H. MINKE, R. K. Dagmeisje, een Schoenmaker groote gezinnen StikmeesleF, Oarak-Concoiirs BERICBTVAN INZET. Notaris A. Schaap Afbraak Boerdenj. Notaris A. SCHAAP 2 Firma P. Odenkirchen STJMMI. ST1HKER1I, OVEBLBOER- CJUIIÜTIE. 1RKI eu zondag zo en n januari ■H Binnenland. Kerknieuws. Rechtszaken. Advertentiën* Aanbesteding. aanbesteden, Huishoudster. eene Huishoudster Voor Helmond Muziek. 434e Staatsloterij vragen Groot HartongvanArk Jansen Notaris JANSEN Gramaphoon, Pathéfoon, of Platen C. Jacobs Zoon Prijs I 6.- Prijs i 0.50 Wordt gevraagd vraagt I Tweede Deel. Wordt gevraagd Sen motorrijwiel. Sen Solarlaniaarn Sen kisfje Sigaren. publiek ver koop en oerkoopen Den geheelen AFBRAAK der Boerderij op Fellenoo-d WAALWIJK. e aoours is bij den koning ontboden n zal premier worden Het Russisch telegraafagentschap gericht, dat Lenin gisteren te Moskou overleden is Het is niet uitgesloten, dat binnen riet al te langen tijd in het Belgische ,arlement een wetsvoorstel zal worden ngediend voor het verleenen van am- iestie aan politieke gevangenen en aan oldaten, die tijdens den oorlog zware traffen hebben opgeloopen en nog in Ie gevangenissen verblijven. Daar Engeland heeft geweigerd iet de Fransch Belgische regie een ccoord te sluiten inzake de Britsche one, heeft de regie maatregelen ge- lomen om het verkeer langs andere vegen te leiden Bevoegde kringen bevestigen, dat het erkeer onder de regie reeds is toege- lomen tot 50 pet. van de normale. Het ervoer bedraagt ruim 150 000 ton per a8 tegen 300.000 ton onder Duitsch ieheer. Een draadloos telegram uit Londen egt nog: I Een bericht uit Keulen bevestigt, dat Ie Fransche regie aan de Britsche zone len oorlog verklaard heeft door een ilokkade aan te kondigen van alle rtikelen, uitgezonderd levensmiddelen oor de militaire transporten. Zulks wijst op een klaarblijkelijke ioging om handel en industrie te Iwingen zich tegen de vastberaden Iritsche weigering om de contröle over Ie spoorwegen over te geven, Nu doet zich de vraag voor, of ge lurende den duur van deze blokkade Jritsche kolen zullen worden gezonden laar de Fransch Belgische zone. De Engelsche regeering heeft op- leldering gevraagd. Zondagnacht is, ondanks uiterste lemidddingspogingen de spoorwegsta :ing in Engeland ingegaan. De onder- ;rondspoorwegen blijven loopen, In !et geheel zijn 60 000 machinisten n stokers bij deze staking betrokken, "homas, voorzitter van den Spoorweg rbeidersbond heeft aan de leden even vel bevel gegeven op hun post te ilijven, waardoor de staking tot mis- ukking gedoemd zou zijn. In Londen vordt het vervoer onderhouden door luto's. De Servische regeering is, naar emeld wordt, van plan in Kragojewtsj en groot arsenaal te stichten, dat zoo- rel een fabriek van geweren ais van atronen zou omvatten. Eerstgenoemde ou een dagelijksche productie moeten ebben van 200-250 geweren terwijl r de patronenfabriek dagelijks ruim 00 000 patronen zouden moeten wor- en vervaardigd. De fabricage zal niet oor de regeering-zelf geschieden, doch oor particulieren, die zich echter loeten verplichten binnen twee jaar 10 000 geweren en 100 miliioen pa- ronen aan den staat af te leveren. Naar de ontwapening 1 De Minister van Binnenlandsche laken en Landbouw heeft het volgende ;eschreven aan de provinciale en ge meentebesturen De rijkscommissie Werkverruiming leelt mij mee, dat o m naar aanlei- ling van mijn rondschrijven van 28 /lei 1923 veel meer dan vroeger aan lacht wordt besteed aan het Neder- andsche fabrikaat. Toch komt het nog terhaaldelijk voor, naar de commissie neent, dat, hetzij uit gewoonte, hetzij loor onwetendheid of misverstand, loms ook zonder eenige verklaarbaar notief, orders in het