Mil «HM. Tweede Blad Provinciaal Nieuws Numm. 102. Woensdag 12 Dec. '23. Waalwijk. 11 December 1923. Plechtig en indrukwekkend was de lijkstoet en de begrafenis van het stoffe lijk overschot van wijlen onzen geachten burgervader, den Edelachtb heer Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele, plechtig en indrukwekkend door z'n eenvoud, door z'n geweldige deelname, door z'n goede regeling, door z'n ernstig karakter. *Een lijkstoet, een begrafenis den overledene dubbel waardig, een begrafenis die niet naliet diepen indruk te maken op de duizend- hoofdige menigte, die in werkelijke ingetogenheid langs de straten ge schaard stond. De deelname van schier alle vereenigingen, de groote belang stelling van autoriteiten en kennissen, dit alles is het beste bewijs van de ware hoogachting en de groote waar deering en dankbaarheid welke men in alle geledingen onzer gemeente den overledene toedroeg. Moge de herinnering aan zijne vele goede eigen schappen, daden en werken nog lang onder ons blijven voortbestaan en ons en degenen die thans en in de toekomst over ons gesteld worden ten voorbeeld blijven, dat zal voor Waalwijk van een eminent belang zijn. Zijn leven en werken blijven ons een lichtend baken in de groeiende toekomst onzer plaats, die hem zoo buitengewoon dierbaar was. Ten ruim negen uur werd door de regelings-commissie de heeren B. Timmermans Verschure, Norbert van Loon en Jan Tielen begonnen met opstelling van den stoet, die deputaties telde van 80 vereenigingen, be staande uit "r^im 200 personen. Die vereenigingen, corporaties, besturen enz. waren de volgende 1 Crispijn en Crispinianus, Waalwijk, met vaandel. 2 Voetbalclub „H.E.C". 3 „RW.B". 4 Voetbalclub „Quick". 5 W. S. C. 6 W. O. V. met vaandel. 7 „De Postduif". 8 Qec. Waalw. Kanarie-vereen, 9 Vischclub „Vischlust" met vaandel. 10 Waalwijksche Biljartclub. 11 Biljartclub „Hotel Verwiel". 12 Kruisboogschutt. „NooitGedacht". 13 Ambrosius, St. Clemens. 14 Handboogschutterij „Onder Ons". 15 „Eendracht maakt Macht". 16 „Ons Gezellig Tehuis". 17 Kegelclub „Alle Negen". 18 Waalwijksche Kegelclub. 19 Kegelclub „Hannibal" 20 Kegelclub „Vriendenkring". 21 Waalwijksche Kegelbond. 22 Liedert. Tot bloei der Toonkunst. 23 Liedert. Vooruitgang zij ons Doel. 24 Chr. Zangvereeniging Hallelujah 25 Harmonie Werkliedenvereeniging. 26 Tooneelvereen. 27 Waalw. Gem Zangvereen. 28 Liedert. Oefening en Vermaak. 29 Comité Abonnements concerten. 30 Waalwijksche Schaakclub. 31 Soc Gezelligheid (v B.). 32 Sociëteit Gezelligheid. 33 Koninginne-dag 34 Afdeeling Leerbewerkers 35 Bouwvak-afdeeling. 36 Gemeente Arbeiders. 37 Typografen-afdeeling. 38 Metaalbewerkers. 39 Kleermakers-afdeeling. 40 R K. Ziekenfonds. 41 Ziekenfonds, St. Clemens, 42 R K. Steenk.coöp. „Broederhulp". 43 Coöp. „Voorzorg", St. Clemens. 44 R.K. Werkliedenver. met vaandel 45 WerkliedenvereenSt Clemens. met vaandel. 46 Deputatie schoenfabr. Hollandia. 47 R.K, Kiesvereeniging. 48 Chr. Boerenbond 49 Hanze. 50 Bond van Bouwvakpatroons. 51 Afd. Waalw R K Schoenfabrikan- tenbond. 52 Waalwijksche Looiersvereeniging. 53 R.K. Kantoor-Handelsbedienden. 54 Waalwijksche Ambtenaren-Vereen. 55 Wit-Gele Kruis. 56 Alg. Groene Kruis. 57 Roode Kruis 58 Vereeniging van Huiseigenaren. 59 Onderl. Veeverzekering. 60 R K. Onderwijzersbond. 61 Chr. Schoolvereeniging. 62 Bestuur Muziekschool. 63 Leeraren Openbare School. 64 Leeraren Handelscursus Hanze 65 Directeur en leeraren Gemeente Teekenschool. 66 Oud-leeraren Teekenschool. 67 Directeur en leeraren R K. Handels school. 68 Directeur en leeraren Rijksvak school. 69 Afd LangstraatNut van'tAlgemeen. 70 Brandweer. 71 Burgerlijk Armbestuur. 72 Burgerwacht 73 Landstorm. 74 Waterschap „Binnenpolder". 75 „Buitenpolder". 76 Kamer van Koophandel. 77 Waalwijks Belang. 