DUM VII HEWN Derde Blad. Nieuws uit fieusden, Nieuws uitKaatsheuvel. Provinciaal Nieuws Waalwijk, 11 Januari 1924. Loop der bevolking gedurende het jaar 1923. Werkelijke bevolking M. V. Tot. op 1 Januari 1923 4566 4510 9076 Vermeerd. d. geboorte 133 115 248 vestiging 195 249 444 Qeheele vermeerdering 328 364 692 Vermind. door sterfte 48 39 87 vertrek 242 270 512 Geheele vermindering 290 309 599 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermin dering 38 55 93 Bevolking op 1 Jan. '24 4604 4565 9169 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking over 1923, Getal geboren in de gemeente M. V. Tot Levend 134 115 249 Levenloos aangegeven7 6 13 Te zamen 141 121 262 Sterfte in de gemeen te zonder levenloos aangegevenen 43 37 80 Getal huwelijken 65. Woensdagavond waren, zooals wij bereids mededeelden, de zangers der vier parochies van Waalwijk in de groote zaal van den Gildenbond bijeen gekomen om te bespreken de even tueele oprichting van een koren-bond in deze gemeente. Pastoor Mannaerts uit Tilburg, Secretaris der St. Gregorius-vereeniging in het bisdom van 's-Bosch was aan wezig en gaf eene uiteenzetting van 't doel enz. en verschafte verder de ge wenschte inlichtingen. Het initiatief voor het oprichten van dezen Bond gaat, zooals men weet, uit van kapelaan Van Berkel der parochie St. Clemens, die een serie lezingen zal houden zoodra de Bond definitief is opgericht. Aan dit laatste twijfelen wij niet, gezien de groote belangstelling en hopen wij gaarne in 't belang der goede zaak voor de ontwikkeling in den kerkzang, die zooveel tot stichting kan bijdragen. De uitvoering der door ieder koor voorgedragen nummers was uitnemend en belooft zeer veel voor de toekomst. Men zij op zijn hoede. Terwijl de kneeht van dhr L. H. Both, bij den kapper G. v. d. Wiel alhier even binnen geweest was, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat in dien tusschentijd zijn fietslantaarn ver dwenen was. A.s. Maandag zullen de lessen der R.K. Hoogere Handelsschool be ginnen in het gebouw der vroegere Rijksdagnormaalschool. Men is met het nieuwe gedeelte in lange nog niet gereed, maar maatregelen zijn genomen dat het onderwijs z'n gewone voort gang zal kunnen hebben. Zoover 't reeds thans te beoordeelen is, zal als alles gereed is. hier sprake kunnen zijn van een model-schoolge bouw, vooral ook de lokalen voor teeken-, natuurkundig- en scheikundig- onderwijs zullen door opzet en in richting uitmunten. We hopen hierop nader terug te komen, maar mogen schoolbestuur, directeur en leeraren, en niet minder de leerlingen geluk- wenschen met zulk een kolossale verbetering op elk gebied LEEST de advertentie der Flora Bioscoop. Een bijzonder programma Gisterenavond werd in de groote zaal van den Gildenbond de 5e ont wikkelingsavond gehouden. Goed half acht opende de WelEerw. heer L. Bijnen de bijeenkomst en deelde mede dat ditmaal zijn broer, de Wel Eerw. heer J. Bijnen, kapelaan te den Bosch zou spreken over Lourdes, waar hij meermalen is geweest. De WelEerw heer J. Bijnen begon met erop te wijzen dat het plaatsje Lourdes, gelegen aan de grens van Frankrijk—Spanje, tot voor 1858, dus nog betrekkelijk kort geleden, een on bekend plaatsje was. De verschijning van O. L. Vr Onbevlekt Ontvangen aan Bernadetta heeft de plaats thans een wereldnaam doen geven, want van alle oorden der wereld komen de pelgrims nu naar het Genadeoord. Op aangename en zeer interessante wijze verhaalt de WelEerw spreker de geschiedenis van Lourdes en de wonderbare verschijning. De lichtbeel den die werden gegeven waren over weldigend schoon en spr. gaf in over weging om, zoo men eenigszins kan, eens een bezoek aan Lourdes te gaan