Keukenmeid, Bij inschrijving Notaris Middelkoop teilen (tt verknopen; WRKLEYS Schoolboeken bij J. G. van Eijkeleuburg Aanbesteding. Aanbesteden Nieuws uit fteusden. 433e STAATSLOTERIJ Marktberichten. Binnenland. Gemengd Nieuws. Sport. Laatste Berichten. Advertentiën. Gevraagd Na eiken. maaltijd aanbesteden Het bouwen van een houtscha- verlj en zagerij met ketelhuis en loodsen. Ingezonden Stukken. 40 lepe- en 60 Canadaboomen, Voorde Kleintjes BESTELT een Vulpenhouder. het bouwen van zes arbeiderswo ningen. heuvel, dat feesten wil, voelt dat wel. Heusdeo, 23 Aug. 1923 Tot haar leedwezen heeft de feestcommissie wegens te weinig be langstelling van den kant van 't publiek moeten besluiten, af te zien van het organiseeren van een optocht bij gelegenheid van het jubileum van H. M. Door het breken van een veer was de motor van C. v. S. tusschen Aalburg en de stad niet goed bestuur baar meer met het gevolg, dat ge noemde v S. na reeds enkele meters meegesleurd te zijn van den dijk viel. Bewusteloos werd hij hier opgenomen, waarna hij naar huis werd getranspor teerd. Hoewel hij vele kneuzingen opliep, is zijn toestand bevredigend. Derde Klasse. Derde Lijst, Trekking van 22 Aagusfus. No. 7481, 9616, 16782. f 1000 No. 4413, 10916. f 400 No. 34. f200 No. 414, 1205, 2448, 4977, 8216, 11493, 16411, 20350. Derde Klasse. Vierde L;jst. Tiekking van 23 Augustus. No. 2780. f1600. No. 19004 f 100. Naar wij vernemen zal de vierde klasse der Loterij ia verband met de feesten ter gelegenheid van het regee- ringsjublleum der koningin een week later trekken dan is vastgesteld. WAALWIJK, 24 Aug. '23. Eieren 6'/,—7'/a cent. Varkens f 12—f 18. 's HERTOQENBOSCH, 22 Aug. '23 Op de markt van heden waren aan gevoerd 2289 stuks 92 kalveren. 1072 stuks hoornvee. 1026 biggen. 64 zeugen. 35 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 290—f 420 p stuk Kalfvaarzen van f 240—f 400 p stuk Magere ossen en koeien van f 180— t 285 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0.60 per pond. 2e kw. f 0,52s p. p. Pinken van f 125—f 180 per stuk. Zeugen van f 70—f 120 per stuk. Biggen van f 2.25—f 2.75 per week Schapen van f 25—f 40 per stuk. Vette lammeren van f 25—f 30 p. stuk. Ruime aanvoer. Trage handel. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Heer de Redacteur! Mag mij, ouder dauk, eeu kleiae plaatsruimte In Uw blad vergund zijn, Wie zwijgt stemt toe, en om oneerlijke of hatelgke dingen toe te stemmen, is tntj niet doenbaar. Aangezien er dezer dagen verslag is uitgebracht van het gehouden festival en zijne aanhoorlge feestelijk heden te B'broek, waarvan de verslag gever van het Nieuwsblad van Heusden allereerst gewag maakt door te spreken van een Rec-Concours en ook van weinig belangstelling door de heei- schende tropische hitte. Het komt aller eerst vreemd voor dat er gesproken wordt van reu-concours, want volgt men het verslag verder na dan vindt men wel prijzen uitgeloofd aan M.C.- paarden, ringrijderij en harddraverij maar voor geen renpaarden. Alhoewel ik niet wil betwisten dat er door oneerlijke handelingen wel prijzen zijn uitgedeeld aan ren- en springpaarden in weerwil dat, vóór den wedstrijd begon, aan de deelnemers werd bekend gemaakt door den Voorz. der jay den heer G. H. S'. ra ver, dat er nauw keurig op de punten van draven gelet zou worden, dus rennen kon in deze de kans als prijswinnaar niet vergrootten, integendeel verminderen. Eveneens komt 't mij vreemd voor daar heden Ieders mond opengaat over bezuiniging, dat er voor zoo een aangelegenheid nog f 400 weid uitgeloofd voor prijzen- ultdeeling aan M C.