IE MUM BEI Ml Tweede Blad dieuws uit fieusden. Provinciaal Hieuws Hl Waalwijk, 16 Januari 1924. Met ingang van den lsten Maart a.s. is tot directeur van de factorij Waalwijk der fa. van Gend Loos benoemd de heer K. A. Kriek, thans in gelijke betrekking te Valkenswaard. De waarnemend directeur, de heer A. v. d. Wiel, die men om zijne accura tesse en behulpzaamheid noode ziet vertrekken, zal vermoedelijk weder teruggeplaatst worden naar de Hoofd inspectie met standplaats Arnhem. Naar wij vernemen is de uitvoe ring van het groot oratorium „De Schöpfung" van Haydn. door Waal- wijks Gemengde Zangvereeniging thans definitief bepaald op 25 en 26 Februari a.s. in de groote zaal van den Gilden bond. Evenals 't vorig jaar zal het be kende Arnhemsche Stedelijk Orkest zijne medewerking verleenen, terwijl als solisten zijn geëngageerd mej. Mia Peltenburg (sopraan) en de heer Caro (bas); met een tenor is men nog in onderhandeling. De heer C. van der Hoeven zal evenals vorig maal „de Jahreszeiten thans de Schöpfung" in eenige artike len in ons blad voor het publiek in leiden, zoodat men des te meer en naar waarde van dit kunstwerk zal kunnen genieten. Op welke deskundige en aangename wijze zulks geschiedt door den heer van der Hoeven, behoeven we na de eerste serie artikelen van zijne hand voor onze lezers niet meer uiteen te zetten. Zaterdagavond vergaderde het bestuur der Kynologen vereeniging „Waalwijk Omstreken" en werd besloten ten spoedigste een circulaire te zenden aan de hondenliefhebbers om toetreding als lid en aan andere belangstellenden als donateur, opdat de vereeniging voor de eerstvolgende algemeene vergadering zoo volledig mogelijk zij. Op deze vergadering zal een spreker over „kynologie" optreden, terwijl ook dan den leden een voorstel zal bereiken om reeds dit jaar alhier eene hondententoonstelling te houden Wij estigen met nadruk de aandacht op de in dit nummer voor komende advertenties betreffende Moe dercursussen, algemeene vergadering enz. van het „Wit-Ge e Kruis. Wij raden eenieder aan deze verschillende mede- deelingen met de noodige belangstelling te lezen, daar er zeer vele zaken ln worden medegedeeld, die voor de leden, toekomstige leden, moeders toekomstige moeders van 't allergroot ste belang zijn. Wij vestigen gr de aandacht op dat met ingang van Maandag 21 dezer de dienstregeling der Wavi gewijzigd wordt. De dienst Waalwijk—'s Bosch zal slechts zéér kleine wijzigingen on dergaan, terwijl op het traject Waalwijk —Kaatsheuvel—Tilburg enkele ritten worden ingelascht. Belanghebbenden gelieven zich in het bezit van een nieuwe dienstregeling te stellen. De groote Nederlandsche Tooneel speler Louis Bouwmeester, onlangs van een ernstig ongeluk hersteld, za" begin Februari in Waalwijk optreden Hij komt dan in Musis in Vrienc Fritz. Zeer zeker zal de tijding van dit optreden, waarover we nader meer bijzonderheden zullen geven, met groote belangstelling worden vernomen. Voor ditmaal reeds 't geen de „Maas- bode" schrijft over zijn eerste optreden in den Stadsschouwburg te Amsterdam Louis Bouwmeester redivivus. Och, neenhij is niet dood geweest. Maar hoeveel dagen van vrees, dat hij toch, althans voor ons tooneel dood zou zijn, want een tooneelspeler is gestorven van den avond af, waarop hij de planken, die de wereld zijn voor hem, niet meer kan betreden. Maar nu hebben we onzen Louis, met geestdrift ontvangen door zijne trouwe Amsterdammers, weer op de planken gezienin den Stadsschouwburg. En hij speelde weer den Rebbe in „Vriend Fritz" met al de glunderheid, de milde wijsheid, met den weeken gevoelstooneen der kenmerkende eigenschappen van zijn talent Na het tweede bedrijf de huldiging met veel bloemen en toespraken. Dr Willem Royaards zeide dat 't een eer was voor de Koninklijke Vereeniging, om in haar midden Bouwmeester