Verhuizingen SPORT. Rechtszaken. Gemengd Nieuws Advertentlën. Notaris Jansen Waalwijk f 3000.- Bericht van Inzet. sjmms»MWBeeai8088m Niet alleen Waalwijk en Om geving, maar geheel de Lang straat en 't Land van Altena zal deze bijzondere gebeurtenis op muzikaal gebied, als de opvoering der „Schöpfung" bijwonen. spoedig zal doen, want dan zou ze haar eigen school in den grond boren. Wordt besloten f50 per leerling te geven Aan de Hoogere Burgerschool moet f1650 en aan het Gymnasium f1400 bijgedragen worden. Verheijden Ik zou aan de Volks bibliotheek te Sprang ook geen subsidie meer willen geven. Oerlemans. De Commissie is van oordeel, nu Burg en Weth. voorstellen om aan de vereeniging Volksonderwijs ook subsidie te verleenen, zoodat de vereenigingen gelijk worden gesteld, dat op het voorstel van Burg. en Weth. moet worden ingegaan. Verheijden. Dat is een heel ander geval. De Volksbibliotheek is dood eenvoudig een politieke vereeniging en daar wil ik geen cent aan geven. Als het voor onderwijs was, dan was het iets anders. Oerlemans. De Volksbibliotheek is ook ter bevordering der ontwikkeling. Verheijden. Als er vandaag of morgen een Sociaal Democratische Vereeniging komt, geeft ge dan ook subsidie Als ge nu subsidie geeft is men het verplicht. Oerlemans Wij geven nu de subsidie maar voor een jaar, dus kan men telkens zien. De heer van Willigentyirg wijst op het groote gebruik dat van de veree niging wordt gemaakt, zells van uit Vrijhoeve Capelle maakt men er dank baar gebruik van. De Voorzitter beaamt zulks, 's Maan dags kan men ze met heele troepjes de boeken zien halen Verheijden. Dat kan wel zijn, maar het spijt me dat ik „De Echo" niet bij me heb van een paar weken geleden. Daar heeft toen een verslag ingestaan over een lezing, die daar in dat gebouw is gehouden door een mijnheer die voor Troelstra niets onderdeed en daar kom ik op tegen. Was de vereeniging zuiver zonder meer een bibliotheek, dan zou ik er mij bij neerleggen maar nu er zulke lezingen worden gehouden moet ik er tegen zija. Je houdt je hart vast voor de industrie-arbeiders als ze zulke kost telkens moeten hooren Van dea Wnligeobu'g. Daar heeft de bibliotheek niets mee te mskse. Vefbeijden. Mee is dsar verkocht sa» de politiek en aode;s siet. Van den WilligeEbu-g. M«a heeft daar een «pavrsasl, de jeugd van Sprang kao er zich vermaken met verschillende spelen, zooiat ze van straat' af wordea gehouden. Dagbladen en tijdschriften liggen voor grootere ter lezing, dat Is het wat de vereeni ging die subsidie vraagt doet, meer niet, maa» mtlnheer Vethcijden verwart het een met het ander. Verhe-tjden, Als het daar maar bil bleef, maar ze leeren kankeren. 25 jaar geleden kwam men er ook co was het niet beter dat al die diagea waren weggebleven. Het 19 cu niets anders dan politiek en nog eens poli'iek. Van den Willigenbu'g. U Is abuis. Verheijden. Ik beo geea slaapkop, hoor. Van den Willigenburg. Da coli'iek wordt alleen in de Kiesvereniging besp-oken. Voorzitter. Het is nu genoeg bespro ken. Ik zal het voorstel in omvraag bi ngen. Alle beeren, uitgenomen de heer Verheijden die t«gen is, stjn voo' ver- teening van subsidie, Da heer Rijken blerf bulten stemming. Zwart. Is daï wel volgens het regle ment van orde om telke s buiten stemming te blijven. Voorzitter. Dna<r Is men vrij In. Rijken. Dan ben ik er tegen. Ik ben niet voor die politiek, want het is struisvogelpolitiek. Verheijden. Aannemen Jan Het is de menschen opdraaien en anders niet. Van Willigenburg. Ik geloof dat men hier goed voor gaat met de menschen op Ie winden Verheijden. Jullie zijn daarmee voor gegaan. Het is hier de plaats niet omdat