TE KAATSHEBVEL 22,23 en 24 September. m ui ID Advertentiën. Gevraagd Gevraagd Dienstmeisje Bericht. gevestigd Horlogemaker en Goudsmid. A. Derkzen, Bij Kon. Besluit zijn aan een viertal personen dezer gemeente, (in verband met het Regeeringsjublleum van H M de Koningin) de hun bij 't vonnis der Rechtbank te s Bosch opgelegde boete kwijtgescholden. I Onze vroegere dorpsgenoot deI heer J. Klaase (thans onderwijzer te i Heinkenszand) is benoemd tot onder! wijzer aan de Chr. M. U. L O. school te Zevenbergen. Op de laatstgehouden najaavs- stierenkeuring alhier werden 17 stuks aangevoerd waarvanjjer 10 goedgekeurd werden Dezer dagen had het kind van den heer B. alhier het ongeluk van den zolder te vallen, waarvoor geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. DRUNEN. Het Gymnastiek- en Athle- liekfeest, ter'gelegenheid van het 12'|, bestaan der R. K. Gymnastiekvereeni- ging S. H. J. te Drunen, op Zondag 16 September gehouden, is uitstekend geslaagd. Het terrein van de R. K. Voetbal- vereeniging D. F. C. was voor deze gelegenheid smaakvol versierd en bood een recht feestelijk aanzien. Ten 12 uur had de opstelling plaats van den marschwedstrijd, waaraan de volgende vereenigingen deelnamen S. H. Drunen, K. S V Kaats heuvel, St. Norbertus Vlijmen, Prins Hendrik Vught. Turnlust Dongen, Kunst en Kracht Baardwijk R. K^ Jongelingen-Vereeniging Breda In volmaakte orde marcheerden de bijna 500 deelnemers door Drunens straten, eerst westwaarts tot aan den Dijk en daarna oostwaarts tot aan de Tramremise, waarna in dezelfde goede orde werd teruggekeerd naar het feestterrein Deze optocht werd opge luisterd door de Harmonie der Con gregatie, die door hare opgewekte marschen veel bijdroeg tot het wel slagen van dezen opmarsch De jury bestond uit den heer A Vervoort, leeraar M. O Gymnastiek te 's-Bosch mejvan Amelsfoort, leerares M. O. te 's Bosch en den heer A. Prinsen, leeraar L. O. te Waalwijk. Hierbij zij vermeld dat de heer A. Vervoort, tengevolge eener ongesteld heid niet kon optreden en vervangen werd door den heer j de Hart alhier. Ten 2 uur begonnen de Gymnas- tiekwedstrijden bestaande inVrije oefeningen, Keurturnen aan Rek en Brug en Pyramiden. Tot de Athletieknummers behoorden 100 M. hardloopen, Hindernisbaan, Loshoogspringen, Polstokhoogspringen en Touwtrekken. Tijdens de wedstrijden gaf de har monie op het feestterrein, op verdien stelijke wijze een concert, waarvan vooral de volgende nummers bijzonder in den smaak vielen: Noges Villa- geoises, A. Govaert Fantaisie Ballet, L. Montagne Sous la Ton- nelle, Fantaisie j. Martin en Doux Mystère, Wals, A. Kom. Na afwerking van het programma verzamelden zich de deelnemers inde groote zaal der congregatie, waar de prijzen zouden worden uitgereikt. In eene keurige toespraak bracht de i WelEerw. heer Goossens, geestelijk adviseur der feestvierende vereeniging dank aan de feestcommissie voor de vele moeiten zich voor het welslagen van dit feest getroostaan de leden der jury, die zich zoo verdienstelijk van hunne zware taak gekweten heb ben aan de harmonie voor de schitte rende opluistering van het feest, door hare schoone muziekaan de leden der deelnemende gezelschappen voor hunne trouwe opkomst en vriendschap pelijk samenzijn, waardoor de onder linge goede verstandhouding bevor derd en de vriendschapsbanden tus- schen de vereenigingen steeds nauwer worden aangehaald en bevestigd. Z.Eerw. hoopt dat de leden der ver schillende vereenigingen de edele sport steeds zullen blijven beoefenen, waar door de lichamelijke gezondheid wordt bevordert en tegelijk zal bijdragen voor de geestelijke gezondheid der ziel, door het aankweeken van orde, tucht, zelfsbeheersching enz De prijzen werden behaald als volgt Marschwedstrijd R. K Jongelingen- J vereeniging Breda. Prijs voor de grootste deelnemende vereeniging