ÏÜCÜmS HLT lUIDEK Derde Blad. Provinciaal Nieuws Nieuws uit Sausden. Nieuws uit Kaatsheuvel Numm, 76. Zaterdag 15 Sept. '23 Waalwijk, 14 September 1923. Door de modevakschool van mevrouw Hendrikx Knaapen te Utrecht werd uitgereikt het getuigschrift in maatknippen (systeem snel-apparaten) aan mej. Corry van de Griendt alhier. Men schrijft aan't Vakbl. v. d. S. Er komt gelukkig eenige opleving in de schoenindustrie, weliswaar wer ken de meeste fabrikanten nog lang niet op volle capaciteit, maar er worden toch in tal van bedrijven weer werk lieden aangesteld, zoodat het werk- loozencijfer in de voornaamste centra der schoenfabricage merkbaar begint te dalen. Dat is bijv. het geval in Dongen en in Waalwijk, waar de be grootingen tengevolge van de uitkee- ringen aan werkloozen zoo schromelijk moesten worden opgedreven dat de belastingen dientengevolge moesten worden verhoogd terwijl juist van verlaging sprake diende te zijn De werking der Schoenenwet begint zich dus inderdaad te doen gevoelen en zullen èn fabrikanten èn werklieden hiervan de vruchten plukken. Donderdagavond hield de Waal- wijksche Kegelbond in Hotel De Twee Kolommen eene algemeene vergadering. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld, werd door den penningmeester rekening en ver antwoording gedaan over de gelden van het afgeloopen jaar. Door de heeren H. Hoffmans en L. van Adelberg werden de rekeningen met de bescheiden vergeleken en in orde bevonden. De voorzitter wees op het feit dat er een tekort is In kas, wat steeds het Vv/ geval zal blijven zoolang men naar A alle Bondsconcoursen met een dubbel vijftal zal gaan. Besloten werd alleen die concoursen te bezoeken welke in de nabijheid worden gegeven, alsmede om in de maand November of December een groot wild-concours te houden. Met algemeene stemmen werd de vereeniging Amoenitas te Kaatsheuvel als lid van den Bond aangenomen. Verder werd nog besloten de com petitiewedstrijden Zondag a.s. wederom een aanvang te doen nemen. Alsdan zullen uitkomen de eerste vijftallen van de Waalwijksche Kegelclub en Niet Poedelen. In de Dinsdag j.l. gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering besloot Waalwijks Gemengde Zangvereeniging het groote koorwerk „Die Schopfung van Joseph Haydn in studie te nemen. De repetities beginnen a.s. Dinsdag. A.s Zondag om 12'/4 uur Volks- matinée Oefening en Vermaak o.a. Jubileum-Cantate van Van der Glas voor gemengd koor. De cursus in algemeene muziek leer der „Waalwijksche Muziekschool" zal a.s. Maandag 17 September ge opend worden. De lessen worden ge geven in een lokaal der Openbare School (Stationstraat), daartoe zeer welwillend door het Gemeentebestuur beschikbaar gesteld Het aantal leer lingen, dat zich heeft aangemeld, is tot ruim honderd gestegen. Naar wij vernemen zijn de groote gemeenten van Noord-Brabant voor nemens om bij de komende behandeling der Gemeentebegrooting voorstellen te doen tot verlaging van salariwen en loonen der in gemeentelijken dienst zijnde ambtenaren en werklieden. Buitengewone spoedeischende algemeene vergadering der leden van den Nederl. R. K. Bond van Schoen fabrikanten, Tilburg in de zaal van het restaurant „De Lindeboom" (tegenover Hotel Riche) op Maandag 1 October 1923 om 2 uur n.m. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Vaststelling der Notulen van de Algemeene Jaarvergadering van 12 Maart 1923. (De Notulen zijn afgedrukt in „De Schoenindustrie" van 16 Maart 1923.) 3. Ingekomen stukken en Mede- deelingen. 4. Rekening en verantwoording van het Finantieel beheer over het jaar 1922. (Het Rapport met Balans per 31 Decem ber 1922, opgemaakt door het Accoun tantskantoor W. Kreukniet te Tilburg, is opgenomen in „De Schoenindustrie" van 23 Maart 1923.) 5. Verzoeken om ontslag uit het lidmaatschap. 