-paatdeo, wat zoo veel heethoofdigheid heeft teweeg gebracht. Dan komt aan 't einde van 'r verslag dat aan P. de Graafif de 5e prijs in de harddraverij is uitgekeerd, wat ook niet op zijn plaats is. Als 15-jarig jongelisg heeft bij tot groote tevredenheid van 't publiek, eea veel hooger onderscheiding gemaak*. maar tot aller ontevredenheid is hem den 5en prijs toegekend. Zou 't mogelijk geweest kunnen zijn dat die van schaamte ontbloote juryleden den eersten dag al door de tropische hitte ware bevangen, aangezien hun hande lingen zoo In 't oog liepen en z$ den tweeden dag geen van allen op het feestterrein aanwezig waren. Neen, neen, het is maar een bloote vraag en laten we niet 't Zonnetje er de 9chuld van geven. Als zulke jutyleden worden uitge kozen, die b^ een harddraverij niet zien of hun paard draaft of rent, dan is het nogal erg dat deze soms aan gewezen worden om in Duitschland iets tot bevordering der fokkerij aan te koopen, wat moet daar dan van terecht komen. Tot opschik der feestelijkheden was hier in de buurt een reep doek dwars over den weg gespannen waarop de woorden »Welkom> stonden, wat een paar dagen na afloop nog hing te prijken. Stond men aan de achterzijde dan las msa de doorschijnende woor den van 't woord welkom. De »W» weglatende verkrijgt men het woord »mokle>, dat hier zoo menigvuldig in daadwerkelijkheid overgaat en ook het ware passende woord zal zijn voor deze feestelijkheid. Zouden we thans, nu de gemeente een andere naam gaat dragen de flauwe hoop mogen koesteren, dat de beteekenls van dergelijk woord tot het verleden gaat behooren en men op een juiste wijze kan feestvieren en beoordeelen en niet een slechte geest kweeken vooral onder het toekomstig geslacht, wat voor de goede verhou dingen in de gemeente zeer nadeellg moet werken. W. DE GRAAFF. Het ligt in de bedoeling ter ge legenheid van het Regeeringsjubileum der Koningin, evenals is geschied bij de kroning en het huwelijk van H.M. de Koningin aan daartoe in aanmerking komende gevangenen eenige kwijt schelding van straf te verleenen en ook enkele veroordeelden, wier straf nog niet is geëxecuteerd, hier in te doen deelen. De commissie van overleg voor de schoen- en lederindustrie heeft er bij de regeering op aangedrongen, de Schoenenwet tot 1 Juli 1925 te ver lengen. Voorts is aan de regeering verzocht, de toepassing van die wet in dier voege te wijzigen, dat voor leerloos schoeisel, dat zonder tegenprestatie kan binnenkomen het kwantum wordt ge steld op 1/16 van 1922 of op f 1,062,5C0 en voor het schoenwerk met tegen prestatie op 2/16 van 1922 of f3,187.500 waartegenover dan de tegenprestatie zou worden f 4 op eiken f 1 invoer De Bond van Schoenwinkeliers, schoenmakerspatroons en grossiers van schoenen heeft dit verzoek onder teekend. De geheimzinnige verdwijning te Goor. De verdwenen van Ommen was 58 jaar oud en leidde een zeer eenzaam leven wat o a. daaruit blijkt dat zijn familie hem ongeveer 2 jaar geleden voor het laatst bezocht. Hij leefde met zijn buren in vrede en vriendschap, terwijl wel vaststaat dat hij geen per soonlijke vijanden had. Reeds lange jaren was hij als nachtwaker verbonden aan de Weddehoen, waar hij ais een door en door betrouwbaar persoon be kend stond. Men is aan de fabriek, evenals in de plaats zelve, zeer onder den indruk dezer vreemde geschiedenis Misdaad is niet geheel uitgesloten In braken in boterfabrieken hebben in deze omgeving herhaaldelijk plaats ge had, zoo is in de boterfabriek te Del- denerbroek in korten tijd 3 maai inge broken. Eenige jaren geleden heeft van Ommen een inbraakpoging met succes verijdeld. De destijds binnengedrongen personen gingen op de vlucht toen zij gerucht hoorden Hij schoot op hen zonder iemand te raken Den anderen morgen vond men een verscheurde jas aan het prikkeldraad om de fabriek hangen. De daders heeft men destijds niet kunnen opsporen De verdwenene was altijd goed gewapend. Van betrouw bare zijde wordt evenwel vernomen dat hij juist den laatsten tijd wel eens ongewapend op wacht kwam. Vrijdagavond 11 uur heeft