Provinciaal Nieuws Nieuws uit Kaatsheuvel en gaandeweg zouden terugkeeren lot de normale vormen van het industrieele leven in het Roergebied In de begeleidende snota's die met het ontwerp van antwoord aan de geallieerden verzonden werden, gaf de Britsche regeering vollediger op helderingen over haar opvattingen op al deze punten en drong zij er bij haar bondgenooten op aan met zoo min mogelijk vertoef beraadslagingen tusschen de geallieerden te openen, hetzij door een conferentie hetzij anders zins, met het doel een gedetailleerd plan van een algemeene en definitieve financieele regeling uit te werken. De antwoorden van de geallieerde regeeringen zijn thans ontvangen Een schriftelijk antwoord van de Italiaansche regeering is nog niet aan gekomen, maar zij heeft in het alge meen haar instemming geuit met de opvattingen en voorstellen van de Britsche regeering. De Fransche en de Belgische regeeringen hebben onafhankelijke antwoorden gezonden. De Britsche regeering heeft deze antwoorden zeer zorgvuldig en angst vallig overwogen en ofschoon zij zich tenvolle bewust is van de vriendelijke termen waarin zij gekleed zijn en van den hartelijken geest waardoor zij ingegeven zijn, betreurt zij het daarin geen materiaal te vinden voor het zenden van een geallieerd antwoord op de Duitsche nota, aan welks ver- zending zij zooveel hecht metter daad wordt het ontwerp van het ant woord, dat door de Britsche regeering voorgelegd is, niet vermeld in de Fransche en Belgische antwoorden. Evenmin schijnen deze nota's eenig stellig vooruitzicht te bieden hetzij op een spoedige wijziging in den toestand in het Roergebied hetzij op het be ginnen van beraadslagingen over de vergoedingen, naar welke beide dingen de Britsche regeering gretig had uit gezien. Het is duidelijk dat vele weken, zoo niet meer, gemakkelijk heen zouden kunnen gaan met de voorloopige wisseling van meeningen tusschen de geallieerden volgens richtsnoeren die thans door de laatsten aangeduid zijn, vóór er eenige doeltreffende stappen gedaan zou kunnen worden om aan den tegenwoordigen toestand een einde te maken. De Britsche regeering kan niet te vaak herhalen dat, terwijl zij de be langen van hare bondgenooten als met haar eigen belangen saam ver bonden acht en terwijl zij terugdeinst, gelijk zij altoos gedaan heeft, voor elke actie waarin men een aanwijzing zou kunnen zien van verdeeldheid onder de geallieerden, zij overtuigd blijft dat het vraagstuk, hetwelk thans aan allen wordt gesteld niet kan worden ontweken en dat terwijl de geallieerden over dit of dat onderdeel of voorstel op de meest vriendelijke wijze van gedachten wisselen de Europeesche toestand waarbij alle kansen op schadevergoeding op welke de geallieerden alleen aanspraak hebben betrokken zijn, kan verzinken in een onherstelbare ruïne. In deze omstandigheden heeft de Britsche regeering besloten met zoo min mogelijk vertoef aan het parlement de stukken voor te leggen, die hare eigen opvattingen en pogingen vermel den en zij noodigt thans hare bond genooten uit, toestemming te geven tot openbaarmaking van de nota's of me- dedeelingen van hun kar.t waarop ge doeld wordt en die noodig zijn om den toestand in zijn geheel duidelijk te maken. De Britsche regeering hoopt, dat de openbaarmaking van deze bescheiden zal meewerken ter bepaling van de werkelijke afmetingen van het vraag stuk, waarvoor de geallieerden zich geplaatst zien en de wereld zal over tuigen van de gebiedende noodzake lijkheid eener onverwijlde en gezamen lijke actie om ze te behandelen. WAALWIJK, 3 Aug. 1923 Officieel programma der Jublleumleesten te Waalwffk. Zondag 19 Augustus 1923. 12 uur: Opening der Feestelijkheden. Intocht van Hertog Jan van Brabant met zijn staf van edelen, voorafgegaan door 4 bazuinblazers. 