alles eens te vertellen, maar het loopt de spuigaten uit. Het is toch nog heel toevallig dat B. Verhoeven lid van den raad is gebleven. Verhoeven Dat is niet waar. Zwart. U weet er niets van. Van Willigenburg Nu u over politiek gaat spreken wil ik u zeggen hoe zich de zaken hebben voorgedragen en als een bewijs dat er edele politiek is gespeeld kan ik u bewijzen met een feit van uw oom den heer Maijers. Die kwam no. 7 op de lijst bij de verkiezingen en men wist door overleg de zaak zoo te regelen dat hij no 2 op de lijst kwam. Dat deed men uit waardeering voor hem, Verheijden. Wat is daarbij voorge vallen Dat zal ik je dan eens zeg gen Men is met een programma bij hun gekomen, dat ze moesten teekenen en ais ze dat niet deden werden ze van de lijst geschrapt. Bart Verhoeven en J. Maijers hebben daar de belasting laag gehouden, daar neem ik mijn pet voor af. Het is wat moois, toen ze het program voor Zijn WelEdele niet wenschten te teekenen, werden ze van de lijst geschrapt. Van Willigenburg. Dat is ook al niet waar Ze hebben zelf bedankt. Verheijden. Wat een toestand, tee kenen of anders niet in den raad Je mag dus geen eigen meening er op na houden en geen vrij man zijn. Zwti t. Je weei er nlcs vao Do discussie is doordat men door eikaar praa', zeer verward. Bij dc post belastingen zegt de heer Verheijden zich niet te kuanen ver- eeoigea mat de 100 opcenten op de vermogensbelasting. Deze zou hij willen zien afgeschaft omdat hier veel te veel mfiasche»» zijn die van een kapitaal je "an f 50.000 k f 60 000 moeten leve» mi op die menschen d uk- het te hard. Ais men niet voorzichtiger wordt zullen deze, menschen en de eokele groote ka italisren hun boel verkoopen en de gemeente gaao verlaten. Dan slachten wij zelfde kipt ei die gouden eieren leggen. De heer Middelkoop voelt ook niet veel voor deze belastingheffing maar waar het nog maar voor een jaar is, kan hij er zich wel bij neerleggen. Oerlemans. Mot het oog op de ver- leenltsg van subsidie voor de werke- loozen moet men er wel toe overgaan. De beer Ve.heijdea wijst nog op de boywvereeniglng. Die huizen worden veel te duur en zijn uitsluitend voor de Industrie gebouwd. Die menschen kunnen de huur niet meer betalen, want als het wat slap wordt, worden ze op straat gesmeten. De industrie moet dus in de kosten van die hulzen betalen en dat kan het best door een zakelijke bedrijfsbelasting in te voeren. Verschillende leden wijzen er op dat in de meeste plaatsen die onsympa thieke belasting wordt afgeschaft en het zeker voor deze gemeente ook niets is. Verhetjdèa. Hoe is het nu met het oadselig saldo van de verschillende gem enten. Voorzitter. Het nadeelig saldo der gemeente Sprang is f 2110 73'/2, het nadeelig saldo dar gemeente Vrijh.- C»oelle is f365 49 en het voo'deel'g ssldo dergemecoie Capeileis f 14 947 79 Vfhaijden. Mijnheer de Voorzitter, Hoe groot zijn de oorlogscdsisieenin- gea sog. Voorzitter. Sprang f 5000, Vrijh.- Cipella f 520 en C»P«"lle f 1500. Verheijden. Een prachtig finantieel beleid 1 Dus hebben wij met ons reusachtig voordeelig saldo nog te betalen de oude crisislasten van Sprang en Vrij hoeve Ik maak de oude wethouders van Capelle mijn compliment, dat ze zoo flink het mes hebben gezet in de crisisleeningen om er zoo gauw mo gelijk vanaf te^zijn. Het is diep te be treuren dat wij nu de crisisschulden van een ander nog hebben te betalen. Wat een prachtige trouwerij. B Verhoeven, Ik heb door de trou werij nu al meer te betalen. Verheijden. Dat is onmogelijk. Nadat door den heer Mich iel nog maals op den slechten toestand van de speelplaats der school is gewezen wordt de vergadering gesloten. Voetbal. WAALWIJK. H.E.C.