buitenland wor- len geplaatst, welke zooal niet geheel, lan toch voor een groot deel door de Jederlandsche nijverheid hadden kun- ien worden uitgevoerd. De heerschen- le werkloosheid wordt hierdoor veelal ioodeloos vergroot. Het zal mitsdien tanbeveling verdienen, dat niet tot tlaatsing van een order bij onderhand- che aanbesteding in het buitenland vorde overgegaan dan nadat met de ommissie in overleg is getreden op lat deze zich kunne vergewissen om- •ent hetgeen ten behoeve van de Ne- erlandsche industrie zou kunnen /orden verricht. Ik meen u daarom te mogen uitnoo- ,igen, geen orders in het buitenland e plaatsen, alvorens de rijkscommissie Werkverruiming is gehoord. Het „Hbld schrijft: Het vraagstuk van de onbewaakte poorwegovergangen heeft reeds heel /at pennen in beweging gebracht en ok is in verschillende richting ge ocht naar middelen om de gevaren, relke het gevolg zijn van ontbreken an bewaking, op te heffen. Bij een technisch bureau te 's Bosch ebben wij een door een ingenieur an dat bureau geconstrueerd toestel- itje gezien, waarvan de bedoeling is, at de stoomfluit van de locomotief ij het naderen van een overweg auto- tatisch gaat werken. De fluit blijft illen totdat de machinist er een einde an maakt. Door zijn handbeweging 'ordt dan het toestel automatisch weer :herp gesteld. Het toestelletje, waarvoor octrooi in iie landen is aangevraagd, lijkt voor oover dat voor een leek valt te beoor- eelen, uiterst eenvoudig. Door de eweging, welke de veer tengevolge an den slag maakt, wordt de fluit in /erking gesteld. Zoo'n nok op de rails kan, al naar elang van de behoefte, op 300 400 Deken Norb. Wouters. Tor vervanging vac Mgr. J. H. Selteo te doof Mgr. A. F. Diepen benoemd tot Deken van bet district H*usden de zeeree»w. heer Norbe tuï Joannes Aloy- slus Wouters, pastoor te H-usdets. Drken Wouters is een geboren Til - bu-ger (18 9); na zifn studiën op Ruwenberg, Ki-in en Groot-S>m*aarie werd hit in 1884 tegelijk met Mgr. A, F. Dt-Den op 7 Juni priester gewijd. Ii 1885 aangewezen als vlce-prefect van het k'ein Seminarie, volgde hij einde Mei 1888 den toenmaligen kap. van St.LambenU<teHelmond, benoemd tot pastoor te Druoec, den zeereerw. heer F. P. Gijsens op als kapelaan te Helmond en hü Is aldaar werkzaam gebleven tot 25 Maart 1904 toen bij geroepen werd ot opvolger van pas toorDrken J. C Btjnen als pastoor van de S'. Cathaiiaa te Heusden. meter, of op welken afstand ook, van den overweg worden geplaatst. De machinist hoort de fluit en kan, zoo noodig maatregelen nemen. En het publiek, dat den overweg nadert, hoort de trein aankomen. Het toestel werkt zoowel bij voor- als bij achteruit rijdende machines. Naar de meening van den uitvinder is de constructie zoo sterk, dat zij door een harden slag bij snelle vaart niet wordt be schadigd. Wij kunnen natuurlijk niet beoor- deelen, in hoeverre het toestel in de practijk zal voldoen. Dat zal een proef I moeten leeren. Het bureau heeft zich reeds met de spoorwegen in verbinding gesteld, om in de gelegenheid te wor den gesteld'voor een demonstratie aan een machine. Het vraagstuk der on bewaakte overwegen is belangrijk ge noeg om eenige gelijke oplossing te onderzoeken. Het Bat. Nieuwsblad meldt, dat de belastinginkomsten, voor 1923 op 155 miliioen gulden geraamd, tientallen millioenen boven de raming zijn ge stegen. De heer Von Fisscher van de Menedasche firma Ledeboer is wegens tekort van f 100,000 in voorloopige hechtenis gesteld. De Tweede Kamer heeft heden middag de motie-Troelstra tot onver wijlde Kamerontbinding verworpen met 65 tegen 18 stemmen en de motie van wantrouwen en afkeuring, ingediend door Van Ravesteijn, afgestemd met 81 tegen 