BOVENHUIS, Vilaalwijkscbe pluimvcevereeniging. Hoenderteelt Notaris VAN HAM Speelgoederen en Calaateri'e'11. Firma P. Trommelen. hieuws uit Neusden. Advertentiën. Xe Huur: LEZING 1 Wyberf Nieuws uit Kaatsheuvel Vruchtboomen, Bloemplanten en Bloembollen, H. MAAS, publiek verkoopen De 63-jarige J Rdie Dinsdag onder Borger ten huize van H in een kelder gevallen is, is gisteren tengevolge van de bekomen verwondingen, IJver- leden. Het zoontje van den arbeider M. D te Oostwold is gisteren onder een wagen geraakt en gedood. Naar de Dordr Ct. verneemt, heeft een onderwijzer te Woudrichem, die zich gaarne benoemd zag te Kedichem, aan gemeenteraadsleden aldaar geld aangeboden om hem te stemmen. De zaak is gesteld in hand en van den officier van justitie te Dordrecht wat betreft de leden van den gemeenteraad; de onderwijzer zal zich eventueel voor de rechtbank te 's Hertogenbosch te verantwoorden heb ben. DRUNEN A s. Maandag 19 Novem ber zal in onze gemeente een belang rijk jubileum worden herdacht. Alsdan zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer M A. C. Canters, werd benoemd tot Notaris te Drunen. Notaris Canters werd geboren te Oisterwijk als zoon van burgemeester Canters aldaar. Hij genoot zijne oplei ding bij Mr. Rijke te Utrecht en slaagde reeds op 22-jarigen leeftijd als candidaat notaris. Als zoodanig kwam hij op 't kantoor van Notaris Jos. Loeff te Drunen. In deze functie had hij zich in geheel Drunen en omgeving zeer geacht en bemind gemaakt en toen dan ook notaris Loeff in 1898 plotseling overteed, werd een algemeen geteekend adres aan H. M de Konin gin gericht om den heer Canters als zijn opvolger te benoemen. Dat de regeering met het algemeen volksverlangen instemde en de capa citeiten van den jeugen sollicitant wist te waardeeren bleek uit het feit dat hem reeds op 30 jarigen leeftijd het belangrijk notariaat Drunen werd op gedragen. Wij zullen niet in den breede be hoeven te zeggen wat de heer Canters voor deze plaats en omgeving als notaris al die vele jaren is geweest, nl. de nauwgezette behartigerder belan gen van zeer velen, niet minder de helper en raadsman. Ook voor het publieke leven, voor de katholieke sociale en charitatieve actie in Drunen heeft hij veel gedaan als lid der Staten van Noord-Brabant heeft hij, hoewel zich niet op den voorgrond plaatsend, in de betrekkelijken korten tijd dat hij zitting nam, de belangen van streek en provincie waardig ge- referenteerd. Om al deze redenen is het ons een voorrecht notaris Canters uit naam van alle ingezetenen van Drunen, maar ook niet 't minst onzerzijds die van notaris Canters op veelzijdig gebied steeds steun en medewerking ondervonden, van harte te feliciteeren met dit jubi leum, waarin ook zeer zeker zijne ge achte familie hartelijk deelt, met de hoop daf hij nog vele jaren in goede gezondheid met dezelfde ambitie deze belangrijke functie zal blijven bekleeden. De op Zondag gehouden collecte in de parochiekerk voor de noodlij denden in Duitschland heeft f 170, opgebracht. Door de leden der vereenining „Jongenboerenstand" zal voor hetzelde doel eene inzameling van kleeding- stukken, aardappelen en andere levens middelen gehouden worden. N1EUWKU1K, In haar gehouden ver gadering werd door de leden van den R.K. Jongen boerenstand alhier besloten eene aardappelen collecte te houden ten bate der noodlijdenden in Duitsch land. In verband met de opheffing der afsluitboomen aan wachtpost 35 alhier zal aan den hulpwachter aldaar, den heer P. Berkelmans alszoodanig eervol ontslag worden aangezegd. Door opkoopers wordt alhier op 't oogenblik voor witte wortelen f 25.— per 1000 KG. besteed. Als men be denkt dat gedurende de mobilisatie voor dit product tot f 150.