brengen 't Was een interessante avond. Maandag 24 Januari zal door den heer Muis, keurmeester van pluimvee te Amersfoort, in het café van den heer A. Holtzer Passier een lezing met licht beelden worden gehouden over pluim vee. z.ooais uit fcëii komende advertentie blijkt, wordt in het café van den heer A. Holtzer-Pas- sier, bij de halte Besoijensche Steeg, een groot Barak-Concours gehouden waarvoor prachtige prijzen zijn uitge loofd, welke prijzen zijn te bezichtigen in den rijwielhandel van W. C. Klerkx, Markt, alhier. Velen zullen voorzeker eens een kansje gaan wagen. De vereeniging St. Crispijn en St. Crispinianus, gevestigd ten koffie- huize van den heer J. van der Meijs- Passier, vierde Maandag haar statiedag. Bij die gelegenheid waren de dames van de leden uitgenoodigd om mede aan te zitten aan den disch Dat het er gezellig naar toe is ge gaan, behoeft niet te worden gezegd, want terwijl men zich zat te vergasten aan de heerlijke gerechten, zorgde het duo Didden-Kuijs voor de noodige humor, terwijl de pianist, de heer van Zon uit Nieuwkuijk voor afwisseling zorg droeg. Het bestuur dat den leden zulk een genoeglijke avond heeft weten te verschaffen mag een woord van dank niet worden onthouden Donderdag 24 Januari a.s. zal eene vergadering gehouden worden van de Kamer van Koophandel voor de Langstaat alhier. Vandaag komt het Dag. Best. bijeen tot vaststelling der agenda. Wij vernemen dat spoedig eene openbare vergadering van den ge meenteraad van Waalwijk zal worden gehouden, in verband met de niet goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit inzake de op te richten U. L. O. school van 't Nut. Konden we kortgeleden de op richting melden van een P. en Prop- Commissie bij de voetbalvereeniging „Quick", het eerste succes dezer com missie is reeds bereikt in het daar- stellen van athletiek-oefeningen voor de leden van Quick in een daarvoor verkregen lokaal, terwijl in den zomer deze oefeningen op het terrein gehou den zullen worden. Woensdag a.s. wordt er reeds een begin mede gemaakt en zal het niet aan belangstelling van de zijde der Quick-leden ontbreken. De oefeningen staan onder leiding van een zeer deskundig persoon die bereids reeds zijn toestemming tot medewerking verleende. Moge het eerste succes der P. en Prop -Commissie door meerdere gevolgd worden. A.s. Donderdag ten 7 30 uur wordt de tweede Lithurgische Cursusavond voor de leden van den R. K. Vrouwen bond door den WelEerw. heer kape- laan van Berkel gegeven. Het onderwerp zal thans zijn„De Symboliek van het Kerkgebouw", met lichtbeelden en opgeluisterd door het zangkoor van den R. K. Vrouwenbond en 't Dameskoor van St. Clemens. Rijksvoorjaarskeuringen van dek hengsten worden voor Noord-Brabant in 1924 gehouden te Zevenbergen op Dinsdag 5 Febr. 1924 om 10 uur v.m. alleen voor het type trekpaard te 's Hertogenbosch op Vrijdag 22 Febr. 1924 om 9 uur v.m. voor het type trek- en tuigpaard. De aangifte moet geschieden ten minste 3 weken voor de keuring, schriftelijk en onderteekend bij den Heer G. J M Wagenaar, secretaris der provinciale regelings-commissie te Heeswijk. Ten aanzien van verschillende op gaven, die bij de aangifte te verstrek ken zijn kan men ter secretarie inlichtingen bekomen. Ook zijn deze te lezen in de publicatie aan het gemeentehuis. De heer J Nieuwenhuijzen, onder wijzer aan de School met den Bijbel te Dussen is in gelijke betrekking te voorm Besoijen benoemd en heeft deze benoeming aangenomen. In dienst- treding 15 April a s. Provinciale Staten van Noord Brabant. Gistermorgen werd de zitting der Provinciale Staten heropend en o m. 