Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. 1 Derde Blad. NUMMER 69. ZATERDAO 18 AUGUSTUS 1923. 46e JAARGANG, XTitcatb: WAALWIJKSOHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Tekfooa N». li, T«legr,-AdresECHO. De vlaggen uitl En zoo staan we dan aan den voor avond van de feestelijke viering van het 25 jarig regeerings jubileum van onze geëerbiedigde Koningin Wilhel- mina. En er is alle reden om deze belangrijke gebeurtenis te herdenken, omdat deze regeeringsperiodehet bewijs heeft geleverd hoe H. M. de Koningin medeleeft met de belangen en nooden van Haar Volk. Wij zijn haar dank baarheid en hulde verschuldigd voor hetgeen Zij voor ons in al die jaren heeft gedaan, voor de wijze leiding die Zij gaf aan 's Lands bestuur, voor de manier waarop Zij haar hooge taak opnam, vooral gedurende de oorlogs jaren Er is dus alle reden om dankbaar te zijn en daaraan openlijk uiting te geven, te juichen en te jubelen. Het bestuur van Waalwijks Belang heeft gemeend goed te doen aan de feestelijkheden leiding te geven, zooals steeds te voren en zoodoende is het programma tot stand gekomen, dat dank zij veler medewerking en ondanks niet medewerking van enkelen er o.i. zijn mag en bij het publiek reeds voldoende bekend geacht mag worden. Het biedt een ruime verscheidenheid en geeft elk wat wils. Er kan wel eens de vraag zijn opgekomen, is het nu een tijd om feest te vieren. We weten het, de tijden zijn niet gunstig, maar men kan de zaken ook te zwartgallig bekijken. Het herdenkingsfeit is toch niet het eerste het beste, moet dus op eene of andere wijze gevierd worden. Gelegenheid tot dankstonden in de verschillende kerken zal nader gegeven worden en wij hebben geen besluit tot feestelijke viering genomen alvorens de geheele gemeente uitspraak ten deze heeft gedaan. Toen overal buurtcom- missies tot stand kwamen en de collecten, ondanks het minder goede voorbeeld van de gemeente, zoo goed slaagden, toen hebben wij gemeend dat Waalwijk een feest wenschte Waalwijk waardig. En al is nu alles niet geloopen zooals we dat wenschten, we kunnen dankbaar zijn en trotsch op de ruime medewerking en het schitterend resultaat ervan. Er is nog een goede zijde aan zulk een volksfeest, nl. dat ook de werk- looze of degene die weinig of niets te verteeren heeft, twee dagen geheel gratis zal kunnen genieten van alles wat geboden wordt, als muziek, zang, volksspelen, optocht, ballon, vuurwerk, enz. Laat ook hen dan juist om de ellende der tijden een paar lichtende dagen hebben Om al deze redenen mogen wij met groote vreugde de feesten tegemoet zien, laat ons allen deze zoo spuntaan mogelijk meevieren, laat ons allen zorgen dat deze dagen gerekend kunnen worden tot de mooiste en bestgeslaagde feesten, die Waalwijk ooit gaf. En tot slot aan allen De vlaggen uit Het Bestuur van Waalwijks Belang M. A. J. van Liempt, Voorz. Jan Tielen, Secretaris. Na onze mededeeling van l.l. Woensdag zal het niet meer noodig zijn het programma der feestelijkheden nog eens uitvoerig te beschrijven Wij raden eenieder aan een feestgids te koopen, die op tal van plaatsen ver krijgbaar zijn. De prijs is zeer laag gesteld en het boekje bevat alle bijzon derheden, ook de omschrijving van den stoet. Namens 't comité doen wij een beroep op alle ingezetenen, om zonder uitzondering te vlaggen, daar dit waar schijnlijk de straatversiering zijn zal. Ook vraagt het comité dringend, ge durende de mooie concerten zooveel mogelijk de kalmte te bewaren, opdat de vele muziekliefhebbers kunnen ge nieten van 't goede wat geboden wordt. Ook de politie maatregelen, vooral bij optocht, ballonvaart enz volge men stipt op, opdat bij de te verwachten drukte alles een zoo ordelijk mogelijk verloop hebbe. Men late voor den stoet de geheele straat vrij en loope niet mee. Bij de ballonvaart, die in de Mr. van Coothstraat plaats heeft kan de geheele straat door 't publiek worden ingenomen en ga men niet staan op wei- en bouwland. Het comité vertrouwt dat allen zullen medewerken om alles zoo prettig en ordelijk te doen verloopen en ten