ST, NICOLAAS. RH een Snijder, MmMMt gevraagd St. Nicolaas-Etalage SPECULAAS van 50-60 li p. pond Prima Candijkoek. SpeoMet - Boterletters Prima Taai-Taai per po ai 45. |l Voor do ST. IICILUSf 5igaren en 5'garetten en TWEEKLEUREN-ETIQUETTEN ST. NICOLAAS 17, 24 Nov. en 1 December. de meest doelmatige is, ST. NICOLAAS of Ld. Nieuws uit Kaatsheuvel ingezonden Stukken, SPORT. Rechtzaken. Buitenland. GEVRAAGD Advertentiën, GEVRAAGD een Bediende FLINKE Binnenland. X van Snffelen- Sfaai ONTVANGEN: een groote sorteerfng KLEINE LUXE KISTJES. H. KOLSTEREN-LA GARDE, m voor hot lïïagazijn. Wsaiwijksehe Koloniuulhande! Onze adverteerders weten reeds lang dat een advertentie in ons blad een goede verspreiding heeft en algemeen gelezen wordt. Maar toch wilien wij onze adverteerders bij gelegenheid van a.s. ST. NICOLAAS nog meer van dienst zijn en er aan meewerken dat hun advertenties van voor tot achter, van a tot z, worden na gelezen en uitgespeld, en dat door de lezers beoordeeld wordt wie het meeste zorg besteedt aan z'n advertenties. Daaraan moeten al onze abonné's, groot en klein meewerken. Zij moeten lo. ons doen weten hoeveel maal 't woord of een andere aanduiding ais „SINTERKLAAS** e. m. d. voorkomt in de advertentie-kolommen (ook in de advertenties tusschen den tekst) in de Nummers van ons Blad van Daardoor zijn ze natuurlijk verplicht de advertenties precies regel voor regel na te gaan, zoodat de geheele advertentie hen onder oogen komt. 2o. Moeten zij ons berichten welke advertentie volgens hen in een dezer drie nummers nl. die door inhoud, samenstelling enz. de meeste attentie trekt. Voor onze adverteerders is het dus zaak om hunne advertenties zoo goed en aardig mogelijk saam te stellen. Aan 't zetwerk zullen we alle zorg besteden, maar nemen hieromtrent geen verdere verant woording op ons. Iedere adverteerder moet zelf zooveel mogelijk aanwijzing daaromtrent geven. Onze abonné's hebben dus een tweeledig werk. lo. Moeten zij ons zoo nauwkeurig mogelijk opgeven, hoeveel maal tesamen voorkomt in de advertentiekolommen en de advertenties tusschen den tekst.in de Nummers van 17, 24 NOVEMBER en 1 DECEMBER. 2o. Moeten zij ons opgeven, welke advertentie in die drie nummers volgens hen 't meest pakkend is saamgesteld. Aan deze wedstrijden hebben wij een flink aantal prijzen ver bonden en wel als volgt: Voor het raden van 'i aantal: le prijs f 10.— 2e prijs f 7.50. 3e prijs f 5.— 4e prijs f 2.50. 5e—10e prijs: 1 doos luxe post, desgewenscht met naam bedrukt. 10 15e prijs100 prachtige visitekaartjes m. passende enveloppe, 15—25e prijs: Een gebonden roman, getiteld: „Niet Schuldig" Voor onze Winkeliers-Adverteerders: (Die natuurlijk alleen voor prijs in aanmerking komen.) le prijs: 1 gratis abonnement van 300 regels. 2e prijs1 gratis abonnement van 200 regels. 3e prijs1 gratis abonnement van 100 regels. In 't le kwartaal 1924 te gebruiken. Ieder deelnemer is verplicht aan beide wedstrijden mede te werken. Wij twijfelen er niet aan of onze abonné's zullen medewerken om dezen wedstrijd te doen slagen. Wij gelooven dat we aan de inlichtingen die hierboven verstrekt zijn, niet veel behoeven toe te voegen. Alleen willen we nog vermelden dat de uitslag op Maandag 3 December ten onzen kantore in een in de vestibule geplaatste bus moet worden gestopt of wel ons per post toegezonden, onder teekend natuur ijk. Men