ebihmheimi Bezoekt het Matinée Derde Blad. Uitvoeringen. Binnenland. Zondags Matinee op Zondag 8 Juli Provinciaal HieuWS Gedurende de Kermis GEBR. CARON. Numm 58. Zaterdag 7 Juli '23 wan der Loo is steeds gaame bereid, mondelinge en schriftelijke Inlichtingen i te verstrekken Waalwijk, 7 Juli 1923, Volksmatinée te geven door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Zondag 8 Juli in de Concertzaal Musis Sacrum. Aanvang 12'/4 uur- Zie programma's. Groot Concert te geven door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Maandag 9 Juli in de Concertzaal Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Zie programma's Matinée te geven door de Harmo nie „De Volharding" te Drunen op Zondag 8 Juli in de zaal van den heer W. van Helvoirt (v.m Baardwijk). Aanvang 12 uur. Zie programma's. Matinée te geven door de Lieder tafel „Tot bloei der Toonkunst" op Maandag 9 Juli in de zaal van den heer P. van Cromvoirt (v m. Baardwijk). Aanvang lO'/a uur- Zie programma's De arrondissementsrechtbank te Utrecht verleende voorloopige surséance van betaling aan de Hanzebanken en aan de Hanze Spaarbank te Utrecht met benoeming tot bewindvoerders van mr. H. G Holsteyn, advocaat en procureur, voorzitter van het bestuur der spaarbank van het Nut van het Algemeen, C. Loeff, lid der hoofd directie van de Alg. Centrale Bank- vereeniging voor den Middenstand en mr R. van Woelderen advocaat en procureur, allen te Utrecht en met be noeming als deskundige van den heer W Lucas, mede-directeur van het Amsterdamsche Trustees kantoor te Amsterdam. Naar De A.v.p. verneemt, is dezer dagen te 's Gravenhage een conferentie van chefs van militaire hospitalen ge houden, waarbij het opheffen van de militaire hospitalen ernstig is over wogen. Het ligt n.l in de bedoeling der Regeering de verpleging der mili tairen aan burgerziekenhuizen op te dragen. De Tribune deelt mede: „Wij waren Zaterdag niet in staat onzen arbeiders hun loon uit te beta len, ze moesten met een klein deel naar huis gaan, sommigen gingen zelfs, u, bittere ironie met vacantia We waren evenmin in staat onze re dactie het haar toekomende uit te be talen" Zoo schrijft het blad, dat elke loons verlaging, elke werktijdverlenging, ook als ze economisch noodzakelijk zijn, met uitbuiterspraktijken, bloedzuigers methoden en dergelijke liefelijkheden betiteltmerkt het Centrum op. R. K. School voor Maatschappelijk Werk Sittard Nu de tijd wederom ts aangebroken, dat de eene heltc van Nederland de andere helft axamineert, en vele meisjes io het gelukkig bezit van een ander diploma, zich Weldra zullen gaan afvra gen, wat ze »u moeten gaan doen, dunkt het oas nuttig, nog eens, de aandacht te vestigen op dc R. K. School voor Maatschappelijk Weik, die 13 September a.s. haar vierde cursusjaar zal openen. Een vijftiental leerlingen hebben reeds haar einddiploma verworven en ver schillenden hebben reeds daardoor eene betrekklog In de Maatschappij vctwor- Aan sympathie vau geestelijke en wereldlijke autoriteiten beeft het de school niet outbroken en &U gelukkig bewijs hiervan mag gewezen worden op het fei% dat Onderwijs Kunsten, Wetenschappen op voorstel van de Centrale Vereeniglng vac Leszalen de school de bevoegdheid verleende diploma's voor assistente leeszalen te geven en thans ook de Nedorlandsche Centrale Vereenlglcg tot besirijdU-g der tuberculose de school heeft erkend, als inrichting, waar tuberclose-huisbc- zoeksters kunnen worden opgeleid. Wij zijn nog met meerdere autori teiten in onderhandeling over de off - cleele eïkensi^g onzer diplomas en hopen hieromtrent binnenkort nadere mededeelingen te kunnen verstrekken. Wanneer zich nu ma-r een groot aantal leetllngen aaomeld', dan kan onze school er zeer toe bijdrager, om een stel sociale werksters te vormen, waarop Roomsch Nederland later trotsch zal gaan. Er wordt opgeleid voor woolngla- spectrlcfr, t. b. c. en ecquetrice kinder verzorgsters, ambtenaresse kinderwetten kinderpolitie reclasseering,wijkverpleeg ster, assistente leeszalen enz. terwijl meisjes, die later geen vaste betrekking willen aanvaarden, zich sociaal kunnen