weer te laten optreden. En er kwamen méér sprekers en méér kransen. En Bouw meester wilde danken, maar kon niet. Maar zoo speelde de ontroering nu met hem bij zooveel aanhankelijkheid, zooveel ontroerde trouw. Louis Bouwmeester is een nieuwe periode in zijn loopbaan van toonee speler begonnen. En de daarop vo - gende periode begint na zijn honderd sten verjaardag. Op den Zaterdag 12 Januari te Heusden gehouden humoristenwedstrijc behaalde de heer C Didden den 2en prijs, benevens den publieksprijs, ter wijl de heer Casteleijns den 4en prijs verwierf. De heer Ignaat Suermondt te Ra- heeft zijne stoomleder- en schoenfabriek overgedaan aan zijne beide zoons, W. P. M. Suermondt en Joh. R. Suermondt. terwijl den heer Ignaat Suermondt met het oog op zijne blijvende werkzaam heden in de zaken procuratie is ver leend. ln verband met het door ons onder het hoofd „Uit de Pers" over genomen artikel uit het orgaan der Ned. Fabrikanten vereeniging, dat be treft de Koninkl. Stoomschoenenfabriek A H. van Schijndel alhier, kunnen wij nog mededeelen, dat thans naar wij ver nemen, een door het geheele personeel onderteekend adres aan den minister is verzonden om aan de firma thans de zoo noodzakelijke overwerkvergunning te verleenen. Hedenavond wordt in de Rijks vakschool alhier eene bijeenkomst gehouden van werkmeesters in 't Schoenenbedrijf, om te bespreken een nieuwen cursus voor werkmeesters, waarom door hen is gevraagd om zoo doende geheel op de hoogte te blijven van alles wat het vak betreft, zoowel theoretisch als practisch. Rosé Kwartet. Het beroemde Weensche ensemble van Prof Arnold Rosé zal op 19 Januari a.s. op het tweede abonnementsconcert van Dr. G. de Koos alhier in Musis optreden. Prof- Arnold Rosé is Hoogleeraar aan de Muziekuniversiteit te Weenen, waar hij met eenige medeleeraren een cwartet gevormd heeft, dat zich door zijn schitterend samenspel weldra in een wereldreputatie mocht verheugen. Iet vorige jaar heeft het kwartet een tournée door ons land gemaakt, waarbij iet een overweldigend succes mocht boeken. De Hollandsche Concertdirectie Dr. G de Koos heeft hun dan ook weer voor dit seizoen een groote tournee gearrangeerd, waaronder Waalwijk is opgenomen. He» kwartet is als volgt samengesteld Prof. Arnold Rosé, le viool, Prof. Paul Fischer, 2e viool, Prof. Anton Ruzitska, alt viool, Prof. Anton Walter, violoncello. Over't optreden van dit kwartet in ons land lezen we overal de meest vleiende beoordeelingen. We nemen er een paar op .Avondpost" Het Rosé kwartet be hoort tot de allerbeste op dit gebied en ik weet waarlijk niet, wat ik in deze spelers meer moet roemen, de prachtige toon van het ensemble en zijn individueeie leden, de volkomen bezonken voordracht, de technfsche beheersching of de stijlvolle wedergave der toch in karakter zoo verschillende werken Het was een prestatie van allerhoogste kunst „Het Vaderland" Het was heerlijk en nog eens heerlijk, verrukkelijk van geestdrift Het samenspel is on aantastbaar, van de hoogst mogelijk denkbare homogeniteit een klas siek kwartet bij uitnemendheid. „Het Nieuws van den Dag"Het samenspel der vier kunstenaars is van een verbluffende homogeniteit wat het op 't punt van nuanceering doet genieten is niet in een paar woorden te zeggen De regeling van den avond is juist als een vorige keer, o a. het plaats bespreken drie dagen te voren bij de fa. Wed. Pulles. Wij maken er nog maals op attent, dat precies op tijd zal worden begonnen. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen we naar de advertentie. Men schrijft ons Maandagavond hield de spaarver vereeniging „O O Ghaar eersten feestavond in haar vergaderlokaal van café Ant. v. d. Pluijm. Na het hartelijke welkomswoord van de president den heer A. de Vaan werd het verplichte programma met groot enthousiasme en met succes afgewerkt. Bij elk nummer steeg de feeststemming die eindelijk met „den straatmuzikant" ten top steeg; deze voordracht werd met donderend applaus beloond. Daarna had een onderlinge voor drachtenwedstrijd plaats, die zoowel door de deelnemers als toehoorders in spanning werd gevolgd in den strijd om de prachtige prijzen (kunstvoor werpen.) Allen deden hun uiterste best en droegen zeer mooi hun nummer voor, maar een speciaal woord van hulde aan „den otter uit Heindhoven" met „Onderling Kunstgenot", die dan ook den eersten prijs en de publieks prijs verwierf. Daarna had men gelegenheid te toonen wat de maag verdragen kan, aan een heerlijken maaltijd zooals „Door" de corpulente gastvrouw van O.O.G dien alleen bereiden kan. De hartelijke dankzegging van een der besuursleden verdiende de joviale waardin ten volle. Al te spoedig kwam het einde van dezen eersten en tevens zoo schitterend geslaagden feestavond van O O.G. Gerust konden de leden dervereeniging zingen: „ln jou harbarg, Kasteleintje, haauwe we groag ver- goadering". De heerlijke feestavond heeft dit bewezen. Het Oblatenklooster „Allerheili- genberg" te Niederlahnstein is de dupe geworden van een oplichter, die den rector verhaalde, op een reis tusschen Trier en Coblenz, in den trein zijn portefeuille te hebben verloren De rector liet zich bepraten door den man die een goeden indruk maakte en voor dacteur verbonden te zijn aan „Het Centrum". De C. v. P. eerste sectie te Utrecht waarschuwt eenieder, in het bijzonder oversten van gestichten en kloosters, daar het hier een geval van oplichting betreft, met gebruikmaking van valschen naam en qualiteit. Overneming in dag- en weekbladen gewenscht Het is niet oninterressant na te gaan welke betrekkingen de leerlingen die sinds 1915 de Rijksvakschool voor Schoenmakers, meestal gedurende jaren, bezochten, thans innemen Wij kunnen ze als volgt onderver deelen 1. Fabrikanten 32 2. Directeuren van schoenfabr. 8 3 Bedrijfsleiders 5 4 Werkmeesters 17 5. Modelleurs 14 6 Schoenhandelaars en reizigers 6 7. Verwante bedrijven 2 8 Kleine fabrikanten 4 9. Calculateur 1 10. Het vak verlaten 4 11. Gestorven 3 Totaal 96 Naast deze regelmatige leerlingen werd de machinale schoenmakerij-afd. der school ook nog bezocht door 29 werkloozen, waarvan er 11 hun be trekking verbeterden, 18 hun oude betrekking vervullen De cursus 1923/'24 is begonnen met 34 leerlingen, telt thans nog 28 leer lingen over de beide afdeelingen ver deeld, daar door tijds- en familieom standigheden verschillende genoodzaakt waren de school te verlaten. Van deze leerlingen zijn wederom 8 buitenlanders Voor den nieuwen cursus l924/'25 lieten zich reeds 8 leerlingen inschrij ven Het bezoek der winteravond cursussen is na nieuwjaar heel slecht. In hoeverre het overwerken aan de fabrieken daaraan schuld is, weten wij niet. Wij doen langs dezen weg echter een beroep op de fabrikanten om hunne werklieden zooveel mogelijk voor deze cursussen vrij te geven en ze aan te manen het onderwijs, dat voor hen toch zoo nuttig is, met grooten ernst en geregeld te blijven volgen. De Directeur der Rijksschool Maandagavond werd in café Holtzer-Passier te voormalig Besoijen een groote propagandavergadering ge houden door de jeugdige Waalwijksche Pluimveevereeniging. De zaal was veel te klein. Als spreker trad op de WelEd. heer Muys, de bekende keurmeester en technisch adviseur van de groote firma P. Sluys uit Weesperkarspel. Na een korte zeer zakelijke inleiding van den voorzitter der vereeniging, den heer Stokwielder, hield de heer Muys een zeer leerzame lezing over al dat gene wat een goed pluimvee-fokker dient te weten Achtereenvolgens be sprak hij de huisvesting der hoenders, den stand der hokken ten opzichte der windrichting, de afmetingen in verband met 't aantal hoenders, de ventilatie, het