Nieuws uit Kaatsheuvel Sport. Gemeenteraad. Marktberichten. Gemengd Nieuws. flieuws oit flensden. meer er» meer, wat Pet us op bet tekst woord der intreerede laat volgen »en gil doet wel, dat gij daarop ,acht heb», &I3 op een licht, schijnende Jn eene duistere plaats, totdat de dag aanlicht en da morgenster opga in uwe hartrc BREDA. Te Breda is gisteren een groote reclame-marktdag gehouden, waaraan een officieel karakter verleend is door de mede werking van het voltallige college van B. en \Vdat door de marktkooplieden is ont vangen en de etalages bezichtigd heeft, ter wijl het gemeentebestuur heeft toegelaten dat eenige ambtenaren in dienst der ge meente, waaronder ook den directeur der openbare werken, hebben zitting genomftn in de jury voor de marktetalages. Ook beeft de gemeente voor deze gelegenheid verlof gegeven tot het plaatsen van eere- bogen, waarop de woorden voorkomen„De markt treedt prijsregelend op". Onder den middenstand van Breda heerscht groote ontstemming en men spreekt van het begin van een marktoorlog te Breda. LOON-OP-ZAND. Ook hier zal de 25-jarige regeering van H. M. de Ko ningin herdacht worden, zij het ook met het oog op den slechten tijd op eenvoudige wijze. Een comité heeft zich daartoe reeds gevormd. De „Heideschutters" geven op 12 Aug. a.s. een groot nationaal con cours op het geweer. De prachtige prijzen zijn ter bezichtiging gesteld bij den heer P. v. Leest, smid alhier, Het is beslist, dat we hier een nieuw klooster en ook een gasthuis krijgen. Door het liefdegesticht „St Gerlachus" zijn bereids bij het bouw terrein pl.m. 2V2 H.A. teelland aange kocht. Heusdco, 31 Juli 1923. Zaterdag kwam de auto, waarin de Eerw. Overste van 't Liefdegesticht gezeten was met een andere zuster, onder Elshout in botsing niet een vrachtauto Door den schok bekwam de Eerw. Moeder zoo'n verwonding, dat zij een paar dagen 't bed moest houden. Naar we vernemen is haar *j reeds belangrijk verbeterd, zoodat ze er geen blijvende gevolgen van za ondervinden. Te 's-Hage slaagde voor de akte teekenen (L. O.) de heer M. van der Pol. Zondagmiddag zou de Fanfare „De H. Familie", die onlangs gere construeerd is, gaan deelnemen aan 't festival te Vlijmen. Alvorens te ver trekken, had ze de attentie een aubade te brengen aan den Z.E. Heer Pastoor, haar beschermheer. Hoewel pas zeer korten tijd gerepe teerd wordt, moet geconstateerd worden dat, wat ten gehoore werd gebracht, reeds uitstekend voldeed en ieders verwachting overtrof. Moge zij zoo voortgaan Deze week nam Mej. H. J. Dissel, hoofd der Bewaarschool, wegens be noeming te Baarn, afscheid van hare leerlingen. Bij die gelegenheid werd zij zeer verrast door de aanbieding van meerdere luxe geschenken, w.o. vooral de aandacht trok een keurig album met prachtige penteekeningen, vervaar digd door Mevr. Auër, werkelijk een voorwerp een kunstenaar met de pen waardig. De Heer A A. F. Verhoeven alhier, onderwijzer aan de R K. jongens school te Elshout, is tegen 1 Nov. eervol ontslag verleend wegens over compleet. Kaatsheuvel, 1 Aug. '23. De heer P. Jansen alhier slaagde voor het diploma Mercurius Nederl. Handelscor. Geslaagde genoot zijn op leiding van den heer N C. v. Kuijk onderwijzer aan de M.U.L.O school alhier, De heer J. Leenaerts is benoemd tot waarnemend Hoofd der O L. school No. I tijdens de vacature B. H. v. Rooij met ingang van 16 Aug. e k. Zondag maakte in onze gemeente een drietal zigeuners de ronde met drie dansende beren. Begrijpelijk had dit veel bekijks daar alleen de ouderen zich de zoogenaamde berenleiders nog kunnen herinneren. Zondag j.l. had in de parochie van Berkdijk het feest der H. Kinds heid plaats. De feestelijkheden werden om drie uur n.m. geopend met een plechtig lof waaronder predicate van den Eerwaarden Pater P. Glaudemans. Om