^Tweede Blad. Provinciaal nieuws jv'unim. 64. Woensdag 1 Aug '23 - WAALWIJK, 31 Juli 1923. Mejuffrouw Louise A. M van lersel slaagde te 's Hage voor het exèttnen Engelsche M. O. akte A. Sij genoot hare opleiding aan de R. K. Leergangen te Tilburg. De heer A. J Mahieu behaalde defer dagen te 's Hage het diploma Duitsche Handelscorrespondentie „Mercurius" van de federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Ver- eeniging in Nederland Hij genoot zijne opleiding van den heer Odenkerken alhier. De heer Adr. van den Broek Jz. behaalde eveneens het Mercurius- diploma Duitsche Handelscorrespon dentie, daarvoor opgeleid door den heer Odenkerken. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer Antoon van Oostrum te Dongen slaagde te Rotterdam voor het Mercurius-Examen Fransche Handels correspondentie. Geslaagde genoot opleiding bij den Heer L, Rutges te Geertruidenberg. - Voor 't practijk-examen Ned. R. K. Middenstandsbond afgenomen door de Vereeniging van Leeraren, zijn o.m geslaagd voor het handelsdiploma boekhouden, de heeren J. Th P. M. Werners te 's-Bosch, P. J. v d. Boom te Kaatsheuvel, W. C. van Boeschoten te Dongen en C. M. Vesters te Drunen Nu Zaterdagavond het comité van den optocht met de buurt-com- missies de historische optocht heeft gegroepeerd en verdeeld, zijn wij in staat het programma, zij het dan nog niet officieel en slechts voorloopig hier weer te geven Vooral de optocht die geheel historisch wordt gehouden, belooft zeer veel, Het voorloopig programma luidt als volgt Zondag 19 Augustus 12 uur: Officieele aankondiging der feestelijkheden ter herdenking van het jubileum van Hare Majesteit de Koningin, door hertog jan van Brabant, (die in 1304 aan Waalwijk de stede rechten verleende) omgeven door een schitterenden stoet van edellieden 12' |2 uurMatinées. 4'jj uur: Groote Jubileums-Cantate door plm 300 zangeressen en zangers 6 uurConcert. 8 uurMuzikale rondgang, waarna Avondconcert. Maandag 20 Augustus 9'j2 uur: Vliegerwedstrijden. Kinder- en Volksspelen. l'|2 uur: Groote Historische optocht vanaf 1300 tot op heden. (Ruitergroepen, voetgroepen, praal wagens) plm. 300 personen, 60 paarden, enz. enz, 7 uur: (Het comité is in onder handeling over 't geven van een groote gymnastische Luchtbalonvaart door de fucht-acrobaten Irma en Paul Wilson. 8'|2 uur: Schitterend Slot-Concert. Wij gelooven dat het een programma is, waar we weer mee voor den dag kunnen komen en het zal, als altijc, weer stagen, als ieder daaraan met volle ambitie meewerkt. We schreven dat de groepen voor den optocht verdeeld zijn, een paar zijn er echter nog beschikbaar en wij spreken met de commissie de hoop uit dat deze spoedig nog worden genomen door vereenigingen of anderszins. De reclame-optocht voor de a s feestelijkheden, die de gezamenlijke buurten zich voorstellen te houden, belooft schitterend te zullea worden Het wordt een tocht met versierde auto's, opgeluisterd met muziek door de geheele omgeving, waar duizenden reclames zullen worden verspreid. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H. M. Koningin Emma op Donderdag 2 Aug. a.s., zal des avonds ten 8 uur door de Harmonie een muzikale wandeling worden gehouden. Afmarsch vanaf den Gildenbond door voormalig Baardwijk, terug door de Nieuwstraat naar het vereenigings- lokaal. De gordon-setter „Ego" van den heer Willem Eibers alhier, be haalde 1.1. Zondag op de hondenten toonstelling te Boxtel, den len prijs in de open klasse en een specialen prijs De Holl. Herder Apoletto van den heer J. Pulles, behaalde in de jeugdklasse, den eerste-, eere- en speciaal-prijs. In de open klasse den derden prijs met zeer goed. De D. H. „Astor" van den heer G. Cooymans behaalde den 3en prijs in de jeugd- en den 3en prijs in de aanmoedigingsklasse en een speciale