aanbrengen der zitstokken enz. enz. Ook de voeding der hoenders kreeg een goede beurt, waarbij natuurlijk de prima grondstoffen van de firma Sluys aanbevolen werden. Na de voeding werd het natuurlijk en kunstmatig broeden besproken met de voor- en nadeelen aan elk verbonden. Spr. wees vooral op de goede plaatsing en behandeling van het broednest en de warmte- en vochtigheidsgraad der machine. Bij 't opfokken der kuikens werden de Sluys opfokvoeren geprefereerd met de aangegeven gebruiksaanwijzingen op de verpakking. Verschillende ziekten en ondeugden te veel om te memoreeren, passeerden vervolgens de revue met de noodige beschrijving en mogelijke bestrijdings middelen. Ruim een half uur hield de heer M een aandachtig gehoor, om na een kwartiertje pauze aan te vangen met zijn lichtbeelden over hoenderrassen, huisvesting, leghokken, ziekte verschijn selen enz. enz. Een 150-tal beelden werden op doek gebracht vanaf de groote Cochins en Brahma's tot de kleinste onder de kleinen, de Japansche Witzwartstaart kriel. Uitvoerig werden de kenmerken ras-eigenschappen der verschillende dieren aangegeven en iedereen in de gelegenheid gesteld door 't stellen van vragen zijn kennis op dit gebied te vermeerderen. 'tWas elf uur eer de aangename causeur die met geestig zout zoo nu en dan zijn uitleggingen wist te kruiden, met een woord van dank voor de betoonde attentie zijn lezing eindigde, waarop de voorzitter met een kort woord van dank sloot. De W. P. V. heeft een prachtige propaganda-avond gehad, die beslist veel vruchten zal dragen. Naar het Hsgz. verneemt, is het bendsbestuur van den Algemeenen Bond van RK. Rijkskieskringorgani saties opgeroepen tot een vergadering tegen Zaterdag 26 dezer.J om bespre kingen te houden in verband met den huidigen politieken toestand. Flnancieele Mededeelingen. Openbaarmaking Inzake Het Handelsregister. Langstraat (Waalwijk). N V. Chroomlederfabrlek v/h. H. H. Jansen, Stationstraat 111. Uitgetr. Dir. Koerset Amsterdam. A. van Heivoirt de Nijs, Leder- en Schoenfournituren, Minister Loeffstr. 97. Uitgetr. E. A. van Heivoirt, Nieuwe E. J. H. van Heivoirt. N.V. Adrian us Oerlemans «5c Zonen's Handel in Fourages, Hout- en Bouw materialen, Vrijhoeve-Capelle, No. 144 Bijkantoor Groningen opgeheven. B. Roza, Manufacturen. Wijk c. a. Nieuw adres: Hoogen MaasdijkA 19a. H. van Tuyn, Dongen, Hoogenham 165. Omgezet in N V Bierbrouwerij en Limonadefabriek „De Kroon", v h. H. van Tuyn. Best.: H. J. C. van Tuyn, Dongen, Maatsch. kap. f 40.000, geheel geplaatst en gestort. DRUNEN. Wat de laatste dagen gevreesd werd, is een feit geworden. Onze zeer geachte en beminde Herder. Deken Selten is Zondagavond over leden, nadat hij Vrijdagmorgen nog de H. Mis gelezen had. Drunen verliest hiermee z'n pastoor, z'n herder, z'n trooster der zieken, steun der armen, het Dekenaat Heusden den werkzamen Deken, het Bisdom een zijner geleerdste mannen, een der grootste mannen op theologisch gebied. De HoogEerw. heer Mgr. Johannes Hermanus Selten is geboren te Haps in 1861. dus is ruim jaar. Hij be zocht na de lagere school, de Latijnsche school te Gemert, waar hij zeer de aandacht trok om z'n buitengewone talenten. Hij studeerde aldaar onder rector L J. Klaassen de humaniora. Aangezien het voorschrift is dat, om in ons Bisdom geplaatst te worden, minstens een studiejaar op het Klein Seminarie moet worden doorgebracht, kwam J Selten in 1878 als student op de Rhetorica te St. Michiels-Gestel. Diezelfde cours had een buitengewoon knap student, die reeds 5 jaren achter- eenvolgens den eersten pi ijs in de vijf klassen had verworvenom meester te blijven in dezen edelen wedstrijd want bij de komst van Selten op het Klein Seminarie, was de mare reeds vooruitgegaan, dat met dien leerling op allerlei gebied, moest rekening worden gehouden moesten alle