Mg Provinciaal Nieuws. een R. K. Dienstbode, vaam Eleetro Monteur en In-I AUTO'S P A SOMERS, Motorboot. Nieuws uit Reusden. Sport. Advertentiën. Dankbetuiging Gevraagd Gevraagd Anna Kuisten Notaris RIETRA Notaris Canters ifSill BESCHERMT UW OOG EN \AGT UW STROOMREKENING Jaeobus de Jong. BERICHT Kinderhoedjes vanaf fl.50 Dameshoeden vanaf f2.- Nieuwste modellen Dameshoeden vanaf f6.- tot 16.- Notaris A. Schaap publiek verkoopen Notaris A. Schaap publiek verkoopen: Publieke Verkoop publiek verkoopen, a contant verkoopen: Is geheel vrij. De heer C. Roestenburg wil hier nog eea9 namens allen, dank brengen aan de commissie voor de vele moeiten, die se zich getroost heeft voor het welslagen van het Jubileumfeest. Doch n)et hierbij de bedoeling of den niet alleen daarvoor wenscht bij haar dank te betuigen, maar vooral ook voor het genomen initiatief om tot oplichting van een rereeoigiog over te gaan, die voor de welvaart van onze gemeente met zulk groot succes kan werkzaam zijn. Hij hoopt dat deze vereenlgtng in den kortst mogelt)keo tBd tot hoogen bloei moge komen en ér in zal slagen om den achterstand in te halen. Voor eene vereenlging al* K B. ligt een groot arbeidsveld braak. Aangenaam zou het hem ziln dat van het com"é toch mensche» zitting In de vootlooplge commissie zullen nemen. De Voorzitter dankt den heer Koes- tenberg voor de gebrachte hulde en zegt dat de vergadering kan kiezen Wle ze wil. Bulten het comité om zijn genoeg measchen die beter ge schikt voor het werk zijn Hij geeft in overweging een geheel vrije stemming te houden. De heer Roestesberg kan zich in denken dat de commissie zich niet op den voorgrond wil stellen, maar hit durft de vergadering in overwegiog te geven om toch menschen uit het comi'é in de commissie te benoemen. Ztj hebben zich In da zaken al wat logeweikt en wie het ook is, die de zaak aanpakt en werken zal in ha» belang van Kaatsheuvel, zal ondank als loon te oogsten hebben. De Voorzitter zegt de bedoeling te hebben gehad om vooral naar voren te brengen dat het comi geen baantje wil najagen. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren Vristen en Esch. De uitslag is dat zijn gekozen de heeren Van Neuwstad met 50, J Tuerllngs met 45. C. Roestenberg met 36. Vesters met 36 en Van Kuijk met 16 stemmen. De Voorzitter dankt de aanwezigen yoor hunne opkomst en moet er zijn teleurstelling over uitspreken dat zoo weinig winkeliers ter vergadering zijn gekomen. Ees vereenlging K- B. is toch op de eerste plaats hun belang. Hij hoopt dat In een later te houden vergadering de opkomst, vooifl van deze zijde, heel wat beter zal zijn en sluit onder dankzegging deze ver gadering. Hous w«, 16 Oc 1923 De heer Chr. Merks Jr. werd benoemd tot Directeur der Liedertafel te Elshout. Zondag begaf de Tooneelvereen „Kunst en Vermaak" zich onder geleide van den Eerw. Heer Kapelaan Van der Heijden naar Vlijmen, ten einde aldaar in het Patronaatsgebouw een uitvoering te geven. Opgevoerd werk „De gril van den Hertog". Per auto's ging het om half zes van hier, terwijl men goed half twaalf wederkeerde. Naar men ons mededeelt had de vereeniging in Vlijmen be paald succes. Openbare vergadering van den Raad op Vrijdag 19 October 1923 7'|2 uur n.m. Agenda 1 Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3 Vaststelling der gemeentebegroo ting en de begrooting van den Vleesch keuringsdienst voor 1924. 4 Vcorstel van B en W. tot wijziging der verordeningen tot heffing van schoolgeld en van keurloon voor vee. 5 Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening op de invordering van gemeentelijke inkomstenbelasting. 