Mood Tién. Waalwijk. H, H. Winkeliers en Wederverkoopers Poederckocolade, Slaolie, Bolerolie, Patentolie- Sctirijf- en Teekenbekoeften, Kastranden, Diverse Zeep, Verf waren, Borstelwerk, Schoencrême, enz., enz. Laatste Berichten. Gemeenteraad. Marktberichten. Burgerlijken Stand Daar wij binnen eenige dagen vertrekken, stellen wij u in de gelegenheid voor verschil lende partijen, als: Al deze artikelen zullen wij aan spotprij zen algeven. De verkoop aan winkeliers is van 9--12 en van 2-5 uur. DË TOKO. SPORT. één proeforder overtuigt U KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 4 Septem ber des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Besouw. Ongeveer kwart over tien uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwe zig alle leden. Aan de orde 1. Installatie leden Gemeenteraad. Aile leden leggen in handen van den Voorzitter de bij de wet voorge schreven eeden af. Voorzitter. Ik wensch de heeren geluk met het vertrouwen door de be volking in hun gesteld, en ik hoop dat onder uw 4 jarig bestuur de ge meente uit haar pijnlijke finantieele moeilijkheden zal mogen geraken. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. 2. Benoeming Wethouders Het eerst wordt gekozen ter vervulling in de plaats van den heer Roestenberg. De uitslag is. Van Beurden 7, v. d Horst 3, blanco 1, H de Bresser 1 en Snaphaan 1, zoodat de heer Van Beur den is gekozen. Voor de zetel van den heer Ver- schure is de uitslag als volgtDe Wijs 8, van der Horst 2, Verschure 2 en Van Lier 1. Voorzitter. Mag ik de heeren ver zoeken plaats te nemen. Ik wensch hun geluk met het vertrouwen door den raad in hen gesteld. Verschure. Ik zie dat ik mijn plaats moet inruimen wat me voor mijn per soon veel pleizier doet. Echter voor Loon-op Zand moet ik het ten zeerste betreuren en ik kan het niet anders noemen dan een onvergeeflijk iets. Ik bedank bij deze ook als lid van den raad. Ik zeg nog eens niet voor mij maar omdat ik het voor Loon-op-Zand verschrikkelijk vindt eene dergelijke bejegening. 3. Benoeming leden gascommissie. Worden benoemd de heeren Snap haan, van Amelsfoort, van Lier en Brok. 4. Benoeming van leden voor de wegencommissie. Worden benoemd de heeren van Amelsfoort, van Lier en Swagemakers. 5. Benoeming van leden voor de werkloosheidscommissie. Swagemakers. Het zal U mijnheer de Voorzitter ook wel bekend zijn dat bij de werkeloosheidzaken fraude is gepleegd of begaan erf daarom acht ik het in het belang alvorens tot be noeming van leden voor die commis sie wordt overgegaan, dat deze zaak ter kennis wordt gebracht vooral nu het feit, zoosls mij ter oore is geko men, door den inspecteur van politie zelf is geconstateerd. Voorzitter. Die zaak heeft met het benoemen van leden voor de Commissie niets te maken. Swagemakers. Ik bedoel die zaak met van Boxtel. Als die toegelicht wordt geloof ik dat dit op de benoe ming van leden van deze commissie wel van invloed zal zijn. Voorzitter. De raad is in de benoe ming geheel vrij. Hij kan benoemen wie hij wil Bovendien kan de raad ten allen tijde om inlichtingen vragen. Swagemakers Het komt me toch gewenscht voor dat deze zaak eerst wordt onderzocht voor tot benoeming van de leden wordt overgegaan. Van Beurden U meent dat deze feiten eerst moeten worden geregeld. Swagemakers. ja, er is mij ter oore gekomen dat door een lid van de commissie, een werklooze die kwam teekenen desondanks toch werk is ver schaft. Als dat zoo is, mag de zaak wel eens worden onderzocht vooraleer we zoo iemand weer in de commissie benoemen. Voorzitter. Dat heeft met deze be noeming niets uitstaande. De Wijs. Ik ben tot heden van die commissie voorzitter geweest en ik moet zeggen dat ik van