gg URGE NS* „VOOR ALLE «STANDEN OP HET BROOD VOOR BAKKEN EN BRADEN SCHUIMT IN DE PAN Buitenland. Gemengd Nieuws. SPORT. rr"x_ niet grondig is hersteld, is herstel der samenwerking volstrekt uitgesloten; aan lijmen en krammen doen wij niet mee. (Daverend applaus). Elke regeering, welke den steun der A R. zou willen verkrijgen, zal op haar program twee punten moeten hebbenherstel van het finantieei evenwicht op een wijze als spr. heeft aangegeven en waarbor gen voor de vervulling van onze plich ten als zelfstandige natie. Spr. zeide niet te gelooven, dat onder de gegeven omstandigheden thans de gedachte van een rechtsch kabinet met deelname der A.R. partij te ver wezenlijken is. Spr. behandelde tenslotte nog het program waarmede de heer Troelstra thans voor het Nederlandsche volk is gekomen en wees erop, dat dit bevat een reeks van beloften, die als zij vervuld worden, zullen brengen het financieel bankroet van Nederland en indien zij niet vervuld worden toonen het gemis aan zedelijken ernst bij hem die zulk een program opstelt. Naar het „Hbld." verneemt is een belangrijke reorganisatie van den dienst der Rijksveldwacht in voorbe reiding. Het korps rijksveldwacht dat enkele jaren geleden 1600 man telde is thans gedaald tot 1150 man s Aanstelling tot rijksveldwachter ge- chiedt slechts sporadisch. ontvangen en op 't kasteel was het feest. De terugkeer van den gewezen kroonprins naar Duitschland wordt door Frankrijk aangevat om nieuwe sancties toe te passen Zoo is er sprake van de bezetting van de Main- linie, en zelfs van Hamburg. Wanneer dit laatste geschiedde zouden de „vre- des" manoeuvres in een geheel nieuw stadium geraken, maar ook zouden Frankrijk en België zich daardoor weieens voor goed een strop om den hals kunnen binden. Het is immers niet aan te nemen, dat ook deze be zetting met gelatenheid zou worden gedragen. In Rijn- en Roergebied heeft men dat niet gedaan, en alle factoren zijn aanwezig om het Duitsche volk het alleruiterste niet meer kalm te doen dragen. Te München is de rust bij lange na nog niet ingetreden Dinsdag had den er weer ernstige botsingen plaats tusschen de rijksweer en gewapende benden nationalisten. Bij een vechtpartij tusschen de rijksweer, troepen en stu denten kreeg de bekende professor in de medicijnen Saurbruch een kolfslag op het hoofd. Hij werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Dinsdag zijn uit Beieren honderd vijftg personen over de grenzen gezet, voor het meerendeel vreemdelingen, was gevonden, wegens het geen uitstel krijgen van den N. V. B. kan hiervan niets komen en speelt Quick haar comp.-wedstrijd tegen Wilhelmina. Het door Quick vastgestelde feestprogram is daarom eenigszins gewijzigd ge worden. Als onderdeel op het program staat een bezoek aan de Witte-Bioscoop. Dit blijft gehandhaaft en door mede werking van de directie der Witte- Bioscoop, die een zeldzaam mooi program heeft saamgesteld staan de Quickers Zondagavond enkele aange name uren te wachten. Quick vertrouwd er op dat Zondag in de halfnegen voorstelling de dona teurs en supporters deze voorstelling zullen bijwonen te meer daar het duo v. Engelen en Didden hunne mede werking verleent. Zaterdagavond thuis kwam vonden zij haar 12 jarig dochtertje dood in het bad. Het meisje had tijdens de afwe zigheid der ouders een bad willen nemen en is tengevolge van een defect aan den geyser gestikt. De dienstbode van den heerjac. de Ridder in de Purmer, Eva Smit, èen weesmeisje, is sedert eenige dagen vertrokken zonder eenige mededeeling. Nadien heeft zij niets van zich laten hooren. Bij haar familie is zij niet aan gekomen. Gevreesd wordt, dat haar een ongeluk overkomen is. De werkman F. is te Nijmegen van het steigerswerk van de O. L. Vr. Kerk gevallen en gedood De 24-jarige bakkersknecht P. v. d. B. kwam te Nijmegen in aanraking met een arm van de kneedmachine Hij overleed aan de gevolgen. Te Nijmegen is gis termorgen het zoontje van den land bouwer Ddoor een auto overreden en gedood. Te Terborg is S bij het uitwij ken voor een auto daar onder gekomen. Eenige uren later overleed hij aan de gevolgen. Een éénjarig kind van de fam. K. te Rotterdam trok in een onbewaakt oogenblik een kokenden pot met thee van tfifei, waardoor het den inhoud over het lichaam kreeg. De kleine stierf kort erop aan de bekomen brandwonden bh Naar het „Huisgezin" verneemt hebben de