De Voorzitter zegt verder dat hij overal geprobeerd heeft om deze leening tegen 5pCt. k pari geplaatst te krijgen doch het is hem niet mogen gelukken. Hij wil het nog wel eens beproeven doch verzoekt den raad om machtiging om tot ten hoogste 6 pCt te mogen gaan. Aangenomen 3. Verzoek van het bestuur der Bij zondere lagere meisjesschool in de kom om vergoeding der kosten van nieuwe schoolmeubelen enz. met voor stel van R. en W. De kosten zijn begroot op f723.65. De Voorzitter zegt dat de gemeente verplicht is de kosten voor nieuwe schoolmeubelen te dragen. Daarom stellen B. en W. voor om aan het kerkbestuur te berichten dat de ge meente het bedrag in 1924 ter be schikking zal stellen alsdan kan het beter worden gevondetj. Aangenomen. 4 Verzoek van den heer H. v. d. Wiel ©m eervol ontslag als opzichter der landerijen met voorstel van B. en W. Adressant die gedurende 44 jaar in deze functie werkzaam was, vraagt ontslag om zijn gezondheidstoestand. De voorzitter zegt met innig leed wezen van deze ontslag-aanvrage te hebben kennis genomen Hij voelt zich verplicht hem hier een waardeerend woord te wijden. Iemand die zoovele jaren en op een dergelijke wijze de gemeente heeft gediend komt wel een officieel woord van dank daarvoor toe. Spr. stelt namens B. en W. voor hem met ingang van 15 Sept op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen, en hoopt ook in de toekomst nog op zijne gewaarde adviezen te mogen rekenen. De heer van Sprang onderschrijft ten volle de woorden van dank en hulde door den voorzitter gesproken Hij voorziet ook dat men hem in de toekomst nog vaak zal noodig hebben en daarom zou hij nog verder willen gaan en het niet bij een dankbetui ging in woorden laten, doch hij zou den opzichter een stoffelijk bewijs willen aanbieden. Zoo iemand zijn voorstel kan steunen, dan zal hij hierna mededeelen welk geschenk hij gedacht had. De heeren Prinsen en v, d. Griendt steunen het voorstel. De heer v. Sprang vervolgt dan dat hij zoodra hij van die ontslagaan vrage hoorde, hij direct is gaan den ken aan een stoffelijk blijk van waar deering dat de gemeente hem zou kunnen aanbieden. Hij heeft den op zichter zelf hieromtrent al eens gepolst en hoorde toen dat vooral een rijwiel hem bijzonder van pas zou komen. Daarop zou hij dan, als de gemeente hem later noodig had, zich gemakke lijker naar de betreffende landerijen kunnen begeven. De Voorzitter kan zich er best mee vereenigen M. A Boom ik kan ër mij ook best mee vereènigen, maar toch had ik liever gezien dat van B en W. een voorstel hieromtrent was uitgegaan. Ik acht ook voor iemand die op zoo'n hoogen leeftijd is gekomen en om ge zondheidsredenen ontslag vraagt, een fiets een vreemd geschenk. J. van Wagenberg. Dat laatste had ik ook juist willen opmerken. Ik zou het ook aan B. en W. overlaten om hem te geven wat voor hem het ge- schikst is, een stoel of iets dergelijks. P. Prinsen. Ja, of een hangmat. Als die oude baas nou zoo graag op een fiets zou rijden, waarom zouden wij het hem dan misgunnen en iets anders zoeken. Ik mag het wel zien dat iemand probeert zoolang mogelijk jong te blijven. M. H. Boom. Ik heb reeds gezegd, dat ik er goed mee mee kan gaan, doch ik vind dat het voor den betrok kene niet prettig is dat wij hierover in openbare vergadering gaan praten en een bedrag bepalen. Nu moet hij dat allemaal in de courant lezen. Voorzitter. Dat is nu reeds eenmaal gebeurd, niettemin er is niets dan goeds van hem gezegd dus dit kan voor hem niet zoo onaangenaam zijn, Na nog eenige discussie wordt het aan B. en W. overgelaten een geschenk te koopen, waarvoor een maximum van f 100 wordt toegestaan. Ter voorziening in de vacature van dezen opzichter der landerijen kan eerst in de volgende vergadering door B. en W. een voorstel worden gedaan. 