't volgende behandeld Een brief van het gemeentebestuur van Loonopzand en een van de Kamer van Koophandel te Tilburg, adhaesie betuigend aan het verzoek der Waal wijksche Kamer van Koophandel om verbetering van den weg Tilburg— Waalwijk, werden naar Ged. Staten gerenvoyeerd. Goedgekeurd werd het voorstel tot 1 't verleenen van f4000 over elk der jaren 1922 en '23 aan de R.K. Land- bouwwinterschool te Roosendaal en van een subsidie aan de R K, Land bouw winterschool te Boxtel over 1924 groot f 2500 in de kosten van exploita tie der school en f 125 in die van de schooltuin en f 1000 ter dekking van het tekort op de exploitatie en ter tegemoetkoming in de betaling van rente en aflossing Bij de behandeiing van het laatste voorstel verklaarde mr. Loeff zich tegen verhooging van het lesgeld, dat niet zoo laag is. De bijdrage der gemeente Boxtel, die geen speciaal belang heeft bij de school, is behoorlijk Goedgekeurd werd de afwijzende beschikking op het verzoek van de vereeniging O.M.O in Noord-Brabant om een ruimer subsidie voor hare middelbare handelsavondschool te Eindhoven. voor het veerrecht tusschen Gorinchem en de Werken en Sleeuwijk, zegt de heer Gulden dat de toestand van het veer te wenschen overlaat. Het veer is een melkkoetje voor Gorinchem ten koste van het Land van Altena. Spr. hoopt dat Ged. Staten zullen overwegen of tariefverlaging mogelijk is en dringt aan op invoering van abonnementen. De voorzitter zal de opmerkingen aan de Staten van Zuid Holland over brengen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Post en Telegrafie. De rechtstreeksche telegraafaan- sluiting van de kantoren Oosterhout, Raamsdonksveer, Waspik Kaatsheuvel, Zaltbommel, Geldrop, Weert en Waal wijk op Rotterdam is opgeheven die kantoren zijn met 's Hertogenbosch verbonden. DRUNEN. Vergadering der leden van den Ned. R.K. Lederbewerkersbond, afd. Drunen, op Woensdag 9 Jan. Deze vergadering werd geleid door den algemeenen Voorzitter van den Bond. De Edelachtbare heer Burge meester Mr. Loeff, woonde deze ver gadering bij. Aan de orde Verkiezing van bestuur. Gekozen werden Jac. v. d. Krabben, A. Maas, J. Marisaël. Th. Viveen en W. van de Wiel. Verder werd toegelicht, dat de werk- loozen kas, die vanaf 2 April 1923 heeft stop gestaan, met toestemming van den Minister weder geopend is. De volgende beperkende bepalingen zijn vastgesteld le De uitkeeringsduur zal voor 1924 bedragen 60 dagen, verdeeld over 2 halfjaren, elk van 30 dagen, met dien verstande dat zij die in het eerste halfjaar hunne 30 dagen niet, of niet geheel hebben genoten, daarop na 30 Juni geen recht meer kunnen doen gelden, 2e Zij die in het jaar 1923 hun maximum aantal dagen volgens de steunregeling hebben genoten, moeten na den datum waarop zij waren uit getrokken, eerst wederom 6 weken in bun beroep hebben gewerkt, alvorens uitkeering te kunnen genieten. 3e De uitkeeringen mogen voor ge- huwden en kostwinners de 70 pCt. en voor thuisinwonenden de 30 pCt. van hun verzekerd bedrag nimmer te boven gaan. De maximum-uitkeeringen zijn als volgt 3e klas gemeenten: gehuwden en kostwinners f 1 90 ongehuwden niet thuis inwonenden f 1 20, ongehuwden thuis inwonenden boven de 18 jaar f0 90, ongehuwden thuisinwonenden beneden 18 jaar 4 0.40 per dag. Aan werkloozen met 2 of meer weken contributieschuld mag geen uitkeering worden verstrekt alvorens zij den achterstand in hunne contributie geheel hebben aangevuld. Dagelijks moeten de werkloozen den controlestaat teekenen en allen moeten 2 wachtdagen doormaken. Deze zijn de voornaamste bepalingen waaronder de werkloozenkas van den Ned. R,K. Lederbewerkersbond in 1924 wederom zal functioneeren. Wij vertrouwen dat het nieuwe bestuur onzer afdeeling, aan deze bepalingen ijverig de