8E ECHO VU BET ZONEN HAAST U Hit Wit-Gete Kruis z L Tweede Blad. Zoo niet, tiaast US 14 November Hebt U reeds een Lot Provinciaal [m Jumm, 92. Woensdag 7 Nov. '23 312! voor de groote Loterij van Prijs per iot slechts -EEN GULDEN. - Duizend prachtige prijzen. Trekking reeds in den Gildenbond te Waalwijk, van des voormiddags half tien tot twaalf uur, des middags van half twee tot vier uur. Trekking geschiedt onder po litietoezicht door vier jonge dames uit Waalwijk. 31543 WAALWIJK, 6 Nov. 1923 In verband met de ongesteldheid van onzen geachten burgemeester, kunnen wij mededeelen dat hij zich gisteren in overleg met z'n geneesheer ter verder onderzoek heeft gesteld onder behandeling van een specialist Hij zal daar thans eenige dagen in observatie moeten blijven Maandagavond ten half negen had in hotel Gerris voor een groot aantal genoodigden de officieele opening plaats der tentoonstelling en bazaar van Het Groene Kruis. Nadat de vele dames en heeren plaats hadden genoimn, nam de heer H. Both, voorzitter van het Groene Kruis het woord en zei dat toen tot hem het verzoek kwam deze tentoon stelling te openen, hij daar direct gaarne op is ingegaan, omdat het werk van het Groene Kruis hem sympathiek is Hij verheugt zich in de groote, enorme belangstelling, welke zeker niemand zoo heeft durven verwachten. Voor de dames en heeren die deze tentoonstelling hebben georganiseerd, een bewijs, dat hun arbeid wordt ge waardeerd. Jammer acht hij het dat de heer Burgemeester door krankheid belet is hier aanwezig te zijn en durft hopen dat deze ongesteldheid van voorbijgaan- den aard is. Den heer Gragtmans, oudste wethouder, die aanstonds bereid is gevonden om hier aanwezig te willen zijn, roept hij het welkom doe, even als de raadsleden die in zulk een groot getal zijn opgekomen. Vervolgens heet hij bijzonder welkom de medici, want in hunne aanwezigheid ziet hij het bewüs dat ze het werken der vereeniging op prijs stellen. Welkom roept hij toe de ieden van Waalwijks Belang en vooral ook de dames en heeren van de verschi lende comité's die dagen en weken hebben beraadslaagd en gewerkt om deze tentoonstelling in dit stadium te bren gen. Dat hun werk met een gunstigen uitslag moge bekroond worden, is voorzeker ieders wensch, want zoo ooit een spreekwoord wordt bewaar heid dan is het zeker heden metEike tijd heeft zijn strijd, en dat is voorzeker heden niet alleen voor de menschen, maar ook voor het vereenigingsleven Het egoïsme voert den boventoon en men tracht elkaar een hak te zetten. Men denkt dat men geschapen is om alieen voor zichzelf het leven uit te leven doch dat is niet zoo, want wat moet dan van de saamhoorigheid te recht komen, vraagt spr zich af. Er zijn schrijnende wonden en daar moet olie en wijn in worden gegoten en dit te doen beoogt juist de vereeniging Het Groene Kruis. Zoo jammer is het dat het met dit werk niet zoo vooruit kan als het be stuur en leden wenschen. De oorzaak is als met zoovele andere zaken, dat de kas tot den bodem toe leeg is en om daar nu eenige verandering ten goede in te brengen, is deze tentoonstelling in het leven geroepen. Ondanks dat er veel gevraagd wordt durft hij toch tot het publiek roepen helpt ons daarin. Wetend dat de zegen komt van Hem die het al regeert, roept hij diens zegen ai en durft vertrouwen dat alles met een gunstigen uitslag zal worden be kroond. De Eerw. heer Ds. Louwe Kooijmans daarna het woord verkrijgend, zegt heden niet te willen spreken omdat hij dominé is, doch wijl hij als gewoon lid van het Groene Kruis en als Voorzitter van het Heeren-Comitéin de gelegenheid is de rede van den Voorzitter, die geen werkzaam aandeel heeft gehad in deze tentoonstelling, wat aan te vullen en aan te dikken. Op de eerste plaats wil hij dan een woord van wdtmen dank brengen aan het dames- en heeren-comité die