12'/j—2 uur: Matinée der Zangver- eenigingen. 4'/a uur: Groote Feestcantate op de Markt, uit te voeren door 300 Zangeressen en Zangers en uitvoering van Neerlands Heil. 6 uurConcert. 8 uur: Muzikale wandeling met lam pions, fakkels enz. g'/a uur: Groot Avondconcert. Maandag 20 Augustus. 9 uur: Vliegerwedstrijd. Kinder- en Volksspelen, l'/a uur: Groote Historische Optocht voorstellende de periode van 1300 tot op heden, betrekking hebbende op historische feiten uit de geschie denis van Waalwijk en 't Vorstenhuis. (Ruitergroepen, voetgroepen, praal wagens, 300 personen, 60 paarden enz.) 7 uurGroote gymnastische Lucht ballonvaart door miss Irma tot op 600 M. hoogte. 8 uur: Schitterend Slotconcert. Deelnemers aan de wedstrijden 1. Sprietloopen 2. Hindernisbaan en 3. Vliegerwedstrijd kunnen zich tot uiterlijk 18 Augustus aanmelden bijNico M. van der Hammen, Grootestraat (Voormalig Be- soijen)A. Princen, Mr. v. Coothstr. 13 Fr Smolders, St. Antonius-parochie; Henri Pullens, Grootestraat 82 (Voor malig Baardwijk.) N. B. Voor deelneming aan de Hindernisbaan is het dragen van turn- schoenen verplicht. De leeftijd der deelnemers aan de wedstrijden sub 1 en 2 mag zijn van 13-18 jaar. Voor de deelnemers aan den Vlieger wedstrijd is geen leeftijdsgrens bepaald. De beoordeeling zal geschieden naar onderstaande gegevens 1. De grootste vlieger. 1 2 De mooiste vlieger. wlan 3 Meest symbolistische vlieger. 4. De verst staande 5. De mooist staande. Ook niet meer schoolgaande meisjes beneden 16 jaar mogen deelnemen aan den Eierwedioop. De wedstrijden worden gehouden op het terrein van W. S. C.. Spoorlaan, den 20 Augustus e.k. en vangen reeds aan des morgens om 9 uur. Prachtige prijzen 1 De groote Reclame-tocht wordt gehouden Zaterdagmiddag 11 Aug. a.s. Naar wij vernemen worden nog besprekingen gevoerd tusschen eenige voetbalclubs om voor gezamenlijke rekening in een groep in den optocht uit te komen, een idee 't welk we zeer toejuichen. Als deze pogingen slagen, schiet er nog eene groep over Waar blijft de Waalwijksche Kegelclub, die toch steeds aller belangstelling vraagt en heeft Als zij de laatste groep neemt is het voor eike aangesloten vereeniging en luttel bedrag. Met genoegen vernemen we dat in de St. Antonius-parochie zich eenige personen bereid hebben verklaard als voorloopig-comité zitting te nemen, nl. de heeren J. Beerens. J. v. d.Geld, C. Didden en F. Smolders Deze heeren hebben met W. B. een algemeene vergadering uitgeschreven bij den heer P. van Daelen, om ook in deze parochie tot een buurtcom— missie te komen en deel te nemen aan den grooten historischen optocht. Wij juichen dit zeer toe, want zeer zeker, de St. Antonius-parochie die steeds bij feestelijkheden vooraan stond mag bij dit jubileum van H M. de Koningin niet achterblijven Dus allen ter vergadering en z'n bijdrage geofferd, De heer F. Spapens die ennigen tijd geleden het diploma voor Sociale Economie wist te verwerven, slaagde bij het dezer dagen te 's Hage gehouden examen voor Fransche Handelscorres pondentie. Hij genoot zijne opleiding van den heer G. van Imbeeck, alhier. Wellicht nimmer nog zal op dezen jeugdigen leeftijd het diploma voor Sociale Economie zijn uitgereikt. Gaarne feliciteeren wij daarom den heer Spapens met deze onderscheiding Geslaagd bij de Eerw. Zusters van het St. Thresiagesticht voor Diplo ma van Knippen en Naaien volgens Weener, Fransche en Engelsche coupe de dames Johanna de Bot, Waalwijk, Henrietta Pullens, Baardwijk, Teuntje van Oversteeg, Cato Verster, Antoinetta v. d. Mierden, allen te Kaatsheuvel. De Kon. Harmonie „Euphonia" te Kaatsheuvel zal op 15 Augustus e.k. een tegenbezoek brengen aan de Harmonie der Werkliedenvereeniging te Waalwijk