raotMiKiH Tweede Blad. Sport. Nieuws uit Reusden. Buitenland. Binnenland. provinciaal Nieuws aag limm. 90. Woensdag 31 Oct. '23 WAALWIJK, 30 Oct. 1923. De minister van arbeid, handel nijverheid maakt bekend, dat ter itvoering van het bepaalde in artikel van het Kon. besluit van 25 Juni j.l. Stbl. no. 298) tot vaststelling van de oorwaarden, bedoeld in artikel 2 der yet van 5 Mei 1923 tot tijdelijke be lerking van den invoer van schoen merk (Stbl. no 186), door hem is jepsald, dat met ingang van 1 No- -ember a.s. invoer van schoenwerk, waarvan het bovenstuk grootendeels ian leder is vervaardigd, zal kunnen vorden toegestaan, indien daartegen- ,ver, in den zin van artikel 3 van voormeld Kon. besluit, een aankoop schoenwerk van binnenlandsch ran tot een viervoudige in te voeren schoen four- MAR'! 3150Stvolle ,e en lanel Jruin 10731 abrikaat staat J Waarde van het werk. Met ingang van 1 November a.s. I ral voorts van hen, die schoenwerk venschen in te voeren, telkens bij t un ianvrage daartoe, voorzoover deze ichoenwerk betreft, welks invoerslechts bnder voorwaarde van aankoop in het prima innenland kan worden toegestaan, men verlegging van een door den betrokken ondei choenfabrikant mede onderteekende is ge-rerklaring worden gevorderd, waaruit tan blijken, dat ten aanzien dier aan vrage aan bedoelde voorwaarde ten werd voldaan. Formulieren dezer yerklaring zijn bij het schoenenkantoor van het Dep. II H van arbeid, handel en nijverheid, Be- J 'zuidenhout 97. 's Gravenhage, zoomede bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken gratis verkrijgbaar, gros, (Stct.) De leider van 't Mürichener- Passiespel gezelschap verzoekt ons opname van de volgende openlijke dankbetuiging De gastvrije ontvangst die we zoo H 06 hartelijk mochten ondervinden in het Stof kleine maar milddadige Waalwijk, legt ons den plicht op alle bezoekers der opvoering van „De zeven smarten van Maria" onzen hartelijken dank te bren gen. Zeer bijzonderen dank, naast God komt toe aan het voorbereidingscomité nl. de eerw. heer kapelaan Bijnen zoomede de fa. Wed. Pulles, de eerw geestelijkheid, de pers-organen met hun medewerkers, voor hun zeer krachtda digen steun. Hartelijk dank en zeker nie op de laatste plaats aan den voortreffe- lijken Harmoniumspeier en de dames en heeren figuranten, die zoo bereidvol aan de goede zaak hebben meegewerkt. Het voorloopig behaalde overschot - de collecte tot een bedrag van f 104.23 werd aan den eerw. heer rector van Macklenbergh, penningm. van 't Hol!. Priesterhulp Comité te Tilburg toegezonden, eveneens de op j edelmoedige wijze verzamelde f 156. Wij roepen onze beste vrienden toe: Tot weerziens in December bij: „Het Passiespel van Christus, onzen Heer". Priestercomité Centrale Landen Bij het Priestercomité tot hulpver leening aan da arme noodlijdende Priesters in de Centrale Landen is onder j dankzegging ingekomen de somma van f 104.23, zijnde het totale bedrag-der coliecten, gehouden te Waalwijk tij dens de opvoeringen der Zeven smar ten van Maria, door de Müncheners. Maandagmorgen hebben enkele heeren van voorm. Baardwijk, de heer Donkers voor de fabrikanten, v. Bijnen voor de middenstanders. Schilders voor de arbeiders en Klijn voor de land- t bouwers, met Burg. en Weth. een conferentie gehouden over de navor- 1 dering. Naar wij vernemen hebben B. en W. toegezegd met deze heeren collectief I de zaak te zulien onderzoeken en te zien voor wie kwijtschelding en wie vermindering kan worden voorgesteld. Verder vernemen wij nog dat van j enkele ingezetenen uit voorm. Besoijen een vrijwel eensluidend schrijven is ingekomen waarin om vernietiging van den aanslag wordt gevraagd, als zijnde in strijd met de verordening van de