6 Benoeming van een lid voor het College van Regenten der Godshuizen ter vervanging van den heer C. J. de Jong. 7 Wijziging der gemeentebegrooting voor 1923 HERPT. De heer J. Ceelen, Hoofd der Openb. school, is benoemd tot medeleeraar aan den land- en tuin- bouwcursus te Haarsteeg. Zondag werd door den Eerw. Heer Van Grevenbroek, onlangs door Kardinaal Dubois te Parijs tot priester gewijd, hier in zijn geboorteplaats zijn le H. Mis aan God opgedragen, waarbij hij werd geassisteerd door de Eerw. Heeren Jansen (mede van de orde der Cisterciënzers) en van Herpt (thans nog op 't Seminarie), terwijl de Z Eerw. Heer Pastoor de feestpredicatie hield. De belangstelling in de kerk was zeer groot en niet minder daar buiten. Het ouderlijk huis van den neomist was aardig versierd en een eerepoort opgericht,terwijl de Harmonie een aubade bracht. Zooals onze lezers uit de adver tentie in ons blad van Zaterdag j.l. en thans is gebleken heeft de heer A. C, P. Speekenbrink de fabricatie van Speekenbrink's Kindermeel, na daartoe van medische zijde te zijn aangezocht, met kracht ter hand genomen'. De fabrikatie geschiedt geheel vol gens systeem van wijlen den heer B. G. Speekenbrink. Aanvankelijk fabriceerde men alleen voor kennissen en familie, doch door de groote successen met het kinder meel verkregen, werd allengs daarom meer en meer gevraagd, zoodat de heer Speekenbrink besloot het in den handel te brengen. Door de buitengewone resultaten die verbruikers behaalden werd het meel door verschillende doktoren en kraamverpleegsters aanbevolen en zelfs wordt het nu al in verschillende kli nieken voorgeschreven De heer Speekenbrink heeft, aange moedigd door dit succes, besloten dit artikel" flink op de markt te werpen en heeft het daarom voor een aardige verpakking gezorgd. Bij de Gez. de Bree in de Station straat is van deze doozen een aardige sprekende étalage aangebracht. Wij wenschen den heer Speekenbrink het beste succes. Voetbalsport. Hiermede betuig ik mijnen dank aan de Firma R. J. DE KROES te Gorinchem, voor het fraaie Rijwiel dat ik cadeau ontving als verbruiker van Kroes- Koffie, door mij betrokken van de Wed. G. M. KERST te Kaats heuvel. 31449 Kaatsheuvel. voor AMSTERDAM tegen 1 NOV. in klein gezin zelfstandig kunnende werken en koken. Zonder g. g. onnoodig zich aan te melden. Huur 1 25.- per maand. Inlichtingen aan het bureau van dit blad. 31419 Brieven met volledige omschrij ving onder No. der adv. Bureau van dit blad. 31450 Komt nog heden avond zien! 31455 Hoofdstraat 414 Kaatsheuvel te Waalwijk. 031456 zal op Woensdag 24 October 1923 des nam. 3 uur precies ten verzoeke en achter het woon huis van den heer D. ZIJLMANS te Vrijhoeve Capelle. Diverse perceelen voeder- peen en knolrapen. worden vakkundig tegen zeer billijken prijs gerepareerd bij Havbn. WAALWIJK. Reparatie inrichting voor alle Mac hines. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 23 October 1923 bij W. VAN BEERS te Waalwijk en bij toeslag op Dinsdag 6 November 1923 bij J. FRANSEN te Waalwijk telkens om 7 uur des avonds krachtens art. 1223 B. W. Het geriefelijk Woonhuis annex Schoenfabriek, Erf en Tuin te Waalwijk aan de Sint Antoniusstraat, kad. sectie B no. 2055 groot 4 aren 7 centiaren; met alle zaken door bestemming on roerend, zijnde Uitpoetsmachine met toebeh momentstans, giattmachine, door naaimachine, electromotor 3 P. K. hakkenopnagelmachine, groeve- sluitmachine, kantenpoleerma- chine, schalmmachine, drijfwerk op kogellager met poellis en riemen, electr. licht- en krachi- en lichtinstallatie, 14 schoen- rekken. plm 60 stansmessen, plm. 150 paar leesten, 7 zwik- blokken en kruiwagen. Toebehoorende aan den Heer H. H. DE KORT Wingels alhier. Te aanvaardeu in eigen gebruik vanaf den betaaldag der koopsom 18 December a.s. £31447 te Dussen, zal aldaar, ten herberge HEES SELS op Dinsdagen 23 October en 6 November 1923, telkens voorm. 