en op genoemden datum een concert geven in den R.K Gilden bond aldaar. Naar de „Prov Ct verneemt is het Groene Kruis alhier, voornemens om in October of begin November eene tentoonstelling te organiseeren. Thans zijn alhier bijna 200 werkeloozen ingeschreven. Aanstaanden Zondag des namid dags 2 uur hoopt Ds. Wolters te voormalig Besoijen in de Bediening des Woords voor te gaan. Tevens voorbereiding voor het H. Avondmaal. VLIJMEN. Ia de gisteren gehouden vergadering van den raad dezer ge meente werd na onderzoek der ge loofsbrieven besloten tot toelating van de nieuw gekozen raadsleden. Besloten werd aan de R.K. Jongen Boerenstand een subsidie te verleenen van f 30. Naar aanleiding van een verzoek van de Carnavalclab Vlijmens Belang om een subsidie van f 500 voor het orga niseren van een feest ter gelegenheid van het zilveren regeerlngsjublleum werd besloten met het oog op den slechten finantleelen toestand de rekening sluit met een nadeelig slot van f20.000 geen feest te vieren en op het verzoek afwijzend te be schikken. Op voorstel van den heer Prinsen zal de Voorzitter trachten dat voor de kinderen een klein feestje kan worden georganiseerd. Verslag volgend nummer. Gisteren bracht de Commissaris der Koningin Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, een officieel bezoek aan onze gemeente. Maandag werd het bezoek aangekondigd en onmiddellijk werden maatregelen genomen om de ontvangst zoo luisterrijk mogelijk te maken, 's Morgens zag men het Ne- derlandsche dundoek wapperen van den toren en alle hulzen. Ten 2 uur arriveerde zijne Excellentie per auto aan het gemeentehuis, alwaar hij door den Edelachtb. heer burgemeester, sec retaris, wethouders, gemeenteraad, rijks- en gemeentepolitie werd ontvangea. Na de gemeenteadministratie gecontro leerd te hebben, - welke uitstekend in orde werd bevonden hield ZExc. audiëntie voor de verschillends auto riteiten, waarvan nog al gebruik werd gemaakt. ZExc. vertrok 5 uur. Op het Zaterdag j I. gehouden examen door den Nederlandschen R, K. Bond van Groote Schrijvers St. Geneslus slaagde onze dorpsgenoote Andrea Suijs voor machineschrijven, die haar opleiding genoot bij de Eerw. Zusters alhier. Dezer dagen brandde de schuur van den heer v. E. af. HAARSTEEG. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den raad werd tot lid van de schattingscommissie gekozen de heer Couwenberg en tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim de heer M. v. d. Linden te Hedikhuijzen. Verslag in een volgend nummer. DRUNEN. Ook Drunen heeft een Bioscoop „Cinema Imperial", onder nemer P M. Smits. De opening en eerste voorstelling zal a.s. Zondag plaats hebben, opge luisterd door de harmonie „de Vol harding." DRONGELEN. Door den Heer P. W. van der Schans, alhier worden geregeld tweemaal daags draadlcoze weerberichten vanuit het Metereolo- gisch Instituut te De Bilt opgevangen en op een voor dat doel aan den Drongelsct en Dijk geplaatst bordje opgehangen. De belangstelling voor dit nieuws is groot, bewijzen de vele nieuwsgierige voorbijgangers, die op de bewuste plaats even „stop houden", teneinde zich van de weersgesteldheid in de naaste toekomst te vergewissen WASPIK. Donderdag werd het stof felijk overschot van den helaas op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen Heer H. Langerwerf (Mzn.) onder tallooze blijken van deelneming aan den schoot der aarde toevertrouwd. Behalve door de talrijke familie, werd de lijkbaar gevolgd door de leden van den jongen boerenstand en den duiven- bond „Nog Sneller" van welke veree- nigingen hij een zeer geacht lid was. Na een plechtig gezongen lijkdienst, opgedragen door den WelEerw. Heer Wolters, begaf de droeve stoet zich naar het kerkhof, waaronder het plen gen van