iotooii Tielen. Waalwjk. ACCUMULATOREN. Fa. Gebr. Boeren, - 's-Bosch. Reclame. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Advertentiën. één proeforder overtuigt U! Starter— en Verlichtingsbatterijen. „Exide" Agentschap. Sport. gehouden met het feit dat op de balans voorkomt een „goodwill" van f 130 000. Het is absoluut niet te veel gevraagd wanneer van dit bedrijf werd geëischt, dat dit bedrag in 25 jaren werd af geschreven of per jaar f 5336,21Het is dan ook wel noodzakelijk naar middelen om te zien tot het beter rendabel maken van het bedrijf en tot deze afschrijving over te gaan, zoodra winst wordt gemaakt Wij stellen voor tot het bereiken van betere resultaten over te gaan tot verhooging der in dustrie-tarieven, van 14, 18 en 22 cent op 18, 22 en 26 cent per Ms. De magazijngoederen verminderden van 1 Januari 1922 tot 1 Januari 1923 voor de drie bedrijven in totaal voor f27.472.— op f18.977.- of met Aan dit onderdeel van het bedrijf dient de noodige aandacht geschonken. Zoo wel op telefoongesprekken als reis- en verblijfkosten zal voor het gasbedrijf moeten worden bespaard. Voor telefoon werd betaald in 1921 f 202 16. waar onder dus voor gesprekken f 137 16, wat derhalve wijst op een aanvraag van 274 gesprekken van 3 minuten, een aantal dat veel te groot is, ook al mocht het zijn dat het vermindert door gesprekken van meer dan 3 minuten of dringende. Onnoodig opbellen moet vermeden worden. Voor de gemeente-administratie wordt op de begrooting 1923 uitgetrokken f200.—, waaruit wel blijkt dat f 202.16 voor het gasbedrijf alleen te veel is. Voor reiskosten is de verhouding, gemeentebestuur en ambtenaren voor 1923 f 285 voor het gasbedrijf in 1921 f 225 80, welk laatste bedrag gezien het betrekkelijk klein rayon dat de fabriek bestrijkt te hoog is. Voorts is voor het electriciteitsbedrijf nog uit gegeven in 1921 aan reis en verblijf kosten f 113 90. Zeer wordt geklaagd over het vaak terugzenden der geldophalers. Wij stellen daarom voor in de verordening der verschillende bedrijven de bepaling op te nemen, dat na de tweede aan bieding eener quitantie, voor elke aanbieding meer 10 cent in rekening wordt gebracht. De accountant heeft toegezegd alsnog te zullen nagaan of de verrichting van werkzaamheden voor derden wel wer kelijk voordeel oplevert. Nog werd besproken, ten einde het maandelijks opnemen der meters te voorkomen, het op jaarkaart betalen per maand van '/i2 van normaal jaarverbruik en dan b.v. 2 maal per jaar de meters te doen opnemen waarbij dan verrekening plaats kan vinden. Het voordeel van het minder aantal opnemen wordt erkend, maar bezwaar gemaakt met het oog op eventueele bijbetalingen. Bovendien is voor de slechts kort geleden ingevoerde nieuwe administratie alles voor 10 jaar inge richt. Geen bezwaar, komt het de Commissie voor, bij handhaving van het tegenwoordige stelsel, dat de be drijven zich aansluiten bij den Post cheque- en girodienst Op de quitan- ties kan dan worden gestempeld of bijgedrukt, dat wie over de postreke ning wenscht te betalen hiervan mede- deeling kan doen. De bepaling moet dan gemaakt worden, dat indien op deze wijze niet binnen acht dagen wordt betaald, de quitantie op de gewone wijze wordt aangeboden Deze regeling kan op het aangehechte strookje worden vermeld dat bij de betrokken personen wordt afgegeven, wat minder tijd vordert dan het geld ontvangen. Van deze personen wordt bij niet-betaling na eerste aanbieding der quitantie de voorgestelde boete gevorderd. Voorgesteld wordt aan personen verleende vrijdom van vuur en licht te binden aan een maximum, volgens normaal gebruik. Zooals reeds meer gezegd, van con centratie der bedrijven if het meeste voordeel te verwachten. Dan kunnen alle werkkrachten volledig