2 stemmen. Te Rijsbergen is Zondag 20 Ja nuari overleden de heer Jan Matthijs- sen. De haer Matthijssen was de oudste inwoner van Nederland en bereikte den ouderdom van ruim 104 jaar. Cornells Veth deelt in de .Tel." mee, dat er binnenkort nieuwe post zegels zullen komen van 2, ?,'/2 en 4 cent ontworpen door Chris Lebeau. De bestaande zegels van die waar den, ontworpen door De Klerk, De Roos en Van der Vecht, zullen dan niet meer worden gebruikt. Cornells Veth vindt de bestaande zegels mooi, kwestie van smaak blijkbaar, want haast iedereen vindt ze leelijk, vooral het dwaze ding van 2 cent. Daarentegen vindt hij de jubileum zegels van Konijnenburg leelijk en de weldadigheidszegels van Toorop mooi Een leek oordeelt er net andersom over Op de vragen van het Tweede Kamerlid mej. Westerman inzake het ontslag aan de gehuwde ambtenares is door de Ministers van Justitie en Waterstaat geantwoord De laatste deelde daarbij o.m mee, dat bij de P T. T op 1 januari j.l. 150 160 schrijvers zijn ontslagen en dat thans ontslag is aangezegd aan 200 gehuwde vrouwen en 400 mannen Het volk verneemt, dat het in het voornemen der regeering ligt. de ambtenaarstractementen met ingang van 1 Juli a s. met 10 pCt te verlagen. Eveneens ligt het in de bedoeling, aldus het blad, ten spoedigste de schalen van h|| salarisbesluit te her zien. De Société Anonyme des Ateliers et Chantiers de la Loire te St Nazaire. de bouwmeester van het nieuwe mail schip voor de Maatschappij Nederland, heeft naar het Hbld. meldt, de com plete electrificatie van de mailschip opgedragen aan de firma Qroeneveld, Van der Poll en Co. te Amsterdam. Een belangrijk onderdeel van dit werk (capaciteit ongeveer 1200 kilowatt) wordt dus toch door een Hollandsche firma uitgevoerd. Naar wij vernemen heeft de regeering een wetsvoorstel voorbereid, volgens hetwelk de forensenbelasting gescheiden zal worden van de gemeen telijke inkomstenbelasting en als een afzonderlijke opbrengstbelasting van de werk- en woonforensen zal kunnen worden gelieven. Het ontwerp is om advies gezonden aan de gemeentebe sturen en kamers van koophandel. Het moet tevens de bedoeling zijn van de regeering, aan de leden van de Gedeputeerde Staten restitutie te verleenen van wat zij sedert 1921 aan deze belasting hebben betaald, wat vermoedelijk aanleiding heeft gegeven tot het onjuiste en reeds op het eerste oog onwaarschijnlijke bericht van Het Volk, dat de geheele forensenbelasting zou worden atgeschaft met terugbe taling van 1921 af. In de benoeming tot Deken zien we m-ief dan aneieunitelt Mg'. Diepen heeft ongetwijfeld deze schoon» promo tie gedaan om den bul ergewoner wcklust, nu reeds bijna 40 jaren In Heeren Wijngaard gebleken. Moge hein rniöstett* nog zoovele jaren gegevei zijn dat ook de werk z tamheid ah Deken naar bulten schittert. Ia zit? belde Heusdensche voorgangers J. F van de Poel, die 36 jaar en J. C Bsjnei die 14 jaren het dekenaat bestiert hebben, vindt de nieuwe titularis ce> navolgenswaardig voorbeeld. Prov. C< Z. D. H. da Bisschop van der Bosch beeft den zeereerw. Heer Nabuu s kapelaan te R'vecr, opgedragen d« stichting voor te bereiden eeaer nieuw* parochie in de tegenwoordige parochh van O- L. Vrouw van Goeden Raad te Tilburg (Broekhoven). De nieuw? kerk die zal worden toegewijd aan dr H. Familie, zal de 17e parochiekerk der stad Tilburg zijn. Leeraren-retraite. Van Zaterdag 23 tot Diesdag 26 Februari wordt in het retraitehui' »Loyola» te Vugbt (bB 's Bosch) eer retraite gegeven voor Heeren Leerarer van R.K. Lycea, Gymnasia, H. B. S en Middelbare Handelsscholen. Degenen die aan deze retraite wen schen deel te nemen worden verzoch zich zoo spoedig mogelijk op te gevet