K. S. V. Kaatsheuvel Pyramiden le pr P. H. Vught, 2e pr. Jongel. Ver. Breda. Hardloopen 100 M le pr. J. van Mierlo Waalwijk, 2e pr. L. v. d Maas Breda, 3e pr. L Melis Vucht, 4e pr. A. Nuijten Breda. Hindernisbaan le pr. W, Boeren Vught, 2e pr. A. van Keulen Vught, 3e pr. E. de Goeij Vught. Loshoogspringen: le pr. L. v. d. Maas Breda, 2e pr. J. van Mierlo Waalwijk, 3e pr. J. Meulendijk Dongen. Polstokhoogspringen: le pr. E. de Goeij Vucht 2e pr. Th. van Dorth Vught, 3e pr. J. Meulendijk Dongen. Touwtrekken: le pr K S.V. Kaats heuvel, 2e pr. Breda, zoodat de ver schillende vereenigingen bekwamen Prins Hendrik Vugt 7 prijzen, R K. Jongelingenvereeniging Breda 6 prijzen, K. S. V. Kaatsheuvel 2 prijzen, Kunst en Kracht Waalwijk 2 prijzen. Turn lust Dongen 2 prijzen. Het talrijk publiek, zoowel van bui ten als van binnen de gemeente heeft werkelijk genoten, terwijl de vereeni ging S. H. J. met tevredenheid op het welgeslaagde feest mag terugzien. DRUNEN. Vrijdag-morgen 21 Sept. a.s. zal vanuit de parochiekerk, een processie, in aansluiting met die uit Waalwijk en Elshout, trekken naar Bokhoven, om aldaar de H Comelis, Paus en Martelaar, Patroon tegen de vallende ziekte, jicht- en rheumatiek- aandoeningen enz. te vereeren. Groot zal voorzeker ook thans gelijk andere jaren de deelname zijn, te meer daar dit jaar de Kevelaarsche processie niet plaais heeft. Te Bokhoven Hoogmis 10 uur, daarna processie met het Allerheiligste door het dorp en ver volgens vereering der H. Reliquiën. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag den 21 September 1923 des n.m. ten half acht ure. Alhier zal wederom, evenals vorige jaren een tuinbouwcursus ge geven worden. De jubileumfeesten zullen alhier niet gehouden worden op Zaterdag 22 Sept. maar op Zaterdag 29 Sept. a.s. ELSHOUT. Zaterdagnamiddag werden in het Jongens Patronaat alhier, onver wachts de schoolgaande kinderen jon gens en meisjes onthaald op krenten bollen, reep chocolade en limonade ter herdenking van het Jubileum van onze geëerbiedigde Koningin Nadat de kinderen een paar liedjes gezongen hadden was de feestviering, welke nauwelijks 2 uurtjes geduurd had, afgeloopen, en hiermede behooren naar aller waarschijnlijkheid de jubi leum-feesten in Elshout tot het verle den, want het is niet te verwachten dat in deze plaats nog andere jubi leumfeesten zullen worden gehouden N1EUWKUIJK. Evenals andere plaat sen in den lande wilde ook Nieuwkuijk niet achterblijven om bij het zilveren jubileumfeest onzer Landsvrouwe zich op te maken om eendrachtig en enthousiast te jubelen, te juichen en hulde te brengen. En voorwaar, daar is het heerlijk in geslaagd. Spontaan was de medewerking der geheele bevolking Ook het weer, een voorname factor, werkte mee een echt Oranje-zonnetje bestraalde ons dorpje. Alles was Oranje voor Oranje, Neer- landsch driekleur wapperde van elk huis. Het raadhuis was prachtig ver sierd en een mooie electrische instal latie aangebracht De verlichting des avonds was dan ook feeëriek. Des namiddags om 4 uur verzamelden de vereenigingen zich voor het gemeente huis. Door den Secretaris der gemeente werd het eerst het woord gevoerd, waarna door den Burgemeester een woord van dank werd gebracht aan het volk voor de zoo spontaan ge brachte hulde Door de liedertafel werd met begeleiding der harmonie enkele nationale liederen uitgevoerd. Bij het presenteeren van het geweer der Burgerwacht speelde de harmonie het „Wilhelmus" en werd onder dit bedrijf door de postduivenvereeniging „G. V. V." een vierhonderdtal duiven los gelaten, hetwelk een indrukwekkend schouwspel bood. Hierna stelde de stoet zich op en trok naar het café van den heer G de Bont, waar op een daarvoor prachtig versierde kiosk door liedertafel en harmonie tot 8 uur bij afwisseling een concert werd gegeven. Door beide vereenigingen