vier uur had voor de jongens school de opstelling van den stoet plaats als volgtMandarijn te paard, groep voorstellende Geloof, Hoop en Liefde, een andere de Martelaressen Ursula, Agnes en St. Cecilia, drie Koningen te paard met pages, een praalwagen voorstellende het Huisje van Nazareth, Koningin Elisabeth met vrouwtjes, verder nog de strijdende lijdende en zegepralende kerk, terwijl het geheel nog werd opgeluisterd door verschillende patertjes negertjes bruid jes en dergelijke. De stoet werd wat het muzikale gedeelte betreft opge luisterd dour de nog slechts kort op gerichte Harmonie „St Jan". Het gehee! maakte een voortreffeiijken indruk en' de groote menigte welke van heinde en verre was gekomen om den stoet te zien was vol lof over hetgeen hier getoond werd Hetzou ons te ver voe ren alle groepen afzonderlijk ie be schrijven. Laten wij er ons slechts toe bepalen te vermelden, dat het geheel prachtig was. Alleen zij vermeld dat de praalwagen voorstellende het Huisje van Nazareth bijzonder de aandacht trok en komt de ontwerpers en samen stellers er van een speciaal woord van lof toe. Ook aan de harmonie St Jan komt een woord van lof toe voor de welwillende medewerking. Ten slotte zij nog hulde gebracht aan den Zeer Eerwaarden Heer pastoor van Enschot en het personeel der beide scholen en van deze laatsten niet het minst aan het Hoofd der jongensschool de heer A. de Bruin voor de veie moeite en opofferingen welke zij zich getroost hebben om dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen Het bestuur van de Harmonie St. Jan te Berkdijk is thans definitief samengesteld en bestaat uit de volgende Heeren Eerevoorzitter de ZeerEer- waarde Heer van Enschot, pastoor der parochie. Voorzitter de heer A. H. de Bruin, Secretaris Th. Ligtvoet, Com missarissen W. van Kuijk en M. van Boxtel. Wij twijfelen er geenzins aan dat met een dergelijk bestuur St. Jan spoedig tot grooten bloei zal komen Met ingang van 16 September e.k. is tot onderwijzer aan de R.K. Jongens school te Berkdijk benoemd de heer J. van Rossum uit Dongen, Wij kunnen thans mededeelen, dat de sigarenfabriek welke in onze ge meente wordt opgericht, wordt gebouwd voor rekening van den Heer J. van Boekei te 's Bosch. Het werk wordt uitgevoerd door den aannemer H. van Heertum te 's Bosch onder leiding van den Heer A. Graafland architect te Rosmalen. Reeds is met het uitgraven begonnen en getracht zal worden met plus minus zes weken de fabriek in zooverre gereed te hebben dat de noodige maatregelen voor defabricage kunnen getroffen worden. Waar de Schoenindustrie nagenoeg de eenige bron van inkomsten in onze gemeente vormt, kunnen wij de vestiging van dergelijke zaken niet anders dan met genoegen constateeren. Wij wenschen den ondernemer dan ook veel succes toe. H.E.C. L.l. Zoodag zijn de eerste wedstrijden gespeeld om de H.E.C.-bekers. Hst weer zag er des morgens hop loos uit. Het was regen ea nog eens regen, maar tegen den middag klaarde het toch op en 's mid dags was het prachtig voetbalweer. Niettegenstaande er veel water gevallen v/as, was het terrein toch best. De eerste wedstrijd, W.S.C.R W.B., Is erëivdJgd in een overwinning voor W.S C. Is het begin pakt R.W-B stevig aan en reeds na 10 min. spelen geeft de recb sbuitea van R.W.B. door een mooi schot zijn club de leiding, Daarna gaat het spel tegeu elkaar op. Ais bij ecu aanval van W.SC. de iicksbuhert mooi voorzet, bewerkt een der R.W.B -backs den bal met de hand waarvoor de scheidsrechter een peaai'y toekent, die onhoudbaar wordt lagescboter. 