Gewapend Beton IIzer-ConsMe Werktuigkunde Notaris A. Schaap £<nige Meubelen jtoijraad, Notaris Middelkoop den geheelen inboedel Bouw ATTENTIE. gebruikt Speekenbrink's Kindermeel. EZOEKT Tentoonstelling GROENE KRUIS W aarschu wing. In langs winteravonden konen. een boek voor zelfonderricht Coupeuse met Diploma, Leerares voor eiamen 1924. M. Hendrihse-Knapen, - Utrecht. J0S. DE FOLTER-KOOLS, Speciaal adres voer Paarden- an Hondantuigen. Gemengd Nieuws. Gevraagd 433e Staatsloterij. Marktberichten. Advertentiën. publiek verkoopen'.j MOEDERS Verkrijgbaar: van 6-10 Nov. '23, in Musis Sacrum te Waalwijk. Koopt nooit een Gramaphoon Algemeenen Muziekhandel hebt prijs gevraagd. ZENDT f 1.60 Mode-Vakscholen E.N.S.A.LD. Alles direct uit voorraad te leveren. Een flinke hulp in de huishouding CURCUSSEM in: <r b.v. zou hij er niet in willen werpen. Voorzitter. Bij hardpuin zijn wij steeds direct bij omdat wij dit kunnen gebruiken voor de wegen. Van Heesbeen. Ik heb ook het oog op de afval van de Koekfabriek. Voorzitter. Die is ongeschikt voor wegen. Men stookt daar met bruinkool. De heer van der Grindt zou het beter vinden indien van gemeentewege een paar maal in de week een kar het vuil ophaalt, dan hebben alle menschen er wat aan. Het gaat z.i. niet aan dat de menschen daar met een mandje heen rijden De Voorzitter zegt dat het niet de bedoeling is voor huisafval maar voor de industrie. Bij de looierij is vooral veel vuil zooals kalk, afval van de huiden enz. en de bedoeling is dat daarvoor in hoofdzaak die stortplaats wordt gemaakt. Maar, aldus de Voor zitter, u zou een gemeentereinigings dienst in het leven willen roepen, van die karren laten rijden met bellen. Dat is mooi, maar het kost veel geld en bovendien voor een gemeente als Vlijmen niet noodig. De menschen kunnen best het afval in een put op hun werf kwijt raken. Van der Grindt. Er zijn er ook die geen plaats daarvoor hebben en die het zoo maar ergens neer gooien. Voorzitter. Dat wordt dan steeds door Spapens weggeruimd. Hierna wordt het voorstel van Burg en Weth. met algemeene stemmen aan genomen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het vaststellen der hoe-grootheid van de vergoeding der kosten van iustand- houding der bijzondere lagere scholen over 1922. V/ordt besloten nog een bedrag van f 712 uit te keeren aan de verschil lende scholen. Dan is juist f 8,-— per leerling uitgekeerd. Aldus wordt besloten. 6. Voorstel aan den raad tot het vaststellen der bezoldiging van den nieuw te benoemen werkman-opzichter der landerijen op f 900 De Voorzitter deelt mede dat Van der Wiel een salaris heeft genoten van f 1200, doch deze was 44 jaar in dienst der gemeente geweest. De heer Wagenberg vraagt wat de bedoeling is, voor vasi of een gewone arbeidsovereenkomst. Voorzitter De bedoeling is om voorloopig voor een jaar te benoemen Hij wordt dan gewoon gemeente werkman. De heer Wagenberg meent dat er toch meer voor valt te zeggen dat een gewone arbeidsovereenkomst wordt aangegaan. Voorzitter. Ik voel daar absoluut niets voor omdat er veel te veel be zwaren aan zijn verbonden. De hoofd zaak zit 'm bij u zeker in het pen sioen. Wagenberg. Ja, en daarom meen ik dat in dit geval er juist alles voor te zeggen is. Voorzitter. Wat dat betreft sta ik op een ander standpunt. Als de man die zal worden benoemd en wie dat zal zijn weet ik niet, dan wordt hij na een jaar, als hij goed heeft voldaan, voor vast aangesteld. Nu is er toch niets tegen dat zoo'n man, als hij 25 30 jaar in dienst van de gemeente is geweest op zijn 65-jarigen leeftijd