GEVRAAGD STIHSTEBS, en een llinb Meisje. 6 pCt. Geldleeniig groot f 60.000.-, Mieuws uit Neusden. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Correspondentie. Sport. Marktberichten. Gemeenteraad. Advertentiën. voor direct Nieuws uit Kaatsheuvel 99 V|. De Geldersche Credietvereeniging. Daarna stelden de twaalf Ridders der Eeer-wacht zich aan weerszijden in het priesterkoor op, terwijl verder de vaandels en bruidjes in de midden gang der kerk waren opgesteld om zoo het Allerheiligste te laten passeeren. In de kerk werd door het koor nog maals .Tantum Ergo" gezongen en werd de zegen gegeven met het Aller heiligste waarna deze plechtigheid was afgeloopen. Gaarne brengen wij hier een woord van hulde en dank op de eerste plaats aan den ZeerEerw, Heer Pastoor janssens de Horion, die dit alles geregeld heeft en aan wien wij deze plechtigheid te danken hebben, doch ook aan de Eerw. Paters en de Eerw. Zusters, die allen hunne medewerking verleenden. De processie mag in een woord schitterend geslaagd heeten Woensdag 27 |uni a s. zal Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Her- togenbosch aan de kinderen van Dussen en Hank het H. Vormsel komen toe dienen in de parochiekerk te Hank. Prov. Crt. DUSSEN. Het fanfarekorps Wilhel- oiloa alhier is voornemens deel te nemen aan het Groot Nationaal Con cours van Muziek- ea Zanggezelschap pen te Raamsdonksveer, welke gehou den wordt op 5 en 6 Aug. a.s. en wel in de tweede afdeelingr WASPIK. Onze geachte dorpsgenoot de heer H. Drlesseu werd benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Steen bergen. Zaterdag en Zondag nam de Waapiksche harmenie deel aan de festiviteiten te Oosterhout, dat op zulk een waardige wijze de lange reeks van koninglnnefeestec, welke dit jaar zeker gehouden zullen worden, opende. De rogge staat prachtig te velde en zat veel stroo opleveren. Het voottdurend natte weer schijnt echter slecht te zijn op den bloei van het koren, waardoor de aren niet gevuld zullen worden. Het vooruitzicht op een goeden roggeoogst is daardoor tot heden nog slecht. De nieuwe aardappelen blijven in prijs dalen. De z.g. Malta's worden verkocht voor 20 cent per K.G. De toestand van J. D., den doelverdediger van „Brabantia", die Zondag 10 Juni bij ongeluk zulk een noodlottigen schop kreeg, is dermate verergerd, dat de dokter gisteren over brenging naar het R.K. Liefdegesticht te Raamsdonksveer noodig oordeelde. Ineen onbewaakt oogenblik werd de nieuwe fiets van onzen dorpsge noot W. Zaterdag j.l. te Oosterhout tegen eene oude geruild. De nieuwe is tot heden nog niet teruggebracht. Van den dader geen spoor. RAAMSDONKSVEER. Tot lid van het Hoofdbestuur van de N -Brab. Maatschappij van Landbouw werd ge kozen dhr. A. j. Konings. Dhr. D. Lankhuijzen Gz aftre dend werd met 9 stemmen herkozen tot voorzitter van den Nieuwenpolder, terwijl 7 stemmen uitgebracht werden op den Heer A. W. v. Dongen Hz. Visscher v D. wist een paling van 4 pond te bemachtigen. Voorzeker een buitenkansje vooral in dezen tijd. Dhr A. W. van Dongen Hz. werd gekozen tol Voorzitter vaii de Landbouwvereeniging .Raamsdonks veer" gevestigd te Raamsdonksveer, en dhr. H. Dank tot lid van het Bestuur. Niettegenstaande het ongunstige weer namen vorige week vele deel aan de processie naar Bdelle. In de vergadering van het huldi gingscomité werd het bestuur als volgt geconstitueerdVoorzitter Mr. C. W. van Ommeren, vice-voorz. Hub. Ver hoeven, secretaresse mevr. Aijer, pen ningmeester f. van Laarhoven jr., en 2e secr.