DE echo VIM HEI 11 JIM. Tweede Blad. Provinciaal Hie UW5 No 82 Woensdag 3 Oct. '23 Waalwijk, 3 October 1923. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hou den op Donderdag 4 October 1923, des namiddags ten 6.45 uur. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding der gemeente-reke ning over 1922. 3. Voorstel tot wijziging van het tarief voor de levering van electriciteit. 4. Voorstel tot het aangaan eener tijdelijke geldleening met de gemeente Enschedé groot f 150.000.—, 5. Ontwerp-verordening op de hef fing van schoolgelden voor de ge meentelijke teekenschool. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit van den Raad der voormalige gemeente Baardwijk tot het verleenen van een voorschot aan de Woning- bouwvereeniging „Baardwijk" voor den bouw van 14 arbeiderswoningen. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot terugbetaling aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel van een bedrag door die vereeniging aan de gemeente be taald voor schoolmeubelen. 8. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de St. Antoniusstraat —Hoek St. Antoniusplein-. 9. Voorstel tot opheffing van het Vervolgonderwijs en het verleenen van eervol ontslag aan de bij dat onderwijs verbonden leerkrachten. 10. Voorstel tot het aangaan eener onderhandsche geldleening groot ten hoogste f 190 000. 11. Voorstel tot ontbinding der huur overeenkomst met het Rijk met betrek king tot het gebouw der vroegere rijksnormaalschool aan de Mr van Coothstiaat. 12. Voorstel tot wijziging van de jaarhuren voor de beide woningen bij het gebouw der vroegere rijksnormaal school aan de Mr. van Coothstraat en van de vroegere ambtswoning van het hoofd der school aan de Stationsstraat. 13. Benoemingen a. van een onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs. b. van 3 leden in de commissie van toezicht op het lager onderwijs (vacature H. J. Ramakers J. H. Pik en J. J. van Mierlo). c van een lid in de commissie tot wering van schoolverzuim. d. van een lid in de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs (vacature A. J M Jansen). e. van een lid in het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Baardwijk. f. van een lid in het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Besoijen. g. van een lid in het bestuur van R. K. Burgerlijk Gasthuis (periodieke aftreding). h. van een regent van het Oud- Mannenhuis in voormalig Baardwijk (vacature M G. de Goeij) i. van vier leden in de Schattings commissie voor de Rijksinkomstenbe- lasting. 14. Behandeling van reclames H.O. Uit de lezing van 't voorstel om trent de prijzen der esectriciteit voor industrie-gebruik en van de daarbij gevoegde memorie van toelichting van de commissie blijkt, dat deze aan zienlijke prijsverlaging vrijwel uitslui tend is voorde grootere bedrijven en dat voor de middelmatige of kleine weinig of niets wordt gedaan. Wij hebben ons deerlijk vergist, toen we indertijd vermeldden dat de prijs voor de groot-industrie aanzienlijk minder zou worden en voor de kleinere na rato eveneens. Daar bestaat niets van. Terecht zegt de commissie dat de industrie geholpen moet worden om concurrenz-fahig te blijven, maar geldt dit niet evenzeer voor het midden- en kleinbedrijf. Om een voorbeeld te noemenons eigen bedrijf. Onze drukkerij betaalt voor kracht ongeveer 5000 K.W. x 23 f1150 (behalve de toeslag voor speruren), terwijl eenzelfde bedrijf te Tilburg op z'n hoogst 5000 x 8 f 400 betaalt (dit is n.I. 