een pensioen krijgt en rust kan gaan nemen, wat wij zelf ook eenmaal hopen te doen. Nu mag men voor het lot van dergelijke menschen ook wel zor gen. U zou het pensioen op zijde willen zetten. Ik geloof nooit dat men daarvoor de goedkeuring van Ged. Staten zal krijgen. Wagenberg. Er zijn toch al een massa gemeentebesturen die daartoe zijn overgegaan. Voorzitter. Ik ken geen enkel ge meentebestuur die tot een dergelijke maatregel is overgegaan Wagenberg. Ik zou juist een tijdelijk karakter aan deze benoeming willen geven. Later zou men hem nog kunnen benoemen voor vast. Voorzitter. Als de werkeloosheid is afgeloopen, dan moet hij alle voorko mende werkzaamheden verrichten en dan verdient hij zijn kost goed. Men mag wel in aanmerking nemen dat men hem ten allen tijde kan ontslaan zonder dat Ged. Staten daarin behoe ven te worden gehoord. Van Heesbeen. Behoeft men hem dan niet op wachtgeld te stellen. Voorzitter. Neen, dat behoeft men niet. Daar is de raad alleen baas over Vervolgens wijst de Voorzitter er nog op dat het zijne oogenblikkelijke meening is dat geen andere wijze van benoemen is te volgen. De raad alleen kan benoemen en dit niet aan Burg. en Weth. overlaten. Zou de raad later van oordeel zijn dat men geen opzichter meer noodig heeft, dan kan men hem zonder be zwaar bedanken. Van Halder. Dan zouden we als hij niet bevalt, weer een nieuwe kunnen benoemen. Voorzitter. Ja. Van Sprang. Als een volgend jaar eene herbenoeming plaats heeft, gaat dan het grondloon van f 900 door of wordt daar dan over beraadslaagd da b.v. periodieke verhoogingen plaats hebben enz. Voorzitter. Deze jaarwedde is voor een jaar vastgesteld. Een volgend jaar kan daarover weer van gedachten worden gewisseld 7. Benoeming van een werkman opzichter der landerijen met aanbeve ling van Burg. en Weth. Candidaten voor deze betrekking zijn H. Smit, L. de Laat, M. Huijs, M. J van Helvoirt, A. Kuipers, H. B. Niefs F. van Helvoirt, C. Musch, J. van Helvoirt en C. van Schijndel. Voorzitter. Voor Burg. en Weth. was het niet gemakkelijk een aanbeveling te doen. Tenslotte is men daarin geslaagd. De alphabetische volgorde is 1. J Kuijs. 2. J. de Laat. 3. H. Smit. De heer van der Grindt had liever gezien dat de sollicitanten een soort examen moesten doen. Hij kan zich indenken dat het voor Burg. en Weth. moeilijk is om een aanbeveling te doen en daarom juist was de weg geweest een soort examen te laten afleggen. Nu worden er verschillende menschen gepasseerd. De Voorzitter wil eerst opmerken dat de raad zich niet heeft te houden aan de aanbeveling. Men is vrij te kiezen wien men wil Vervolgens moet er aangedacht worden dat bij elke benoeming menschen gepasseerd moe ten worden. Als er een veldwachter moet worden benoemd en er zijn 130 sollicitanten moeten er ook veel gepas seerd worden, dat is bij alles en kan niet anders. Burg. en Weth. hebben alles onder zocht en waar zij rekening mee houden kan hier in openbare vergadering worden gezegd. Van Buul. Ik vind het veel prettiger om geen voordracht te maken maar ik beschouw het als een plicht van Burg. en Weth. Ik heb niets tegen de menschen die niet op de voordracht staan maar men kan ze niet allen er op brengen. De Voorzitter wijst er nog op dat het tot velerlei moeilijkheden aanleiding zou geven indien geen voordracht werd opgemaakt. De uitslag van de stemming is dat verkregen J. Kuijs 5, A. de Laat 1 en A. Smit 3 stemmen, terwijl een stem in blanco was uitgebracht, zoodat J Kuijs is jenoemd. 8. Subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur over 1924. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor f 4000 te verleenen. De inkoms ten bedragen dan in totaal f 6221,29, zoodat de subsidie dan f 870 hooger is dan een vorig jaar. Het Armbestuur staat voor een na- deelig saldo te kijken wat in hoofd zaak moet worden toegeschreven aan iet feit dat de Commissie van werk verschaffing nogal eens menschen, die ze niet te werk kon stellen, naar het Armbestuur zendt. Het Armbestuur wil in deze gaarne helpen, maar dan moet het ook in staat worden gesteld, dat het Kan helpenl Wil het toekomen, dan moet het'jbij de bedeeling nog zeer streng zijn. De grootste strappen heeft men aan ope raties en verblijf in het Ziekenhuis te Bosch. Dat is altijd nog zeer duur. Men is nu aan plan een abonnement dat schijnt tegenwoordig te gaan, want de gemeente Drunen is er reeds toe overgegaan te nemen, dat is wat goedkooper. 9. Vaststelling der begrooting van iet Burgerlijk Armbestuur over 1924. Wordt vastgesteld zooals ts aange boden. 10. Aanbieding der begrooting 1924. De Voorzitter wil afstappen van de oude gewoonte om deze zoo maar de raad in eens in behandeling te geven en een Commissie benoemen, die in overleg met Burg. en Weth. van te voren een en ander eens overleggen. Als leden voor deze Commissie wijst hij aan de heeren Van Sprang. J. Wagenberg, G. van Heesbeen en M. Boom. Daartoe wordt besloten. 11. Bespreking tot intrekking van het Werkeloosheidsbesluit 1917. De Voorzitter zegt dat men heeft kunnen lezen dat Minister Colijn voor nemens is geweest om allen steun in te trekken. Later is hij daarop terug gekomen en heeft hij gezegd dat wel steun zal worden gegeven mits daartoe de groote noodzakelijkheid zou blijken. Burg. en Weth. zijn er voor om niet langer den post voor Werkeloosheids- besluit 1917 groot f 500, op de be— grooting te houden. Nu het Rijk zich ten opzichte van deze gemeente van alles steun onttrekt is het gek daar nog langer geld aan te gaan uitgeven. Men zegt wel Vlijmen is Rijk, maar zoo wordt men er toch arm door. Boven dien is er nog een grondig motief en dat is dat er zoo weinig menschen meer lid van de vereeniging zijn Daardoor behoeft men wel niet zoo'n groote uitkeering te geven maar uit principe zou hij er niet meer toe over willen gaan. Men moet nu toch de menschen gaan onderhouden. De heer Van Sprang had lievet ge zien dat Burg. en Weth. zich eerst met de betrokken organisaties in ver binding had gesteld, dan had men een beter inzicht gekregen en gezien dat het voor de gemeente eer voor- dan nadeel is als men er bij blijft. Dat tengevolge van de omstandig heden de menschen gedwongen zijn voor een lager loon te gaan werken, zoo laag zelfs dat men de contributie niet kan betalen, is jammer genoeg doch daar is op het oogenblik niets aan te doen. Spreker geeft de verzekering dat de gemeente meef zal moeten gaan betalen aan de werkverschaffing omdat de menschen die anders van die kassen trekken dan direct ten laste komen van de werkverschaffing. Hij hoopt dan ook dat B. en W. op hun voorstel zullen terugkomen. De Voorzitter zegt dat het niet zijne bedoeiing is dat heden een besluit in deze moet worden genomen. De Commissie van onderzoek van de be- grootiBg kan er eerst eens over spreken. Inlusschen kan de heer van Sprang misschien een rapport uitbrengen en aan de hand van cijfers aantoonen dat intrekking niet in het belang van de gemeente is. Als ons dat wordt aange toond zullen wij de eerste zijn om op ons besluit terug te komen, Hij wijst er op dat aan menschen die f33 en meer verdienen en dan werkeloos worden, niet direct werk zal worden verschaft. De heer van Sprang hoopt een vol ledig rapport in een volgende verga dering over te leggen. 