AAN DE VERBRUIKERS VAN JURGENS' PLANTA V Rechtzaken. DE FIJNSTE PLANTENBOTER voor ze slechts 25 cent per K.W. uur betalen. Ik zou gaarne willen weten en ik heb alle redenen te vermoeden dat dit zoo is of dit zoo is, of er menschen zijn die maar 25 ct. moeten betalen, terwijl de massa 55 cent moet betalen. De Directeur van het Q.E.B. kan dat gemakkelijk onderzoeken zou ik zeggen. Ik wensch dat daar dan onverwijld een eind aan wordt gemaakt en maat regelen worden genomen dat zoo iets in de toekomst niet meer kan voorko men. Voorzitter. Ik heb daarvan nooit iets gehoord en als Speetjes daarvan op de hoogte is, kan ik niet begrijpen dat hij daarvan ons niets heeft gezegd. Als hij ons van dergelijke zaken niet op de hoogte stelt, is hij zijn plaats niet waardig Die menschen moeten beboet worden en het te weinig betaalde bij betalen. Jansen. Dat zijn zaken die niet door den beugel kunnen. Mr. Allard. Ik kan hier eenige toe lichting op geven. Volgens de veror dening bestaan er dubbele tariefmeters zoodat de verbrii/kers buiten de sper tijd 25 cent betalen. Ik vermoed dat dit een geval is wat door den heer Jansen wordt bedoeld. Jansen. In de verordening staat dat alleen zoo iets voor krachtgebruik kan. De kwestie is maar, wat verstaat men onder kracht. Het zetten van koffie of thee al is het dan nog zoo'n sterk bakje kan men moeilijk als een bedrijf gaan beschouwen. Ook het vullen van een waterbak ten gebruike van het gezin, kan niet ais een bedrijf worden aangerekend. Voorzitter. Dat is nu juist nog een vraag. Jansen. Die zaak moet beslist eens goed onder de oogen worden gezien. Segeren. Er zijn er nog die er van profiteeren. 3 a 4 zijn er en toen er meer menschen naar vroegen, werd er gezegd dat die dingen niet meer in den handel zijn te verkrijgen. Hoe zit het met die kabelaanleg? Zijn er al bepalingen gemaakt Voorzitter. Ja, dat is in orde. Segeren. Liggen die voor ons ter inzage Voorzitter. Zeker. Timmermans. Ik heb ook nog iets op mijn hart. 't Is een stokpaardje van me, nl. een kiosk. Met de feesten, die zoo schitterend zijn geslaagd, heeft men het gemis weer eens terdege ge voeld. Dan moet er een gehuurd wor den, wat veel geld kost. Gaarne zou ik zien -dat er spoedig een kiosk op de Markt werd geplaatst, vooral omdat er nog een bedrag voor disponibel is en de kosten daarvoor niet meer zoo hoog zijn. Smolders Ik ben nog wel geen 50 jaar lid van den raad, maar toch wel 47 en gedurende al dien tijd is er over gesproken. Den laatsten tijd nog werd er gesproken over een monumentaal gebouw. Ik dacht toen al, jongen daar komt niets van een kiosk. Het kan een eenvoudige zijn, een zooals ik dezer dagen in Eindhoven heb zien staan en die, naar mij werd verzekerd, slechts een f500 heeft gekost. Dat was een aardige verplaatsbare kiosk, waar ik zeer tevreden mee zou zijn. Voorzitter. Het is mijn liefste wensch. Jansen. Dan hoop ik, ai is u oud, ik hoop dat u 100 jaar mag worden, u er spoedig getuige van mag zijn. Daarna gaat de raad over in geheim comité. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 29 Sept. des middags te 3 uur. Voorzitter Edelachtbare heer Snijders. Ongeveer kwart over drie uur opent de Voorzitter de vergadering, aanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekenrd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven van den adjudant van H.M. de Koningin waarin dank wordt gebracht voor het gezonden telegram. Wordt voor kennisgeving aangeno men. b Schrijven van de P.N E,Mhou dende het bericht dat te 's Bosch in een harer gebouwen een tentoonstelling wordt gehouden van alle mogelijke artikelen betreffende de electriciteit Wordt voor kennisgeving aangeno men. c. Voorstel betreffende de kwestie van Dortmond. De Voorzitter deelt mede dat met van Dortmond, wonende in wijk C bij de brug een voorloopige overeenkomst is getroffen. Thans stemt hij er in toe dat de boomen en 2 knotwilligen worden gerooid Ze moeten echter zijn eigendom blijven. Ook het schuurtje zal hij gaan ontruimen en de grond die dan vrijkomt wordt dan eigendom van de gemeente Dussen. Van Dortmond vraagt voor dezen ruil een vergoeding van f350. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan, teneinde een oplossing van de hangende kwestie te krijgen. Van den Koppel. De afbraak, is die dan voor de gemeente. Voorzitter. Daar staat niets van bij. T. v d. Pluijm. De afbraak blijft eigendom van Van Dortmond evenals de boomen Van den Koppel. Moet hij dan de boomen zelf rooien. T. v. d, Pluijm. Dat zal de gemeente wel moeten doen. Het bedrag is nog wel vrij hoog dat hij vraagt, maar hij wil absoluut niet anders meer. De heer Van Drunen meent dat het schuurtje wel kan blijven staan en men dan heel wat minder kosten krijgt, daar Van Dortmond voor de boomen niet veel kan vragen. Nu de brug breeder wordt gemaakt, is de passage er heel wat op vooruitgegaan. Als we het voor het uitzicht moeten gaan doen, dan kunnen er in de gemeente heel wat meer gebouwen worden opgeruimd. Er zijn er nog maar genoeg die heel wat hinderlijker staan. Voor f350 betaalt men dat uitzicht wel wat al te duur en vooral met het oog op de financiën zou ik er daarom niet op ingaan. C. v. d. Pluijm. Ik geef den heer Van Drunen gelijk als hij zegt dat de prijs hoog is en toch zou ik er maar toe overgaan nu men de gelegenheid heeft, want het is en blijft daar een zeer gevaarlijke stoep. Men kan nooit iets zien aankomen. De Voorzitter acht het laten staan van die schuur zeer gevaarlijk omdat men absoluut alle uitzicht mist als men den stoep af moet komen. Er is in het geheel niet te zien wat er aankomt en daarom is het een eisch dat het schuurtje daar wordt afgebroken Er was reeds een proces verbaal tegen Van Dortmond opgemaakt omdat hij daar geen varkenskooi en mestput mag hebben Toen het proces-verbaal bij den Officier van Justitie was, heeft Van Dortmond te kennen gegeven dat hij wat wilde schipperen en toen is den Officier verzocht het proces-verbaal voorloopig in te trekken. Van Drunen. Het Raadhuis hier staat als het er op aankomt veel hinderlijker. Ik geef toe dat men nu gelegenheid heeft om het te koopen. doch waar moet het heen als men door de Rechtbank zal worden uitge maakt. Wat door den Rechter zal worden uitgesproken weet men niet en daarom kan men die zaak niet vooruit loopen. Van den Koppel. Men heeft het in Almkerk kunnen zien. Daar stond een noodwoning nog wel op een ander mans grond en het heeft heel wat in gehad eer dat deze was opgeruimd Daarom zou ik, als men de zaak schappelijk kan regelen, de rechterlijke weg niet bewandelen Voorzitter. Bij Burg. en Weth. heeft voorgezeten om het zoo eenigszins mogelijk' in der minne te schikken Zou dit niet gaan, dan zou proces verbaal moeten worden gemaakt. Over een kam zal wórden geschoren en waar noodig zal procesverbaal worden gemaakt. Leemans. Ik heb het Van Dortmond destijds ook gevraagd. Hij heeft mij daarop een briefje gegeven wat ik den Burgemeester heb overhandigd. Wat mij betreft ik heb er al 40 jaar lang overgereden en als ik er nog 40 jaar over kan rijden zal het wel gaan, maar ik moet toch zeggen dat het gevaar- lijk is. i' Voorzitter. Al zoo dikwijls is hier in de vergadering gesproken over die kwestie en altijd is gewezen op den gevaarlijken toestand en nu men in de gelegenheid is om een goeden toestand te krijgen zou ik die aangrijpen. Van Drunen. Ik acht het niet noodig om het daar op te ruimen en zeker niet als dat f 350 moet gaan kosten. Leemans. Dan zit men nog met die boomen te kijken. U zegt nu wel dat f 350 veel is en dat is ook veel maar ge moet bedenken dat Van Dortmond in ieder geval daarvoor ook dien grond kwijt is. C. v. d. Pluijm. Er is wel eens sprake geweest van onwil, doch dat kan nu direct niet meer worden ge- flets voor de auto staan. Als wij iets meer gang hadden gehad was ze beslist onder de auto terecht gekomen nu werd alleen het achterwiel maar geraakt. Het meisje verklaarde niets te hebben gezien of gehoord, dus blijkt wel dat het er zeer gevaarlijk is. Als wij maar een beetje harder hadden gereden was het kind aan griezelementen gereden. Van Drunen. Dan is de hoek aan den Kortendijk en hier bij het Raadhuis zeker zoo gevaarlijk En