Ingezonden Stukken. Rechtzaken. Binnenland. Gemengd Nieuws. wachter vanaf 11 tot 1 uur met den leerlingen dat naar de Handelsdag nachtwacht samen en dan blijft de school te Waalwijk gaat, bedraagt nachtwacht voortaan alleen. 14. Burg. en Weth. stellen voor om Van Willigenburg. Wat voor weer f25 subsidie per leerling te geven voor het is komt er niet op aan, maar de 1923. nachtwacht is daar steeds op zijn post. i M. Rijken, Maken de leerlingen een Kerst. In de Commissie-vergadering trouw gebruik van de school. was er over gesproken dat bij den man zou worden aangedrongen dat hij zijn pensioen zou nemen. De heer J. Rijken zou hem dan voor zijn volle plichtsbetrachting ge durende al die jaren betoond, zijn volle salaris als pensioen willen geven. Voorzitter. Ik geloof niet dat hij daarop zal ingaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. hierna aangenomen. De heer Middelkoop deelt hierna mede, dat door de commissie over de reorganisatie van de brandweer is gesproken. Onderzocht zou kunnen worden of een groote motorspuit niet beter aan de eischen zal voldoen. In Waspik heeft men ook een dergelijke spuit en daar heeft men maar 3 man voor de geheele bediening noodig, terwijl hier bij brand de geheele gemeente er aan te pas moet komen. De Voorzitter zegt dat ook deze zaak reeds onder de oogen is gezien. Men zal echter nog zoolang moeten wachten totdat de waterleiding geheel gereed is, anders heeft men er niets aan Middelkoop De kwestie van straat verlichting mag ook wel eens goed onder de oogen worden gezien. Zaak is maar om eens na te gaan wat voor lampen er voor de diverse lichtpunten zullen worden gebruikt, want dat scheelt werkelijk zeer veel. Er zullen lichtpunten zijn die, doordat voor een ander lichtpunt een sterker lamp wordt genomen, kunnen komen te verval len, Het beste zou zijn daarvoor eens een commissie te benoemen, die dan tevens het geheele electriciteitsbedrijf eens grondig nagaat. Wanneer hier b.v. op de brug al een flinke lamp wordt aangebracht, kunnen de andere lichtpunten gemak kelijk vervallen. De heer M. Rijken zegt dat er dan tevens wel eens op mag worden gelet hoe laat de lantaarns worden aangestoken. Soms gebeurt dat veel te vroeg. In Waspik steekt men ze nog vroeger aan dan hier. Michael. Dat zit 'm in verband met de automatische klok, die worden om de 8 dagen maar gesteld. M. Rijken. Dat is dus bezuinigen. Michaels. Men moet toch eerst goed op de hoogte zijn en ook weten of de maximale wordt bereikt. Middelkoop. Zaak is het maar om voor bezuiniging zooveel mogelijk meer practisch nut van de verlichting te krijgen. De Voorzitter zegt toe alles in over weging te zullen nemen. De Voorzitter zegt dat de Vereen. Het Groene Kruis vroeger van de ge meenten Vrijh. Capelle en Capelle een subsidie genoot van 7'|2 cent per inwoner en van Sprang van f 75. Hij stelt voor deze subsidie te brengen op 7'|a cent per inwoner. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. De heer Middelkoop stelt voor ook eens een ernstig onderzoek in te stellen van wie eigenlijk de toren is De toren staat op het gebouw dus zou het van de kerk kunnen zijn. Voorzitter. Ook deze kwestie heeft onze volledige aandacht. Wij zijn reeds tot onderzoek overgegaan en van een kant is er al antwoord op een door ons gestelde vraag gekomen. Echter nog niet op de elders gestelde vragen. De heer J Rijken denkt dat de toren wel aan de gemeente zal behooren. De heer Middelkoop meent dat dit lang zoo zeker nog niet is, ook al heeft de gemeente al lange jaren het onderhoud voor hare rekening genomen. M. Rijken. Napoleon heeft de toreri genomen. Bij dien man was de macht 't recht. De heer Middelkoop geeft vervolgens ook nog in overweging om, nu het wegennet zoo uitgebreid is geworden, 23 K Meen commissie te gaan be noemen. Er zou dan een soort van rooster aangelegd