v.m. gemeente. De collecte Zaterdag gehouden ten bate van het Roode Kruis, waarbij de harmonie van de R.K Werklieden vereniging hare medewerking ver leende heeft slechts f 69.18 opgebracht. Het voorloopig comité der Kyn. f vereeniging. Waalwijk en Omgeving hield Maandagavond eene vergadering waarin de ontwerp statuten werden behandeld en vastgesteld. Weldra zal than,,, een vergadering worden bijeen- ge' oepen, waarvoor een honderdtal u! .ivoodigingen zullen worden verzon- f en, om alsdan de verreenfging defini- ,ef te conatilueeren en de verdere werkzaamheden aan te vangen. De heer J. de Bruin uit Kaats- leuvel (Berkdijk) is gekozen tot onder- 'oorzitter der afd. Waalwijk—Heusden 'an den R. K. O. B. Zondag namen aan den door den Vaalwijkschen Kegelbond uitgeschre- an competitiewedstrijd een tweede jjital van de vereeniging Vriendenkring een vL Hannibal deel. uitslag was dat Hannibal won hout. v"endettkring behaalde 400 hout. Tilburgsche electriciteitsfabrieken. Het is bekend dat de Tilburgsche lichtfabrieken behooren tot de technisch en economisch best beheerde van Ne derland. Met o.a. deze uitkomst, dat de gasprijs behoort tot de laagste van de geheele wereld bij een afname van 60 M3 per maand 6 cent per M3. Een paar heel enkele cijfers, ont leend aan het aan de Raadsleden toe gezonden verslag omtrent den toestand en de exploitatie gedurende 1922 moge orhtrent een en ander eenig inzicht geven. Ten opzichte van het gasbedrijf mogen de geldelijke zoowel als de technische uitkomsten over het dienst jaar 1922 alleszins bevredigend worden genoemd. Het bruto winstcijfer bedroeg f 262384 70 Hiervan werd bestemd voor rente en afschrij vihg u f 66683 01 voor vergoeding aan de gemeente 41252.— 107935.01 Blijft voor uitkeering aan de gemeente de netto winst f 107935.01 De betrekkelijke sterke toename van het getal electriciteits-aansluitingen, gepaard aan de algetneene malaise in den handel en industrie waren oorzaak, dat de gaslevering ongeveer 4 pCt. bij het voorgaande jaar achterbleef. De totale gasproductie bedroeg 6357570 M3. Ingevolge de gunstige bedrijfsuit- komsten over de eerste maanden des jaars, kon de prijs van het gas primo Juni van 10 cent tot 8 cent per M3 worden gereduceerd. Vanaf 1 October 1923 bedraagt hij 6 cent. Red. Niettegenstaande in de algemeene malaise in handel en industrie tijdens het bedrijfsjaar 1922 nog weinig ver betering viel te constateeren, stemmen toch de financieele resultaten van het electriciteitsbedrijf tot tevredenheid. Het bruto winstciifer bedroeg f 533203 57 Hiervan werd bestemd voor rente en afschrij ving f 360488.425 voor vergoeding aan de gemeente f 27314 50 I 387702.925 Blijft voor uitkeering aan de gemeente de netto winst 1 145500.645 In totaal werden tijdens dit dienst jaar opgewekt 11760425 K.W.U. ofwel 2934228 K.W.U. 33.2 meer dan in 't voorafgaande jaar. De maximale belasting bedroeg 5300 K.W.U. tegen 4800 K.W.U. tijdens 't voorgaande jaar. Het getal aansluitingen nam met 1225 aansluitingen 41 toe De aansluitwaarde nam met 1810.74 K.W, U 15.7 °!0 toe en bereikte het cijfer van totaal aansluitingen met 13284.22 K.W. aangesloten vermogen. Bij raadsbesluit van 5 Mei werden de stroomtarieven voor licht en klein- kracht verlaagd en vastgesteld als volgt; Lichttarief 25 cent per K.W.U. Krachttariet 16 cent per K.W.U. Het Industrietariet bleef ongewijzigd en bedroeg f 75.resp. f 36.- per K W.U.. maximum belasting per jaar en 1.25 ct. per K.W.U. plus kolenclausule. „Sixtijnsche Kapel." Door de Hollandsche Concertdirectie Dr. G. de Koos te 's-Gravenhage is in samenwerking met het betreffend hoofd-comité de tournée thans als volgt vastgesteld 4 en 5 November 's-Hertogenbosch, 5 November 's-Gravenhage, 6 Nov. Nijmegen, 7 Nov. Hilversum, 8 Nov. Leiden. 