J Timmermans Jz-, Notaris MIDDELKOOP eo wi Notaris SE RUIJTEB J. ELËKAN RMT. VERSTER DüQUE5M0rj nieuws uit Reusden. Nieuws uit Kaatsheuvel Correspondentie. Ingezonden Stukken. Sport. Gemengd- Nieuws. Dankbetuiging. Marktberichten. Ter voorkoming van faillissement. Billijke Conditiën. Is het van ouds bekende ADRES voor H.H. WINKELIERS. Notaris VAM hAM publiek verkoopen s- Hertoysn bosch. Ie pr. Pietje Goedhart, 2e pr. Betje Braspenning. 6e Klas, jongens Estafetteloop, le pr. A. v. d. Bijl. 2e pr. A Braspenning. Meisjes blaadjes zoeken, le pr. Marie v. Zeist, 2e pr. Maria Bax 7e Klas, jongens hardloopen met hindernissen, le pr. A. Versteeg, 2e pr. A. Pouiides. Meisjes stoelendans, lepr. Marie Kruif, 2e pr. jacoba Qtüter Aan al de overige kinderen, welke bij de spelen geen prijs wonnen, werd een troostprijs uitgereikt, welke door een gever die onbekend wenscht te blijven waren geschonken Ondertusschen werden de kinderen ruimschoots op allerlei versnaperingen onthaald, terwijl door de Coöp Bakkerij „Broederhulp" broodjes werden rond gedeeld. Na afloop sprak de heer Dijk, voor zitter van het Comité, een woord van dank tot de muzikanten, die op zeer verdienstelijke wijze hadden mede gewerkt om dit kinderfeest te doen slagen. Vervolgens stond hij stil bij het feit dat we heden herdenken, waarop een driewerf „hoera" voor onze koningin volgde. Ook den Burge meester werd een woord van dank gebracht voor zijn betoonde belang stelling. Spreker sprak den wensch uit dat deze dag een ware dankdag mocht zijn en blijven Hierna werden de prijzen aan de kinderen uitgereikt. Het Chr. Mannenkoor „De Volhar ding" gaf daarna eene zanguitvoering. Een 4-tal nummers werden uitgevoerd, waaronder als slot een Jubellied, waar van de muziek van G. Schellekens en woorden van den heer A. C v. d. Heijden uit Waalwijk Wij meenen dat de inhoud van dit Jubellied van dien aard is dat het de moeite loont het hieronder af te drukken. Hoe davert door de Nederlanden Een geestdriftvolle jubeltoon. In stad en dorp, langs meer en stranden Voor U Vorstin, op Neêrlands troon. Hoe juichen allen één van geest Heil, Koningin, op 't Zilv'renfeest. Een kwarteeuw hebt Gij hoofd en harte Aan Neerland's groei en bloei gewijd, Ge deeld' met ons in vreugd en smarte In voorspoed, vreS, doch ook in strijd Met liefde, wijsheid, vaste hand Bestuurd ons dierbaar Vaderland. Verhoor, o Heer, onz' vuurge bede „Geleid, behoed de Koningin, „Deel haar Uw rijksten zegen mede „Dat steeds ons volk haar dank' en [min „Lang zeet'le z' op d'Oranjetroon „Getooid nog met den Gouden Kroon". De heer Dijk dankte directeur (de heer Nelis uit Waalwijk) en leden van het Koor namens het feestcomité voor de mooie liederen en betreurde het dat van deze zang zooveel verloren was gegaan door het rumoer. Een driewerr „hoera" werd daarop het Mannenkoor gebracht, dat hierna ruimte maakte voor het muziekcorps „Sirena" dat het verdere deel van den avond de stemming er in hield met haar vroolijke tonen. Tot laat in den avond was het voor Sprang een ongekende drukte en ging het er vroolijk aan toe. „Sirena" bracht ook nog een serenade bij burgemeester Meijer, waarmede de feestelijkheden waren afgeloopen Een woord van dank aan het feest comité en het personeel der school voor de wijze waarop zij dit feest voorbereidden, is werkelijk niet mis plaatst. Kaatsheuvel, 7 Sept. '23. De raadsverslagen van Almkerk, Dussen, Vlijmen, Waspik, Drunen en Sprang-Capelie, alsook verschillende andere stukken in een volgend nummer. Abusievelijk slaat vermeld dit num mer bestaat uit twee bladen, dit moet zijn DRIE bladen. RED (Buiten verantwoordelijkheid der Red. Waalwijk, 6 September 1923. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij U het na volgende in Uw veelgelezen Blad te willen opnemen. Nu Baardwijk en Besoijen bij de wet met Waalwijk zijn vereenigd, zoude het van de zijde van het gemeente bestuur van ware piëteit getuigen, in dien het gemeente-wapen, dat Waalwijk voert, aldus werd veranderd, dat hierin ook de historie der vroegere zuster- gemeenten werd geëerbiedigd. Wij twijfelen geenszins aan den goeden wil van het gemeente-bestuur of het zal ook gaarne aan dezen onzen wensch gevolg geven. Het is daarom, dat wij haar durven adviseeren eene prijsvraag uit te schrijven voor hem, die het huidige wapen met dat van Baardwijk en Besoijen zoodanig combineerde, dat hierin onze eenheid duidelijk op den voorgrond treedt. Hierdoor zou ongetwijfeld onze saamhoorigheid meer en meer worden versterkt en bevestigd. Eenige ingezetenen van Baardwijk en Besoijen. 18 dooden de volgende Nederlanders bevinden (voor de juiste schrijfwijze van de namen kunnen wij niet instaan, Red.)Van Kempen uit Lejden, Loebel uit Arnhem voorts een ambtenaar van de Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, wiens naam nog niet is vastgesteld. Onder de nog niet herkende dooden zijn twee Neder landsche vrouwen en onder de zwaar gewonden Gerard Knappers uit Rot terdam en F. J Loebot uit Leiden. Heusden was op den lotingsdag drooggelegd, alle café's gesloten. Wat deed men nu, men dronk geen borrel, men bracht de flesch van buiten mee en dronk uit de flesch, zoo zelfs dat een loteling uit Aalburg naar het diaco nessen huis moest worden vervoerd. Gisteren verdronk in het Hoen- diep te Hoogkerk de zoon van den veehouder Mulder. Hij was 20 jaar oud en leed aan toevallen. Mijnheer de Redacteur. Plaats s v p. onderstaande regelen voor mij. Langs dezen weg maak ik de be volking van Sprang—Capelle bekend, dat de Redactie van de „Echo van het Zuiden" weigerde om van mij een in gezonden stuk te plaatsen, als antwoord aan den heer Verheijden op zijn stuk van Woensdag in dit blad. Ik meende daarin de heer V. een gevoelige af straffing te moeten geven, wat de Re dactie te kras vond en mij daarom aanried het om te werken, wat ik niet van plan ben. Ik neem hiermede afscheid van den heer Verheijden en zal hem nog wel eens ontmoeten, daar, waar de „Echo" hem niet beschermt. Mijnheer de Redacteur, hartelijkdank. Hoogachtend, G. J. VAN WILLIGENBURG. Sprang, 7 Sept. Met genoegen willen wij aan 't ver zoek van den geachten inzender vol doen, doch daarbij opmerken, dat hij zich onjuist uitdrukt. Wij weigerden niet het stuk op te nemen, maar wel om het zoo op te nemen, er. niet als de heer v. W. het wat omwerkte. Wanneer de gevoelige afstraffing be staat bijna uitsluitend uit persoonlijk heden, dan kunnen wij daaraan niet meewerken. De heer v. W. heeft over onze loyale opvatting wat betreft plaatsruimte zeker niet te klagen en van beschermen van den heer V. is natuurlijk geen sprake, dat heeft hij wel bemerkt toen we hem voor een vorig