1-1. R.W.B, vferkt hard, maar kan toch niet beletten dat de linksbinnen van W.S.C. met eee mooie kopbal de stand op 21 brengt. Hiermee gaat de rust in. Na den aftrap weer hetzelfde vlugge spel. De voor hoede van W.S.C. is echrer gevaarlijker en weet den stand tot 3-1 op te voeren. R.W.B. geeft den tnoed niet op ea verkleint den achterstand door een hard schot via dea W S.C -beek. 3 2. Als een kwartier voor het eind W.S.C. er 42 van maskt is dit punt volgens R.W.B, buitenspel en hierdoor ontstemd verlaten zij het terreia. Vol gens oordeel der meeste toeschouwers was het punt werkelijk buitenspel, maar algemeen werd toch de houding van RW.B. afgekeurd. De scheidsrech ei had den geheelen wedstrijd uitstekend geleld en dat R.W.B. voor die enkele fout het veid verliet valt natuurlijk niet goed te praten. Daarna kwam Quick en B F.C. in het veld. Ia 't Quick-elftal merken we een paar nieuwe spelers op, terwijl B F.C. met enkele invallers verschijnt. Ook deze wedstrijd was spannend van het begin tot het einde. Quick was wel iets ir de meerderheid, maar wist het niet In doelpunten uit te drukken. Rust gaat in met blanken stand. Na de hervatting op en neergaand spel met beide doelen om beurten in gevaar. Vooral voor het B.F.C.-doel ontstaan gevaarlijke momenten, maar door het sublieme verdedigen van den Trlburg- schen keeper blijft succes voorloopig uh. Quick, aangemoedigd door hare supporters, zet er alles op en eindelijk, een minuut voor het einde, komt onder geju ch het lang verwachtte doelpunt, direct gevolgd door een tweede. Even daarna fluit de scheidsrechter, die goed voldeed, af. A.s. Zondag komen dus de twee plaatselijke clubs W.S.C, en Quick Is de finale. Zondag cam Juliana deel aan de aekerwedstrijdea van S.V.V, te Sprang, en speelde tegen B.V.V. uit Kaatsheu vel. Na een nogal forsch gespeelde» wedstrijd kwam het einde met gelijken stand 00. Een kleine Juliana over" winning was verdiend, daar men enkele moola kansen voor doel miste, ook B.V.V. miste een paar mooie kansen. De Juliaoa-doelman en achterhoede waren in goeden vorm. Na loting wint B.V.V. Zoodag a.s. speelt Juliana op d H.E C.bekerwedstrijden om een medaille tegen H.E.C. Juliana II neemt deel aan ce R. W.B.bskerwedstrijien te Beaotjen en speelt tegen Liooidas. KAATSHEUVEL. Zondag jl. speelde een combina tie van K.S.W. te 's Bosch voor de le ronde van den door de Roodborst jes uitgeschreven bekerwedstrijd. Onze club verloor van de Roodborstjes met 5 0. Deze nederlaag is in hoofdzaak te wijten aan het feit dat K.S.W. met 4 invallers moest spelen waardoor het elftal aanmerkelijk verzwakt was. Duivensport. Een vlieger en zijn familie, die gekend mag worden. Wij lezen in „Avicultura" Met nevenstaande foto wordt een afbeelding gegeven van den blauwen doffer, ringno N 1 20 8043, welke op 16 Juli 1922 den len prijs won in het nationaal concours van Bordeaux, uit geschreven door den Roosendaalschen Postduivenbond. Eigenaar en kweeker van dezen overwinnaar is Fr. Schoe- mans te Waalwijk Deze doffer, die, zooals zijn ring aangeeft, geboren werd in 1920, is een forsch gebouwde vogel van middel matige grootte en behoort, wat zijn type betreft, tot het Wegge-ras. Hij werd gekweekt uit een valen doffer, prima vlieger op alle plaatsen uit het Noorden, zoowel als uit het Zuiden, welke afkomstig is uit een doffer van het welbekende ras van den heer H. Joosen te Bergen-op-Zoom, uit diens vermaarde bekerwinners van Limogres met een duivin, afkomstig van den heer Marquine te Sas van Gent. Genoemde vale doffer, gepaard zijnde met een blauwe duivin van onbekende afstamming, doch die in de oorlogsjaren op de vluchten welke toen uit het Noorden werden gehouden, zich steeds vooraan in de prijzen wist te plaatsen, gaf in 1920 als kweekresultaat, twee blauwe doffers, de een geringd met N 1 20 1043, de andere met N 1 20 8044. In het jaar hunner geboorte maakten de twee broers al de reizen der jongen mede tot Noyon en niet zonder succes, zoodat zij zich telkens wisten te onder scheiden. Zij gaven derhalve