ontwikkelen en desgewenschtook enkele lessen als toehoorsters kunnen volgen. De Directeur der school Mr. M. P.M. De 2e Zondag in Juli is er weer en daarmee de Waalwijksche kermis (misschien de laatste maal op dit tijd- stip). De verschillende vereenigingen en café's hebben gezorgd voor de noodige uitvoeringen, bals en strijkjes, zoodat op dit gebied heel wat valt te genieten, terwijl de Witte Bioscoop de geheele week voor een uitnemend programma zorgt, wat zeer zeker voor velen een uitnemende uitspanning is. De markt zal bezet zijn met de vol-1 gende vermakelijkheden: Stoomcarousel en Zweefmolen van Janvier, een open draaimolen van H. Giesen, een acro- batentent van J.Turlar, een schommel, voorts tal van koek-, oliebollen-, paling-, zuur- en galanteriekramen en andere kleinere gelegenheden, zoodat het kermisterrein goed bezet is. Wel is 't jammer dat weer geen z.g poffertjes- kraam is gekomen, dat hoort er zoo I bij thuis en we gelooven dat dit het bezoek wel zou bevorderen. Ten slotte aan allen een prettige en gepaste kermis. Het aan natuurschoon zoo rijke Oisterwijk ziet, ook wat eerste klas inrichtingen van ontspanning betreft, zich steeds meer en meer geplaatst in een modern millieu. Een der mooiste en grootste attracties op dit gebied is zeer zeker het schitterend gelegen hotel „Bosch en Ven". Voor een paar jaren verrees het op een der mooiste punten der pracht-omgeving. Een fraai, zeer comfortabel en modern ingericht hotel, dat voorbeschikt leek om zeer vele logé's uit alle deelen des lands tot zich te trekken, èn om de inrichting èn om de mooie ligging. Dit is echter in den beginne niet het geval geweest, tot het bestuur der exploitatie-maat schappij benoemde den tegenwoordi- gen directeur, den heer Hegeman. Deze wist als in één slag de situatie om te zetten en naast het hotel, onderging het geheele wezen een radicale wijzi- ging. Het ligt niet zoozeer in onze bedoe ling het hotel met zijn mooie kamers, zijn flinke zalen, zijn uitstekende keu ken, bediening en verzorging te be spreken, daarover roemen de gasten zonder uitzondering en het toenemend aantal logé's uit het geheele land is daarvoor de beste getuigenis, maar wij wenschen speciaal te wijzen op „Bosch en Vert" als prettig en chique doel i van zomer-uitstapjes der omgeving en niet 't minst der Langstraat. De mooie zalen, de aangename en tot een gezellig zitje noodende hals. de fraaie terrassen rondom, die een schitterend uitzicht geven, het uitne mend comfort voor auto's, paarden, rijwielen, enz., de gezellige teas, soirée-, concert- en vooral de zoo gewilde en fijne dansgelegenheid, dat alles zijn zaken, die met uitnemende muziek volop gelegenheid geven tot een werkelijk en gedistingeerd genot. „Bosch en Ven" levert vooral Zaterdags- en Zondag middag een prettig en gezellig millieu voor zeer vele Brabanters, die eens gezellig uit willen zijn, willen genieten van prachtige natuur, van het nieuwe badhuis of zweminrichting in 't Staal- bergven, van de mooie schilderijen tentoonstelling dichtbij of van het mooie strijkje met of zonder dansing attraction, met uitstekende bediening daarenboven Daarvoor is hier een uitnemende gele genheid en alles in stijl en op 't juiste peil, waarom wij de ondernemende directie gaarne een groeiend succes toewenschen. Naar aanleiding van het groote filmwerk „Hannele's Hemelvaart", dat de Witte Bioscoop gedurende de ker misdagen geven zal, schrijft men ons als volgt Het is geen gemakkelijke taak om een werk van den grooten dichter Ge rard Hauptmann zóó op de film te brengen dat men daarmee den genialen, gevoeligen kunstenaar geen oneer aan doet, doch allerwege een sterke be wondering is voor den dichter, wiens arbeid wordt benut door talentvolle voorgangers van een nieuwe kunst richting. Er worden nieuwe banen be wandeld in de cinematografie. Steeds is er een zoeken en tasten naar moge lijkheden die er zijn. Want elkeen is zich bewust dat men nog lang niet op die hoogte is, die bereikt kan worden, 't Is een zoeken en tasten om dat te brengen wat de cinematografie uit de sfeer van de laatste jaren rukt, namelijk