statuten van de nieuwe bankinstelling „De Zuider-Bank", de koninklijke goedkeuring verkregen en de verschijning daarvan in de Staats courant zal binnenkort geschieden. De nieuwe bank wordt gevestigd in het voorste gedeelte van het bij kantoor van deif Hanzebank aan den Stationsweg hoek Koninginnelaan te 's Bosch, welke lokalen van de Hanzebank gehuurd zijn. Een dezer dagen zal De Zuider- Bank daar hare werkzaamheden aan vangen. Tot directeur is benoemd de heer Reckman, vroeger te Haarlem woon achtig. Tot leden van den Raad van Commissarissen zijn benoemd de heerenmr. dr jan van Best te Eind hoven. mr. J. v. d. Mortel te Tilburg, mr. W. M. J. M. v. d Eerden te 's Hertogenbosch. E. Hupperetz te Weert Cremers te Oss, C. van den Eeden te Breda, mr. Roelofs, directeur van de Incassobank te Amsterdam. Volgens de Tel. is dezer dagen de benoeming te verwachten van den heer A P. T. Duijnstee, inspecteur der posterijen te Maastricht, tot directeur van den Postchèque- en Girodienst. Naar men weet, fungeert de heer P. 't Hooft op het oogenblik als tijdelijk di recteur, terwijl de heer Kymmel nog „met verlof" is. De ex-kroonprins, die nog een hartelijke afscheidsbrief aan den bur gemeester van Vlieringen heeft geschre ven, is op z'n landgoed te Oehlst aange komen. Hij werd door de bewoners hartelijk enkele joodsche zakenlieden en bur gers. De socialistische leiders en afgevaar digden, alsmede Auer de vice-president van den landdag, houden zich allen schuil. Havas meent te weten, dat de Engelsche gezantenraad heeft medege deeld, dat Engeland zich wenscht te onthouden van deelneming aan stappen tegenover Duitschland inzake kroon prins of keizer en ook geen sancties zou wenschen inzake de bemoeilijking van de militaire controlecommissie. WAALWIjK. Zondag a.s. speelt Quick I een comp.-wedstrijd tegen Wilhelmina 2 uit 's Bosch op het terrein van Quick. Tot heden hebben de Quickers weinig succes gehad met hun comp -wed- strijden, wat naar we hopen, spoedig zal veranderen. Welken uitslag zal het Zondag geven Daar het eerste Xl-tal der Bossche naren vrij is komt er een volledig Wilhelmina Xl-tal naar Quick en dan weet men reeds dat er met Wilhel mina niet te spotten valt zoo'n ploeg kan dan ook gerust tot de sterkste van de afdeeling gerekend worden. Daar zij tot heden ongeslagen zijn zullen zij ook wel probeeren om dit te blijven en zoo mogelijk de twee punten mee naar 's Bosch nemen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van den heer P. Mathijsen uit Tilburg. Was aanvankelijk het plan om ter gelegenheid van het 10 jarig be staan van Quick, een vriendschappe- lijken wedstrijd te spelen tegen een Westelijke club, die bereids hier voor SPRANG. Onze voetbalvereeniging „S. V. V." speelde j 1. Zondag eene competitie wedstrijd voor den B.V B. tegen het tweede elftal van „Achilles" uit Tilburg en won met 10 0. Zondag gaat S V.V. naar Tilburg om een wedstrijd te spelen tegen „Zigo" aldaar. De Nederlandsche Elftal-commis sie heeft als doelverdediger in het Nederlandsche elftal gekozen De Boer (Ajax) en in plaats van v. Linge (Be Quick), die verhinderd was aan den oefenwedstrijd deel te nemen, Bul (Feijenoord), die op 25 November tegen Zwitserland de spiplaats zal be zetten Van Linge heeft dus blijkbaar den tijd van voorbereiding toch te kort geacht en het raadzamer gevonden, zijn plaat$ ter beschikking te stellen. De keuze van Bul, kunnen we niet anders dan toejuichen De Feijenoord- man zal zich zijn plaats zeker waard toonen. Schindeler schijnt j.l. Zondag i niet best op dreef geweest te zijn, zoodat De Boer wederom het Oranje- doel verdedigen zal. De Sp. Kr. weet nog mede te deelendat deheer Retchurt (Oostenrijk) den wedstrijd Nederland —Zwitserland zal leiden en dat een Volendammer muziekkorps in typische kleederdracht ter opluistering zal blazen. Bij den oelenwedstrijd tegen de Stormvogels zal de heer Muiters"als scheidrechter optreden Toen de tamftie O. te Rotterdam Een viertal jagers hield Dinsdag middag een drijfjacht ten Noorden van de gemeente Ermelo. Zij losten eenige schoten op den Rijksstraatweg, waardoor twee school jongens eenige hagelkorrels in het ge zicht kregen, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. Een op wachtgeld gestelde onderoffc. kwam juist met zijn vrouw en kind aangereden; het kind zat bij de moeder achter op de fiets. Ook hun vlogen de