iemand hem nog gesproken. De verdwijning moet hebben plaats gehad na 12 uur uur, toen hij zich van een der controle punten naar het volgende begaf Zeker heid is verkregen omtrent het feit dat Vrijdag laat in den avond door een onbekende bij eenige bewoners aan de hoofdstraat der plaats, is geinfor meerd naar het adres van den direc teur der boterfabriek. Verder wordt onder voorbehoud medegedeeld, dat dienzelfden dag bij een landbouwer geinformeerd zou zijn naar den uit- betaaldag der fabriek. Deze gegevens kloppen met het feit, dat dien nacht f 12.000 in kas was. Dienzelfden nacht was opgemerkt dat een onbekende die zich ophield in een steegje tusschen twee huizen, zich bij nadering van nieuwsgierigen, in een volgend steegje verborg Diens spoor ging verloren, doordat juist het electrisch licht uitging. Deze persoon is inmiddels opgespoord, en bleek iemand te zijn, die in de nabijheid van Goor werkzaam is, doch telkens van woning verandert, en dien nacht zonder onderdak was. Het staat vast, dat deze aan de verdwijning part noch deel kan gehad hebben. Aan de zuivelfabriek is verbonden het kantoor der Boerenleenbank „Ke- dingen". Van sporen van braak aan dit kantoor is niet gebleken. De ma chinist der zuivelfabriek bemerkte des morgens bij het binnengaan der fabriek dat er iets niet in den haak was. De buitendeur was los, waarbij het hondje, dat den waker steeds vergezelde, stond :e janken Niet het minste spoor van wanorde werd verder gevonden. Van jogingen om het kantoor der fabriek openen is ook niets gebleken. De politie, die zich Maandag naar Amsterdam begeven had in de hoop, den betrokkene bij diens eenige doch ter aan te treffen, moest onverrichter zake terugkeeren en staat nog steeds voor een raadsel. Het onderzoek wordt ten zeerste bemoeilijkt door het feit dat hevige slagregens Vrijdagnacht een eventueel spoor totaal hebben uitge- wischt. De geheele fabriek is doorzocht, tot zelfs het vuur onder den ketel. Diep water is niet in de onmiddellijke na bijheid, terwijl ook het water in de verdere omgeving is afgedregd. Het aanvankelijk vermoeden dat de betrokkene zich in een vlaag van wan hoop het leven benomen zou hebben, verliest daardoor veel van zijn waar schijnlijkheid Onmogelijk blijft dit echter niet, daar het zoeken zeer be moeilijkt wordt door het feit dat het water hier en daar dicht met riet en pluimen is begroeid Een motief, dat op ontvoering b.v. per auto zou wijzen is niet te vinden De politie heeft nog steeds hoop, dat de onbekende die 's avonds eenige malen naar de fabriek gevraagd heeft, zich zal aanmelden, daar hierdoor de waarschijnlijkheid van misdaad minder zou worden. Gistermiddag is in tegenwoordigheid van eenige familieleden nog eens een onderzoek in de woning ingesteld. De inwendige toestand maakt geheel den indruk, dat het de bedoeling van den bewoner was, om terug te keeren. De in vroegere berichten vermelde polis en het spaarbankboekje zijn niet op de tafel, doch in een kistje gevonden. Op de tafel werden eenige couranten en een ondertrouwkaart van een voor de naaste familie geheel onbekende, gevonden. Aan de familiepapieren enz ontbrak ook niets voor zoover kon worden vast gesteld. Alleen wordt beweerd, dat een schuldbekentenis, die men dacht aan te treffen, niet gevonden is. Een onderzoek wordt ingesteld of deze schuld wellicht reeds is afgelost. Hollandsche van 48 jaar, werd daardoor gedood Alleen de chauffeur en de echtgenoot van mevr. Capelle werden niet gewond, Naar het „H. Dgbl." verneemt, wordt de heer Kuijpers Vrijdagavond bij zijn familie te Haarlem verwacht. Volgens de laatste berichten lijdt hij op 't oogenblik nog aan een stijf been dat gemasseerd moet worden Overigens is hij gezond. Het Dag. Bestuur der Ned. Reis- vereeniging deelt mede, dat alsnog door de familie herkend zijn het stof felijk