wat u zegt niets weet. Doch dat doet er niet toe Als er fraude gepleegd is. of het dan een lid van de commissie is of niet, zorg gedragen moet er worden dat zoo iets in de toekomst niet meer kan de voorkomen, ik heb wel eens iets van een kwestie gehoord, maar ik meende dat dit al was uit den weg geruimd. De zaak moet natuurlijk goed onder de oogen worden gezien, maar of dat hier nu iets mee te maken heeft weet ik nog niet. Swagemakers. Als het waar is wa: mij ter oore is gekomen, dan zal men zulk een lid toch niet meer herbenoe men. Van Amelsfoort. Ik weet ook niet of er leden zijn die aan hun verplich ting zijn tekort geschoten en daar om voel ik toch wel wat voor he voorstel van den heer Swagemakers Snaphaan. Ik begrijp hier de zaak niet goed. De commissieleden weten niets van een zaak die niet in orde is af en buiten ons weet men dat wel Ik begrijp niet goed hoe het nu mo gelijk is dat men als lid niets weet terwijl andere heeren wel iets bekenc zou zijn. Swagemakers. Nu het feit door de politie zelfs is geconstateerd is he beter dal de zaak van 'te voren tot klaarheid wordt gebracht Snaphaan. Misschien is het dan ge wenscht deze zaak eerst even in ge heime vergadering te behandelen. Voorzitter, Dat alles heeft toch niets met de benoeming te maken. Van Amelsfoort. Jawel, Als er leden zijn die hun plicht niet goed doen, dan zullen we deze toch niet meer stemmen en daarom wil Swagemakers dat eerst onderzocht hebben. Swagemakers. Ik meen werkelijk dat dit in het belang van de gemeente is. De werkeloosheid kost de gemeente toch reeds zooveel geld dat het niet noodig is dat er nog fraude wordt gepleegd. Ik acht het daarom zeer noodzakelijk dat de vergadering wordt ingelicht. Van Amelsfoort. Dat is noodzakelijk. Voorzitter. Ik weet niet of de inspec teur aanwezig is en daarom zal het beter zijn dat deze zaak na afloop van de agenda wordt besproken. Daartoe wordt besloten. 6. Ingekomen Stukken. a. Kon Besluit tot vernietiging van het raadsbesluit inzake opheffing der Openbare School te Loonschendijk. De Voorzitter merkt op dat, nu de school blijft bestaan, het besluit tot ontslag moet worden ingetrokken van den heer Oversteeg en mej. Duchateau. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. b. Schrijven van Qed. Staten inzake opheffing M.U.L.O. te Kaatsheuvel Door den inspecteur van het onder wijs wordt hiertoe geadviseerd wijl deze school aan de verwachtingen niet beantwoordde en het is te voorzien dat door het Rijk geen subsidie zal worden gegeven omdat het aantal deze schooi bezoekende kinderen niet groot ge noeg is. Vervolgens stelt de inspecteur nog voor om behalve de vakken van A. aan de gewone school te onderwijzen deze nog aan te vullen met vak L. nl. de Fransche taal Kinderen die dan voornemens zijn het Seminarie of een Hooger Burgerschool of wat ook e gaan bezoeken, kunnen de beginselen hiervan dan toch leeren. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 7. Benoeming van een hoofd der openbare school te Kaatsheuvel. Van de negen sollicitanten zijn op de voor dracht geplaatst de heeren 1. N. C. van Kuijk, onderwijzer te Kaatsheuvel. 2. A. A. Pijnenburg, Boxtel. 3 J. Leenaarts, Kaatsheuvel. De inspecteur van het onderwijs adviseert No. 1 van de voordracht te benoemen, wijl van Kuijk een goed onderwijzer is en zeer plichtsgetrouw. Dat hij nog wat jong is acht hij absoluut geen bezwaar. Het isverweg de meest geschikte van alle sollici tanten voor hoofd dezer school. Pijnenburg is ook een goed en actief onderwijzer doch heeft nog niet die ervaring. Leenaerts is niet wat van Kuijk is en daarom heeft hij hem no 3 op de voordracht geplaatst. De uitslag van de stemming is als volgt Van Kuijk 5 stemmen, Pijnenburg 1 en Leenaerts 7 stemmen zoodat de heer Leenaerts is gekozen. 