prijs. Te Leiden overleed Dinsdag vrij plotseling in den ouderdom van 26 jaren, de heer Ir Jozef Jansen, benoemd leeraar aan de Hoogere Handelsschool. Maandag is men begonnen met den bouw der nieuwe kerk. Naar aanleiding van het raads besluit om de Grootestraat vanaf het Hoekeinde tot aan de Besoijensche Steeg Groote Straat te noemen, kunnen wij de opmerking niet weerhouden dat men daar niet mee bereikt wat men bereiken moet. Want hoe zal men zich nu uitdruk ken indien men wil noemen b.v. de Ned Herv Kerk hier of in voorma lig Besoijen Hetzelfde geldt voor de Zusterschool e.m a. zaken. Beter ware het o i. geweest het gedeelte vanaf de Besoijensche Steeg tot aan de Zomer dijk Verlengde Grootestraat te noemen of een andere naam te geven. Thans diende men alle nummers precies te weten Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat in den tuin van den heer K. Maas te voorm. Baardwijk een peereboom thans voor de derde maal in dit seizoen bloesem draagt. Gelijk men weet is de vroegere openbare school in voorm. Baardwijk eenigen tijd geleden in erfpacht over gegaan aan het R.K, Kerkbestuur van St, Clemens. Dit heeft er geen gras over laten groeien en reeds den eersten Zondag nadat bedoeld raadsbesluit gevallen was, werd er de gewone bijeenkomst van het Jongenspatronaat in gehouden waartoe de zaal toen reeds aardig was ingericht. Met den meesten spoed is men daarna begonnen met het inrichten van een tooneei. Ook dit werk nadert thans zijn voltooiing en eenieder is vol bewonde ring over de prachtige, grootste in richting er van Het wordt een der beste en grootste concertzalen in onze gemeente. Wij hopen op de inrichting enz. van een en ander bij de officieele opening, welke vermoedelijk in Sept. zal plaats hebben nog nader terug te comen. Aanstonds nadat de oude school aan het Kerkbestuur was overgegaan ïoorde men spreken van plannen tot oprichting eener harmonie, doch waar die vroeger reeds zoo vaak geopperd waren, doch deze steeds in hoofdzaak op finantieele moeilijkheden afstuitten, haaldde men er ongeloovig de schou ders voor op. Doch Kapelaan van Berkel, die voorzeker wel de ziel van deze beweging mag worden genoemd, dacht er anders over. Hij heeft de zaak thans flink aangepakt en is bij de parochianen eene collecte gaan houden Reeds na enkele bezoeken kon hij ons de verzekering geven dat de op richting eener harmonie definitief vast stond en zij reeds spoedig hare repetities zou kunnen aanvangen. Dezer dagen gaat zijn Eerw. naar het buitenland teneinde de verschillende instrumenten aan te koopen. Spoedig zal dus onze lang ge koesterde wensch in vervulling gaan, dank zij den onvermoeiden ijver van Kapelaan Berkei en de vrijgevigheid der parochianen, waarop vooral den laatsten tijd zoo vaak een beroep wordt gedaan. VLIJMEN. Zondag w;rd alhier het groote Bondsfestlvai gehouden, waar- aaa behalve de boudsha'mouiën uit Vlijmen, Haarsteeg, Nleuwkuijk. Draoen en Hï p', ook deelaamen als gasten de fanfare de H. Familie uit Heusden ets do harmonie uit Hdvolrt. Tegea a le veswachiiag In was hei weer, dat 's moigens zeer slecht was, legea den middag vrij gunstig, zoodat de fasUvlteiiea doorgang konden vin den. Nadat de deelnemende gezelschap pen door da resp. commissarissen tn de daartoe aangewezen caté's bij hun aankomst !o de gemeente waren ver welkomd, werd al spelende naar het raadhuis gemarcheerd, alwaar de of ficieele ontvangst zou plaats vinden. De geheele raadzaal was gevuld met de deputatie» der gezelschappen, bestuur der harmonie Concordia en geaoodig- den, toen burgemeester van de Ven namens de gemeente Vlijmen een hatteüjk woord van welkom toeilep aan de deelnemende gezelschappen en daarbij een lofrede hield op de schoone rmnst der muziek Da bondspresident, de heer Prinsen beantwoordde deze welkomstrede