6. Wijziging van het Collectief Contract voor de Schoenindustrie 1922. (De voorgestelde wijzigingen zijn op genomen in „De Schoenindustrie" van 7 September 1923.) 7. Rondvraag en sluiting. Omtrent de 9e Ned. Jaarbeurs te Utrecht lezen we in het „Vakblad voor de Schoenmakerij" o.m. De N.V. Schoenenfabriek voorheen Jos. Groenen, Waalwijk—Besoljen, wier fabriek thans een halve eeuw bestaat, brengt in kamer 5016 het alom be kende merk Esperanto in het fijnere heeren- en damesschoeisel, waarbij Engelsche modellen en coupes en daarnaast een goedkooperconcurrentie- fabrikaat in dameswerk onder het merk Radium, waarvan de goedkoopte niet zoozeer gezocht is in minder soort materiaal of afwerking, als in zuiniger coupe. Dit merk wordt ook in suêde geleverd; alles in dat werk is half naturel uitgepoetst. In het speciaal luxe damesgoed is er een groote kleurensorteeringhierbij is zeer veel kraalversiering toegepast. De fa. fabriceert nu ook balschoentjes in lak en glacé. Tegenover de kamer bevinden zich op tafelvlakte 5502/6 de monsters jacht- en rijlaarzen, van ouds een specialiteit der firma, die hier tevens de vele bekroningen etaleert, haar op tentoonstellingen toe gekend, zoomede teekeningen van haar fabrikaten. In dezelde kamer vindt men een collectie vachecroupons en •halsbanen der firma W. van Dissel dorp—Weterings, Kaatsheuvel, waar voor de heer Leo Groenen, den Haag, tevens vertegenwoordiger is. De firma Joh. C. Spapens, Waalwijk, ontvangt in kamer 5022 de koopers met een uitgebreide collectie luxewerk voor dames „The Walking Shoe" in vitrines en op tafels, waaronder tal van nouveautés opvallen, met en zonder versiering enin de nieuwste ledersoort ten, zooals „Ütella" in diverse kleuren en ten deele Goodyear welt genaaid (merk „Jaspawa"). Ook op het gebied van heerenwerk zijn verschillende monsters aanwezig in het betere burgerwerk „The Globetrotter" en luxe genre „Jaspawa". De wand der kamer is versierd met fraaie interieurs der fabriek, die ca. 2000 paar per week maakt en op volle capaciteit werkt De Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk (kamer 5024), heeft bijzonder veel werk ge maakt van de inrichting harer kamer, welke, aan den achterwand met spiegels bekleed en met geschilderde decors op de zijwanden, onder het gebogen plafond van geplisseerd wit doek een grotesken indruk maakt. Onder de I salonschoentjes bevinden zich fraaie brocaat- en slangenleer-artikelen. Toet- Ankh-Amen artikelen (d w.z. schoenen met Toet-Ankh-Amen gespen) zijn ook in groote verscheidenheid aanwezig. Bij de sportschoenen vallen de afge- lapte tennisschoenen met opgelijmde crême-rubberzool op, de volmaakte zool voor sport en tourisme, zooals zij in een reclamebrochure wordt ge noemd en die nog alleen door de irma Van Schijndel wordt toegepast, j Dan merken we op een mooie collectie linnen artikelen in het betere genre, een licht Goodyear omgekeerd dames schoentje in lak, suède enz., (een nieuw fabrikaat) en een fraaie collectie heerenwerk op de allermodernste leest. Op een tegenover de kamer gelegen tafelvlakte bevinden zich nog ettelijke schoentjes in diverse stijlen, benevens een plaatje crêpe-rubbereen en ander met toelichting voorzien ten behoeve van passeerend leeken-publiek. der Heide-Mij., en welke in 't voorjaar zijn gestaakt, weer voort te zetten en te beëindigen. Wij waren in de ge legenheid het op deze nieuwe gemeente eigendommen een vorig jaar bereikte eens in oogenschouw te nemen en moeten zeggen dat hier onder des kundige leiding goed werk is verricht, het omwerken van den grond, de af scheiding der perceelen, de aanplant, de aanleg van wegen, 'tziet er alles uitstekend uit. Mogelijk hebben we gelegenheid hierop nog wel eens terug te komen. De commissie voor de Kookschool deelt bij deze mede, dat de nieuwe kookcursus, waarvan de kosten be dragen 10 cent per les, zal beginnen a.s. Woensdag 19 September des avonds om 7 uur. Heden (Zaterdag) was het 12'/2 