maal plaats verleenden Als de geachte inzender de zaak nog eens kalm overweegt, zal hij tot de overtuiging moeten komen, dat hij in dit geval groot ongelijk heeft. Red Men seint uit Oldenzaal Hedennacht om 3 uur 30 moest de trein D. 138, van Dresden naar Am sterdam, bij het station Salsen voor onveilig signaal stoppen De trein D. 10, van Berlijn, reed in vollen vaart op den stilstaanden trein, waarvan drie wagons werden vernield. Er waren 17 dooden. Er zijn 7 Hollanders bij. 45 Minuten later arriveerde op de plaats der ramp een hospitaaltrein uit Hannover, die dooden en de ernstige gewonden opnam. De toestand werd nog verergerd door het ontbreken van verbandmiddelen Ook was er geen medische hulp aan wezig. Met zakdoeken, sjaals, enz., werden de gewonden voorloopig ver bonden. De minder ernstig gewonden konden de reis na 4 uur voorzetten. De reizigers waren, toen zij te 01 denzaal, aankwamen, zeer onder den indruk der ramp. De laatste waggon van den trein is geheel uitgebrand. De oorzaak der ramp is zeer waar schijnlijk het gevolg daarvan, dat de machinist van de trein voor Ham het onveilig signaal niet heeft gezien, door den stoom der stilstaanden locomotief, Wolff seint over het spoorweg ongeluk dat gistermorgen om 4 uur bij het blok Lohnder trein no. 10, die uit Berlijn komend Hannover om 3 u. 39 in de richting van Hamm verlaat, op den eveneens in vollen vaart zijnden trein no. 138 geloopen is, die van Dresden komend, Hannover 10 min. vroeger in de richting Hamm-Bentheim- Nederland verlaten had. Twee wagons zijn totaal vernield, een goederen- en een personenspoor ontzet. OP het oogenblik, dat dit bericht verzonden werd, waren 10 dooden en 15 gewon den geborgen. Nadere bijzonderheden ontbraken toen nog. Later seint Wolff dat zich onder de WAALWIJK. Als de pogingen van Quick slagen zullen de voetbalsupporters Zondag a.s. van een mooien wedstrijd kunnen genieten. Quick is in onderhandeling met een sterke voetbal-combinatie be staande uit 1ste en 2de klassers N V.B.- spelers om hier Zondag te komen spelen. Mochten de pogingen van Quick slagen dan zal dit door gele reclame biljetten worden bekend ge maakt. De wedstrijd vangt dan aan om half drie. R.W.B. opent as. Zondag het seizoen. Het terrein heeft een belang rijke verandering ondergaan, terwijl het volgend jaar wederom een groot stuk land wordt bijgewerkt. Zooals reeds gemeld speelt R.W.B. I tegen H E.C. 1 om half drie. Beide vereenigingen hebben elkaar nog nooit officieel ontmoet, er kan zeer zeker een mooien wedstrijd verwacht worden RW.B. II—H.E.C. II om een uur. R.W.B 3—Juliana II waarschijnlijk om 4 uur. Alles op het R.W.B -terrein. KAATSHEUVEL. Zondag speelde op 't terrein achter 't raadhuis Quick II uit Waalwijk een vriendschappelijke match tegen K S W II die de Waalwijkers met 2—0 wist te kloppen. Om 4 uur kregen we de ont moeting van het le elftal van Quick tegen het le van Wilhelmina. Wist Quick in Waalwijk met 5—2 van K.S.W. te winnen op 't Wilhel mina terrein kregen ze geen kans om ook maar een enkele keer te doel punten. Met 1 0 bleven de onzen de baas. Duivensport. WAALWIJK. De Postduivenvereeniging „De Bonte Duif", welke 1 Augustus 1.1. werd opgericht, heeft op de vergadering besloten haar naam te veranderen in „De Arkduif". SPRANG. De Postduivenvereeniging „De Zwaluw" alhier houdt a s. Zondag een wedvlucht met jonge en oude duiven vanuit Schaerbeek (België). KAATSHEUVEL. „De Getrouwe Duif", gevestigd bij den heer A. Zapp, hield een wed vlucht vanuit Soignies. Uitslag: 1, 4, 8 W. Kemmeren, 2 A. Snoeren, 3 J. Bergmans, 5, 18 J. v. d. Linden, 6, 9 M. Zwaans, 7, 14 P. v. d. Velden, 10 C. Hamers, 11 Fr. Montée, 12. 