78 St. Crispijn en Crispinianus (v. B met vaandel. 79 Gemeente Personeel. Dan volgde, gedragen door het politiecorps in groot-tenue de lijkbaar, die op uitdrukkelijk verlangen van den overlëdene niet met bloemen beladen was, maar alleen bedekt met de em blemen der oude gilde St. Crispijn en Crispinianus, waarvan hij beschermheer was. Ter weerszijden der lijkbaar schre den de beide wethouders, de leden van den gemeenteraad en de gemeente j secretaris. Daarachter de familie, auto riteiten, kennissen en belangstellenden. Van de autoriteiten Vermelden wij o.m. de volgende Jhr. Mr. E. Verheijen, kantonrechter, (de overledene was waaruemend kan tonrechter), Jhr. Mr. E. Verheijen Jr ambtenaar van 't Openbaar Ministerie en Mr. van Gorcum, griffier bij 't Kantongerecht te Waalwijk De Edel achtb. heer Mr. Loeff, burgemeester van Drunen, de Edelachtb, heer F. W. van Liempt, burgemeester van Oud- heusden en Elshout. 'De Zeereerw heer A. Kuipers, pastoor van de parochie St. Anlhonius de Zeereerw. heer Buys pastoor van de parochie Onze Lieve Vrouw Onbevl. Ontvangen, de Zeer eerw. heer van Erp, pastoor van de parochie van St. Clemens, de weleerw. heer Sanders, oudste kapelaan van de parochie St. Joannes Baptist, de Eerw. heeren Ds. Mühlnickel, Ds. Louwe Kooyman, predikanten te Waal wijk, het Kerkbestuur der Is raëlitische gemeente, Dr. P. J. M Sweens, Voorzitter en de heeren Dr. de Beth, arts te Kaatsheuvel, Dohmen te Dongen, leden der Gezondheids commissie, zetelende te Waalwijk, dr. Schlüngel. inspecteur der Volksgezond heid, de hr. Fr. Mannaerts, voorzitter van het comité der ouderdomsverzekering te Tilburg, de heer Jan Mannaerts te Tilburg, lid der commissie van Advies der Rijksvakschool alhier, ter vervan ging van den Voorzitter den heerJ. L van Gijn, die wegens een ernstig knie ongeval tot z'n spijt niet tegenwoordig kon zijn, de overste en 't hoofd der school der eerw. broeders, de hoofden der Roomsch-Katholieke.en Christelijke school. In de kerk en op 't kerkhof sloot zich daarbij aan, de WelEdelGe- strenge heer Kaasjager. Ie luitenant der marechaussée te 's Bosch Voorts nog zeer vele belangstellenden, eveneens een 100-tal tellende. De stoet zette zich in beweging onder het gebeier van alle klokken in de gemeente, zooals we schreven door een haag van duizenden gemeentenaren. Bij de eerw. broeders stonden de jongens met hun onderwijzers opgesteld en bij de eerw. Zusters de meisjes tot het brengen van een laatsten groet. Toen de lijkbaar voor 't raadhuis was gekomen, dat geheel gesloten was en waarvan de vlag halfstok hing. werd halt gehouden, een minuut abso lute stilte, de politie maakte front naar het gemeentehuis, een saluut een korte overweging, een indrukwekkend oogen- blik! 't Hotel Verwiel had de gordij nen neergelaten en droeg de vlag half stok en ook 't aangrenzend huis van den heer Wiesman was gesloten. Toen ging de stoet kerkwaarts waar de weg ge heel was afgesloten voor 't publiek en waar de orde uitnemend werd gehand haafd door marechaussee en rijksveld wacht in groot uniform. Bij de kerk gekomen splitsten de vereenigingen zich in tweeën en door deze haag van Waalwijksche vereenigingen en corpo raties werd het lijk ter kerke gedragen, waar de regeling in handen van de heeren Plevier en Froklage uitstekend in orde was. zoodat ieder zonder eenig gezoek z'n plaats bekwam. De plechtige H. Mis werd opgedra gen door den Zeereerw. heer pastoor van Riel, daarbij geassisteerd door de eerw. heeren kapelaans Bijnen en Martens.Het Zangkoor zong de Mis van Reniers en dat op eene zeer verdienste lijke wijze, die bijzonder veel bijdroeg tot de werkelijk stichtende en indruk wekkende plechtigheid. Na afloop der H. Mis en laatste plechtigheden in de kerk, schreed men geheel in dezelfde volgorde kerkhof waarts, waar