jaar dat de heer P. J. Letschert werd benoemd tot chef van politie, later tot inspecteur van politie alhier. Het per soneel heeft hem hedenmorgen op het versierde bureau een hulde ge bracht en een cadeau aangeboden, ter wijl hij ook van andere zijden blijken van belangstelling ontving. Wij voegen gaarne onze felicitaties bij de hem gebrachte en nemen de gelegenheid te baat erop te wijzen, dat wij ons, door zijn leiding, mogen verheugen in een uitstekend georgani seerd en plichtsbetrachtend politiecorps: wij spreken de hoop uit dat hij nog vele jaren aan 't hoofd onzer politie moge staan, als humaan chef en bekwaam en welwillend politieman. Bij de heden gehouden najaars keuring van springstieren werden slechts vier dieren ter keuring aan geboden. Goedgekeurd werden de stieren van A. C. Groeneveld te Waspik, A. van Huiten te Oud-Heusden en P. Huijs- mans te Sprang. Afgekeurd werdt de stier van P. Klerkx te Besoijen. Zondag 9 Sept. hield de handboog schutterij „Eendracht maakt Macht", gevestigd bij den heer C. Pullens, café ,'t Vosje", haar jaarlijksch koning- schieten. Begunstigd door het mooie weder, was de ambitie groot en werd er zeer goed geschoten. Na den eindstrijd, waarin stonden de schutters C. Maas, J v. Houten en C. Pullens, bleef J. v. Houten over winnaar, zoodat deze hiermede het koningschap verwierf. Dat er in dit gezelschap ware „een dracht" heerscht, bewees wel de aan gename en gezellige feeststemming, die tot laat in den avond het gezel schap bijeenhield. De N.V. E. W. Klijberg-Pernot's Stoomschoenenfabriek „Hollandia", Waalwijk, presenteert in kamer 5036 ten eerste een gespecialiseerde heeren- afdeeiing; het zijn hoofdzakelijk half- spitse modellen in Goodyear welt met geheel of half naturel uitpoets. Naast dit luxe werk voert de firma ook eenige doorgenaaide heeren- en dames artikelen in mastcalfs. De hoofdfabri- catie vormt evenwel het luxe dames schoeisel, waarin een schitterende collectie aanwezig isinzonderheid vallen de riemschoenljes en daaronder de sandalen met platte hak (Ameri- kaansch genre) op. In dameswerk blijft de spitse leest domineeren. In een aparte fabriek maakt de firma linnen werk, uitsluitend in het betere genre, waarbij verschillende modellen op te merken zijn, die ook in leder gangbaar zijnten deele dragen zij, evenals het lederen werk, gesp- en bandversieringen. Tegenover de kamer staat op stands 5544/50 een fraaie vitrine, waarin de meest luxueuze modellen zijn bijeen gebracht, die in de electrische ver lichting der kast voordeelig uitkomen. De firma O. A. Donkers, Waalwijk, (kamer 5040) is specialiteit in luxe werk, waarvan langs een der wanden een flinke collectie is geëtaleerd. Daaronder zijn er met spitse en ook met de nieuwe slanke fagons; veel zwart werk, maar ook wit nubuck, peau de suède, zilverbrocaat. Ook op zijden salonschoentjes, in concurrentie met het Weener fabrikaat, legt de firma zich toe en blijkens de monsters met een vrijwel onverbeterlijk resultaat. In heerenwerk wordt eveneens uit sluitend het betere genre in lak, box calf en chroom gefabriceerd. Naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur, om art, 11 der wet op de samenvoeging der ge meenten in te trekken, opdat op de ambtenaren en werklieden, in dienst der gemeente, pensioensbijdragen zou den verhaald kunnen worden, deelde de Minister van Binnenl. Zaken dezer dagen aan het gemeentebestuur mede dat hij geen vrijheid kon vinden de intrekking van genoemd artikel te be vorderen. omdat in dat artikel aan de ambtenaren rechten werden toegekend. Naar wij vernemen zullen de werk loozen onzer gemeente binnenkort weer te werk worden gesteld op Fellenoord en Roestelberg, om daar de werkzaam heden onder leiding van een beambte DRUNEN. Op Zondag 16 dezer zal de Vereeniging „St. Herman Jozef", ter gelegenheid van haar 12'/2 jarig bestaan een Gymnastiek- en Athletiek- feest