kan vragen hoe men aan het verschil van deze cijfers komt. Klijberg. Men zal zeer zeker gaarne bereid worden gevonden om hierover inlichtingen te verstrekken. Voorzitter. Dan kan ik de bepalingen bedoeld onder a., b. en d. in stemming brengen. Smolders. Dat men dan besluit als de verkregen inlichtingen uitwijzen dat niet met minder dan de gevraagde subsidie kan worden volstaan, het bedrag wordt verleend. Klijberg. Dus om in beginsel te besluiten om de subsidie te verleenen en bij artikel c. te zeggen dat ten hoogste f1500 zal worden gegeven lntusschen zullen inlichtingen worden ingewonnen en dan kan in eene vol- gende vergadering worden besloten of met minder kan worden volstaan. Het voorstel van Burg en Weth hierna in omvraag gebracht, wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Gragtmans, Klijberg, De Graaff, Van der Aa, Smol ders, Verwiel, Oomens, Eibers en Van der Geld. Tegen de heeren Roggeveen en van Driel. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit tot het aangaan eener geld leening van f 190.000. Conform het voorstel van Burg en Weth. wordt met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter vraagt of de leden punt 7 van de agenda Vaststelling eener verordening tot heffing en een op die der invordering van marktgeld met het oog op het reeds vergevor derde uur willen behandelen Hij vraagt zulks omdat hij nog eene mededeeling heeft te doen. Verschillende leden geven te kennen dat het gewenscht is dit punt heden nog af te handelen. In hun prae-advies stellen Burg. en Weth. voor de tarieven in de toekomst als volgt vast te stellen De Voorzitter deelt vervolgens nog mede, dat van de vereeniging De Hanze heden, dus te laat om nog in de vergadering van Burg. en Weth. te worden behandeld, een schrijven is ingekomen waarin o m. wordt verzocht voor het vee de prijzen te behouden als in de oude verordening is bepaald en vervolgens om het kleinvee en pluimvee als konijnen, hazen, kippen, hanen, duiven, enz. vrij te stellen van marktgeld Vervolgens dringen adres santen er nog op aan dat het markt geld voor kramen inplaats van 15 cent op 30 cent per M2 wordt gebracht en voor ingezetenen de prijs als bepaald in de bestaande verordening, te hand haven. De Voorzitter merkt op dat de prijs van het vee thans op 10 cent is gebracht Hij meent dat daar niemand voor achterwege zal blijven, want gaat men naar 's Bosch ot Rotterdam, dan is men heel wat meer kwijt. Iets anders is het om eens te probeeren dat voortaan op de markt ook kippen, hanen, duiven, konijnen, enz. komen. Reeds vroeger heeft hij daar al eens moeite voor gedaan en de reden dat men daarop niet is ingegaan begrijpt hij tot heden nog niet, aangezien wij hier in het millieu leven van het kleinvee. Men heeft hier tal van kippen houders en veel duiverdiefhebbers enz. en daarom is eene dergelijke markt hier wel op zijn plaats. Het doet hem daarom dan ook genoegen dat de Middenstandsvereeniging er op wijst en den wensch uitspreekt dat tot oprichting daarvan wordt overgegaan. Vroeger heeft hij ook al eens getracht om een eierveiling hier te krijgen. Daarvoor zou de aanvoer zeer groot moeten zijn, wel een 100.000 stuks, doch aangezien men hier ook in het millieu leeft, zou dat kunnen. De heer Roggeveen merkt op dat de wet geen privilegie kent en daarom niet op het verzoek van De Hanze, om inwoners minder te laten betalen, niet kan worden ingegaan. De Voorzitter is het daarmede eens en meent dat de prijs van 30 ct. per M2 ook wel wat te hoog is Men moet de menschen ook weer niet afschrik ken om hier ter markt te komen. De heer Klijberg voelt veel voor het houden van een markt voor klein vee en pluimvee en zegt dat men daar hier een goede plaats voor heeft. De heer Eibers voelt eveneens veel voor eene dergelijke markt, maar hij wijst er op dat men daarvoor dan een dag moet nemen dat de menschen vrij zijn, bv. Zaterdagsmiddags. Een kip penhouder of een duivenliefhebber die kippen of duiven wil verkoopen of koopen neemt daar niet expres vrij voor, kan hij