—Mevo 3—1. N» ces zwaren strijd is het H.E.C. gelukt van het sterke Mevo te winnen. Hat was ees vlueg", goed gespeelde wedstrijd, vol spanning tut het einde toe. Ooi half d ie trap» M*wo af, onder leiding van den heer jaoseo. Vanaf het begin knjgeo wij een vlug op en neer gaand spel te zien, me wederzijdscha aanvallen. VooUoopIg bleven echter de verdedigingen de voorhoeden de baas. Na circa 25 min. stopt de Mevc-keeper een hard schot, maar kan den bal niet tijdig genoeg wegwerken. Verdoek is er als de kippen bij es opent de score 10. Met nieuwen moed wordt er verder gespeeld. Beide doelen komen om beurten in gevaar, 5 min. voor de rust krijgt Mevo een vrijen trap te nemen even buiten het strafschopgebied. Hier uit ontstaat een penal y, die onhoud baar wo?dt ingeschoten. 1—1. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting hetzelfde vlugge spel. Uit een der H E C.-aanvallen ontslaat een doelpunt, dat jammer ge noeg wordt geannulse»d wegens buiten spel. H E.C. komt echter terug en als Veihoofstad den bal toegespeeld krijgt, geeft deze met een schitterend schot zijn club wederom de leiding. 21. Mevo verzwakt geen oogenbiik en zet er ailes op. Tot doelpunten brengen zij het echter niet. Als H.E.C. circa 5 min. voor het einde nog eens aan valt, brengt de linksbinnen den stand op 3—1. Hierin komt geen verandering meer en heeft H.E.C. verdiend, maar niet zonder moeite, gewonnen. Vught—Quick 0—1. Als ruim 2 uur Quick aftrapt, neemt Vught het spel direct in handen en de eerste aanvallen worden op het Quick doel ondernomen Doch de verdediging is safe en retourneert het leder naar de overzijde. De Quick- voorhoede kan niet op dreef komen, waardoor de Vught-achterhoede ge makkelijk werk heeft. Het spel gaat geruimen tijd op en neer met de Vught aanvallen het gevaarlijkst. Stand met rust 0—0 Direct na de hervatting is Quick, thans gesteund door den wind, het eerst aanvallend. Goed samenspelend wordt het Vught-doel bestookt en vrij spoedig heeft v. Lier succes met een goed gericht schot Nu Quick de leiding heeft, wordt er nog harder gewerkt, waardoor de Vught-backs alles in het werk moeten stellen om meer doel punten te voorkomen. Maar voor het Quick-doel komen ook verschillende gevaarlijke momenten en het is voor de talrijke Quick supporters een heele opluchting als de scheidsrechter in rukken blaast. Quick 3 behaalde een schitterende 9—1 overwinning op Sprang 2, terwijl Quick 2—Berkdijk 2 niet doorging van wege het niet opkomen van Berkdijk. Zondag a.s. speelt Quick 1 op eigen terrein tegen Wilhelmina Kaats heuvel voor de competitie N V. B. Heuvel—Juliana 2—1. Zondag j.l. trokken onze geel zwarten naar Tilburg om daar voor de competitie 1ste klasse B. V. B. het bekende sterke Heuvel te gaan be kampen. Als de heer Van Loon om 2.30 uur laat beginnen, verschijnt Juliana met tien spelers. Juliana is het eerst in den aanval, maar de Heuvel-verdediging weet op keurige wijze te redden. Na vijf minuten spelen bezorgt de Heuvel midvoor zijn club met een prachtig schot de leiding. 1—0. Juliana komt in goede combinatie op het Heuvel- doel af en de Juliana linksbinnen weet met een harden kogel den Heuvel doelman te verschalken. 