worden benut en is overwerk te vermijden, doordat de een den ander kan helpen. Ten einde over deze concentratie een juist inzicht te verkrijgen en te weten of de mogelijkheid daartoe bestaat stellen wij voor dat B. en W zich in verbinding stellen met „Organisatie adviesbureau onder leiding van Ir. V. W. van Gogh te Amsterdam" voor het verkrijgen van een rapport De even tueele opdracht aan genoemd bureau zou moeten geschieden met machtiging van den Raact, nadat de kosten onge veer bekend zijn. Verlenging der werktijden en invoe ring van de 55-urige werkweek komt noodzakelijk voor om tot vermindering der uitgaven te leiden. Mag het al niet zijn dat daardoor met minder vast personeel kan worden gewerkt, in ieder geval wordt voorkomen dat los perso neel in dienst moet worden genomen Tot het nemen van maatregelen om hiertoe te geraken geeft de Commissie U in overweging B. en W. uit te noodigen. (Wordt vervolgd.) Verslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik c tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk Enveloppen Tabellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon ielen. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur wor den verkregen door Foster's Maagpil- len te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apothe ken en drogistzaken. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 25 Juni 1923 Kipeieren Hoogste prijs f6 40. Middel prijs f5.50 Laagste prijs f3.75. Eendeieren f 4.75—f 4.90. Aanvoer 150.000 stuks. Handel matig Veiling Drunen. Drunen, 26 Juni 1923. Erwten 24 cent per K.G. Peulen 31—33 Postelijn 6*/a Aardbeien 28—46 Kersen 66 Bloemkool 8'/a P- stuk nen De patiënt-in-kwestie had een wondje bekomen, en er kon misschien een voorloopig verband worden ge legd. A. haalde daarop verbandmiddelen uit zijn huis, liep een apotheek binnen voor watten e.d en spoede zich naar het huis van mevr. de G.—V., Daar vond A. alles in groote con sternatie. De patiënt bevond zich in een vertrek, waarvan de deur aan de binnenzijde was gesloten. Op het kloppen van A. kwam eerst geen ant woord zijn herhaald roepen had tot resultaat, dat de deur werd geopend en een dame verscheen, die bij het zien van mevr, de G.—V., blijkbaar zeer boos werd en door A. met moeite in bedwang kon worden gehouden. A., die tijdens zijn pogingen om bin nen gelaten te worden, door mevr. de G.V., was voorbereid op wat hij te zien en te hooren zou krijgen, begaf zich daarna in de kamer, waar een man in een clubfauteuil lag, naar het uiterlijk te oordeelen, in zeer ernstigen toestand. De dame, die de deur had geopend, deelde op vrij rustigen toon mede, dat zij haar man had doodge stoken. A., aldus beter op de hoogte gebracht van den toestand van dezen „patiënt" waarschuwde onmiddelijk recherche en eerste hulpdienst, maar niet voor ongeveer half twee waren de autori teiten en de medische hulp aanwezig. Men meldt ons nader, dat het drama zich als volgt heeft afgespeeldMevr. de G.Vde ongeveer 50 jaar oude dame aan de Schenkkade, had een echtscheidingsprocedure aanhangigzij werd in verband daarmee bezocht door den Rotterdamschen advocaat v. B. Diens echtgenoote meende grond te hebben voor 't vermoeden, dat haar man tot mevr. ds G V. in intieme verhouding zou staan, en toen dat vermoeden voor haar tot zekerheid was aangegroeid, had zij zich op den be- wusten Zaterdag naar de woning van mevr. de G.— V. begeven, om daar de zaak tot een oplossing te brengen. Bij de woning aangekomen vroeg mevr. v. B haar man te spreken Zij werd in een kamer gelaten, waar haar man en mevr. de G.—V. zich bevonden Daar mevr. v. B. haar man apart wilde hebben, hadden zij in een andere kamer samen een kort onderhoud, waar van aan mevr. de G,—V. en haar vriendin uit den aard der zaak niets bekend is. Plotseling echter kwam de heer v. B. uit de kamer loopen, waar hij met zijn vrouw was geweest, uit roepende: „Ze heeft mij gestoken!' Mevr. de G.