zoo veel voor het welslagen van dit werk hebben gedaan. Dikwijls tot laat in den nacht hebben ze vergaderd om te be raadslagen hoe men het werk zou vol brengen. Vooral dank brengt hij aan Waalwijks ingezetenen, die door hun giften het comité zoo goed in staat hebben gesteld flink voor den dag te komen. Huiverig is hij om te beginnen met het noemen van namen, omdat hij niet zou weten waar hij moet eindigen en allicht iemand vergeet en toch ondanks dit alles wenscht hij hier openlijk dank te brengen aan de heeren Scholt, Van der Hammen, W. Hens, C Marks en Nic. van Dongen, die allen zoo geheel belangloos de zaai in orde hebben gemaakt op een manier die boven allen lof is. Als Voorzitter wenscht hij den heer Gragtmans ook een woord van welkom toe te roepen en de hoop uit te spreken dat de heer Burgemeester spoedig van zijne ziekte zal moge zijn hersteld en zijn veelomvattenden arbeid zal kunnen voortzetten. Het doet spr. goed vogels van diverse pluimage hier zoo broederlijk bijeen te zien allen één in sympathie voor het werk van het Groene Kruis. Vroeger toch kon niets worden ge daan voor de kranken, voor de kraam vrouwen, voor het kind en nu staan twee groote lichamen gereed om te helpen waar maar te helpen is., n.l het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis Spreker stelt het op prijs hier uitdruk kelijk te verklaren dat het Groene Kruis niet wenscht te staan tegenover, maar naast het Wit-üele Kruis om het menschdom te helpen en daar waar mogelijk is het Groene Kruis steeds gaarne tot samenwerking bereid. Met den wensch dat ailen hun in- koopen in de bazar zullen komen doen eindigt spr. De heer Gragtmans acht het een aangename taak hier bij de opening van deze tentoonstelling als Wethouder tegenwoordig te kunnen zijn. Dubbel jammer acht hij het dat de Burge meester wegens ongesteldheid heden niet kan tegenwoordig zijn want hij juist is de man die het werk van het Groene Kruis beter dan wie ook kan waardeeren. Als Secretaris van de Gezondheids commissie heeft hij de woning-toe standen in het geheele district leeren kennen en de noodzakelijkheid inge zien dat daar noodzakelijk verbetering in moet worden gebracht. Aan de woningverbetering heeft hij dan ook zeer veel gedaan en weliswaar hebben de oorlogsjaren hem daarin geholpen omdat de nood kwam, doch ondanks dat feit zou hij in zijn pogingen om I betere woningtoestanden te verkrijgen, niet zijn gefaald. Doch niet alieen dit maar ook om de groote zuigelingen sterfte tegen te gaan heeft hij veel ge daan. Met zeer veel genoegen heeft hij dan ook de oprichting van het Groene en Wit Gele Kruis begroet en voor flinke subsidie in den raad ge pleit. Met den besten wensch voor het welslagen van deze tentoonstelling eindigt spr De heer Both dankt de sprekers en verklaart de tentoonstelling en bazar voor geopend Daarna ging men een kijkje nemen in het tot tentoonstellingszaal en bazar gemetamorfoseerde „Musis". Als men nu weet dat Zondag nog bioscoop werd gegeven, dat Maandagmorgen eerst kon worden begonnen, dan zal men nog te meer waardeeren, wat hier in die enkele uren door vele rappe handen is gedaan. De eerste indruk die het geheel op elk der bezoekers maakt is een uitnemende. Het arrangement was buitengewoon, de aankleeding der zaai met groen en bloemen en de electrische verlichting was uitstekend gedacht terwijl ook de zitjes hier en daar, aan 't geheel een gezellig cachet geven. De verschillende stands der bazaar geven U een keur van artikelen en 't is zooals de voorzitter zeide hier is alles te koop voor St. Nicolaas en Kerstmis, een schat van cadeaux. Wat er zooal is, dat zuilen we niet verraden, want dat moet eenieder zelf gaan zien, maar wel verklappen we dat ei er veel moois en degelijks is geëtaleerd in leuke stands. Ook aan vermakelijkheden ontbreekt het niet. Men kan er