overschot van mej M. Biezenaar uit Haarlem, mej. M. A. Luiting, mej. R. G. Prinsen Geerlings, beiden uit Amsterdam en de datnes M. A. en P. M. A. van der Waal uit Rotterdam Onder de geredde slachtoffers van het auto-ongeluk bij Guillaumes, dat zes dooden eischte zijn tot nu toe geen nieuwe sterfgevallen voorgeko men Men vreest echter voor het leven van den bankier Soudheimer uit St. Louis en voor dat van den chauffeur Acht van de zestien overlevenden j r, k"f zijn nu definitief buiten gevaar. Het is nog niet met zekerheid vast gesteld kunnen worden, wat de oorzaak van het ongeluk is. Uit de moeilijk verstaanbare mede- deelingen van den zwaar gewonden chauffeur schijnt men te moeten op maken, dat de stuurinrichting van de verongelukte auto gebroken is. De auto is gedurende den val in het ravijn geheel omgekeerd. De inzittenden, die bij het neer storten van den wagen er uit geslin gerd werden, zijn er het best af gekomen. Degenen, die onder de omgekan telde auto terecht kwamen, waren on middellijk dood. Mrs. Mooney, de dame, die onge deerd bleef, werd hoog in de lucht geslingerd en kwam boven op de andere slachtoffers neer. Het gezelschap bestond voor het meerendeel uit rijke personen en na de catastrofe werden juweelen, ter waarde van millioenen francs, op de plaats des onheils door gendarmen gevonden en onder zegel in bewaring gesteld, totdat de eigenaars ze komen opeischen. Het Wawa-hotel, aan het Bay- meer, in de provincie Ontario (Canada) is Zondagnacht door brand vernield. Er waren naar schatting 200 gasten aanwezig (het hotelregister is vernield), van wie er een groot aantal worden vermist. De brand ontstond in het beneden gedeelte van den liftkoker, waarschijn lijk door kortsluiting. De gasten op de tweede en derde verdieping werden door het vuur ingesloten. Er ontstond een paniek, toen de in- geslotenen bemerkten, dat de uitweg langs de trap door het vuur was versperd. De brand was zoo hevig en breidde zich zoo snel uit, dat niemand tijd had zich te kleeden In nachtgewaad verdrongen de gasten zich voor de vensters, terwijl vrouwen en kinderen angstkreten uitten. In hun wanhoop sprongen velen het raam uit, waarbij de meesten meer of minder ernstige verwondingen opliepen. Maar zelfs de mogelijkheid zich op deze gevaarlijke wijze te redden, bestond niet voor alle gasten. Sommigen van hen waren spoedig door den rook dermate be niet meer aan redding WAALWIJK. Zondag a.s. zullen de elndwed- strijden plaats hebben om den prach- tigen Juliaaa-beker. De volgende ver- eenigingen komen in den strijd B.V.V. I, Berkdijk—R.W.B.-combl- natle, Bssoijen. Aanvang 1 uur. B.V.V. bezit een stevige ploeg en speelt steeds een goede partij voetbal. Ook R.W.B. heeft een hardwerkend elftal, zoodat beide partijen wel aar. elkaar gewaagd zijn. Een spannende wedstrijd wordt hier verwacht. Daarna speelt Juliana tegen de vrij- lotende ploeg. Alsdan komen in den strijd H. E. C.-combinatie, S. V. V. I Sprang. Iadien belde vereenigingen tegen elkaar is den strijd mochten komen, wordt hier een prachtige ea spannende wedstrijd verwacht. Iedlen de S V.V.ers zoo spelen als in de eerste ronde, hebben ze veel kans op den beker. Er staan Zondag dus spannende wedstrijden te wachten en wordt een druk bezoek aanbevolen. Aanvang der wedstrijden 1 uur. Naar wij vernemen is de R. K, V. V. H E,C. ingedeeld in de Over gangsklasse A-, met de volgende ver eenigingen Dongen, R K. T. V. V,, B. F.C Eindhovla, O, V. C., Weert, Mevo en H. E. C. Het Is voorwaar een mooie prestatie van H.E.C. om in korten tijd zich zoo op te werken dat zij zich reeds kunnen meten met de sterkste clubs uit de Wel een bewijs dat er leven zit in deze vereeniglng. Er staan voor HEC. ongetwijfeld zware wedstrijden op het programma, maar H.E.C, heeft bewezen «iet voor de poes te zijn en zal daarom ook de