bij de Directie van bovengeooem retraitehuis. JAQUES OVERGOOR MIES OVERGOOR-Bettonville geven met genoegen kennis van de geboorte van hunne dochter L E O N I E. Waalwijk, 22 Jan. 1924 3216! om met 25 Februari in dienst te treden AdresA. VAN ROESSEL. Slagerij 32153 Groote Straat Waalwijk begin Februari. Een burgerpot kunnende koken Adres32086 Mej VAN DEN BERG-MAssar Gröotestraat 245 Waalwijk. Door onbekende oorzaak worden telkens bij W. van Esdonk te Vlijmen de ruiten uitgeslagen door H. K. aldaar die op korten atstand van Van Esdonk woont. Beklaagde, die niet verschenen was om zich voor de rechtbank te verant woorden, gedraagt zich nu eens goed en dan weer werkt hij niet. Hij heeft vaak ruzie met z'n moeder. Ook de veldwachter W. Harks kon geen oorzaak vinden tot die ruitentik kerij door beklaagde. Deze eigenaardige strafzaak werd voor verdere behandeling uitgesteld tot nader, als wanneer beklaagde zelf maar eens moet komen vertellen voor de rechtbank A v, H. schoenmaker te Waalwijk had op 1 Jan terwijl de politie hem wegens overtreding der motor- en rijwielwet bekeurde verzet gepleegd. Beklaagde weigerde zijn naam op te geven en deed voorts de politie heel wat last aan, Beklaagde staat ongunstig bekend Voor de rechtbank had hij allerlei aanmerkingen ten aanzien der politie, waarop de president hem den raad gaf„Wordt dan zelf agent, dan kan jij 't beter doen dan zij"! Eisch en uitspraak wegens weder spannigheid luidden f 25.— boete subs 10 dagen hechtenis L. de L. te 's Bosch had zich te verantwoorden wegens diefstal ten nadeele van de gemeente. Na over een hek te zijn geklommen van ongeveer 2 meter hoogte had hij zich een flinke hoeveelheid oud ijzer toegeeigend. De heeie voorraad had hij verkocht aan H. J Stapelvoort voor f 19 60. Beklaagde verklaart uit armoede te hebben gestolen, werk kon hij niet krijgen en in België waar hij geweest was, had hij 't niet kunnen volhouden Wat er ook van zij, de eerlijkheid moet men nu eenmaal altijd en overal betrachten. De eisch luidde 2 maanden, de uit spraak 1 maand gevangenisstraf. Het Architectenbureau VAN REE BOSSAERTS, Grootestraat 154, te Waalwijk, zal namens zijn principaal, den Weled Heer I C. MORTIER, te Waalwijk, op 2 Februari 1924in het H6tel „De Twee Kolommen" te Waalwijk des namiddags ten 3'/a uur: Het bouwen van )Can- toran met bijbehoo- rende werken op een terrein gelegen aan de Wagenstraat, te Waalwijk. Bestek en teekening verkrijgbaar bij ondergeteekenden tegen be taling van f 5.00 ('restitutie f2.50) franco per post f 5.20 per stel. inlichtingen te bekomen ten kantore van het Architectenbureau voornoemd. Aanwijzing op den dag der aanbesteding op het bouwterrein des namiddags ten 2 uur. JOS VAN REE 32163 ED, BOSSAERTS. TANDARTS, tegen 1 Februari wegens huwelijk der tegenwoordige, een flink net 31252 het huishouden op zich kunnende nemen en goed kunnende koken Wordt gevraagd in een klein gezin (Vader en zoon) liefst kunnende melken. 32139 Aanbiedingen te zenden aan M. VERBUNT, A 80 Dussen wordt gevraagd die alle reparatiën en verder voorkomende werkzaamheden kan verrichten. 32l6() FLINK LOON. Vasf werk en prettige werkkring Brieven met opgaaf van verlangd loon aan het bureau van dit blad Kwartet- en Solistenconcours te Zalt-Bommel. Uitslag der eerste dag (20 Januari) gehouden Kwartet- en Solistenconcours der Harmonie „Generaal Karei van der Heijden" te Zalt-Bommel. Solisten. Ie Afdeeling W. v Heivoort, Nieuwkuijk, trom bone, 144 punten, eere-prijs. 2e Afdeeling L. v d. Heijden, Haarsteeg, es-clari- net, 107 punten, 2e pr. A. v. d. Berk, Haarsteeg, sax. alto, 94 punten, 2e prijs- Kwartetten. 