— voor de 1000 K G. werd besteed, is deze prijs niet hoog te noemen. De meeste boe ren gebruiken ze daarom als veevoeder, Deze week werd alhier door de heeren Mulder en Nieuwenhuijzen uit 's Bosch een drijfjacht gehouden. Er werden slechts 6 hazen, 1 konijn en 9 houtsneppen geschoten, 't Is niet veel. Naar we met zekerheid vernemen is door den heer van Dommelen vergunning gevraagd tot het" daarsiellen eener electrische bakkerij. Dit zal dan het eersten in onze gemeente in wer king gesteld electrisch bedrijf zijn. We wenschen hem van harte vooruitgang in zijn onderneming. 's HERTOGENBOSCH. Volgens het jongste rapport van den gemeentelijken keuringsdienst alhier werd er in één jaar zooveel water voor melk verkócht dat de Bossche afnemers er een schade door lijden va.i f 60.0U0. Onder leiding van Rector van Kessel vergaderden een 135-tal voor zitters en secretarissen van den R. K. Jongen Boerenstand. In het Gezellenhuis namen allen deel aan den maaltijd aangeboden door het R.K Huisvestingscomité. Daar verscheen onder de jonge landbouwers Z. D. H. Mgr A. F. Die pen, bisschop van 's Hertogenbosch. Mgr. Diepen sprak de vergaderden geruimen tijd vaderlijk toe en bracht dank voor het vele door den boeren stand aan levensmiddelen enz. g:of- ferde voor de noodlijdende landen. Op 23 Nov a s zal te 's Herto genbosch de vergadering gehouden worden van het Bondsbestuur R. K. H. met de voorzitters en secretarissen der Statenkieskringorganisaties. O.m. komt op de agenda ter be handeling voor: bespreking van den finantieefen en organisatorischen toe stand bespreking van middelen tot reorganisatie van de Statenkieskring Heusdenbespreking van de verkie zing van nieuwe afgevaardigden ter Bondsvergadering R K. H. welke in 1924 moet gehouden wordenbespre king agenda Bondsvergadering en de ingekomen stukken van de locale kiesvereenigingen. In het Prov Gebouw alhier werd aanbesteed het aanbrengen van beplan tingen langs den Rijksweg van Hintham naar Grave onder Rosmalen, Nuland en Geffen Raming f 1500. Hoogste inschrijver M. Vissers te Drunen f1124; laagste inschrijvers C van Drunen, Vughf en de firma De Bruin te Boxtel f 949. Wij vernemen dat het comité van de Sixtijnsche Kapel te 's Bosch aan den bijzonderen raad van de St. Vincentiusvereeniging een bedrag van ongeveer f3500 zal afstaan, zijnde het batig saldo der beide uitvoeringen door de Sixtijners gegeven. Hsg. SPRANG Naar wij uit goede bron vernemen is door een groot aantal ingezetenen uit deze gemeente met algemeene stemmen besloten, hunne inkoopen voor St Nicolaas te doen in den boekhandel van J. C. van Eijke- lenburg te Waalwijk, omdat men daar een enorme keuze heeft in allerlei cadeaux aan de scherpst concurreerende prijzen. Alle kinderspelen zijn daar voorhanden. (Adv.) CAPELLE. De bazSr, die de volgende week a bier ten bate van het Groene Kruis gehouden wordt, zal a s. Dins dagavond geopend worden, doch is dien avond alleen toegankelijk voor genoodigden. Woensdagmiddag volgt de openstelling voor het publiek. Be halve verschillende attracties, zooals „sjoelbak", „grabbelton", enz. is aan dezen bazar een groote verloting ver bonden met tal van prachtige prijzen, waarvan de trekking zal plaats hebben a.s. Donderdagavond. Een en ander zal 's avonds opgeluisterd worden door muziek. CAPELLE. Zijn wij goed ingelicht, dan is men het in deze gemeente nog lang niet eens over de kwestie van verplaatsing van het Raadhuis. Van bevoegde zijde echter vernemen wij dat alle inwoners 't wel roerend eens zijn, dat, wil men werkelijk een groot voordeel bereiken, men voor het a.s. St Nicolaasfeest zijn inkoopen moet doen in den boekhandel van C. van Eijkelenburg, v/h. fa Wed Tielente Waalwijk, alwaar men schier alle denk bare cadeaux kan bekomen# aan de ongelooflijk laagste prijzen.