draaien, sjoel bakken, grabbelen, hengelen, voor 10 cent en een kwartje; men kan er zich laten wegen en wij weten niet wat al meer, men kan er zich ammuseeren en men krijgt er bovendien des avonds muziek, in één woord 't is er mooi en gezellig Wij willen thans wijzen op de clou van deze dagen, de tentoonstelling, de tandheelkundige afdeeling en de kraamverzorging. Deze beide stands zijn keurig verzorgd en geven op dit gebied zeer veel belangrijks en leerrijks te zien. Veel behoeven we daarover niet meer te zeggen na onze uitvoerige bespreking van die stands te Tilburg, Maar wel willen we allen met klem aansporen deze twee stands met be langstelling en den noodigen ernst ie bezien, dan zal men er veel leeren en dan zal het doel wat het „Groene Kruis" zich hiermee voorstelt ook dubbel bereikt worden. Vooral aan kraam- en kinderverzorging ontbreekt nog zooveel, daarom is het van zoo ongemeen belang dat deze voorname aangelegenheid eens op deskundige wijze wordt belichteene verpleegster zal de noodige voorlichting geven. Ook op 't gebied van tandverzorging is een groote achterstand, daarom is ook deze interessante expositie voor plaats en streek van buitengewone beteekenis, temeer waar onze tandarts de heer Minke, de leiding en uitleg hiervan op zich heeft genomen. We hebben dus hier vereenigd het serieuze, leerrijke, nuttige, met het prettige en vroolijke. Laaf dit samengaan tot het belangrijke doelverbetering in deze twee groote zaken en een heel, heel groote opbrengst voor de kas van 't Groene Kruis. Het ijverig bestuur, de zeer actieve comité's en 't mooie doel zijn dat dubbel waard. Ten slotte zij nog vermeld dat het er den avond der officieele opening prettig en opgewekt toegingverkocht werd er nog niet, maar wei werd er al aardig gespeeld. De uitgenoodigden bleven vrijwel tot de sluiting zich in de zalen bewegen en er werd nog een hartelijk woord gesproken door wethouder Klijberg en den voorzitter van Waalwijks Belang den heer M A. van Liempt, die hunne beste wenschen uitten. Door den secretaris van 't comiié werden nog voorgelezen een brief van den edeiachtb. heer Burgemeester en van den Zeereerw. heer pastoor van Riel, waarin zij mededeelden door on gesteldheid tot hun spijt verhinderd te zijn de officieele opening bij te wo nen, daarbij hunne beste wenschen uitend voor 't welslagen dezer tentoon stelling enz. en de goede resultaten ervan, eveneens van dert heer Broos, hoofd der bijz. R K.«Jongensschool. Rest ons nog even te memoreeren, dat de schitterende en smaakvolle ver siering en verlichting der zaal geheel belangeloos waren aangebracht, na tuurlijk met de hulp der dames- en heerencomiié's, door de heeren W. Hens, C. Marks en N. van Dongen* welke laatste ook een prachtige bloe- menstand in de bazaar had. En nu ailen erheen Gisteren was het bezoek aan tentoonstelling en bazaar deh geheelen dag zeer druk, des avonds was het er veel te druk, zoodat de hulp der politie moest worden ingeroepen. Het publiek moest in den dam gewoon worden tegengehouden en bij kleine groepjes worden binnengelaten. Ook in de zaal was het voor rustig bekijken, koopen en spelen te vol. Wel een bewijs dat over belangstelling niet valt te klagen Er waren den eersten dag ruim 800 bezoekers. De uitvoering door de Christelijke zangvereeniging „Hallelujah" alhier, die boven op 't zaal.tje werd gegeven, vol deed zeer goed en bracht een prettige, aangename afwisseling. Wanneer de „Flora Bioscoop" aankondigt dat ook Zaterdagavond haar film gaat," dus dat twee avonden wordt gedtaaid. dan kan men er van verze kerd zijn dat er een zeer bijzondere film gegeven wordt. Dit is thans weer het geva! a.s. Zaterdag en Zondag met den fiim „Atlantis" (l'Atlantide) naar den beroemden roman van Pierre Benoit, bekroond door de Academie Francaise. Wij hebben daarover verschillende