't hoogste tarief). Vergissen we ons niet, dan betaalt men te Kaatsheuvel zelfs heel wat minder dan hier. Wij juichen het toe dat voor de groot-industrie in deze iets wordt ge daan, maar bejammeren het tevens dat zulks niet geschiedt voor de midden- en klein-industrie, die er even, mis schien nog veel zwaarder voorzitten 1 Zondag had de Tentoonstelling op de Teekenschool plaats van 't werk der leerlingen in den afgeloopen cursus. Het is een verblijdend feit dat deze expositie zich in een telken jare grooter wordende belangstelling mag verheu gen. Van den morgen tot den avond was er veel publiek om te genieten van het geëxposeerde, dat er in velerlei opzicht weer zijn mag en dat opnieuw 't bewijs leverde van de uitnemende resultaten die hier vrucht zijn van een samenstel van goede factoren, als er zijn: de capaciteiten en ambitie der leeraren, goede leermethoden en les materieel, ijver der leerlingen. Men beeft zich weer kunnen overtuigen van de belangrijkheid en 't groote nut dezer gemeentelijke instelling, die zich daar door wederom dit jaar mag verheugen in een druk bezoek, een 100-tal leer lingen n.I. waren gisteren tegenwoordig bij de opening van den nieuwen cursus. Men schrijft ons Door den gemeente-ontvanger zijn dezer dagen een 360-tal aanslagbiljetten uitgereikt voor de plaatselijke inkom stenbelasting alle tot navordering van te lage aanslagen over het dienstjaar 1921 Aanleiding tot deze navordering is het rapport van de raads-commissie tot het nazien der gemeente-rekeningen over 1921 van de voormalige gemeen ten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen, in welk rapport de aandacht wordt gevestigd op zeer opvallende afwij kingen in de belasting-aanslagen van den Hoofdelijken Omslag en de Rijks inkomstenbelasting. Het navorderings-kohier is door Ge deputeerde Staten goedgekeurd bij be sluit van 5 September 1.1. en vermeldt een belastbaar inkomen voor de voor malige gemeenten Baardwijk en Be soijen van f 776 153, volgens de rijks inkomstenbelasting en volgens de ko hieren der voormalige gemeenten Besoijen en Baardwijk van f 571 700 alleen voor deze 360 navorderingen een verschil dus van f 204.453 I Het eigenaardige van deze navorde ring is, dat het alleen ingezetenen betreft uit de voormalige gemeenten Baardwijk en Besoijen, die tot 1 Jan. 1922 zelfstandige gemeenten waren, waarbij vooral laatstgenoemde met de samenvoeging der gemeenten tot Groot- Waalwijk met een aanmerkelijknadeelig saldo dienstjaar 1921 is overgekomen. De vastgestelde inkomsten volgens den H. O. over 1921, bleven bijna zonder uitzondering sommige zelfs met zeer aanmerkelijke bedragen be neden de cijfers vastgesteld door de rijksinkomstenbelasting. Wij vernamen zelfs als grootste afwijking bij een persoon, 't volgende volgens 't kohier H. O. Besoijen was hij aangeslagen voor f4500, volgens de rijksinkom stenbelasting f 12250, verschil dus f 7250 Op grond van deze vergelijking heeft de raad van vereenigd Waalwijk dan ook terecht besloten, genoemde navor dering toe te passen en komen hier door zeer vele ingezetenen van de twee bijgevoegde gemeenten thans voor on aangename verrassingen, door de zacht uitgedrukt bevreemding-wek- kende besluiten hunner vroegere be sturen. Ieder lezer zal over deze aangelegen heid wel verbaasd staan en niet be grijpen hoe zulks toch mogelijk was. Wij hebben daarvoor eene verklaring gehoord, n.I. de volgende De aftrek voor levensonderhoud was in Besoijen f 350.doch in Waalwijk waarbij men gevoegd zou worden f600. Toen heeft, men gezegd, die f 250 verschil kunnen we hier vast wel van 