de beste hope voor de toekomst door hun regelmatige en snelle vlucht. Het be haalde succes deed het beste van deze twee vogels verwachten, em den vol genden zomer, in 1921, zouden ze doen zien, dat die verwachting niet tever geefs was In 1921 maakten beide de gewone africhtingen weer mede en de inzet was weer prachtig. Op Quévrain werd de eerste wed vlucht gehouden en het was N 1 20 8044, die zich onderscheidde met den lOen prijs. Vandaar ging het op Noyon en nu was het N 1 20 8043 die den 2en prijs wist mee te nemen. Hierna ging het op Orleans en 1 plaatsten beiden zich aan de spits 8044 behaalde den len prijs en 8043 ging met den 3en prijs strijken. Het jaar 1922 zou echter een groote glorie gaan worden. Als eerste africh- ting gingen beide mee op Baarle- Nassau, afstand circa 28 K.M.van daar ging het op Mons 154 K M. Op de hierbij gehouden wedvlucht was het 8044, die den 6en en 8043, die den 7en prijs wist te bemachtigen. Vandaar ging het op Corleil, afstand 374 K.M. Deze vlucht, die hier als een rampvlucht moes} worden aangemerkt, gezien de ta rijke verliezen die alge meen geleden werden en de zeer late aankomst der duiven die nog thuis kwamen, was de eenige vlucht die geen lauweren bracht: N 1 20 8044 kwam eerst den volgenden morgen thuis, terwijl 8044 verscheidene dagen na dien thuis kwam met afgeknipten ring. Na een rust van enkele weken werd 8043 met nog een anderen ouderen broer op Bordeaux gezet, waarop eerstgenoemde zijn schitterende pres tatie zou leveren om de kroon op het werk te zetten. Hij werd dan op 16 Juli onder zware concurrentie van zijn 476 mede kampers in het nationaal concours, om 6 uur 35 min. v,m. in Bordeaux ge lost en arriveerde in Waalwijk den zelfden dag, des namiddags om 7 uur 4 min., als de eenige hier op den eersten dag, In Waalwijk was hij alzoo, in de alhier gehouden gecombineerde wed vlucht, als le prijswinner gewaarmerkt, terwijl alras bleek, dat hij ook in het Nationaal Concours van Roosendaal den len prijs had bemachtigd en wel met een snelheid van 1150 02 meter per minuut, benevens de poule spe ciaal en alle verdere poules waarvoor hij was gezet. Zijn oudere broer bo vengenoemd, N 1 19 5448, wist inde gecombineerde wedvlucht te Waalwijk den 8en prijs te behalen. Afstand Bordeaux—Waalwijk 869 K.M. Dat dit ras als iets bijzonders mag genoemd worden, moge ook blijken utt het feit dat drie jaren achtereen op onze wedvluchten van Orleans, drie van deze broers telkens den len prijs daarop bemachtigden. In 1920 was het de vale doffer met ring N 1 19 5448, die met ongeveer V/2 uur vooruit op den 2an, den len prijs haalde. Deze doffer maakt ook op de ten. toonstellingen een flink figuur. In 1920 werd hij met len en Eereprijs be kroond; in 1921 met den 6en en in Januari 1923 werd hem wederom le en Eereprijs toegekend. S. WAALWIJK. De >Luchtverkenacrs* bidders een wedvlucht vanuit Chimag, afstand 190 K.M. Vermoedelijk losgekten 9 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 12 27 15, de laatste prijswinnende duif om 1.0.56 uur. 1 4 G. Mias, 2 11 A. L -mbarfs, 3 J. Kleijberg, 5 8 12 B va Gelder, 6 J Puüeus, 7 K o', 9 J. Timmer man/, 10 v. d. Heuvel. DRUNEN. De P. V. „Vliegende Vrienden" ge vestigd Jongenspa'ronaat hield j! Zon dag een wedvlucht vanuit Chimay (190,8 KM] met jonge duiven De eerste duif bereikte haar hok om 12,9,43 uur en de prijzen waren om 12.39,57 uur verdiend. De prijzen werden be haald als volgt le en 7e pr M Klomp, 2e en 4e pr A v d Steen, 3e L van Dranen, 5e P. v. Dommelen, 6e en 8e pr J v. d Steen, 9e en lie pr. A. v. d. Veer, 10e pr J. Veltman SPRANG. Jl Zaterdag hield de postduivenver- eeniging „De Zwaluw" alhier een wedvlucht met jonge duiven vanuit Schaarbeek (België) Afstand 100KM. De prijzen werden behaald als volgt le prijs A. Spuijbroek. 