Derde Blad. Provinciaal Micuws Nieuws uit Kaatsheuvel Numm. 71. Zaterdag 25 Aug. '23 De Historische Optocht. In 't verslag der zoo bij uitstek ge slaagde Jubileumfeesten in onze ge meente, hebben we in 't kort gespro ken over den schitterenden Historischen Optocht. Wij achten het voor de geschiedenis der hier in Waalwijk zoo roem rijke herdenkingsfeesten wel van belang deze historische optocht, de eerste historische en misschien de meest ge slaagde der optochten wat nader te bekijken en voor het nageslacht vast te leggen. Want als we onze Jaargangen eens nasnuffelen, nagaan wat wij hier mee maakten en gedurende een 20-tal jaren zelf mee organiseerden, als we denken aan tentoonstellingen van 1903, 1910, aan feesten van Liedertafei, Chrispijn, Oranje-doelen, kroningsfeesten, instal latie van den burgemeester, Vredes feesten, dan mogen we hier met genoe gen terugzien op hetgeen steeds werd gegeven en de manier waarop het werd gegeven, En 't is juist zoo als we 't dezer dagen hoorden van een buitenmanAls men in Waalwijk iets geeft, kan men er gerust heengaan, want dan wordt er iets goeds gegeven! j En dit is vooral van toepassing op de .optochten" die hier zoo succesvol elkander zijn opgevolgd, nu weer de historische, die als eersteling zoo uitstekend slaagde en daarom nog wel een bijzondere vermelding waardig is. De optocht werd geopend door drie herauten in stijlvolle kleedijen zij kondigden door hunne schetterende fanfares de komst van den grooten stoet aan, speciaal van de achter hen aanrijdende groep, geformeerd door de kegelclub „Hannibal" en voorstel lende Hertog Jan van Brabant (A. van Schijndel Jr.) die in pantserharnas en pantserhelm, 't paard met dekkleed waarop 't wapen van Brabant, een schitterend figuur maakte. Ook z'n schildknaap, de banierdrager en de edellieden, een groep van 11 personen, droegen prachtige costuums of harnas sen. Het geheel maakte een uitstekende, zeer verzorgde indruk. Niet minder goed was dit voor groep II, van de buurtschap Markt - Kantoor Noord-Brabant en Kantoor N-Brabant Hoekeinde.nl. weergevend het bezoek van Prins Willem aan Waalwijk. Willem I (W. Govaerts) te paard. Prins van Oranje, Graaf van Nassau, Catzenellenbogen, Vianden, Dietz, Bu ren en Leerdam. Stadhouder en Kapi tein-Generaal van Holland en West- Friesland, Zeeland en Utrecht, 1555, in schitterend costuum en prachtige grime, zoodat de prins uitstekend werd geïmiteerd aan zijn zijde reed even eens te paard zijne gemalin Louise de Coligny (mej. Adr Gerris) Princesse vao Oranje, Gravinne van Nassau, in rijk zwart costuum, afgezet met kant en bont, met langen sleep, deftige dracht van dien tijd. De beide paarden geleid door twee schildknapen. De gemalin van Willem I was de eenige amazone uit den stoet wat wel bijzondere vermelding verdient Voorts Hendrik van Brederode, Vrij heer van Vianen (G van Loon), Philips van Montmorency, Grave van Hoorne, Admiraal van den Koning (Fr Spapens), Lamoraal, Grave van Egmond, Prins van Gravere, enz. (|os. van Ree), allen te paard met schildknaap, met een vendel Hellebardiers uit den tijd van Willem I (15 man)vooral Brederode, Graaf van Hoorne en Graaf van Egmond waren getooid in schitterend nieuwe costuums. zoodat deze kost bare groep zeer zeker een der hoofd nummers van den optocht vormde. De buurtschap voormalig Baardwijk, die groep III Intocht van Frederik Hendrik en Prins Maurits, voor hare rekening nam, had daaraan niet minder zorg besteed. Prins Maurits (1576—1625), geboren Prins van Oranje, Graaf van Nassau, Stadhouder en Kapitein-Generaal van Holland en West-Friesland, Zeeland en Gelderland, Utrecht en Gelderland te paard in harnas (Pieter Loeff). Frederik Hendrik (15831647;, Prins van Oranje, Stadhouder van Holland, Zeeland, Gelderland, Utrecht, Overijsel, Groningen en Drenthe. Graaf van Nassau te paard in harnas (M. Pullens). Amalia, Gravinne van Solms, Prin cesse van Oranje, Gravinne van Nassau, Gemalin van Frederik Hendrik (mej. Dina Herwijnen) met hare hofdame (mej. Drika v. Mierlo) in caros, ver gezeld van Robert Vere, Graaf van Oxford te paard (jan Baijens), Marcelis Bax, Banierdrager van Prins Hendrik te paard (Wouter Pullens), schild- knapen en een vendel uit den tijd van Prins Maurits met vaandels en trommels Aan deze groep was zooals we zeiden buitengewoon veel zorg be steed, vooral de caros voldeed uit stekend, zoowel in- als uitwendig zag ze er schitterend uit en strekte de medewerking van voormalig Baardwijk tot groote eer. Ook de regeling en houding der deelnemers was zeer correct. Daarna kwamen de wagens, die alle zoowel wat opvatting, aankleeding enz. betreft buitengewoon genoemd kunnen worden. Eerst de „Staalmees ters van groep Markt—Kantoor Noord- Braband, en na een muziekcorps „de Muiderkring van Mr. van Coothstraat. en Burg. v. d. Klokkelaan. Beide waren bijzonder verzorgd, men wist werkelijk niet welke of wat 't meest te roemen, de eerste was een absoluut getrouwe copie van de be kende Rembrantdschilderij, de laatste gaf de torenpoort van 't slot Muiden met op iiet terras de bekende kring van kunstenaars. De opvatting, uit beelding en afwerking van beide was excellent, wij kunnen ons niet denken, dat zoo Iets, zelfs in de grootste stad, beter zou kunnen worden gegeven. Aan beide buurten een speciale hulde. De buurtschap Noord-Brabant— Hoek gaf daarna „de doortocht van prins Willem IV door Waalwijk", toen hij met een leger van 40.000 man in onze omgeving lag 1747 1751. Prins van Oranje, van Nassau, Cat zenellenbogen, Dietz, enz. Kapitein- Generaal der Vereenigde Provinciën, Erfstadhouder van Holland en West Friesland, te paard (de heer Willem Timmermans), met een 4 tal edellieden te paard en met een vendel Holland- sche garde, maakte een der beste figuren uit van den optocht en ook de groep, zoowel de edellieden zelf als pages vormden in hun prima geëigende costuums een uitnemend geheel Ook de buurtschap Markt—Station straat, die Willem V 1766—1795, Prins van Oranje van Nassau, Catze nellenbogen Dietz, enz., Kapitein-Ge- neraal der Vereenigde Provinciën, Erfstadhouder van Holland en West- Friesland, te paard (Jan Duijster), met Willem Graaf van Bentinck (Jan Plevier) en de Hertog van Brunswijk (Willem den Teuling), met pages en Hollandsche infanterie ten aanschouwe voerde, had zijne groep eene bijzondere uitbeelding bezorgd, zoowel de cos tumeering als monteering voldeden uitstekend. Een der beste groepen, uitmuntend eveneens door regeling, was de groep van voormalig Besoijen Keizer Napo leon en Lodewijk Napoleon bij hun bezoek aan Waalwijk. De keizer (Gode fridus Couwenberg) was bijzonder ge- imiteerd, de bekende lok, de hand op de borst ontbraken niet Napoleon was uitstekend getroffen en niet minder koning Lodewijk (Jacob Muller). De St. Antoniusstraat besloot de rij der groepen met Willem I, Prins van Oranje, koning der Nederlanden te paard (Antoon Snijders), die met zijn bekend driemanschap Gijsbert Karei van Hogendorp (Hendrik Huijser), Adam Frans van der Duyn (Walt de Roöij) en Leopold Graaf van Limburg Stirum van Huiten) geëscorteerd door een 10-tal Hollandsche soldaten, een bezoek bracht aan Waalwijk. Het was een waardig slot der prach tige groepen-rij, die gevolgd werd door het sluitstuk van den optochtde Apotheose, de praalwagen van de buurt Markt Haven, de Nederlandsche Maagd (Mej M. v. Well), zittende op een troon, waarbij de Elf Provinciën voorgesteld door 11 Dames met de wapens der provinciën, hulde brengen aan Nederland Deze wagen, die zoowel in- als uitwendig schitterend was verzorgd, zoowel wat drapeering, versiering, aankleeding en stijl be treft was de uiterste zorg besteed en maakte een bijzondere indruk, 't Geheel I was uitnemend gedacht en