de vereenigingen inwijden kring om het graf geschaard stonden, midden ruimte latend voor familie, ge meenteraad en autoriteiten. De absoute werd verricht door onzen zeereerw. heer pastoor. De familie, gemeenteraad, verdere autoriteiten en belangstellenden brach ten een laatsten groet, de politie bracht z'n uitnemenden chef een saluut, de vaandels van St. Crispijn en Crispi nianus wuifden een groet in den vorm van een kruis over 't graf en daarmee was de plechtigheid, die op allen een diepen indruk heeft moeten maken, ten einde. Men schreed heen met de overtui ging aan den schoot der aarde, waar hij rust nabij de werken onzer nieuwe kerk, die hij met zooveel trots tegemoet zag als een monument voor zijne ge meente, te hebben toevertrouwd een uitstekend burgemeester, een edel en rechtschapen man, een vriend van en een voorbeeld voor zoovelen. Hij ruste in vrede 1 Bladel Zn. zeer smaakvolle rouw- etalages hadden vervaardigd. Ook werd na afloop der H. Mis aan den alge- meenen arme brood uitgedeeld, terwijl wij vernemen dat verschillende instel lingen van liefdadigheid als Vincencius. Elisabeth-vereeniging, de Diaconie, het Algemeen Armbestuur, door den over ledene goed zijn bedacht. De lijkstoet enz werd gefotografeerd en gefilmd Een en ander moet goed geslaagd zijn. Wij geven gaarne plaatsruimte aan 't volgende schrijven van den directeur der Rijksschool alhier Door het overlijden van den Edel- achtbaren heer Th. de Surmont de Bas Smeele heeft ons instituut een gevoelig verlies geleden. De plaats door hem in de Commissie van Advies bekleed als secretaris zal zeer zeker vervuld worden, maar het zal zeer moei lijk zoo niet ondoenlijk zijn hem te ver vangen Te schetsen wat hij voor ons insti tuut, zoowel school als proefstation, geweest is en hoe hij met het wel en wee van het instituut medeleefde zou mij te ver voeren. Wel wil ik naar voren brengen het feit, dat zonder zijn bemoeiingen en vooral ook zonder zijn taaie vasthoudendheid ons instituut nooit zou bestaan hebben. De onder handelingen met het Rijk waarvan mijn voorganger mij meermalen ver telde, zijn zeer moeilijk geweest en alleen de rustige en zekere tact, waar mede de Burgemeester deze zaak ver dedigde heeft er toe geleid dat het instituut tot stand kwam. Aan wat hij eenmaal als goed erkend had, gaf hij zich geheel zonder te verslappen. Ik mag hem dan ook gerust de lief devolle vader van de school noemen, wiens heengaan door ons allen en niet het minst door mij betreurd wordt. Hij was steeds in de weer wanneer het belang van onze school te dienen was en had door zijn rustige betoogtrant en zijn groote correctheid steeds het oor van de Regeering in den Haag. De vele jaren, dat ik het genoegen had met hem samen te werken, zullen mij steeds in dankbare herinnering blijven, De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenm. m.d v Rijksproefstation en Voor lichtingsdienst t.b d. Lederindus trie te Waalwijk, VAN DER WAARDEN. Aan 't bovenstaande mogen we nog toevoegen, dat de lantaarns allen met rouwiloers waren omhangen langs den weg dien de stoet volgde, dat haasi alle fabrieken als daad van piëteit ge durende een half uur gesloten werden en dat de firma's G. Verkade en L. van Tot slot laten we hier nog volgen een artikeltje dat kapelaan Bijnen 1.1. Zaterdag in 't Kerkklokje aan den overledene wijdde Donderdagmorgen gewerd ons het smartelijk bericht, dat we na de laatste ongunstige tijdingen, elk oogenblik voortaan konden verwachten, dat de edelachtb. Heer Th. de Surmont de Bas Smeele, burgemeester van Waalwijk in de Maria-stichting te Haarlem was overleden. Na een betrekkelijk kortstondige, maar kwaadaardige ziekte is hij Woens dagavond, kwartier na elf ontslapen. De tijding van zijn vroegtijdigen dood heeft niet nagelaten grooten