geven op het bekende en zeer gunstig gelegen terrein van de R K Voetbalvereniging D.F.C. alhier. Verschillende zuster-vereenigingen zullen aan dit luisterrijke en schitteren de feest deelnemen, o.a. St. Norbertus te Vlijmen, K. S. V. Kaatsheuvel, Turn- lust Dongen, Prins Hendrik Vught, Kunst en Kracht Baardwijk en Jonge- lingsvereeniging Breda. Ongeveer 300 deelnemende gymnasten en 180 deel nemende athleten worden verwacht. Het reeds zeer geschikte terrein is voor deze gelegenheid bijzonder in orde gemaakt en zal zeer smaakvol met vlaggen, festonnen enz. versierd worden, terwijl de toeschouwers een prachtig gezicht hebben op de ver schillende interessante en spannende uitvoeringen van het welgekozen pro gramma, dat zal bestaan uit1 Marsch- wedstrijd, 2 Drie vrije oefeningen, 2b Wedstrijdoefeningen, 3 Kunsttoeren, 4 Pyramiden, 5 Hardloopen 100 M., 6 Hindernisbaan, 7 Los hoogspringen, 8 Polstok hoogspringen en 9 Touwtrek ken. De oefeningen zullen worden ge houden, die der Gymnastiek om 12 uur en die van de Athletiek om 4 uur, alles opgeluisterd met muziek en ter afwisseling een concert, te geven door de welbekende harmonie van het Jon genspatronaat. Een schitterende optocht van de leden der deelnemende ver- eenigingen in hunne fraaie sportcos- tuums met vanen en banieren en toe passelijke emblemen, begeleid van muziekcorpsen zal tegen half 12 uur op het terrein worden opgesteld en trekken naar den Dijk en vervolgens door de gemeente tot aan de remise, om vandaar naar het terrein terug te keeren. Onderweg zal een ovatie aan den HoogEerw. heer Dek^n en aan den EdelAchtb heer Burgemeester gebracht worden. Indien de ingezetenen door het uit steken van de nationale driekleur hunne instemming met dit feest zouden be tuigen, zou dit aan den optocht of turnmarsch veel luister bijzetten, waar voor hun dan een woord van lof en dank toe zou komen. Fraaie prijzen zijn uitgeloofd voor de vereenigingen en hare leden die gedurende den optocht de beste hou ding aannemen en het kranigst mar- cheeren en voldoen aan de eischen voor dezen marsch gesteld. De jury zal bestaan uitden heer A. Vervoort, leeraar Mid. Ond. Gymnastiek te 's Bosch, voorzitterMej. van Amels- foort, leerares M. O Gymnastiek te 's Bosch en den heer A. Prinsen, leeraar L. O. Gym. te Waalwijk als leden en zal in de Kom der gemeente verdekt plaats nemen, zoodat deze optocht van het begin tot het einde zal uitmunten in goede orde, kranige houding en flink marcheeren der deelnemers. Een groot aantal vreemdelingen wordt verwacht en indien het weder gunstig moge zijn en de ingezetenen met de feestvierende vereeniging me dewerken, zal dit feest als een der schoonste feesten in de annalen van de vereeniging te boekstaven zijn en ook ten goede komen aan de nering doenden van Drunen en veel bijdragen tot de eer en roem dezer gemeente en een schoone inleiding zijn van de Oranjefeesten, welke a.s. Zaterdag 22 Sept. alhier luisterijk gevierd zullen worden. ELSHOUT. Op 13 Sept. j.l. heeft de heer J. van de Pol, te Oudheusden den dag herdacht dat hij nu voor 25 jaren geleden aangesteld werd als Agent voor Heusden en omstreken van de „Almelo" Onderl. Verz. voor Paar den en Rundvee, gevestigd te Almelo. Directeur de heer N. Fr. Snel, aldaar. Tal van verzekeringen zijn in dat tijd vak door hem afgesloten en ook heb ben tal van uitbetalingen door hem tot groot genoegen van de verzekerden plaats gehad. Eenige leden, die ook 25 jaren bij de maatschappij verzekerd zijn, hebben heden den jubilaris ge huldigd en de Directie der Mij. lieten dezen dag niet onopgemerkt voor haar ijverigen Agent voorbijgaan Moge de jubilaris nog eens zijn gouden jubileum bij de maatschappij vieren, want hij is een harer ijverigste agenten, staat ieder een gaarne met woord en daad bij als het de zaken der Mij. betreffen. De alhier en in den omtrek be kende en geachte heer