uitgewerkt, met z'n groen en bloemen, met z'n kost bare drapeering Het vormde een pak kend en schitterend slot van den historischen optocht, met welker eenigs- zins nadere beschrijving wij meenden een goed werk te doen. Belang" niet minder. WAALWIJK, 24 Aug. 1923. De heer J, Nelis alhier, directeur van de Mannenzangvereeniging te Babiloniënbroek behaalde op het te Sleeuwijk gehouden concours met dit koor in de'derde afdeeling den lsten prijs Naar wij vernemen hebben alle bedienden van de Hanzebank alhier op den procuratiehouder na, hun ontslag gekregen. Woensdag 29 Augustus a.s. is er weer gelegenheid zich aan te melden als vrijwilliger bij den Kaderlandstorm nl van 3.45—5 uur n.m. in het land stormlokaal in de O. L. School. Tevens kunnen daar alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt door den le Luitenant J. de Bie, Commandant van den Kaderlandstorm. De opleiding bij den kaderlandstorm is: le. Voor individueel geoefend man, waardoor een verkorting van diensttijd wordt verkregen van 4 maanden. 2e. Voor Korporaal en sergeant Het groote doel van de uitge schreven etalage-wedstrijd is volkomen bereikt. Duizenden en nog eens duizen den menschen, waaronder zeer velen van omliggende gemeenten, hebben zich voor alle winkel-etalages verdron gen en gezien wat de winkels hier presteerder, en dat toch is en blijft het voornaamste. De Commissie was van meening dat het publiek in deze de uitspraak eens moest doen en dat ze in deze meening niet alleen staat, bewijst het feit dat men bij de in den Bosch te houden etalage-wedstrijd evenzoo uit spraak laat doen Evenwel voor onze gemeente is ge bleken dat deze manier niet de aange wezene is, want door het werken van enkele winkeliers die de briefjes zelf invulden en dan lieten teekenen heeft men geen vrije uitspraak verkregen Dat is werkelijk te betreuren. Maar Schwamm drüber. Het voorns mi doel, de aandacht van 't groote pubhek op de diverse zaken vestigen is bereikt en allen dus bij een volgende keer daarom weer mede gedaan. Vanaf deze plaats wenscht de Com missie gaarne een woord van dank te brengen aan de redactie van dit blad, die steeds voor dit doel hare kolom men openstelde en aan de heerenjac van Mierlo Gemeente ontvanger en aan den heer Th. Bakker, Cand. Gemeente Secretaris, die zich de moeite hebben willen getroosten de stemmen te con troleeren. In het vorig nummer stond vermeld dat de 2e publieksprijs was gevallen op den heer J van Helvoirt, Putsteeg, doch dit berustte op een misverstand. Deze is gevallen op den heer J. van Helvoirt Grootestraat B 46. Het Comité, De buurt-commissie in de St Antoniusstraat houdt Zaterdagavond ten half negen hare ontbindingsverga, dering in de zaal van den heerP. van Daelen, waarop de penningmeester finantieel verslag zal uitbrengen Het aantal leerlingen dat zich bij de St. Petrusschool heeft aangege- geven bedraagt dit jaar 65, zoodat het aantal leerlingen op deze school thans ongeveer 500 bedraagt De invoer van schoenen, laarzen en pantoffels bedroeg in Juli 1923: 56.000 K.G. - 63,993 paar f 172,000, tegen Juli 1922 290 000 K.G aan f 1.139,000. Van Jan.—Juli 1923: 1,850,000 2,027,571 paar aan f 7.148.000. Van Jan.—Juli 1922 2.495 000 K.G. a f9.006 000 SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang). Vergadering der Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" op a s Zaterdag, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening, 2. Notulen, 3. Ingekomen Stukken, 4. Onderwerp: „Het Gezag", door Joh. Frings, 5. Sluiting. A.s. Zondag des nam. 5.30 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in de Geref. Kerk alhier voor zijne gemeente in den Dienst des Woords voor te gaan. VR1JH.-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondagmorgen half tien voor te gaan Ds. de Jonge, terwijl er des middags half drie leesdienst is. VRIJH.