9 Nov. 's Gravenhage, 10 Nov. Groningen, 11 Nov. Venlo, 12 Nov. Utrecht, terwijl men met Zwolle en Maastricht nog in onderhandeling is (resp. 13 en 14 Nov.) Het„koor telt pl.m. 75 mannen en knapen, waaronder 16 priesters en staat onder persoonlijke leiding van Maestro Casimiri Als bijzonderheid dient vermeld dat de zangers 'n bepaald aantal uren voor 'n uitvoering niets anders mogen gebruiken dan warme melk. Voor zooveel Den Bosch betreft zij nog aangeteekend dat de zangers in de kathedraal van St. Jan, in tegen stelling met 't vorig jaar, thans op 'n verhooging staan (kanunnikenbanken), hetgeen de klankschoonheid in nog meerdere mate ten goede zal komen. Voor muziekliefhebbers zijn er nog sleeds 'n aantal prachtige plaatsen (gereserveerd), in koepel en midden schip disponibel. Door 't Bossche comité zijn ook in overleg met de politieautoriieiten ter handhaving van en ter bevordering aan de goede orde alle mogelijke maat regelen getroffen. Tenslotte kan medegedeeld worden, den, dat reizigers voor de stoomtram Den Bosch—Helmond—Vechel Os v.v. ook kaarten kunnnen aanvragen bij den stationschef te Den Bosch en de voor de lijn Den Bosch—Eindho ven v.v. bij de stationschefs te Den Bosch, St. Michiels-Gestel en St. Oeden- rode. Nationaal Huldeblijk aan H. Af. de Koningin. Het Provinciaal Comité deelt ons mede Sedert enkele dagen kwamen de laatste bijdragen der plaatselijke Comi- té's in deze provincie bij den provin cialen penningmeester binnen. Ingezameld werd een bedrag van f38621 51 hetwelk met aftrek der administratiekosten (grootendeels voor drukwerk, porto's en vrachten) een nettobedrag van ruim f 38.000 zal opleveren, zijde per inwoner in Noord- Brabant door elkaar een bedrag van ruim 5 cent. Dit mag ook in vergelij king met hetgeen uit andere provincies vernomen wordt, een zeer bevredigend cijfer genoemd worden Er moet dan ook getuigd worden, dat nagenoeg de geheele bevolking dezer provincie eensgezind aan het Nationaal Huldeblijk heeftdeelgenomen In 151 gemeenten werden comité's opgericht, vaak zelts meer dan een. In de overige werd wegens plaatse lijke omstandigheden met een subsidie van den gemeenteraad volstaan en slechts 3 gemeenten zijn afzijdig ge bleven. Het Nationaal Huldeblijk is èn als persoonlijk geschenk èn als restaura tiewerk der Kerk, H. M. zeer aange naam geweest: Het was volgens alge meen getuigenis, ook der kunstenaars en der pers eene zeer bijzondere pres tatie, die ten volle gerechtvaardigd heeft de gedane opofferingen waarin de provincie Noord Brabant, hetzij tot haren lof gezegd, een zeer eervol aan deel genomen heeft. DRUNEN. De P. V. Vliegende Vrienden alhier besloot in haar Maan dag jl. gehouden vergadering op 29 en 30 December a.s. een internaitonale tentoonstelling uitsluitend voor post duiven te houden. (De leden van bo vengenoemde vereeniging zelf, mogen echter niet inzenden) Door particu lieren werden nu reeds verschillende prachtige prijzen beschikbaar gesteld. We twijfelen dan ook niet of deze tentoonstelling zal slagen. In den avond van Zaterdag 27 Oct. 1.1. werd door onbekende dader(s) ten nadeele van A. v. S., alhier een rijwiel, dat even onbeheerd stond, gestolen. Vrijdagavond gaf de goochelaar Beliachini uit Arnhem een goochel- voorstelling, welke buitengewoon prachtig geslaagd is. Jammer echter dat er zoo weinig publiek was, Op 7 en 8 Nov. a.s. zal alhier wederom als vorig jaar in de zaal van het Jongenspatronaat een lezing met lichtbeelden over de tuberculoose gehouden worden. De harmonie van genoemd patronaat zal deze lezing door het geven van een klein concert opluisteren. NIEUWKUIJK. In de Zondagmiddag gehouden vergadering van den