rapm mom BEZOEKT aiZaterdag en Zondag VOO ZONDAG cd Dus Z FLORA BIO r de ook komt. Een Oosterse bewonderd w voetgangers, ruiters. heele wereld g van 18000 3000 kameel- lieuws uit fieusden. Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Nieuws uit Kaatsheuvel Numm. 77. Woensdag 19 Sept. '23. zich niet vergist heeft, dat het nut van een dergelijke school allerwege wordt gevoeld, bewijst de groote deelname. Wordt de steun van particulieren niet onthouden dan, daar twijfelt hij niet aan, zal de school bloeien en medewerken om de vele liefhebberij muziekgezelschappen in deze gemeente tot hooger bloei te brengen. J Vervolgens brengt Spr een woord Waalwijk, 14 September 1923 van dank aan het gemeentebestuur De Handelscursus der Hanze is voor de bereidwilligheid waarmede evenals vorige jaren weer met een men een verlicht en verwarmd lokaal flink aantal leerlingen heropend. We heeft afgestaan en durft er op rekenen mogen hierbij constateeren dat onder dat, breken er betere tijden aan, finan- de middenstanders meer en meer het tieele steun zal worden gegeven, besef levendig wordt, dat een een- I Een speciaal woord van dank brengt voudige boekhouding voor hen van hij tenslotte nog aan den heer A. van zeer groot nut is en dat eenige ad I Liempt, van wien het initiatief tot de ministratieve kennis benevens eenige I oprichting is uitgegaan en die leiding algemeene ontwikkeling op 't gebied heeft gegeven bij de oprichtingswerk- van handelskennis en handelsrecht zeer I zaamheden. vaak te pas komt. I De heer Klijberg is het een groote Het totaal aantal leerlingen, waarmee eer hier namens het Dag. Bestuur een de cursus begonnen is bedraagt 36, woord te mogen spreken. Op de eerste waaronder 14 nieuwe leerlingen. Een flink getal. DE Schitterend© Historische film Ui IN DE 31309 Een nummer zooals hier tot op heden NOGNOOIT ver- toond werd. (Zie de advertentie in het nummer van as Zaterdag). Zondagmorgen gaven de Lieder tafel en haar Gemengd Koor in Musis een volksmatinée, waarop de Jubileum cantate van v. d. Glas nog eens ten gehoore werd gebracht. Hoewel sinds de uitvoering op de Markt op 19 Aug. j.l. geen algemeene repetitie meer had plaats gehad, liep de uitvoering onder alle opzichten uitmuntend van stapel en kwam ze feitelijk eerst nu geheel tot haar recht. De ruim honderd zangers en zangeressen zongen met gloed en overtuiging en welverdiend was de geestdriftige hulde, die directeur, koor, solisten en accompagnateur aan het slot gebracht werd. Naar wij vernemen zal het werk, waaraan zooveel moeite en zorg be steed is, nog eens in zijn geheel op een volgend winterconcert gegeven worden. De bekende prachtige cantate „Neerlands Heil" komt nu op de Volksmatinée van 7 October e.k. aan de beurt. Naar wij vernemen zal er in het begin van December alhier door de gecombineerde vereenigingen van Ka narie-liefhebbers in onze gemeente eene groote nationale kanarie-tentoonstelling worden gehouden. Op hedenavond Woensdag 19 Sept. 's avonds om half acht hoopt de heer G. F. Schröder, oud-zendeling van'tSangir en Taland-comité, in de Ned. Herv. Kerk alhier, te vertellen over de zending en zijn ervaringen uit zijn arbeidsterrein. Onder groote belangstelling werd Maandagavond de „Waalwijksche Muziekschool" officieel geopend. Nadat in de twee eerste cursussen de Voorzitter, de heer A. van Schijn- del Jr. de leerlingen een hartelijk welkom had toegeroepen en gewezen op het groote nut dat een derge- plaats deelt hij mede dat het den Burgemeester ten zeerste spijt dat hij verhinderd is om heden bij deze opening tegenwoordig te zijn Hij kan echter de verzekering geven dat deze school zijn volle sympathie heeft en men steeds op zijn moreelen steun zal kunnen rekenen. Ook hij is er trotsch op dat deze school is opgericht, want daardoor zal de muziek die hier sinds onheu gelijke tijden wordt beoefend, nog meer in bloei toenemen en dat is toe te juichen. Immers van de kunst gaat een beschaving uit, brengt de mensch op een hooger peil. Een bewijs daar van is dat onze inwoners reeds