-CAPELLE. Met genoegen kunnen we melden dat het nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte postkantoor in gebruik is genomen. Wegens gerezen moeilijkheden tusschen bestuur en werkende leden van 't fanfarecorps heeft bijna het ge- heele bestuur ontslag aangeboden MAR. J. RIJKEN. CAPELLE. Donderdagmorgen ging in onze gemeente en hare omgeving van mond tot mond de treurmare dat de alom geachte heer M. j. Rijken, die vele jaren wethouder der gemeente Ca- pelle en nadien lid der nieuwe gemeente Sprang-Capelle is geweest, dien morgen nog vrij plotseling was overleden Wel deed zijne ongesteldheid reeds in den beginne het ergste vreezen, doch naast die vrees bleef nog altijd gloren de hoop op herstel. Helaas die hoop bleek eene ijdele. De dood eischte het leven van dezen stoeren werker, van den goeden huis vader en veler vriend. De afgestorvene was begaafd met een helder verstand en goed inzicht en daarom wenschte men hem gaarne in alle besturen zitting te zien nemen. Zoo was hij behalve lid van den Raad, Voorzitter en bestuurslid van diverse polders en Voorzitter der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Toekomst", terwijl hij in nog tal van andere vereenigingen als bestuurlid een werkzaam aandeel had. Wat de heer M. J. Rijken in zijn langdurig wethouderschap voor Capelle is geweest daarover kunnen wij na burgemeester en gemeenteraadsleden een oordeel vellen, omdat wij hem nu ruim 20 jaar lang in zijne werkzaam heden konden gadeslaan. Aan zijne adviezen werd steeds eene zekere bijzondere waarde toegekend, omdat men in hem zag de man van ontwikkeling en ervaring met helderen blik, die zoo gaarne werkte in het waarachtig belang zijner gemeente. De gemeente verliest in Marien Rijken dan ook een groote kracht, zoowel ook de landbouw en veeteelt dezer streek. Zijne gade verliest in hem een goed echtgenoot, zijne kinderen eene zorgvolle, voorbeeldige vader. Hij ruste in vrede. De Etalage-wedstrijd. Wij zouden nog met een enkel woord willen terugkomen op den étalage wedstrijd Niet dat wij critiek zullen uitoefenen op de wijze van beoordee ling, al lijkt die ons als thans is ge schied, niet juist en achten wij de beoordeeling volgens 't puntenstelsel door een onpartijdige jury veel beter. Wij willen wijzen op het succes dat de Waalwijksche winkeliers gehad hebben met hun deelnemen aan dezen door de „Hanze" zoo succesvol uitge schreven wedstrijd. Men heeft nu kunnen zien wat er te bereiken is met een beetje goeden wil, met wat samenwerking, wat am bitie men heeft gezien wat men be reiken kan met betrekkelijke geringe kosten. Als men eens nagaat, wat een massa menschen Zaterdagavond langs de winkels wandelden, want anders dan de étalages was er toen toch niet veel te zien, dan mag men conclu- deeren dat mooie étalages een bijzon dere attractie zijn voor vreemdeling en inwoner. En heeft men 't doel be reikt dat er veel kijklustigen zijn dan is de zaak gewonnen, dan ziet men wat en hoe men 't hier krijgen kan, in welke verscheidenheid, aan welken prijs, dan ziet men dat Waalwijk ook I op dit gebied niet achterstaat. Mogen onze winkeliers hieruit een goede les putten, laten zij veel en I goed werk maken van hunne étalages, laten zij meermalen een étalage-week of élalagewedstrijd organiseeren. met St Nicolaas of andere gelegenheden, dan zullen zij daarvan, bij eenige doelmatige reclame steeds evenveel succes hebben en dan zal dit van blij vende en stijgende waarde zijn voor den Waalwijkschen Winkelstand. Op onzen steun kan men ten deze steeds rekenen, en naar wij gerust durven zeggen op dien van „Waalwijks Gaarne verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie jetreffende een uitnoodiging tot het bijwonen der oprichtingsvergadering van een vereeniging tot instandhouding van een muziekschool Wij hopen dat velen zullen opgaan ter vergadering en dat men tot