werden prachtige num mers ten gehoore gebracht Ongeveer half negen des avonds werd den te houden fakkeloptocht opgesteld, waaraan behalve door de vereenigingen nog door honderden werd deelgenomen. Dit bracht de joelende menigte nog meer in geest drift. Het was een schtterend schouw spel. Onder het spelen van een flinke marsch trok men door de gemeente tot het café van den heer A. Merkx, waar des avonds in den tuin door harmonie en liedertafel wederom werd geconcertieerd. Toen kwam de avond met de ware stemmingsvolle momenten muziek in den tuin, of soms met de feestelingen door het dorp. En zoo bleef men in luide jubeling hossen en dansen, arm in arm, rij aan rij, aubades brengend voor 't raadhuis aan H. M. en aan den heer A. v. Halder, door wiens initiatief dit feest toch in hoofd zaak is daargesteld. Tot middernacht duurde de pret, geen wanklank werd gehoord, totdat tenslotte het rustig werd en een onvergetelijken dag voor Nieuwkuijk in het verleden ligt. Een bijzonder woord van dank en hulde mag hier wel gebracht worden aan den heer A. van Halder voor de vele moeiten en opofferingen, die hij zich getroost heeft om het feest te organiseeren. Ook een woord van löf voor eenieder in het algemeen en voor vele personen in het bijzonder, voor hunne medewerking tot het welslagen van het jubelfeest. VLIJMEN. Tot waarnemend Burge meester is door B. en W. benoemd de wethouder J. van Heivoort. VRIJ HOEVE-C APELLE, 14 Sept. Begunstigd door prachtig weder had alhier gisteren het Koninginnefeest plaats uitsluitend voor kinderen van de O. L scholen. Te 10 uur vertrokken zij in optocht met de Commissie onder bet zingen van feestliederen door de gemeente. Bij den WelEdeien heer G. Heijmans werden eenige liederen gezongen, waarna zij door mevr. Heij mans gul op versnaperingen werden ont haald. Ook bij den heer P. van der Hoeven werden zij op gelijke wijze ont haald. Vandaar ging het naar de school. Daar werden zij weer op gulle wijze op verschillende versnaperingen door de commissie onthaald. Het was een lust die verheugde kinderen te zien en te hooren. Na een uur pauze gingen ze in op tocht naar het feestterrein, om daar elkander om de prijzen te bekampen. Onderwijl verscheen ook de WelEd. Achtb. heer Burgemeester Meijer met Mevrouw op het terrein om den strijd der kinderen gade te slaan. Een woord van lof aan het hoofd der school en on derwijzeres mej. Timmermans voor hun leiding in overleg met de schoolcom missie. Ten slotte zij nog vermeld dat geen enkel kind zonder prijs naar huis ing, of het had nog een mooien troostprijs. De medewerking van het fanfareeorps Sirena bracht des avonds enorm veel volk op het terrein dat tot laat in den avond bleef. CAPELLE. Begunstigd door prachtig weder werd j.l. Vrijdag alhier onder leiding van bet onderwijzend personeel met de kinderen der belde O L. scholen feest gevierd ter herdenking van het 25-jarig regeeringsjublleum van H. M. de Koningin. Voor het feestterrein en voor de scholen waren prachtige eere- bogen geplaatst, terwijl de school lokalen op kwistige wijze versierd waren. Ook verschillende particulieren hadden versieringen aan hunne bulzen aangebracht, terwijl van zeer veel woningen het nationale dundoek wap perde. Des morgens werden de kleinen op royale wilze onthaald op limonade, krentenbroodjes, koeken, jubileum- bonbons en chocolade, waarna zij onder het zingen der geleerde jubileum- liederen in optocbl door de gemeente trokken. Na den middag werden op een wel- land aan de Nieuwevaart, daartoe door den heer W. 8. Rijken welwillend be- schikkaar gesteld, de verschillende kinderspelen gehouden, n.l. turfrapen, zakloopen, wedloop met hindernissen, wedloop met boegspriet, beschuitwed loop, tonkrulen en tonloopen voor de jongens, en voor de meisjes turfrapen, bloemen verzamelen, vlaggenwedloop, huppelkamp, stoelendans, wedloop