19 J. Zijlmans, 13 A. Snaphaan, 15 Fr. de Beer, 16, 17 A Zapp, 20 P. Snoeren. „De Combinatie", gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Schaerbeek. Uitslag: 1, 14 J. Opperman, 2, 4, 17 A. Lugters, 3, 18 J. Lenzholz. 5,7, 23 v. d. Ven, 6 J. v. Dun, 8 Dekkers, 9, 10 W. Dekkers, 9, 10 P. Stokker- mans, 11, 12, 13, 15 A. Vloemans, 16 M. Zacht 19, 22 L. Ververs, 20 De Bondt, 21 P. Kemmeren. NIEUWKUIJK. Zondag j 1. hield de postduiven vereeniging „G. V. V." een wedvlucht vanuit Eysden. De prijzen werden alsvolgt behaald. Jonge duiven. Brok 1, Coolen 2. 4, M. Elshout 3, Th v Eethen 5, 7, 8, 11, 13, P de Bont 6, G Pulles 9, 10. Koningspoule Brok 1, Coolen 2. Eerst geteekende Brok. Oude duiven. P de Bont 1, Th v Eethen 2, Pelders 3. Koningspoule P de Bont. Eerst geteekende P de Bont. Bij deze betuig ik mijn harte- lijken dank aan de Maatschappij „Almelo" en haren Agent D. ZIJLMANS te Vrijhoeve-Cappel, voor de vlugge en prompte uit betaling van mijn onteigende Koe. De Maatschappij ten zeerste aanbevelend, 31275 SPRANG. te CAPELLE, bericht, dat de onroerende goe deren onder CAPELLE, in bod staan als volgt: a. van den Heer P. J. VAN ALPHEN aldaar, KOOP 1 op f 3550,-. b. van de familie VAN DONGEN te Raamsdonk, KOOP II op f 900,-. TOESLAG 12 SEPTEMBER, des avonds om zes uur ten her- berge van JOOST QUIRIJNS te Capelle. 31273 te KAATSHEUVEL, zal namens zijne principale, 20 Sept. 1923 's avonds 7 uur, bij TH. SCHOENMAKERS te Loon-op-Zand, 'I Schuurtje en Tuin, te Loon-op-Zand aan den Hoogen Steenweg, groot 14 60 aren, ingezet aan f 3200.- eigendom van den failliet J. J. VAN BREUGEL. De gebouwen zijn splinternieuw en ruim en gemakkelijk ingericht. 31272 WAALWIJK, 7 Sept. '23. Eieren 7'/a8 cent. Varkens f 12—f 16. te DONGEN, zal ten verzoeke van de erfge namen van wijlen den WelEd.Geb. Heer H. J. A. SMITS te Eindho- ven. op Maandagen 17 en 24 September 1923, ten kof- fiehuize van G. SNELS aan de Vaart te 's-Gravemoer, tel kens des namiddags 2 uur Onder Vrijhoeve Capelle. KOOP 1 Bouwterrein tegenover het Gemeentehuis en het Post kantoor groot pl.m. 22 A. KOOP 2. Bouwterrein naast koop 1 groot pl.m. 23 A. KOOP 3. Bouwterrein naast koop 2 groot pl.m. 28 A. KOOP 4. Bouw- en Weiland ach ter 1 en 2, groot pl.m. 2.08.70 H.A. KOOP 5. Bouw- en Weiland ach ter 2 en 3, groot pl.m. 1 85.43 H.A. Koopen 1 tot en met 5 zijn samen in huur voor f 295.— 'sjaars tot 1 Dec. 1925. KOOP 6. Bouwland aldaar achter den heer D. Zijlmans groot I.82 10 H A. en bij hem in huur tot 24 Dec. 1925 voor f 105.— 's jaars. Onder Drongelen KOOP 7. Bouwland in de Zuide- wijksche Waarden, groot 89 60 A. Te aanvaarden 11 Nov. 1923. Onder 's-Gravemoer. KOOP 8. Hooiland en Kade in de Korte Veertels groot 74.95 A. Tot wederopzegging in huur bij P. van Hees te Klein-Don- gen voor f 50.— 'sjaars. Betaaldag kooppenningen 6 weken na den toeslag. Breeder bij biljetten omschre ven, die op aanvraag worden toegezonden. 31267 RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hunne schuldeischers te betalen. 