNEMING „ZOOMLAND" Haandag 25 Juni 1923, s namiddags 4 uur precies, bij W. Couwenbero in de Moer te Loonopzand, 15 Hectaren wassende op het Landgoed „Huis ter Heide", onder Loonopzand en Tilburg. Aanwijzing dagelijks door den Heer H JACOBS Heidebloem te Loonopzand. te CAPELLE, zal A. Donderdag 21 Juni 1923 bij Joost quirijns te Capelle, na den toeslag voor de erven G. P Verheijden, voor den Heer G. VAN DEN HOEK te Capelle. Voor het seizoen 1923, om te hooien en den toe- maat te weiden: Binnen de Oude Straat, groot lO'/a hont. Laatste huurder J v d. Hoeven. B. Vrijdag 22 Jont 1923, des n.m om 7 uur, voor A N V A-N Z E L S T te Sprang Een koop hooigras en vier koopen rogge op den akker in de Zeine en twee koopen hooigras aan de Sprangsche Vaart. Bijeenkomst op het perceel aan de Zeine 30956 te Capelle, 30955 bericht, dat in bod staan A. Het huis te Waspik van J. W. KUIJTEN op f 1400,- Toeslag Dinsdag 19 Juni 1923 des avonds om 6 uur bij C. VAN ETTEN te Waspik. B. De buitendel onder Capelle van de erven G. P VER HEIJDEN op f 1710.- Toeslag Donderdag 21 Juni 1923 des avonds om 6 uur bij JOOST QUIRIJNS te Capelle. C. Het perceel hooiland op de Oude Straat te Besoijen van Mejuffrouw B. A. DEKKERS op i 4300.- TOESLAG Vrijdag 22 Juni 1923, des voorm 11 uur in 't Hotel VERWIEL te Waalwijk. te HEUSDEN, zal op Dinsdag 19 Juni e.K nam. 3 uur precies, zomertijd bij R. BOUMAN te Eethen t/v. van den Heer P. W. Boll. van 2.14.00 H.A. ,.de Mid delste Leugenaar" onder Eethen, in 3 perceelen 30950 Overal verkrijgbaar. Importeurs. Fa. B. Melndersma, Den Haag bij wielrijders. Schrijnende en smeh- ler.de plekken. Verbrande oF ver schroeide huid door de son. Gebruik

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7