R. K. Jongen boerenstand werd besloten de geteelte aardappelen op het proefveld der genoemde vereeniging voor den thans geldende prijs van f 3 50 te ver- koopen. De verkoop van het vlaggetje ten bate van het Roode Kruis heeft alhier opgebracht de som van f34.15. Op den Zondag j.l. gehouden Nationalen Schietwedstrijd te Helvoirt behaalde het uit onze burgerwacht daaraan deelgenomen vijftal den 4en korpsprijs. Door verschillende leden werd in den personeelen wedstrijd ook bemest met 80000 K. G. nog een prijs verdiend. j Opbrengst 37.510 K.G. N1EUWKUIK. De groote nationale Duivententoonstelling welke is uitge schreven door de Postduivenvereeni- ging „Gevleugelde Vrienden" alhier, belooft heel wat te zullen worden. Deze tentoonstelling zal gehouden worden op Zaterdag 8 en Zondag 9 December a.s in het café Tramstation van den heer A. Merkx, alwaar een flinke ruime zaal beschikbaar is welke zich uitstekend voor dergelijke gevallen leent, Vele prachtige prijzen zullen worden uitgeloofd waaronder zilveren medailles, diploma's, enz. De keuring zal geschieden door Holl. en Belgische keurmeesters en wel in twee afdeelingen, t.w. afd A type vliegduif en afdeeling B schoonheids duif. Elke afdeeling zal weder verdeeld worden in 6 klassen. SPRANG-CAPELLE. (V.m, Sprang). Morgen (Donderdag) des avonds 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier, voor de Gecomb. Geref. Kerken van Sprang en Vrijh.-Capelle, een Dankstond voor het Gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. G. H. de Jonge. CAPELLE. Ds. J. H. Gunning te Lage-Vuursche heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschendijk. Onze vroegere dorpsgenoote, mej. B. van den Hoek, behaalde bij het dezer dagen gehouden examen haar diploma als verpleegster. Het bestuur der weder opgerichte rederijkerskamér „Vriendentrouw" is ais volgt samengesteldE. Colet, VoorzitterJ, C. Timmermans, Secre taris, Mej G. van der Waals, Penning- meesteresse en W J. Nieuwenhuizen, algemeen bestuurslid. Bij den dezer dagen te Tilburg gehouden provincialen wedstrijd in het bakken van brood en beschuit, behaalde de heer W, Kuijpers met zijn inzending beschuit een eervolle vermelding. MADE. Sedert Maandagavond wordt vermist eene ongeveer 30-jarige dochter van den heer H. v. O., welke sedert geruimen tijd niet normaal in 't hoofd was. Men vreest een ongeluk. Zaterdag werd in de openbare school officieel afscheid genomen van den heer F. P. Kools, die ruim 37 jaar als Hoofd der school zijn beste krachten aan het onderwijs der Madesche jeugd gegeven heeft, thans den dienst met Pensioen gaat verlaten en zich in 3ergen-op-Zoom gaat vestigen. In een der schoollokalen, dat voor deze gelegenheid metplanten en bloemen versierd was, werd de heer Kools toegesproken door den edelachtb' heer burgemeester, die mede het stoffelijk blijk van waardeering der gemeente aan den vertrekkende aanbood, ver volgens door den heer J. Verhagen oud-leerling en daarna door den eerw heer Ds. Jansen. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Kools alle aanwezigen voor de wijze waarop ze zijn laatsten gang van de school en zijn vertrek van Made wilden lichter maken. Moge het den heer Kools gegeven zijn nog vele, zeer vele jaren met zijne echtgenoote van zijn welverdiende rust te genieten. Tot tijdelijk Hoofd der Openbare Lagere School is benoemd de heer P. de Bok. Op de Maandag gehouden vee markt waren aangevoerd 79 stuks hoornvee en 43 biggen. Men besteedde voor Vetvee f 1.05f 1.15 per K.G Kalfkoeien f 300—f 475. Kalfvaarzen f225—f350. Muntigen f200—f250 Hokkelingen f 90—f 140. Biggen f 13 f 15. DUSSEN. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks half twaa brandde een schelft stroo af, staande vlak naast de leerlooierij van den heer Ansems. Gelukkig bemerkte men het spoedig en werden de buren gewekt. Nog geen 10 minuten na het uitbreken van den brand was de brandspuit opgesteld en gaf een flinke straal water, waarmede men het vuur nogal spoedig meester was. Aan den heer Jac. de Wit is het in hoofdzaak te danken, dat alles zoo is afgeloopen, daar deze op straat zijnde, direct de buren en brandmeester waar schuwde. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van den brand. Men is bezig het post-, telegraaf- en telefoonkantoor over te brengen naar den heer J. Wijtvliet. ALMKERK. Ds. P. de Jong te Schoonebeek heeft het Beroep naar de Geret. Kerk alhier aangenomen. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier is j 1. Vrijdag gekozen, de heer J. Pruissen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn bij den Heer G. alhier weer een achttal kippen ontvreemd. Van de daders tot op heden nog geen spoor. Naar wij vernemen heeft de Heer C. de Boer alhier bedankt als notabel der Ned. Herv. Gemeente. Dezer dagens geraakte Mej. v. d. H. terwijl zij hare bezigheden verrichtte aan den Boezem te water. Gelukkig wist men haar spoedig op het droge te brengen en haar van een wissen dood te redden. Naar wij vernemen begint te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) op 5 Nov. a.s. de avondschool, terwijl deze winter de cursus 14 weken zal duren J 1. Zaterdag slaagde te Breda Mej. G. v. D. alhier voor de acte Gymnastiek (Vrije en Orde-oefeningen. WASPIK. De R.K jonge boerenstand legde dit jaar een proefveld aan voor vier verschillende soorten aardappelen, Eigenheimers, Roode Star, Kampioen en Triomph, bemest met stalmest en hulpmeststoffen. De opbrengstbe^ekend per H.A. bedroeg: Eigenheimers, stalmes Eigenheimers, bemest met 40000 K. G. stalmest, 400 K.G. patentkali, 350 K G. superfosfaat, 200 K G. zwavelzure ammoniac. Opbrengst 36.913 K.G. Eigenheimers, bemest met 800 K.G. patentkali, 700 K.G. superfosfaat, 400 K.G. zwavelzure amoniac, 300 K.G. Chilisalpeter. Opbrengst 32,705 K.G. Roode Star, bemest met 80000 K.G. stalmest. Opbrengst 26.195 K.G. Roode Star, bemest met 40000 K.G stalmest, 400 K.G. patentkali, 350 K.G superfosfaat, 200 K G. zwavelzure amoniac. Opbrengst 24.426 K.G. Roode Star, bemest met 800 K.G. patentkali, 700 K.G, superfosfaat, 400 K.G. zwavelzure amoniac, 300 K.G. Chilisalpeter. Opbrengst 20.700 K.G. Kampioen, bemest met 80000 K G. stalmest. Opbrengst 28 055 K.G. Kampioen, bemest met 40000 K. G. stalmest, 400 K.G. patentkali, 350 K.G. superfosfaat, 200 K G. zwavelzure amoniac. Opbrengst 26 289 K G. Kampioen, bemest met 800 K.G. patentkali, 700 K G. superfosfaat, 400 K.G. zwavelzure amoniac, 300 K.G- Chilisalpeter. Opbrengst 23 381 KG. Triomph, bemest met 80000 K.G. stalmest. Opbrengst 32 913 K G. Triomph, bemest met 40000 K.G. stalmest, 400 <.G. patentkali, 350 K.G. superfosfaat, 200 K.G. zwavelzure amoniac. Opbrengst 32.085 K.G. Triomph, bemest met 800 K.G. patentkali, 700 G, superfosfaat, 400 K.G zwavelzure amoniac. 300 K G. Chilisalpeter. Opbrengst 28.566 K.G Tot zijn groote teleurstelling kreeg „Waspiks Mannenkwartet" heden jericht, dat het Internationaal Concours, uitgeschreven door de „Unie" te Breda niet gehouden werd. De werkman C. v. D. kreeg op de scheepstimmerwerf een stukje ijzer in het oog. Dr Wijffels verleende de eerste geneeskundige hulp. Vervolgens werd hij ter verdere behandeling door een oogarts naar Breda vervoerd. Zooals te verwachten was is he fruit zeer duur. Voor winterappelen besteedt men f 10,per H.L„ voor stoofperen eveneens. Er is weinig voorraad. - De uitslag van het biljart-concours gegeven door „Krijt op Tijd" bij Mej. de Wed. Th. Gijsman, is als volgt: Korps le prijs „Krijt op Tijd", Gilze met 77 punten. 