2e Afdeeling. Vlijmensch-kwartet, Vlijmen, 75 p., 3e prijs. Kwartet „De Eendracht", Nieuwkuik 85 p3e prijs Zondag 27 Januari 2e concoursdag Aanvang 12 uur. 5e klasse. Ie iijst. Trekking 21 Jan Getrokken prijzen. (Naar de voorloopige lijst). Prijs van f 1500: 2608 f 1000: 7166 9312 21504 f 400: 620 11035 f 200: 1222 18079 f 1002509 3608 6753 8110 10514 15053 19384 22166. 5e klasse. 2e lijst. Trekking 22 Jan. f 10.000 No. 4265 f 1000 No. 13708 f 400 No 4459 15258. 17355 f 200 No. 981. 3317, 15274 17494 f 100 No 1380 2089, 3415, 9519, 11408, 18564, 19458. De C.R.E.S.-Econo- mie Schoenfabrie ken te Heveadorp bi] Arnhem voor spoedige indienst treding, liefst waarin meerdere Stik- sters, terwijl ook voor Schoenmakers werk is zoomede een bekwaam goed op de hoogte met de Stikkerijmachines Gezonde, nette wonin gen beschikbaar. 32158 bij WED. J. J. VAN LOON Ca'é. Grootestraat A 276 WAALWIIK (Besoijen) vanaf Zaterdag 26 Januari tot Zondag 24 Februari. Eerste prijs Tweede prijs: Derde prijs De prijzen zijn vanaf heden te bezichtigen bij bovengenoemd adres. 32162 DE NOTARISSEN te RAAMSDONK, en te WAALWIJK, berichten dat de goederen der Familie S1MONIS door hen geveild zijn ingezet Koop 1 f 6000.- 2 3100- 3 1100.— 4 2650 en het BOUWTERREIN Koop a f 1350. - b 1550.- n c 500 en d 100.- TOESLAG heeft plaats Dins dag 29 Jan. 1924 in hei „Huis ten Deijl" te Raamsdonks veer 's avonds 7 uur. 32165 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer H, N. ZONNEVELD te Sprang bij veiling op Donderdag 31 Januari 1904 en bij toeslag op Donderdag 14 Februari 1924 ielkens om 7 uur desavondsten koffiehuize van J. KLIS te Sprang KOOP 1. Het goed onderhouden zeer geriefelijk Landbouwers huis met Schuur, Pakhuis, Erf, Tuin en Bouwland te Sprang, Sectie B No. 1847 en 1848 groot te zamen 0 46 80 H.A., voor alle doel einden geschikt. Het land achter het huis is ged. mondeling verhuurd aan Adr de Roon voor f 16 per jaar tot stoppelen 1927, overigens in eigen gebruik. KOOP 2 Bouwland naast vorig perceel Sectie B No. 1015, groot 0 91.70 H.A. Ged. in eigen gebruik, ged in huur bij Wed. A. Timmermans tot Kerstmis a.s. voor f75.— Bij de toeslag komen de per- ceelen in massa. De huren over dit jaar zijn voor de koopers. Het huis is te aanvaarden in eigen gebruik op 15 Mei a s het ged. land van koop 2 voorzoover in eigen gebruik met Kerstmis a s Betaaldag koopsom 14 Maart a.s te WAALWIJK, zal Maandag 28 Jan. 1924 te 2 uur precies om contant geld onder D RUN EN. vroeger in huur bij H. van Bladei, als: steenen, pannen, plavuizen ribben, binten, planken, riet en stroo. 32166 te WAALWIJK, 32130 maakt bekend, dat de ON ROERENDE GOEDEREN te Waalwijk, van de fa. Wed, A. M J. VAN DELFT zijn ingezet en verhoogd Wilt ge iets moois Wilt ge iets bijzonders Wilt ge iets moderns Bestelt dan Uw bij BESOIJEN A 305 b/d. Haven. Ook andere instrumenten als HARMONICA'S. MONDORGELS OCCARINO'S, FLUITEN, CHITERS, MANDOLINES enz zijn hier in ruime keuze voor radig. Eenig adres. Billijke prijzen Opticien. 31822 25 Vuchterstraat 25, s-HERTOQENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabbisk tan kunstledematen, Bkjcuk- en Buikbanden. Bbchthoudbes, Plattobtzolen etc Fpreekdag alle Dinsdagen. KOOP 1 KOOP KOOP KOOP KOOP KOOP f 1500. f 1500. f 3675. 1 2000. f 1600. f 4750. Toeslag Dinsdag 29 Januari 1924 des avonds 7 uur in Hotel VERW1EL. Dagelijks kan verhoogd worden Bij de WAALWIJKSCHE STOOM DRUKKERIJ ANTOON T1ELE is van de hand van den hee A. STÜTZ verschenen Royaal formaat, 250 pag., geb beknopte uitgave in brochure vorm 31732 en zal weldra verschijnen Zie onder WaalwIJksche berichten in dit blad. 32164 ■WITTE BIOSCOOP. Sodom en Gomorrha v_

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3