daar bij de Oude Straat dan, daar is het dan toch zeker erg gevaarlijk Voorzitter. Nu overdrijft U. U Van Drunen. Ik Voorzitter. Laat mij nu even uitspre ken. U hebt er al geregeld over zitten praten en volgens het reglement van orde kan ieder lid maar 2 maal over hetzelfde onderwerp van gedachten wisselen U zegt dat het hier bij het Raadhuis ook zoo gevaarlijk is, doch ik geloof dat iedereen het met mij eens is als ik zeg dat dit toch nogal heel wat zal schelen. Het Raadhuis ziet men van verre en dat schuurtje niet, dat staat daar wat verborgen maar op het Raadhuis valt direct het oog. Het is daar als men uit de Groene- steeg komt en men wil daar dan de brug over, beslist gevaarlijk, dat kan niet worden tegengesproken. De heer v. d, Koppel is het daar mee eens. De Voorzitter merkt nog op dat de Zuid Holl Polder in deze nog wat zal doen Gevraagd zal worden hoeveel men in de kosten wenschtbij te dragen. In omvraag gebracht wordt het voorstel van Burg. en Weth. aange nomen met 10 tegen 1 stem. Tegen stemde de heer Van Drunen 2. Aanbieding gemeente-rekening. De inkomsten hebben bedragen f 168.323.70'/2, de uitgaven f 172 847,18 zoodat er een nadeelig saldo is van f4 523.38 De moordaanslag te Valkens- waard. Het gerechtshof te 's Hettogenbosch heeft vandaag behandeld de zaak tegen den 28-jarigen fabrikant J. J. H.M. K. uit Eindhoven, thans gedetineerd, die in Maart van dit jaar voor de rechtbank in Den Bosch heeft terecht gestaan, beschuldigd op 4 januari onder de gemeente Leende, ter uitvoering van zijn voornemen, den bioscoophouder M. D. uit Eindhoven van het leven te berooven, uit een met scherp geladen pistool op korten afstand drie, althans eenige kogels op D. te hebben afge schoten, tengevolge waarvan deze door drie kogels werd getroffen, zijnde de uitvoering van zij voornemen niet vol tooid alleen tengevolge van de om standigheid, dat D. door geen dier kogels is gedood althans dat hij door bovenomschreven handeling M. D. zwaar lichamelijk letsel heeft toege bracht. De rechtbank heeft bekl terzake van dit feit tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld, van welk vonnis K. in hooger beroep is gegaan. De vrouw van M. Ddie indertijd heeft terecht gestaan wegens mede plichtigheid aan dit misdrijf en poging tot moord (vergiftiging), doch eenige maanden geleden door de rechtbank is vrijgesproken en in vrijheid gesteld, zal zich de volgende week Maandag voor het hof te verantwoorden hebben. Het hof werd gepresideerd door jhr. mr Van Sasse van ljsselt raadsheeren waren jhr. mr. Verheyen en mr. baron de Bieberstein, Advocaat-generaal was mr. Visscher. Er is weer groote belangstelling voor deze zaak onder de aanwezigen is mr. Van H., uit Eindhoven die bekl, in eerste instantie verdedigd heeft en tegen PRIJS 60 CENTS PER POND ANT. JURGENS* MARGARINEFABRIEKEN TE OSS (Reclame-afdeeling). Aan de verbruikers, die het grootste aantal ledige Planta-cartons inzenden, zullen de volgende prijzenworden uitgereikt: 1 prijs van f ÏOOO.— 2 prijken van f 500.- 5 prijzen van f 200.— ÏO prijzen van f ÏOO.— ÏO prijzen van f 50.— 20 prijzen van f 25.— 500 prijzen van f ÏO.— ÏOOO prijzen van f 5.- ANT. JURGENS' MARGARINEFABRIEKEN hiertoe overgaat. Voorzitter, Wij kunnen een politie maatregel nemen. Van Drunen. Als ge ze dan alle maal maar over een kam scheert, want ge zult nogal wat vinden dat niet in den haak is. Doet men het niet, dan gaat men meten met 2 maten en dat mag ook niet. Voorzitter. De Raad zelf heeft nu eenmaal die verordening vastgesteld en dan moet ze worden uitgevoerd ook. Een verordening moet men hand haven. C. v. d. Pluijm. Als men dat schuurtje daar niet kan verwijderen, dan heeft een drie meter verbreeden van die brug niets geen zin. De heer v. d. Koppel gelooft niet dat een gebouw zoo maar zonder meer kan worden verwijderd. Men kan wel verbieden dat er geen varkens in mogen worden gehouden, maar zeggen dat het afgebroken moet worden zal niet gaan. Het staat op zijn eigendom. Leemans. Dat schuurtje staat er al meer dan 100 jaar. Voorzitter. Dat is een kwestie die zegd. Leemans. Hij moet