2e prijs „Oosterhout" te Oosterhout met 68 punten. 3e prijs O.T.B.U. te Oosterhout met 62 punten. 4e prijs „'t Gaat met één handje", Oosterhout met 60 punten. 5e prijs „Ons Genoegen", Waalwijk met 58 punten. Personeele prijzen: le prijs J, v. Corput, met 39 p. 2e prijs Slaats, Waalwijk met 38 p. Carambool-prijs le prijs v. Weert, Waalwijk, 25 carambools. Barak le prijs J. Buijs, Waspik met 151 p. 2e A Verschuren, 140 3e prijs Meeste punten zonder poedel J. Kuijten, Waspik 62 p. - De Koningin heeft in overweging genomen de 27 October laatstleden ingediende aanvraag der ministers om ontheffing uit hun ambt en hun ver zocht zich te willen blijven belasten met de behandeling zoo mogelijk af doening van de loopende zaken. De uitsluiting in de textielindu strie tengevolge van de staking der wevers der fabriek Kremersmalen te Enschede zal voor Enschede en Lonne. ker half November ingaan en voorde overige plaatsen in Twente en den Gelderschen Achterhoek op 1 Jan. a s. WAALWIJK. Zondag toog H.E.C. naar Eindhovia te gaan be- in Concordia wordt vanwege „'t Groene Kruis" van 12 tot 16 Nov. een tentoonstelling gehouden, betrekking hebbend op kraamverpleging, zuige lingenzorg, mond- en tandhygiëne. Ter bevordering van 't bezoek denkt men daaraan eenige attractie's te verbinden. De Roode Kruiscollecte, Zaterdag hier gehouden, bracht op f52.13. De Duitsche regeering heeft een ultimatum gezonden aan Beieren en Saksen. Dit laatste land is reeds door een krachtig leger Rijksweer bezet. Hier wordt ontslag van twee commu nistische ministers geëischt. In den stand der herstelkwestie is nog niet veel verandering gekomen Men hoopt nog steeds op Amerlka's medewerking. Poincaré is iets meer geneigd tot toestemmen in een com missie van onderzoek, maar de Fransche bladen toonen weer meer wantrouwen tegenover Engeland. De Duitsche regeering zou met twee groepen, een Engelsche en een Amerikaansche, over een leenlog be sprekingen voeren. De Engelsche ex-premier Bonar Law is overleden. Turkije heeft zich fot republiek geproclameerd met Moestapba Khema Pacha als eersten president. De Koningin heeft het afgetreden ministerie verzocht de ioopeade zaken te willen blijven behartigen. Het zal echter in geen geval aan een mondelinge of schriftelijke disenssie deelnemen. H. M. de Koningin heeft reeds in verband met de crisis ontvangen de voorzitter van de Eerste en Tweede Kamer, mr. dr. Van Leeuwen, vice- voorzitter van den Raad van State, mr. Dresselhuys, voorzitter fractie Vrij heidsbond en mr. Rutgers, voorzitter Anti-Rev. fractie. Mr. Tcoelstra is hedenavond op 'i Loo ontboden. - J.l- Eindhoven om kampen. Was H.E.C. met haar eerste com petitie-wedstrijd onfortuinlijk, met déze tweede was dat eveneens het geval, zoodat zij tenslotte met 1—0 verloren. Een uitslag die de verhouding beslist niet weergaf. Een 21 of 3 1 over winning was meer normaal geweest, hetgeen uit onderstaande wel blijkt. Als om 2.15 v. d. Brand laat begin nen valt er een fijnen motregen die het veld uiterst glad maakte. De eerste aanvallen zijn voor H E C., maar al spoedig blijkt dat de Eindhovia achter hoede safe is. Een fijd lang gaat het spel op en neer. De aanvallen van Eindhovia zijn gevaarlijk, vooral haar linkervleugel is actief. De spelers heb ben veel last ven het gladde terrein en vallen onophoudelijk. Na een half uur spelen krijgt Eindhovia een vrijen trap te nemen even buiten het straf- schopsgebied. De bal wordt goed voor doel geplaatst, de linkerbinnen vangt hem op en kopt in, de keeper slaat den bal nog weg maar deze komt weer voor de voeten van den links binnen die den bal in het doel schiet. 