in druk te maken, ik mag wel zeggen op alle inwoners van Waalwijk want bij het ontvangen der berichten omtrent zijn ziekte en van zijn dood bleek al gemeen, hoe geacht en bemind burge meester de Bas Smeele bij zijn ge meentenaren geweest is. Het ligt niet op onzen weg al zijn verdiensten voor de gemeente verwor ven, uit te meten het is overigens reeds zeer voortreffelijk geschied in het extra-nummer, dat „De Echo van het Zuiden" aan zijn nage dachtenis wijdde. Naast alles, wat hij voor Waalwijk deed mogen we echter hier nog eens als onze meening uitspreken, dat voorzeker zijn grootste verdienste geweest is, dat hij een rechtschapen man was. En we ken nen den lof, dien de H. Schrift aan den rechtschapen man toekent. Burgemeester de Surmont de Bas Smeele was een rechtschapen man en zijn rechtschapenheid stelde hem boven alle partijen, zijn rechtschapenheid gaf hem een open oog voor den nood en de belangen van eenieder, zijn recht schapenheid is het geweest, die hem de hooge achting die hem alom gewerd van allen heeft afgedwongen. De burgemeester was ook een gods dienstig man, in het diepst van zijn hart En met grooten dank mag ik hier gewagen, van de sympathie, waarvan hij ons telkens deed blijken, wanneer we iets ondernamen, wat het gods dienstig en zedelijk peil der bevolking kon verhoogenzoo verwierf b.v. ook de uitgave van ons Kerkklokje zijn volle ingenomenheid en zelf heeft hij mij verklaard, hoe hij tot zelfs den liturgischen weekkalender bijhield en het Misboek volgde me dunkt we mogen dit blijk van diepen godsdienst zin van onzen overleden burgemeester wel eens tot voorbeeld stellen. Een ander blijk van zijn diep-gevoelde godsdienstige overtuiging was, dat hij ook elk jaar deelnam aan de retraite te Manresa. De ontwikkelings— avonden, die nu sinds een jaar of drie gegeven worden, woonde de burge meester, zoo hij niet door ambtsbe zigheden verhinderd was, zelf bij, we konden in een woord niets onder nemen of de burgemeester steunde met woord en daad. En nu staan we bij zijn lijkbaar Eerbiedig ontblooten we ons hoofd en I danken hem voor alles, wat hij in en voor Waalwijk heeft gedaan maar we weten ook dat we ons tegenover hem van een plicht te kwijten hebben, een plicht van dankbaafheid. En die zullen we toonen door een hartelijk en vurig gebed, dat God aan hem mogen vervuile de woorden, die we dezen morgen op den feestdag van den H. Nicolaas in het Evangelie der H Mislazen welaan goede en getrouwe knecht: omdat ge over weinig getrouw geweest zijt, zal ik u over veel stellen. Hij ruste in vrede L. BIJNEN, Pr. WAALWIJK. Openbare spoedeischende vergade ring van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 8 December 1923 des avonds ten 63/4 uur. Voorzitter: WelEd. Heer Gragtmans wegens vacature ontstaan door het overlijden van den Edelachtbaren heer Th Surmont de Bas Smeele. Klokslag 7 uur opent de Voorzitter de vergadering en doet mededeeling dat de heeren Timmermans Verschure. Jac Oomens en Van der Geld de ver gadering tot hun spijt niet kunnen bijwonen. De voorlezing van de notulen der vorige vergadering wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Gragtmans. Met weemoed zullen allen met mij de treurige tijding hebben vernomen van het overlijden van onzen hooggeachten burgemeester. Mochten wij in de vorige vergadering nog eer. kleine hoop op beterschap hebben, helaas, het heeft niet zoo mogen zijn. De mensch wikt en God beschikt. Zijn deel is weggelegd en laten wij hopen dat de goede God zijne ziel reeds de eeuwige rust in vrede heeft gegeven. P. Verwiel Als oudste lid van onzen gemeenteraad, acht ik mij verplicht ook enkele woorden te wijden aan de na gedachtenis van onzen te vroeg ont slapen burgemeester. Speciaal wenschte ik hem te her denken als de Voorzitter van onzen