Overleer- snijders een bekwaam Plankenverkooping een gouden ring O- |nijplanken, tanzblokken, choenrekken L. van Bladel Zonen. - Waalwijk. Binnenland. Gemengd Nieuws. nieuws uit fieusden, Gevraagd vragen Direct gevraagd Bedrag f3162. II gevraagd Keukenmeid. fl. Bonis, Besoijen. in alle maten. 31751 Tijdige bestelling gewenscht. - SPORT. Advertentiëiic bekwame t Notaris Van Ham publiek verkoopen: VERLOREN houden. Aan de orde is 1. Mededeellngen. 2. Veorstsl van de P N E.M, tot in voering van nieuw tarief voor electrisch ilcht. 3. Wijziging verordening plaatselijke inkomstenbelasting. 4. Vaststelling percentage voor piaa»- seluke iokomsteabelasiiag 1924-1925. 5. Wtjzigtog verordening op het schoolgeld. 6. Subsidie kweekschool voo? Vroed vrouwen te Hecilen. 7. Subsidie Hoogere Handelsschool te Waalwijk 8. Verzoek van L. Rekkers om ver mindering van pacht, 9. T'tdeliike geldleenlng. HED1KHU1ZEN. Bij besluit van den Heer Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant is benoemd tot Zetter voor 's Rijks directe belas tingen in de gemeente Hedikhuizen de heer D. van Hemert, zulks in de plaats van P. H Vugts die overleden is. ALMKERK. J1. Zondagmiddag deed Ds. P. de Jong, overgekomen van Schoonebeek, zijn intrede bij de Geref. kerk alhier, na des voormiddags Be vestigd te zijn door Ds. H. de Bruin te Nieuwendijk (gem. Almkerk). Zijn Eerw. had tot tekstwoord ge kozen Gal.6, vers 14. De nieuwe leeraar werd hartelijk toegesproken door Ouderling C. van Veelen, tevens Hooid der Chr. school alhier, en door Ds. H. de Bruin als Consulent. Zoowel des morgens als des middags was de belangstelling enorm. A.s. Donderdagavond 6.30 uur hoopt voor de Herv. Jong. Vereeniging alhier in de Ned. Herv. kerk op te treden Ds. van Kooten van Rotterdam, met het onderwerp „Een droom in 't hart". Tot bestuursleden van de Chr. Schoolvereeniging te Nieuwendijk (gem. Almkerk) zijn herkozen de heeren Van Helden en Van der Stelt. Dezer dagen had de knecht van den heer W. L. alhier het ongeluk, tijdens het moffelen der rijwielen, zich zoodanig te branden, dat hij voorloopig zijn werkzaamheden niet kan verrichten Door ongesteldheid van een der leden van de fanfare „Cresendo" te Nieuwendijk, kon de uitvoering van j.l. Vrijdag niet doorgaan en zal tot nader te bepalen datum worden uit gesteld. DUSSEN. Een kind van den heer v. D. alhier viel dezer dagen van een trap en bezeerde zich nog al ernstig aan het hoofd. De motorboot »Metta« groot 44 ton Is door den hee> T. A. van der Pluijm ingezet op 1 8 500, Het riet wat vooral veel Is den Blesbosch groeit moet d t jaar zeer tegenvallen, zoowel In kwaliteit als in kwantiteit. Naar wij vernemen zal binnenkort het eXamen plaats vinden voor deze gemeente van voorgeoefcnden, De pnjs der aardappelen varieert hier van 13.50 tot f4.25 per H.L. Voor de vette varkens besteedt men thans van 36 tot 40 cent per pond levend gewicht. Eenlge jongens waagden zich deze week nog op het ijs hoewel hei al een paar dagen dooide, wat zu echter met een nat pak en den schrik moestee bekoopen. Met Kerstmis zal door de R.K. TooneeDereeniglng alhier eene uit voering worden gegeven. periodieke verhoogingen van het per- soneel der Ned. Spoorwegen met ingang Ivan 1 Januari a.s niet doorgaan. Inzake het door den Loonraad verworpen voorstel van de directie der Nederlandsche Spoorwegen tot verlaging der loonen met 10 procent verneemt het Centrum, dat de verdee ling der stemmen zoodanig was, dat de acht leden der organisatie der directie tegen loonsverlaging waren, terwijl vijf leden der directie en de voorzitter voor loonsverlaging waren. Prins Hendrik gaat Donderdag via Bazel naar Genua, waar hij zijn broeder, hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, die op de terugreis is van zijn bezoek aan Nederlandsch Indië en te Genua ontscheept, zal af halen. De hertog gaat naar Duitschland terug. De Tweede Kamer heelt heden met 55 tegen 27 stemmen (rechts tegen links)» de interpellatie aanvrage van den heer van Ravesteijn, nopens het vertrek van den gewezen Duitschen kroonprins, afgewezen. Oud minister Van Ijsselsteijn wijst er in de Nederlander op, dat