heeft dus niets te doen als na te gaan hoeveel maal het woord St. Nicolaas, Sinterklaas, of i. d. voorkomt in het nummer van heden, (in de advertentie-kolommen en in de adver tenties tusschen den tekst) en dan welke advertentie men het meest doelmatig of best acht, men noteert dit of knipt de advertentie uit, men doet hetzelfde met de nummers van. 24 November en 1 December en men vult dan het biljet in dat in het nummer van 1 December wordt afgedrukt en bezorgt het ten onzen kantore. Dat is alles en we hopen dat zeer velen zich deze moeite zullen geven. 51380 DE ADMINISTRATIE. bij den heer van M., die penningmees ter van genoemde vereeniging was), een rondgang door de gemeente te houden. Toen de knecht van den heer v. d. H. zich huiswaarts begaf en van 't schip wilde gaan, viel hij van de plank te water. Door 't flink optreden van den werkman D., werd hij spoedig op 't droge gebracht en kwam met den schrik en een nat pak vrij. MEEUWEN. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" zal Zaterdag 24 November a.s in het café Smits alhier eener uitvoering geven met medewerking van de humorist de heer Kuijs te Herpt. DRUNEN. Maandag herdacht, zooals we in ons vorig nummer uitvoerig be schreven, de WelEdg. heer Canters, notaris te Drunen, den dag waarop hij voor 25 jaar door H. M. de Koningin werd benoemd tot notaris alhier. AI dien tijd heeft zijn eerlijk en joviaal optreden een onwankelbaar vertrouwen bij het publiek gevestigd, hetwelk bleek toen gisteren de Harmonie de Volhar ding een ovatie bracht en hedenavond de Harmonie der Jongens-Congregatie en ook door de vele gelukwenschen en telegrammen van autoriteiten. Reeds vroeg in den morgen wapperde van verschillende huizen in de buurt de nationale driekleur en den geheelen dag was de belangstelling natuurlijk zeer groot. Kaatsheuvel, 20 Nov. 1923 Op de Pluimveetentoonstelling te Schiedam werd een oud Zwart Minorca- haan van den heer P. Elshout alhier bekroond met len en eereprijs. Een oud Zw. Mimorca-hen met len prijs. Op de Piuimveetentoonstelling te Enschedé behaalde genoemde heer met een jonge Zw. Minorca-hen den len prijs. Voor een slecht bezochte zaal gaf het Kon. Muziekgezelschap „Eupho- nia" Zondagavond een harmonieconcert De mooie marsch „The Gladiators Farewell" van L. Blantenberg opende den avond. „Zampa" werd op ver dienstelijke wijze voorgedragen. In het bijzonder viel te genieten van het solo werk van den heer J. Klijn in de Cava- tine de l'Opera „Anna Bolena" van Donnizetti. Ook het duo pour deux pistons (door de heeren A Zwaans en A. v. Riel) van J. Werkman „Les Campagnardes, polka" was goed werk In Les Anches Rebelles van Pillevestre deden de heeren A. Zwaans en M. Klijn zich als twee prima clarinet- solisten kennen. Met Colonel Bogey van Alford, een populaire, frissche toonzetting, werd op waardige wijze gesloten. Bij landbouwer A. v. Noijen stierf Maandag een allerbest melkbeest na 't eten van nat groenvoer. A.s. Zondag geeft „Apollo" haar le Winteruitvoering De harmonie heeft op haar programma staan het beroemde Mendelsohn werk „Meeresstille und Glückliche Fahrit", doch ook de tooneel- vereeniging „T.A.VE.N.U." komt met iets extra's Niet minder dan het groote drama in 3 bedrijven van Pater Duinstee „De Triumf des Kruises" zal worden opgevoerd Geheel nieuwe tooneelen, prachtige costumes, schitterende decors, 't zal een