2e, 3e en 4e prijs A. van Zeist. MADE. Zondag hielden de vereenigingen „Prinses Juliana" en „Gevleugelde Vrienden" in combinatie een wed vlucht vanuit Schaarbeek (België).. Uitslag: J. Wetter 1 en 29. D. J. Kop 2, 3, 4, 8, 9, 18. 19 en 20. C. Rullens 5, 6, 35 en 37, W. v. Meel 7 en 28, H. Wetter 10, 15 en 38, J. Hoevenaar 11 en 33, Jac Vos 12, 13, 21, 22 30 en 34. M de Wijs 14, P v. d. Korput 16 en 31, B J. Broeders 17 en 36,. M. Broeken 23 P. Kooij- man 24, J. van de Ven 25 A. van Hoof 26. A. de Reijer 27 en M. van Oorschot 32. KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Schaerbeek van de combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun. 1 v d Mortel, 2 5 8 de Bondt, 3 Dekkers, 4 25 P Rem meren, 6 36 M Zacht, 7 19 20 Brok ken, 9 22 32 v d Hoven, 10 13 16 28 33 34 42 44 45 P v d Assem, 11 12 23 27 37 yv v Best, 14 39 F Michael, 15 A Vloemans, 17 25 Th Ligtvoet, 18 21 29 31 40 43 46 47 J Opperman, 24 48 Moonen, 30 A Vrinten, 35 van Riel, 38 A Lugters, 41 L Ververs. Eerste duif 10 4 17, laatste 10 26 37. Uitslag wedvlucht Chimay van de Getrouwe Duif gevestigd in Eapho- nia. 1 20 21 A Snoeren. 2 23 J Berg mans, 3 11 J v Boxtel, 4 12 22 A Pijnenburg, 5 F de Beer, 6 F Montee, 7 16 J de Wit, 8 L Mosselveld, 9 19 J v d Linden, 10 24 P v d Velden, 13 14 15 26 A Kapp, 17 G v d Vel den, i8 M Zwaans, 25 A Snaphaan. Uitsleg wedvlucht Dax door de combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun. 1 A C Vloemans Zaterdag 3.30 n.m., 2 F Michael Zaterdag 6,30 n.m., 3 F Michael. Uitslag Bekervlucht voor oude duiven gedurende het vliegseizoen '23 door de combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun. De beker werd gewonnen door W. van Best met ring- nummet N 3 22 55220, als winner van 1ste prijs St. Maxence, 13e prijs Oorleans, le prijs Chartouroux en 2e prijs Bordeaux. EETHEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 31 Juli 1913 des voormiddags 10'/2 oude tijd) ten raadhuize in de voorm. gemeente Drongelen. Voorzitter Edelachtb.. heer Brune. Aanwezig alle ieden. Klokslag half elf opent de voorzitter de vergadering en leest een schrijven voor van Ged. Staten houdende be richt dat zij besloten hebben de 1ste vergadering van de nieuwe gemeente te doen houden op 31 Juli 1923. Hierna leggen alle leden in handen van den voorzitter de bij de wet voor geschreven eeden af, waarna ze door den voorzitter ongeveer als volgt wor den toegesproken Mijne Heeren. Het is heden voor de gemeente Eethen een dag van groot gewicht. Gedurende eenige jaren reeds is de vereeniging van gemeenten aanhangig geweest Eerst met 1 Mei is deze tot stand gekomen, en heden krijgt het werk eerst in den eigenlijken zin zijn beslag, doordat voor het eerst de ge meenteraad zitting neemt om eenige zaken te regelen en te bespreken. Er zijn een massa candidaten geweest doch gij behoort tot het 7-tal dat in hoofdzaak het vertrouwen der kiezers heeft. Op U zal een zware taak rusten nu de gemeente zooveel grooter is ge worden. Een massa beslissingen zullen door U moeten worden genomen reeds thans wacht U een agenda vol ijl in verband met een onderhoud Provinciale Griffie er nog zeker een zestal punten' bij zouden komen. Op de eerste plaats zal n I. de belasting op deze eerste vergadering moeten worden vastgesteld. Ook in de naaste toekomst staan U nog vele belangrijke zaken te wachten. Ik heb U allen reeds korteren of langeren tijd gekend en ik geloof dat ik wel rekenen mag op Uw aller toe- wijding. Ik wensch U geluk met Uwe verkiezing en hoop dat gij allen uit sluitend het oog zult blijven houden op de belangen onzer gemeente alleen dan zullen deze op de beste wijze behartigd worden. En hiermede M. H. verklaar ik U voor geinstalleerd. 