men over den uitslag der verkiezingen in Enge land een nederlaag voor het pro tectionisme in het liberale kamp niet te hard moet juichen Indien de invoerrechten hier te lande met 75 pCt zouden worden verhoogc zou men in Nederland nog slechts 1/3 deel per inwoner betalen van hetgeen in Engeland thans uit dien hoofde geeischt wordt Inderdaad, men behoeft zich in Ne derland niet op den uitslag der En- gelsche verkiezingen te beroepen orn ons geheel verouderd en zoowel uit een fiscaal, als' economisch oogpunt onhoudbaar tarief in zijn huidigen vorm te handhaven. kwamen ook ijlings eenige paters, broeders en knechten van het klooster, die alles in het werk stelden om de drenkelingen met haken en stokken te grijpen. Bij velen gelukten dit, helaas niet met allen. Ontroerende tooneelen speelden zich hierbij af. Er was een sedert kort ge trouwd man bij, die/met moeite gered was. Toen hij zijn vrouw miste, begaf hij zich dadelijk weer te water. Tot tweemaal toe dook hij onder. Eenmaal bracht hij een meisje boven de verhouding niet weergaf daar H.E.C. meestentijds sterker was. Voor a.s. Zondag Is de wedstrijd H E.C. I—Etndhovia vastgesteld. Etadeh)k zullen we dan H.E.C. I ook weer eens san 't weik zien. We hopen hier nog eens nader op terug te komen. QUICK. De door Quick reeds eeider vastgestelde buldlgiugswedstrijd ter gelegenheid van haar 10 ja lg,be- staan, doch die toen wegens competitie wedstrijd ach erwege Is moeten blijven, Naar de Msb. verneemt zullen de Een tragisch ongeluk heeft vele katholieke gezinnen van Hekendorp in zwaren rouw gedompeld en heeft de bevolking tot wijd iri den omtrek in somber droeve stemming ge bracht. Door een onvoorzichtigheid bij het overzetten van de kerkgangers naar de rectorale hulpkerk van den H. Gabrië zijn een 27-tal personen te water geraakt, van wie er zeven helaas, niet zijn gered. Een half uur van Haastrecht en nog verder van Oudewater is sedert een *oed jaar een rectorale hulpkerk der maters Passionisten verrezen Dat was voor de katholieken ter plaatse een groote uitkomst. Nu hadden zij een kerk vlak bij. Eén moeilijkheid was echter overge bleven Het klooster der paters was van -iekendorp gescheiden door den ge- canaliseerden Hollandschen ijssel, die echter op die plaats niet meer dan twintig meter breed is. Een boer zette c e menscben met zijn bootje over. Dat ging evenwel niet gemakkelijk; oorals als er druk kerkbezoek was, duurde het een geruimen tijd. Een paar gegoede landbouwers, Wiltenburg en de Goey, staken de hoofden bij elkaar en zoo kwam in samenwerking met het klooster, een veerpont tot stand, een modern inge richte ijzeren ponton voor 28 a 30 personen, voorts 'n betonnen kaaimuur- tje aan beiden zijden van den Ijssel en een klein haventje van Vl2 meter om in te varen. Eerst sedert eenige weken was die verbetering tot stand gekomen. En men meende nu dat alle ellende van het ange wachten voorbij was en dat alle gevaar was uitgesloten. Helaas juist het tegendeel moest nu ammerlijk geschieden. Op den feestdag van Onze Lieve Vrouw Onbevlekte Ontvangenis werd des avonds te zeven uur een plechtig .of gehouden in het kerkje der paters 'assionisten. Binnen was alles vol blij licht en telkens kwamen er meerdere geloovigen zoodat het kerkje al goed en wel ge vuld was. Het lof begon. De dienstdoende geestelijken waren reeds op het altaar en de Uitstelling was geschied. Doch toen de broeder-koster aan het klokketouw trok, trof zijn oor een plotseling gegil, dat uit de duister nis kwam van de zijde van den Jssel. Iemand te water meende hij en ijlings riep hij eenige knechten van het kloos ter en een drietal paters, die niet in de kapel waren en men spoedde zich naar de pont waar nu een angstig hulpgeschrei werd gehoord. Eerst na eenige oogenblikken begreep men het ongeval want de duisternis hield het vreeselijk drama nog verborgen Wat was er geschied. Op het laatste kleppen van de kloosterklok waren aan de overzijde van den Ijssel allen op het ponton gegaan, dat hen zou over- zetten. Het schijnt, dat men wat te veel spoed heefi gemaakt, althans men zegt dat sommigen den duur van het over-' zetten wat