recensies gelezen en alle stemmen overeen dat dit werk iets zeer bijzon ders is het romantische, de wilde fantaisie, de pracht-opnamen en figuren wedijveren om den voorrang De uit beelding van 't liven der Fransche officieren in Noord-Atrika geeft de onmiskenbare zekerheid dat dit wordt weergegeven door iemand, die het kent en heeft medegeleefd, maar die tevens beschikt over een echt Fransche ver beeldingskracht, zoodat het geheel bijzonder aantrekkelijk wordt. De wijze waarop alles is ineengezet is zoo spannend, zoo pakkend, zoo vol won dere aantrekkingskracht, als van Antinea de hoofdpersoon uit dit werk zelf, dat iedereen geboeid moet worden. De verzorging op filmgebied moet tevens zeer schitterend zijn, zoodat hier wer kelijkvan iets zeer bijzonders gesproken kan worden, dat volle zalen trekken moet. De groote demonstratie 1.1. Zon dagmiddag door de Eerste Loonop- zandsche Politie-hondenvereeniging al hier gehouden op het W. S. C.-terrein, mocht zich, gezien het ellendige weder en den interessanten voetbalmatch op 't zelfde uur, in een goede belangstel ling verheugen. De demonstratie had een uitstekend verloop en de honden van de heeren Letschert, v d. Griendt, Didden, Teur- lings en Jonkers hebben de hun op gedragen taak uitstekend verricht. Het zal onnoodig zijn hier nogmaals 'de verschillende verrichtingen, die alle aan de practijk van 't politie-leven ontleend zijn, nader te beschrijven, dat is reeds vroeger door ons geschied. 'tZij genoeg te constateeren dat uit nemend werk werd verricht en opnieuw 't bewijs werd geleverd, dat de hond voor politie-doeleinden uitstekend ge schikt is, speciaal natuurlijk als men honden bezit die zijn afgericht, zooals hier werd gedemonstreerd en zooals wij in deze omgeving eenige prima beesten bezitten. Vrijdagavond ten acht uur ver gaderde ten raadhuize de gemeentelijke commissie voor de lichamelijke opvoe- ding ter bespreking van het instand- i houden van de rijkscursussen, die vanaf l November 1.1. gedurende drie jaren door de regeering niet meer gesubsi dieerd zullen worden Vooraf werd door den voorzitter als nieuw commissie-lid de heer G de Vries met eenige hartelijke woorden geïnstalleerd. Gezien het groote nut wat genoemde cursussen afwerpen, maar ook omdat de commissie officieel was ingesteld om mede de lichamelijke opvoeding te bevorderen en de rijkscursussen de goed bezocht was en waarin als spreker zou opfredcu de heer Leesde?9. Allereerst werd echter overgegaan tot het behandelen van het rcyatnsoi vaa den heer A. Lotnbarts. Breedvoerig word betreffende deze kwestie gespro ken door den voorzitter ea den Eerw. adviseur, doch mee koa tot geen resul taat komen, waarna tot eene stemming onder dc iedea werd overgegaan (bet bestuur onthield zich ran stemming). De uitslag hiervan waa dat de ver- eenige lichamelijke opvoedingsgelegen- gaöerieg zich met op 5 na algemeeoe heid zijn voor de schoolvrije jeugd, stemmen uitsprak <;óó- royement van besloot men de volgende middelen toe i den heer A. Lombarts. te passen om instandhouding mogelijk Jammer genoeg cam eet» en ander te maken veel tijd In beslag en ging er van de schoons lezing van den heer Leendets Een kleine verhooging van de contri butie der deelnemers, aanmerkelijke veel verloren. Wij hopen den geachten besnoeiing der begrooting, de lesuren spreker echter spoedig nog eens terug van eiken cursus met een half uur i te zien. inkrimpen en aanvraging van een verhoogde gemeentelijke subsidie. Ook hoopte men nog. door de actie die allerwege gevoerd wordt, dat de regeering tenminste nog iets zou blijven doen, om in deze richting de volkskracht te kunnen ontwikkelen j Bij de rondvraag beslodt men na bespreking tot het houden van een enquête, wat op de scholen voor de lichamelijke opvoeding gedaan werd, waarvoor de heeren Dr. Langemeijer en G. de