11 uur precies bij inzet en toeslag ten verzoeke van den curator in het faillissement ARIE COLIJN Az. te De Werken 31448 Het sterk gebouwde ijzeren motorschip „Jonge Anton III" gebrpnd 10622 Rottl9l8 groot ca. 60 ton, met Zweed- sche ruwoliemotor „Gamma" en bijzijnden inventaris. Betaaldag uiterlijk 6 December 1923, aanvaarding bij de betaling. Te bezichtigen op den dag der verkooping in de haven te Dussen. te Drunen, zal op Donderdag 18 Oct. 1923 voormiddag half tien precies ten verzoeke en ten huize van de Erven LAURENS VAN DER HEIJDEN—de Vaan te Haarsteeg Den geheelen huiselijken Inboedel als kasten, stoelen, tafels, kachels, uurwerken, spiegels, potten, pannen, aardewerk, allerlei keu- kengerief, karn met toebehooren, melkbussen, tonnen, kuipen," fornuis enz. Een partij hooi, ongedorschte rogge, haver, erwten, riet, planken sparren, boonstaken, erwtenrijs, brandhout en mest. Hond, hondenwagen, honden- tuig, kruiwagen, kleine egge, land bouwgereedschappen en vissche- benoodigdheden. De navolgende veldvruchten Witte wortelen (z g. pastinaken) en aardappelen, staan in de Dellen. Witte wortelen, mangelwortelen en knolrapen staande in den Grooten Kamp. Aardappelen en mangelwortelen staande achter Mart. Achten. Mangelwortelen staande in de Sompen, en wat verder te verkoop zal worden aangeboden. 'mmmm. 1/i i mmm. tmm WMM/Mm, wmÊÊÊtÊÊÊBHi mSm QUICK W. S. C. 0—1 Een ongekende drukte lieersclite er Zon dag j.l. op het Qülck-terrein voor den wed strijd QuickW.S.C. De aanwezigen zullen geen spijt hebben gehad van hun bezoek, want zij hebben een wedstrijd kunnen aanschouwen die tot de spannendste van liet seizoen gerekend kan worden. De uitslag Is naar ieders meening zeer zeker geflatteerd. Voor de rust was het een tamelijk gelijk opgaand spel met Quick lets in de meerder heid. Toch wist W.S.C. uit een geharwar voor het Qulck-doel de leiding te nemen. Na de rust was het een strijd van de Quick- aanval ën de' W. S. C. verdediging. Spora disch kwamen de W.S.C.'ers over de helft, docli de groote fout beging Quick toen om W. S. C. geheel ingesloten te houden waar door haar geheele verdediging voor 't doel kwam te staan; zoodoende was er geen kans voor Quick om openingen te krijgen. Had men een open spel gespeeld, men zou meer succes hebben kunnen .boeken, want dan zou de W. S. C.-verdediging verdeeld zijn geraakt waardoor er meer kans was geweest voor vrije schoten. Quick heeft in de eerste helft zon en wind tegen, wat echter niet verhinderd om direct aan te vallen. De W.S.C. verdediging is in goeden vorm en geeft haar voorhoede gelegenheid om aan te vallen. Doch Quick half-linie is zeer op dreef en maakt vele aanvallen onschadelijk. Veel ballen worden er door de beide voorhoedes verknoeid we gens zenuwachtig spel. Eens denken we Quick de leiding te zien nemen als een goed geplaatste bal van rechts voor het W.S.C.- doel komt, doch de bal rolt precies naast. W.S.C. begint dan heter aan te pakken met het gevolg dat zij enkele schoten kunnen lossen doch zonder succes. Als zij wederom een aanval forceeren komt er een geharwar voor het Qulck-doel waaruit W. S. C. het geluk heeft om de leiding te nemen. Toch zijn de Quickers niet ontmoedigd zij voelen dat ze de tegenpartij volkomen in bedwang hebben en het nog niet verloren is. Na nog enkele wederzijdsche aanvallen blaast de scheidsrechter rusten. De kansen worden onder de rust druk besproken. Ieder geeft Quick nu zij wind meekrijgt de meeste kans om te winnen. Als er weder begonnen wordt valt Quick fanatiek aan. Luide worden zij aangemoe digd en het is te zien dat zij er alles op zet ten om gelijk te mkaen. Het wordt een strijd tusschen van Draanen en de Quick- voorhoede. Goed gesteund door vrouwe for- tuno houdt hij zijn doel schoon. Quick heeft veel pech als een pracht-kopbal van van Lier tegen de lat komt, terwijl verschillende schoten rakelings naast gaan. De tijd ver strijkt meer en meer. Luide moedigen de supporters de spelers aan en ieder voelt dat Quick verdient te winnen. Doch het ge beurt niet. Het W.S.C.