avond zijn waar te genieten valt. nog een rondgang door de gemeente maken, die zooals U terecht zegt, lijkt op de mobilisatiejaren. En dat men nu juist deze proef moet gaan nemen in den St, Nicolaastijd. nu men veel vreemdelingen verwacht, nu de winke liers een schitterende verlichting gaan maken, moeten de straten een zoo doods mogelijk aanzien krijgen Moet men het nu direct op de straatverlich ting gaan zoeken, nu direct nu (dat moet het publiek zelf maar invul len). In elk geval lijkt dit toch zeker niet op goede bezuinigingspolitiek, maar klein gedoe, waarvan 't publiek en de gemeente last en nadeel ondervinden. Neen, dat men dan maar eens ga bezuinigen onderhand over de groote lijn en 't bezuinigingsrapport maar eens beginne aan te snijden, dat al zooveel maanden op behandeling wacht. Er zijn nog zaken genoeg waarop bezui nigd kan worden, maar men zoeke het niet, waar het niet verloren is. WAALWIJKER. j Wij ontvingen nog meer stukken over deze aangelegenheid, maar kunnen wel met deze volstaan, daar alle 't zelfde behandelen. Wij zijn het er zooals men weet, volkomen mee eens, dat de beperking der openbare verlichting uit den booze is, zoo telden we gisteravond in de Mr. van Coothstraat 3 brandende iantaarns, van de Mr. van Coothstraat tot de Haven 3—4 stuks en zoo is 't overal, 't lijkt o.i. nergens op Gelukkig kwam gisteravond nu en dan de maan te voorschijn RED. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redacteur. Met volkomen instemming las ik uw bericht omtrent de straatverlichting, maar tot m'n groote verbazing zag ik uit het raadsverslag dat èn de waar nemende burgemeester en de wethou der en 't raadslid Smolders blijkbaar met deze proef instemden. Zij zijn dan zeker 's avonds niet van de trein gekomen door de Mr. van Coothstraat, waar de trottoirs zoovele rivieren lijken, zij moeten dan zeker W.S.C. stelde j 1. Zondageenigs zins teleur door het gelijke spel tegen Kaatsheuvelhare voorhoede was dien dag zeer slecht op dreef. Het Ilde elftal van WSC kreeg RWBII op bezoek en natuurlijk een woeste vertooning. De gevolgen bleven dan ook niet uit, een der WSC spelers liep een sleutelbeenbreuk op. Verder com mentaar overbodig Het derde elftal zette haar reeks van overwinningen voort, door Sprang 11 op eigen terrein met 3—1 te kloppen. - A.s. Zondag moet WSC naar Zalt Bommel. De supporters worden in hun belang aangeraden reeds tijdig voor bespreking van een vervoergele- genheid te zorgen en zullen door Wavi enkele bussen tot en met Vrijdagavond gereserveerd worden, mits tijdig be sproken. R W.B. 2 herstelde zich en speelde op het WSC terrein tegen de WSC- reserves een goeden wedstrijd. RWB won verdiend met 31. Er is in dezen wedstrijd nogal forsch gespeeld, echter hoofdzakelijk tusschen den achterspeler van RWB en den rechtsbuiten van WSC, deze liep op 't laatst van den wedstrijd zoodanig op den RWB-speler in, dat beiden een schouderblessuur opliepen en RWB een vrije schop toegewezen werd RWB 3 kwam weer met een over winning naar huis en werd Baardwijk 3 in eigen huis met 5—2 geklopt. Quick heeft haar 10-jarig bestaan niet met een overwinning kunnen bezegelen. Met 4—0 overwinning gin gen de Bosschenaren naar huis toe. Dat Quick van zoo'n elftal niet heeft kunnen winnen is begrijpelijk, want Wilheimina bracht haar sterkst elftal in 't veld, wat zij kon. Voor de rust gaf Quick goed