het ge wenschte resultaat zal komen. Het zoontje van den heer J E. uit de Putstraat had gisteren bij 't voetballen 't ongeluk zijn been te breken. Dr Sweens legde ter plaatse 't eerste verband. Op Woensdag 5 September (bid en dankdag) zullen alle kantoren en hulpkantoren (behalve enkele groote als Amsterdam, Rotterdam en den Haag) zoowel voor den post-als telegraaf en telefoondienst gesloten zijn van 9 uur voorm. tot 1 uur nam. De hoofd- en hulpkantoren die gewoonlijk eerst om 8'/j of 9 uur openen, zullen als regel echter worden opengesteld van 8—9 uur voorm. Van 1 uur nam geldt de gewone openstelling als op werkdagen. Voorts zullen de 2e postbestellingen die tusschen 9 uur voorm en 1 uur nam. beginnen, niet plaats hebben of tot na 1 uur worden verschoven, ter- wijl de bijbrievenbussen gedurende die uren niet zullen worden gelicht In verband hiermee zullen te Waalwijk op 5 September de 2e bestelling en de 2e buslichting niet plaats hebben. Voor de Bossche Rechtbank werden deze week 24 faillissementen aangevraagd „De Maandagmorgen' Losse nummers zijn 's Maandags 's morgens vanaf 8 uur aan ons buraeu verkrijgbaar a 5 cent. wordt aan huis bezorgd (in de kom der gemeente) bij diegenen, die zich voor 3 maanden abonneeren (vooruit betaling f0 75.) De Administratie Als opvolger tot lid van den Raad der gemeente Sprang—Capelle. zal, in de vacature ontstaan door het over lijden van den heer M. J Rijken, zit ting nemen de heer A. Verheijden. WASPIK. Naar wij vernemen zal de processie Heusden—Kevelaar dit jaar j de gewone bedevaartreis naar Kevelaar niet maken. De prijs van het melkbrood is hier met 2 cent per 8 ons verlaagd. Niet 'alleen in de harmoniezaal doch ook bij tnej. de Wed. Th Gijs man zal wederom een matinée worden gegeven, terwijl er 's avonds soirée zal worden gehouden en wel op Dins dag 28 Aug. Als naar gewoonte zal het ook thans aan belangstelling wel niet ontbreken. De prijs der eieren gaat langzaam de hoogte in en is thans weer met 5 cent per K.G, verhoogd. Men besteedt thans f 1.35 per K.G, derhalve ge middeld 7'/» cent per stuk. De prijs der prinsesseboontjes is gedaald tot 30 cent per K.G. Van snijboonen hoort men nog weinig. Die voorraad schijnt tot heden nog gering te zijn. RAAMSDONKSVEER. Onze dorps genoot dhr. A. J. van Onzenoort als mede de oud-dorpsgenoot Jud. Hoef, thans te Groningen, slaagden bij het examen hoofdacte, Zondag zal er in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer leesdienst worden gehouden, terwijl des namiddags op 't Dorp hoopt op te treden de Z.Eerw. Heer Ds. v. d. Vlugt te Drunen. DUSSEN. De loting voor de militie zal voor Dussen plaats hebben te Almkerk op Donderdag 13 Sept a.s. Binnen eenige dagen zal de Eerw. Heer E Rietra zoon van Nota ris Rietra alhier gekleed worden als Priester om dan zijne studiën voort te zetten op het Groot Seminarie. Dit is de derde zoon van dit gezin welke voor geestelijke studeert. De twee eerste zijn in de orde der Sociëteit van Jesus, waarvan de oudste te Rome vertoeft ter voortzetting zijner studiën en de tweede te Maastricht. De kinderfeesten ter gelegenheid van het 25-jarig Jubileumfeest van H. M de Koningin zullen alhier ge houden worden te Dussen op 30 en te Hank op Vrijdag 31 Augustus a.s, Mej. v. M viel dezer dagen in een moddersloot achter haar huis. Doordat men spoedig te hulp kwam kon men haar op het dfoge brengen en kwam zij met een vuil nat pak en den schrik vrij Kaatsheuvel, 24 Aug. '23. De Bloemendag van Zondag j.l. ten bate van Herwonnen Levenskracht gehouden bracht de som op van f 121.80. Als we deze opbrengst ver gelijken met die van andere plaatsen mogen we weer met reden tevreden zijn over de bekende goedgeefschheid van onze menschen De bedevaartgangers voor den H. Bernardus komen evenals andere jaren weer druk over. Dagelijks zien we voetgangers, reizigers van tram