-doH lijkt wel dicht gespijkerd. Nog enkele minuten zjjn te spe len als geheel het Quick XI-tal voor het W.S.C.-doel staat, een der achterspelers be werkt den bal met de hand wat echter den scheidsrechter ontgaat, waardoor ook deze kans om gelijk te maken verkeken is, zoo dat, toen de scheidsrechter inrukken blies, W.S.C. een zwaar bevochten overwinning hinnenheeft. W.S.C. T.S.C., OOSTERHOUT. W.S.C. gaat a.s. Zondag 21 Oct. te gast bjj T.S.C. te Oosterhout. Deze vereeniging welke een nieuweling is in de afdeeling waarin ook WS.C. uitkomt, beschikt schijn baar over een zeer goede ploeg spelers. Wil- helmina II kon na veel moeite slechts een gelijk spel forceeren, terwijl de Roodborst jes, op hun eigen terrein met 21 het on derspit tegen de Oosterhouters moesten del ven. W. S. C. wacht dus wederom een zware wedstrijd. Den supporters, welke eventueel onze spelers naar Oosterhout wenschen te verge zellen, wordt beleefd verzocht, in het ver hand met het reserveeren van W. A. V. I.- bussen voor deze gelegenheid, zich tot uiter lijk Vrijdag-avond, voor plaatsbespreking te vervoegen bij de fa. Wed. Pullens, Siga renmagazijn Grootestraat, Waalwijk. R.W.B.ZALT-BOMMEL. R.W.B. heeft in Zalt-Bommel weer met 2-1 verloren, docli we kunnen er aanstonds bijvoegen dat we over zoo'n nederlaag abso luut niet ontmoedigd behoeven te zijn. Zoo als uit het verslag zal blijken, hebben onze spelers een ongezellige middag gehad, we willen hiermede allerminst de nederlaag goedpraten, doch alleen de feiten weergeven, zooals die in werkelijkheid zijn voorgeval len. Nauwelijks is afgetrapt of het publiek roept aanstonds: trapt ze de beenen maar kapot. Dit werd door onzen grensrechter en aanvoerder gehoord, de scheidsrechter kwam er aan te pas, waarop er enkelen uit het publiek het hazenpad kozen. We spelen weer door en nu moet het onze aanvoerder ontgelden en wordt door den steeds kanke renden linkschen voorspeler zeer gemeen ge nomen, we hooren maar steeds roepen „Zalt-Bommel moet in de 2e klas." Onze_ spelers worden overdonderdBommel schiet op het doel, de keeper staat klaar om den bal te pakken, doch deze tikt door effect in een andere richting en in ons doel, 1—0 voor Bopimel. Aanstonds hierna wordt onze mid-half door den mid-half van Z.-B. in den rug ge- loopen en kan hierdoor geen bal meer weg trappen, Bommel vergroot hierna haar voorsprong. Onze spelers aangemoedigd door de vele R.W.B. supporters komen er nu wat beter in doch de Z.-B.-keeper is prachtig op dreef en houdt alles. Bij een mooien R.W.B. aanval wordt onze rechtsbuiten in het pe nalty gebied zoo gemeen in den rug geloo- pen dat, behoudens reeds meerdere waar schuwingen aan de Z.-.B-spelers, R.W.B. een penalty toegewezen wordt, doch jammer lijk komt dit schot tegen de lat en gaat over. Rust 2—0 voor Z.-B. Tijdens de rust wordt er door onze spelers terdege gemopperd over het ruwe optreden van de Z.-B.-spelers en het onhebbelijk publiek. Onze spelers kunnen best een stootje velen, doch zoo ging het te forsch. Na de rust pakt R.W.B. flink aan en is voortaan in de meerderheid, allen spelen nu hun beste spel, terwijl de Z.-B.