Raad, welke hij gedurende 16 jaren leidde en presideerde. Wij allen hebben gedurende korteren of langeren tijd ondervonden met hoe veel liefde en toewijding hij zich gaf voor de belangen onzer gemeente en den gemeenteraad. Wij hebben ook kunnen bewonderen hoe hij zich in de gemeentezaken tot in de kleinste bij zonderheden had ingewerkt. Ook heb ben wij kunnen gadeslaan de kalmte, de tact en de onpartijdigheid waarmede hij onze vergaderingen leidde tot zelfs de laatste door hem voorgezeten ver gadering, toen de boosaardige ziekte, die hem ten grave sleepte, reeds zijn gestel had ondermijnd. Diep betreurd door ons allen en de geheele gemeente, is hij van ons weg gegaan, maar de jaren zullen bij ons de herinnering niet uitwisschen van zijn beeld zooals hij daar in zijn stoe als Burgemeester en onze Voorzitter was gezeten. Een eerbiedige, weemoedige groet zij hem vanuit deze raadszaal bij zijn verscheiden uit deze wereld nage zonden Moge de geloofsbede zijn vervuld, opdat hij is heengegaan naar een betere wereld. Hij ruste in vrede. plaats gevonden. Toen werd er door hem op gewezen dat zonder eenheid geen kracht bestaat, dat wel samen werking en eendracht door verschillende systemen kunnen bevorderd worden, doch dat het geheel berusten moet op de groote beginselen van rechtvaardig heid en liefde tot den evenmensch dat alleen op dezen grondslag men komen kan tot innige harmonie die tot een dracht en zoo vervolgens tot kracht zal leiden Die woorden zijn mij vaak voor den geest gekomen als ik zag wat en hoe hij voor Waalwijk werkte, die liefde voor Waalwijk was het die ïem in zijn laatste levensjaar nog veel meer deed doen als zijn gestel en zijn crachten hem wel toelieten M. H. de Voorzitter ik zal niet verder uitweiden op al hetgeen door onzen hooggeachten Burgemeester is gedaan. Het is door U en de Heer Verwiel reeds gememoreerd en op voortreffe lijke wijze heeft de Redactie in de Echo van het Zuiden" dit gedaan, k heb alleen in het licht willen laten schijnen op wat de groote drijfveer van zijn streven was. Maar waar wij allen er van overtuigd zijn dat door onzen hooggeachten burgemeester zooveel goeds is gedaan voelt ons hart ongetwijfeld behoefte om een bewijs van hulde te brengen. Gaarne zouden wij door een prachtigen krans op zijn lijkbaar te leggen een eerbiedige getuigenis van ons gevoelen hebben willen geven, maar in zijn liefde voor den eenvoud, was het den wensch van den Hooggeachten Over ledene dat bloemen Dij zijn begrafenis zouden achterwege blijven en dien wensch hebben wij te eerbiedigen, doch M. de V. het wil mij voorkomen dat op andere wijze het ons past eer biedige hulde aan zijn nagedachtenis te brengen en dat zou ik willen doen door een geschilderd portret van den overledene te doen vervaardigen en dat in de raadzaal een eereplaats te doen geven. Dan M H. de Voorzitter zal de na gedachtenis aan Hem bij ons steeds in eere blijven, dan zal als het ware zijn geest nog steeds met ons medeleven en ons aansporen op zijn voorbeeld in liefde en eendracht veel te werken voor den bloei onzer schoone gemeente. Welnu M. H. de Voorzitter in overleg met U en met den Secretaris heb ik de eer aan den raad voor te stellen om B. en W. te machtigen een ge schilderd portret van wijlen Burge meester Surmont de Bas Smeele te doen maken. Algemeen is men van gevoelen dat dit voorstel bij acclamatie moet worden aangenomen en de uitvoering daarvan aan Burg. en Weth. moet worden over gelaten. Voorzitter. Dan zullen wij de familie een brief van rouwbeklag zenden. Ook daartoe wordt bij acclamatie besloten. Daarna wordt deze vergadering ge sloten Klijberg: Mijnh. de Voorzitter Het zij mij vergund ook nog een enkel woord te wijden aan de nage dachtenis van onzen* Hooggeachten Burgemeester. Ik wil dat doen in