12. Aanbieding balans electriciteits bedrijf. De accountant wijst er op dat de administratie keurig is gevoerd. Wordt besloten in handen te stellen van de electriciteitscommissie, welke dan rapport kan uitbrengen. 13. Wijzigiging begrooting 1923. De Voorzitter zegt dat wijziging noodig is omdat de verloskundige ziek is geweest en vanaf 1 Sept tot 8 October is vervangen moeten worden. In de instructie staat wel dat zij voor een plaatsvervangster moet zorg dragen, doch Burg. en Weth. hebben gemeend, dat deze bepaling in den tegenwoordige tijd, nu zij zoo slecht wordt betaald, niet mag worden toegepast. Voor ge meenten waar een dergelijke positie met f2000 wordt betaald, gaat zoo iets, doch waar zij hier maar een sa laris van f 700 geniet, gaat zulks niet. Dr. Weijers heeft nu voor f5 per dag haar plaats ingenomen. Wilde men een juffrouw hebben dan moet ook f 5 per dag worden gegeven en bovendien nog worden gezorgd voor kamers met kost en inwoning. Wordt goedgevonden. De heer Van Udenhout brengt na mens den jongen Boerenstand den raad dank voor de toegekende subsidie Hij hoopt dat dit in de toekomst zoo mag blijven aangezien de vereeniging in het belang van deze gemeente is. Daarna wordt de openbare vergade ring gesloten. Een wielrijder, die tusschen 2 auto's van Amsterdam naar Muiden reed, had het ongeluk, dat de voor vork van zijn rijwiel brak, waardoor hij met een geweldigen smak op straat viel. De achterste auto, waarvim de chauffeur krachtg remde, ging noch- thans over hem heen. Bewusteloos werd de jongeling opgenomen en naar Muiden gebracht, waar het niet ge lukte, hem tot bewustzijn te brengen. Per auto werd de ongelukkige toen naar het Burgerziekenhuis te Amster dam vervoerd. Er is weinig hoop op herstel. De naam en woonplaats van het slacht offer heeft men nog niet kunnen vast stellen. Tegen den heer Shoofdcom mies ter secretarie te Zevenbergen, is, naar aan de „Telegr." wordt gemeld, een aar.geklacht ingediend wegens valschheid in geschrifte, gepleegd in een huwelijksacte. De heer S, is voor een week ge schorst wegens het slordig behandelen van de registers en acten. VOOR DIRECT GEVRAAGD. Drogisterij „DE TOKO, Waalwijk. 31488 EEN Zij. die bekend zijn met Goodyear werk genieten de voor keur. 31434 KON. STOOMSCHOENENFABR. A. H. VAN SCHIJNDEL, WAALWIJK. voor 't maken van berekenin gen en teekeningen door CI VI L-INGENIEUR, De lessen worden in de avond uren aan b i 11 ij k e condities gegeven. 31411 Brieven onder No. der adver tentie aan het Bureau v. d. Blad. Vijfde Klasse. Negende Lijst, Trekking van 8 October, f 1000 No. 15586, 18365. Z f400 No. 1164, 5136, 6855. 7370, 8981 22322 f200 No. 1391,13860, 15706,18062, 22905. f 100 No 2770, 3543, 5948, 7400, 8356, 12586. Vijfde Klasse Tiende Lijst. Trekking van 9 October, f 100.000 No. 10711. f 1000 No. 1149, 8007, 12974. f400 No. 13324 14277. f200 No. 5788. 11739. f 100 No. 9011,10984, 12148, 12533, 13036, 13620, 16456. 18116, 183p8, 19883. Vijfde Klasse. Twaalfde Lijst. Trekking van 11 October. f1500 No. 2373, 2823. f 1000 No. 4362, 10743. f400 No. 433, 1943, 4199, 16453, 16899. f 200 No. 19061, 22735. f100 No. 70. 367. 2557.2813.3698, 5261, 5594, 6756, 7504, 7516, 18907, 21286, 21674 WAALWIJK, 12.Qct. '23. Eieren9—10 cent. Varkens f 16—f 20. 's HERTOGENBOSCH, 10 Oct. '23. Op de markt van heden warén aan gevoerd 1888 stuks. 73 kalveren. 985 stuks hoornvee. 696 biggen. 28 zeugen. 