J. Heuvelmans, bediende in het St. Norbertusgesticht, is de onderscheiding te beurt gevallen om aangesteld te worden tot Portier in een der gestichten te 's Bosch en hoopt binnen enkele dagen die be; trekking reeds te aanvaarden Slechts noode zien de bewoners van het St. Norbertusgesticht den heer Heuvelmans vertrekken, die de vriend en vraagbaak van een ieder was. Hij was de facto tum in de ware zin des woords van het gesticht. Hoog stond hij ook aan geschreven bij zijne superieuren. Hoe noode de bewoners van het gesticht van hem scheiden, toch mis gunnen zij hem niet zijne nieuwe be trekking, waarin het hem steeds wel moge gaan. HERPT. Tegen Zaterdagavond is een bijeenkomst uitgeschreven voor de verschillende gezelschappen, met het doel een feestdag te organiseeren, zoo mogelijk op 20 September RAAMSDONKSVEER. Heeft R'veer feest gevierd? En of. Schitterend is het geslaagd. Oorspronkelijk van plan de festiviteiten in één dag te doen afloopen, besloot het Comité dat ze in twee dagen zouden gehouden worden nl Woensdag en Donderdag Het was een lust de toebereidselen tot de feestviering in oogenschouw te nemen. Overal, in alle straten en stegen was versiering aangebracht. Guirlandes aan beide zijden der straten, versieringen van huizen, prachtige bogen, ontelbare lampions, dit alles gaf toch zoo'n feestelijk aanzien en moest er de feeststemming wel inbren- gen. Arm en rijk, alles heeft zich be ijverd, gewillige handen en geopende beurzen, neen, maar zoo moest het Veer wel prachtig worden. Woensdagmorgen 7 uur deden de saluutschoten zich hoorenomstreeks 8 uur reveille door de Kon. Erk. har monie De Eendrachtom 9 uur aubade door de kinderen der Eerw. Zusters, Fraters en die der Herv. School. Wat een prachtig gezicht die honderden kinderen, met oranje op borst, pet of hoed, oranjelint in het haar, oranjesjerp over den schouder. Begeleid door de harmonie werden gezongen Koningin- nelied, Oranje boven, Hollandsch Liedje en een Liedje van de Zee De R.K. Zangvereeniging zongZij leve lang, en met het Prot. Mannenkoor samen het aloude zoo geliefde „Wil helmus van Nassauwen", terwijl Excel sior, het Prot. Gemengd koor zong „Alles wat adem heeft, love den Heer." „Heer, wij danken U" en het Wilhel mus. Een krachtig applaus telkenmale gebracht, bewees wel dat de duizenden toehoorders genoten hadden. De EdelAchtb. heer Moons, burge meester sprak hierna, zeide dat het hem een waar genoegen en dure plicht was, als vertegenwoordiger van het hoogste Gezag, staande in de plaats van H.M. de Koningin, den kinderen dank te brengen voor hun zang. Het was een goed idee dat de gemeente raad op dezen feestdag den kinderen een souvenir aan wilde bieden Namens de kinderen wilde ZEd. aan H.M. een telegram van hulde brengen. Hierna een driewerf hoera voor de Koningin en een driemaal Leve de burgemeester. De optocht zou nu gehouden worden. Versierde wagens, rijwieien, ruiters te paard, vormden dezen optocht. Wij noemen o.a. het huishouden van Jan Steen, de Boerenbruiloft, Zigeuners wagens, de Hollandsche maagd, Dui vensport, Vliegmachine, het kamp der Indianen, een boerenbedrijf. Te begrijpen dat honderden bij honderden den optocht volg den door het Veer. Het fanfarecorps Wilhelmina uit Dussen luisterde den optocht op. Om 12 uur werden de feestgeschen ken aan de kinderen uitgereikt: een prachtige gedenkplaat of een Jubileum beker, benevens eenige versnaperingen werden gegeven. Om 2 uur werden een300 ballonnetjes opgelaten door de schoolkinderen. Daarna begonnen de volksspelen, bestaande in mastklimmen, zakloopen, blaasslaan, hinderniswedloop en blok- jesrapen. Honderden kinderen namen hieraan deel onder toezicht van perso neel der verschillende scholen. Het terrein zag zwart van menschen. Ook hier deed Wilhelmina haar vroolijke, opwekkende toonen hooren. Des avonds groote optocht met lampions en fakkels. Het