31268 GROSSIER IN ROOKARTIKELEN, VRAAGT OFFERTES 31274 AANBEVELEND. Htusdec, 7 S-pL 1923. Dinsdagavond brachten de Heusden- sehe Harmonie en de Fanfare een serenade aan den heer Hub. Verhoeven, Dinsdag ge kozen tot Wethouder. Mej. M. de Haau slaagde te 's Bosch voor het examen T.B.C.-enquêtrice. Dinsdag en Woensdag heeft de stad, zooals aangekondigd was, feestgevierd ter herdenking van het Regeeringsjubileum van H. M. Programmatig kwamen de verschil lende Nos. aan de beurt: saluutschoten, reveille, klokgelui, carillonbespeling, ont vangst feestcomité ten stadhuize, volks- en kinderfeesten, concerten, fakkeloptocht, de étaolagewedstrijd, etc. En ieder drobg bij tot welslagen, tot zelfs het weer! Gaar ne gaven we een gedetailleerd verslag, doch het zou te wjjdloopig worden, waarom we volstaan met de verklaring dat Ileusden H. M. waardig heeft gehuldigd, waarvoor in de eerste plaats de feestcommissie met steuncomité's buitengewone lof toe komt. De heer Timmermans afkomstig uit Waalwijk heeft in de Gasthuisstraat in het pand van den heer Beekmans een mooi si garenmagazijn geopend, dat reeds bij den eersten oogopslag aangenaam aandoet. In de ruime vitrine staan gerenomeerde mer ken, zoowel sigaren als sigaretten in niet te drukken overvloed uitgestald. We twij felen er niet aan of de heer T. krijgt in de Gasthuistsraat een winkel die beslist goed zal gaan. -£■ In het Dinsdag verschenen Staatsblad No. 411 komt voor een besluit van den 18 Aug. tot vernietiging van het Besluit van Ged. Staten van Noord Brabant van 27 Sept. 1922 G. No. 381 III afd. B. waarbij werd vernietigd liet besluit van den raad derg emeonte Loon-op-Zand van 20 Maart 1922 betreffende den bouw van een bijzon dere lagere school te Kaatsheuvel. De heer M. A. van Beurden is door 't College van B. en W. na de raadsvergade ring van 4 Sept. aangewezen als plaatsver vangend Burgemeester. Uitslag van de loting van Maandag 3 September. Hermanus ,T. M. van Amelsfoort 16Mi ehei de Benis 43Paulus Joannes Broeders 29Ilenricus M. Coomans 21Josephus Fr. Damen 23Lambertus Damen 8Cornells .Toseplius Dankers 31; Gerardus Antonius v. d. Duppen 39; Pieter Johannes Geenen 5Cornelis J. van Gorkum 13Christianus A. van Heeswijk 1Jacobus J. Hendriks 32 Johannes W. van der Heijden 14; Jacobus J. Iloevenaars 11Laurentius L. M. van den Hoven 46Petrus Ger. Remmeren 30 Wilhelmus Cornelius Klijn 25; Petrus van Loon 22Johan J. M. Monchen 37Adria- nus L. M. Monteé 35Petrus J. v. d. Mor tel 12Theodoras Fr. Netten 6Cornelis W. van Noye 10; Theodorus de Nijs 20; Jo hannes Fr. Pruymboom 4; Johannes A. van Riel 2Johannes Schalken 27Cornelis Snoeren 3(>Adrianus Spapens 28Adria- nus J. Spapens 40Martinus J. Spapens 9 Johannes A. van Tilburg 44; Cornelis M. van der Velden 3Laurentius van de Ven 17; Bernardus P. Verboven 19; Johannes Verhagen 45Adrianus Ant. Verhoeven 42 Christianus J. Verhoeven 38Hendriltus Versteeg 41Marinus C. de Vries 24Adria nus L. Vrinten 18; Johannes van Wanrooy 26Thomas van Wanrooy 33Johannes J. M. v. d. Wildenberg 7Antonius J. Zwaans 15. De afgevaardigden van den R. K. Fa brikanten bond afd. Kaatsheuvel de heeren M. A. van Beurden en Chr. Vesters hebben in een onderhoud met zijne Exc. den Minis ter van Financiën verkregen dat het dwang bevel van den Ontv. der