5. Goedkeuring der rekening van het Burg. Armbestuur over 1922. De ontvangsten bedroegen f 5257.82, de uitgaven f5718 50 dus is er een nadeelig slot van f460 68. Goedgekeurd. 6. Vaststelling gemeenterekening dienstjaar 1922. De commissie van onderzoek advi seert de rekening goed te keuren. De ontvangsten in 1922 bedroegen f 139495 325, de uitgaven f 155195 138, een nadeelig slot van f 15699.90. Er is nog te ontvangen over 1922 f 9859 145 betalen saiuo geneei zijn oorzaax vmat in ae mindere opbrengst der opcenten op de belastingen. Zou de opbrengt geweest zijn zooals geraamd was, dan zouden we inplaats van zoo'n nadeelig slot een goed slot van f13000 gehad heb ben. Met algemeene stemmen wordt de rekening aldus vastgesteld. 7. Herziening der verordening op de heffing en invordering van school geld. Wordt tot de volgende vergadering aangehouden. Naar aanleiding van een verzoek van den heer van Sprang heeft de Voor zitter een onderzoek bij de huurcom- missie ingesteld en een lijstje opge maakt van de verschillende huurver hogingen die zijn goedgekeurd. Een 150 tal aanvragen waren ingekomen, waarvan er 16 niet waren toegestaan. Er zijn verschillende verhoogingen toegestaan van 10 15 20 en 25 pCt enz., dooreengenomen slechts 35 met een verhooging van 50 pCt Het is dus S niet zoo erg gegaan als wordt voorge- steld. Bij de 13 verhoogingen met 100 pCt. moet worden opgemerkt dat daar in alle huizen van de Diaconie zijn begrepen, die altijd veel te laag ver huurd waren. De heer van Sprang is den Voorzit ter dankbaar voor het uitgebrachte rapport. Toch kan hij wel zeggen dat onder de huurders een groote onte vredenheid heerscht over de hooge huren en dit heeft ook wel zijn reden. Als men malaise en de werkeloosheid van het oogenblik in aanmerking neemt en nagaat dat de loonen maar verlaagd worden, dan gaat men vragen waar moeten tenslotte die hooge huren van betaald worden Spr. kan verder mededeelen dat de huurders op het oogenblik contact met elkaar krijgen en men zal nagaan of alle huurverhoogingen gerechtigd zijn en welke verlaagd dienen te worden. Eerstdaags zal de huurcommissie wel een rapport daaromtrent bereiken en spr. hoopt dat op de medewerking van den Voorzitter mag worden gerekend. De Voorzitter gelooft dat de com missie er ook wel van overtuigd is dat het geen tijd is voor hooge huren. Hij geeft de verzekering dat hij het adres van de huurders warm zal aan bevelen. 8. Verkiezing van Wethouders. De heeren van Buul en J. v. Helvoirt worden beiden met 6 stemmen her kozen. Beiden nemen onder dankzegging hunne benoeming aan en beloven hun beste krachten aan de belangen der gemeente te wijden. De Voorzitter biedt zijn gelukwen- schen aan en wijst op de zware taak die den wethouders wacht. Hij hoopt dat ze met dezelfde toewijding als tot nu toe hun functie zullen vervullen. De heer van Sprang wil het werk loosheidsvraagstuk ter sprake brengen Hij zou gaarne het gevoelen van den nieuwen raad kennen ten opzichte hiervan. In een vorige vergadering is gezegd dat van Ieegloopers deugnieten komen. Hij voor zich is ook altijd voor werkverschaffing geweest. Aangezien hij het spook van onzen tijd hier weer zeer nabij acht, wou hij de kwestie van werkverschaffing nu reeds ter sprake brengen. De Voorzitter acht het ook wel ge- wenschl om die zaak vanavond te be spreken. Hij vindt dat dit echter beter in geheime vergadering kan geschieden. Besloten wordt dit punt na afloop der openbare zitting in geheim comité te behandelen. De heer van de Griendt wijst er nog op dat die plaats achter de kinderen de Rooij gebruikt wordt om vuil te storten, waarvan verschillende men- schen veel last hebben. De Voorzitter zegt dat dit reeds de aandacht van B. en W heeft. Hij zal er de politie eens heen sturen dan is het ineens afgeloopen. Er is toch een vaste plaats waar men vuil kan storten. De heer van Sprang vraagt nog of op de heide het voetpad dat naar die woningen voert niet kan worden afge paald, zoodat men er niet met karren enz overheen kan, daar die het nu geheel kapot rijden. De Voorzitter zegt toe dit te zullen bespreken. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorzitter de vergadering, om in geheim comité over te gaan ter bespreking van de werkeloosheid. DUSSEN. oerm neen inans net woora. Berm. Geachte Voorzitter Het doet mij genoegen als nieuw gekozen lid in deze eerste vergadering door U te worden welkom geheeten. Daarvoor op de eerste plaats mijn dank. Ik hoop in vereeniging met U en de leden de belangen van Dussen te bevorderen, zooveel mogelijk te werken en te streven naar het goede en het kwade te weren. Ik zal trachten het in mij gestelde vertrouwen van een honderdtal kiezers niet te bescha men en waardig te zijn mijn plaats in den raad in te nemen. De Voorzitter stelt thans voor om punt 2 der agenda: Verkiezing Wet houders aan het eind der agenda te plaatsen, waartegen niemand bezwaar heeft. De notulen worden thans voorgelezen en onveranderd vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Verslag van de kring Breda van den keuringsdienst van waren. Goedkeuring van Ged. Staten der verordening op het beheer van het Electr. Bedrijf. Schrijven van Ged. Staten dat zij de beslissing over het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van f 10.000 hebben verdaagd. Wordt voor kennisgeving aange nomen. 4. Schoolgeldheffing. Voorzitter. De verordening op het schoolgeld is van Ged. Staten terug gekomen met eene bemerking. B. en W. stellen voor de verordening volgens deze bemerking te wijzigen. Als grond slag voor de heffing van schoolgeld wordt genomen het belastbaar inkomen volgens de Inkomstenbelasting. Aangenomen. 5. Aanbieding begrooting 1924. De aangeboden begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven op f 100.665.83. 6. Aanbieding gemeenterekening. De inkomsten over 1922 hebben bedragen f 168.323 79'/3 de uitgaven f 172.847.18'/a noe net zit met aie heul daar bij hem. De Voorzitter zegt dat het verboden is daar een varkenshok te plaatsen, daar zal dus wel proces verbaal opge maakt moeten worden. De heer van Drunen vraagt nog waarom het verzoek van Almkerk, om terugbetaling van de kosten van de feestviering voor de daar ter school gaande Dussensche kinderen, is ge weigerd. De Voorzitter merkt op dat de gemeente reeds betalen moet voor het i onderwijs dat de kinderen daar ge- nieten. Burg. en Weth. hadden ook j geen machtiging van den raad om aan Almkerk die kosten te betalen. Trou wens overal is er feest gevierd, maar alleen Almkerk vraagt om terugbetaling van die kosten. De heer van Drunen vindt het toch klein van Dussen om dat verzoek te weigeren. De heer Herman wijst erop dat door de jongens nogal eens een soort vuurwerk dat eigenlijk in de lucht geworpen moet worden, onder het volk worden gegooid, wat zeer gevaar lijk is. Vooral met het oog op de a s. kermis wil hij hierop de aandacht vestigen. De Voorzitter zegt toe deze opmer king aan de politie te zullen over brengen. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. zoodat er een nadeelig slot is van f 4.533.38 De Voorzitter zegt dat het nadeelig slot daaraan is toe te schrijven, dat nog f 5000 van het Rijk moet worden ontvangen in de kosten van de water voorziening en nog f 4000 voor aan gelegde electrische installatiestegoed is. Gewoonlijk worden door den Voor over 1922 f5462.48 Zoodat nog is te ontvangen f 4396.665 Het nadeelig saldo zou dus feitelijk zijn f 11303.235. De Voorzitter zegt dat het nadeelig Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 4 Sept. 1923 des namiddags 3 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Snijders. Aanwezig alle leden. AAN DE ORDE: 1. Installatie en beëediging der raadsleden. Alle leden leggen in handen van den Voorzitter de bij de wet voor geschreven eeden af. Voorzitter. Hiermede bent U ge ïnstalleerd en wensch ik U geluk met het vertrouwen dat de kiezers in U hebben gesteld. Ik hoop dat gij Uwe betrekking met voldoening voor U zelf en de gemeente zult mogen vervullen en dat steeds een aangename samen werking mag bestaan. Ik zou nu willen voorstellen om punt 2 van de agenda.... Berm. Geachte Voorzitter en Leden Voorzitter. Als U het woord verlangt moet U dat eerst vragen. Dus mijnheer zitter drie leden aangewezen om deze rekening en begrooting na te zien en den raad verslag van hun onderzoek te doen Niemand heeft er bezwaar tegen dat dit thans wederom zoo geschied en worden ditmaal door den Voorzitter aangewezen de heeren M v. d Pluijm v. Drunen en F J. Herman. Thans komt aan de orde punt 2: Verkiezing wethouders. De heer Herman wil alvorens tot stemming over te gaan, den Voorzitter hieromtrent iets vragen. Hij is van meening dat hij en de andere nieuwe leden geheel vreemd voor deze keus staan. Het verdiende volgens spreker aanbeveling dat door den Voorzitter enkele personen werden voorgesteld, dan kan men gemakkelijker een keus doen. Ook was het volgens hem een groot punt van overweging om een wethouder uit Dussen en een uit Hank te benoemen. Spr. acht dit in het belang van de bevolking en van de gemeente. De Voorzitter antwoordt den heer Herman dat hij geen advies voor deze verkiezing kan geven, evenmin als voor het kiezen van een wethouder uit Dussen en een uit Hank. De leden zijn hier toch aanwezig om de belangen der gemeente te behartigen. Zij moeten dus ieder voor zich handelen zooals zij het in het belang van de gemeente het beste achten en de personen kiezen die hun het geschikst lijken. Hierna wordt overgegaan tot stem ming voor de vacature van den heer van Steen. De heer van Steen krijgt 7 stemmeto en de heer F. A. v d. Pluijm 4 stem men, zoodat de heer van Steen is herkozen, die de benoeming aanneemt Voorzitter. Ik wensch U geluk met Uwe benoeming en hoop dat ik even als in het verleden ook in de toekomst even prettig met U moge samen werken. Bij de stemming voor de vacature van den heer v. Honzewijk, tijdelijk waargenomen door den heer Middel koop, verkreeg de beer Middelkoop 4, de heer T. A. v. d. Pluijm 5 en de heer v. d. Koppel 1 stem en 1 blanco, zoodat een tweede vrije stemming moest plaats hebben. Hiervan was de uitslag Middelkoop 4, F. A. v. d. Pluijm 6 en v. d. Koppel 1 stem, zoodat de heer T. A. v. d. Pluijm is gekozen. De Voorzitter zegt den heer Middel koop dank voor hetgeen hij gedaan heeft in den tijd dat hij het wethouder schap tijdelijk waarnam. Van Steen. Bij deze gelegenheid nu ik weer ben benoemd tot wethouder van de gemeente Dussen, moet ik mijn hartelijken dank betuigen aan allen die aan mijne herbenoeming hebben medegewerkt. Ik zal trachten om, gelijk ik reeds 14 jaren getracht heb, de belangen van Dussen naar best vermogen te behartigen en daar door de liefde en aanhankelijkheid der Dussenaren te winnen. Nogmaals mijn hartelijken dank voor het in mij gestelde vertrouwen. De heer M. v. d. Pluijm vraagt nog DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 4 Sept. des avonds ten 6'/a uur. Voorzitter Edelachtb. heer Mr. H. Loeff. Ongeveer kwart voor zeven uur opent de Voorzitter de vergadering: aanwezig alle leden. AAN DE ORDE 1. Beëediging gemeenteraadsleden. Alle leden leggen in handen van den Voorzitter de bij de wet voor geschreven eeden af. De Voorzitter wenscht, alvorens een aanvang te nemen met de agenda, een kort woord te spreken. Op de eerste