't bedrag van den aanslag aftrekken. Dit ware desnoods nog verklaarbaar, al mocht het natuurlijk niet, maar vreemd is het dat die cijfers van den aanslag bij sommigen niet met f250 maar met duizenden en duizenden zijn verminderd Nu is het natuurlijk voor vele inge zetenen van voormalig Besoijen zeer onaangenaam, maar men zoeke de oorzaak daarvan waar ze is te vinden en geve die niet aan de nieuwe ge meente 1 Loop der bevolking gedurende de maanden Maart tot en met Augus tusJ 923. Werkelijke bevolking M. V. Tot. op 1 Maart 1923 4581 4532 9113 Vermeerd. d. geboorte 64 52 116 vestiging 90 99 189 Geheele vermeerdering 154 151 305 Vermind. door sterfte 22 18 40 vertrek 141 160 301 Geheele vermindering 163 178 341 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermin dering 9 27 36 Bevolking op 1 Jan. '23 4572 4505 9077 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking. Getal geboren in de gemeente M. V. Tot. Levend 64 52 116 Levenloos aangegeven 4 3 7 Te zamen 68 55 123 Sterfte in de gemeen te zonder levenloos aangegevenen 22 18 40 Getal huwelijken 36. In de Zaterdag 1.1. gehouden vergadering van de Commissie van de teekenschool, werd een voordracht opgemaakt voor de benoeming van een leeraar bouwkundig teekenen. Er wa ren 13 sollicitanten. De voordracht welke werd opgemaakt luidt als volgt 1. Bouman, Bouwkundig Ingenieur 's Bosch. 2. Aronsohn, Bouwkundig In genieur, 's Bosch. 3. Hermans, Bouwkundige,'s Bosch. 4. Bossaerts, Bouwkundig teekenaar, 's Bosch. Deze voordracht wordt ter goed keuring naar den minister gezonden waarna tijdelijke aanstelling volgt, daar na benoeming door den raad in vaste betrekking. Onder zeer vele blijken van be langstelling herdachten Zondag de Eerw. Zusters Dochters van onze Lieve Vrouw van het H. Hart, den dag waarop zij zich voor 12'/2 jaar geleden zijn komen vestigen in de St. Antonius- parochie. Voor Waalwijks ingezetenen was dit feit een mooie gelegenheid de Zusters een bewijs te geven van hun groote dankbaarheid en hoogachting voor het vele dat deze trouwe ziekenverpleeg sters hebben gedaan. Op 30 Maart 1911 arriveerde de generaal Overste met drie harer Zusters. Aan het station werden ze verwelkomd en in optocht naar hun woonplaats gebracht. Het eerst werd toen zooals ons het Kerkklokje heeft medegedeeld - gereden naar de kerk van den H. An- tonius, alwaar de groote weldoenster, Mevr. Timmermans-van Turenhout, aanwezig was en alwaar de ZeerEerw. heer pastoor Kuijpers een plechtig lof celebreerde en in een rede de Eerw. Zusters welkom heette Na deze gelegenheid werd receptie gehouden op de pastorie, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Op de de receptie hield de heer Burgemeester eene toespraak.. Nadat 's middags een rijtoer door de gemeente - was gemaakt werden de Zusters naar hun verblijf een heel eenvoudige arbeiderswoning gebracht. Wat hebben de Zusters gedurende deze afgeloopen jaren niet gepresteerd Begonnen werd met een bewaar school welke thans door ongeveer 100 kinderen wordt bezocht. Wat het voor deze parochie zeggen wil eene bewaarschool te hebben zoo als deze, moet men de talrijke huis moeders maar eens-vragen. jm~ In Februari 19L3^anvaardden ze de de wijkverpleging voor geheel Waalwijk en Besoijen Een jaar later sloot zich ook Baardwijk aan. Hoe tal van zieken hebben de Zus ters liefderijk verpleegd en bijgestaan. Vooral toen in onze gemeente de Spaansche griep heerschte, hebben de Eerw Zusters als 'tware boven- menschelijk werk verricht. Dagen en nachten, zonder maar in 't minst