Dir. Bel. waarbij aan de werkgevers de verplichting werd opgelegd om wekelijks 1/5 gedeelte van het loon der arbeiders in te houden ter voldoe ning van nog niet betaalde belastingpen ningen, dat voor de eerste week opheffing van het dwangbevel werd toegestaan en de verdere invordering door middel van inhou ding van loon door de werkgevers nader tussehen het bestuur van den R. K. Fabri- kantenbond en den Dir. der Dir. belastingen kan geregeld worden. Een succes waarover de arbeiders reden hebben verheugd te zijn. Op verzoek van 't comité tot viering der Jubileumfeesten maakte de harmonie van 't Kon. Muziekgezelschap Euphonia Donderdag 6 Sept. een muzikale wandeling door de straten gevolgd door onze R. K. G. V. Kaatsheuvel. Honderden maakten de wandeling mede. Op de Markt gaf de Gym nastiekclub eenige vrije oefeningen, een prachtige stand en den vaandelgroet onder het spelen van 't Wilhelmus. Daarna gaf de Kon. Harm. Apollo een concert dat zich eveneens in de belangstelling van honder den mocht verheugen. De gemeentepolitie regelde én bij de muzikale wandeling én bij de vertooning en het concert op de Markt keurig. Woensdag-avond is in Café Jan van Dun een zangkoor gevormd dat het plan heeft onder leiding van den heer L. van Cromvoirt bij de viering van 't jubileum van H. M. de Koningin een concert te geven. De eerste opkomst was nog niet schitte rend, doch van verschillende zijden werden nog toezeggingen tot medewerking gedaan, zoodat we gerust op een groot koor kunnen rekenen. In een vergadering van 't onderwij zend personeel van alle scholen van Kaats heuvel onder leiding van den heer J. Teur- lings is besloten gezamenlijk mede te doen met alle leerplichtige kinderen aan de aubade en kinderoptoeht op Zaterdag 22 September en aan de kinderfeesten voor iedere school afzonderlijk op Maandag 24 September. Deze kinderfeesten worden voor iedere school afzonderlijk door het onder der wij zend personeel met of zonder mede werking van een commissie van bijstand georganiseerd. Bij de kinderaubade zal on- d r leiding van den heer P. B. BIsselink ge zongen worden„Wien Neerlandsch Bloed", „Wilhelmus van Nassauwe" en 't „Vlagge- lied". Vóór Zondag moet zijn ingeschreven voor de etalageweek. Verwacht wordt dat de deelname algemeen is, daar geen kosten van inschrijving of anderszins geheven wor den. A.s. Zondag zal het prachtige orgel, een geschenk van de familie van Enschot, in de parochiekerk van Berkdijk in ge bruik worden genomen. Om 93/, uur wordt het ingewijd en daarna ingespeeld door den Eerw. Frater Eduardus, organist van de Eerw. Fraters te Tilburg. Na den middag wordt een orgelconcert gegeven door genoemden Frater. Uitgevoerd wordt 1. AllegrettoMarche Pontificale van M. H. van 't Kruqs. 2. AdorationGrand Choeur fl. la Han del, van Alex Guilmart. 3. Inleiding en Paraphrase over Victimae Paschali laudes van Bib. Fransen. Offertoire; Toecate van Th. Dubois. 4. Invocation, A. Guilmart. 5. Adagio uit de 1ste Sonate van Men delsohn. Scherzo uit 'de 5de Sonate van Guilmart. Allegro con brio de la le Sonate de Alph. Mailly. Vele musici zullen ongetwijfeld komen op dagen om van de heerlijke muziek te genie ten, want 't orgel is een meesterstuk, gele verd door de firma B. Specht, Rietberg, Westfalen, Duitschland.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10