en autobus en auto's aankomen om de bemiddeling van den Heiligen aan te roepen tegen rheumatiek en jicht. Oppervlakkig zouden we zelfs consta- teeren, dat de toeloop dit jaar grooter is dan andere jaren. Dinsdagavond vergaderde in den R.K. Gildenbond de R.K. Vakvereeni- ging ter bespreking van de belastings heffing-kwestie. Zooals we in 't nummer van Woensdag reeds mededeelde, wordt door de verschillende patroons momen teel wekelijks '/s van het loon afge houden voor achterstallige belasting penningen, zulks natuurlijk op dwang bevel van den fiscus. In de vergadering, die druk bezocht was, werd besloten een request te zenden tot Zijne Excel lentie den Minister van Financiën om verzachting van dezen dwangmaatregel tot '/io van het wekelijksche loon te verkrijgen. Tevens werd aangeraden voor hen die meenen te veel te moeten betalen een boekje aan te leggen ter noteering van het wekelijksch inkomen. De postbode C. Emmen is van het kantoor alhier overgeplaatst naar Dongen. Het bestuur der Burgerwacht heeft besloten volgende week de opge legde geweren uit te reiken en wederom te beginnen met de schietoefeningen, mede als voorbereiding voor een in September te houden schiedwedstrijd. We geven den abonné uit Kaatsheuvel andermaal de gelegenheid zijn gevoelens uiteen te zetten onder de nieuwsrubriek, als antwoord op het artikel namens 't comité geplaatst in ons nummer van 12 Aug. Het comité tot viering der jubileums feesten komt in zijn antwoord van 12 Aug. j.l. aandragen met de bewering als zou Kaatsheuvel geen feest willen en tracht dit te bewijzen door het schrijven van de R K. W. V. en het niet meewerken der Hanzevergadering. Met evenveel recht als 't comité durven wij te beweren, dat dit geen bewijzen zijn. Hoe is het besluit in de R K W. V. uitgelokt om niet te feesten Zooals ik vernam, waren op die ver gadering zoo goed als uitsluitend werk- loozen Door nu de kermisviering en het houden van jubileumsfeesten samen te druk te noemen, kwam per slot van rekening 't besluit om aan te dringen op geen buitengewone feestviering (zie het schrijven van de R. K. W. V.) Nergens spreekt het schrijven van in 't geheel niet te feesten. Is het bewijs dat de Hanzevergadering voor een etalage-wedstrijd niet mee wilde werken sterker? O.i. in 't geheel niet. We kunnen ons best voorstellen dat de vergadering niet happig was om zoo maar voetstoots de regeling van een wedstrijd op zich te nemen. De men schen stonden er allen onvoorbereid en zonder zich bepaalde ideeën ge vormd te hebben, voor. Waarom is 't comité niet begonnen met een etalage wedstrijd uit te schrijven buiten de Hanze. Wat moet de R. K. W. V., de Middenstandsvereeniging „De Hanze", wat zou een Boerenbond als zoodanig verplicht zijn te doen. Onze sociale vereenigingen zijn toch op de eerste plaats niet aangewezen als degenen, die feesten moeten organiseeren. Ge beurt dat misschien op andere plaatsen? We gelooven niet dat noch de R. K WV, noch „De Hanze", noch „De Boerenbond* het feesten wil tegen werken of tegenhouden, maar om medewerking te hebben, moest het comité zich op de allereerste plaats gewend hebben tot onze diverse sport en ontspanningsclubs. Waalwijk en Tilburg steunden in hun regeling even eens op de eerste plaats hierop Dat het volk niet feesten wil is allerminst bewezen. Heeft het comité ze geteld, die honderden en honderden die on danks 't hondenweer naar Tilburg en Waalwijk geweest zijn omdat ze niet feesten willen Dat intusschen 't comité op zijn aanbieding alsnog de leiding op zich te willen nemen geen aan vraag krijgt, is begrijpelijk Kaatsheuvel voelt dat 't comité niet van harte wilde feestvieren, wat 't comité zelf met de hand op 't hart gaarne zal willen be kennen. Maar laat het comité dan zoo eerlijk zijn dat het dit erkent. Kaats- jnannrzM-j

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9