aan zich zelf te denken, hebben zij zich aan het heil der zieken gegeven, zoo lang tot ook op 't laatst enkele Zusters uitgeput waren en zelf aangetast werden door de ziekte. In 1914 werd begonnen met de tu- berculose-bestrijding. Op het oogenblik hebben ze 67 gezinnen in observatie. Jaarlijks worden 8 a 900 tuberculose bezoeken afgelegd. Is het wonder dat Waalwijk achting, groote achting voor deze eenvoudige Zusters heeft en haar gaarne een be wijs wilde geven daarvan. Dank zij de milddadigheid van vele katholieken, hebben de Zusters een vorig jaar in een klooster hun intrek kunnen nemen en eindelijk een waardig verblijf ge kregen. Maar Zondag zouden nog velen bewijs geven, hoezeer men haar werken op prijs stelt Reeds vroeg in den morgen werden talrijke bloemstukken aangebracht, alsmede andere stoffelijke blijken van warme belangstelling. Op de receptie, die door zeer velen werd bijgewoond, werd der Eerw. Overste als bewijs van Waalwijks erkentelijkheid een som gelds, ruim f 600 aangeboden. Door den heer C. Witlox, Voorzitter van het Wit-Gele Kruis werden in een keurige toespraak de Zusters gehuldigd en een gesloten couvert overhandigd. Burg. en Weth. onzer gemeente feliciteerden op da receptie de Eerw Zusters en spraken den wensch uit dat zij met haar zegenrijk werk tot in lengte van dagen mogen voortgaan. Ook wij feliciteeren de Eerw Zusters en brengen haar bij deze gelegenheid gaarne openlijk dank voor het werke lijk vele dat ze voor de gemeenschap van Waalwijk hebben gedaan en dagelijks nog doen. De Commissie van Overleg hield gisterenavond eene vergadering ter bespreking van de salarissen der ge meente-ambtenaren. Naar wij vernemen is men tot geen vergelijk kunnen komen. De heer A. van Delft, sinds de oprichting 1914 van de R.K. Bijzondere Jongensschool in de parochie van O. L. Vrouw werkzaam, is thans benoemd tot hoofd der groote 9-klassige R. K. Bijzondere School te Made. Noode-ziet men den heer Van Delft, die steeds een zeer ijverig en bekwaam onderwijzer was. hier heengaan. Naar wij vernemen zal de heer Van Delft met ingang van 1 Januari zijn functie aanvaarden, Gaarne feliciteeren wij hem met deze promotie. Door den Minister van Arbeid is o.m. verleend een bouwpremie van f 400 aan L. en A van den Broek te Waalwijk. Naar bericht wordt heeft Japan het invoerrecht opgeheven tot 31 Maart 1924 van laarzen van leder, laarzen van rubber, lederen schoenen en rubber overschoenen. Naar ons van vertrouwbare zijde werd medegedeeld is door het bestuur van den R. K. Lederbewerkersbond (afdeeling Baardwijk), het lid A. Lom- barts geroijeerd, zulks als gevolg van zijn ontslag van de R. K. Werklieden- vereeniging. Belangstellend wordt uit gezien naar het verdere verloop van deze zaak, aangezien toch een vrijge stelde eener vakvereeniging minstens hiervan lid diende te zijn. De C. v. P. te Amersfoort maakt bekend, dat op een kamer onder een lavabo, in het Berghotel aldaar, op 17 September 1923 zijn gevonden 2 gou den rfngen, waarvan de eigenaar tot heden onbekend is. De C. v. P. voor noemd, verzoekt dat de eventueele eigenaar zich vervoegt te zijnen bureele en acht het tevens zeer gewenscht, datbovenstaandedoor de nieuwsbladen wordt overgenomen. Bij de Zondag gehouden com petitie-wedstrijd voor den Waalwijk- schen Kegelbond kwamen ditmaal uit een tweede vijftal van Alle Negen en een tweede vijftal van Hannibal. Bij de eerste serie was Hannibal voor met 270 tegen 217 voor Alle Negen. Bij de laatste serie echter wist Alle Negen den achterstand in te