106 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 450 p stuk. Kalfvaarzen van f 260—f 430 p. stuk Magere ossen en koeien van f 180— f295 per stuk. 4 Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0.60 per pond. 2e kw. f 0.52s p. p; Pinken van f 135f 195 per stuk. Zeugen van f80—f145 per stuk. Biggen van f 2.00—f 2.50 per week. Schapen van f 25—f 50 per stuk. Lammeren van f 20—f 35 per stuk. Handel vetvee traag, kalfvee williger. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 8 Oct.. 1923 Kipeieren Hoogste prijs f 11.— Middel prijs f9.75 Laagste prijs f6.90. Eendeieren f 7.70, Aanvoer 85.000 stuks. Handel vlug. te WAALWIJK, zal op Woensdag 17 October 1923, des nam. 2 uur ten ver zoeke en ten huize van Mevr Wed C. DE CORT1E aan de Mr. v. Coothstraat, alhier wegens vertrek. waaronderledikant met matras, veeren- en vlokkenbed, brandkast, mooie oude pendule, parapluie- standaard, beelden, consoles, I stoelen, lampen, cocoskleeden, ganglooper, eetservies (70 stuks) haard, 2 waschstellen, reisdeken, schilderijen, draperie, huishou delijk gerief, enz. Te bezichtigen een uur voor den verkoop. 31443 te CAPELLE, zal A. Op Woensdag 17 Oct. I 1923 des voormiddags'om 10 uur ten woonhuize van W. RIJKEN in de Heistraat te Capelle, om contant geld publiek verkoopen. B. Op Donderdag 18 Oct. 1923 des namiddags om 5 uur| in „DE STAR" te Waspik publiek verhuren Ten verzoeke van den Algemeenen Arme en de Herv. Kerk van Waspik: 31444 onder CAPELLE en WASPIK Alles breeder bij Biljetten. PLAATST UWE AD VERTENTIES in andere bladen door onze be middeling. Het kost U geen cent meer, integendeel kan U voordeel opleveren en U bespaart U veel moeite, porto-kosten enz. Waalwijksche Stoomdrukkerij 31472 Antoon Tielen. Algemeene kennisgeving. ONDERTROUWD Antouius J. Remie en 31442 Martina M. Verhoeven, Heusden n Oct. '23. Uden Huwelijksvoltrekking te Uden op 6 November a.s. SUKKELT gij met de voeding Uwer kinderen, wacht dan niet langer en Uit de beste grondstoffen samengesteld, wordt door geen enkel binnen- of buitenlandsch merk overtroffen. Waar andere voedingsmiddelen falen, hebt gij zeker succes met SPEEKENBRINK's KINDERMEEL. Gez. DE BREE, Stationstraat WAALWIJK. De Wed. J. v. LIER, (voormalig BAARDWIJK. JOS. BAIJENS, bakker (voormalig BESOIJEN. J. v. DONGEN, SPRANG. 31400 VAN HET 31443 of platen voordat gij in den Grootestraat 255, W A A L W IJ K, Wij hebben de grootste voorraad GRAMAPHOONS, VIOLEN. CITERS en ONDERDEELEN in alle modellen aan enorm lage prijzen. MEER DAN 25 pCt. BEZUINIGING DOOR ONZE - NIEUWE PLATEN VANAF f 1.-. - Alle reparaties aan bovenstaande artikelen VAKKUNDIG en BILLIJK. 31440 Aanbevelend, Th. li. Löwenthal. Besteedt ze nuttig in deze slechte tijden door voor U zelf en uw gezin al uw Boven- en Onder- kleeding velf te vervaardigen. en ge ontvangt met meer dan 100 modellen en gratis apparaat en ge zult U zelf overtuigen hoe gemakkelijk deze methode is. Vraagt nog heden prospectes over schriftelijke opleiding schriftelijke opleiding Honderden geslaagden. Na geslaagd examen directe plaatsing. DIRECTRICE: 31445 TOLSTEEOSINGEL O.Z. 54. Eijkel eab oorten Sfe^ Markt, WAALWIJK. Reclame 2 p. Damestasschen. Springmatrassen I 25- Portemonnaies Kapok bedstellen. Portefeuilles. Spiraal-Matrassen. 3, Sigarenkokers. Slr00 <2 3 Acte-mappen. Zeegras c 2- Koffers. Wollen dekens. g, School- en Muziektasschen. IJzeren en houten ledikanten.-' g Reparatlen aan bovenstaande arukelen, alsook Stoelen, Fauteuils Kanten Gordijnen enz. soiled en billijk. .*Rr v,

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10