ook niet doen, maar op Zaterdagmiddag zou beter gaan. Er zou daar een lokaal voor moeten zijn, zooals dat in Tilburg is. waar een zeer druk gebruik van deze markten wordt gemaakt. Vroeger heeft men bij J Fransen ook eens eene dergelijke markt gehouden, doch in een café acht hij daarvoor niet de aangewezen plaats wijl vooral ook onder de duiven- liefhebbers veel jongens zijn en minder gewenscht is het dat deze met hun duiven in een café komen. Aan sport mogen deze wei doen maar niet nog aan café-bezoek. In Tilburg waar de gemeente een lokaal daarvoor dispo nibel heeft gesteld, wordt die markt door oud en jong druk bezocht, De Voorzitter heeft in Utrecht en Maastricht heel druk bezochte markten gezien waarop de boeren vooral veel kippen aanbrachten Eibers. Men moet altijd denken dat men hier niet in Utrecht of Maas tricht is De heer Klijberg acht het gewenscht dat een dergelijke markt in de kom der gemeente wordt gehouden en wijl een overdekte gelegenheid gewenscht is zou de manege hiervoor gebruikt kunnen worden. Zaterdagsmiddags acht hij daarvoor de beste tijd. De heer Roggeveen meent dat eene dergelijke markt wel reden van be staan zal hebben In Holland worden deze zeer druk bezocht. De heer Smolders voelt ook veel voor het idee van een dergelijke markt. Uit de discussie zou men mogen con- cludeeren, dat er zelfs twee van deze markten noodig zijn, een zooals de heer Eibers wenscht, noodig voor de sport en een zooals de andere heeren bedoelen voor den handel. Dit laatste kunnen worden bevorderd door voor dit soort vee geen marktgeld te heffen en daarom zou hij op het ver zoek van de Hanze wel willen ingaan. Oomens Ze spreken hier nu van een markt, maar wil men een drukke veemarkt hebben dan moet men premies uitloven, dan komt er veel vee. Voorzitter. Daar hebben we al heel veel ondervinding van. Jaren lang hebben we op alle mogelijke wijze moeiten gedaan, ook hebben we premies gegeven, doch niets heeft mogen baten. De heer Roggeveen is het met den Voorzitter eens. Premie's uitloven baat niet, want dat trekt nog geen kooplui en deze zijn het juist die de markt druk doen zijn, omdat daar waar de kooplui komen, ook de boeren komen. De heer van der Geld wil nog even wijzen op het feit wat een kramer dezer dagen heett gezegd, betreffende de staanpiaalsen. Deze zei dat een gulden of een gulden vijftig niets te veel was en dat daar geen enkele ge regelde marktkramer voor achterwege zal blijven. Wel zou men er de beun hazen mee weren Voorzitter. Dat is om de concurren tie te weren Van der Geld. Dan is 30 cent ook absoluut niet te veel. Roggeveen. Dat is de kip met het gouden ei De heer Klijberg zou niet aan de tarieven, door B. en W. voorgesteld, gaan tornen De heer Smolders zou dan het tarief op 20 cent stellen, wat voor de ge meente weer meer inkomsten brengt. De Voorzitter wijst de leden op de lijst die bij de stukken ter inzage heeft gelegen, Daar zal men op hebben kun nen zien dat we hier zeker niet lager staan dan plaatsen als Tilburg, 's Bosch, Bergenopzoom, Oss, Boxtel enz. De heer Klijberg zou niet hooger willen gaan omdat men het die men schen niet onmogelijk moet maken De heer Smolders merkt nog op dat betreffende het kleinvee en pluimvee niets in het wetsontwerp is opgenomen. Teneinde later moeilijkheden te voor komen zou hij alsnog daarin willen zien opgenomen dat daarvoor geen marktgeld wordt geheven. De Voorzitter meent dat daar alles voor is en daarom zal hij daartoe last geven. De heer Smolders vraagt vervolgens of, wat het plaatsen van de kramen enz. betreft, iets in de verordening moet worden opgenomen Hij heeft hooren spreken over de wenschelijk heid om de kramen aan de zuidzijde van de straat te plaatsen De Voorzitter wil, hoewel dit bij B en W. thuis behoort, daar, nu dit door den heer Smolders is ter sprake ge bracht, over spreken. Door winkeliers is aanhoudend ge klaagd over het feit dat de kramen die voor hun raam werden geplaatst, het uitzicht belemmeren van hun vitrine. Dikwijls heeft dit aanleiding gegeven