lang op een hooger peil van beschaving staan dan in vele plaatsen van gelijke grootte in deze streken. Dat men niet geschroomd heeft met de oprichting van de school in deze moeilijke dagen, doet hem den arbeid van het bestuur nog meer apprecieeren Het begin is moeilijk, dat is altijd, zie bij een auto Het aandraaien is lastig maar is men daarmede gereed, dan gaat het alsof het gesmeerd is en spr. hoopt dat het ook zoo met deze school zal gaan. Hij hoopt dat men zal bereiken wat men zich voorstelt, waaraan hij, gezien de aan de school verbonden kracht niet twijfelt. De heer tot oprichting van deze school over te gaan is uitgegaan van de Waalwijksche Orkestvereniging. Bij „Waalwijks Belang" vond dit idee aanstonds ingang en sympathie omdat van deze school een cultuur uitgaat wat voor Waalwijk, dat het centrum van de Langstraat is, van groot belang is. Spr. geeft het bestuur de verzekering dat men op de Heeren van W. B. steeds zal kunnen rekenen en durft vertrouwen dat de bevolking onzer gemeente hen dien ook niet zal ont houden. Hij feliciteert het bestuur met het nu reeds behaalde succes wat betreft het aantal deelnemers en hoopt dat de school zal groeien en bloeien. Maandagavond ongeveer kwart voor elf uur werden de bewoners van het Westeinde opgeschrikt door het geroep van brand. Het bleek dat de groote oude met riet gedekte boerderij van de Wed. Schalken, bewoond door de gezinnen C de Veth en Schalken in lichte laaie stond. Door J K. en nog enkele personen werd de brand ontdekt. Aanstonds waarschuwden zij de bewoners en toen S. wakker werd hadden de bed gordijnen reeds vlam gevat. Aanstonds liep hij naar zijn kinderen en het ver trek waar deze sliepen bleek ook al een vuurpoel, zoodat de bewoners op het allerlaatste oogenblik het brandende gebouw hebben kunnen ontvluchten. Was J K. niet toevallig buiten geko men, dan zouden S., diens vrouw en kinderen, zeker een jammerlijken vuur dood zijn gestorven. In een oogenblik stond het geheele gebouw, ook het voorpand sinds pas eenige weken bewoond door C. de Veth, in lichte laaie, zoodat aan redden van eenig huisraad niet viel te denken. De brandweer van voormalig Be- soijen, alhoewel spoedig ter plaatse, kon, doordat geen drukking genoeg op de waterleiding stond, niet veel uitrichten, kon zelfs niet voorkomen dat het naastgelegen pand, bewoond door de familie de Louw, vlamvatte. Het achterhuis, waarin een schoen fabriekje gevestigd was, brandde dan ook geheel uit, zonder dat er iets uit gered is kunnen worden. De motorbrandspuit kwam ter plaatse .Kunst en Kracht" er j.l. Zondag op De jjeei, ^ndr. y0Sj oud-stadgenoot en verzuimd 't te laten overschrijven! Hij heeft verlof bekomen om te collecteeren uit om in Drunen aan de sportwed strijden deel te nemen, doch wist er niettemin een goed figuur te slaan Door het lid Jac. van Mierlo werden n.l. de eerste prijs 100 M. hardloopen alsmede de tweede prijs los hoog springen behaald. In aanmerking genomen dat „Kunst en Kracht" verreweg de kleinste der deelnemende vereenigingen was en zich niettemin no. 3, dus boven ver schillende grootere clubs wist te plaat sen, mag het wel een mooi succes genoemd worden. Bij de Maandag gehouden aan besteding voor de verbouwing en ver- grootillg van de voormalige Normaal- keljjkheidsfeesten van 1913 is niet zoo druk school als Handelsschool, werd inge schreven als volgt W. v. d. Hammen, Waalwijk f20017 W. v. Heesch, f 19858 A. v. Hulten-Krol. f 19850 Zw. Treffers Zn f 19725 Joh. v. d. Meijs, f 19575 A.M.Lucas, Moerdijk f19300 C. Timmermans, Sprang f 19210 C. Michael, Kaatsheuvel f 18981 Gebr. Maas, Waalwijk f17500 Wed. A.Aarts Zn., f17345 N. V, Trio, Elshout f 14087 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Muzikale omroep. Programma voor Donderdag 20 September 1923. Golflengte 1070 meter. Onder voorbehoud dat P. C G G. kan werken. Aanvang 8 uur 30 minuten. Strijkkwartet, Albert Loon, Rotterdam. 