(Adv.) WASPIK. Tot bestuurslid der St. Elisabeths-vereeniging werd benoemd Mevrouw G. van Son-de Raad De alhier Zondag j.l. gehouden collecte tot leniging van den nood in Rijnland en Roergebied bracht ruim f261 op. Bij weinig handel zijn de prijzen in aardappelen stijgende. Men spreekt reedsvan f 5.— per H.L. De eieren worden hier steeds duurder. Er schijnt weinig voorraad meer te zijn. Men besteedt f 2.20 per K.G. of ongeveer 13 cent per stuk. Bij de gister gehouden publieke verkooping bracht het kapitale heeren huis, waarin vroeger gevestigd was de wijnstokerij van dhr. G. Vermeuien, slechts de geringe som op van f6000. GEERTRUIDENBERG. Wij lezen in de Staatscourant van Donderdag 8 No vember No. 217 de akte van oprich ting der N V. Algemeene Handelsmaat schappij „West-Brabant" gevestigd te Geertruidenberg. Uit genomen informaties bleek ons dat deze N.V. zich hoofdzakelijk zal toeleggen op den klein- en groothandel in brandstoffen en zij al reeds de al leenvertegenwoordiging van een groote kolen-importzaak te Rotterdam heeft. Verder is aan deze N V. verbonden een algemeene Agentuur en Commissie handel. Wij wenschen den moedigen onder nemers, welke in deze tijden van malaise een nieuwe zaak zoo flink durven aan pakken veel succes en hopen dat deze tot den meerderen bloei van onze plaats zal mogen bijdragen. Opslagplaats en kantoren zullen worden gevestigd tegenover den aan- legstijger van het s.s. Thor. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal er in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer leesdienst worden gehouden, terwijl des namiddags op 't Dorp hoopt op te treden de Eerw. heer Schlemper van Waalwijk. De werkman D. S. viel van een geladen pulpwagen en kwam op zijn hoofd terecht in het ruim van een schip. Hevig bloedend moest hij zich onder geneeskundige behandeling stel len. RAAMSDONKSVEER. De collecte voor het Rijnland heeft in de R. K. Kerk alhier opgebracht ruim f 300. ALMKERK, Dinsdagmiddag jl had den Heer D. v.A te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) het ongeluk, terwijl hij zich naar zijn werk begafop de Buiten kade (nabij het weeghuisje) door 't passeeren van een voertuig, in het water te geraken, gelukkig wist den Heer van A zich spoedig of 't droge te werken. Met den schrik en een nat pak moest hij zich weer naar zijne woning begeven. Dezer dagen maakte het personeel v d. Heer J, C B. alhier een pleizier- reisje met een onderstel van ford auto. In begin ging alles vrij goed en men reed genoeglijk langs den Nieuwendijk. Vanaf den Nieuwendijk naar huis ver anderde men echter van chauffeur. Maar deze kon wellicht het stuur niet heel goed recht houden, want het personeel zat al heel spoedig in de sloot; met vereende krachten wist men het voer tuig op den weg te krijgen, persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de Heer A. Brand A s Zondagmiddag 2 uur hoopt voor de Gerf Kerk alhier op te treden Ds. Capel van Andel. MEEUWEN. De vereeniging van gemeenten heeft voor de belastingbe talers alhier reeds een heilzame uit werking gehad Het percentage van de plaatselijke inkomstenbelasting is nl. reeds van 3 op 4 pCt. gebracht en dus met 1 pCt. gestegen. De fanfare Kunst en Vriendschap alhier, zal op 't laatst van deze maand haar eerste winteruitvoering geven in het café Smits. Prov. Ct. H?u-ul>t!, 16 N >v. 1923 De opbrengst van de collecte, in de R.K Kerk gehouden ten bate van nood lijdend Duitschland bedraagt f 216.