kunnen worden wan neer de wegen moeten worden hersteld. Voorzitter. Daar is alles voor te zeggen. Middelkoop. Het is noodig dat de werken van de schoolbibliotheek wor den herzien. Er moeten wat nieuwe werken bijkomen en daarom is het noodig dat ditmaal de subsidie niet achterwege blijft. M. Rijken De schoolbanken van de school in de Nieuwstraat zijn niet al te best meer. Vele zijn er van stuk Voorzitter. Dan kan men die van Sprang wel krijgen. Daar staan er nog genoeg die wel oud zijn doch nog goed, althans niet stuk. M. Rijken. De oude schoolbanken zijn hier verkocht voor brandhout. Voorzitter. Die van Sprang zijn niet door de schoolinspectie afgekeurd doch die zijn over-compleet geworden. Voorzitter. Het gemiddelde aantal De heer van Willigenburg zegt dat deze school bij uitstek goed is voor den kleinen burger Voor alle vakken kan men examen doen en waar men verplicht is aan de H.B.S. bij te dragen indien er kinderen uit de gemeente de lessen daarop volgen, zou hij zeker de gevraagde subsidie voor deze school niet willen onthouden De heer M. Rijken heeft geen be zwaar tegen het verleenen van subsidie maar wil alleen maar weten of de lessen trouw worden gevolgd. Zou zulks het geval niet zijn, dan zou hij er niet veel voor voelen. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten de gevraagde subsidie te verleenen. In verband hiermede deelt de Voor zitter nog mede, dat ingevolge de nieuwe onderwijswet de gemeente ver plicht is f 1400 bij te dragen aan het gymnasium te 's Bosch, wijl dat door 6 leerlingen uit de gemeente wordt gevolgd. De heer Middelkoop zegt dat de commissie ook heeft gesproken over de door den Chr Volksbond gevraagde subsidie. Na rijpe overwegingen heeft men besloten voor te stellen om de subsidie niet te verleenen. De com missie erkent gaarne het nut van de vereeniging, doch ontveinst zich niet dat men in geval van inwilliging voor groote moeilijkheden zal komen te staan, wijl vele vereenigingen dan om subsidie zuilen komen aankloppen. Voorzitter. Burg. en Weth. waren van meening dat deze subsidie niet moet worden onthouden. Het betreft hier eene zeer nuttige vereeniging en komen meer vereenigingen om subsidie vragen, dan moet iedere aanvrage af zonderlijk worden behandeld en be oordeeld. Ik kan de heeren de ver zekering geven dat de vereeniging zeer nuttig werk verricht. Ze houdt niet alleen de jongens van de straat af, maar weet ze bovendien nog in hun lokaal aangenaam bezig te houden. Het is daarom ook dat de particulieren de vereeniging hun steun niet ont houden. De heer Van Willigenburg zegt dat men in Sprang aanvankelijk ook bang is geweest dat meerdere vereenigingen om subsidie zouden komen vragen Dat is echter niet gebeurd omdat de vereenigingen weten dat iedere aan- Vra^ worden be-werk verricht Zoo ja, dan wordt oordeeld. subsidie niet onthouden en dat moet opr. wijst er vervolgens nog op dat men hier ook doen. Voor de School bezwaar zijn om iedere aanvraag apart lutd<i«i 25.boete subs. 10 dagen hech te gaan beoordeelen. j tenis- M, Rijken. De fanfare is ook van i algemeen belang. U zegt nu van neen, maar een ander van wel. Wie zal dat nu uitmaken Ik zou er niet tegen zijn als de vereeniging niet uit een zekere categorie van menschen bestond. Men zegt Christelijke Volksbond, maar Christelijk zijn we allemaal. Als een andere vereeniging om subsidie komt, dan hebben ze daar evenveel recht op. Zoo zou de zangvereeniging Het Rozen knopje, die zeker op een hoog peil staat en die de menschen genot ver schaft, zeer zeker op subsidie aanspraak kunnen maken De heer van Willigenburg merkt op dat door den heer M. Rijken is ge sproken over Christelijk Hij wil hier nog even wijzen op het feit dat alle jongens van deze hoogst nuttige ver eeniging kunnen profiteeren, mits ze niet in strijd handelen met de Christe lijke