-spelers vermoeid raken door hun forsch spel. Uit een van de vele aanvallen maakt R.W.B. tenslotte een tegenpunt. Hoe wel onze aanvoerder den scheidsrechter, welke overigens goed leidde, doch niet be hoorlijk optrad, nog steeds moet attent ma ken op minder gewenschte praktijken van de Z.-B.-spelers, krijgen we ten slotte toch een incident. Onze midhalf ontneemt den midhalf van Z.-B. den bal. Deze geeft par does onzen midhalf een slag op zijn hoofd en hoewel het niet mag is het wel te ver klaren, dat onze midhalf zich niet kon be- i heerschen, wat wel jammer Is. De scheids- rechter wil, doordat het publiek op het veld komt den wedstrijd staken, doch laat onder pressie van de Z.-B.-spelers door spelen. Het Z.-B.-bestuur gaat in deze niet vrij uit, doordat het voortdurend stemming maakt tegen de bezoekers. H. E. C. A.s. Woensdag begint ook voor H.E.C. de competitie. Op verzoek is de indeeling ge wijzigd en komt H.E.C. nu definitief uit in afdeeling A. met de volgende clubs: T. V. V. TilburgJ. E. C. EindhovenWilhelmina Weert; O. V. C. Oudenbosch; MEVO Ber- genopzoom en H. E. C. Waalwijk. Het is voor H.E.C. een zware competitie en wij zijn benieuwd hoe de nieuwe Over- gangers zich zullen houden Er is echter de laatste tfldl terdege geoefend en het spel peil gaat merkbaar vooruit, daarbij zijn onze jongens met goeden moed bezield en vastbesloten zich tot hetuiterste te geven. Daarom zien wij dit seizoen met een ge rust hart tegemoet en wij twijfelen niet of H.E.C. zal geen slecht figuur slaan. A.s. Zondag komt MEVO uit Bergen-op- Zoom hier op bezoek. H.E.C. kan dus al direct laten zien wat zij waard is, want al is MEVO hier vrijwel een onbekende, zij hebben reeds bewezen een der sterkste clubs te zijn uit deze afdeeling. Den eersten wedstrijd wonnen zij al van J.E.C. Als men weet dat J.E.C. het vroegere Eindhovia Is, dat liet vorige seizoen reeds in de Overgangsklasse speelde en nu gecombi neerd is met een andere vereeniging en dus belangrijk versterkt is, kan men hieruit besluiten dat het Zondag a.s. een zeer span- nenden wedstrijd zal worden en dat H.E.C. danig zal moeten oppassen, wil niet deze eerste wedstrijd een nederlaag worden. R. K. W. V. V. „LEONIDAS". Bovengenoemde vereeniging kwam Zon dag 1.1. met twee elftallen uit. Over de wed strijden het volgende: Leonidas I verkiest het eerst met den wind mede te spelen, waarna D. F. C. I af trapt. Direct ontwikkelde zich een vlug op en neergaand spel met Drunen iets in de meerderheid. Maar de soliede achterhoede van Leonidas weerde voorloopig alle gevaar. Daarna neemt Leonidas het spel over, de voorhoede is in uitstekenden vorm wat zich uitdrukt in het eerste doelpunt. Leonidas lieeft de leiding met 1—0 en weet de score voor de rust nog tot 3—0 op te voeren. Na de rust pakt D. F. C. flink aan en ver kleind met een flink schot den, achterstand 31. Dat is de Leonidas voorhoede te bar en overweldigend komen de geelzwarten voor het Vijandelijk doel zweven totdat 'n onverwacht schot den stand opvoerd tot 4-1. Als de scheidsrechter einde blaast heeft Leonidas welverdiend gewonnen. D. F. C. II LEONIDAS II 1—1. Ook de jongere Leonidas-mensclien heb ben goed gespeeld door tegen het vrij sterke D. F. C. II gelijk te spelen. Sand met de rust 1—0 in het voordeel van D. F. C. Het tegenpunt werd gemhakt door den rechtsbinnen. Bravo Leonidas-re- serves! Gaat zoo voort en ge zult in de komende competitie geen slecht figuur slaan, S. V. V. I SPRANG. Na een mooi gespeelden wedstrijd, waar in onze jongens steeds in de meerderheid waren wist S. V. V. I j.l. Zondag met 3-2 te winnen voor de competietie B. V. B. van NOAD 4 uit Tilburg. ZWEDENDENEMARKEN De wedstrijd Zweden—Denemarken werd Zondag te Stockholm met 31 door Dene marken gewonnen. AMENTA - -J -,-t t

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7