hand zal houden. DRUNEN. Gisterennacht ongeveer 4 uur brak brand uit in de groote schuur van den landbouwer Timmer mans, wonende op de scheiding. In een ommezien stond de schuur in lichte laaie en slechts met moeiten wist men een paard daaruit te halen In deze bevond zich een partij onge bluschte kalk. Vermoedelijk is deze kalk aan het werken gegaan (wat van wege den dooi best mogelijk was) en zoodoende den brand is ontstaan. Door het flink optreden van de familie Klerks, de Gebr. de Wit en van der Lee is het te danken dat het huis niet in vlammen is opgegaan. Een woord van lof mag hun daarvoor niet worden onthouden. Naar wij vernemen is noch schuur noch de oogst tegen brandschade verzekerd. DRUNEN. Het personeel van de firma L. Sikkers, drukkerij alhier (3 personen) heeft het werk neergelegd, omdat de patroon in weerwil van het collectief contract willekeurig voort- j durend de loonen verminderde, geen j Heiligendagen uitbetaalde enz. enz. j Evenmin stoorde hij zich aan besluiten, tarieven enz. van den patroonsbond, waarvan hij z.g. lid was. Bij V., alhier zit reeds gedurende een week een kip te broeden. Met dit zeer koude weer voorwaar een unicum. Heden wordt alhier vermist een 15-jarig meisje, genaamd Huberdina Pulles. Gisteren namiddag heeft zij de ouderlijke woning verlaten en is tot heden daarin nog niet teruggekeerd. Genoemd meisje is tenger van postuur, heeft sterkin het oog loopende x-beenen en leopt zeer gebrekkig. Donderdagmiddag ten 6'/j ure is alhier in het Jongenspatronaat voor een 120-tal vrouwen en meisjes een kookdemonstratie gegeven met filmver- tooning, met betrekking tot de Maggi's- producten. Op duidelijke en smaak volle wijze werd de bereiding der verschillende soepen uiteengezet. De twee acten viel bijzonder in den smaak. Tot slot werd iedere bezoeker nog vergast op een heerlijk kopje soep. 1 Jan 1923. 1639 m, 1503 v, totaal 3142 Geb. 48 m, 54 v, vest. 35 m, 41 v, overl. 19 m, 22 v, vertr. 76 m. 76 v. Verminderd 2 m 3 v, totaal 5. 31 Dec. '23: 1637 m, 1500 v, totaal 3137. Levenloos 1 m Aantal huwe lijken 28 A.s. Zondag des nam ten 4 ure zal in de zaal van het Jongenspatronaat de uitreiking der op de op 29 en 30 Dec. j.l gehouden postduivententoon stelling behaalde prijzen plaats hebben. VLIIMEN. Zaterdag 5 Januari ver gaderde de Pluimveevereeniging „Nut en Sport" in het café van den heerj. Peijnenburg. Na een openingswoord door den voorzitter, die de leden een gelukkig nieuwjaar toewenschte, daar- bij de hoop uitsprekend, dat het jaar 1924 voor hen een goed jaar moge zijn. Daarna werd de agenda afgewerkt. De rekening en verantwoording van den penningmeester, wiens rekening keurig in orde was, werd goedgekeurd. Daarna volgde verkiezing van een definitief bestuur; voorzitter de heer W. C. van Sprang, S, Winter, A. van der Griendt, L. Daelmans en A. Boom waarna door de vergadering gekozen werd als voorzitter de heer W C van Sprang. Daarna volgde bespreking voedingsartikelen waarover eenig ver schil van meening bestond. Van de rondvraag werd een druk gebruik ge maakt. O.a. bespreking eierenverzen ding werd in den breede besproken er werd besloten te contracteeren of naar de veiling te zenden Gehuldigd werden nog de prijswinnaars op de tentoonstelling te 's Bosch, de heeren C. van Wagenberg, Ant. van Oijen en L. v. d. Lee. allen uit Vlijmen. Niets meer aan de orde zijnde, bracht de voorzitter dank aan de leden voor de trouwe opkomst. 