1. Sarabande 2. Largo 3. Largo 4. Strijkkwartet 5. Elegie 6. Andante 7. Chanson Triste 8. Andante De nummers 2, 5 Handel. Handel. Haydn. Mozart, 's Gravenzande Tschaykofsky. Tschaykofsky. Dvorak, en 7 zijn viool- Busch toch heeft een goeden naam niet^alleen in ons land maar zelfs in lijke cursus, mits met ambitie en vlijt I het buitenland. gevolgd, kan afwerpen, werd de laatste cursus om 8 uur te geven, meer offi cieel geopend Op verzoek van het bestuur waren tegenwoordig de wefhouders en leden van het bestuur van Waalwijks Belang, alsmede het geheele bestuur van de Waalwijksche Muziekschool. Toen alle leden en cursisten plaats hadden genomen, nam de Voorziter het woord. Op de eerste plaats riep hij het Dag. Bestuur en de leden van Waalwijks Belang een hartelijk welkom toe. Dat men aan het verzoek om deze plechtigheid te willen bijwonen gehoor heeft gegeven, geeft hem ver trouwen in de toekomst, 't Is waar, aanvankelijk was men, gezien de tijds omstandigheden, huiverig om aan de oprichting van de Waalwijksche Mu ziekschool te beginnen, want door de tijdsomstandigheden zou men op finantieelen steun van de gemeente niet behoeven te rekenen. Echter; men was te zeer overtuigd van het groote nut en daarom besloot men toch tot oprichting over te gaan, zij het dan op bescheiden schaal. En dat men De heer A. v. Liempt zegt het een genoegen te vinden namens de veree- niging „Waalwijks Belang" deze opening te mogen bijwonen. Persoon lijk heeft hij namens „Waalwijks Belang" zitting gehad in het Comité van Voorbereiding, zelfs heeft men hem waardig bevonden het Voorzitter schap daarvan te bekleeden. De oprichting van deze school is een feit van groote beteekenis voor de gemeente en het mag dan ook ver wondering wekken dat, waar men hier zich zooveel kosten en moeiten getroost voor het onderwijs, voor de geestelijke ontwikkeling, de oprichting hiervan zoolang is achterwege gebleven. De hier bestaande gezelschappen hebben het gemis daarvan steeds ondervonden, daar het een groote moeite voor hen was om leden bij te krijgen die de elementaire begrippen machtig zijn en aan de school is het nu deze bij te brengen. De pluim, mij door den Voorzitter» aldus spr., op den hoed gezet is niet ten volle verdiend. Het initiatief om llo's te spelen door den heer Albert »on. Rad. Exp. Abonneert V op en Adverteert tn „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meest geleeen blad in de L<mg straat en Omgeving. t Witte Bioscoop. de voormalige cichorei-fabriek in de Putter- straat een machinale wasscherfl gevestigd. Mej. van den Berg, hoofd der Ohr. Bewaarschool, is benoemd tot onderwijze- Slechts met een klein clubje trok reg jn nuttige handwerken aan de open- onze R. K. Gymnastiekvereeniging pare schooi te Heesbeen. rijksklerk bij de Dir. belastingen, wordt met 1 October verplaatst van Gorinchem naar 's Bosch. De cursus van de teekenschool vangt aan 1 Octobergegadigden hebben zich aan te melden voor 23 September. Kaatsheuvel, 19 Sept. De voorbereidende werkzaamheden voor de a.s. Jubileumsfeesten vlotten goed. Allerwegen is men druk bezig met het ver sieren van wagens, pleinen, straten en ge vels. Tientallen bogen en eerepoorten ver rijzen in de straten. Zelfs met de onafhan- versierd. Er zijn straten die geheel aaneen gesloten versierd worden. Hier met elec- trisch licht en bloemguirlandes, daar met gasverlichting, elders weer met vlaggen, guirlandes en lampions. Geen plaats in den omtrek zal kunnen wijzen op een dergelijk enthousiasme voor versiering en verlich ting. De kiosk op de markt zal het middel punt worden. Door de welwillende mede werking van Waalwijks Belang heeft het Gebr. van Alphen, Oosterhout f 17668 Hoofdcomité beslag kunnen leggen op de een ALLES Programma mooie kiosk die in tijden van festiviteiten Waalwijks markt siert. Rondom de kiosk komen acht hooge palen, met bloemmanden, vlagtropheën en wimpels versierd, onder ling en met de kiosk verbonden met licht-, vlag en bloemguirlandes. De aangrenzende straten zullen met deze verslering één ge heel vormen. Bij gelegenheid der a.s. Jubileumfees ten zal het verkeer door de Schoolstraat op Zaterdag vanaf 122 