tot de grootste moeilijkheden en on aangenaamheden, vooral als een kraam voor een winkelier zijn raam was ge plaatst met dezelfde artikelen als hij zelf verkoopt. De winkeliers willen wel de lusten van een markt, maar niet de lasten. Het gevolg van een en ander is geweest dat Burg. en Weth. hebben overwogen hoe aan de bezwaren van die winkeliers kan worden tegemoet gekomen en een oplossing meende men te hebben gevonden als de markt werd verplaatst naar de Stationstraat- Deze is nu breed en kan kramen ge noeg bevatten. Ook is gedacht aan de Mr. van Coothstraat. Men heeft er bovendien mee voor dat men de passage in de Grootestraat zeer ontlast. Voordat Burg. en Weth. tot eene dergelijke maatregel zijn overgegaan, heeft men eerst de twee vereenigingen die daarvoor in aanmerking komen, „De Hanze" en „Waalwijks Belang", willen vragen wat de meening is over het verplaatsen van de markt. Ais zijne persoonlijke meening wil hij wel zeggen dat het z.i. zeer moeilijk zal zijn om aan de zuidzijde veel kramen te plaatsen. De trottoir daar is veel te smal, want nu is het al meermalen voorgekomen dat de tram, die daar vlak langs rijdt, een deel van een kraam meenam. Het is uiterst ge vaarlijk door de tram en met veel moeite moet men ongelukken zien te voorkomen. Met de winkeliers hun verlangen zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden, echter om het streng door te voeren dat alle kramen aan de zuidzijde worden geplaatst, kan onmogelijk worden voldaan. De heer Eibers vraagt wat wel het meeste gewicht in de schaal legt. Z.i. mag wel degelijk rekening worden gehouden met het zeer drukke verkeer in de Grootestraat. Behalve de tram heeft men ook nog het gesnor van de Wavi's en dat van andere auto's en motorfietsen. Brengt men de markt in de Station straat, dan kan deze voor karren, auto's enz worden afgesloten, omdat dan het verkeer langs de Mr. van Coothstraat kan worden gebracht, Men blijft daar door ook nog in het centrum van de plaats. Klijberg. Wat de heer Eibers zegt daar is veel voor te zeggen. Het is nu een gevaarlijke beweging tijdens de markt. Eibers Je zou nu je kinderen over den Dijk naar school sturen Klijberg. Er zou eens een proef mee genomen kunnen worden. De Voorzitter zegt dat het hem ge noegen heeft gedaan dat beide veree nigingen als hun wensch te kennen hebben gegeven om voor de Markt de oude plaats te handhaven, omdat hij voor zich bang is om een Markt te verplaatsen De ondervinding heeft het bewezen dat het verplaatsen van der gelijke zaken niet bevorderlijk voor de instelling werkt Bovendien hebben zich om de Markt café's enz gevestigd die het houden van een Markt bevorderen. Men heeft het hier eens willen probee ren met de veemarkt en slechts nog maar door een heele kleine wijziging daarin te brengen n.l door de touwen anders te spannen, doch zelfs dit werkte al storend en bracht een heel ander verkeer op de Markt. Hij is er althans huiverig van om te gaan ver anderen. Klijberg Er is een proef mee te nemen Blijkt dat het niet goed werkt, dan kan nog de oude methode weer worden gevolgd. Oomens. Ik zou het niet wagen om de Markt te gaan verplaatsen Ge kunt ze er wel door afbreken maar niet door bevorderen. Het ligt voor de hand dat ge de Markt zou gaan afbreken. Klijberg. Het kan er nu ontzettend druk zijn, zoodat als er auto's door komen, het gevaarlijk is. Verwiel. Er zijn toch nog nooit on gelukken gebeurt en vast staat dat men door verplaatsing de Markt niet beter maakt maar afbreekt. De heer Roggeveen geeft in over weging om artikel 4 van de verordening op de invordering zoo te wijzigen dat de marktgaarders ineens de centen aan den Ontvanger afdragen, nu blijft de marktmeester deze drie maanden onder zijn berusting houden. Wordt besloten dat de marktgaarders de centpn blijven afdragen aan den marktmeester, doch dat deze inplaats van om de drie maanden, om de maand aan den Ontvanger afdraagt. De Voorzitter stelt voor nu de ver gadering te doen sluiten en dan over 8 dagen weer een vergadering te doen houden