een verfilming van allerlei realistische gegevens. Hoe meer de werkelijke kun stenaars zich interesseeren voor de film, hoe minder deze zich te hoog, te goed of te voornaam achten, des te eerder zijn nieuwe wegen gevonden. Daarom is het een geluk dat een wer kelijk kunstenaar als Urban Gad zich i heeft gewijd aan de verfilming van Hauptmann's droomdicht: „Hannele's Hemelvaart,. Urban Gad heeft altijd optocht zoo noodig allegorisch zou wtf i kunnen worden genomen. HOtC©t VCrWlCl» I Ook de oificieele opening, cantate, enz. werden besproken en werden de data vastgesteld op 19 en 20 Aug. a s. Tot onze spijt vernemen we dat men in de St. Antoniusparochie nog niet tot het vormen eener buurtcom- missie is gekomen. Welke mannen pakken hier gezamenlijk de zaak eens aan 's avonds vanaf 8 uur Optreden van het Artistic—Ensemble van 1-3 uur. 31035 het betere genre films geleverd en trok daarbij steeds de fijn-psychologische uitwerking der verschillende karakters de aandacht. Men bemetkt dat hier een „artist van kop tot teen" aan het werk is geweest. De eerste opvoering werd gegeven van „Hannele's Hemelvaart" in de Staats-Opera te Berlijn voor een geheel volle zaal. Het werk maakte diepen indruk op alle aanwezigen en is sinds een succeswerk gebleven. Dat de di rectie der Witte Bioscoop er in ge slaagd is dit filmwerk te bekomen voor de a.s kermisdagen, mag op zichzelf al een succes genoemd worden en zullen de bioscoopbezoekers van Waal wijk en omstreken dit zeker weten te waardeeren door dit kunstwerk te gaan zien, waardoor zij zichzelf een groot genot zullen verschaffen, temeer waar voor zeer fijne begeleidende muziek is gezorgd. Zooals uit achterstaande adver tenties blijkt, geeft de heer Faveur, zijne oude traditie gewoon, met kermis weer z'n paar avonden geven in Musis, waarvan hij bij voorbaat weet dat ze druk bezocht zullen worden. Het pro gramma is weer verrijkt met de nieuw ste nummers en dat het een succesvol programma is, daarvan getuigen de recensies in de onderscheidene bladen, als „Nieuwe Koerier", „Huisgezin", „De Zoom" e. m. a. Zij alle roemen de door Faveur gegeven uitvoeringen, die met zorg zijn saamgesteld en zeer veel goeds bieden op allerlei gebied. Wij voorspellen den heer Faveur weer de gebruikelijke volle zaal en bet daaraan evenredige succes. Reeds in verschillende buurten zijn de collecten gehouden en we ver nemen tot ons genoegen, dat deze overal naar wensch slagen, neen, de verwach tingenverre overtreffen. Ongeveer ieder een, rijk en arm draagt gaarne 't zijne bij rekening houdende met den toestand, 't zij veel of weinig. Uitsonderingen zijn er natuurlijk altijder zijn omstandig heden die niet-geven billijken, maar wij betreuren het zoo dit is een uiting van gemis aan gemeenschapsgevoel. Meer zullen we er niet van zeggen, de buurtcommissies en W. B. kunnen tot nu toe buitengewoon tevreden zijn, De bewoners der buurt Noord- Braband-Hoek waren Woensdagavond opgeroepen ter vergadering in t café van den heer Ant. van Berkel. De op komst was goed en de buurtcommissie werd als volgt samengesteld J. Langermans, Voorzitter. H. Driessen, Secretaris, j. F. Marks, Penningmeester. Tot Commissarissen de heeren C. Aarts, G. Hens, C. de Jong, J. v. Oudheusden, Th. v. Rijen, Jos. Verwiel, L. Klijberg en W. van Heesch. Tot Eere Commissie de heeren: W. Timmermans Ch. Hoffmans, B. van Schijndel, P. van Scbijndel, E. W. Klijberg, A. Wijers en J B.Timmermans. Gisteren vergaderde eveneens bij den heer H. van Drunen de buurt Markt—Stationsstraat. De Commissie werd hier samengesteld als volgt: Jac. Plevier, Voorzitter. J. den Teuling, Secretaris. Th. van der Sanden, Penningmeester. Tot leden zijn gekozen de heeren L. van Adélberg, J. de Folter, P. v. Castricum, A. van Eijck, P Dekkers, A. Simons en A. de Bont Jr. Gisterenavond ten 9 uur werd in Hotel Verwiel eene vergadering gehou den van buurtcommissies en vereeni gingen met het bestuur van W. B. De opkomst was druk, waarover de voorzitter zijn vreugde te kennen gaf als bewijs van de groeiende belang stelling in de a.s. festiviteiten. Deze bijeenkomst gold in hoofdzaak