leek wel een sprookje. Geruimen tijd was er voor noodig eer de bepaalde route afgelegd was De lampions langs de straten kwamen niet tot hun recht. Prachtig was echter winkelverlichting, alsmede terreinverlichting bij enkele particulie ren. Donderdag ongeveer 11 uur werden de festiviteiten begonnen met den op tocht van versierde wagens enz. Vanzelf trok deze nu niet zooveel bekijks als den vorigen dag. Des middags 2 uur concours voor aangespannen rijtuigen. Niet min der dan 18 deelnemers aan dit punt van het programma Een, nl. de heer J. H. Kamp bleef buiten mededinging. De le prijs werd behaald door den heer A. van Dongen, de 2e door H. de Bont, de 3e door P. van Achterberg en de 4e door M. Kamp (R'veer). Daarna ringsteken voor paren op tweewielig rijtuig. Ook hiervoor waren liefhebbers genoeg Over het algemeen werd er niet best gestoken, het hoogste aantal dat gestoken werd door ver schillende deelnemers was 3 ringen. De le prijs viel ten deel aan mej. J. van Dongen, de 2e aan mej. A. Kamp, de 3e aan mej. van Dongen G'berg. Als slotpunt voor den middag stoel- rijden. Meer dan 20 deelnemers hier voor. Den len prijs verkreeg M, de Bruijn, 2e K. Snijders, 3e Fijneman, 4e P. van Laarhoven, 5e de Bruin Azn. Des avonds feestconcert te geven door de Kon. Erk. harmonie „De Een dracht". Des middags verleende de harmonie van Nieuwendijk haar mede werking. Bengaalsche verlichting van het Heereplein en rondvaart van verlichte vaartuigen in de haven waren de laatste punten van hei feestprogramma. Heeft R'veer feest gevierd En of. Zondag a.s zal er des morgens op 't Dorp in de Herv. Kerk leesdienst worden gehouden, terwijl des middags op 't Veer hoopt op te treden de ZEerw. Heer Ds. van den Anker van 's Gravenmoer. Tot voorlezer in de Herv Kerk op 't Veer werd in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer A. Calliber benoemd de heer Sneep. De Heusdensche processie naar Bokhoven zal dit jaar trekken op Donderdag 20 Sept. e.k. Kaatsheuvel, 14 Sept. '23. Van gemeentewege is een subsidie i toegekend aan 't feestcomité tot viering der Jubileumfeesten te Kaatsheuvel groot f383.— en aan 't feestcomité te Loonopzand een subsidie van f 117.— meer speciaal tot viering der kinder feesten. Het Hoofdcomité tot viering der Jubileumfeesten heeft een verzoek gericht tot B. en W. dezer gemeente om tijdens de a.s. feestdagen gratis of tegen gereduceerden prijs gebruik te mogen maken van de electrische stroom voor verlichting en versiering van straten en pleinen. Vermoedelijk zal de beschikking gekregen worden over het gebruik van stroom tegen 8 ct. per K. W. in plaats van 23 per K.W Donderdagavond is definitief de optocht samengesteld. Er hebben zich bijna vijftig nummers aangemeld. Het geheel belooft iets schitterends te worden. Naast verschillende histori sche groepen komen vele mooie alle gorische voorstellingen voor. Aan de uitvoering van wagens en groapen zal de meeste zorg besteed worden. Voor verlichting en straatversie ring is men nog druk bezig plannen te beramen. Reeds zijn er buurten die honderden lichtpunten in bogen en guirlandes zullen aanleggen. Op verschillende punten zullen eerebogen verrijzen, zoodat 't geheel een echt feestelijk aanzien zal krijgen- Onze beide harmoniën hebben aangeboden zoowel des Zaterdags morgens in den kinderoptocht als des middags in den Historisch Allegorischen optocht mee te werken. Zaterdagavond krijgen we een Zanguitvoering van een koor van plm. 80 man op de kiosk, daarna van iedere harmonie een klein concert (4 nummers). Des Zondags geeft Euphonia een matinée en Apollo het avondconcert, waaraan de Zang uitvoering nogmaals voorafgaat. 's Maandags wordt er een concert gegeven in den Berkdijk door de har monie St. Jan. Besloten is voor de verschillende scholen op Maandag 24 September HeusdsD, 12 Sap\ 1923.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9