moraal. Niemand wordt opzij gesteld. Het nut van een fanfare of een zangvereeniging wil en zal hij niet ontkennen want de kunst werkt be schavend op den mensch. Een Groene Kruis werkt schitterend, zorgt voor de instandhouding van het lichaam en de vereeniging die om subsidie vraagt zorgt er voor dat de geest van den mensch, hier weer den jongeren mensch, niet ziek wordt En gerust mag de vraag wel eens worden gesteld wat het voornaamste isde geest of het lichaam. J Rijken Dan zou ook een Christe lijke voetbalvereeniging kunnen komen en een korfbalclub, die onlangs nog in een Christelijke is veranderd Die naam moet zeker mooi klinken. De heer van Willigenburg merkt op dat niet naar den naam van de ver eeniging subsidie wordt gegeven maar naar het werk dat wordt verricht. De heer M. Rijken blijft het een moeilijke zaak vinden. Theologanten leggen dikwijls het Christelijk zijn nog verschillend uiteen De heer van Willigenburg merkt nog eens op dat het niet gaat om het Christelijk zijn maar om het werk dat wordt verricht, om het doel dat de vereeniging nastreeft. Oerlemans. Men zou een gevaarlijk precedent stellen als men subsidie zou gaan verleenen. 't Is als de vorige sprekers hebben gezegd, een moeilijke taak wijl iedereen met het volste recht dan kan komen vragen. De heer Zwart geeft de heeren in overweging om eens naar Waalwijk te kijken, dan zal men wel tot een andere gedachten komen. Daar beoor deelt men of de vereeniging nuttig deze vereeniging van algemeen nut is en in Sprang dan ook heilzaam heeft gewerkt. Hij voor zich voelt voor het kind veel en heeft daarom daar straks, toen door den heer Middelkoop is aangedrongen om subsidie voor de schoolbibliotheek niet willen tegen stemmen. Waar van deze vereeniging eene even groote, nog grootere op voedende kracht uitgaat, komt het hem voor dat subsidie daarom zeker niet mag worden onthouden. De jongens worden, zooals de Voor zitter terecht opmerkt, van de straat gehouden en in de vereeniging aange naam bezig gehouden, doordat ze er behalve allerlei couranten en tijdschrif ten, daar verschillende spelen vinden. Bovendien is er nog een bibliotheek aan verbonden waar men ook allerlei wetenschappelijks, ook boeken kan bekomen. Zoo'n vereeni ging staat dus ver boven vele andere vereenigingen en behoeft daarom de subsidie uit vrees dat alle andere ver eenigingen daarop ook zullen komen aandringen, niet te worden geweigerd De heer J. Rijken is het met den heer Middelkoop eens. Het is een nuttige vereeniging, daar wil hij niets op afdingen, maar iedereen denkt de mooiste vereeniging te hebben. Een fanfare zooals men er die een heeftin Vrijhoeve Capelle is mooi. Muziek wekt den mensch op. (Een der leden als het geen treurmarsch is). Een vereeniging als het Groene Kruis is een algemeen belang waarvan rijk en arm, jong en oud kan profiteeren. Iedere vereeniging voor zich zelf denkt dat zij de mooiste en wettigste is. Michael. Het is al mooi dat aan die vereeniging twee schoollokalen zijn beschikbaar gesteld. Een vereeniging die eenzijdig werkt, daar zou hij niet aan willen beginnen om subsidie te geven. Voorzitter. De raad moet wel weten dat de vereeniging die schoollokalen in bruikleen heeft gekregen doch dat ze ze zelf geheel in orde heeft moeten laten maken, 't Plafond was stuk, de vloer moest worden gerepareerd alles moest in orde worden gemaakt alvorens de vereeniging er gebruik van kon maken. De gemeente betaalt nergens aan en ook mag hier nog er wel op worden gewezen dat de lokalen voor school waren afgekeurd. Van Willigenburg. Het kan geen bibliotheek heeft men subsidie gegeven, geeft het dan ook aan de Volksbiblo- theek. Waarom moet een vereeniging die op een dergelijk verheven stand punt staat, de subsidie worden ont nomen. Hij kan er geen enkel motief voor vinden. De Voorzitter zegt dat men ieders recht moet