1_0 voor Eindhovia. Tot de rust gaan de partijen gelijk tegen elkaar op. Vermelding dient nog een prachtschot van den H.E.C, linksbuiten dat de bo venlat scheert. Een zuivere penalty, gemaakt door een Eindhovia back, ont gaat den scheidsrechter. Na de rust pakt H.E.C. flink aan en neemt direkt het spel in handen. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar de Eindhovia verdediging retour neert alles. De druk op het Eindhovia- doel wordt te sterk en eindelijk was de rechtsbinnen in een moeilijke po sitie te doelpunten. Dit punt wordt echter door den scheidsrechter gean nuleerd wegens buitenspel, wat abso luut niet het geval was. Eindhovfa heeft niets meer in te brengen en moet zich uitsluitend op verdedigen toeleg gen. Corner op corner wordt genomen. Uit een hiervan kopt de linksbuiten prachtig in. H E.C. juicht al, maar de keeper haalt den bal nog uit het doel, wat weer den scheidsrechter weer ont gaat. Het Eindhovia-doel verkeert ge regeld in gevaar maar het wil maar niet en als de scheidsrechter einde fluit is de stand nog 1—0, zoodat Eindhovia zeer geflatteerd wint, H.E.C. II speelde op eigen terrein tegen Roda en wist na hard werken te winnen met 2—1. Quick—T.S.C. 1—3. Als scheids rechter Horsten beginnen blaast zijn Oosterhout beide XI-tallen volledig. T.S.C. trapt af en forceert direct een aanval, welke afgeslagen wordt. De spelers hebben veel last van het gladde terrein waar door goed spel onmogelijk is. Na vijf minuten spelens komt er een hoogen bal voor het Quick-doel, de keeper vangt doch laat den bal glippen en T.S.C. neemt vrij gelukkig de leiding. Even later breekt T.S.C. weer door, een naar den keeper gespeelden bal wordt verkeerd beoordeeld, een botsing volgt en de weg springende bal be- andt hoog in het Quick-doel. Thans zien de Quickers dat er harder ge werkt moet worden, goed samen spe lend wordt de T.S.C.-verdediging ge passeerd doch verschillende opgelegde kansen gaan door slecht schieten ver loren. Met 2—0 voor T.S.C. gaat de rust in. Als Quick na de rust aftrapt gaat het direct naar de T.S.C.-verdediging, deze wordt goed samenspelend ge passeerd en Quick maakt haar eerste doelpunt. Nu zijn zij niet meer te houden, aanval op aanval wordt onder nomen doch vele prachtkansen gaan verloren. Ontelbare ballen komen over het T.S.C.-doel maar dan schijnen de Quick-voorhoede spelers de kluts kwijt. Als er nog twee minuten te spelen is zet er Quick op, heel het XI-tal gaat naar voren en hiervan maakt T.S.C. gebruik om plots door^fp breken en haar derde doel pant te maken, waar mede ook het einde kwam. Donderdagmiddag om half drie spelen twee Quick Xl-tallen tegen elkaar een oefenwedstrijd met dien verstande dat de voorhoede van het eerste tegen de achterhoede van het eerste Xl-tal komt te staan. Het doel is om een nieuwe voorhoede voor het eerste XI-tal te probeeren die als volgt zal worden opgesteld: v. Lier, v Hilst, v. d. Griendt, Hensen, v. d. Heuvel. 1 November is het 10 jaar ge leden dat de vereeniging Quick werd opgericht. Dit feit zal op Zondag 18 November feestelijk herdacht worden, door het spelen van een Huldigings wedstrijd. R.W.B. Roodborstjes—R.W,B. 3—1. Onder een fijne motregen wordt door de Roodb. afgetrapt, doch RWB neemt aanstonds het spel over en is tot rust sterk in de meerderheid. Uit corner kopt een der Roodb.spelers in het RWB doel. RWB niet ontmoedigd doet het uiterste om gelijk te maken, doch niets lukt. Er wordt door allen uitstekend gespeeld. Uit een der vele voorzetten schiet -de centervoor ineens in, 1 1, een prachtpunt. Na de rust is RWB weer het eerst sterker. Een prachtschot van den linksbuiten komt buiten het bereik van den keeper tegen de lat en gaat over, een schot dat bondag heeft de R. K. Werklieden- fWeniging