1 1. Als de rust aanbreekt is de stand nog on veranderd. Na de rust zwoegen beide partijen om de leiding en staat de wedstrijd op hoog peil. Heuvel komt in prachtige combinatie op het Juliana doel af maar bet back stel Krol en De Laat is op zijn plaats en weet iedere Heuvel- aanval op kranige wijze af te slaan. Als er nog een kwartier is te spelen, gaat Heuvel het met verre schoten probeeren, maar de Juliana-doelman wist zijn doel op kranige wijze te verdedigen en ieder schot kalm te verwerken. Als er dan nog één minuut te spelen is en iedereen denkt aan een gelijk spel, ontglipt het leder juist door de handen van den Juliana-doelman en Heuvel leidt op zeer fortuinlijke wijze en heeft alzoo met 2—1 ge wonnen. Juliana kan op een goed gespeelden wedstrijd terugzien KAATSHEUVEL. Als om half drie scheidsrechter Nooren beginnen blaast stellen zich beide elftallen op. Kaatsheuvel wint den toss en de Roodborsjes trappen tegen den wind in af. Zij stormen direct op het Kaatsheuvel doei af doch doch zonder succes Na eenigen tijd komt Kaatsheuvel er beter in, en wan neer de achterhoede der Roodborstjes in het nauw wordt gebracht kunnen zij niet anders redden dan door korner te trappen. Deze goed genomen, wordt weggewerkt Kaatsheuvei werkt hard en het is te zien dat zij alles opzetten om te winnen Wanneer na 10 minuten spelens weer wordt korner getrapt, wordt deze door Mosselveld genomen en door Lugters ingekopt 1 0. Door dit succes aangemoedigd komt Kaatsheuvel direct weer opzet ten, en wanneer Lugters op het juiste moment aan Dingemans geeft, passeert deze handig de verdediging en geeft met een harde schuiver de keeper het nakijken 2—0 Er is dan ongeveer een kwartier gespeeld. Dan komen de rood borstjes los en Aarts krijgt een paar flinke schoten te verwerken welke hij meesterlijk stopt Het spel gaat dan vrijwel een tijd gelijk op met beide dpelen beurtelings in gevaar, doch doelpunten blijven uit zoodat de rust met 2—0 voor de thuisclub ingaat. Als dan weer is begonnen komen de roodborstjes direct op het Kaats heuvel doel af. Kaatsheuvel zit nu een kwartier lang finaal inges oten en moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen Aarts krijgt in deze periode eenige gevaarlijke schoten te verwer ken hetwelk hem goed afgaat Eindelijk hebben de roodborstjes succes, wan neer bij een geharrewar voor doel ge doelpunt wordt. 2 1 Direct weer komen ze terug en binnen 2 minuten wordt de gelijkmaker langs Aarts in het net gekogeld 2—2 Dit is Kaatsheuvel toch te sterk en van dit oogenbiik komen zij nu in de meerderheid Eens wanneer Lugters mooi voorzet en Mosselveld voor open doel komt te staan schiet hij juist over. Kaatsheuvel krijgt dan op het laatste moment nog een korner te nemen en wanneer deze is genomen blaast de scheidsrechter het einde en zijn de punten gedeeld. Kaatsheuvel 2 speelde te Waal wijk met W S. C. 2 0-0 gelijk met welke uitslag de kans op het kampioen schap nog niet is verkeken. De bedoeling van de Kon. Ned Automobiel-Club en de Kon. Ned. Motorrijders Verg. is, dit jaar, evenals dit reeds geruimen tijd in Engeland het geval is, een technische hulp langs den weg in gebruik te stellen De man zal uitgerust worden met een Simplex motorrijwiel met zijspan en duo-zitting en langs den weg hulp verleenen aan automobilisten en mottorrijders die de een of andere „panne" hebben. Uitspraken Bossche Rechtbank. Vao Oud la 't Nieuw 1 Eijmert S. te Woudrlcben meende het oude jsar blijkbaar piet beter te kuanen besluiten dan dooi met'oc'ub vtienden schandaal te schoppen door drinken en ruilen in te slasn. Wegens vernieling moest b'klaagde terecht slaan. Doch hij ooi kende en wie»p de schuld op een ander. Er was voor t 7,50 schade aange richt en beklaagde werd gesommec'd. dat bedrag aan den benadeelde te voldoen. Met het al of niet betalen wordt bil de strafmate rekening gehouden. Daar om werd de verdere behandeling der strafzaak 14 dagen uitgesteld. Betalen zal Inmiddels de boodschap zijn. Bij bosjes Voor de Bossche Poli ia-rech'baok passeerden alweer ru m 50 beklaagden de revue wegens