met een hartelijk woord van dank sa waasdeering voor de vriendelijke ontvangst door het ge meen cbes uur en sprak daaibij de hoop uit, dat dit festival mocht slagen en de aangenaamste herinneringen zou achterlaten bij de deelnemende vereetiigingeo. Nadat de president der hatmonie Concordia, Vlijmen, de wei- edelgestr. heer Tacx hst festival met een toepasselijke toespraak voor ge opend had verklaard, werd de eerewijn aangeboden. Iatusschen hadden alle deelnemende gezelschappen zich buiten voor het raadhuis opgesteld, om onder leldlag van directeur van Helvoirt den feest- marsch te spelea, die zoo keurig werd uitgevoerd, dat verzocht werd dezen nog eeas te herhalen. Na sfloop hiervan werd een stoet gevormd om gezamenlijk een kleine muzikale wandeling te maken naar het feestterrein van den heer F. L. Prinsen, alwaar het festival gehouden werd. Precies op dea aangekondigden tijd werd met het festival begonnen en werden door elk der deelnemende ge zelschappen twee nummers ten gehoore gebracht. Dat deze in den smaak vielen bij hst talrijk aanwezige publiek, bleek uit het herhaaldelijk en langdurig ap plaus na het einde van elk nummer. Ook ds stemming onder de deelae- reisis was prachtig en uit de talrijke toespraken op de deelnemende gezel-1 schappen, den bondspresident ea de j ontvangende vereeniging bleek, hoe zeer men over de leiding van dit fes tival tevreden was. Een woord van dank mag dan ook niet onthouden worden aaa den bondspresident ea de harmonie «Concordia* voor de wsjze waarop zij dit bondsfesii val heeft ge organiseerd. VLIJMEN. Vergadering van den Raad der Gemeente op Donderdag 2 Augustus 1923 des n.m. ten 7 uu\ Punten van behandeling I. Ingekomen stukken. 2- Gemeenteverslag 1922. 3. Onderzoek der geloofsbrieven en toelatlog van de benoemde raadsleden. 4. Oatblndlng en herbenoeming Commissie tot wering van schoolver zuim. 5. Goedkeuring rekening Gezond heids Commissie 1922, 6. Verzoek van ds R.K. Jongen Boerenstand om een subsidie met voorstel van B. ea W. 7. Verzoek aan de Carnaval Club >Vlijmensche Belang* om subsidie voor de viering vaa het regeeringsjubilé vaa H. M de Koningin met voorstel van B. en W. 8. Aangehouden voorstel tot ophef fiog van de Buurtcommissie stilzetten der torenklok. 9. Aangehouden voorstel tot ophef- fiag van de Huurcommissle. 10. Voorstel van B. en W. tot op heffing van do cursus voor vervolgon derwijs aan de O. L School. II. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van art. 13 eerste lid der bouw verordening. 12. Voorstel van B, en W. tot teekenning van een subsidie voor In vordering van niet betaalde schoolgeld. 13. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlcenlng voos: werkverschaffing. 14. Verzoek van J. Hermans om omheffiag van overschrtjd'ng van de rooilij o. 15. Aanbieding der Gemsentereke- ning over 1922. WASPIK. De drukte op de scheeps- oouwwerven neemt geregeld toe. Op een tweetal werven, nl. die der firma Ruijtenberg en Rijsdijk. zijn dezer dagen ppnieuw een vijftiental werklieden aan* gesteld. Tegen oudergewoonte gaf de Harmonie Zaterdagavond Inplaats van op Zondag een concert op de kiosk la het dorp. Als altijd was er weer veel belangstelling. De prijs der boter is weer met 10 cent per pond verhoogd en gebracht op f 1.05. Zondagmiddag werd In de har moniezaal door de kinderen het St. Annafeesijs gevierd, waarbij vele ouders vooral de moeders, tegenwoordig waren. De kleinen genoten naar hartelust. - Onder alle H. Missen hield de ZeerEerw. Heer A. Langer wei f eene gemoedelijke afscheidsrede. Hij dankte allen voor de hartelijke vriendschap en voor alles wat men voor hem had ge daan, gedurende de afgtloopen maan den, verzocht om den geestelijken en stoffelijken steun bij zijn apostolischen arbeid en riep ten sio te allen een hartelijk vaarwel