hagelkorrels om de ooren Het kindje werd geraakt. Een korrel was in een oog van den kleine gedrongen. Dr. Helder te Ermeto. die het oog verbond, oordeelde overbrenging naar de kliniek te Amersfoort noodzakelijk. De toestand van het tweejarige kindje is ernstig hoogstwaarschijnlijk zal het oogje moeten missen. De militaire politie, die juist pas seerde, stelde dadelijk een onder zoek in. Ook de Rijks- en gemeente politie bemoeien zich met de zaak Op de Zuiderzee wordt betrek- ke'ijk veel haring gevangen Ge woonlijk begint het seizoen in Maart Uit deze omstandigheden voorspellen de Zuiderzeevisschers een strenge winter, in 1890 deed zich hetzelfde verschijnsel voor. Onder de gemeente Termunten is gisteren tengevolge van kortsluiting de kapitale boerderij van C van Hoorn tot den grond afgebrand. Een koe en varken zijn omgkomen terwijl mede een gedeelte van den oogst verloren ging. Terwijl de moeder even afwezig was geraakte de kleeren van een l'/a jarig kind in de Jufferstraat te Arnhem in brand. Het is aan de bekomen wonden in het ziekenhuis overleden. 1 W.S.C. Voor mo'gen zljo voor W.S.C. de navolgende wedstrijden vastgesteld Hst le elftal speelt fe Kaatsheuvel tegen de vereeolgiig van dezen naam. AaovaDg 2 uur. Het 2e elftal speelt op het terrein aan de Parallelweg tegen R.W.B. II, welUc&t om 12 uu anders 2 uuu Het 3s elf al gaat naar Sprang spelen tegen Spraag II Juliana. Z mdag j.l. ging Juliana de eels oodernem-n naar Tilburg om aldaar het sterke Orar>je-Wit in eigen veste te bekampen voor de competitie KAATSHEUVEL. KSW I speelt Zondag op eigen terrein tegen het sterke Waalwijksche WSC I. WSC prijkt momenteel als eerste op 't ranglijs je en vertoont reeds ernsdge netvingen voor 't kampioen schap. KSW bengelt nog onderaan, 't Is echter nog niet zoo heel lang geleden, dat KSW ,.,met sprekende j cijfers van WSC op 't BVV-terreln I w s; te winnen. Ook thans is die nog I mogelijk. Als onze ploeg even enthousiast j speelt als toen en vooral het open spel toepast, als vooral ons midden- trio zich eens wil herstellen, dan is 'c niet noodlg dat KSW eiken wedstrijd de winstpumjes afgeeft. Aan belangstelling zal het wellicht niet ontbreken, Drommen Waalwijksche supporters zullen hunne groote club komen aanzetten om op den weg naar 't kampioenschap voort te gaan. O aitje Zwart gaat Hllvarenbeek bekampen in eigen hultook een wedstrijd van een mindere tegen den hoogste der afdeellng. OZ geeft echter niet gaarne alles af. Gelijke verdeeilcg der puntjes zou ons nog niet onver wacht voorkomen. De reis naar Hdvaienbeek zal met de autobus ge schieden. Berkdijk I gaat bij Dongen Vooruit II op b-zoek. Waar DV Zondag hier verloor geven we B ook LAMTj le klasse B. V. B. Ais scheidsrechter -an Erven beginnen biaast breekt Juliana direct gevaarlijk door en wordt de O.W.-doelman reeds op de proef gesteld, maar, deze geholpen door een prima stel backs, weet menig gevaarlijk schot op keurige wijze te vcwerkeo. Juliana blijft de eerste 20 minuten In de meerderheid en dan gaan de partijen goed tegen elkaar op. Als een der jullaoa-spelers den bal met de hand bewerkt even buiten bet strafschop gebied, kent de scheidsrechter een vrije schop toe welke door Spijkers 'oeens werd Ingezet. Juliana niet ont moedigd blijft aanvallen en bet O.W - doel moet gevaa'IHke «ogenblikken doorstaan. Als O W. even opdrlogt lost Spijkers een schot en den bal ketst via den voet van een Jultana-speler In eigen doel en O.W. leidt met 20. Na de rust gaan belde partijen weer volkomen tegen elkaar op maar geen van belden weten het nog tot doel punten te brengen en als de scheids rechter einde blaast heeft OW. gtflt- eerd gewonnen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Juliana II ging voor de 2e klasse B. V. B. naar R.W.B II Juliana telde 3 invallers. Ia een goed gespeelde wedstrijd wisten de Juliana-reserves R.W.B. in eigen veste met 4—3 er onder te houden. Juliana III speelde voor de 3 s klasse teeen Qmck III en veiloor met 31. Rust 10 voor Juliana. RWB Is a.s. Zondag vrij. RWB II gaat btl WSC II op bezoek. RWB III gaat bij Juliana 3 te Baard- wnk op bezoek. Z rerdagnam. wordt voor de jongere RWB-leden een lezing gehouden ove de spelregels in het clublokaal bit den heer Kamp. In Dongen de meeste kans van winner. Berkdijk speelt dit seizoen een goeds partij.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6