-penn. Mr. Ruitinga, terwijl aan den heer Burgemeester het eere voor- zitterschap zal worden aangeboden Besloten werd bij de ingezetenen om finantieelen steun aan te kloppen, terwijl nader in verband met de op brengst definitief een feestprogramma zal worden vastgesteld. Bedoeling is naast de eigenlijke festiviteiten een tweedaagsche Kermesse d'été te hou den, vermoedelijk op 4 en 5 September. --- De eerste nieuwe aardappelen werden dit jaar gerooid door den hovenier A. Verhoeven, de opbrengst viel echter niet mee. - In 't café van den heer P. Leijten is opgericht de vereen. „De Postduif" terwijl gekozen werden tot Voorzitter J Fijneman, Secretaris A. Versluis, Penningmeester P. Leijten. Bij een volwassen persoon is roodvonk geconstateerd, de patient is overgebracht naar het stedelijk zieken huis. Kaatsheuvel, 19 Juni 1923. Zondagavond gaf bet Kon. Mu ziekgezelschap >Euphonia> het schit terendste concert dat gedurende jaren in de zaal Is gegeven. De naam der artisten die dezen avond gemaakt heb ben tot wat hij geweest is, was ons reeds vootaf daarvoor een waarborg. Na een mooie Biankenburgmarch »Muaica» en de populaire ouverture Palme et Lauriers» van Laoglois door de Harmonie van het gezelschap, trad de beroemde Helden-batytoa Louis v. d. Sacde, verbonden aan de Staats- opera in Berlijn, onder applaus op het podium. De heer J. Heerkens accom pagneerde. Onder ademlooze stilte zette de heer van der Sande het Arlosa van Haadei ln. Reeds de eerste tonen In- poneerden. Ze deden ons in enkele oogenblikken kennis maken èn met het machtig sonorisch geluld èn met de groote zelfbeheersching van den be roemden zanger. We kunnen niet elk nummertje resenceeren, genoeg zij, dat elk aria door hem gezongen een don derend applaus uitlokte, dat steeds oververdiend was. Achtereenvolgens liet hij ons profitseren van >Ariosa> van Handel, >L<ebesfeier> van Wela- gartner, >Brett Uber mein Haupt» van Straus, >Caro meo bes» van Giordam, »Ave Maria» van L. van Cromvolrt, Kleine Zigeunerin» van Leoncavallo en Maria Marl van E di campo. Uit bundig was vooral 't succes vaa de Ave Mn la]van den heer L. van Crom volrt, die zeif ook welverdiend ln het hartelijk applaus deelde. Naast de heer v. d. Sande had ook het dubbel mat- nenkwartet «Kunstmin» onder kundige leiding van den heer Jan Heerkens een groot deel in 't succes van den avond, Reeds met het innig mooie »Waldes- rauschee» van Ullrich had het de zaal veroverd. Zelden hoorden we zoo'e mooi geheel. Niet alleen de fijne lyrische 1ste tenoren of de klankvolle 2e tenoren, doch ook de sonore baritons en soepele, diepe bassen waren onverbeterlijk. Het Beati Nostri van Mendelsohn kreeg een uitstekende vertolking, 't Guitige, technisch moeilijke Maskedans van Zweers deed allen gesleten, terwijl het zangerige>LandsknechtssUadchen» van Odando di Lasso, met zijn telkens terugkeerend refreindom dom dirre- dom dom dom dom aan de allerhoogste elschen van afwerking voldeed. Lang durig was dan ook 't applaus na ieder nummer en vooral na het machtige koorwerk «Kreten des harten» van M. J. Boumao. Als toegift verraste ons en niet minder de componist het achttal op »'t Lenteliedje» van L. v. Cromvoirt, dat na één enkele repetitie op een wijze uitgevoerd werd, die ons de voile overtuiging gaf dat «Kunstmin» niet alleen uitstekend sieramenmaterlaai, doch ook goed geschoolde krachten heeft. Het jubiieumscomité is voor Kaats heuvel aldus vastgesteld Voorz. M. v. Beurden, Vice-Voorz. P. Maaskant, Seer. J. Remmeren, Peeaingin. C. Snoeren, Comm. A. Schaiken, P, v. Gastel, A. Kops, A. v. Wezenbeek. Zaterdag a.s. zal de collecte beginnen voor het Nationaal Hulde blijk van H. M. - De heer B. van Rooij, hoofd der O.L. school ln de kom aihler, Is als zoodandig benoemd te Tilburg, Korte Schijfstraab met 25 van de 29 steamen, Hoewel wij den beer Van Rooij deze promotie van harte gunnen, zien wij hem toch ongaarne vertrekken, wijl hij zich ln de vele jaren als hoofd hier werkzaam heeft doen kennen, als degelijk en bekwaam onderwijzer, die steeds ln de beste verstandhouding leefde, met onderwijspersoneel, leer lingen en ouders. Op de door Burgemeester en Wethouders vastgestelde voordracht voor een hoofd der openbare lagere school te Looaschendijk, komen voor 1 A. van Oversteeg, onderwijzer aldaar, 2 F. H. J. Geenen, onderwijzer te Ammerzode, 3 D. J. Peters, onder wijzer te Eerbeek. In de vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, zal op Woens dag a.s. verslag worden uitgebracht inzake het beroep, ingesteld door ver schillende bewoners van denLoonschen- dijk, tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van den raad dezer ge meente, tot opheffing der openbare lageie school aan den Loonschendijk. (D. v. N.