eerbiedigen. De heer Kerst wijst er op dat uit alles duidelijk blijkt dat deze vereeni ging uitsluitend in het algemeen belang werkt. Dat ze nu den naam van Chr. Volksbond draagt mag geen reden zijn om haar subsidie te onthouden De heer M.Rijken zegt, als het voorstel om subsidie te geven in omvraag wordt gebracht voor te zullen stemmen, doch alleen voor dit jaar. Het voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren M. Rijken, Moonen, Kerst, Zwart, B. Verhoeven, van Willigenburg en B. v. d Hoeven. Tegen de heeren J. Rijken, Oerle mans, Michael en Middelkoop. Vervolgens werd nog besloten aan de hulpkas van Patrimonium eene subsidie te verleenen van f 10. Daarna werd de begrooting vast gesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f114 753 64. Op een door den heer Kerst in een vorige vergadering gestelde vraag deelde de Voorzitter thans nog mede, dat niet verkregen is kunnen worden dat in de drie samengevoegde gemeen ten lokaal kan worden getelefoneerd. Daarna werd de vergadering gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) die gisteren een eisch tot schadever goeding heeft doen instellen. Voorts verneemt het blad, dat 4 leden der >Dag«-redactle, n.l. J.- C. Schtöder, Werumeus Buniag, Fdix Hagetnan en Johan LUjer, vroegere redacteuren van de «Telegraaf*, thans weder aan dat blad zijn verbonden, echter niet in hun functies, die zij voor dien tijd bezetten. De heer Scb!Ö.ler zai werkzaam zijn te Parijs, waarheen hij, naar verluidt, reeds a.s. week zal vertrekken. Naar het Centr. verneemt zal ic de vacature van minister de Geer tot minister van Financiën benoemd wor den de beer H. Colijn, de leider der anti-revolutionnaire partij en oudmi nister van Oorlog. Naar A v p. verneemt, hebben de leden der »Dag«-redactie hun vor deringen op den heer Bsoekhuijs bij actie een cessie aan een hunner, na melijk den heer Rince, overgedragen Woensdag zijn te Amsterdam twee personen aangehouden, die verdacht worden, te Vleuten een inbraak ge pleegd te hebben. De buit bedroeg, volgens de Tel. vele duizenden guldens j aan effecten. De aangehoudenen zijn D. en V.de laatste is geen onbe kende geweest in de beruchte Begeer- zaak. Zij hebben naar het biad ver neemt, in gezelschap van zekeren B„ in den nacht van 27 op 28 Juni te Vleuten ingebroken ten huize van een particulier. Het raam der woning werd opengeschoven.Na lang zoeken vonden de inbrekers in een zijlaadje van een bureau de steutels der brandkast Deze werd opengemaakt en de effecten ter waarde van 20—23.000 gulden werden meegenomen. Eenigen tijd geleden werd B ge arresteerd. Hij werd te Vleuten met den burgemeester en met eenige be woners geconfontreerd. Een paar lieden verklaarden B. te voren te hebben zien rondscharrelen. Het onderzoek werd voortgezet en ten slotte leidde het spoor naar de hoofdstad. Daar zijn nu ook D. en V. gearresteerd. Gisteren zijn ze naar Vleuten overgebracht. Nader verneemt het blad nog, dat D. en V. te Amsterdam een makelaar in effecten, een der gestolen papieren te koop hebben aangeboden. Deze had een nummerlijst in zijn bezit, waarop de nummers van de ontvreemde effec ten voorkwamen. Hij waarschuwde de politie met het bovengenoemde resul taat. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in de St. Ig- natiuskerk te Nijmegen Het vermoeden bestaat, dat men zich heeft laten insluiten en wel in een der torens aan de zijde der Molenstraat. Dinsdagavond hebben de geloovigen in de kerk nog gestommel gehoord in een der torens. Maar geen kwaad ver moedend, werd daarop geen acht ge slagen. Vermoedelijk hebben de dader(s) toen het klokketouw afgesneden, dat later in den avond of nacht gebruikt is, om langs het koor naar de kerk af te dalen. Omstreeks middernacht hoor de men wel den waakhond aanslaan maar dat geschiedde slechts een maal en men dacht aan loos