2. Benoeming wethouders. Bij de eerste stemming werden uit gebracht op den heer W. G. J. Bran derhorst 4 en op den heer D. v Buren 3 stemmen, zoodat de heer Brander horst gekozen is, die zijne benoeming aanneemt. Bij de volgende stemming verkreeg de heer G. v. d. Beek 4, de heer D. v. Buren 2 en de heer v. d. Beek 1 stem, zoodat de heer G. v. d. Beek gekozen is, die eveneens zijne benoeming aan neemt. De Voorzitter feleciteert beide heeren met hunne benoeming en spreekt den wensch uit dat er steeds een aange name samenwerking in het college van 8. en W. mag bestaan. Hierna wordt de vergadering geschorst tot des namiddags kwart voor twee, teneinde eerst in een vergadering van Burg en Weth. eenige punten van de agenda te kunnen bespreken om straks de vergadering met voorstellen te kunnen dienen. Verslag der voortgezette vergadering in het volgende nummer. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 30 Juli 1923 Kipeieren Hoogste prijs f8.—. Middel prijs f 7.50. Laagste prijs f4.95. Eendeieren f5.70. Aanvoer 75.000 stuks. Handel vlug De „Tel." verneemt uit Geertrui- denberg, dat gistermorgen een groot ge deelte van de lijst van den koorbeuk der Groote Kerk gedeeltelijk naast, gedeeltelijk door den middenbeuk is gestort. „De toestand, waarin zich de koor- en zijbeuken der kerk bevinden, is dermate desolaat, dat zij gevaar voor de omwonenden opleveren. De bedek king der contreforts (dienende om de gewelven te schoren en het bouwwerk tegen winddruk te verzekeren) is zoo danig verweerd dat af en toe reeds gedeelten naar beneden vallen. Som mige goten hangen naast de daklijst. Wij vernemen dat de kerkvoogdij niet bij machte schijnt te zijn, de noodige herstellingen te doen aanbren gen. Een eertijds opgericht restauratie fonds bleek niet voldoende finantieelen steun te verwerven om dit grootsche, geheel uit baksteen opgetrokken monu ment voor ondergang te behoeden. Naar men ons mededeelt, bestaat bij de kerkvoogdij het plan, het ach terste gedeelte dezer kerk het voormalig priesterkoor, af te breken en met de opbrengst van die afbraak de aller noodzakelijkste herstellingen van het overige gedeelte te verrichten en den vrijgekomen grond te verkoopen voor bouwterrein." De heer F. Tijssen, oud-school opziener in 't arr. Eindhoven, is op 71-jarigen leeftijd te Geldrop overleden. Te New Yoik zijn onder sensatio neel® omstandigheden een tweetal politieagenten vermoord. Volgens sommige getuigen zouden de agenten een auto, die hun in den nacht vooibijsneide en waarin een man ea een vroow gezeten waren, hebben wliien aanhouden. De in de auto ge zeten vrouw namelijk slaakte angstige kreten, hetgeen den politiebeambten reden ga< te veronderstellen, dat hun lapnjpen wellicht noodzakelijk was. Zij requlreerdcH een juist passeerende au:o, die door een dame bestuurd werd ea begonnen een jacht op het eerste motorrijtuig. Kort daarop zagen ooggetuigen de twee agenten, elk met de revolver in de haed, staande op de treeplank van de achtervolgde auto. De auto, die zij bij de achtervolging gebruikt hadden, was lutusschen verdwenen. Men vermoedt, dat de bestuurder van de aangehouden auto zijn revolver op de twee politiemannen gelost heeft, nog óór deze verder konden ingrijpen. Het is namelijk een vaste regel van de NewYorksche bandieten >Je moet den anderen bet eerst onschadelijk maken, anders doel hij het jou*. Een derde politieman, die zfln kame raden op de treeplank van de aange houden auto had zien staan, had hun gevraagd»Heb je hulp coodlg Hij meende, dat zij met arrestanten naar het poliicbufeau reden. Ééa der twee politieagenten had hem geantwoord »Neen, ik denk, dat wij het zaakje wel alleen op kunnen knappen*. Een poosje later werden er schoten gehoord en werden' de bloedende tijken der twae agenten langs den weg gevonden.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6