uur n.m. verlegd wor den door de Peperstraat. Na den optocht zal het verkeer door de Peperstraat en door de Gasthuisstraat vanaf de Schoolstr. tot de Markt afgesloten zijn. Op Zondag 24 Sept. geeft de Voetbal- vereeniging K. S. W. na beëindiging dei- Kerkelijke diensten om 5 uur n.m. een ge- costumeerde voetbalwedstrijd op het ter rein achter 't raadhuis. Het le elftal zal als dan spelen tegen een veteranen-elftal. De entree is voor die gelegenheid zoo laag mo gelijk gesteld nl. 15 cent per persoon ook voor Donateurs. De R. K. Gymnastiekvereeniging geeft met de a.s. Jubileumsfeesten een gratis uitvoering op de Markt van 5.306.30 n.m. op Zondag 23 September. De le Loon-op-Zandsche Politiehonden club gevestigd bij den heer Jan van Berkel geeft om 3.30 n.m. op Zondag 23 September een demonstratie op haar terrein aan den Horst. Voor vele hondenliefhebbers zal dit met de feesten in Kaatsheuvel een aantrek kelijk punt van liet programma uitmaken. De R. K. Gymnastiekvereeniging Kaatsheuvel behaalde op de groote gym- nastiekfeesten te Drunen Zondag j.l. den len prijs touwtrekken en den len prijs voor de grootste vereeniging die in costuum op kwam. Een mooi succes voor onze jeugdige R. K. G'ers. Woensdagavond verschijnt de feest gids voor de a.s. Jubileumfeesten. Er zijn geen kosten of moeiten gespaard om het of ficieel programma zoo keurig en volledig dig mogelijk te doen zijn. Wil men 't groote programma van onze feestdagen geheel kun nen volgen, zoo kan men niet buiten dit boekje. Het geeft alles voor tijd en plaats nauwkeurig omschreven aan. Iedereen voor zie zich daarom tijdig van deze handlei ding. Ofschoon de kosten aanmerkelijk hoo ger zijn, wordt het boekje voor 20 ets. ver krijgbaar gesteld en reeds Woensdagavond en Donderdag aan de huizen gecolporteerd. De zanguitvoering die volgens 't voor opgezette plan eerst alleen op Zaterdag avond half zeven op de Markt zou gehou den worden zal zooals ook de feestgids meldt ook op Zondag 23 September gegeven worden. Het Koor bestaat uit ongeveer 80 zangers onder leiding van den bekwamen Directeur L. van Cromvoirt. Gezongen zal wordenDomine Salvam fac van Gie- senHollands Glorie van R. Holl en God en de Koning van Vliegh. Tot slot wordt een prachtig Jubileumlied gegeven van H. Venverloo. 't Koor wordt dan versterkt door ruim 80 kinderen, begeleid met Koper. Onze beide Harmonieën komen met de a.s. Jubileumsdagen met programma's uit zooals men ze elders slechts hoogst zelden zal aantreffen. De feestgids geeft een vol ledig overzicht. Om een enkel nummer te IhERPT. Op de bijeenkomst van Zaterdag- 5-ond is besloten het regeeringjubileum te Lrdenken op 27 Sept., terwijl Woensdag- L-ond 26 Sept. het feest zal worden geopend |et een concert. 's-HERTOGENBOSCH. In de vacature legen ontslagname van den heer W. de Wit s.D.A.P.) werd door het Centraal Stem- reau benoemd verklaard tot lid van den I noemen, wijzen we hier op het groote Faust- femeenteraad Jhr. W. Q. de Jonge B.D.A.P.) Jhr. De Jonge was reeds als no. 1 van de |jst der S. D. A. P. gekozen doch kon de enoeming niet aanvaai'den omdat hij nog |iet den vereischten tijd inwoner was van Hertogenbosch. Hij werd toen onderaan Ballet dat het Kon. Muziekgezelschap Euphonia Zondag-middag om 12 uur geeft en „De Slag van Waterloo" die de Kon. Harm. Apollo én Zaterdag én Zondagavond zal uitvoeren. In verband met het Jubileumsfeest 'zal het post- en Telegraafkantoor alhier op Ie lijst geplaatst. Nu Jhr. De Jonge inmid-1 Zaterdag 22 Sept. voor den postdienst ge- lels een jaar inwoner is der stad hebben I sloten zijn vanaf 1 uur n.m. ■e overige leden van de lijst achtereenvol gens bedankt, zoodat thans opnieuw de be noeming van Jhr. De Jonge tot raadslid mo gelijk was. Heusclcc, 12 S?pr. 1923. Naar we Vernemen, wordt eerlang in Voor telegraaf en telefoon blijft open stelling ongewijzigd. Voor de briefpost-be stellingen zullen de beide laatste niet wor den uitgevoerd, terwijl de buslichting voor des avonds vervalt.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5