partij en slechts een paar seconden voor de rust nam Wilheimina de leiding. Na de rust nam Quick het veel te kalm op, waarvan Wilheimina gebruik wist te maken om den stand tot 4—0 op te voeren. Zondagavond zette Quick haar feest program voort met een bezoek aan de Witte Bioscoop. De directie had voor een zeldzaam mooi program zorg ge dragen. Vooral het hoofdnummer was een film zooals we nog nooit aan schouwd hebben en het publiek dat de zaal tot in de uiterste hoeken vulde was dan ook ten zeerste voldaan. Zondag a s speelt Quick een comp. wedstrijd tegen R W.B. op het terrein van Quick. KAATSHEUVEL Zondag speelde K.S.W. I op eigen terrein tegen WSC I uit Waalwijk K SW had een geheel andere opstelling ais waarmede zij tot heden in de com petitie uitkwam. Aarts P Kemmeren P de Beer v. d. Velden P. Dekkers G de Beer Mosselveld Luijbers v. Boxtel [Verhoeven Muskens. Dachten vooral de vele WSC sup porters dat een overwinning op KSW voor 't grijpen lag, dan is Zondag be wezen dat de werkelijkheid hier ver af stond. In 't begin van den wedstrijd was WSC in de meerderheid, doch na een kwartier spelen ging 't spel vrijwel ge lijk op. Nog voor rust wist WSC te doelpunten uit een corner, die door den grensrechter als zoodanig opge geven werd ofschoon de bal duidelijk achter was. Kollaert kopte zeer ver dienstelijk in 't net. Na rust wist van Boxtel, die slechts op halve kracht kon spelen, de gelijkmaker in te loopen. De KSW groep werkte hard, waartegen het machtige WSC tevergeefs zijn krachten inspande. Voor de keeper Aarts was in uitmuntenden vorm Ook de have-linie, bijzonder de heeren G. de Beer en v d. velden, voldeed goed. De bekende linksbinnen-speler van de ontbonden Capelsche voetbal vereeniging „Excelsior", de heer v d. Waals, is lid geworden van de voet balvereeniging „Wilheimina". Een goe de aanwinst voor K.S W. Het indexcijfer kleinhandelprijzen van 28 artikelen in zes steden van ons land steeg van 142 in Sept. op 145 in October. De „Telegraaf" meldde dat „mr. Kooien hier en daar personen schijnt te polsen over de mogelijkheid der vorming van een extra-parlementair Kabinet dat dan als voornaamste taak zal hebben de oplossing van het be- zuinigingsvraagstuk." Voor zoover de inlichtingen van de „Msb." gaan, is deze laatste mede- deeling het dichtst bij de waarheid. Waarschijnlijk houdt helaas, voegt hei blad er bij de opdracht aan mr Kooien niet in de vorming te be proeven van een rechts Kabinet. Het blijft intusschen moeilijk, dienaangaan de positieve gegevens te verkrijgen. Die kwam van 't feest Arie van Ouit Dussen was naar 'n fuif geweest en had wat te veel spraakwater gehad tengevolge waarvan hij op weg naar huis akelik vervelend begon te doen. Vcoral de voorbij peddelende wielrijders hadden last van den vent. De flauwigheden draaiden uit op messentrekkerij. De pretmaker sneed P. v. d. Poorte uit Sprang, door z'n jas en mishandelde hem. 