met baivangen en waterdragen. Voor deze kinderspelen waren een 70-tal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Zij, die geen prijs behaalden, kregen als troost prijs een tablet jubileumchocolade. De verschillende wedstrijden hadden een gezellig verloop en werden bijgewoond door een groot aantal belangstellende», waaronder wij o.m. opmerkten den Elelachtb. heer Burgemeester Meijer en Mevr. Meijer. Onder het spelen werden de kinderen nog enkele malen getrakteerd. Door een 10-tal muzikanten van de Sophla-Vereeniging uit Loon- op-Zand werd tijdens de wedstrijden muziek op het terrein gemaakt. Inmiddels verzamelden zich de muzi kanten van ons muziekgezelschap >Kunst na Arbeid* op het feestterrein ter begeleiding van den lampionoptocht der kleinen. Ruim half acht werd de afmarsch begonnen vanaf het feest terrein naar de kom der gemeente, waar bij de school een groot aantal j kinderen met lampions stond opgesteld, waarna onder het spoicu v»a .uilige marschen door het dorp werd getrok ken. En wat te verwachten was, ge beurde. Al spoedig greep de feest stemming der kleinen ook de grooten aan en een zingende en bossende menigte, die steeds aangroeide, schaar de zich achter het muziekgezelschap an maakte den tocht mee. Bij de school In de kom teruggekomen, werd de lampionoptocht ontbonden en gingen de kinderen hoogst voldaan huiswaarts. Niet alzoo de grooteren. Nu er de stemming eenmaal inzat, bleef men nog geruimen tijd, tot in de kleine uurtjes, op gezellige wijze feestvieren. Door enkele ingezetenen daartoe aangezocht, maakten de muzikanten uit Loon-op- Zand van 9 uur tot half twaalf muziek tn de kom onzer gemeente. Een woord van dank aan het per soneel der beide scholen voor hun onvermoeide leiding en aan den heer W. B. Rijken voor het beschikbaar stellen van ziju welland en verder aan allen, die op eenlgeHe! wijze meege werkt hebben aan het welslagen van dit In alle opzichten goed geslaagd schoolfeest. Door totnogtoe onbekenden werd In den nacht van Donderdag op Vrijdag de eereboog, geplaatst voor het feest terrein, afgebroken en de palen in de sloot daar ter plaatse geworpen. Den daarop volgenden nacht heeft zich het zelfde herhaald en werden bovendien de palen meegesleurd tot bij de woning van den heer L., ten einde daarmede baldadigheid uit te voeren teges het huis van laatstgenoemde. J.l. Zaterdag maakte ons muziek gezelschap »Kunst na Arbeid* een muzikale wandeling vanaf het repetitie lokaal over den Wioterdijk, Hoogevaart en Nieuwstraat terug. Een en ander bracht weer heel wat volk op de been. Bij gunstig weer zal het gezelschap a.s. Zaterdag een rondgang maken door het andere deel der gemeente. De heer Wente uit 's Gfaveohage beeft zijn benoeming tot hoofd der Chr. school aan doa Loonschendijk aangenomen. WASPIK. Naar wij vernemen zal Waspiks Mannenkwarlet op 25 Nov. a.s. deelnemen aan het internationaal concours te Breda, uitgeschreven door de Unie en zal bij die gelegenheid zingen in de hoogste eere-afdeeling. Door het Bestuur der St. Elisa- bethsvereeniging is tot magazijnmees teres benoemd mej. A. Tweehuizen— Schenkels. In 't vervolg zullen hier des Zondags weer slechts 2 H.H. Missen worden gelezen en wel eene gelezene om 7 en de Hoogmis om 10 uur. Zijn wij wel ingelicht, dan zal er bij het a.s. feest van de Kindsheid geen kinderoptocht worden gehouden. Gister werd in onze parochiekerk op den feestdag van den H. Cornelius de kinderzegen gegeven. Dat de ver eeniging voor dezen heilige hier nog steeds bloeit, blijkt uit de talrijke kinderen, die voor het ontvangen van dien zegen in de kerk aanwezig waren. Bij koninklijk besluit is met in gang van 11 October herbenoemd tot Burgemeester dezer gemeente de edel achtbare heer P. N Dekkers, Wij feliciteeren hiermede van harte den edelachtbaren heer burgemeester, maar