heete tranen een laatste af scheidsgroet werd gebracht aan den teergeliefden, veelbelovenden jongsten zoon en broeder, die op nauwelijks achttien jarigen leeftijd plotseling uit dit leven werd weggerukt. Moge aller vurige bede door God reeds verhoord zijn: .Heer, geef hem de eeuwige rust" De collecte voor het nationaal huldeblijk van H. M de Koningin, bracht hier circa f 100 op De prijs der eieren is stijgende en bedraagt thans f 1.10 per K G. Na een treffend afscheid geno men te hebben van zijn familie en vrienden, vertrok de ZeerEerw. Heer A. Langerwerf gister van uit Rotter dam met het stoomschip „Veendam", om naar zijn missiegebied in Nieuw Zeeland" terug te keeren. Hij maakt de reis over Amerika en hoopt onge veer half September de plaats zijner bestemming bereikt te hebben Moge een voorspoedige reis zijn deel zijn Zooals te verwachten was, zijn de boonen zeer duur. Princesjes wor den hier verkocht voor f 0,60 per pond, een prijs, waarvan vroeger jaren nooit gehoord werd. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 4 Augustus des namiddags te 2 ure. Aan de orde is 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel aan Burgemeester en Wethouders tot inwilliging verzoek van Nic. van Dongen en W. J. Vissers, tot aankoop eener strook grond. 4. Alsvoor van A. j. Pols, tot aan koop van een perceel weiland. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot wijziging der voor waarden, betreffende het renteloos voorschot, verleend aan de Zuider— StoomtramwegMaatschappij 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot wijziging der conces sievoorwaarden der Waterleiding maatschappij „Noord-West-Brabant 7. Ontwerp-verordening tot wijziging der verordening op de heffing der plaatselijke Inkomstenbelasting. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot inwilliging verzoek van J. H. v. d. Heuvel, om zijne tijde lijke benoeming als gemeente-opzichter om te zetten in eene vaste aanstelling. 9. Ontwerp-besluit tot regeling van de bezoldiging der ambtenaren, belast met de herkeuring van vee en vleesch. 10. Schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende bedenkingen tegen het raadsbesluit tot wijziging der ge meente—begrooting, dienst 1922. 11. Ontwerp-verordening, als bedoeld in artikel 1637 z van het Burgerlijk Wetboek 12. Staten van oninbare en te ver halen posten van plaatselijke belastingen betrekking hebbende op het jaar 1922 en vroeger. 13. Reclames tegen aanslag school geld. RAAMSDONKSVEER. A.s. Zondag zal er des morgens op het dorp lees- dienst gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk, terwijl des namiddags op 't Veer hoopt op te treden de ZeerEerw. Heer Ds. Louwe Kooijmans van Baardwijk. Door den Kerkenraad der Ned. Herv. Gemeente van Raamsdonk werd een beroep uitgebracht op den Zeer Eerw. Heer Ds. Plantenga, Predikant te Elburg. Op de door 91 personen bezochte vergadering ter verkiezing van een Comité met het oog op de jubileum feesten werden gekozen de navolgende Heeren Dr. Lips, Voorzitter Joh de Kleijn, Joh. de Jong, Fr. de Beer, Adr. Snijers, P. van Laarhoven, Dr. Knaap, Joh. Ruijtenberg, A. Ockerse, J. van Woerden. De heer G. Oosterling Gz. slaagde voor 't examen Handelskennis Engelsch. Geslaagde proficiat. Dezer dagen trok het bezoek van een drietal beeren onder geleide veel bekijks, niet alleen van kleinen, ook de grooten wilden gaarne deze dieren van dichtbij bezien. Op de gisteren gehouden onder- handsche aanbesteding voor't bouwen van een woonhuis voor den heer W. de Boon te Raamsdonksveer (Architect A. N. J. Snijers, alhier) werd als volgt ingeschreven A. Molenwijk f 5000.