waarop dan de rest van de agenda met de reclames tegen den aanslag in den Hoofd Omslag kan worden besproken. Alvorens de ver gadering te doen sluiten wenscht hij nog eene mededeeling te doen De heer Klijberg wenscht alvorens de vergadering wordt gesloten nog het woord omdat wat hij wenscht te be spreken urgent en dringend noodig is. Nu de werkeloosheid al weer meer en meer gaat komen, meent hij goed te doen dat hier eens te bespreken. Het is nu reeds ongeveer een jaar ge leden dat door den raad werd beslo ten om de Regeering er op te wijzen dat, als geen voorziening werd ge troffen om de groote werkeloosheid te bestrijden in de schoen- en lederin dustrie, dat dit dan voor deze ge meente de meest fatale gevolgen zou hebben en het op den duur niet mo gelijk zou zijn om deze uitgaven te dragen. Verschillende pogingen door diverse organisaties zijn in die richting nadien nog gedaan. Met klem is er op gewezen dat deze gemeente, waar van de inwoners bijna uitsluitend in de schoen- en lederindustrie hun be staan vinden, juist door de werkeloos heid in die twee takken van bedrijf, totaal is lam geslagen en de bron van inkomsten voor de gemeentekas is op gedroogd terwijl, om de gevolgen van de werkeloosheid te bestrijden, juist thans groote uitgaven daarvoor noodig zijn. En trots dit alles is de zoo hoog noodige hulp nog niet gekomen, 't Is waar, het Schoenenwetje in de Kamers is aangenomen maar nu ligt het klaar blijkelijk nog aan een hoog staatscol lege dat die wet nog niet tot uitvoering is gekomen Dat college schijnt nog niet te beseffen hoe hoog de nood hier gestegen is Het komt hem der halve voor dat de raad goed zou doen, als hij zich nog eens tot de Regeering wendt en op spoedige hulp aandringt. De gemeente toch kan onmogelijk langer die groote lasten dragen. Hij stelt daarom voor het volgende tele gram te zenden. Aan den Minister van Arbeid. In opdracht van den Gemeente raad, heden in vergadering bijeen ver zoeken wij U dringend al het mo gelijke te doen ©m onverwijlde in werking-treding van het Schoenen wetje te bevorderen daar de werke loosheid in de Schoen-en Lederindus trie weder hand overhand toeneemt en even ernstig dreigt als een vorig jaar, terwijl de finantieele lasten tot ondersteuning van werkeloozen door de gemeente niet meer te dragen zijn. Het Gemeentebestuur van Waalwijk. TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE, Burgemeester. (Bravo's.) De heer Klijberg geeft vervolgens in overweging om de pogingen die door de Lederfabrikanten zullen worden aangewend om tot betere toestanden te komen, krachtig te steunen. De heer Smolders zou in deze ver gadering ook gaarne op enkele zaken wijzen. In de vergadering van 23 Mei werd door den Voorzitter gezegd dat toen over 3 dagen de reclames tegen den aanslag in den Hoofd. Omslag zouden worden behandeld Nu sinds dien weer twee en een halve maand verloopen is en er heden weer geen tijd overschiet om de reclames te behandelen, wil hij thans daarover zijn meening zeggen. Er moeten nu nog verschillende reclames behandeld worden ingediend op aanslagbiljetten in Februari 1922 uitgereikt. Daarbij zijn nog gekomen een zeer groot aantal reclames op de 4-maandsche heffing. De gemeente ontvanger tracht zeer adrem met den noodigen spoed de aanslagen te innen en de waarschuwingen zijn dan ook niet van de lucht. Het laat zich dan ook verklaren dat zeer veel belastingplichtigen, die nog geen beslissing hebben gekregen op een reclame, door hen voor meer dan een jaar geleden ingediend, niet meer te spreken zijn over zulke afdoening van zaken Als reclamanten, die toch allen meenen te hoog te zijn aangeslaan en waarvan er dan ook wel zeer velen zullen zijn die gelden terug te ont vangen hebben, nu hunne beslissing al hadden gekregen, dan konden die met dat geld hun andere belastingen weer betalen. Het is vooral in deze moeilijke tijdsomstandigheden voor de betrok kenen van zeer groot belang, dat de reclames sneller worden afgedaan. Hij verzoekt derhalve dan ook be leefd, dat