8 Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare School te Loonopzand. Op de voordracht staat F. S. Seller. De Voorzitter merkt op dat deze reeds eenigen tijd tijdelijk werkzaam is. Met algemeene stemmen wordt de heer Seller benoemd. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere School te „oonschendijk. Op de voordracht staan H. J. Stassen, tijdelijk onderwijzer te Loonschendijk Maris, onderwijzer te 's Bosch. G. S. A. de Vlaming, onderwijzer te Hendrik Ido Ambacht. Voorzitter. Deze benoeming is noodig omdat het aantal schoolgaande kinde ren zeer is toegenomen De heer Stassen wordt met alge meene stemmen benoemd. 10 Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Loonschendijk. Op de voordracht staan 1. Mej. L. v. Altena onderwijzeres te Gorinchem. 2. C. v. d. Haart, te Capelle. 3. L Qerritse, Alphen a. d. Rijn. Hierbij te behandelen een adres van Mej. L. Hille, onderwijzeres aan de Openbare School te „de Moer" met verzoek om overplaatsing naar de Openbare Lagere School te Loonschen dijk. Voorzitter. Deze benoeming is noodig doordat meji Duchateau ontslag heeft genomen: Mej. Hille, die thans onderwijzeres is aan de school in de Moer en hier in Kaatsheuvel woon achtig is, vraagt nu overplaatsing naar school van den Loonschendijk omdat die dichter bij is en omdat Loonschendijk aan een harde weg is gelegen. Het hoofd der openbare school acht no. 1 van de voordracht de beste, waarmede den inspecteur van het onderwijs eens is. Alhoewel de school aan den Loonschendijk een openbare school is geloof ik toch dat het beter is, dat met de godsdienstige gezindheid van de bevofking rekening wordt gehouden en wij mej. Hille daar niet plaatsen. Aan de openbare school in de Kom komt nu een vacature en nu kan het heel goed om haar daar te benoemen. In de eerste klas kan goed een onder wijzeres staan. In een vorige verga dering van het Dag. Bestuur is daar over gesproken en de heer De Graaff, de inspecteur van het onderwijs was het daar volkomen mee eens. Van Amelsfoort lk zou het ook een gevaarlijk spel vinden om daar mej Hille te gaan benoemen. Er is toch al zoo'n schoolstrijd wat komt door de verschillende meeningen die de menschen ér daar op na houden inzake Godsdienst en dan zou het nog erger kunnen worden. Van Beurden. Ik zou nu alleen een onderwijzeres benoemen en de over plaatsing van mej. Hille in een volgende vergadering behandelen. Mej. C. v. d. Haart te Capelle wordt benoemd met 10 stemmen. Mej. Altena verkreeg 3 stemmen. 11. Schrijven van B. H. van Rooij, verzoekende ontslag als lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Kaatsheuvel. Wordt op de meest eervolle wijze verleend. 12. Voorstel verhuring terrein be oosten de woning van het Hoofd der School te Kaatsheuvel aan H A. Molenschot. Adressant wijst er op dat tusschen zijn woning en de woning van het Hoofd der School een strookje grond is gelegen wat nog nooit door een bewoner van dit perceel is gebruikt. Hij zou het goed voor bergplaais van hout kunnen gebruiken en vraagt het daarom voor een tamelijk prijsje te huren. Ook is hij niet ongenegen om het te koopen. Van Amersfoort. Heeft hij er ai geld voor geboden. Voorzitter: Neen, door hem is geen bod gedaan. De Bresser. Ik zou het ook niet gemakkelijk verkoopen, want men weet nooit hoe men het nog eens kan gebruiken. De Wijs. Om dat strookje grond te verhuren, daar zal wel niemand tegen zijn want het ligt er al zoo lang renteloos. Voorzitter. Door het Dag. Bestuur s daar over al eens met den opzichter gesproken en naar aanleiding van die jesprekingen is gezegd f50 huur te vragen. Van Amelsfoort. Dat is f 1 per week. Dat is nog al wat. Voorzitter. En dan nog onder zekere condities. Deze worden door den Voorzitter voorgelezen. De heer De Bresser zou in de voorwaarden ook nog een tijd willen zien aangegeven waarop de huur kan worden opgezegd. Snaphaan. Hij mag het dus nog niet eens afmaken en dan die huur vragen. Ik denk dat hij voor nog geen 20 M2 geen f 50 huur zal gaan geven. Van Amelsfoort. Het is ook veel te veel. Verschure. f 25 is voldoende. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten het strookje grond voor f 25 te verhuren. 13. Voorstel wijziging concessie voorwaarden voor de levering van water door de N.V. Waterleiding Mij. Noord-Brabant. De wijziging bevat in hoofdzaak wijziging van het tarief. Voortaan zal dit geregeld worden niet naar het aantal kamers maar naar de kadastrale huurwaarde. De Bresser. Dat is veel eerlijker en gemakkelijker ook 14. Verzoek feestcomité te Loon-op- Zand om subsidie ten behoeve van de feestviering van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Adressanten zeggen een collecte te hebben gehouden voor dit doel, doch de opbrengst is niet voldoende om ook maar op de meest bescheiden schaal feest te vieren en vragen daarom eene subsidie van f 150. Dat bedrag zal voldoende zijn om de strikt nood zakelijke uitgaven te dekken. Van Amelsfoort. Is er nog niet een verzoek ingekomen. Voorzitter. Ja, vanmorgen, doch dat komt later. Van Amelsfoort. Dat zou ik tegelijk behandelen. De Voorzitter leest dan het adres voor. Daaruit blijkt dat men in Kaats heuvel het feest wil herdenken op Zaterdag 22 en Zondag 23 September en het feest in hoofdzaak willen laten bestaan uit een kinderaubade, straten- versiering en verlichting, optocht, con certen enz. Als tegemoetkoming in de kosten vraagt het comité eene subsidie van f 500. Voorzitter. Ik geloof dat zich hier het eigenaardige geval voordoet dat er twee comité's zijn. Hoe het nu precies zit weet ik niet. Van Amelsfoort. Het eerste comité is in ruste. De heer van Beurden zegt van het eerste comité Voorzitter te zijn. Dit comité heeft zich tot taak gesteld dat Kaatsheuvel niet achterwege zou blijven bij het H. M de Koningin aan te bieden huldeblijk te Delft Van ver schillende zijden had dit comité ver nomen, zoo ook van den Werklieden- bond, dat het daarbij moest blijven gezienjden finantieelen toestand van de gemeente en gezien ook de malaise die nog steeds heerscht met de daar aan verbonden groote werkeloosheid. Om al die redenen heeft het comité gemeend het daarom bij het aanbieden van het huldeblijk te moeten laten. Dat alles neemt niet weg dat hij het apprecieert dat er nog een commissie is opgestaan die van meening is dat er wel feest moet worden gevierd. Wij, aldus spr„ hebben ons werk er nu bij neergelegd. Voorzitter. Een en ander gaf toch een scheeve verhouding. Van Beurden. Het kwam ons voor dat de tijdsomstandigheden van dien aard zijn dat feesten in onze gemeente geen pas geeft. Als duizenden guldens wekelijks aan werkeloozenmoet worden uitgekeerd, dan dacht het ons dat wij de menschen niet in actie mochten brengen om te feesten. Van Amelsfoort. Dat er iets wordt gegeven komt mij billijk voor wantin alle plaatsen ook in Loonopzand, viert men feest, maar eerlijk gezegd komt mij het bedrag nogai hoog voor. Snoeren. Mij ook. De Bresser. Het zielenaantal zal zeker als maatstaf worden genomen van het te betalen bedrag. Ponds pondsgewijze verdeeling zal het beste zijn. Van Lier. Ik geloof dat alle raads leden wel doordrongen zullen zijn van de moeielijke tijden die we doorleven en van den slechten financieele toestand waarin de gemeente verkeert zoodat het hoog noodig is dat met het geven van