zeilen worden bijgezet en de eind uitslag was, we behoeven het niet te verzwijgen, dat de tegenwoordige Pas toor van Zijtaart, de Z Eeiw. heer J C. Kamp, die van 1873 tot dan toe den eersten prijs had, en Selten, beiden den eersten prijs verwierven. Op 30 Mei 1885 ontving hij de H. Priesterwijding uit handen van Mgr. Adr. Godschalk en hetzelfde jaar destijds niet dikwijls voorkomend benoemde hem Mgr. tot Vice-prefect van het Klein Seminarie te St. Michiels Gestel Was van 1885 tot 1887 zijn Werkzaamheid in het Seminarie meer aangewezen op eenige lessen en sur veillance. in 1887 werd hem het Pro fessoraat opgedragen tot eind Januari 1892 de toenmalige Vicaris Capitulaar van ons Bisdom, Mgr. Ant. van de Laar, Professor Selten riep naar het Groot Seminarie, bm aldaar de plaats in te nemen van Professor F A. L. Brons gee-t, die door Z. H. Eerw. was be noemd tot Pastoor-Deken van Nijmegen. Een schitterende onderscheiding, na een zoo schitterende voorbereiding Te Haaren gaf Professor Selten zich geheel en al aan de theologen, die, in welke moeilijkheid ook, maar steeds ten rade gingen bij dien eenvoudigen en toch reeds vermaarden Professor; dat na dergelijke gewichtige diensten, 20 jaren lang aan het Bossche Diocees bewezen, een hoogst eervolle promotie zou volgen, was te voorzien en deze was ongetwijfeld toen in de allereerste dagen van Juli 1905 de ZeerEerw. Hooggeleerde Heer J. H. Selten door Mgr. w. van de Ven benoemd werd tot Deken van het Dekenaat Heusden en Pastoor der parochie Drunen. Als Herder bevorens nimmer in de practijk geweest, wist Deken Selten zich spoedig uit die moeilijkheid te werken weldra was hij het evenbeeld van zijn beide laatste voorgangers Deken van Rijcke vorsel en Deken Ghijsens. Van wat zi gezaaid hadden, maaide hij weliswaar de vruchten, maar hij wist door zijn buitengewoon talent die vruchten te conserveeren en ze te doen dienen voor hier en hiernamaals eeuwig wel zijn. Naast zijn parochianen waren het allereerste de kinderen, die hem aan trokken, zuiver een gevolg van de twintig jaren leeraarschap onder kleine en groote studenten do rgebrachtde Drunensche scholen in het St. Jacobus de Mindere-Gesticht zijn modelscholen de broeders Tertiarissen van St Fran- ciscus vonden reeds aanstonds in hem een Geestelijken Va-er, voor jongens en meisjes Congregatie- en patronaat zalen, trouwens de |ongelingen-Con gregatie te Drunen is in het Bisdom algemeen genoeg bekend. Maar de lijdenden onder zijne parochianen trok ken hem 't meest. Geen dag ging voorbij of Pastoor Selten bezocht de zijnen, die krank waren, versterkte hen in de beproeving en lenigde, waar noodig, de behoeften. Dat zijn ijveren en werken algemeene waardeering vond, bleek in 1918 toen Z. H. Paus Benedictus XV hem het Romeinsche purper schonk in de waardigheid van Geheim Kamerheer bij den H. Stoe Echter ook Z. D. H. Mgr. W. van de Ven en nadien Mgr. A. F. Diepen, welke laatste èn als student èn als professor aan het Klein Seminarie jaren lang den HoogEerw. heer Selten heeft ge kend, bleven niet achter. Mgr. W. van de Ven wees hem aan als „Librorum onder de zes „Examinatores Synodales" en zijn parochianen, zij eerden en be minden hem, en zagen nu reeds met blijdschap uit naar het 40 jarig priester feest dat in 1925 zou gevierd worden, maar hetgeen den goeden Herder niet meer gegeven is. De plechtige begrafenis van Mgr. Selten zal plaats hebben op Donderdag 17 januari a.s. ten 10 uur. Wij deelen nog mede dat in het ,Kerkklokje" van as. Zaterdag een portret van den betreurden herder zal erschijnen. Parochianen van Drunen, die zich op het „Kerkklokje" thans abonneeren, kunnen zich daardoor in 't bezit stellen van dit blijvend souvenir. Door de Handboogschutterij Constancia" zal op Maandag 21 Jan. e.k. des n.m. 7 uur een groote uitvoe ring gegeven worden