slotte wenschen wij allen een gezellig jubi leumfeest. Wij vernemen nog dat het politie-uur is gesteld op 1 uur en wij vertrouwen dat wij als altijd zullen toonen waard te zijn, dat hier geen maatregelen als elders worden genomen. In ons vorige nummer gaven wij het officieele programma der feest viering. Wij willen thans nog ver melden dat de buurtcommissies voor malig Baardwijk Zondagavond hebben georganiseerd een concert van de liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" en van de harmonie Euphonia van Kaatsheuvel. Dit concert begint om 7 uur en wordt gegeven op het Kruis punt nabij de vroegere pomp. St. Antoniusstraat heeft 's avonds voor de heele kleintjes een ballon optocht georganiseerd en geeft de kleinen een versnapering, waarvoor dames een extra collecte hebben ge houden. Voor den Vlieger-wedstrijd is door den boekhandel van J. C. v. Eijkelen- burg alhier nog een troostprijs beschik baar gesteld. Onder de jongens die geen prijs hebben behaald zal een Vulpenhouder met gouden pen worden verloot. De deelnemers aan den Vlieger wedstrijd moeten 's morgens om 9 uur precies aanwezig zijn op het terrein van W.S C., waar de vliegers gekeurd zullen worden Daarna begeven zij zich gezamelijk in rijen van twee naar den dijk bij Zomerdijk. Binnen een half uur moeten de vliegers in de lucht zijn. Na de beoor deeling heeft de prijsuitdeeling plaats op het terrein van W S C door den Edelachtb heer Burgemeester. N.B. De Commissie van Beoordee ling is door de vrijgevigheid van W. B. nog In staat gesteld een aantal extra prijzen toe te kennen naar de volgende gegevens le het staan op den wind, 2e. het bewaren van het evenwicht, 3e. het stilstaan of.... het rijden. In 't kort nogmaals 't program; Zondag 12 uur: Off. opening door Hertog Jan van Brabant met z'n staf Ontvangst ten gemeente huize en toespraak van den Burgemeester. Matinée's. Groote Feestcantate. Concert Harmonie Werk liedenvereniging Muzikale wandeling Concert Apollo, K'heuvel. Maandag Volks- en Kinderspelen. Vliegerwedstrijd. Historische Optocht. Acrobatische Ballonvaart. Concert Volharding Drunen. Vuurwerk gedurende de pauze. Allen de vlaggen uit! Etalage-wedstrijd. Aan den Etalage-wedstrijd wordt deel genomen door 12Va uur 4'/a uur I. C Mortier, Ijzerhandel. P. Treffers, Modes. N van Dongen, Bloemist. Coöperatie „Samenwerking", Krui denierswaren en Comestibles. Th. Kolsteren—La Garde, Sigaren- handel. J. C, van Eijkelenburg, Boekhandel. J. van Well, Heeren— en Dames— Mode-Artikelen. L. van Well, Manufacturen. G. v. d. Wiel. Coiffeur. L. Knepflé-van Iersel, Schoenfour- nituren. Pulles—Aarts, Banketbakker. P Bierlaagh—van der Heijden, Ijzer handel. G. Goutière Banketbakker. C. van Zeist, Heeren-mode-artikelen. Jac. Overgoor, Koloniale waren en Comestibles. C. v. d. Ven—van Kempen, Sigaren- handel. G Verkade, Manufacturen. Ant. van Eijck. Sigarenhandel. Jos. de Folter, Stoffeerderij en Zadel makerij. J. Kools, Slachter. Chr. Klerks, Meubelen. L. van Adelberg Heeren-en Dames mode artikelen. W. Sikkers, Boekhandel. A. Kèmperman, Rietmeubelen. Singer Maatschappij. C. Marks, Koperslager. Jac. Sars, Bakker. Ch. Philippart, Heerenmode-artikelen. Jacobs Zn Muziekhandel. Jos. Knepflé—Wanten, Bakker. Mart. van Helvoirt Slagerij. P. van Eeuwijk, Bakker. Ed van Beijnen, Bakker. Fa Jos. van Ree, Meubelen. Photohandel v/h Th van Delft, Photo's en Phototoestellen. Alhoewel het aantal deelnemers grooter had kunnen zijn, mag men toch tevreden zijn. Zooals reeds bereids is medegedeeld zal het publiek thans als beoordeelaar optreden. Daarvoor kan een iedereen stembiljet bekomen, dat te verkrijgen is bij iederen deelnemeraan den wedstrijd. Men heeft daarop slechts in te vullen wie men den eersten, den tweeden en derden prijs toekent en dan onder— teekenen met naam en adres. Dit laatste moet duidelijk worden vermeld omdat fraude moet worden voorkomen. Het biljet moet men deponeeren in een groote stembus welke Maandag is geplaatst in de vestibule vau het Raadhuis. De stembus wordt Dinsdag geopend en gecontroleerd door de