— De R K. Tooneelvereeniging heeft besloten Maandag a.s. een uitvoering te geven in de R.K. Meisjesschool een attentie jegens de Eerw. Zusters en de inwonenden van het R.K. Gast huis. Opgevoerd wordt het blijspel „Een gril van den Hertog". Dinsdagavond werd de hygië nische tentoonstelling afd Zuigelingen verzorging in Concordia geopend. De Heer Burgemeester heette de aanwe zigen welkom en deed voorts vooral het doel van deze tentoonstelling nog eens goed uitkomen, hierbij hulde brengend vooral aan Mevr. Auër. de secretaresse der vereeniging en Mej. Rauf. de leidster der tentoonstelling en de hoop uitsprekend, dat wat hier getoond wordt, resultaat moge hebben. Den eersten avond was het bezoek niet bijster druk doch Woensdag liep het al drukker, terwijl men ook Don derdag nog terecht kon. Een woord van lof komt toe aan de Heeren Kerk- hofs, Boer en Slassen, die door piano, mandoline en viool voor een aange name afwisseling zorgden. Het R K. Zangkoor hoopt haar jaarlijksch Ceciliafeest te vieren a.s. Donderdag 22 Nov. Kaatsheuvel. 16 Nov. 1923. B-ok 100 v. d. Assem 68 Groenen 76 v. Du»en 100 v. M etlo 76 v. B u'den 100 v. Loon 100 v. d. Duigen 82 v. Rooi] 100 Schalken 76 Totaal 452 426 Kaatsheuvels Belang. Uiteen door een daarvoor aangewezen comilé is bij onderzoek gebleken, dat men dit jaar in de hoogste mate bezuinigt, indien men zijn inkoopen doet in den boekhandel van J C. van Eijkelenburg te Waalwijk, alwaar de prijzen van Vulpenhouders, Leesboeken, enz., be slist het goedkoopste is. Alle welden kende menschen hebben dan ook besloten daar hun inkoopen te gaan doen. (Adv.) HANDEL in: aan concurreerende p r ij z e n, 31614 Aanbevelend v.m. BAARDWIJK 43 Ab. EEN ZEER GERIEFELIJK gelegen op mooien stand te RAAMSDONKSVEER. 31610 Te bevragen bij den Qem. Opz. Postweg H. 9. OVER DE DOOR den Heer W. JANSSEN, Hoofdassistent van den Rijks pluimveeteelt-consulent te Horst, op Dinsdag 20 November 1923, des avonds ten half acht in het Café HOLTZERPassier, Besoijensche Steeg. 31612 De toegang is voor een ieder vrij. te KAATSHEUVEL, zal Maandag 19 Nov. 1923, voorm. lO uur ten sterfhuize van Adriana Maria van der Horsf te Loonopzand, a contant Kabinet, beste platte Buis kachel, Klok, Spiegel, Schilde rijen, Stoelen, Kastje. Beelden, Fornuiskachel Waschfornuis, Veerenbed, kapokkenbed en toe- behooren, Winkelbank 2 Tafels, Glas- en Aardewerk, Kisten, Man den, Bussen-, Flesschen, goede koperen Waschketel, rood koperen Waierketel, koperen Koffiekan, Lessenaar, 2 paar koperen Schalen met gewichten, Oliematen, enz enz. 31613 Met deze maken wij aan onze geachte Cliën'èle bekend dat wij weer ZIJN UITGEPAKT met een ruime sorteering 31615 Iedereen moet meedoen aan onzen St. Nicolaas wedstrijd. Zie nadere bij zonderheden in dit nummer. SPRANG. A.s, Zondag des voor-m. 9.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier joor zijn gemeente op te treden Ds. G. H. de Jonge. VRIJH -CAPELLE. Geref Kerk. A.s. Zondag des namiddags 5 30 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in den Dienst de« Woord9 voor te gaan Des -'oo m. 9 30 uu 1 esdienst. DUSSEN. Ds collecte in de R.K. Kerk ten bate van de noodhldenden tn Dul'scbiaod b'acht in de parochie Dussen f 180.op. Door den slechten weg reed zekeren D. v. A. van N euweodijk daar hij uit moest wiiken voor een kar bieten met rij fiets te wa'er. Met een nat pak en den schrik kwam hij vrij Sommige wegen rijn hier zoo slecht dat ze totaal oobertidbaar zijn. Wielrijders moeten loopeo, een motor word er doorgeduwd en deze week moest er een kinderwagen zelfs door gedragen worden. Men is bezig den grooten straat weg van Kelzersveer naar Sleeuwijk te verbeteren en opnieuw te bestraten. - Men is bijna klaar met het over- b'eogen van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor, wat waarschijnlijk dan volgende week officieel overgebracht zal worden naar den beer J. Wi|tvllet. Wat waarschijnlijk nog nooit is voorgekomen, althaos hier niet, kon men dezer dagen zien n.l. de land bouwer B. v. D. kon met zijn kar geeo bieten meer rijden door de diepe sporen, daar zijn kar tot den as er in zakte en hij moest dit gewis toch van het veld zien te krijgen. Toen heelt hij een slede genomen, een paar borden er op getimmerd en zoo de bleien naar buis gehaald. Naar wij vernemen zal reeds volgende week een filmavond worden gegeven uitgaande van het bestuur de Burgerwacht Door Ged. S'aten van N.