de be spreking van den optocht en andere aangelegenheden de feesten betreffende. Besloten werd dat de vereenigingen en ook de buurtcommissies binnen 14 dagen aan den secretaris van W. B. zullen mededeelen of zij deelnemen aan den optocht enz om dan met de com missie voor den optocht, die de hoofd leiding zal behouden, de verdere samen stelling en verdeeling van den optocht te regelen, waar het in de bedoeling ligt, zoo eenigszins mogelijk, te komen tot een historischen optocht samengesteld uit verschillende groepen, op het uit gebeelde feit(en) betrekking hebbende. Op deze wijze zal een prachtig geheel verkregen worden, wat echter niet uit sluit, dat een ander gedeelte van den De heer G. van Imbeeck, leeraar Handelsschool alhier, heeft aan de Uni versiteit te Amsterdam met goed gevolg het Aanvullingsexamen Latijn afgelegd, overeenkomstig het Nieuw Academisch Statuut. Heden den 5 Juli overleed te voorm. Besoijen de heer H. v Liempt in den ouderdom van ruim 65 jaren. Vanaf 25 Augustus 1892 tot einde 1921, alzoo een tijdvak van bijna 30 jaren, heeft hij deze gemeente in getrouwe plichtsbetrachting als agent van politie gediend. Hij behoorde tot die categorie van politiedienaren, die schier door iedereen bemind, ook niet gewoon zijn op elke slak zout te leggen en toch ook weer elks ontzag hebben. Wij hadden hem zoo gaarne hier op aarde nog een welverdiende rust ge gund, doch 't heeft niet zoo mogen zijn. Op hem is ook van toepassing wat zooveler levenservaring is„Wan neer men 't krijgt naar zijn behagen, wordt men naar 't kerkhof heengedra gen". Moge hem een betere rust be reid zijn. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt te voorm. Besoijen in de Bediening des Woords voor te gaan Ds Louwe Kooijman uit voorm. Baard wijk. Donderdag den 5den Juli jl. were in het Hotel des Pays Bas te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van „Groningen". Alg. On derlinge Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 op gericht te Groningen, vanaf 1 Mei 1921 gevestigd te Utrecht. Uit het jaarverslag van den Directeur, den heer F. F. Leopold, bleek, dat in 1922 zeer belangrijke verliezen werden vergoed en toch, mede dank zij de reserve, de omslag zeer laag bleef. Blijkens het rapport van de com missie tot nazien der rekening en van den Accountant, den heer A. Versteege, werd de administratie in orde bevonden De aftredende Commissarissen wer den herkozen. De kermispotvereeniging „De Spaarzaamheid", gevestigd in het eafé van den heer J. v. d. Meijs-Passier, zal Maandag per Wavi een uitstapje maken naar Antwerpen Zondag zullen jonge dames een bloempje te koop komen aanbieden waarvan de baten zijn voor Herwon nen Levenskracht. Wij twijfelen er niet aan of ditmaal zullen de gemeentenaren, nu Herwon nen Levenskracht haar tweede lustrum viert in de komende dagen van ont spanning gaarne hun penningske geven voor dit zoo mooie doel. We zien ook rondom ons, wat op dit gebied door „Herwonnen Levenskracht" wordt ge daan, een reden temeer om eens flink n den zak te tasten Nhar wij vernemen bestaat er goede kans dat het electriciteitstarief voor krachtbedrijf aanmerkelijk zal wor den verminderd, een tijding die door de industrie zeker met blijdschap zal worden vernomen. Door den architect de heer Jos. van Ree werd 1.1 Maandag aanbesteed de buiten-verfwerken der scholen der Eerw. Zusters. Ingeschreven werd als volgt:Dn,on J. van Erp f °93 8U P Dekkers 595.— W. v. d Heijden 1 515 G. Hens f515 W Hens 448-~ Gegund aan den laagsten inschrijver. te geven door de 31039 Harmonie „DE VOLHARDING" in het café van den heer W. VAN HELVOIRT te v m. Baardwijk aanvang 12 uur. PRACHTIG PROGRAMMA. Wij meenen goed te doen onze lezers er op te wijzen dat het ver boden is zich op de terreinen te begeven van den Hoefswiel, daar te baden of te zwemmen, tenzij men daarvoor eene machtiging heeft ver kregen, welke kan worden aangevraagd bij den Inspecteur van politie alhier Wij maken onze lezers er op attent dat de navolgende overwegen geheel onbewaakt zijn, zoodat bij het passeeren de uiterste voorzichtigheid is geboden. De overweg