-Br.) Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft aan den hoogeerwaarden heer Mgr. J. P. van den Heuvel op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als deken van het Dekenaat Tilburg en aan den Hoog- eerw. heer F. J. A, de Beer, eveneens op diens verzoek als waarn. Deken van genoemd Dekenaatheeft benoemd den hoogeerw. heer J. F. M. Sanders, pastoor >H. Hart van Jezus», tot Deken ran 't Dekenaat Tilburgden Weleerw. heer J. A. J. M. Schellekens tot kape laan te Helmond H. Lambertus den weleerw. heer G. A. van Elk tot kapelaan te Raamsdonksveer en den Weleerw. heer F. J. Verhofstad, die kapelaan was te Wicsseo, tot kapelaan te Neunen den Weleerw. heer A. A. J. Vonken, tot dusverre kapelaan te Poppel Aartsbisdom Mechelen heeft Z. D. H. getneardineerd In het Bisdom 's Bosch en benoemd tot kapelaan te Udenhout. Wij lezen onder Boekaankondiging in „Ons Eigen Blad" 't volgende LAMBERT B1JNEN, priester: Ge wijde Uren. Waalwijksche Stoom drukkerij A 7 ie ten. Ja, dat zijn het uren gewijd aan stil gebed en aan meditatief beluisteren van de natuur En schuchter wordt de vrucht ons aangeboden in dezen verzenbundel, die in de artistieke en toch zoo simpele uitgave al iets „gewijds" over zich heeft. Het is niet alles hoóge proëze wat hier gegeven wordt, geen schitterende beeldspraak of geen klankenjubel die een weelde wordt, maar er is veel „eenvoudig schoon", dat simpele zielen zullen vinden in verblijden. „Heer, maak mijn lippen zuiver, eer ik in stillen huiver de glorie van Uw Wezen spreek, En de eerbiedige stemming is ge wekt alreeds. Vooral spreekt uit de „Wijding", eerbied voor het ontzag wekkende mysterie dat de priester is. Fouten zijn er zeker: in „Smart" klinkt geen smart; buigen en juichen rijmt niet goed, maar welke eersteling is volmaakt. We vergeten zoo gaarne het leelijke vanziet daar in ge beden Jozef, door een groote scheur om den kinderlijken eenvoud van de zoekende ziel, hier naar het Jezuskind, later in zorg en angst, als de Bruid uit het Hooglied. En zal niet iedere ziel vreugde vinden in het „Dilectus meus mihi, et ego lili, die de afwisse ling van troost en verlatenheid heeft ondervonden in z'n leven en wie is er die dat niet heeft Dit bundeltje mag er zijn en zal een stil-devote stemming brengen in de zielen, die in „simplicitate cordis" zooals Gezelle zegt, weten te leven De prijs f 1.50 is zeker niet te hoog. Bestel het eens, ge zult er vreugd aan vinden. JOHANNA. Een lid der R. K. Kiesvereeniging, Dussen. Hoe gaarne wij U van dienst zijn, wij kunnen Uw stuk zoo niet plaatsen, 'i Is te persoonlijk en te grof. Daarenboven wat helpt dat na- pleiten, vóór de verkiezing of direct daarna had zulks misschien geholpen. Thans zeer zeker niet meer en kan het slechts tegen het algemeen belang der gemeente werken, zouden wij zegffep. Redactie Voetbalsport. De voetbalmatch Denemarken Zwitserland, te Kopenhagen gespeeld, werd door Denemarken gewonnen met 3-2. Alliance te Roosendaal heeft thans officieel van den N.V.B vernomen dat zij naar de zuidelijke eerste klasse is gepromoveerd. WAALW1IK. Zondag a.s. wordt op het Quick- terrein tusschen de vereenigingen Ju liana Baardwijk, Excelsior Capelle, Brabaniia Waspik en S.V.V. Sprang een prachtige beker verspeeld. De loting heeft tot uitslag gehad dat tegen elkaar zullen spelen 2 uur Brabantia—S. V. V. 3 uur Juliana—Excelsior. De eindwedstrijd om eerste of tweede prijs heeft om halfvijf plaats Wegens het slechte weer is de finale van den zilverenbal-wedstrijd wederom uitgesteld. We zullen het nu 1 Juli nog maar eens probeeren. KAATSHEUVEL. 