halen en won met 449 tegen 437 voor Hannibal. Zondag a s. zullen Niet Poedelen en Waalwijksche Kegelclub elkander ont moeten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij gelegen- heid der feesten te Kaatsheuvel heeft het fanfarecorps een concert gegeven in de buurtschap Zandschel, waarbij een ontzettende menigte op de been was Met den bouw van het nieuwe raadhuis voor de vereenigde gemeen-, ten Sprang—Capelle schijnt spoedig een begin gemaakt te worden. Reeds, wordt het terrein afgezet. WASPIK. Het feest van de Kinds heid zal hier a.s. Donderdag gevierd' worden, 's Morgens om 8 uur zal er eene H. Mis worden opgedragen. De gewone kinderoptocht zal echter dit jaar niet gehouden worden,. Werd er dezen zomer op, de ijzerwerven 10 uren per dag gewerkt, vanaf heden is 8-urige werkdag weer ingevoerd. Op Vrijdag 5 Oct. a.s. zal de Raad eene openbare vergadering houden De najaarsmarkt voor hoornvee: en varkens zal dit jaanöp Maandag 22 October gehouden worden. Behalve voor kramers zijn staanplaatsen vrF. Op 12 October a s. hoopt onze oud-dorps genoote de Eerw.. Zuster Symphorosa, in de wereld >^éj. M. A. de Winter, haar öO-ja^g feest ais kloosterzuster te vierw;,. Zuster Sym phorosa, die hier ge;lUjmen tijd in het klooster verbleef, ,s (hans te Vlijmen, en ongetwijfeld zullen hare oud-leer lingen nog met genoegen terugden ken aan d^ gelukkige uren, welke zij op de schoolbanken bij haar door brachten. Aan blijken van belangstel- '•ng zal bij dit zeldzaam feest dan ook ge'én gebrek zijn. WASPIK. De stand der punten van.1 het concours der biljartvereniging K. O. F., gevestigd bij mej. de Wed. Th. Gijsman te Waspik is heden ais volgt Körpsdrietalen, Personeel (3 beurten) 29, Carambols over band (3 beurten) 15, Barakspel, hoogste punten, 10 stooten 140. Zooals uit bovenstaanden punten stand blijkt, bestaat er dus voor heeren liefhebbers van het biljartspel een prachtkans. Opeubare vergadering van den Raad der gemeente Waspik op Vrijdag 5 October 1923 des namiddags 3 uur. Aan de orde is 1. Mededeelingen. 2. Vaststetling rekening en begrooting Armbestuur. 3. Vaststelling rekening en begrooting der gemeente. 4. Besluit tot het aan gaan eener geldleening DRUNEN. Msandagaamiddag om streeks half zes ontstond alhier door onbekende oorzaak brand in hst woon huis van L. Schalken, gelegen aan dea Keiweg. Spoedig vatte het in de on middellijke uabijheid gelegen huis vae J. Siegers vuur en beide gebouwen met een aan Siegers toebehoorende schuur wares in een minimum vaa tijd geheel in asch gelegd. Bijna niets kon worden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade DRUNEN. Begunstigd door het sclioone 'weder vierde Drunen Zaterdag en Zondag Tféest. Hoewel in bescheiden vorm, hebben Dru- nens ingezetenen op schitterende wijze uiting gegeven van hulde en dank aan Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin ter gelegenheid van Haar 25-jarig regeerings- jubilé eu getoond dat, in tegenstelling van sommige gemeenten, zonder groote uitga ven een feest toch opgewekt en welgemeend wezen kan. Het programma was in volgorde Zaterdags 's morgens ten 6 uur reveille. Dat de bevolking" vroeg uit de veeren was werd al dadelijk bewezen, want pas was 't goed en wel dag of van alle huizen wapper de de nationale driekleur. Ten 9 uur kinderaubade voor bet gemeen tehuis. Het was een lust om te zien toe die bijna 500 kinderen in liunne oranjepakjes onder leiding hunner onderwijzers en on derwijzeressen, in opgeruimde stemming op waarts trokken. Op het bordes van het