—V. is daarop naar den winkelier Alsem gegaan met het be kende resultaat Toen politie en Eerste Hulpdienst verschenen is v. B. naar het zieken huis overgebracht, waar hij nog den zelfden middag overleed. Hij had een diepe wonde in de borst, veroorzaak door een steek met een dolk Het lijk zal gerechtelijk worden geschouwd. Mevr. v. B. bevond zich heden nog aan het politie-commissariaat voor hei verhoor. Het tragische is, dat de vrouw door zich met haar man in het kabinet op te sluiten, belette, dat spoedig hulp werd gebracht. Het geweldige bloed verlies heeft het einde zeer verhaast, wat anders wellicht nog te voorkomen was geweest. Speciale vakkundige Reparatie-Inrichting. Laadstatlon. 22374 Electrlcitelt. Tegenover 't Station. Telel. No. 896. Zaterdagmiddag te ongeveer half 2 uur heeft zich te 's Gravenhage in een woning aan de Schenkkade alhier een echtelijk drama afgespeeld. De 64 jarige advocaat B. uit Voor burg is naar men ons verzekerde, door zijn echtgenoote met een scherp voorwerp in de rechterborst gestoken. Naar wij meenen te weten, moet de oorzaak van deze daad minnenijd zijn Oogenblikkelijk werd de geneeskun dige dienst gewaarschuwd, welke den getroffene naar het gemeente-ziekenhuis vervoerde. In het ziekenhuis is mr. B. eerst bewusteloos geworden. Naar wij nader vernemen, is het slachtoffer van dezen aanslag Zaterdag avond reeds overleden. Omtrent het echtelijk drama, dat zich Zaterdag in een woning aan de Schenkkade te 's-Gravenhage heeft afgespeeld, wordt nog het volgende gemeld Zaterdagmiddag te ongeveer half één, werd de winkelier Alsem, uit den krui denierswinkel „De Tol" aan de Schenk kade, bezocht door een zijner klanten mevr. de G.Vdie een paar huizen verder woont, en die hem mededeelde, dat in haar woning plotseling iemand ernstig ongesteld was geworden. Zij vroeg hem, haar behulpzaam te willen zijn, aan welk verzoek A onmiddellijk voldeed. Zijn op dat oogenblik drukke zaak in den steek latende, belde hij onmiddellijk verschillende doktoren op, om medische hulp te verkrijgen. Zijn pogingen waren echter tevergeefseen zestal artsen bleek niet thuis, en na een klein half uur aldus te hebben besteed was men nog niets gevorderd. A. deelde daarna aan mevr. G.—V., mede, dat er geen dokter te bereiken was, waarop deze hem verzocht dan zelf even te komen om hulp te verlee- De Raad voor Geneeskundig onderzoek te Londen doet een belaog- rijke mededeellng met betrekking tot de nieuwe behandeling van tuberculose door vacclne> ontdekt door Prof. Dreyer van de Universiteit van Oxford. Ze luidtDaar gebleken Is door proef nemingen, dat kleine dieren, die hoogst gevoelig zijn voor tuberculose, wanneer zij door tubercelbaclllen zijn aangetast, beter werden of de kenteekenen van actieve ziekte verloren na het gebruik van Prof. Dreyer's nieuw antigen» werden Inëntings-maatregelen genomen voor proefnemingen met deze behande ling onder behoorlijke controle In drie ziekeohuizen van Londen. De tot dusver verkregen resultaten zijn bijna zonder uitzondering gunstig geweest. O er de resultaten, hoe veel belovend zij nu ook schijnen te zijn, die verkregen zijn In gevallen van longentuberculose of andere Inwendige organen, kan geen definitief oordeel worden geveld voor een langer tijdvak verloopen is. In gevallen van tuberculose van klieren en huid kan reeds gezegd worden, dat het resultaat van deze behandeling alles wat tot dusver door andere methoden bereikt werd, overtreft. Bemoedigende resultaten ztyn ook verkregen met de behandeling van infecties zooals die van puerperale koorts en andere septi sche