alarm, Het schijnt nu, dat de dief(ven) het eerst de aandacht schonken aan het lekende Mariabeeld O L.Vr. van Gelre- Nijmegen, dat achter in de kerk staat en steeds rijk versierd is met ex-voto's. Dit beeldje was tentoongesteld in een vitrine, waarin om het donkere, ebben- ïouten mirakel-beeldje de vele gouden en zilveren geschenken, ex-voto's, gou den ringen en medailles aan kettingjes waren opgehangen. De dieven hebben niet het glas van een der vitrines vernield, maar een voudig een deurtje er van uit de heng sels gelicht en toen blijkbaar op hun gemak de gouden en zilveren voor werpen uitgezocht de zware namen zij mee, de lichtere, maar vaak fijne stukjes van edelsmeedkunst lieten ze iggen deze hadden blijkbaar te weinig goudwaarde voor hen. Uit de kerk zijn de daders vermoe- elijk door den gang, welke langs de kerk naar de oud-catechismuskamer oopt, naar de z.g.n. bij-sacristie ge gaan. Daar werd rustig de gestolen voorraad gesorteerd en wat den heeren van waarde bleek, behouden en mee genomen, Er zijn ook nog pogingen gedaan om het tabernakel van het ïoogaltaar open te breken maar daarin is men God zij dank niet ge slaagd. Het blijken brutale heeren geweest te zijn. Men vond 's morgens in de gang naast de sacristie een kleed lig gen, waarop eenige knielkussens Men blijkt het zich in dien gang gemakkelijk gemaakt en ook nog sigaretten ge rookt te hebben. Uit diezelfde gang is een lange lad der weggenomen en gebruikt om te ontvluchten. Met deze ladder toog men naar den binnentuin der kerk, grenzende aan de pastorie. Daar heeft men de ladder tegen den binnenmuur gezet, welke grenst aan den tuin van het Oud Burgeren Gast huis. Door den tuin van genoemd gasthuis zijn de daders ontkomen. Men meldt uit Schijndel De beruchte inbreker J. J. A. St., die in den nacht van Zaterdag op Zondag onder de gemeente Heeswijk werd gearresteerd en Zondag zwaar Broederhulp Een ander, öók 'n schoenmaker, was H, Oh. 53 jaar te Sprang. Deze lichtte een tipje op van wat al fraais en gedekt wordt onder den veelzeg^ igenden naam „Broederhulp!" Beklaagde, die daar in Sprang secreta ris is van de coöperatieve broodbakkerij „Broederhulp" had Mijnheer de Voorzitter van „Broederhulp" den barbier B. V. belee digd door hem toe te voegen„Je bent een gauwdief van de coöperatie; je hebt 200 gestolen. Beklaagde bekende en voegde er aan toe: „maar 't is waar ook! Ik heb er zelf óók van geprofiteerd". „Je moest je schamenDan ben je zelf geen haar beter! Diefje en diefjesmaat he?" aldus de president, die zich vervolgens tot den barbier wendde met de vraag: „Is het waar, zijn er rare zaken gebeurd in „Broederhulp". „Niets van bekend!" beweerde de barbier. „Mag ik een woordje, mijnheer de presi dent vroeg beklaagde en wilde een schil derij ophangen van al de minder behoorlijke handelingen in „Broederhulp". „Is dat broederhulp? 't Is mooi, hoor! aldus de president. „Ik ben er te lomp toe om 't allemaal uit elkaar te houden en te gaan waar ik zijn moet met m'n beklag," besloot de be klaagde. „Maar je bent toc-h niet te lomp om mee te „profiteeren" gaf de president hem terug. „U moest in Sprang de zaak maar eens onderzoeken" ging beklaagde weer voort. „Daar hebben we hier niets mee te ma kenHet gaat hier over de beleediging, die in ieder geval niet geschieden mocht. Je moet je mond houden", vermaande de pre sident. Doch beklaagde ratelde verder„Wie hij de voorzitter van „Broederhulp" voor heeft zijn op z'n hand, de andere leden worden geroyeerd Nu schoot de barbier uit z'n vel en nij digde„Hij heeft 50.in z'n zak die...' „Ho. ho, ho!" onderbrak hem de presi dent. Ook de Officier maakte een einde aan het over en weer beschuldigen van beklaag de en aanklager en stelde als eisch wegens beleediging 5.boete. Conform den eiseli werd beklaagde ver oordeeld. Hij zou maar niet in hooger be roep gaan! 5.dat ging nog al! „En ruk nu maar gauw uitgaf de pre sident den voorzitter en den secretaris van „Broederhulp" achterna. 