Vries als sub-commissie werden benoemd. Een rooster van aftreding der com missie-leden werd eveneens vastgesteld De Tweede Kamer komt midden der volgende week bijeen ter behande ling van het initiatief-voorstel Fieskens ter verlenging „Schoenenwet". Morgen Donderdag wordt in het gebouw der R K. Werkiiedenvereeniging de eerste cursus-avond gegeven, nl. een lezing van den eerw. adviseur, kapelaan Bijnen met het onderwerp „Roornsche lithurgie voor het volk verklaard", met zang van de Eerw. Broeders en een Jongenskoor, Wij vertrouwen dat vele deze belang rijke lezing zullen bijwonen, temeer waar dit de openings avond is en deze wordt gehouden door der. adviseur der vereeniging, die in deze materie zeer thuis is, gezien b.v. de artikelen daar omtrent in „Het Kerkklokje". Het zangkoor der Eerw. broeders met een jongenskoor, zal zeker tevens eene attractie zijn. Dr. H G. Langemeijer alhier be gint a s. Donderdagavond een cursus in Eerste Hulp bij ongelukken, uit gaande van het Roode Kruis, in een der zalen van de R.K. Werkiiedenver eeniging Er hebben zich tot dusver 16 deelnemers opgegeven. Bij de, de vorige week door den bouwkundige dhr. J. Michael te Capelle gehouden aanbesteding van het bouwen eener boerderij voor den heer A. Schalken alhier werd als volgt inge- j schreven A. Kleingeld, Kaatsheuvel J. v. Dongen, Raamsdonk J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang C. Michael, Vrijh.-Capelle J. Trompen, Waalwijk j G. J. v. Oostrum, Waaiwijk f R. H. Willemse, Vrijh.-Capelle J. Beekmans, Waalwijk C. Timmermans, Sprang C. Roovers, Waspik J. v. d. Meijs, Waalwijk J. H. Spierings, Capelle J. Kooien, Waalwijk J. Quirijns. Capelle A. Bonis, Waalwijk A. J. den Teurling, Waalwijk C. P. Treffers, Capelle W. van Heesch, Waaiwijk De begrooting bedroeg f 7890 werk is aan gegund. Naar wij vernemen is door den Minister van Landbouw onze gemeente onder den kring gebracht waar het verboden is vee in te voeren, zulks met het oog op de in de omgeving heerschende besmettelijke ziekte mond en klauwzeer. Zaterdag herdacht mej. L. Korthout den dag waarop zij voor 25 jaar als stikSter in dienst trad bij de firma Jos. Groenen. Als een bewijs dat de firma hare langdurige en trouwe diensten weet te waardeeren, werd haar een gouden ketting met medaillon overhandigd. Ook van het personeel, waaronder er reeds velen zijn die dit jubileum hebben herdacht, ontving zij een pas send geschenk. Geheel de middag werd verder in gezellig samenzijn doorgebracht. De postduivenvereeniging „De Postduif" alhier organiseert op 22 en 23 December a.s. een groote duiven- tentoonstelling in de achterzaal van het café A. van Vugt, aan de Burgemeester van der Klokkeniaan. Aan deze tentoon stelling, waarvoor de reglementen, inschrijvingen enz. spoedig verzonden worden, kunnen deelnemen alle leden van in Waalwijk bestaande erkende ver eenigingen van postduivenliefhebbers. Het woonhuis annex schoenfabriek erf en tuin met den geheelen fabrieks- ieveatasis van den heer H. de Kort heeft gisterenavond bij de ten overstaan van Notaris Schaap gehouden verkoo- plng opgebracht de som van f 11.100. Het perceel is gekocht door den heer Kokken te Nijmegen. -^Maandagavond hield R. K. Werk- liedeeyereeniging in de parochie St> Clemens eene aigemeene vergadering, welke niettegenstaande het slechte weer f9800 f9650 f9540 f9449 f9000 f8995 f 8966 f8887 f8848 f8500 f8499 f8475 f8440 f8387 f8150 f8050 f7975 f7894 Het SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Onze dorpsgenoot de heer G. de Beer werkzaam ten postkantoré te Kaats heuvel, slaagde j.l. Donderdag te Den Haag voor 't vak examen bij den Post dienst. Op uitnoodiging der Geref. Zend. Vereen. „Markus 1615b" alhier, trad j.l. Maandagavond in het Geref Kerk gebouw op Ds. L. Netelenbos, Mission- naris Dienaar des Woords, tijdelijk met