oveit edlng der ver ordening op de provinciale wegen. Dat gaat zoo week aan week, De fietsers ja bij honderdtallen. Met dat al is die weggeldbelasting toch maar een kostelijk «melkkoeijc* voor da provinciale kas. Vrijgesproken. De rechtbank te *s Hertogesbosch heeft J. B. te Almkerk vrijgesproken van de hem te laste gelegde bsscha- dlgiog. Als getuige werd in deze zaak ge hoord A. Z. Saeok. Burenoorlog. H. v. W., 21 jaar, koopman te Heutdea stond voor het gerechtshof te Den Bosch in hooger beroep terecht, beklaagd ter zake van mishandeling van J. G. Dollekeas. Voor den politie rechter was beklaagde deswege ver oordeeld tot f 20,— boete sub. 10 dagen hechtenis. Beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde. Het was zijn bedoeling niet geweest, Doikkens, die toen bij hem Inwoonde, «e slaan of te stompen, hij had bem dieen tegengehouden uit vrees dat hn rijn kinderen zou slaan, iets wat mee> gebeurde. Tevoren was er al eens me' een klomp naar vrouw D. gegooid, door beklaagde. Kortom, het was een -chte burenruzie. De auto van de firma H. Daggers schoenfabriek te Veendam, waarin gezeten de heer en mevr, Daggers en 'n logée is Zaterdagavond, doordat de chauffeur het stuur kwijt raakte van de klapbrug in het Westerdiep gere den. De inzittenden konden bijtijds uit hun hachelijke positie worden verlost. De chauffeur, die blijkbaar onder de auto was geraakt werd levenloos opge haald. De heer en mevr. Daggers kwamen met den schrik en een nat pak vrij Met de logée was het ernstiger ge steld Het duurde vrij lang eer zij weer teekenen van leven gaf. De chauffeur B Kassens, een nog jeugdig persoon, die den kost ver diende voor zijn vier zusters was een bekend voetballer uit het eerste elftal van de voetbalclub „Veendam". De verslagenheid onder zijn club genooten is groot Op het eerste verdiep eener her berg, op de Blauwsteenkaai, te Brussel woonde een jonge Hollander, Nicolaas Schleurder, 24 jaar oud. Sedert eenigen tijd had men hem niet meer gezien, doch daar zijn be roep lange afwezigheid bijbracht, maakte men zich daarom niet onge rust. Zondagmorgen werden de bewoners echter een waren pestreuk gewaar, schijnende te komen uit de kamer van den Hollander, en zij gingen de politie verwittigen Deze brak de deur open en op het bed vonden zij Sch. liggen, wiens lijk reeds in staat van ontbinding verkeerde, en op den grond lag het lijk eener vrouw, die men nooit in huis had ge zien en die in de hand nog een revolver omkneld hield. De eerste waarnemingen doen ver onderstellen dat de vrouw, na Sch.. vergiftigd te hebben, zich een kogel door het hoofd heeft gejaagd. De vrouw, die elegant gekleed was, blijkt volgens hare eenzelvigheidkaart te zijn Sidonie Bvrouw T24 jaar oud, wonende Rogier van der Weyden- straat. Het parket zal nu trachten licht in dit drama te brengen. De twee lijken zijn voor lijkschou wing naar het doodenhuis vervoerd. Volgens nadere berichten was de vrouw geen onbekende in huiszij was van haren man gescheiden en leefde met den leurder. De dood moet opstijgen tot Vrijdag avond toen werd het koppel voor de laatste maal gezien. (Hdbl van Antwerpen). De vergiftiging van honden in de Melickerheide nabij Roermond duurt nog steeds voort De politie heeft ontdekt, dat stukjes vleesch worden gestrooid met striehnine. Het aantal gestorven dieren, w o. prachlige exem plarenDuitsche herdershonden schaap en jachthonden, is thans gestegen tot 30. Praag bïïjkf een aansiustige stad te zijn. In Januari zijn er 2208 danspartijen en 98 bals gehouden. De politie had 4000 verzoeken om dispen satie van het sluitingsuur te behandelen. Praag telt ongeveer 680 000 inwoners. Wanneer melk overkookt, strooi dan terstond zout op de kachel. Er ontstaan dan geen vlekken en een on aangename brandlucht wordt niet ver spreid Uit Zvolen (Slowakije) wordt gemeldt, dat bij een lawine achttien personen werden gedood en viergewond. Vier huizen werden verwoest. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de gemeentelijke con certzaal in de Lange Bagijnenstraat te Haarlem Om ha fzes was de brandweer aanwezig; met 3 slangen op de water leiding werd het vuur gebluscht. De schade is aanzienlijk. De vloer van de gaanderij is evenals het plafond op verschillende plaatsen verbrand, zoo ook een 60 stoelen. Bij het nemen van de eerste maatregelen zakte de brandweerman A S door den vloer van de gaanderij. Hij moest naar het St. Elisabethgas huis worden vervoerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Na ongeveer een uur was men den brand meester. Na den voetbalwedstrijd. Zondagavond ontstond in het café van De K. op het Heuvelplein te Tilburg, tusschen eenige B.V.V. supporters en Tilburgers een vechtpartij, waarbij vooral het meubilair niet gespaard bleef, Toen de politie tusschenbeide kwam, keerde zich het publiek hiertegen bij welk verzet door de politie van sabel en gummistok werd gebruik gemaakt, meldt de Tel. Een 5 tal Bosschenaren werden gearresteerd één werd door een sabelhouw aan het oor niet ernstig verwond. Gisteren tegen den avond is tusschen Muiden en Naarden. bij de Hakkelaarsbrug, een auto, rijdende in de richting Naarden, te water gereden, vermoedelijk doordat de bestuurder ver blind werd door de felle koplichten van een hem tegemoet rijdenden auto. In den auto zaten twee heeren twee dames en drie kinderen. De inzittenden van een derden auto, rijdende in de richting Amsterdam, zagen het ongeluk gebeuren en waren onmiddelijk ter plaatse.- Met zeer groote inspanning slaagden zij erin, uit de te water liggende auto de kinderen en een dame te redden de beide heeren wisten zichzelf in veiligheid te brengen. Toen men bezig was met pogingen, de andere dame, uit haar netelige positie te verlossen, sloeg de auto om, die toen bijna geheel in de diepte verdween alle moeite die men deed om de dame, die zich er nog in bevond, te redden, faalden. In een boeienhoeve in de nabijheid zijn de geredden van droge kleeren voorzien. Nader meldt men ons omtrent dit ongeluk ln den verongelukten auto zaten de heer en mevrouw G. met één kind, uit Bussem, en de eigenaar van den auto, de heer B., wonende te Amster dam, met zijn echtgenoote en twee kinderen Toen het ongeluk gebeurde, zat de heer G. aan het stuurde dame, die verdronken is, was zijn echtgenoote. Bij het reddingswerk hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt de heer Hepner en diens chauffeur Lansing, die de plaats van het ongeluk per auto passeerden, juist nadat de wagen te water was geraakt. Gisterenavond laat is het lijk van mevrouw G. opgehaald en naar Naarden vervoerd voor het justitieel onderzoek. Het is nog niet bekend, welke de auto is aan welks felle, verblindende koplichten het ongeluk waarschijnlijk is te wijten "TnGEZQMD N MEDEDEElilNGEN. Influenza en griep kan men het beste bestrijden door het gebruik der Sanaperin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bijapoth. en drogisten. OUDSTE ADRES voor zoowel in als buiten de gemeente. Attesten van tevredenheid ter inzage. 32289 te Waalwijk, 32288 bericht dat het land geveild namens de Erven Mej. WED. VAN DIEM is ingezet op Toeslag Dinsdag 19 Februari 1924 te 7 uur in het Café KEMPERMAN te Waalwijk. Ef«ch heveetltrlrify wan h"* ononis. I Max Govaerts

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6