tusschen het Station en de Besoijensche Steeg. De overweg tusschen de Putsteeg en de halte Baardwijk. De overweg bij de halte Baardwijk. De overweg tusschen de halte Baardwijk en het Drongelsche afwate ringskanaal en de overweg Jt>ij het Kanaal. Het komt ons voor dat het zeer wenschelijk is dat vooral op de scholen daarop eens met nadruk wordt ge wezen. Gisteren hield de Kamer van Koophandel voor de Langstraat alhier eene vergadering, waarvan verslag comt in 't volgend nummer. Door de politie alhier is gisteren gearresteerd de dienstbode A. B. uit Waspik voor eenige maanden geleden in dienstbetrekking bij den heer V. alhier. Het bleek dat deze eerbare van de gelegenheid om te stelen een ruim gebruik heeft gemaakt, althans behalve bij haar, (ze diende inmiddels te Breda), werden bij haar zuster en eenige andere personen te Waspik verschillende goederen, alle afkomstig van diefstal bij den heer V., in beslag genomen. Na eenige maien door den inspecteur ven politie aan een streng verhoor te zijn onderworpen, legde zij eene vol ledige bekentenis af. Morgen zal ze ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. Bij Kon. besluit van 2 dezer is, met ingang van 16 dezer, benoemd tot burgemeester der gemeenten Werken dam en de Werken en Sleeuwijk W. Beukenkamp, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Wonseradeel. Naar men ons mededeelt, verga derde Dinsdag 11. de R.K. Statenclub van Noordbrabant tot het stellen van candidaten voor het lidmaatschap der Eerste Kamer. Noordbrabant krijgt zeker 4 zetels. Bij stemming verwierf de heer Ant. van Rijen, wethouder van Tilburg, de 1 vierde plaats. De heer van Rijen wenschte een halven dag beraad en heeft thans aan de R.K. Statenclub medegedeeld, dat hij het behoorlijk vervullen van beide functies, het wethouderschap (sociale aangelegenheden) en het lidmaatschap der Eerste Kamer bezwaarlijk acht, zoodat hij een eventueele benoeming van de laatstgenoemde functie niet zal aanvaarden Vandaag komt de Statenclub opnieuw bijeen. De leden van Ged. Staten zijn allen herkozen. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 6 juli 1923, des namiddags ten 7 ure. N1EUWKU1JK, Met den pluk en het veilen der frambozen en bessen zal deze week een begin worden gemaakt. Het beschot hiervan is dit jaar vrij goed. HERPT. Alhier woedde een vreese- lijke brand. Het café van jan Ver hoeven is totaal afgebrand. Ook het woonhuis van H. Verhoeven is afge- brand. Bij Jan Verhoeven is alles een prooi der vlammen geworden. Met groote moeite heeft de vrouw de kinderen kunnen redden. Heel de inboedel, alsmede het hooi en stroo ging in de vlammen op. Ook van de harmonie „de Eendracht", die in het café gevestigd was, ging een groot gedeelte der instrumenten en der muziek verloren. Verzekering dekt de schade. Men meldt nader: Donderdagmorgen omstreeks 8 uur brak er brand uit in de boerderijen van J. Verhoeven (tevens café) en D. Verhoeven. De geheele inboedel met boerderijen waren weldra de prooi der vlammen. Na eerst de kinderen in veiligheid gebracht te hebben, kon met veel moeite het vee gered worden. Dank zij het krachtig optreden van de Herptsche en Heusdensche brandweer, die onder persoonlijke leiding stond van den Edelachtbaren Heer Burge meester van Eggelen met behulp van brandmeesters, was men om 9 uur den brand in zooverre meester, dat verdere uitbreiding was uitgesloten. Op een keurige wijze werd de orde gehandhaafd door de Brigade Konink lijke Marechaussée en gemeentepolitie uit Heusden en de gemeentepolitie uit Hedikhuizen. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Prov. Crt SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang.) A s. Zondag des v.m. 9 30 uur en des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv Kerk alhier op te treden de WelEd. Heer H. F. Schlemper, Can- didaat tot den H. Dienst te Utrecht. Mej. Borsten, onderwijzeres aan de Chr School alhier, is met ingang van 1 Octobera.s. in gelijke betrekking benoemd te Breda De leden der Geref. Knapen- vereeniging „Samuël" alhier, zullen

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9