niet minder de gemeente Waspik, die in hem een eminent burgervader heeft. RAAMSDONK. Hedenavond wordt eene algemeene vergadering gehouden tot bespreking feest ter herdenking van het zilveren regeerings jublleum van H. M. de Koningin, zoodat het Dorp ook zijn Koninginnefeest zal krijgen- Tot waarnemend Burgemeester is door B. en W. aangewezen, wethou der E. C de Wit, terwijl bij ongesteld heid, afwezigheid of ontstentenis ook van den heer de Wit. wethouder J. W, F. M. de Klijn als zoodanig is aange wezen. Door B. en W. is aan L. van der Made vergunning verleend tot plaatsing van een electro-motor van 5 P.K Bij het dorschen van graan, had een zoontje van landbouwer P. B het ongeluk zich met een mes, waarmee hij de banden van garven doorsneed, zoodanig aan zijn dijbeen te verwon den, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De nieuwe betonbeschoeiïng van de melkhaven is thans klaar. Men heeft nu een flinke loswal voor de a.s. bie tencampagne en de havenkom biedt nu plaats voor meer scheeptjes. Op het Dorp is een voorloopig comité gekozen om een plan tot vie ring van de jubileumfeesten samen te stellen. RAAMSDONKSVEER. Als een donderslag bij onbewolkten hemel, zoo onverwachts g'ng Maandagmorgen de treurmare door de gemeente »Adriaan L^nkhuijzen is overleden*. »Ea gister morgen was hij nog in de kerk op 't Dorp!* Des middags op weg naar de Godsdienstoefening op 'tV.er werd hij onwel, moest per rijtuig naar huls ge bracht worden en helaas des nachts ontsliep hij. Welk een ontroering maakte zich meester van de harten der ge- meenteaaren, welk een schok doortrilde hen, nu een der beste, een der edelste burgers hun ontviel, ja, zoo is bet. Laokhutlzen behoorde aan de gemeente naren. Hoe talrijk waren de verschil lende betrekkingen door hem bekleed, zoowel op maatschappelijk als op kerkelijk gebied. En met welk een nauwgezetheid werden zij door hem vervuld. Notabel der Ned. Herv, Gem., secretaris van de Kerkvoogdij, 9ecr.- penniogmeester van 't schoolbestuur, lid van de commissie Zlekenbuisfonds, bestuurslid van de Chr. Hist. Kiesver., lid van den Gemeenteraad, secretaris van verschillende polderbesturen, voor zitter vau de B>e-enleeobank, bestuus- Ud vas de Ccöp. Beetwoftelfabrlek te Zevenbergen, enz. enz., betrekkingen, allen door hem met eere bekleed. Raadsman en vertrouwde van zeer velen, niet alleen van Protestanten, doch evenzeer van R. K. Welk een verlies voor de gemeente, doch nog grooter voor zijn vrouw en kinderen, voor wie hij eea liefdevolle, trouwe echtgenoot en vader was. Betoone God zich voor ben te zijneen Man der weduwe en eea Vader der wsezoa. MADE Bij ontstentenis van den burgemeester zal in diens plaats tre den, de oudste wethouder, de heer J. A v. der Veeken. De kermis zal dit jaar alhier 8 dagen later beginnen dan het vorig jaar, dit jaar begint de kermis op 30 September. In tegenstelling met andere ge meenten in onze omgeving zal dezen winter het vervolgonderwijs te Made weder gegeven worden. Ieder jaar vo lg den ongeveer 25 leerlingen dit ond er wijs met ijver. Voordat de openb. school alhier door het R.K Kerkbestuur wordt over genomen, wordt ze geheel verbouwd en naar de eischen des tijds ingericht. De plannen zijn reeds gereed GETROUWD: 31311 HERMAN GOVAERTS en EMMY VEKEMANS. Hartelijk dank voor de be toonde belangstelling. Den Haag, Piet Heinstraat 96 'i voor directe indiensttreding bij M. C. PULLES-Heesbeen, Voorm. BAARDWIJK. 31315 een net R.K. v- S- v* 31316 J. DEN TEULING-De Leijer, Stationsstraat 71. Ondergeteekende bericht het geachte publiek, dat hij zich te WAALWIJK heeft 31313 in het pand Stationsstraat No. 19, als Door een prompte en vlugge bediening hoopt hij een ieders gunst waardig te worden. Beleefd aanbevelend, voorheen bediende Rievers. i ne

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3