toe. Onze geachte dorpsgenoot, de heer A. Tabbers, die in D ecember van het vorige jaar zijn diploma boekhou den haalde voor de vereeniging van Leeraren en tevens voor «Mercurius*, slaagde thans te Rotterdam voor ziln txunen Engelsche en Duitsche han delscorrespondentie. Wanneer we in aanmerking nemen, dat hij thans pas 18 jaar Is, dan kunnen we ervan over tuigd zijn. dat hij zich in den kortst mogelijken tijd zal klaar maken voor Fransche en Spaansche handelscorres pondentie, zooals hij z'ch heeft voorge nomen. Hij ontving zijn opleiding voor Engelsch van den herr De Vries, airecteur der Hoogere Handelsschool te Waalwijk ea voor Dultsch bij den heer J. Odekerken, leeraar aan dezelfde onderwijsinrichting. Voor leeraren ea leerling voorwaar een schitterend suc ces 1 Het paard van dea landbouwer M. L. sloeg hedenmorgen op hol, met het treurig gevolg, dat zijn zoon onder het rad der met biels zwaar ge laden kar geraakte en de heele vrach' over zijn lichaam kreeg. Geestelijke en geneeskundige hulp waren dadelijk I aanwezig, benevens de Eerw. Zuster WijkvcpleegsScr van het W. G. K. Binnengedragen bij den landbouwer W. de Boni, waar hij liefderijk ver zorgd werd, werd hij door den Wel- Eerw. Heer Wolters, kapelaan voorzien van de laatste HH. Sacramenten en vervolgens per brancard van het W. G. K. naar het Liefdegesticht te Raams- donksveer overgebracht. Kunnen we de hulpvaardigheid der fam. De Boat en van meer anderen niet genoeg prijzen, een eeresaluut moet hier ge bracht aan de Eerw. Zuster Wijkver pleegster, die als een engel van barm hartigheid naast den ongelukkige ne- derknielde eu aan hem hare onverbe terlijke, liefderijkste zorgen besteedde. Nader vernemen we dat hij spoedig aa aankomst in bet R.K Liefdegesticht aan de gevolgen is overleden! Wel treurig. Openbare vergadering va» den raad dezer gemeente op Vrijdag drie Augustus de namiddags 4 uur. Door het slippen der fi-:ts, kwam zekere W. gisteravond te vallen, waar door hij zijn schouder brak. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. MADE. De jachthond van den heer A. de W. werd Dinsdag door eene auto overreden en daarbij gedood. Onze dorpsgenoot, bakker P v. Tetering behaalde op den te Arnhem gehouden wedstrijd met zijn wittebrood den derden prijs, nl. een speculaas snijmachine. Circus Libot, dat Zondag, Maan dag en Dinsdag voorstellingen gaf, mocht zich, tijd en omstandigheden in aanmerking genomen, in een vrij druk bezoek verheugen. Zekere L. alhier was Zondag op de kermis te Geertruidenberg zoo danig met een bierflesch bewerkt, dat hij zich bij den dokter moest laten verbinden. Het staat thans vast, dat alhier eene R.K. Bijzondere school komt. Door de Eerw. Heeren Pastoor en Kapelaans, werden de eerste stappen hiertoe reeds gedaan. De verschillende perceelen bouw terrein van de bouwvereeniging alhier werden Zaterdag in „De Korenbeurs" ingezet als volgt Koop 1. J. J. v. d. Elshout f490. Koop 2. C. L Nollen f 440 <oop 3. Th. Rovers f 400 <oop 4. W. Kooijman f 410.— <oop 5. Th. Rovers f 380.— (oop 6 Th. Blijlevens f 460.— <oop 7. W. Kooijman f460. Verhoogd werden Koop 3 door Th. Rovers met f 20.— staat dus op f 420. Koop 4 door Th. Rovers met f 10. staat dus op f 420.— Koop 5 door A. v. Beek met f 45 staat dus op f 425. Koop 6 door A. v. Beek met f 40 staat dus op f 500,— Koop 7 door F. J. v. d. Reijt met 90.