plaats dan wenscht hij een hartelijk welkom toe te roepen aan de oude raadsleden die hun mandaat hebben zien vernieuwd en op de tweede plaats roept hij welkom die leden die voor de eerste maal hun schreden gaan zetten om het zoo uit te drukken op het raadslid maatschap. Als burgemeester roept hij ze, zonder onderscheid, hartelijk wel kom. Dit zijn geen woorden gesproken uit bloote formaliteit, doch woorden die ten zeerste zijn gemeend Hij stelt er prijs op te verklaren dat er zoolang hij Voorzitter van dit college is geweest, er altijd de meest mogelijke samenwerking heeft ge- heerscht, hij hoopt dat dit in de toe komst zoo zal blijven. Zijnerzijds zal hij daartoe ten zeerste medewerken en steeds zijn uiterste best doen dat de leiding naar genoegen zal zijn Dat zoo aan de groei en bloei van Drunen zal gewerkt worden is zijn wensch. Hij hoopt dat de vergaderingen steeds een aangenaam verloop zullen hebben doordat de discussies kort en zakelijk zullen zijn Dat men gerust zijn meening zegt doch steeds wars van alle persoon lijkheden en bijkomstige zaken achter wege zal houden. Bedacht moet worden dat men de zaken niet altijd dient met veel te spreken. Dat men spreekt als men in de zaken is ingewijd is goed, is men niet in een zaak ingewijd, dat men dan denkt aan het spreekwoord „spreken is zilver, maar zwijgen soms goud". Hij durft vertrouwen dat de ge meente onder dit bestuur een goede toekomst tegemoet gaat. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Daarna stelt de Voorzitter voor aan H M. de Koningin een telegram te zenden ter gelegenheid van haar zilveren jubileum waarin haar hulden en dank wordt gebracht. Onder applaus wordt daartoe be sloten. 2 Benoeming Wethouders. Het eerst wordt gestemd in de vacature Van Halder. De uitslag daarvan is: A. Brok 4, Van Spijk 3 A v. d. Wiel 2 en M. van Halder 2, zoodat een vrije stem ming moest plaats hebben. De uitslag daarvan wasA. Brok 4, A. van Spijk 5 en A. v. d. Wiel 2, zoodat een herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Van Spijk en Brok. De uitslag daarvan isVan Spijk 6 en Brok 3, zoodat de heer Van Spijk is gekozen. Voor de vacature Van Spijk is de uitslag als volgt: M. van Halder 4, A Brok 5 en A. v. d. Wiel 2, zoodat een vrije stemming moet plaats hebben. De uitslag daarvan isM. van Halder 4, A. Brok 5 en A. v. d. Wiel 2 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Halder en Brok. De uitslag daar van is: Brok 4 en Van Halder 5 stemmen, zoodat herkozen is de heer M. van Halder. De Voorzitter feliciteert de herbe noemde leden met het vertrouwen dat de raad weer in hun heeft gesteld en hoopt op dezelfde aangename wijze met hun in het belang van deze gemeente te kunnen samenwerken. Beide heeren danken voor het ver- trouwen in hun gesteld en zeggen steeds voor de gemeente hun beste krachten te zullen geven. Daarna wordt de vergadering ge sloten. ALMKERK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 4 Sept., des namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter EdelAchtbare heer J. W. Egberts. Secretaris de heer C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de beëediging der raadsleden plaats heeft. Hierna richt de Voorzitter het woord tot de leden, met 't oog op de eerste zitting van den nieuwen raad en brengt in verband daarmee in 't midden, dat het in dezen tijd heel moeilijk is om te regeeren, waartoe wij leden dan ook geroepen zijn Het lidmaatschap van den raad vordert overleg en stuurmans kunst. Het is, zegt spreker, voor een kapitein niet moeilijk om bij helder en gunstig weer zijn schip in behouden haven te brengen. Doch wanneer het donker is en stormt, dan zijn er groote moeilijkheden aan verbonden om met het schip de haven binnen te komen. Spreker zegt dat binnen enkele