zijn schuur nu nog gaan verplaatsen eu wat zal dat niet kosten. Zoo heel vet zal hij er niet meer van worden. Van Drunen. Ik zeg niet dat Van Dortmond onbillijk is, ik zeg maar dat het veel geld is om aan zoo iets uit te geven. Voorzitter. Ik begrijp er niets van. In een vorige vergadering is algemeen gezegd dat men dat schuurtje moest zien opgeruimd te krijgen en nu daar voor de moeite is gedaan en er toe overgegaan kan worden, nu zou het weer kunnen blijven staan. Van Drunen. Ik heb er nooit iets van gezegd maar nu heb ik het ter plaatse eens goed opgenomen. Van Steen. De schuur staat daar wel degelijk in den weg, dat heb ik voor 14 dagen geleden, toen ik met de auto naar den heer Broeders was geweest, zelf ondervonden. Wij zijn gewoon kalm te rijden en zooals we verplicht zijn hebben wij daar veel minder dan 20, K M. gereden. We reden er nog geen 15 toen we den bocht omdraaiden, doch laat er een meisje van een jaar of tien met een De Voorzitter merkt op dat het na deelig saldo zoo groot is omdat de Rijksinkomsten nog niet zijn binnen gekomen. Door de Commissie van onderzoek is een rapport uitgebracht, Daarin wordt gewezen dat verschil lende posten niet onder de juiste hoofdstukken zijn gebracht. De Com missie zou gaarne zien dat in het vervolg aan de samenstelling de noo- dige zorg zal worden besteed. De Voorzitter geeft toe dat er nog enkele onnauwkeurigheden in de reke ning zijn te bespeuren. Echter moet toch gezegd worden dat de samen stelling al veel beter is dan een vorig jaar. Uit het oog mag ook niet worden verloren dat de ambtenaar is aangesteld toen het salaris nog heel gering was en er toen beslist geen beter was te vinden. De rekening wordt hierna onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. Abonneert U op en Adverteert in ,yDE ECHO VAN HET ZUIDEN', het meest gelezen Had in de Lang straat en Omgeving, wien later door bekl. en mevrouw D. zulke ernstige beschuldigingen zijn ingebracht. Jhr. mr. Verheyen brengt als raads heer-rapporteur de beschuldigingen te gen tegen bekl. uit. Als eerste getuige wordt gehoord de bioscoophouder M. D. Hij verklaart evenals voor de rechtbank, gelukkig getrouwd geweest te zijn tot eind 1921, toen zijn vrouw in aanraking is geko men met bekl. Eerst zocht hij er niets achter, maar al spoedig werd hij achterdochtig. Er is een echtscheidings kwestie gerezen, maar daar is niets van gekomen. De verstandhouding was er intusschen niet beter ©p geworden en op 4 Januari is de moordaanslag geschied. Bekl. had getuige meegelokt naar het Bosch, met het gefantaseerde verhaal, dat zijn vrouw zich daar op- hield met een man uit Helmond, dien hij bij name noemde, met wien zij volgens zijn bewering een ongeoor loofde verstandhouding had. Getuige geloofde dat en hij ging met kekl. samen in de auto op weg. Zij zijn het bosch ingereden met gedoofde lichten en hebben toen samen ongeveer een half uur op en neer geloopen. Get. e'nde verbruik \>an Jurgens' Planta, waarvan de prijs thans is verlaagd op 60 cents per pond, In het huishouden aan te moedigen waartoe overigens de hoog- fijne kwaliteit alle aanleiding geeft stellen wij de volgende prijzen disponibel voor hen, die gedurende de maanden OCTOBER en NOVEMBER van dit Jaar blijk geven de grootste verbruikers van Jurgens' PLANTA Plantenboter te zijn geweest. Als bewijs hiervoor kunnen alle verbruikers in het geheele land uiterlijk 1 DECEMBER a.s. hunne ledige Plantacartons inzenden aan Indien eenige prijswinners een even groot aantal ledige Planta cartons hebben ingezonden, zal hun verzocht worden een eenvoudig gedichtje te maken van niet meer dan vier regels, betrekking hebbende op Jurgens' Planta. Het mooiste gedichtje ter beoordeeling van een onpartijdig persoon bepaalt dan de onderlinge rangorde. Het eigendoms- en publicatierecht dier gedichtjes komt dan aan Ant. Jurgens' Margarinefabrieken. leder verbruiker van Jurgens' Planta verklaart stilzwijgend, door Inzending der ledige cartons, zich te onderwerpen aan en accoord te gaan met bovenstaande regeling. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2