wederom haar jaarüjksch pooiisteest .gevierd, welke feestdag in °l)^ichten uitstekend geslaagd genoemd f8 worden. de H. Missen in de noodkerk, niet geschie den. Onder de H. Mis naderden de leden generaal tot de H. Tafel. Des avonds om G uur had in de groote zaal der vereeniging de feestvergaderihg plaats, voor leden, vrouwen der leden en donateurs der vereeniging. Door eene op komst boven verwachting, was de zaal ge heel gevuld, toen de voorzitter, F. Passier, kwartier na zes, met den Ohristelijken groet de vergadering opende en een hartelijk wel komstwoord sprak, waarbij hij de leden fe liciteerde met-de gezamenlijke H. Communie die des morgens had plaatls gehad. Dat was een schoone uiting van het geloof, dat de vereenigingsleden in alles moet bezielen. Nog spoorde hij aan, het roomsche arbei- dersblad, de Volkskrant, te steunen door abonnementendaaruit kan men voor onze beweging de noodige ontwikkeling putten. Doch vooral beval hij een druk bezoet aan van de wintel-cursussen, die door de goedé zorgen van den Eerw. adviseur dezen winter wederom gegeven zullen worden Verders wenschte hij allen een gezellige avond. De harmonie begon direct hierna met de afwerking van het feestprogramma. Een viertal harer beste nummers had zij voor dezen avond gereserveerd, die zooals we dat voortaan van dit koor gewoon zyjn, schitte rend werden vertolkt. No. 2 „Diavoline" (Air varié voor clari- nette mi <b, door den heer G. Duivelaar) viel zoo in den smaak dat na het gewone applaus, nog een extra aan den vertolker werd gebracht. Nu was het woord aan het duo van Enge- len-Didden, die met „Dubbele Serenade" eer grooten bijval hadden. Hierna kreeg de Eerw. adviseur gelegen heid een woordje tot zijne leden te spreken. Op de eerste plaats ook een gelukwensch met het feit waarmede den dag was inge zet. En tweedens sprak hij zijn vreugde uit over de flinke opkomst. Als hij bij zich zelf meermalen nadacht waaraan toch allerwege de verslapping van het vereenigingsleven zou te wijten zijn, kwam bij hem steeds dui delijker vast te staan, hoewel malaise en anderszins er groote schuld aan zullen heb ben, dat vooral een niet voldoende uitleven van het geloof de vornaamste oorzaak is. Terwijl bij hem ook vaststaat dat, als een innig geloofsleven èn patroon èn arbeider, tot richtsnoer van zijn werken neemt, de bonden als 't ware overbodig zouden wor den, omdat dan de rechtvaardigheid en christelijke naastenliefde vanzelf in alles tot uiting zouden komen. Hij zal dan ook steeds in deze richting blijven ijveren. Dèar het echter nog wel verre zal zijn eer hiermede een voldoend succes bereikt kan worden, spoorde hij tot een trouw Vereenigingsleven en een propaganda-voeren, om de uitgetredenen weer bij ons te krijgen en eveneens nieuwe leden aan te werven. Hij wees nog op de ontwikkelinsavonden, die voor het grootste gedeelte door hem gegeven zullen worden en die er alle mede op zijn ingericht de ver hevenheid en schoonheid van het heilig geloof in woord en beeld te demonstreeren. Het komisch duet „Klaas Pummel voor de keuring, door Hurkmans en Leijtens, bracht wederom de lachspieren in beweging, terwijl het laatste nummer „De slimme schaapherder" (terzet) wel het glanspunt van de tooneelnummers bracht. Een uitburf dig applaus viel den spelers aan het einde ten deel. Hiermede was de avond ten einde werd deze feestvergadering door den vc zitter op de gebruikelijke wijze gesloten. rgens ten 7 uur had voor I lom- i 1 1 fileer Tomst J der de ver- H. Mis plaats, opge- adviseur, waarhij de I Woraen „74en bCT1'edisend li wo B4»ndere 1 ^gens ,u e weinige tijdruimte genoemd plechtigheden kon- tusschen en Heusden, 30 Oei. 1923.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5