dagen H. M. de Koningin 25 jaren het schip van Staat heeft bestuurd en hoopt dat zij nog jaren lang op haar Troon be vestigd mag blijven. Mede hoopt spr., dat ons land voor revolutie gespaard zal blijven en het volk een stil en gerust leven moge leiden, 't Verheugt spreker ook dat onze Koningin niet in.zichzelf, maar de wijsheid bij God zoekt. Spreker wenscht dan ook dat wij in de 4-jarige periode die voor ons ligt, datzelfde voetspoor zullen volgen. Dan zal 't bestuur een zegen zijn voor de gemeente Almkerk. Hierna verzoekt de Voorzitter den Secretaris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, welke on veranderd worden goedgekeurd. Daarna is aan de ordeverkiezing van Wethouders. In verband hiermede vraagt de heer Van Leeuwen 't woord en spreekt den wensch uit, dat bjj de verkiezing van wethouders rekening zal worden ge houden met de samenstelling van den raad. Spreker geeft de heeren in over weging, in 't College van B. en W. een Chr.-Hist. afgevaardigde te kiezen. In oogenschouw dient genomen te worden, dat niet alleen algemeene zaken, doch ook partijzaken aan de orde kunnen komen en wanneer er nu, aldus spreker, 2 Anti-Rev. wethouders gekozen worden, waarbij een Anti-Rev. burgemeester, dan is de zaak te een zijdig geregeld. Hierna wordt tot stemming over gegaan. De heeren J. Snoek en C. A. Walraven vormen 't stembureau. Na stemming blijkt dat zijn uitgebracht: 9 stemmen op den heer De Jong, 3 op den heer Snoek, 8 op den heer Ottevanger en 1 stem op den heer Van Leeuwen. Als wethouders zijn dus gekozen de heeren Ottevanger en De Jong. Op de vraag van den Voorzitter, of de gekozenen hunne benoeming aan nemen, antwoord de heer Ottevanger bevestigend, terwijl de heer De Jong te kennen geeft, met de benoeming vereerd te zijn, doch graag over de aanneming een nachtje wil slapen. Thans is aan de ordeIngekomen Stukken. Een schrijven van Ged. Staten be treffende de geldleening groot f 85.000. Naar aanleiding dat slechts f75.000 besteed is voor 't electrisch net (aan vankelijk was de geheele geldleening voor het electrisch net bestemd) en f 10.000 voor schoolbouw, verzoeken Ged. Staten het leeningsbesluit in dien zin te wijzigen, hetwelk aldus wordt besloten. Een schrijven van de Chr. Herv. Schoolvereeniging alhier, met 't verzoek het beschikbaar stellen van een school gebouw voor het geven van Herv. Chr. onderwijs, aan de Voorsteeg. De Voorzitter licht deze zaak eenigs- zins toe en zegt dat de aanvrage en verdere bescheiden volgens de Wet in orde zijn en stelt namens B. en W. voor, het schoolbestuur te berichten, twee of desnoods drie lokalen van de openbare school beschikbaar te stellen voor bovengenoemd doel. De heer De Jong zegt; dan zal er van binnen toch wel voldoende schei ding moeten zijn. Waarop de Voor zitter antwoordten ook van buiten. De heer Snoek zou gaarne over deze zaak eenige inlichtingen willen hebben. Spreker weet nergens van en dan gaat het moeilijk, zoo direct een besluit te nemen. De Voorzitter zegt dat volgens het adres voor 100 kinderen dit onderwijs verlangt wordt. Het verzoek met toe lichting is volkomen in orde. Maar spreker moet eerlijk zeggen dat het jammer is, dat dit verzoek is inge komen, daar er hier toch gelegenheid is aan de kinderen Chr. onderwijs te geven. Spreker zegt de kerk moet uit de school, ik meen dat zulks aan den Verlaatschendijk ook het geval is Daar had samenwerking gezocht moeten worden. De heer Van der Meijden zegt, dat aan den Verlaatschendijk alle kinderen naar school kunnen gaan. 't Is geen kerkelijke school. De heer Ottevanger zegtWij kun- ucgnii. ucu oidicu wcusuiien dat de eerste aflossing reeds in 1924 plaats heeft, daar de geldleening ook voor dat jaar wordt aangegaan.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2