verlof in Holland vertoevende, met hei onderwerp: „Mededeeiingen van Zendingsterreiri en Zendingswerk". De 'bijeenkomst werd door Ds. G H. de jonge op gebruikelijke wijze geopend, waarna Z.Eerw. in een kort openingswoord zeide dat het hem een genoegen wasDs Netelenbos te mogen inleiden, een man die van nabij weet van de Zending in Indië Hierna verkrijgt de geachte spreker Ds Netelenbos, het woord. Spr. begint zijn lange en leerzame rede met te zeggen, dat het voor hem een oorzaak van vreugde is, hoewel hier niet direct een kerk van wie spr. werd uitgezon den, in zijne vacantie zendende kerken te mogen ontmoeten. De banden tusschen de zendelingen in Indië en de zendende kerken hier in ons vaderland worden daardoor versterkt. Want, aldus spr., wanneer men zou hooren„de Zending kost ons elk jaar zooveel geld", dan zou er weinig zegen op den arbeid daar ginds te verwachten zijn. Tot de kerken is de roepstem gekomen „Gaat henen, maakt alle volken tot mijne dicipelen", en die roepstem hebben de kerken te gehoorzamen en op te volgen. Het is een moeilijk werk, doch wij moeten het doen uit gehoorzaamheid aan Jezus Christus. Het gaat om Zijn Naam te verheerlijken. Dit te weten geeft ook kracht en moed. Wij mogen betuigen, zegt Ds N,, dat God ook op Magalang niet zonder vrucht laat arbeiden Spr. vertelt daarna een aangrijpende bekeeringsgeschie- denis van een Javaansch meisje. Men: wil in Holland gaarne bekeeringsge- schiedenissen hooren, zegt spr., doch men moet niet vergeten dat elke be- keering van Mohamed tot Christus op is is. V/ zichzelf reeds van groote beteekenis In breede trekken schildert Ds. N. hierna verschillende bijzonderheden omtrent het geloof der |avanen in Mohamed, en zegt, dat men niet moet denken dat het voor een Zendeling die het Evangelie brengt maar zoo gaat, dat de Javanen direct zeggenja, dat heb ik altijd verkeerd voor gehad", Zij voeren gronden aan voor het geloof in Mohamed, die voor onze Zendelin gen moeilijk te weerleggen zijn omrede er geen band bestaat tusschen de Javanen en de Hollanders. Zij vertrou wen vaak de Hollanders niet. den iaagsien inschrijver a'gemeen volksgeloof der Java- nen is bv. dat de Christenen hierna maals wilde zwijnen zullen worden. Ook, dat zij, wanneer zij Christenen worden, na hun dqod naar Holland gaanom daar voor altijd de Hollandsche zendelingen te dienen. Dit zijn voor de Javanen niet zulke schoone toekomstbeelden. Volgens hen is het Evangelie de godsdienst der Hollanders en de gods dienst van Mohamed voor de Javanen. Onze zendelingen, aldus spr., zeggen dan: „Was Jezus dan een Hollander of Mohamed misschien een Javaan." Immers neen. Er bestaat in 't geheel geen band tusschen de Javanen en de Hollanders, zegt spr., en haalt hierbij aan hoe dwaas het is van hen die Indië in de weegschaal stellen, b.v. nu met zoo'n vlootwet tegen te werken, daar indië toch nog steeds een bron van inkomsten voor Holland is en wanneer wij Indië kwamen te missen, wij weer een achtsterangs staat zouden worden. Dan vertelt spr ons van de door Ds. Merkelijn te Blondo opgerichtte armen-kooinie, die zeer nuttig werkt en welke stichting hij ten zeerste in milddadigheid aanbeveelt. Nog veel zou er over het zendings werk zijn te zeggen, zegt spr., doch de tijd ontbreekt daarvoor. Hij kan echter toch zeggen dat de Heere God in den loop der jaren op velerlei wijze Zijn Zegen geschonken heeft in Indië. Vergeleken bij de bevolking van Java is de kring der Christenen nog klein, doch, aldus Ds. N., wij bouwen op het Woord van God„Mijn woord zal niet ledig tot Mij wederkeeren Het blijft ook onze plicht mede te werken om het Evangelie te brengen, daar waar het nog niet is. Door Ds de Jonge werden nog enkele vragen gesteld, die door Ds. Netelenbos werden beantwoord, waar- «r

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5