wilden bekorten door zelf aan den kabel te trekken. Het ponton stootte tegen den beton nen steiger. Het volk sloeg naar voren met het gevolg dat het ponton aan een zijde water schepte en toen door een paniek stemming aangegrepen trok men het ponton waarschijnlijk iets verder tegen den kant aan. De bak zonk en alle opvarenden geraakten te water, terwij de stalen kabel afknapte. Het moet de duisternis zijn geweest welke de ramp zulke gruwelijke gevol gen heeft doen hebben.' Want als mén thans de plaats van het ongeluk gaat bezien kan men zich moeilijk voorstellen hoe in zulk een khin watertje zoo'n aantal personen kon verdrinken. Want de IJsel lijkt daar ter plaatse niet meer dan een breede sloot De duisternis heeft hier deze ramp gebracht. Nu kan men zich voorstellen, hoe allen door een geweldigen schrik werden aangegrepen, elkaar vasthielden en misschien zoo elkander het redden van het leven onmogelijk maakten. Bij het ophalen van eenige lijken werden er gevonden die elkaar nog krampachtig vasthielden. Een aantal personen die het dichtst bij den kant lagen wisten zich nog spoedig op het droge te werken. Men hielp elkander wat men kon en toen dat nog behouden bleef Van zijn vrouw zn\ Zondag a.s. plaats hebben. kon hij slechts den hoed grijpen, toen zonk ook hij weg en alleen door het inslaan met een haak wist men dezen man nog te redden. Het gegil en geschrei van de onge- lukkigen bracht spoedig velen naar de plaats, Met lantaarns werd het donkere water afgezocht. De paniek-stemming was ontzettend. Ieder die gered was of die kwam toegeloopen vroeg naar zijn bekenden en bloedverwanten en dat alles in deze d uisternis van den nacht. Onderwijl waren ook eenige mannen uit de kapel gewaarschuwd. Doch die heengingen lieten de ach- terblijvenden van het gebeurde onkun dig, zoodat het lof rustig doorging Terwijl daar het orgel speelde en de kerkdijken gezangen weerklonken, speelde zich dit vreeselijk drama op eenige honderden meters af. Terwijl de geredden van lieverlee in het klooster onderdak hadden gekregen en op alle mogelijke wijze werden geholpen, bleef men bij de pont aan het zoeken naar vermisten, want niemand wist wie en hoeveel er te water waren geraakt. Na een half uur dregde men twee personen, de 17 jarige Agatha Wilten burg en de 15-jarige Arie van Vliet. Men droeg ze een schuur binnen en begon dadelijk pogingen om de levens geesten op te wekken. Onderwijl was dokter Hakkenberg uit Haastrecht ontboden die kort nadien ter plaatse verscheen en de pogingen bij de twee drenkelingen voortzette echter zonder resultaat zoodat toen reeds twee slachtoffers werden geteld Even negen uur werd het lijk opge haald van mej. Groenedijk Klomp, wier man alle pogingen in het werk had gesteld om haar nog naar boven te halen. Zondagmorgen om 8 uur toen het icht was op gegaan over het gruwzame water kwam het laatste lijk boven het was de 14 jarige Gijs Sluis, zoontje van een weduwe. H-iusdeu, 11 Dec. 1923. Bi] het aanslaan van den motor eener Auto-bus had J. v. d. P. he ongeluk een pols te ontwrichten, waar voor medische hulp moest worde» ingeroepen. Het bestuur der dansclub, ge vestigd in »De Gouden Leeuw» heef het bekende humoristen-paar Da mm uitgenoodigd, om den 2den Kerstdag een voordrachten-avond te komen geven. Na afljop daarvan bal met muziek door het kwartet der Harmonie. Het stembureau voor de ver klezlog van 5 leden van de afdeeling Kleinbedrijf» voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken op 19 Dec is samengesteld uit de heeren Hub. Verhoeven, VooizF- Verhoeven, J de Mol en J. H. Roza, terwijl als plaatsvervangers zullen fuogeeren M. Uhl, VoorzH. Crijns, D. Roukema en S, Wirisemius. In 37 gezinnen werden door »Dorcas» 175 stuks gemaakte goederen uitgedeeld, als volgt: '2 lakens, 12 sloopen, 9 vrouwen-, 6 jongens-, 6 mel-jes- en 5 kinderhemden, 9 vrouwen- 8 jongens- en 6 melsjesbroeken, 14 vrouwen- en 12 meisjesschorten, 11 paar vrouwen- en 10 paar kinder kousen, 6 boezeroens, 2 rokjes, 2 jurkjes, 5 borstrokken, 3 mutsjes en Baby-goed, 8 flanellen, 7 hemdjes, 5 ponne jes en 12 luiers. De heer D- van H., alhier werk zaam, wondde zich onbeduidend met een potlood, waarvan bloedvergiftiging in boogstmatigen graad het gevolg was. Gelukkig is hij herstellende. Donderdagavond treedt in »Con cordis» voor het nut op de bekende musicus, de heer Alt uit Bolswa-d met »De Meistersloger van Nü nberg» opgeluisterd door muzicale voordracht en Heb* beelden. door iemand met vast inkomen Als tegecpartfl heeft men bet sterke Gudok uit Tilburg kunnen krijgen, zoodat de voetballiefhebbers een mooie wedstrijd te wachten staat. JULIANA. Zondag j.