heeren J. van Mierlo, gemeente ontvanger en candi- daat gem. secretaris en Th. Bakker, candidaat gemeente-secretaris. I Voor het publiek dat aan den wed- I strijd heeft deelgenomen zijn drie prijzen uitgeloofd welke bij loting worden toegewezen. Een van deze prijzen, een prachtig met dranken fruit en bonbons gevulde luxe-mand is te bezichtigen in de etalage van den heer Jac. Overgoor. Dat ieder gemeentenaar, nu eens zonder uitzondering, aan dezen wed strijd deelneemt is de wensch van de De Commissie 8 9'/» 7 8 uur uur uur uur uur uur uur Maandag 20 Augustus e.k is in verband met de alsdan hier te vieren jubileumfeesten de volgende regeling getroffen met betrekking tot den pos* telegraaf- en telefoondienst ter plaatse. A Waalwijk (oud). lo. Het kantoor sluit, wat den postdienst betreft om 2 uur 's middags. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de gewone openstelling van kracht. 2e. De tweede en vierde briefpost bestellingen worden opgeheven. 3e. Invordering van quitantiën heeft niet plaats. 4e De buslichting te pl m. 6 uur 's avonds wordt niet uitgevoerd. B. voormalig Baardwijk en Besoijen. De aldaar gevestigde hulpkantoren sluiten eveneens voor den postdienst te uiterlijk 2 uur. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de bestaande regeling ongewijzigd. Rapport inzake verkoop gashouder gasfabriek. Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente WAALWIJK. Naar aanleiding van Uwe opdracht om nadere gegevens te verstrekken omtrent den verkoop van een ouden gashouder, in verband met daaromtrent in den Gemeenteraad gestelde vragen, heb ik de eer U het volgende mede te deelen. Door het bouwen van een nieuwen gashouder was een kleine gashouder overbodig geworden, zooals ik destijds bij de bespreking der plannen voor den bouw reeds mededeelde. Deze kleine gashouder had reeds een le vensduur van 35 jaren en overschreed daarmee den normalen tijd voor der gelijke objecten. De aanschaffingskos- ten waren geheel afgeschreven. De gashouder was niet alleen over bodig, doch hij kon ook niet zonder schade voor het bedrijf worden in stand gehouden, omdat de klok ver sleten was en daardoor gasverlies ver oorzaakte. In de vergadering der Bedrijfscom- missie van den 10 April 1923 werd dan ook besloten aan Burgemeester en Wethouders voor te stellen den gas houder aan den meestbiedende te verkoopen. In dezelfde vergadering werd mij opgedragen eene advertentie te plaatsen in „Vraag en Aanbod" Een exemplaar van het nummer waarin de advertentie voorkomt gaat hierbij. Aanvankelijk was ik van meening dat de houder nog wel voor olietank zou kunnen dienen omdat de stalen platen van meer dan gewone dikte waren. De verkoop zou dan beduidend meer opgebracht hebben dan bij ver koop voor oud-ijzer zou zijn te ver krijgen Nadat echter het water was uitgelaten bleek mij, dat de wanden dermate door roest waren ingevreten, dat hij voor olietank niet meer kon dienen. Bij vulling met petroleum zouden in de roestplekken gaten zijn gevallen. De kans om den houder voor olietank te verkoopen verviel daarmee, en moest ik een firma die met dit doel op den houder reflecteerde, afschrijven. Op de advertentie hebben verschil lende sloopersfirma's den gashouder komen zien. Reflectanten waren 1. de fa. Fles Co. te Rotterdam. 2. de fa. van Seumeren Zn. te Utrecht. 3. de fa. Fuldauer te Rotterdam. 4. de N V. Hiweg te Apeldoorn. 5. de fa. J. van Rijsdijk te Zwijn- drecht. 6. C. Roks te Breda. De fa. Fles Co uit Rotterdam, verreweg de grootste opkooper op dit gebied in ons land, bood t 800,on- gesloopt en f 1200,— gesloopt en nagelvrij op schip of wagon, de fa. van Seumeren resp f750,—en f 1250. De overige firma's hebben na inzage der teekening en na persoonlijke be zichtiging geen bod gedaan Ten slotte is nog gekomen de heer F. van Wees alhier, die aanbood een prijs van 3 ct. per K.G. franco op wagon of schip. Bij dezen bieder kon ik bedingen dat ons bedrijf van het afkomend materiaal tegen denzelfden prijs er kon afnemen, wat voor eigen gebruik geschikt was. Tegen deze be paling hadden de