gevallen. Er is daarom goede reden om te hopen, dat er zeer belang rijke vorderingen met de geneeskundige behandeling van tuberculose en eenige andere ziekten is gemaakt. De Raad voor Geneeskuodig onder soek voert thans besprekingen met Prof. Dreyer voor uitgebreide proef nemingen met de nieuwe behandeling door geneesheeren in verschillende centra in verschillende deelen van het land. Zoodra de vooruitgang bij de onder behandeling zflode patiënten voldoende is waargenomen en vast gesteld, zal volledige publiciteit ge schieden van de verkregen klinische resultaten. De nieuwe behandeling wordt ook >esproken In het sBrltish Medical ournal<, dat mededeelt, dat een paar >evallen zijn behandeld in het zleken- luls voor teringlijders te B'ompton eo dat 60 gevallen behandeld worden door de doktoren Fildes e» Western in een ziekenhuis te Londen. Ftldes e» Westen deelen dienaangaande mede: Vele van deze gevallen zijn gedurende lange perioden, tot 5 jaren toe, onder obser vatie geweest en zijn voor de behan deling ultgekozeo, daar zij weinig ver- )eteriog vertoonden bij de behandeling met de Koch-tuberculii. Ia bijna alle gevallen heeft verbetering plaats ge vonden en naar onze meening van dien aa'd, dat zij waarschijnlijk alles overtreft wat door eiken anderen vorm van behandeling, die in deze gevallen kon worden toegepast, bereikt ka» woideo. Zondagavond te ongeveer half 11 had op de kermis te Venlo een ongeluk rlaats dat een menschenoffer vergde. Een persoon die te veelaan Bachus had geofferd, had plaats genomen in de zweefmolen. Het personeel had den man met een ketting vastgebonden, doch de ongelukkige heeft deze in zijn overmoed weten los te maken, met het gevolg dat hij uit den molen viel en met een geweldigen smak op den grond neerviel. De doktoren Dubois en Jankrtecht die kort na het ongeval ter plaatse verschenen, gelasten onmiddel lijke overbrenging per brancard naar het R.K. Gasthuis Even na aankomst in het Gasthuis evenwel stierf de man, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De ongelukkige was ongehuwd. Maandagmiddag zijn te New-York twee wagons van den luchtspoorweg van de luchtlijnen gevallen en in een straat van het drukke Brooklyn-district terecht gekomen Er waren 6 dooden en 40 gewonden. Onder bedreiging met revolvers hebben roovers een trein te Shihlise op den Zuid Mantjoerijsen spoorweg beroofd Ernstig verwond konden de Japansche conducteur en Chineesche passagiers ontsnappen. Te Winschoten is gisteren een moordaanslag gepleeg op den onder- chef van het station. De dader, de timmerman W. is gearresteerd. Gisteravond toen de ouders af wezig waren, speelde de 16-jarige knaap R H. te Zwolle, met een repe- teerrevolver. Na eerst in schijn op zijn zusje geschoten te hebben, richtte hij het wapen op zichzelf. Het schot ging af en trof hem in het hoofd. Hij ver loor onmiddellijk het bewustzijn en werd naar het ziekenhuis vervoerd. De knaap werd daar terstond geopereerd doch is reeds gisteravond aan de ge volgen overleden. Wielrijden. Bij de op Zondag j.l. gehouden be- trouwbaarheidsrit door de Wielerclub „De Zwaluw" te Roermond, behaalde de renner F. Dekkers te Waalwijk den 6en prijs. De afstand bedroeg 125 K.M. RouteRoermond-Venlo-Gennep v. v. Voetbalsport. WAALWIJK. Zondag 1.1. vertrok het zomer- elftal van H.E.C. naar Oiaterwijk. om aldaar aan de bekerwedsnijdeo, omge schreven door de V.V. Emos, deel te nemen. Na loting zagen zij zich ge plaatst tegen het le elftal van St. Anna uit Tilburg, welk elFal uitkomt in klasse A van den R.K.V B. Dus een veel te sterke partij, aangezien het zomerelftal van H.E.C. meestal bestond uit spelers van het 3e elftal. Toch ga ven onze jongens goed partt). Het werd een mooie wedstrijd met beide doelen beurteliags