sterkste ciubs nog flink partij geven. Er wachten ons dus dit seizoen prachtige wedstrijden en we hopen dan ook dat het Waalwijksche publiek het harde werken van H.E.C. zal appré- cleeren en deze steeds populairder wordende club zoowel moreel als financieel zal blijven steunen en het kan niet anders of H.E.C. gaat een prachtige toekomst tegemoet. brengt U betuigt U dat zij 9 verkoolde lijken ge- nog minstens 23 per- vermist. Men vreest slachtoffers nog dwelmd, dachten. Er zijn reeds vonden, terwijl sonen worden echter, dat het aantal grooter zal zijn. Een auto, waarin zich 6 Neder- andsche en Engelsche toeristen be vonden, is bij het passeeren van de St. Gothardpas in een ravijn gestort, ïen Nederlandsche dame is gedood en éen heer uit Londen is gewond. De Tel. meldt hieromtrent nader Een auto waarin 6 personen van Nederlandsche en Amerikaansche natio naliteit, welke de bergpas passeerde, is van een talud gevallen dat ongeveer 10 M. hoog was. Mevr. Capelle, een Het volgende telegram aan H M. Koningin Wilhelmina verzonden luidt als volgt WAALWIJK, De bevolking van Waalwijk in fees- telijken jubel bijeen, ter gelegenheid van Uw 25-jarig Regeeringsjubileum hartelijke hulde en dank en onvergankelijken trouw. Bestuur Waalwijks Belang VAN LIEMPT, Voorzitte' TIELEN, Secretaris. Het hierop ontvangen telegram luidt als volgt HET LOO, 24 Aug. '23. Voorzitter Waalwijks Belang, Waalwijk Hare Majesteit dankt allen vriende lijk voor gevoelens vertolkt door Uw telegram (Get.) VERSLUYS, Adjudant. De Heer en Mevrouw B. KLIJBERG-Sweens betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling on dervonden bij de geboorte van hun ZOON 31214 J O Z E P H. Waalwijk, Augustus 1923. tegen October, wegens huwe lijk der tegenwoordige EE NE NETTE V. g g. v. 31212 Msvrouw A. van Schijndel-van Thiel, Mr. v. Coothstr 14, WAALWIJK TE KOOP: (20-jarig gewas), behoorende aan- en wassende nabij de Sint- Antoniuskerk te Waalwijk. De boomen moeten gerooid zijn vóór 1 Jan. 1925 De betaling der koopsom, zonder bijvoeging van eenige kosten, moet geschieden vóór het rooien Nadere inlichtingen en aan wijzing geeft het KERKBESTUUR en Notaris JANSEN te Waalwijk. Inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd ten kantore van genoemden Notaris, uiterlijk 15 September a s. 31213 te CAPELLE, zal op Dinsdagen 30 Augustus en 6 September 1923, telkens des avonds 6 uur ten herberge van de GEZ. PRUIJSSERS te Waspik, voor zijne principaal in het openbaar Onder WASPIK in KOOP 1. Een naast Joh. van Iersel aan den wég gelegen no 31011, hooiland, groot 78 10 aren, in huur bij G. Verschure tot en met 1926 voor f 110 per jaar. KOOP 2. Een perceel Wei- en Hooiland in de Moerassen, groot 41,30 Aren, in huur bij Jud. Sneeuw tot en met 1926 voor f60 per jaar. Bedoelde perceelen zijn afkom stig van den heer ADR J. VAN DONGEN. 31216 Sectie E. z g. poldertje KAUWGOM WRiGlEYS UWE voor Handelsschool en andere Scholen EN U HEBT KANS OP BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Waalwijk, zullen op Maandag 10 September, des v.m. ten 11 uur ten Raadhuize Bestek en teekening zijn ver krijgbaar êi f 2,50 bij den gemeen- te-opzichfer, die tevens nadere inlichtingen verstrekt. 31211 De N. V. ADRIANUS OERLE- MANS <S ZONEN'S Handel in Fourages, Hout en Bouwmateri alen te VRIJHOEVE-CAPELLE zal op Woensdag 29 Augustus 1923, des namiddags 6 uur. Bestek enteekening liggen vanaf heden ter inzage te haren kantore. 31216 Is een heerlijke trac* tatie èn een uitste* kend hulpmiddel bij de spijsvertering, zoodat de kinderen van hun voeds 't volle genot hebben Ook werkt het zeer zuiverend op hun gebit. ,,Wrigley*s na eiken maaltijd** is een goes de levensregel voor een ieder. WH* Overal verkrijgbaar Importeurs: Ra. B. Meindersma Den Haag. VOOI

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10