't Publiek lachte. 't Is me dan ook wel 'n broederlijke hulp! 'n Mooie klant. De schoenmaker B. uit Kaatsheuvel was bij den kastelein Smit op herbergbezoek en zag de kans bij zijn vertrek een karaf, ge vuld met jenever zoo in de gauwigheid mee te gappen. Doch hij kon er minder handig mee uit de voeten. Iljj hield de karaf onder zijn jas op een wijze dat de jenever er uit liep langs z'n kleeren tot een straaltje af droop den grond inEen wandelaar zag het, maar de kastelein ook en was er als de kippen bij om de jeneverkarai' van den raren klant af te nemen. „Was beklaagde dronken?" vroeg de pre sident aan den kastelein-getuige. „Niet zóó dronken", antwoordde Smit. „Ja 't moet al vreeselijk erg zijn eer jul lie het goed dronken zijn noemtweder voer de president. Eisch en veroordeeling wegens diefstal INCONSEQUENTIE Geachte Bed. Mag ik naar aanleiding van het a.s. Ju bileumsfeest to Groot Waalwijk nog eeltige plaatsruimte? Bij voorbaat dank. Alhoewel reeds door een tweetal perso nen eenige aanmerkingen zijn gemaakt, voel ik mij gedrongen als derde persoon nog een laatste woord daarover te schrijven. In de Echo no. 02 van 25 Juli 1.1. lazen wij met. hartelijke instemming hoe er in een vergadering der buurtcommissies van voor malig Baardwijk een motie word aangeno men aldus luidende: ..De verschillende Buurf-Commissiën te Waalwijk (voormalig Baardwijk) ter voor bereiding eener luisterrijke herdenking van liet a.s. Regeéirngs .Tubilé van Hare Majes teit Koningin Wilhelmiha in vergadering bijeen, uiten hare diepste verontwaardiging over de wijze, waarop zekere revolutionaire groepen niet schromen in liet. openbaar op te treden tegenover Hare Majesteit, de zoo edele telg uit het zoo roemrijk en doorluch tig geslacht van Oranje en gevoelen zich gedrongen, onder bevestiging barer onwan kelbare trouw aan het Huis van Oranje, Hare Majesteit hulde en dank te brengen voor de onschatbare weldaad Harer zegen rijke Regeering en gaan over tot, de orde van den dag". Bovendien werd op die vergadering o.a. ook nog gezegd„doet het zeer on aangenaam aan bij herhaling te lezen hoe communisten en socialisten afbreuk doen aan het Gezag en Koningschap". Zooals we reeds opmerkten, we lezen zulke woorden met blijdschap. We wenschten dat alle Ne derlanders zoo dachten en handelden. Maar wat is het dan dat ons naar de pen deed grijpen? Het. is dit: terwijl gewraakt wordt, en terecht, de houding van socialist en communist, welke afbreuk doen aan het gezag en het koningschap, deinst men er niet voor terug de souvereiniteit Gods, het hoogste Gezag aan te randen. Is het niet een Goddelijk gebod den dag des Heeren te heiligen? En wat doen nu christenen die belijden en gelooven (tegen over het ongeloof) in God Almachtig? Den dag des Heeren vertreden zij met voeten. Ook die dag moet gebruikt worden out feest te vieren. Daarbij komt nog dit: Het Jubileumfeest is een Nationaal feest en dus moet elkeen er aan deel kunnen nemen, een feest van geheel het volk. Waarom dan de eenheid verscheurd? De stemmen die er tegenop kwamen gesmoord? Misschien zult gij zeggen„komt ge daar ii ii pas mee aan. Door omstandigheden kon ik niet eerder. Doch te laat is het nog niet. Beter ten halve gekeerd dan ten heele ge dwaald Laten wij allen als christenen in Neder land, 't zij Roomseh Katholiek of Prote stant strijden voor de eere Gods en zijne geboden onderhouden, Gerechtigheid ver hoogt een volk, maar de zonde is een schand vlek der natie. Nederland in haar geheel en Groot Waalwijk in 't bizonder organi seer zulk een feest waarin de eenheid van het volk niet wordt verbroken en herdenk de daden des Heeren een Christen waardig. A. C.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2