maatregelen worden genomen, om den achterstand in deze in te halen. Voorzitter. Daarnaar zal ernstig ge tracht worden. De heer Smolders wijst er vervolgens nog op dat in de ontvangen gemeente- begrooting voor 1923 wordt verwezen naar 14 of 15 verschillende rapporten, waarvan men er tot op heden nog geen ontvangen hebben. Daarnaar ge informeerd, werd hem medegedeeld, dat deze rapporten den leden niet worden toegezonden, doch voor hen ter visie zullen worden gelegd, wijl ze weinig afwijken van die van het vorig jaar Bij het inzien echter wijken in de begrooting de cijfers, waarbij naar de rapporten wordt verwezen, toch alle nogal beduidend af van die van he vorig jaar en is het daarom zeer moeilijk de begrooiing goed te bestu- deeren. Hij heeft daarom dan ook a geruimen tijd op deze rapporten ge wacht en zou het wel op prijs stellen zoo die alsnog zouden verschijnen De Voorzitter zegt dat deze rappor ten voor de leden ter inzage worden nedergelegd. Behalve overdag, zal ook gelegenheid worden gegeven om deze 's avonds te komen inzien, althans in- I dien men daar te voren kennis van geeft. Moeten alle rapporten den leden worden toegezonden, dan krijgen ze zoo'n pak papier thuis. De heer van der Geld meent dat het toch wenschelijker is om de stuk ken den leden thuis te zenden wi niet iedereen van te voren kan zeggen of hij 's avonds de stukken kan komen inzien. Thuis kan hij zulks beter en meer op zijn gemak doen. Smolders. Is het een onoverkomelijk bezwaar om dit te doen. Voorzitter. De leden van de verschil lende commissies krijgen de desbetref fende stukken. Zoo krijgt u als lid van de bouwcommissie de stukken daarop betreffend, thuis gezonden. De heer van der Geld zou het beter vinden dat juist de niet-leden deze ontvangen. De leden zijn gewoonlijk in de zaken toch ingewerkt. Voorzitter. Daarvoor komen ze ter visie te liggen. De heer van Driel zou het veel ge makkelijker vinden indien ze den leden worden thuis bezorgd, Voorzitter. Het kan, maar het is een groot werk. Klijberg Of men er op de cyclostyle nu 10 of 20 afdrukt, dat is toch het zelfde. Smolders. De samenvoeging der gemeenten heeft nu anderhalf jaar ge leden z'n beslag gekregen en nog steeds zijn aan de nieuw bijgekomen gedeelten geen namen gegeven, wat, naar ik van meerdere zijden heb ver nomen, vele moeilijkheden veroorzaakt. Zou nu niet eens spoedig officieel worden vastgesteld de namen aan deze gedeelten te geven De Voorzitter zegt dat zulks wel kan maar dat niet mag worden vergeten dat dit een heel moeilijk vraagstuk is. De namen die worden gegeven moeten goed zijn, op de. geschiedenis of wat ook berusten en zoo maar niet uit de lucht worden gegrepen. In de vergadering van B. en W. heeft men daarover al meermalen ge sproken Zelfs is daar al eens in overweging gegeven om daarvoor een commissie te benoemen. Smolders. Dat men dit dan doet dan gebeurt er tenminste nog iets. De Voorzitter meent dat ditnog een groote vraag is want willekeurige na men kan men niet geven. De heer van Driel stelt voor daar voor een prijsvraag uit te stellen. De heer Klijberg voelt voor het be noemen van eene commissie wel iets. De heer Roggeveen zegt dat bij de begrooting daarover zal worden ge sproken en geeft derhalve in overwe ging dat ieder lid zijn gedachtengang daar eens over zal laten gaan. De Voorzitter wenscht alvorens de vergadering te sluiten, een kwestie te bespreken die moeilijk uitstel lijden kan In de vergadering van Burg. en Weth. is daarover ook niet gesproken kunnen worden. De Steun-commissie die gedacht heeft hare werkzaamheden te kunnen gaan neerleggen, is Woensdag bijeen geweest omdat weer verschillende werkloozen zich zijn komen aanmelden. Men is bang dat de werkeloosheid weer zeer scherp zal opleven en de werkeloosheid zich zal herhalen en dan veel erger zal zijn, althans de ;evolgen daarvan, dan een vorig jaar is geweest omdat de arbeiders geheel zijn uitgeput De weinige reserve die er een vorig jaar nog was is opgeteerd, doch er komt nog bij dat een vorig aar aan