in gevaar. S'. Anna's links binnen weet spoedig de leiding te ne men welke ze tot de rust behopden. Even na rust maakt de linksbuiten met een mooi schot gelijk. Kort voor he> einde neemt S?. Anna ech<er opnieuw de leiding, 2—1, waarmee het einde komt. Oaze jongens kunnen op een goed gespeelden wedstrijd terugzien. De mldhalf, mldvoor en linksbinnen waren uitblinkers. Bij de Zondag 11 uitgeschreven beker-wedstrijden door Quick, was de uitslag als volgt: S.V V. Sprang—Quick 2. Uitslag 1—1. Juliana Waalwijk—Excelsior Capelle 0—0, door Excelsior met loten gewon nen. Eindwedstrijd tusschen S. V. V. en Excelsior 2—2, Excelsior met loten gewonnen. De beker werd zoodoende door Excelsior en den lauwerkrans door S. V V gewonnen. Zondag j.l nam Juliana deel aan de Bekerwedstrijden bij Quick en kwam wederom uit tegen Capelle. Beide ver- eenigingen hebben elkander reeds zes maal op serie-wedstrijden ontmoet waarvan vijfmaal werd gelijk gespeeld en eenmaal verloren. Thans kwam het einde wederom met gelijk spel. Juliana speelde ditmaal een slechte wedstrijd maar had met een beetje geluk met sprekende cijfers kunnen winnen„daar CaPelle met eenige invallers verscheen, Ofschoon de Juliana-jongens telkens voor het Capelle-doel een bezoek brachten ontbrak op het juiste moment het noodige schot. Het einde kwam met gelijk spel 0—o Na verlenging kwam Juliana er beter in. Schot op schot werd op het Ca- pelledoel gelost ofschoon de Capelle- doelman op kranige wijze zijn doel verdedigde moest hij voor een schot van den rechtsbinnen bezwijken doch de scheidsrechter kende dit doelpunt niet toe, zoodat het lot moest beslis sen en Capelle was de gelukkige Wat de leiding betreft dit laten we aan het oordeel van het publiek over Bij Capelle werd viermaal een zHivere strafschop waargenomen, doch hier werd niet voor gefloten terwijl Juliana tweemaal een strafschop tegen zich kreeg, doch deze werden op sublieme wijze door den Juliana-doelman gestopt. W.S C. Op bed b 27 Ju t zal op h*t W. S- C.-tecreln des avovd» ten 7'/2 u e eeo oefenwedstrijd gespeeld wo-deo door het t >merelftal van W. S. C. tegen Juliana, Baardwijk. De toegarg De in bet blad van j.l. Zaterdag aangekondigde wedstrijd T.A.C.—W. S. C. kon door niet opkomen der Til- burgers niet doorgaan. Thans heeft het W.S.C.-bes'uu' de steike Willem II—combttia ie >S orm en Onr»*t«, weike het vorig jaar bet Waalwijksche publiek op een heel mooie ontmoeting vergastte, bereid ge"0"den wederom een wedstrijd t'gen W.S.C. te komen spelen. Het elftal is sameogesteld uitsiui'end uit spelers van het le en 2e eli al, wier namen wij a.s. Zaterdag zullen publiceren. De wedstrijd wordt op het W. S. C. terrein gespeeld en vangt om 4uu aan. CAPELLE Een Capelle-comb (vijf van het lste en zes van het 2e elftal), speelde j.l. Zondag op de bekerwedstrijden der Ver. Waalwijk en behaalde den lsten prijs een mooien zilveren beker. Door het missen van twee straf schoppen die*recht tegen den Juliana- keeper geschoten werden, moesten onze geel-zwarten 2 maal 1 kwartier verlengen, omdat men gelijk speelde. Zoodoende stonden de Capellenaren 2'/, uur te spelen en waren de meeste spelers totaal op. Toch werd uitstekend partij gegeven. Vooral Waarts, goed gesteund door beide baks heeft zijn doel prachtig verdedigd. De halflinie was best, ter wijl het samenspel der voorhoede te roemen viel, vooral de linkervleugel en centervoor maakten het de achter hoede der tegenpartij lastig. GETROUWD Henri M- l- M- Schreurs en Enny 3. M- Ganters De Heer en Mevrouw SCHREURS- Canters betuigen, ook namens wederzijdsche familie, hun harte- lijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. 30977 Drunen, 27 Juni 1923. i* Vrtj.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3