-Br. is aan W. C K'ij lotellng der llch<ing 1924, alsnog vrijstelling van den dienst plicht wegens broederdienst toegekend. Over de maand Oct. j.l. bedroeg het aantal geboorten 34 en bet aac l overledenen 6. Er vestigden zich 19 personen, ter wijl er 52 vertrokken. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling der gascommissie den gts- prijs te verlagen. Aan het verslag van den keurlogs dienst van wa"n te 's Bosch over hei 3s kwartaal 1923, voor wat betreft dez<- grmeente, ontleeoen wit het navcl^endr. Totaal aantal inspecties van winkel» e.d 32 en van bakkerijen 6 Totaal aantal genomen monsters vat volle melk 38 FTervan ondeugdelijk van samenstelling 3 en idem van toe stand 9. Totaal aantal genomen monsters van aariere waren 8. Totaal aantal ter plaatse van verkoop afgekeurde partijen 8. To'aal aantal waarschuwingen aa« fabrikanten of verkoopers ultgereik< 1. Totaal aantal mededeellngen en uti- noodigiogen tot een onderhoud, den veikoop van waren bet>rfifrnd<-, 5. Bt) den publleken verkoop is de windmolen met woonhuis van de erven van wijlen den heer Van den Bosch, tor heden ge ëxploiteerd door de fam"<e Kuyiaars, voor de somma van f6780 overgegaan in handen der familie Robben, molenaars alhier. Wist de K. B. C. alhier de vorige maand in den lsten serie-avond om den gr'ooten zilveren wisselbeker met 12 caramboles van »Ho'el Verwlel* te Waalwiik te wi oen, WoeDsdagavood was sHotel Ve-wrl< io de biljartzaal van den beer Joh. Smi'-H-sseimans de srerkste. Met 26 westpunten nam Waalwhk den b-ker mee. De totaal-ulislig is: WaalwijkKaatsheuvel zoodat Waalwijk wint met 26 puntr-r Vorig totaal resp. 440 en 452 Grheel totaal resp. 892 en 878, zoodat Waalwijk nog 14 winstpunten in totaal noteert. De collecte voor het katholieke Rij: land heeft in de parochiekerk van S Jan Bap'ist alleen opgebracht de som van f780. Oaze vo-ige mede- deeliog was dus niet geheel juist. Alhier had in den Gildenbond de verkiezing plaats van vier bestuurs leden onzer R. K. vakvereenigiog va» leer bewerkers. Van de 10 candidaten werden gekozen de heeren Adr. Kops, aftr.Adr. v, BeersCorn. Gubbens en J. v. d. Heijden. Binnenkort zal nu uit het voltallig bestuur een voorzitter WO'den gekozen. Na een tijd van rust beginnen de diefstallen weer. Ia het Sprangsche pad werd Zondagavond tijdens de af wezigheid der huisgeoooten ingebroken bij Jan M. en L. de G. Bij eerstge noemde werd eea kast opengebroken en ruim f 200 meegenomen. Bij L. de G. wordt niets vermist. Wel was de kast geforceerd. Een beeld onder stolp lag in stukken voor de kast op den vloer. Men denkt dat door het geraas van den val, de dief of dieven de «lucht genotnr hebben De politie hee't een uitgebreid onderzoek inge ateld. Door jarenlange onder vinding in deze artikelen zijn wij in staat een ruim gesorteerde Collectie aan te bieden en aan de scherpst concnrreerendste prijzen te verkoopen. h. Man. Minzaam aanbelend, ij Rookers voorkomt den on- jj aangenamen smaak in den Ij mond door geregeld gebruik U van de 75 jaren beproefde tabletten 8 Bij alle Apothekers en Dro gisten verkrijgbaar 45 en j 80 Cts. Wacht U voor na- Ij maak en let op 't merk Gaba. GABA

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7