subsidies de grootste voorzichtig heid wordt betracht. Echter, van den anderen kant moet men ook weer zeggen dat men den drang van het het volk om H. M. de Koningin hulde te brengen niet in den weg moet gaan staan en wij een kleinigheid wel mogen geven. Het komt me echter voor dat zoowel Loonopzand als Kaatsheuvel te veel vragen. Mijne meening is dat wij er ons niet aan mogen onttrekken. De groote vraag is echter wat kan worden gegeven, Voorzitter. Is er iemand die een lager bedrag wil voorsteilen. Van der Horst. Worden er, als sub sidie wordt gegeven, ook voorwaarden aan verbonden of wordt dat zoo maar zonder meer gegeven. Ik voor mij zou het geld van de te geven subsidie het liefst zien besteed^aan een kinder- tractatie. Voorzitter. De raad kan bepalingen maken. Van Amelsfoort. lk zou daar nu niet te veel voorwaarden aan gaan vast hechten want dat wordt voor de com missie te bezwaarlijk. De commissie zal haar plannen al wel gemaakt heb ben en die is toch wel te vertrouwen. Ze zullen het geld wel op een nuttige manier besteden Van der Horst. Men moet niet ver geten dat tweemaal een collecte is gehouden, eens voor het hoofdcomité en eens voor de versiering. Ik meende de commissie te ontlasten als nu wordt besloten dat de raad subsidie geeft voor een kindertractatie. De heer Van Beurden merkt op dat in het adres reeds van kinderen wordt gesproken. Van Amelsfoort. Hoeveel kinderen zijn er. Voorzitter. Leerplichtige kinderen zullen er ongeveer een 1400 zijn. Met de bewaarscholen meegerekend zullen er zoowat een 1700 zijn. Van Amelsfoort. Ais dan voor ieder kind 50 cent wordt uitgetrokken, dan komt men al aan f700. Van der Horst. Met 25 cent kan men al wat doen ik heb gehoord dat enkele menschen oa. Heijs in deze ook al wat willen doen. Van Beurden Zijn de kinderen van den Berkdijk daar ook onder begrepen Voorzitter. Ja. Van Beurden. Ik vraag het maar omdat men later niet zou kunnen komen om dan nog eens een tractatie of wat ook te houden. Van der. Horst. Laat ons zeggen dat het bedrag in hoofdzaak moet worden besteed aan kindertractatie, dan leggen wij hét Comité niet aan banden. Van Amelsfoort Geef f500.—voor de geheele gemeente en laat ze het ponds pondsgewijze verdeelen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 15. [Aanbieding der gemeente reke ning over het dienstjaar 1922. De Voorzitter deelt mede dat de rekening sluit met een nadeelig slot van f1083 61. Dit is echter fictief aangezien er nog vier a vijfduizend gulden is te ontvangen, welke echter, doordat ze nog niet binnen zijn, nog niet zijn geboekt. 16. Benoeming eener Commissie van onderzoek tevens tot onderzoek der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1924. Worden gekozen de heeren Van Lier, Van der Horst en Swagemakers De Voorzitter deelt hierna mede dat van C. Mutsaerts te Loonopzand een verzoek is ingekomen een strookje grond te kunnen koopen, gelegen naast de Nieuwe Straat ter breedte van 11 M. voor den prijs van f65 per strek kende meter op voorwaarden echter dat^hij niet voor 1 Januari 1926 behoeft te bouwen. Wordt aangehouden tot een volgende vergadering, evenals een adres van den heer A. van Oversteeg waarin hij verzoekt maatregelen te willen nemen dat hij nog voor den winter in het schoolhuis kan gaan wonen Daarna gaat de raad over in geheim Comité ter bespreking van de benoe ming voor leden van een werkeloos heidscommissie. Gekozen zijn de heeren Snaphaan, Van Amelsfoort en Snoeren. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 3 Sept. 1923 Kipeieren Hoogste prijs f 8 75 Middel prijs f 7.50 Laagste prijs f4.75. Eendeieren f 5.20. Aanvoer 130.000 stuks. Handel flauw. LOON-OP-ZAND-KAATSHEUVEL. van 22—28 Aug 1923. GeboortenTheodora, dv A v d Schans en Fr RozenbrandJohannes Marinus, zv H Snoeren en J v Wan- rooij Adrianus Wilhelmus, zv P J Verschure en A W Zijlmans Elisa beth Sipkje, dv Ruijter en E van Sitteren Gerardus Henricus zv E Damen en J M Damen Adrianus Johannes, zv A Broeders en J E Damen Petronella Antonia Maria, dv M Maas en C J Bressers. OverlijdenCarolina Isabella Maria Schraauwers, echtgenoote van Ant J Schalken, 42 j Henricus Cornelius de Kort, 4 mnd. WAALWIJK. Van 15 tot 31 Aug. Geboorten Jacobus Oerardus zv Adrianus Bruur- mijn en Anna M. Maria de Graaf Maria Johanna Leijtens dv Johannes Reinier Leijtens en Huberta Lamber- dina Adriana Liebregts Johanna Adri ana van Bokhoven dv Adrianus van Bokhoven en Antonia Maria Boom Hendrikus Lambertus Heesbeen. zv Cornelis Heesbeen en Maria Ketels Wilhelmina Petronella IJpelaar dv Simon Johan IJpelaar en Antonia Maria Kroot Dorus van Liempt zv Mar- tinus Antonius Josephus van Liempt en Theodora Hendrlka Kleijn Wil helmina Antonia Hendrica Wijkmans dv Henricus Petrus Wijmans en johanna Maria van der Eerden Oerardus Johannes Paulus Toonen zv Gerardus Johannes Toonen en Elisabeth van Wijk Adrianus van Herwijnen zv Johannes Herwijnen en Lamberdina Maria van der Hammen Antonia Bernarda Laros dv Martinus Leonardus Laros en Antonia Johanna Klijberg Johannes Hubertus van Loon zv Jo- hannes Hubertus van Loon en Wilhel- mina van Delft Johannes Lambertus van Hilst zv Martinus Theodorus Hui- bertus van Hilst en Angelina Maria van Vugt. OverlijdenCatharina de Groot, echtgenoote van Hendrik van Hoorn, oud 66 jaren Maria Cornelia van Grevenbroek echtgenoore van Nicolaas Leonardus Klerx oud 30 jaren. Huwelijken Johannes Wilhelmus v Helvoirt weduwnaar van Wilhelmina Catharina Dekkers wonende te Waal- wijk en Hermina Meurs, wonende te 's-Hertogenbosch Gerardus Bosman wonende te Amsterdam en Maria van Zeist, wonende te Waalwijk Corne lis v Kuijk en Anna Maria van Bokhoven weduwe van Lambertus Elisabeth van Bavel beiden wonende te Waalwijk Arie Schoondermark wonende te Waalwijk en Emiiie Schaber wonende te Zeil in Wiirttemberg. GevestigdBastiaan Antonie van Dongen van Sprang-Capelle Petro- nella Theodora Smits van 's-Bosch Pieternella Christiana Chabot van Sprang Capelle Franciscus Antonius de Kort van Tilburg Cornelius An tonius de Graaff van Oudenbosch Qijsberdina Walthera van den Houdt wed. v J Leeuwenkamp van Kampen Alouisius Thomas Maria Spierings van Utrecht Johannes de Roon van Sprang-Capelle Hubertus van Deelen en gezin 7 personen, van Vught Petrus Johannes Cornelis van den Broek van Maastricht. Vertrokken Wilhelmina Joanna van Bladel naar Veghel Wilhelmus Adrianus Josephus Jansen en gezin 3 personen naar Jrthlingborough (Enge land) Cecilia Maria de Leur naar Hedikhuizen Laurentius Theodorus Johannes de Leijer naar Waspik Geertruda Bruurmijn naar Eindhoven Gijsbertus Kooijmans, naar Ros malen Cornelia Aldegonda Snijders naar Tilburg Matheus Adrianus Steers naar Kimberly (U.S.A.) Dina Catharina van den Heuvel naar 's Bosch Gijsbertus van Noort en gezin 3 personen naar 's Bosch Helena Hendrika Dalmaijer naar Rotterdam Lamberdina van den Meerakker naar Eindhoven Marinus Pullens en ge zin 5 personen naar Deurne Fran ciscus Ignatius Laetitius van der Lee naar Nieuwkuik Johannes Antonius de Rooij naar Eindhoven Jacoba Geertruida de Groot naar 's Bosch. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou P anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten p egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk Enve lopen Tabellen Memor a ndums Tij d schriften Fo P muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. 