't Laatste bedrijf speelt altijd voor de rechtbank Beklaagde werd veroordeeld tot f 30 boete subs. 14 dagen tuchthuis, plus betaling eener schadevergoeding aan v. d. Poorte van een bedrag van f 40. De jeugd 'n Paar broekjes in Genderen waren verliefd op 't zelfde deerntje, 'n Lastig gevalTh. P. broekje no. 1 stond in Heusden met begeerde schoorie te piaten. Broekje no 2 zag het en schrok van jaloezie uit z'n sloffen. Hij had al eerder met het meisje verkeering gehad. Als ie haar dan had moest 't oog ook maar wat hebben. En hij sloeg den mede-minnaar 'n blauw oog. De eisch voor de klap was f 20 boeten, de uitspraak f 10. M«n meldt uit den Bosch. Op 8 Jult heelt de 22-jarige K. C. v. B te Nuesea bij een vechtpartij A, van Heettutn met eea ksuppd doodgeslagen. De rechtbank veroordeelde hem tot 3 jaar. De advocaat-generaal bil het gerechtshof sitsier. etschte heden be vestiging van het vonnis. bij W. de GRAAFF te voormalig Besoijen. 31626 De Heer en Mevrouw G. J. de VRIES-Olijhoek betuigen hierbij hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van hun Zoon 31628 NICO. liefst bekend met PATRONEN- MAKEN, met opgave van verlangd loon, bij 31624 A. J. v. d, BIJL, Riedijk 25, DORDRECHT. Om terstond in dienst te treden GEVRAAGD voor de afdeeling Expeditie Alleen zij die als zoodanig werkzaam zijn geweest gelieven te reflecteeren bij 31629 Fa. J. C. SPAPENS, Stoomschoenfabriek Waalwijk' voor de Stikkerij, tegen HOOG LOON. N.V. Stoomschoenenfabriek v.|h. JOS- GROENEN, 31625 W a a 1 w ij k. Men deelt officieel mede, dat de Duitsche regeering 18 November een mededeeling gedaan heeft aan den Quai d'Orsay over den kroonprins en den keizer. Daarin wordt gezegd, dat de kroonprins zonder voorbehoud af stand gedaan heeft van al zijn rechten op de kroon van Pruisen en op den keizerskroon. Deze afstand is onafhan kelijk van die welke den keizer gedaan heeft. Tevens wordt medegedeeld, dat de Duitsche regeering niet zou toestaan, dat de gewezen keizer in Duitschland zou terugkeeren. Deze heeft echter geen enkel verzoek In dien zin gedaan De tekst van de Duitsche nota zal na afloop van de bijeenkomst van den gezantenraad openbaargemaakt worden. De eerste bijeenkomst van den gezantenraad heeft gisteren geduurd van half twaalf voormiddag tot half drie namiddag. Het resultaat dezer onderhandelingen was dat een voor- ioopige overeenstemming inzake de intergeallieerde controle, werd gefor muleerd, welke aan de belanghebbende regeeringen zal worden voorgelegd. In verband met een en ander moest de Engelsche gedelegeerde alvorens definitief ta besluiten eerst nadere in structies van zijn reg ering afwachten. 's Avonds om zes uur kwam men wederom bijeen doch daar het antwoord der Engelsche regeering toen nog niet was ontvangen besioot men Dinsdag 1.1. opnieuw te vergaderen In verband met de kwestie van den terugkeer van den ex-kroonprins schij nen de geallieerde vat: plan te zijn de uitlevering of verbaining van den kroonprins niet te vragen, doch daar tegenover zou de Duitsche regeering verantwoordelijk worden gesteld voor al zijn handelingen. Wat de geallieerde militaire controle betreft zou de nota het volgende be vatten generaal Noliet, chef van de militaire controle commissie in Duitsch land zal voortaan de plants kunnen aanwijzen waar de contróle-operaties zullen moeten worden verricht. De Duitsche regeering moet aan de leden van de commissie alle veiligheid verzekeren en de uitoefening hunner functies vergemakkelijken. Volgens de mededeelingcn van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het indexcijfer der groothandelprijzen voor 48 artikelen in October van dit jaar wederom gestegen Het bedroeg 164 tegen 160 in Sept. Dat voor de voedingsmiddelen steeg van 152 op 159. voor onze ruime sorieering en yoedkoope prijzen. Komt zien onze en speciale etalage binnen. RUIME SORTEERING IN Fijne luxe doozen Bonbons, M&rsepain, Fondant, Prima Chocoladeletters,Chocolade en Suikeren figuren aan concujrreerende prijzen. RUIME SORTEERING Chocolade tabletten en luxe rollen, borstplaat, ^ondantjes, Chocolade en Suikerbeesijes, aan zeer goedkoope prijzen. Wij vestigen Uwe aandacht vooral op onze uit nemende en op onzen grooten voorraad ZEER GOEDKOOP. a 85 cent per pond Zie verder de prijzen in de Etalages. Wederverkoopers hoog rabat. 