't B.V.B. bestuur heeft zijn goed keuring moeten onthouden aan de bekerwedstrijden op Zondag 24 Juni, door Wiihelmina uitgeschreven, daar de termijn tusschen aanvragen en uit schrijving te kort was. De 24 Juni wedstrijden gaan thans niet door. Hoogstwaarschijnlijk krijgen we thans Zondag een sterk Rotterdamsch elftal op 't Wllhelcoina-veld. Duivensport. SPRANG De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.l. Zaterdag een wed vlucht vanuit Pont St. Maxence. Af stand 316 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 2e prijs W, M. Geriuït, 3e prijs A. van Zeist. KAATSHEUVEL. De combinatie gevestigd bij den heer jan van Dun vloog Zondag jl. vanuit Eysden. Uitslag1 W v Beers, 2 W v d Ven, 3 5 8 A Vloemans, 4 P Remmeren, 6 9 A Vrluteu, 10 A v d Hoven, 7 J v Dun. Uitslag wedvlucht Orleans gehou den door de «Getrouwb Duif' geves tigd in Euphonia. 1 P Snoeren, 2 C Hamers, 3 6 12 23 26 A Snaphaan, 4 M van Boxtel, 5 14 A v d Assem, 7 J Stokkermans, 8 J van Dijk, 9 J Drlksen, 10 20 35 de Wit, 13 32 J v d Linden, 15 P v Heescb, 16 M Soeterboek, 17 C More- val, 18 J Donders, 19 J Bergmans, 21 J Corstaoje, 22 31 G van Waarooij, 24 P Zijlmans, 25 33 J v d Heijden, 27 Gvd Velden, 28 36 A Rijnenburg, 29 P v d Velden, 30 v Mierden, 34 38 A Snoeren, 37 M v Gooi, 39 H Montee, 40 P Wagemakers. MADE. «Prinses Juliana* en «Gevleugel de Vrienden* hielden in combinatie een wedvlucht vanuit Corbet). Uitslag H. Weiten 1, D. J. Kops 2 3 6 7. C. Rubbens 4 5, B. J. Broe ders 8 9, J. Hoevenaar 10, A. de Reijer 11. Veiling Drunen. Drunen, 19 Juni 1923. Kruisbessen lö'/a16'/a cent per K.G. Peen 3'/2 bos. Asperges 50 K.G. Aardbeien 56—70 N. V. Stoomschoenenfabriek v/h. JOS, GROENEN, Besoijen. 30961 Gemeente GEERTRUIDENBERG. Ondergeteekende bericht, dat vanaf heden gelegenheid bestaat tot inschrijving op de der gemeente Geertruidenberg, verdeeld in Obligatiën van f 1000 en f500, en voorzien van cou pons per 1 Januari en 1 Juli. De koers van uitgifte is be paald op 30959 Gezien den gezonden finantieëlen toestand, alsmede den sterken bloei der gemeente Geertruiden berg, meenen wij deze obligatiën als een veilige en rustige beleg ging te mogen aanbevelen. De levering der stukken zal plaats vinden omstreeks 1 juli. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot Correspondentschap Kaatsheuvel. OAPELEE. Voor rekening van den heer P. de Iinijn werd vorige week aanbesteed 't bonwen van een woonhuis. Ingeschreven werd als volgt Firma Michael Kaatsheuvel 5160. Willemse, Vrflhoeve-Capelle 5145. •T. Quirijns, Capelle 4920.— C. P. Treffers, Capelle 4446. De begrooting bedroeg 4500.De gun ning is aangehouden. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der O. I.. School a.d. Loonselien- dijk zijn geplaatst de hoeren: A. van Over steeg, te Kaatsheuvel; F. H. J. Geenen te Ammerzoden en D. ,T. Peters te Eerbeeld i— De plannen tot oprichting eener naai en knipcursus te dezer plaatse beginnen meer vastèren vorm te krijgen. Door het bestuur der Afd. Sprang-Capelle van Volks onderwijs worden gegadigden opgeroepen voor de te vervullen betrekking van leidster van dezen cursus. Naar men ons mededeelt zal onze ge mengde znngvereeniging „Het Rozenknopje" bij de opening van 't concours voor muziek- on zanggezelschappen te Raamsdonksveer een uitvoering aldaar geven. De lieer B. Verhoeven, ambtenaar ter secretarie der gemeente Sprang-Capelle is aangesteld als correspondent der arbeids bemiddeling voor deze gemeente. Heusden, 19 Ju i 1923 DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 15 .Tuni des mid dags ten 3 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Snijders. Ongeveer kwart over drie opent de Voor zitter de vergadering; afwezig