31253 culaire uit te noodigen hieraan mee te doen. Het comité twijfelt er niet aan of ook in deze werken allen mede. We bereiken hier mede niet alleen voor onze winkeliers een doeltreffende reclame voor hunne zaken, maar trekken tevens daardoor een massa vreemdelingen, terwijl daarenboven onze straten een meer feestelijk aanzien krijgen. Voor den daaraan verbonden wedstrijd zul len een tiental prijzen worden uitgeloofd in den vorm van diploma's zooals dat over al elders geschiedt. Voor de beoordeeling en toekenning der prijzen zullen de winkels verdeeld worden in winkels van consumptie artikelen en niet-consumptieartikelen. De opening der etalageweek geschiedt op Vrijdag 21 September op een nader aan te geven uur van den avond en moet geopend blijven tot en met Zondag 30 Sept. De daar voor benoemde jury doet zoo mogelijk reeds Vrijdag 21 Sept. uitspraak van den gehou den wedstrijd. Beoordeeld zal worden no. 1 Doelmatigheid; no. 2. Sierlijkheid; no. 3 Verlichting. Winkeliers van Kaatsheuvel laat allen zien dat ge instemt met ons feest, door deel te nemen aan onze etalage-week. Tegen Woensdagavond 5 September, 8 uur, zijn alle zangers en muziekkenners en zij die beschikken over. een goede stem uit- genoodigd om bijeen te komen in Café Jan van Dun om te komen tot de vorming van een groot mannenkoor dat met de a.s. ju bileumsfeesten een concert zal geven. De heer Lamb, van Cromvoort heeft zich be reid verklaard de leiding op zich te nemen. Waar de leiding in zulke bekwame handen' is twijfelen' we er niet aan of evenals in 1913 krijgen we een groot koor bijeen. Alles wat zingen kan moet present zijn, zoowel van Kaatsheuvel als Berkdijk. Woensdag-avond komen in Café- Restaurant A. Snoeren alle onderwijzers en onderwijzeressen bijeen van Kaatsheuvel, Berkdijk en Loonschen Dijk voor besprekin gen te houden in verband met de kinder feesten bjj de jubileumsfeesten. Het comité stelt voor op Zaterdag 22 Sept. een kinder aubade met kinderoptocht te houden waar aan alle kinderen van alle scholen deelne men. Op Maandag 24 September wordt voor gesteld voor de verschillende scholen af zonderlijk een kinderfeest te organiseeren. Vrijdagavond om 8 uur komen in het Hotel Jan Smit alle vereenigingen en clubs, besturen van buurtcommissie's samen om de vorming van een allegorisclien optocht te bespreken. Het feestcomité heeft er voor zorg ge dragen dat Donderdagavond onze beide har monieën weer musiceeren. Euphonia zal om 7 uur een muzikale wandeling maken en Apollo om 8 uur een klein concert geven op de Markt. De pol tie ie Tokio schat, volgens den koerier die te Tonioka aankwam vanwaar draadloos kon worden geseind, bet aantal verwoeste hulzen te Tokio op 300 000 ea het aantal slachtoffers op 500.000. Ken bericht vanmorgen te San Francisco ontvangen zegt, dat bet keizerlijk palels bewaakt wordt door een regiment infanterie, een batal jon genie en de keizerlijke garde. Mussolini heefi gedreigd, dat Italië uit den volkenbond zou treden, indien deze een resolutie zou aanne men, waatia tegen de politiek van Italië geprotesteerd werd. Te Genéve heerscht ernstige ont stemming over Italië's houding tegen over den volkenbo d. R.W B. speelt Zondag 9 Sept. tegen H.E.C. een vrlendschappeltJkeD wedstrijd op het R.W B. terrein. Hoewel het R.W.B -terrein momen teel nog niet geheel gereed ls, wordt voch alles in het werk gesteld om het erreln op Zondag klaar te hebben. Duivensport. De uitslag van de wedvlucht van uit Maastricht gehouden door de postd. vereen, »De Luchtverkenners< alhier, ls als volgt J Timmermans le prijs, J. C Pullens 2, 3, M. v. Heuvel 4, J. Timmermans 5, C. Lommers 6, 7, J. Krol 8, J Kleilbü"-? 9.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10