ge meentehuis hadden plaats genomen, de burgemeester en leden van den gemeente raad, de Eerwaarde heeren Geestelijken en de feestcommissie. De heer Leo Sikkers, Voorzitter van het uitvoerend comité, vertolkte in goed geko zen woorden, de gevoelens van Drunens ingezetenen, hulde brengen aan den burge meester, als vertegenwoordiger van Hare Majesteit onze Koningin. De schoolkinderen zongen, onder leiding van het hoofd der school, den heer van Roojj, liet Wien Neerlandsch Bloed en Wil helmus. De edelaehtb. heer Burgemeester Loeff bracht dank aan het feestcomité, dat onder leiding van den verdienstelijken voorzitter, op waardige wijze deze feestelijkheden tot stand heeftg ebracht. Tot de schoolkinderen richt hij den wenscli, dat bij het klimmen hunner jaren, ook hunne liefde voor ons Vorstenhuis moge toenemen en eindigde met de beste wenschen voor de Koningin. Daarop volgde in de zaal der Jongens- congregatie de kindertractatie, wat de fees telijke stemming der kinderen niet weinig verhoogde. Ten 10 uur optreden van den vermaarden illusionist den heer E. Ohambly, die door zijne wonderlijke voorstellingen de kleinen wist te boeien, en voor zoover de ruimte der zaal toeliet, ook nog honderden ouderen, een paar onvergetelijke uren deed genieten. Om 1 uur muzikale wandeling door de gemeente, door de beide alhier bestaande harmonieën. Hieraan namen deelde leden van den R. K. Jongenboerenstand met hun ne prachtig versierde paardental van versierde fietsen en honderden anderen. Het geheel was prachtig. Na aanokmst op het feestterrein, namen de volksspelen een aanvang. De uitslag hiervan was: Ringsteken te paardle prijs G. v. Hui- ten 2e pr. J. van Wezel3e J. van Dru nen 4e J. van Well5e J. Smits. Harddraven.: le prijs J. van Wezel; 2e J. van Wel3e C. van Rooij4e Th. Verhoe ven 5e G .van Huiten Pijprijden1 C. van Drunen2 .T. Smits 3 C. van Rooij4 Th. Verhoeven5 A. van Delft. Hmderrmloopen1 A. Jongebuurt; 2 J. Klerks; 3 H. de Munnik; 4 N. Verhoeven. Sprietloopen1 A. van Spijk 2 H. de Wit 3 .T. Klerks; 4 A. de Hart. Mastklimmen (bij loting) 1 O. v. d. Ho ven; 2 A. van Drunen; 3 J. Lommers; 4 H. de Wit. Zakloopen1 M. van Delft; 2 C. Smits; 3 .T. Luijpen4 J. van Eggelen. Balloopen1 P. Willemse2 B. de Krie gel" 3 Tli. van Son4 H. de Munnik. Paalkruien1 A. van Sambeek2 H. de Wit3 .T. de Munnik4 J. v. d. Wiel5 •T. Lommers. Pijpfietsen1 O. van Loon2 C. v. d. Lee; 3 H. de Wit; 4 H. de Munnik; 5 O. de Gouw6 C. de Wit7 A. van Eggelen, Blaas slaan1 A. van Giersbèrgen; 2 .T. Elshout3 J. van den Broek4 H. Zigman 5 D. Elsohut; 0 «Toz. Baars; 7 .T. Merkx. M'eisjespelm. Stoelendans 1 J. Vrijhoeven; 2 N. Brok; 3 A. Brok; 4 M. Klerks; 5 D. Pulles; 6 A. van Halder. Mutsenloopen (b(j loting) 1 A. Lommers; 2 .T. Knippels; 3 P. Pijnenborg; 4 N. v. d. Ven; 5 M. Ravènstetjn; 6 ,T. Veltman. Zondag werd vanaf 41 tot 8 uur een keu rig afgewerkt en goed geslaagd concert ge geven, door de harmonie „de Volharding", de liedertafel en de liarmoine der Jongens- congregatie. Na afloop sprak de voorzitter van het feestcomité een hartelijk slotwoord en gaf de Burgemeester zjjne tevredenheid te ken nen over den goeden afloop der feestelijk heden. Het uitvoerend comité heeft eer gehad van haar werk en mag aanspraak maken op den dank van Drunensch ingezetenen. Maandagnamiddag ontstond er brand in het huis van L. Sch. gelegen aan den keiweg op de heide, ongeveer een half uur -Hfstand van de kom der gemeente. De brand nam zoo spoedig in hevigheid jtoe dat niets gered kon worden. Het belen dende