in de zaal van den heer Th. Elshout alhier. De heeren C Didden uit Waalwijk en M. Kuijs uit Herpt, beiden zeer goed bekend staande komieken, zullen welwillend ïunne medewerking verleenen. De Eerw. Overste van het Liefde gesticht alhier is ernstig ongesteld. Jinsdagnam werd zij naar het Zieken huis te 's Bosch vervoerd. DRUNEN. Naar wij vernemen zal er in de dienstregeling der Wavi met ingang van Maandag 21 dezer enkele wijzigingen worden aangebracht. Op het traject Waalwijk—'s Bosch zijn deze niet van zoo ingrijpenden aard als op het traject Waalwijk—Kaats heuvel—Tilburg, op welk traject enkele ritten worden ingelascht. De directie der Wavi geeft zich alle moeite om hare onderneming populair te maken. O a. is het tarief van Drunen naar 's Bosch en omgekeerd terug gebracht van 50 op 40 ct. Moge zij in haar opzet slagen. 's-BOSCH Zaterdag werd het Bos sche Badhuis aan de Kempenlandstraat officieel door burgemeester van Lan- schot geopend. Vóór het gebouw had den de genoodigden zich in twee )reede rijen opgesteld, de medici, leden van den gemeenteraail, onderwijsauto- riteiten, enz. De burgemeester beantwoordde de inleiding van den Wethouder van So ciale werken en was juist aan het woord toen een prachtige glanzend zwarte poes rustig over het terrein kwam en voor den burgemeester bleef staan. De parmantige poes trok zich van de vroolijkheid welke ze teweeg bracht niets aan en kuierde verder. En de burgemeester gevat, betrok de poes in de plechtigheid en laschte in zijn betoog de opmerking „en zóó groot is de belangstelling voor het nieuwe badhuis, dat zelfs de poes symbool van zindelijkheid komt kijken wat we hier aan 't doen zijn 1" Onder enorme belangstelling werd Zondag te 's Hertogenbosch de eerste grootsche Roode-Kruisoptocht gehou den voor hongerend Duitschland. In den namiddag trok de stoet va» af de Citadelkazerne en doorkruiste 6 achtereenvolgende uren alle straten en wijken der stad om iedereen in de gelegenheid te stellen bij te dragen voor het noodlijdende land. Op een hoogen praalwagen werd liefdadig Nederland zinnebeeldig voor gesteld. Een groot aantal ruiters te paard droegen hoog de witte vaandels, waarop roode kruizen. Reeds bij de avondschemering werd het geheel in kleuren verlicht, waar mede een schitterend effect werd be reikt. Tientallen collectanten den „Roode-Kruis"-band om den arm za melden gelden in. De stoet werd opgeluisterd door muziek van het Kon Muziekkorps der Kon. Ned. Sigarenfabrieken van Goulmy en Baar. Van den tocht werd een filmopname gemaakt voor binnen- en buitenland. De Roode-Kruis optocht Zondag ten bate van hongerend Rusland ge houden heeft opgebracht f l46463'/a Nederlandsch geld en 500 billioen 70 millioen en 220,000 Mark plus een bus vol Amerikaansch, Portugeesch en ander buitenlandsch geld. Heuadea, 15 Jam. 1923 Op de scheepswerf werd met succes te water gelaten het stalen schip „Pejo", gebouwd voor Holland sche rekening, lang 59.50 M., breed 7.93 M„ hol 2.20 M. ln 't afgeloopen jaar werden bij den vleeschkeuringsdienst gedaan 2104 aangiften, waarbij 39 voor noodslach- tingen en 128 van gestorven dieren Bacteriologisch onderzoek had plaats 30 maal met het gevolg, dat 4 maal kon worden gesteriliseerd. 167 geheele dieren werden vernietigd en van 138 sommige organen, 8 keer moest proces verbaal worden opgemaakt. Onze stadgenoot, de heer Mart. Kerkhofs, is benoemd tot onderwijzer aan een R.K. School te Gestel, gem. Eindhoven. Voor een talrijk opgekomen publiek vond Zaterdag in ,'t Wapen van Amsterdam" de humoristen-wed- strijd van Kunst en Genot plaats. De jury, bestaande uit Mr. Ruitinga, J. v. Laarhoven en P. Schmiehusen, kende in de volgende orde de prijzen toe 1 pr. W. Kuijs, Herpt (17 p.); 2 pr. C. J. Didden, Waalwijk (16 p.)3 pr.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5