andere bieders be zwaar Zij wilden wel verkoopen, doch tegen nader overeen te komen prijzen, omdat zij wel begrepen dat ik juist het beste materiaal zou reserveeren. Ik heb gemeend niet te moeten ad- viseeren, den gashouder ongesloopt te verkoopen, omdat ik de voorkeur gaf aan slooping in eigen beheer en wel le. om de platen en hoekijzers, welke wij voor eigen gebruik noodig hadden, zooveel mogelijk te sparen 2e. om alle kleine brokjes en stuk jes, welke anders als zoogenaamd „afval" vervallen aan de sloopers- knechts, gewogen te krijgen Dit is van beteekenis, alleen aan afgehakte klinknagels werden ruim 1400 K.G. gewogen de goede bouten en moeren zijn door ons in magazijn genomen en verbruikt. 3e. omdat mij de slooperij met eigen personeel voordeeliger uitkwam. De zomermaanden zijn voor ons bedrijf minder druk dan de wintermaanden, waarbij nog gekomen is de algemeene malaise, die ook op ons bedrijf zijn terugslag heeft en de gasaflevering drukt. In de regel wordt de zomertijd benut voor de uitvoering van onder houdswerken. De slooperij kon ik daarom uitvoeren door sommige on derhoudswerken wat te verschuiven. Ook werkte het personeel niet den ganschen dag aan de slooperij, doch alleen de uren die nu en dan beschik baar kwamen. Ik heb zoodoende mijn personeel geheel kunnen benutten. 4e door zelfslooping bleef het werk in de gemeente. Met den voerman was overeenge- v komen om het geheele kwantum afge komen ijzer naar de haven te vervoe ren voor twintig gulden, mits dit op één dag kon geschieden. Dat alles op één dag zou verladen worden was niet alleen een conditie van den voerman, doch was ook noodig om den laadtijd niet te overschrijden. Dat de wagons den volgenden dag nog aan de haven stonden, doet hier niets ter zake. Het is bekend dat de tramdirectie de con ditie heeft, dat bij overschrijding van den laadtijd staangeld kan worden geheven Om te voorkomen dat de tramdireciie van haar recht gebruik zou maken heb ik zorg gedragen, dat alles op één dag werd verladen. Daar voor moesten echter gezien het groote kwantum en de zwaarte der stukken, niettegenstaande er hard werd gewerkt, eenige overuren worden gemaakt. Deze overuren, die volgens overeenkomst tegen het gewone uurloon zijn betaald, zijn ook de eenige geweest, die aan de slooperij gemaakt zijn. Het totale gewicht van den gashouder is vastgesteld door weging in het bij zijn van den kooper, den heer van Wees, de klerk van het kantoor der Gasfabriek Kuijsten en mijenkele malen heeft de opzichter Bank mij moeten vervangen De opbrengst was 52643 K.G. h 3 cent f 1579,29 Voor eigen gebruik 3500 K.G. a 3 cent f 105 Totaal 56143 K G k 3 cent f 1684,29 Aan arbeidsloon totaal f 419,95 Rijloon f 20,— Advertentiekosten f 26 75 f 466,70 Netto opbrengst f 1217,59 De arbeidsloonen kunnen worden gecontroleerd uit de dagbriefjes der werklieden gedurende dien tijd. Het voor het bedrijf gereserveerde ijzer heb ik slechts berekend tegen den prijs die de kooper ons betaald heeft, ofschoon de werkelijke waarde, omdat het beste is uitgezocht, onge- veer het drievoudige bedraagt. De oud-ijzerprijs bedraagt thans voor geslagen ijzer 2 cent per K G. Ik hoop dat ik U hiermede heb kunnen aantoonen dat de gashouder op regelmatige wijze is verkocht, dat ik bij den verkoop de meest gunstige conditie heb weten te bedingen, en dat ik zoowel bij het sloopen als bij het transport bedacht ben geweest op het voordeel voor ons bedrijf. Het heeft mij dan ook zeer getroffen dat in den Raad een voor mij weinig welwillende critiek over deze aange- van het Zuiden, Waalwijfesche en Ungstraatsehe Courant, Dit blad T«pseaii*t WOENSDAG EN ZATERDAG, Abonnementaprlj* per 8 maanden f 1.25. Franco per poot door het geheele rijk 1.40. Brieven, Ingezonden (takken, gelden ens., franco ta eenden aan d«n Uitfeva?. JPïljs A<lT«rt«atlla 29 cent per regel; mlnlranm 1.60. Reclame* 40 cent per regel. Btj contract flink rabat. AdvertentlSn moeten Woensdag en Vrijdag dei morgens om uiterlijk 9 «ar in ons bedt slis U/2

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9