mijn hoedanigheid als Voorzitter der Woningbouw com missie en ook als tweede Wethouder. Volkomen sluit ik mij aan bij de gevoelvolle woorden die door U M. de V. in uwe hoedanigheid van waar nemend Burgemeester en door den Heer Verwiel als oudste lid in jaren van den raad, gesproken zijn. Doch als Voorzitter van de Woningbouw commissie wensch ik te doen uitkomen wat Burgemeester Smeele voor dat groot volksbelang heeft gedaan. Toen in 1916 de pogingen van 't parti culier initiatief faalden was hij het, die. begrijpende welk een ontzettend groot belang er in gelegen was dat aan den woningnood en den ellendigen toestand op woninggebied een einde kwam de eerste stappen deed om te komen tot een Gemeentelijk Woningbedrijf. Hij wist op zijn bekende zakelijke manier den raad niet alleen te overtuigen van de noodzakelijkheid, maar ook aan te sporen om die zaak onverwijld ter hand te nemen. Hij was de ziel van de onderneming, die in het klein be gonnen thans is uitgedijd lot een zeer groot bedrijf dat tot zegen strekt van zoovelen. Zijn zaakkundige adviezen hebben daartoe zeer veel bijgedragen en steeds had de Woningbouw-com- missie zijn volle sympathie en steun. Ik stel er prijs op M. de V ook namens mijn mede commissie-leden thans een eerbiedige hulde daarvoor aan zijn nagedachtenis te brengen. Als 2e Wethouder wensch ik er aan toe te voegen dat hij niet alleen daar voor veel heeft gedaan maar ook nog voor zoo vele zaken en dat alles met groote liefde. Gij allen M H. zult U nog wel herinneren de sympathieke woorden die door Hem gesproken werden in de eerste bijeenkomst van den nieuwen raad van Waalwijk nadat de samenvoeging der 3 gemeenten had Het Schoenenwetje. Gisterenmiddag heeft de behandeling tot wijziging der Wet van 5 Mei 1923 tot tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk. De heer Van der Waerden zal met de S. D. A. P. tegenstemmen. Men zou geen principieel debat voeren De heer Van Gijn bestrijdt het voor stel omdat de invoer uit zichzelf enorm is verminderd, terwijl er des te meer gesmokkeld is. Spr. wees er op, dat een Duitsch concern te Tilburg reeds een schoenfabriek heeft opgericht, waar Duitsche arbeiders werken Het concern profiteert eenerzijds van den lagen levensstandaard harer arbeiders ent anderzijds van het invoerverbod vani schoenen Hij vreest bovendien dat verhooging der schoenprijzen nog kan komen De heer Lovink is tegen het voorstel omdat hem het nuttig effect der wet niet is gebleken en het toch zeker is dat vermindering van invoer zal komen. De heer Beumer is voor het voorstel vooral omdat het een tijdelijk karakter draagt De heer Snoeck Henkemans staat op vrijhandelsstandpunt, doch wil daarom niet ten gronde laten gaan wat zwak is. De proefneming met dit wetsontwerp heeft korter geduurd dan kon worden voorzien, zoodat het be grijpelijk is dat op verlenging wordt aangedrongen. De heer Fleskens zegt dat men over de werking van het Schoenenwet e in alle opzichten tevreden kunnen zijn, den korten werkingsduur in aanmerking genomen. De schoenindustrie begint zich reeds aardig te herstellen, de werkeloosheid neemt af en men moet dan ook over een zekere dosis vrij moedigheid beschikken om de gunsttge werking van het wetje th durven ontr kennen. Het wetsontwerp wordt aangenomen! met 45 tegen 33 stemmen. Tegen* stemden de sociaal—democraten, de vrijzinnig—democraten, de Vrijheids bonders, de heeren Braat (c.-h.) Lovink: en Rutgers van Rozenburg (c. h De Voorzitter wijst den heer Fleskens aan voor de schriftelijke en mondelinge; verdediging van het wetsvoorstel in de Eerste Kamer Naar aanleiding van het bepaalde bij art. 63 der Alg Politieverordening hebben Burg en Weth de navolgende personen aangewezenbij de brandweer

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5