— staat dus op f 550 De heer H. Looze, volontair ter secretarie alhier slaagde dezer dagen voor het voorbereidend examen ge- meente-adminisiratie. DUSSEN. De heer Aat. vaa Rooij alhier houdt sedert een heelen tijd een aap als huisdier. Nu hebben alle huis dieren hun plichten, z.oais b.v. een hond te wakee, een kat laat de muizen verdwijnen, enz., dus ook «Carolina*, zoo noemt men de aap, moest een plicht hebben. Welnu, genoemde per soon heeft een kersenboom staan, waarvan de kersen beginnen te rijpen en zooais altijd kwam er veel bezoek van spreeuwen. Men kon ze er haast niet uithouden, doch men kwam op o idéé«Carolina* zou voorfaan de spreeuwen moeten verdfijvea. Men legde haaf daarvoor aan zijn ketting vast onder den boom, een bel in den boom, daaraan een touw met een hou.je be vestigd ea ah er nu spreeuwen komen, trekt «Carolina* even aan het touwtje en de spreeuwen zijn gevlogen. Men begrijpt dat aile voorbijgangers eens even bleven staan om dit schouw spel gade te slaan, vooral de kinderen hadden er veel plelzier 1st. 't Is dan ook werkelijk een mooi gezicht om «Carolina* zoo bezig te zlec, vooral daar het dier zoo mooi z^n plicht vervult door aan dat touwtje te trekken. nog duur men besteedt nog f 4 a f 5 per H.L. De prijs der boter is thans ver hoogd tot f 2.10 per K.G ea dan kon men deze week nog haast geen boter bekomen. -- Met ingang van 1 Augustus is A. C. van Luxemburg alhier benoemd tot hulpbesteiler der posterijen In de plaats van dea heer J. Wijtvüet, die wan postbode tot waarn. kantoorhouder is benoemd en zal dus onze gemeente met een bode verminderd worden. Ook zal met ingang van dien datum de tpiddagbestelling komen te vervallen en zullen ook de andere bestellingen gewijzigd worden. Dit alles vanwege de bezuiniging. Maandagmiddag had onder voor zitterschap van dea Hoofdingenieur de heer Ke. ssemakers uit 'a Bosch esne belangrijke vergadering plaats in Hotel Heessels om de plannen te bespreken tot vereeniging van al de waterschappen uit het land van Heusden en Altena. Onder de aanwezigen merkte men o.a. op de Edeiachtb. heeren Burge meesters vao Dussen, Andel en Wijk, overigens waien het voorzitters en bestuursleden van de verschillende waterschappen uit de in deze streek liggende gemeenten. Deze vergadering werd door onge veer 50 personen bijgewoond, doch uit de debatten kon men merken dat het meerendeel tegen deze vereeniging was en er werd druk gebruik van gemaakt om te debatteeren. De vergadering begon te half twaalf en eindigde, zonder dat veei succes ts boeken was, eerst te half vijf. De heeren spraken hunne tevreden heid uit over de mooi ingerichte ver gaderzaal, alsook over de bediening. Eea kind van W. D. viel te water» Ds moeder bemerkte het spoedig en kon haar kleine op het droge brengen. - Vrijdagavond omstreeks 10 uur dreven over onze gemeente zware rook wolken en kou men groote vlammen zien in de verte, richting Biesbosch. Of 't een brand was of voor aardig heid stokea is nog niet bekend, DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 4 Aug. a.s. des namiddags te 3 uur. Agenda Da Burgemeester van Dussen maakt bekend dat aan 4 personen der lichting 1924 uit deze gemeente, na onderzoek door Ged. S aten, vrijstelling wegens broederdienst is verleend, n.L: C J. M. van der Pluilm, J. Saaner, F. A. van Tllborg en C. H. Verbunt, en aan J. A. Raams en A. J. vanVclt- hoven voorlooplge vrijstelling wegens broederdienst. De hond van den heer A. H. alhier, welke als waakhond bij het kippenhok lag, beet een kip dood. Dus die kent nog eens zijn plicht. Er zijn dit jaar haast geen peren of nooten, doch appelen z^rt er in overvloed. - De aardappelen blijven steeds EETHEN EN DRONGELEN. De 29a Juli was voor de Nederl. Herv. Gemeente alhier een gewichtige ea blijde dag. De vacature, voor 2'/2 jaar ontstaan door het vertrek van Ds. F. van A«cb, werd weer vervuld. Ia de voormladaggodsdieostoefening werd de Candldaat tot den Heiligen Dienst, j. J wan den Berg van Applngedam, tot ziju ambt ingeleid door Ds. J. Willemze, van G'oningea. In eea leer rede over I Tbè.salonicensea 2 4 vestigde deze de aandacht op de «wijze, waarop ds rechte diesaren des Woords het Woord bedienen». Uitgaande van Paulus veiklaiitsg «alzoo spreken