huis en schuur van J. S. ging even eens in de vlammen op. Oorzaak onbekend. ELSHOUT. Hedenavond ten half achtj uur bevonden zich tal van belangstellen den in het café van den lieer Henri van Hoorn, alhier, ter bijwoning der vergade ring voor de te houden Jubileumfeesten. Rium 8 uur opende de heer Hus, onder wijzer, de zeer druk bezochte vergadering, wat voorzeker een groot bewijs is dat men algemeen voor eenige feestviering gestemd is en noodigde de leden van het voorloopig comité aan de bestuurstafel plaats te ne men, benevens de deputatie van het buurt schap Oudheusden. Nadat eenige oogenblik- ken aan de bestuurstafel gediscussieerd }yas deelde de heer Hus mede, dat liet voorloopig comité voorgesteld had om hem, spreker, te benoemen als Voorzitter, de beer B. van der Geldals Penningmeester en de heer A. v. d. Wiel als secretaris. De vergadering keurde onder algemeen applaus deze benoemingen goed. Waarop de voorzitter zijn dank ^betuigde 4<ior eht vertrouwen in hem gesteld en dien dank ook voor zijne medebestuurders uitbracht. De Voorzitter deelde mede dat bij hem was ingekomen een schrijven van het lioofd van de R. K. bijzondere jongensschool dat ïiij verhinderd was deze vergadering bij te Woiien 1 eij zijne benoeming' tot comité-lid riiet wenschte aan te nemen. Dit schrijven werd aan de vergadering voorgelezen, en voor kennisgeving aangenomen. Hierop stelde de Voorzitter voor om nog als comité-leden te benoemen de heeren O. JosenH. v. d. BoschFr. LeystenO. Pelders: Jos. Rombouts; C. Vugts; J. van DijkM. TimmermansJos. Klein te Els- hout en de lieeren Adriaan van der Staak eii Peter Pieron te Oudheusden. Onder groote bijvalsbetuigingen stemde de, vergadering in met deze heeren als co- niitéleden te benoemen. Hierna werd na eenige discussie besloten de feesten, waar van het programma nader in eene vergade ring zal worden vastgesteld te houden op Zaterdag en Zondag 13 en 14 October a.s. Een voorstel van den heer A. Klerks om de feesten alleen op Zondag te houden kon bjj de vergadering geen steun vinden eu werd als verworpen beschouwd. Veder werd besloten bjj den gemeente raad een subsidie voor de feesten aan te vragen van 150.waarvan besteed zal wprden voor de feestviering in Oudheusden en tevens te trachten eenige bijdragen van ingezetenen te verkrijgen. Ten slotte deelde de Voorzitter mede dat de volgende vergadering a.s. Zaterdag ten 8 uur precies zal gehouden worden bij den heer Frits Rooijmans, Tramstation, alhier eii de daarop volgende vergadering bij den heer A. v. d. Braak. Daarop sloot de Voor zitter deze zeer geanimeerde vergadering onder dankbetuiging voor de flinke opkomst. De Fok- en Controle-Vereeniging „De Vooruitgang" te Elshout zal alhier op Don derdag 4 October des namiddags om 1 uur een Fokveedag of Lokale Keuring houden op het terrein aan lang den Heusdenschen weg, waarbij zullen optreden als keurmees ters de heeren A. Th. Ariëns, Rijksveeteelt- consulent en A. Kljjs te Oosterhout. HERPT. Bij voldoende deelname wordt door den Heer Ceelen, landbouwonderwijzer, binnenkort een landbouwcursus opgericht; men geve zich dus spoedig als leerling, op. Te Parijs ontving j.l. Zondag onze dorpsgenoot, de Eerw. Heer M. van Gre- venbroek, thans te Versailles, uit handen vaii Z.Em. Kardinaal-Aartsbisschop Dubois de H. Priesterwijding. - De jonge leviet ontving zijn vooropleiding in het Cister ciënzer-klooster te Nieuwkuik en hoopt 14 October alhier zijn eerste H. Mis aan God op te dragen.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5