kleeding, huisraad, enz., niets s bijgekocht kunnen worden zoodat niets is aangevuld geworden en men thans alleen met versleten goederen zit te kijken. De steun-commissie heeft zich in verband met deze kwestie eenige vra gen gesteld, n.l. wat moet worden ge daan en of naar werkverschaffing moet worden omgezien. Vervolgens wijst de Voorzitter er op dat de commissie nu ongeveer een aar bestaat en zij gedurende al dien ijd al de werkzaamheden en dat zijn er velen, o.a. iedere week verga- derec, iedere week de uitkeering doen enz. geheel belangeloos heeft ver richt. De vraag dient te worden ge steld of nog langer hun diensten mogen worden gevergd en of het niet wen schelijk is dat naar andere krachten wordt omgekeken. Althans, dat is ook iet verlangen van de commissie zelf. De Voorzitter geeft hierna eenige cijfers wat de bestrijding van de werk loosheid heeft gekost, n.l. in totaal f 250.000. De heer Klijberg zegt met belang stelling de ontzettende cijfers van wat de bestrijding van de werkeloosheid de gemeente heeft gekost, door den Voorzitter te hebben gehoord. Met droefheid heeft hij tevens vernomen dat de commissie, die met zooveel tact de moeilijke werkzaamheden heeft verricht, nu zij de noodige ervaring heeit gekregen, wil heengaan. Hij zou het op hoogen prijs stellen indien deze heeren zich voor dien moeilijken en vaak zoo ondankbaren arbeid, weer beschikbaar wilden stellen. Naar zijne meening zal, als de Schoenenwet spoedig in werking zal treden, de nood niet die hoogte be reiken van een vorig jaar. De heer De Graaff zegt zelf lid van deze commissie te zijn en daarom ten volle te weten wat al voor werkzaam heden en vooral onaangenaamheden daaraan zijn verbonden, althans voor de Voorzitter, Secretaris en Penning meester. Hij zou er huiverig voor zijn om deze heeren nogmaals daarvoor aan te zoeken, vooral als ze dit weer kosteloos moeten doen. De gewone leden van deze commissie kunnen de werkzaamheden wel gratis verrichten, doch van de Voorzitter, Secretaris en Penningmeester mag men dit niet meer verlangen. I De heer Roggeveen vraagt wat deze Voorzitter. Van de geldleening groot 190.000.waartoe werd besloten in Uwe vergadering van 13/23 Maart 1923, goedge keurd door de Gedeputeerde Staten bij hun besluit van dd. 4 April 1923 G. Nr. 142, is door ons opgenomen een bedrag van 84000 zijnde de totalen der Series B. C. en D. resp. groot 37.500,— 36.400 en 10.200,— Het is ons mogen gelukken deze gedeel ten van de leening op eene gewone onder- handsche schuldbekentenis bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten geplaatst te krij gen tegen een jaarlijkscbe rente van 5\°/o bij een koers a pari, onder voorwaarde dat de eerste tien jaren niet versterkt zal wor den afgelost. Waar bet bier betreft eene zeer gunstige aanbieding en in de naaste toekomst toch niet aan versterkte aflossing valt te den ken hebben wij er geen bezwaar tegen dat aan het verlangen der geldgeefster wordt tegemoet gekomen. 1. Voor kramen, tafels, banken, kisten en dergelijke uitstallingen per vlerk, meter op de kermis en jaarmarkten 0.15; op de weekmarkten 0.05. 2. Voor alle goederen of waren, onver schillig welke, die op den grond uitgestald worden per vlerk, meter idem 0.15; Idem 0.05; 3. Voor iedere kar, waarvan de koop waren los per stuk, per mand, per zak of In andere gedeelten worden verkocht, idem 0.20; idem 0.10. 4. Voor iederen kruiwagen, band- of bondenwagen onverschillig met welke goe deren idem 0.10; Idem 0.05. 5. Voor iedere mand, korf, zak, tonnetje, ben of dergelijke, onverschillig met welke goederen, Idem 0.06idem 0.03. 6. Voor elk paard of muilezel, idem ƒ0.15, idem 0.15. 6. Voor elk veulen of ezel, idem 0.10; Idem 0.10. 8. Voor elk stuks hoornvee, idem 0.10 idem 0.10. 9. Voor elk varken, ook biggen, of schaap, idem 0.05idem 0.05. 10. Voor een persoon, zijn goederen dra gend te koop aanbiedende, idem 0.15; idem 0.10. 11. Voor zoogenaamde standwerkers idem 0.50; idem 0.50. ZOU ------

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3