— G Verduin f 4268,— W. H. Schot f 3725,— aan wien het werk is opgedragen. GEERTRUIDENBERG. Op Zondag 12 Augustus e.k. zal de jaarlijksche tentoonstelling van teekeningen der leerlingen van de teekenschool in het nieuwe schoollokaal in de voormalige Marktkazerne van des middags 12 tot 5 uur gehouden worden. Geiet op het feit dat ruim 700 teekeningen de wanden zullen sieren, mag op een druk bezoek worden gerekend. Evenals vorige jaren is de toegang vrij. Dezer dagen werd een vergade ring gehouden van de Mij. tot bevor dering der belangen van Geertruiden- berg, in hoofdzaak ter bespreking in stelling eener veemarkt. MADE Gedurende de maand Juli werd bij de Rijkspostspaarbank ten postkantore alhier ingelegd f 6345 en terugbetaald f 1556.12 Ten postkantore Made en de daaronder ressorteerende hulpkantoren Drimmelen, Hooge Zwaluwe en Zeven- bergschen Hoek werd gedurende de maand Juli bij de postcheque en giro dienst gestort f 67205.55 en uitbetaald aan cheques f 74510 36. Bij de aldaar berustende postrekenin gen werd in juli bijgeschreven aan stortingen f 28970.56'/2, aan girobil jetten f 55509.64. Van de rekeningen werd afgeschre ven aan girobiljetten f 68171.547a en aan cheques f 36303.96'/2 DUSSEN. De bond van den beer A. H., welke deze week een kip dood beef, was een dezer nachten losge broken en beet toen weer 11 kuikens dood, waaronder 6 hennetjes van onge veer f 2 per stuk en dan nog 5 flinke haantjes. Wel een schadepost. De heer G. vac Rijswijk, kommies 2e klasse alhier, is bij resolutie van den Minister van Financiën bevorderd tot kommies le klasse. Met de kraaien Is het hier treurig dit jaar. Men kan ze soms met 400 k 500 en meer tegelijk op één akker zien dalen, waar ze dan zeer veel schade aanrichten, niet alleen wat ze opeten doch wat ze vernielen door afpikken. Met hun vleugels slaan ze er de aren af en het land waar ze neergestreken rijn ligt dan bezaaid met aren en losse korrels graan. L. v. d. S. alhier had veel last van ratten en stelde daarom 's avonds een klem. 's Morgens als eerste werk ging hij naar de klem kijken en jawel hij had er drie tegelijk gevangen. Et is hier veel vraag naar vroege peren Ook worden er al boomgaarden uit de hand verkocht, meestal aan handelaren uit Wijk en Veen. Wat den haver betreft, die staat er hier best bij en zal een flink beschot opleveren. Ook de erwten zijn best en hangen er als bezaaid aan. Dos zal alles nog niet tegenvallen. VLIJMEN. Geslaagd te 's Hage L O. Engelsch de heer J F. Chamalaun. CAPELLE (N.B.) Geslaagd te 's Hage voor L. O. Engelsch, de heer A. de Jager. Kaatsheuvel, 3 Aug. '23. Een abonné uU Kaatsheuvel schrijft ons Allerwege maakt men zich op om bet regeerlngsjublleum van H, M. de Koningin te vieren. Er zal feest zijn in alle plaatsen van Nederland. Niet overal pakt men het aan op dezelfde wijze en dat behoeft ook niet. Men kan vooral ook met het oog op tijds omstandigheden van meening verschil len over de wijze waarop dit feest het best gevierd worden moet. Maar feest mag en moet er zijn. En men moet vooral niet meenen, dat wie in minder aangename economische positie ver keert, daarom goed doet niet mee te feesten. Feesten kost geld, ja natuurlijk, dat weten we ook wel. Maar laten we toch leeren, dat ook feestvieren een nuttige kant beeft. De boog kas niet altijd gespannen zijn. Daarenboven het akelige idéé, dat bij sommigen nog heerscht alsof geen feest gevierd kan worden zonder groote uitgaven, dient toch bestreden. Als er met de feestdagen wat mool's te zien Is en muziek te booren, als er drukte en vertier In de straten heerscht, als er feeststemming Is, dan valt er ook wel te genieten voor de velen, die niet diep in de beurs kunnen tasten of erger zelfs heel diep uit de beurs niet veel meer ophalen kunnen. Het hangt er van af, of men meent zich groote uitgaven te moeten kunnen veroorloven om pret te maken. Er