's BOSCH. Zondag 13 Januati wordt te 's-Hertogenbosch een grootsche Roode Krutsoptocbt voor hongerend Duitscbland gehouden, welke ia tot stand gekomen door de eendrachtige samenwerking van alle gezindten en standen aldaar. De optocht wordt op geluisterd door het Kon. Muziekkorps der firma Goulmy Baar, alsmede door een praalwagen, symboliek voor stellende charitatief Nederland. Aan den stoet nemen verder deel een 12- tal ruiters met banieren en vlaggen en eenige honderden derlnemers uit alle standen der maatschappij. Zoodra de avond gaat vallen, zal het geheel op schitterende en phantastlsche wflze worden verlicht. Het spreekt voor zich zelf dat deze optocht zal worden gefilmd om in de grootste bioscopen in Nederland en daarna In Duitschlaad te worden ver toond, om aldaar aanschouwelijke voor stellingen te geven van hetgeen chari tatief Nederland thans weder op zoo actieve wijze voor hongerend Dultsch- land doet. De opvoeringen der opera >De Wapensmid van Worms* hebben ook bulten Den Bosch de aandicht getrokken. Ten bewijze hiervan dient, dat er een uitnoodlglng Is ingekomen om genoemde opera in Den Haag op te voeren en wel in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen of In den Koninklijken Schouwburg. De Rijksnormaallessen te's-He.- togenbosch worden omgezet la eer» Rijkskweekschool. SPRANG CAPELLE (Voorm Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref Kerk alhier op te treden Ds. G. H. de Jonge. De heer Jac. Nieuwenhuijzen al hier. heeft voor zijne benoeming tot onderwijzer aan de Chr. school te Oudkerk a/d IJsel bedankt. Dezer dagen ontving de heer Nieuwenhuijzen eene benoeming aan de Chr. school te Waalwijk (v.m Besoijen), welke be noeming hij heeft aangenomen. VR1JHOEVE-CAPELLE Onze vroe gere dorpsgenoote, mej A v Campen, onderwijzeres te Heerlen, is in gelijke betrekking benoemd aan de Christelijke lagere school te Loonschendijk, Kaats heuvel. WASPIK. Voor de vereeniging „De Jonge Boerenstand" trad in de Donder dag gehouden propagandavergadering als spreker op de WelEerw heer Goossen, kapelaan te Drunen Spreker wees op het nut dezer vereeniging en spoorde aan tot het maken van propa ganda. Moge de Jonge Boerenstand, die reeds veel goeds gesticht heeft, met klimmenden ijver op den inge- slagen weg voortgaan, i Dour kinderen van verschillenden leeftijd werd hier Donderdag een wed- strijd gehouden op schaatsen. Hiervoor waren prijzen uitgelpofd, bestaande in steenkolen, door de Gebrs. Kerst In het hooi is weinig handel. De prijs blijft vast. Voor beste kwali teit wordt 18 per 500 K.G. besteed. De ZeerEerw. heer pastoor nam ontslag als bestuurslid van het „W.G.K." In zijn plaats werden op de lijst van aanbeveling geplaatst de heeren W. Klaasen en W. van der Rijken. Bij de Donderdag gehouden publieke aanbesteding van een huis met smederij voor den heer J. van Onzenoort, architect de heer C. Roovers, werd ingeschreven als volgt Metselwerk J. Bakx f3485. B. v. Daal A. de Graauw M. Savelkouls H. van Dongen j, v. d Broek P. Loodewiekers Timmerwerk J. Leijten Gebrs. Boom A. de Graauw A. Roovers M. de Klijn P. de Graauw G. van Dongen f 2964. f2816. f 2575. f 2500. f 2477. f 2150. f2910. f 2620. f 2535. f 2370. f 2300. f 2299 99 f 2285. DUSSEN. Loop der bevolking over 1923: M. V. Totaal Gevestigd 35 66 101 Geboren 60 52 112 Vermeerdering 95 118 213 Vertrokken 80 94 174 Overleden 18 21 39 Vermindering 98 115 213 Totale bevolking op 31 December 1923 1860 mannen, 1780 vrouwen, totaal 3640. ALMKERK J.l. Zondag kwam Mej. v. K. alhier door de gladheid zoodanig op de Voorsteeg te vallen, dat genees kundige hulp noodzakelijk bleek. Naar wij vernemen hopen 23 Jan. a.s. de Jong Vereenigingen „Eben Haezer" en „Samuel" alhier, haar jaar vergadering te houden De Jongedochtervereen. „'t Mos terdzaadje" alhier reikte deze week aan 18 gezinnen 100 kleedingstukken uit J.l. Woensdag begaven zich een groot getal werkloozen uit deze ge meente