zijn de liee- ren A. van Honsewijk, C. van Krimpen en A. van der Pluym. De notulen des vorige vergadering wor den na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende aanmerkingen op de wijziging van de be grooting. Voorzitter. Dit schrijven is eerst heden ingekomen en derhalve door Burg. en Weth. nog niet I«'sproken en daarom stel ik voor dit tot, eene volgende vergadering aan te houden. Sehrijvon van het hoofdstemburean hou dende de toezending van het procesverbaal der laatst gehouden verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Schrijven van Burg. en Weth. van Wjjm- britseradeel, ten geleide van een door dien raad aan H. M. de Koningin gericht adres, om tiet daarheen- te willen leiden, dat de openlijke Godslastering strafbaar wordt ge steld in het Wetboek van Strafrecht. Schrijven van Burg. en Weth. van Smilde, daarbij toezendende eene motie van den raad dier gemeente, waarin bjj de Regeering wordt aangedrongen, do opbrengst van iede re bron van inkomen naar art. 13 der Wet op de Rijksinkomstenbelasting niet meer te bepalen over oen jaar. doch naar een ge middelde van drie jaren. Wordt besloten deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Schrijven van den heer Van Honsewijk, houdende de mededeeling dat. hij zijne be noeming als lid van de Schntterscommissie niet aanneemt. Voorzitter. Zoodat in deze vacature weer zal moeten worden voorzien. Burg. en Wet houders hebben er reeds over gesproken en stellen daarom voor daarvoor te benoemen ofwel de heer Van Balkom ofwel de heer Van Suylekom. Voor Dussen hebben zitting de hoeren Van der Pluym en mijn persoon en voor den Polder de heer van der Koppel. Nu is het gewenscht dat iemand zitting krijgt die goed op de hoogte is met die menschen die minder dan 1500 inkomen hebben en daarom hebben Burg. en Weth. gedacht deze heeren te moeten voordragen. Men is echter vrij te stemmen wie men wil. De heer Van Balkom wordt met op een na algemeene stemmen gekozen. Een stem was in blanco uitgebracht. Schrijven van Ged. Staten betreffende 't bijdragen van pensioen door gemeente-amb tenaren, De Voorzitter zegt dat daarover door Burg. en Weth, is gesproken doch dat ze met geen voorstel komen. Hij voor zich zou zeggen dat de kleine tractementen van 1000.vrij moeten zijn van pensioens-bij- dragön want als daar nu nog 34 vanaf moet, dat is 35.schiet er te weinig over om er behoorlijk van te bestaan. Hij zou pas beginnen met liet laten betalen boven de 1000.— De ambtenaren hebben, zooals van zelf spreekt, daarover gesproken en mij ge vraagd voor hen een goed woord te willen doen. Middelkoop. Dat ambtenaren met een veel liooger salaris betalen, is geen bezwaar én voor de ambtenaren met een klein sala ris is het voor de gemeente maar een ge ringe bijdrage. Van Drunen. Dus als ik u goed begrijp is liet de bedoeling om van alle ambtenaren de eerste duizend gulden vrij te stellen. Dat is ook billijk, want eenieder beeft voor z'n onderhoud een bepaald bedrag noodig, dus hier gaat 't als met de belasting, een zeker bedrag wordt gerekend noodig te zijn voor noodzakelijk levensonderhoud. Van der Koppel. Als men dat niet deed zou een ambtenaar die 1200 salaris heeft daarvan zoowat 40.— af moeten geven en dat zou nogal bezwaarlijk zijn. Voorzitter, Daarom is gezegd dat alleen 3'. zal worden betaald van hetgeen men boven de duizend gulden krijgt zoodat een ambtenaar met een inkomen van 1200 van 200 moet betalen. Een ambtenaar die b.v. 4000 salaris geniet, moet dan van 3000 Si% betalen dus 105. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van den Voorzitter aangenomen. Aangehouden adres betreffende het ver zoek om de scholen te doen aangaan op den ouden tijd. Van de Ned. Chr. Boerenbond is intus- schen ook een verzoek om invoering van den ouden tijd te bevorderen, ingekomen. De Voorzitter zegt dat over deze zaak langdurig en ernstig is gesproken. Ook de Commissie belast met het toezicht op hei Eager Onderwijs heeft over deze aangele genheid beraadslaagd. In beginsel was men er wel voor om op liet verzoek in te gaan doch men ontveinsde ook niet ,de moeilijk heden welke daardoor zouden ontstaan, in zonderheid voor de schoolinspectie. Een oogenblik heeft men er ook nog aan gedacht om het verschil te deelen en de school slechts een half uur later te laten aangaan. Burg. en Weth. komt het intusschen toch gewenscht voor zich maar aan den offici- etelen tijd te houden want als men een half uur verschil gaat maken zal de verwarring nog grooter worden want dan zou men drie verschillende tjjden krijgen, de oude, de nieuwe en daartusschen in gebrachten tjjd. In den Polder wenscht, men zich aan den nieuwen tijd te houden omdat men daar te veel rekening heeft te houden met het Veer. Er zijn daar veel kinderen die naar de school te Raamsdonksveer gaan en voor deze zou verandering van i ijd maar verwar ring brengen. Ook voor de secretarie zou wij ziging in den officieelen tijd last veroorza ken. Men zou ons van bulten de gemeente opbellen en dan zou het gesloten zijn omdat wij een uur later aankomen. Óm al deze moeilijkheden te voorkomen zou hij liever zich aan den wettelijken tijd wenschen te houden. Bovendien is het de vraag of de schoolinspectie het leerplan daarvoor zal willen wijzigen. De heer M. v. d. Pluijm zegt dat de Bij zondere scholen in den Polder zich aan den officieelen tijd -houden wijl wijziging daar in aanbrengen voor hen moeilijkheden zou opleveren. Verscheidene leerkrachten moe ten 2 maal per week naar Breda en dat zou niet zoo gemakkelijk gaan indien men den ouden tijd zou handhaven. Voorzitter. De Polder is er absoluut niet voor. M. van der Pluijm. Ze zijn er wel erg voor den ouden tijd, maar niet voor twee verschil lende tijden. Van der Koppel. Voor veel menschen die zich aan den ouden tijd houden is liet een schadelijke post dat de school zich daar niet aan blijft houden want. nu komen de kinderen een uur eerder thuis om te eten en te wachten totdat vader en de andere werkende huisgenooten thuiskomen kan men niet wijl men dan weer niet op tijd in school kan zijn. Op die manier moet men altijd twee keer een pot klaar maken want als men de kinderen eerst laat eten en met de rest ruim een uur moet wachten, is het lekkere er af. Voorzitter. Als wij den ouden tijd op de school gaan handhaven komen de menschen die dat niet. doen, en die zijn er zeker zoo veel als die den ouden tijd handhaven, voor hetzelfde geval te staan. Van der Koppel. Ik denk dat, als ge met een lijst zou gaan 80 pOt. van (ie inwoners voor handhaving van den ouden tijd zouden teekenen, dal weet ik heel zeker: Voorzitter. Als dan in alles dien tijd kon worden gehandhaafd, maar nu niet, want in den Polder is men er al niet voor te vinden. Van Drunen. Bij ons hebben de ouders der kinderen van de openbare school toch ook een verzoek ingediend. Voorzitter. Neen. Van Drunen. Ze zijn er toch voor in actie geweest. Voorzitter. Dat is een opgeschroefde actie geweest. Van Drunen. Er waren er toch die er heel warm voor liepen. Van der Koppel. De kinderen zjjn eens in optocht allemaal een uur te laat naar school gegaan. Mijnheer Broeders, het hoofd der school, heeft ze toen een half uur school gehouden. Van Drunen, Ik wil wel toegeven, dat het nn, nu het al lang is ingevoerd, moeilijkhe den met zich brengt. Voert men een volgend jaar weer deii zomertijd in, dan kan men aan het verlangen van begin af daaraan al voldoen. Middelkoop. In het Westen van Noord- Brabant heeft men zich vroeger ook aan den ouden tijd blijven houden en nu heeft men zich maar aan den wettelijken tUd aange past. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten afwijzend op het verzoek te beslis sen. (Wordt vervolgd). 2 bekwame Geldleefling 9

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6