zijn heel wat menschen, die ge lukkig pret kunnen maken zonder dat en deze rekenen we juist tot de ge- lukkige menschen. Met dat al, een kleinigheid dient er toch zeker uitgegeven te kunnen wor den, men moet zich en de z^nen toch ook, zij het dan op bescheiden wijze, kannen onthalen. En zijn er nu menschen, voor wie de tijden zoo ellendig zijn, dat hen zelfs dat onmogelijk is? Men moet niet overdrijven we hoor den Iemand beweren, d%t hij geen feest zou vieren, bij kon er geen cent voor uitgeven. En van hem wisten we, dat hij voor zijn privé-genoegens zeker nog wel een paar gutden per week aan sigaren, borrels, enz., uitgeeft. Dezulken zijn er 1 Tot zoover het hoofdartikel onder «Feestvieren* in het Woensdagnummer van >het Nieuwsblad van bet Zuiden*. Bij 't lezen van dit artikeltje dacht ik direct aan Kaatsheuvel. «Allerwege maakt men zich op om feest te vieren*. «Er zal feest zijn in alle plaatsen*. Maar wij hooren daar niet bij. Bij alle plaatsen van Nederland mogen we Kaatsheuvel of laten we zeggen onze gemeente met haar bijna 10.000 zielen niet tellen. «Men kan vooral ook met het oog op de tijdsomstandigheden vanmeeniog verschillen over de wijze waarop dit feest het best gevierd worden moet. Maar feest mag en moet er zijn 1* «Feesten kost geld, ja natuudijk, dat weten we ook wel.* Ook wij weten evengoed als iemand, dat feesten geld kost. Ook wij weten evengoed als iemand, dat de tijdsom standigheden er niet naar zijn om met geld te smijten, doch wil dat zeggen, dat wij het recht hebben af te wijken van 't algemeen In 't gebeele volk levende Idéé, dat er gejuicht en ge jubeld moet wotden bij 'c heerlijk regeerlngsjubllé onzer geëerbiedigde Koningin, één der weinigen, die in deze beroerde tijden van beroering, revolutie en onttroning met trotsch mag wijzen op de dankbare hulde, die een dank baar volk haar gaat bewijzen. Maar w ij mogen niet feesten. Een feestcomité, samengesteld op een wijze, die slechts op weinig waardeering aan spraak kan maken, hoofdzakelijk be staande uit mannen die er heel weinig lust voor gevoelden zich met een be geesterend élan op te werpen als degenen die iets grootsch daar zouden stellen, dat feestcomité heeft zijn votum uitgesproken, dus Kaatsheuvel zal niet feesten. Kaatsheuvel zal niet meedoen in de grootsche feestviering die een geheel jubelend volk aan zijne Koningin gaat bereiden. Omdat de economische toe stand van Kaatsheuvel zooveel drukken der is dan elders Zeker de toekomst is benauwend drukkend, hier misschien erger dan elders. Doch wil dat zeggen dat de Kaatsheuvelsche burgerij zich daarom van alles zal spenen Drommen zullen trekken naar Waalwijk, Tilburg, Dongen en verder gelegen plaatsen, om daar de centjes te laten, die ze gaarne in tienvoid voor hun eigen feest geofferd hadden- Of heeft Kaatsheuvel niet bewezen te kanoën feesten Waren soms de onafbankelgkheidsfeesten ergens elders schitterender dan destijds hier. Optocht, straat- en gevelversiering, étalage-wed strijd, kinderfeesten, zang- en muziek uitvoeringen, alles kwam tot stand In een spanne tijds, omdat het ging met ambitie, omdat er een comité voorzat dat, gevormd en gekozen uit het volk, het volk wist te begeesteren en te leiden en dat onvermoeid werk zaam was om iets grootsch daar te stellen waar de omgeving paf voor stond. Doch thans feesten we niet. We hebben ons offertje mogen brengen voor de restauratie van de begraaf plaats van ons Koninklijk Huls. Wat we daarenboven met graagte over zouden hebben om ook hier iets te bereiken, mogen we daar brengen, waar een commissie met meer be geestering en meer initiatief werkzaam geweest is om in de algemeene hulde- betooglng voor ons bemind Oranjehuis

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6