wij», werd overwogen1. hoe zij spreken, 2. waarom zij niet anders kunnen spreken, 3. wat daaruit voor ds Ge meente voortvloeit. Daar in geen jaren hier een candidaat intrede had gedaan, was voor de Gemeente treffend het oogenblik der plechtige handoplegging, waaraan met dea bevestiger deelnam de consulent, Ds. C, G. Gobius du Sart, van Wijk. Daaibij zong de Ge meente baren jongen leeraar toe Psalm 81 12. Des namiddags deed deze zijne intrede met eene prediking over 2 Petr. 119a «Ea wij hebben het Profetische Woord, dat zeer vast is». Aangaande dat «Profetische Woord» stelde hij in het licht, «dat het, ook öas gegeven is 1. als betrouwbaar, 2. tot onderzoek, 3. als voorwerp der Evangeliebediening. Zoo werd het Woord Gods ia het middelpunt gezet, het «geschreven Woord», dat onmisbaar Is voor het leven der Gemeente des Heeren. De bazuin gaf geen onzeker geluid. Dat heeft de talrijke schare, die het kerk gebouw tot in alle hoeken vulde, gevoeid, zooals wel bleek uit de opgewektheid en de kracht, waarmee zij op ultnoodi- ging van dsn consulent haren nieuwen leeraar den zegen des Heeren toebad met de bekende regelen van Ps. 134 3. Niet alleen de Gemeente, maar ook de Ring betoonde groote belangstelling. Wie niet door predikdienst verhinderd was, was aanwezig, nl. de Predikanten Tjdma uit Veen, Rijneoberg uit Gen- deren, van Luiterveld uit Dussea bovendien nog Ds. Bieshaar uit Den Haag. Ds. Gobius du Sart sprak den nieuwen predikant toe als consulent ca namens den Ring. Hoewel Keikeraad en Gemeente dankbaar zijn voor de uitnemende hulp, hun door de Ringpredlkanten, inzonder heid door den consulent, bewezen, zijn zij toch blijde, weer een eigen predi kant in hun midden te hebben, die hen wil dienen met het Woord des Heeren alleen. Zegene de Heere zijnen dienst in Eethen en Drongelen, opdat Zijn Woord velen wijs maken tot zaligheid, door het geloof hetwelk in Christus Jezus is. Doe Hij waasheid wordea ifiïo vu ui mu 16. WtHlglne der begrooMng 1923. SPRANG-CAPELLE. (Voorm. Sprang.) Nu j.l. Vrijdag in zijn vergadering, dooi den Raad der gemeente Sprang-Capelle, met 8 tegen 3 stemmen een voorstel van Burg. en Weth. is aangenomen tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis in het centrum der nieuwe gemeente (Vrjjh.-Capelle), is men in voormalig Capelle, met een inteekenlijst een actie begonnen om l>\j Ged. Staten aan te dringen aan genoemd Raadsbesluit hunne goedkeuring te onthouden. Daartegen is men thans ook hier met een inteekenlijst. aan het werk gegaan, om bij Ged. Staten aan te dringen tot goedkeuring van genoemd Raadsbesluit. Op deze lijst wordt alhier algemeen geteekend. Maandagmorgen had alhier een onge val plaats wat betrekkelijk gced is afge- loopen. Bij de bocht aan „den Hoek" alhier reden een dame per fiets en de voermans wagen van v. d. B. tegen elkaar, waardoor de dame onder het paard kwam te vallen. De wagen stond gelukkig spoedig stil. De dame had zich echter zoodanig bezeerd, dat zij bij V. alhier moest worden binnengedra gen. Mej. Bokhout, tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd tot onderwijzeres te Spakenburg. Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de maand Juli 1923 voor de Rijkspost spaarbank Ingelegd 3844.60 en Terugbe taald 2997.15. WASPIK. De heer A. Schenkels behaalde het Mercurius-diploma Duitsche Handels correspondentie. Hij ontving zijn opleiding van den heer Odenkerken te Waalwijk. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Vaststelling rekening en begrooting Burgerlijk Armbestuur. Rekening en begrooting Vleesehkeu- ringsdienst. 4. Aangaan geldleening. Wijziging polijtieverprdening betref fende sluitingsuur café's. 6. Ontslag onderwijzeres wijk C. 7. Ontslag onderwijzers vervolgonderw.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5