31636 Aanbeyelend, Stationstraat 96. lelef.No.7l. Grootestraat 187. uitsluitend uit eerste klas fabrieken. Vooral bill ij k en rijk gesorteerd zijn wij in Bij ons vindt U wat U geheel bevredigt. Onze collectie is ongeëvenaard. Ons devies is„Wij willen alleen tevreden koopers." KOMT U DAARVAN OVERTUIGEN. 31635 Aanbevelend, (tegenover de Mr. van Coothstraat) H, Man. WAALWIJK. DE PRIJZEN ONZER SMAAKVOLLE ZIJN AANMERKELIJK VERLAAGD. WAALWIJKSOHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN, TV V '^w.a- - "v - 'V-■- JULIANA—NO AD 4. Zondag jl. toog onze voetbalvereeniging Juliana naar Tilburg om Noad 4 voor de lste klasse B. V. B. op eigen veld te gaan bekampen. Als scheidsrechter van Veen be ginnen blaast verschijnt Juliana met twee invallers voor doelman en linksbuiten, ter wijl Noad op zijn sterkst verschijnt. Juliana neemt na aftrap direct het leder over en na drie minuten spelens gaat de vlugge Juliana rechtsbinnen op zijn eentje er vandoor en met een onhoudbaren kogel jaagt hij het leder langs den Tilburgschen doelman 10. Noad komtt hans fanatiek opzetten en de Juliana achterhoede heeft handen vol werk, maar iedere aanval wordt op keurige wijze afgeslagen. Gesteund door de hard werkende half linie stormt de Juliana-voor- hoede in prachtige combinatie op het Noad- doel af en uit een mooi aangegeven bal van links weet de linksbinnen er 20 van te maken. Julian speelt thans een open spel waar tegen Noad niet is opgewassen. Voor de rust aanbreekt passeert de Juliana rechts binnen handig eenige Noad-spelers en maakt met een prachtig schot er 3O van. Na de rust komt Noad verwoed op zetten maar de goed spelende Juliana half linie was voortdurend een struikelblok voor de Noadmenschen. Gesteunt door de halflinie vallen de Juliana spelers op het Noad-doel aan, en wederom gaat de rechtsbinnen met eenige Noadspelers op de hielen, er van door en met een prachtig schot maakt hij er 40 van. Noad niet ontmoedigd, blijft flink aan vallen en zet de Juliana achterhoede danig aan het werk, maar deze weet voorloopig iederen Noad-aanval af te slaan. In prachtige combinatie gaat men dan weer op het Noad-doel af en na een mooi aangegeven bal van den midvoor rent de rechtsbinnen wederom door de Noad verde diging heen en maakt er onhoudbaar 50 van en tevens het vierde doelpunt voor zijn rekening. Thans komt Noad in goeden vorm en binnen tien minuten weet de Noad links binnen er 52 van te maken. Juliana be grijpt dat er aangepakt moet worden en als er nog enkele minuten te spelen is weet de Juliana midwoor met een prachtig schot er 62 van te maken waarmede het einde aanbreekt. De leiding was bij scheidsrech ter F. van Veen in goede handen. Juliana 3 speelde voor de competitie tegen R.W.B. 3 en verloor met 5—2, rust 2—2. De derde elftallers moeten eens wat flin ker aanpakken. Meisjes H. Man. 'ifl

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6