-l. toog de voetbalvereenlglng Juliana naar Tilburg om daar voor de le klasse B.V.B. de sterke Looga-reserwes in eigen huis te gaan bekampen. Als de heer v. Laat hoven om 2 uur 30 beginnen blaast verschijnt Juliana met invallers voot v. Gelder en v. d Aa, terwtjl Longa met een rxita versterkt elftal opkom', waaronder de bekende spelers v. d. E'ecbeemt, v. Loechout en Leijnen. Longa brengt het leder aan het roller, doch Juliana neemt direct het leder over en rent op het Longa-doel af, waar v. Loenhout op keuilge wijze weet t© redden. Longa komt dan flink opzetten, doch vindt de Juliana-achter- hoede in goeden vorm. Voor de rus gaan de partijen goed tegen elkaar op. Als even voor de rust een Jullana- speler het Ieder verkeerd op den voet krijgt trapt htj In eigen doel en Longa leidt zeer fortuinlijk. Na de rust ze' uttana er alles op om den achterstand ia te halen en is tot het einde toe ie meerderheid, doch Longa legt het op verdedigen toe en weet hierdoor doel punten te voorkomen. Als de heer v. Laarhoven, die keurig leidde, einde blaast is de stand van dezen goed gespeelden wedstrijd nog onveranderd en kan Longa met deze uitslag meer dan tevreden zijn. Een gelijk spel of een kleine Jullana-overwittnlcg had de verhouding beter weergavee. De wedstrijd Juliana IIBerkdijk kou geeft doorgang vloden wegens terrelnafkeurlag. Brieven onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad. 31752 De C.R.E.S.-Econo- mïe Schoenfabrie ken te Heveadorp bij Arnhem voor directe in diensttreding liefst met gezin, waarin meerdere werkkrachten voor de schoenafdeeling aanwezig zijn Gezonde, nette wonin gen disponibel. Sollicitatie's met uit voerige inlichtingen en copy-getuigschriften voor loopig uitsluitend schrif telijk. 31759 N. V. Stoom schoenenfa briek v/h. JOS. GROENEN Waalwijk. 31756 1 Heden overleed in de Maria- stichting te Haarlem, in den ouderdom van 60 jaren, voorzien van de H. Sacra menten der Stervenden onze beste Broeder, Zwager en Oom, de Edelachtbare Heer Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele Burgemeester der gemeente Waalwijk. Namens de Familie Mevr. M. TEN HAGEN DE Surmont de Bas Smeele. Nijmegen, den 5 Dec. 1923 Spoorstraat 4. Eenige kennisgeving ZOEKT DEBITEUR ter com pensatie. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder No. der adver tentie Bureau v. d. Blad. 31723 Zoo spoedig mogelijk eeif goede Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. Brieven onder nummer dezer advertentie aan het bureau van dit blad. 31755 op Donderdag 13 December a.s. nam. één uur precies nabij Café VAN KESSEL (Tramremise) te Drunen, om contant geld. 31753 Notaris JANSEN. te KAATSHEUVEL, zal voor de gemeente LOON.OP- ZAND, Donderdag 13 De cember 1923, voorm. 10 uur precies, achter het oude raadhuis contant tusschen Waalwijk en Kaatsheuvel genummerd Tegen belooning terug te be zorgen aan het bureau van dit blad. 31757 lengte 1,70 meter, liggende achter het Oude Raad huis, in koopen elk van 50 stuks, bijzonder geschikt voor afheinin- gen, enz. 31745 TIMMERMAN. waalwijk. H E.C. J.L Zocdag speelde H.E.C. III een competitie-wedstrijd tegen D.F.C. II. De juniores ware» goed op dreef en versloegen Drunen met niet mlader dan 141. De center voor nam alleen negen doelpunten voor ziin rekening. H.E C. II kreeg het sterke Excelsior, Oss, op bezoek. Na een pittig gespeel den wedstrijd is het Chs gelukt om met 1—0 te winnen. Een uitslag die L^CliillCiai UI UV.IU 11 Ij VVI1 wv/f vu WCU9<njU ACll V.I wv^l. iv> UJVV.IVU Ilat! nlnnliin rl/iM O fl Oriindtl A a k r. m *n Kl KERSTBOOMEN

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3