naar het gemeentehuis ten einde den heer burgemeester hun belangen kenbaar te maken. Een deputatie uit 3 personen werd door Z.E.A. ontvangen en hij zegde toe dat hun aangeboden adres, ter vergadering van B. en W., zal behandeld worden. Vanaf het gemeentehuis werd het volk toegesproken. De collecte, gehouden op Oude jaarsavond in de Ned. Herv. Kerk alhier, ten bate voor 't Ziekenfonds, bracht op f 177. Mede werd een gift ontvangen van f25 voor de armen. Onze vroegere dorpsgenoot Ds. A. Raams, predikant der Ned. Herv. Gem. te Rijswijk (Geld.), heeft bedankt voor de benoeming tot directeur van den Evangelisatiearbeid te Brussel Kaatsheuvel 11 Jan. 1924. - Bij J v. d. B op den Vossen- berg alhier, ontstond brand in den schoorsteen van de voorkamer. Het vuur deelde zich mee aan den houten schoorsteenmantel en blakerde den zolder. Een kinderwagen waarin een slapend kind, vatte ook vlam en schroeide reeds het beddegoed. Toen de bewoners, welke in de achterkamer huisden, het onheil merkten, kon men nog juist het kind redden en het vuur blusschen. De begrooting dezer gemeente voor het jaar 1924 wijst als inkomsten en uitgaven een bedrag aan van f 112.412 04. Hfusrfen, li Ja*i. 1923 Aan den humoristen-wedstrfjd op mor genavond (Zaterdag) in 't Wapen van Am sterdam, uitgeschreven door „Knust en Ge not" nemen deelF. Castelejjns en O. Hid den uit Waalwijk; A. Kreiners, VuchtA. Lijn, Zevenb. Hoek; A. Berkmans, Haar steeg; Job. DamenOrtlien en W. Knijs uit Herpt. Onze vroegere predikant Ds. G. ltuijseli van Dngteren is thans weer in de bediening. Sedert 1920 is bij em. pred. en beeft het beroep naar Axel aangenomen. Woensdagmiddag bad de wedstrijd plaats vanwege de Heusdensche IJsclub, welke uitsluitend bestond uit bardrijden door vrouwen, mannen en kinderen. Vooral A- het rijden der eersten trok de aandacht^y^l Het Comité bad de goede idéé geinig a Is prijs voor de volwassenen een vet varken aan té koopen. waarvan ieder deelnemer iets te beurt viel. Voor -de aangifte voor de militie, lich ting 1925, wordt op de gent. secretarie bij zonder gelegenheid gegeven op Woensdag 16 Januari van 1012 uur v.m. Bij het schaatsenrijden hadden hier een paar tamelijk ernstige ongevallen plaats. Zoo viel b.v. een meisje zóó, dat voor hersenschudding gevreesd werd. terwijl een jongeling vermoedelijk den pols brak. HERPT. De afdeeling tooaeel v. d. hand boogschutterij ..Ons Genoegen" geeft Zon dag 13 Jan. a.s. een uitvoering in haar zaal bij den heer L. van de Griendt. In 't bestuur der Harmonie werden herkozen: W. Knijs en A. Buijs als commis saris en als commissie van toezichtIX I'iron en C. van Grevenbroek. Tevens besloot men een geldleening aan te gaan van 50. - Woensdag-avond had de 4e ontmoeting plaats tusschen de Waalw. Biljartclub ..Hotel Ver wiel" en de K.B.O. alhier. De uitslag van dezen avond was: II. van Beurden 100, van Mierlo 85; Jac. van den Assem 100, Brok 70; J. van Boxtel 79. Groenen 100A. van den Dongen 100 van Loon 81 A. Schalken 72, van Rooij 100. Totaal Kaatsheuvel 451. Totaal Waalwijk 442 zoodat de K. B. C. voor de: 3e. maal winner van den beker is. In totaal noteert de K.B.C. nu 35 winstpunten in de 4 ont moetingen. Op de pluim veetentoonstelling te Ber gen op Zoom behaalde de beer H. van W oen- sol alhier den len prijs met eereprijs met Patrijs Begin. haan oud den 3en prijs met II. 1. R. baan 1923 onder 11 inzendingen en een Z.E.V. met de It. I. U. hen 1923 onder 18 inzendingen. Dat er bij de Apollisten alhier de cou- eoursgeést nog inzit blijkt wel uit t feit dat er niet minder dan 7 solisten ingeschre ven hebben bij bet solisten-concours uitge-

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9