Voeringstiksters Slikslers eo Plata I8JI Winkelhuis Gietcokes. Caslreereo van Paarden, ERFHUIS. Inboedel. Aanstaand»! Zaterdag Zondag Banjo Band Bohemia. Firma P. Odikirchsn STANZERD, STIKKERIJ, OVERLEDER- CALCULATIE. A. SCHILDERS. HET ZUIDEN MUZIEK C. JACOBS <5 Zn Gevraagd Advertentien Joh. C. Spapens. VERKOOPER H.H, Landbouwers! J. W. Verhoeven. Een bekwame Notaris JANSEN verkoopen A. P, C. Roothaert Café-Restaurant „De Korenbeurs" Wyberf MUZIEK in de Tram. Prijs i 6.- Prijs i 0.50 - ANTHRACIET, EIERKOLEN, - STUKKOLEN, NOOTJES en TURF. gemeend, dat de grind goed ishij wil echter het gevoelen wel eens hoo- ren van den heer J. Kamp, die ook lid van het polderbestuur is. De heer Kamp komt niet aan het woord, doch de heer Brokx merkt op, dat hij advies heeft gevraagd bij rijksopzichters uit Breda en bij Hamers te Waspik, die beweren, dat grind binnen enkele maanden weg is. De kosten van ma cadam worden besproken Na dat vele tegelijk gesproken hebben, worden de kosten j geschat op f60 per ton. De heer Brokx is voor aanschaffing van 3 wagons. De Voorzitter vraagt toe stemming tot aanschaffing. Hij meent dat hij te krijgen is bij de firma Petit te Bergen op Zoom. Wordt goedge vonden. Een der leden merkt op, dat Hamers hier geen grind kan krijgen. Hij moet altijd naar Capelle. De Voorzitter wijst op de administratieve bezwaren welke hier aan verbonden zijn Bij rondvraag merkt de heer Brokx op, dat er spoedig 5 of 6 woningen leeg zullen staan. Als het zoo voortgaat staan ze binnen een jaar allemaal leeg. Hij vraagt vermindering van huur en deze van f4 op f3 per week terug te brengen. De heer Van der Rijken vraagt of 't geen tijd wordt er een bod op te krijgen De Voorzitter zegt, dan krijgen we van 't rijk, dat thans f1300 bijdraagt, niets. Van der Rijken heeft bij gerucht vernomen, dat een woning van den staat is afgekeurd Zou het rijk niet een paar woningen willen overnemen Het voorstel van den heer Brokx in stemming gebracht wordt aangenomen, met 6 tegen 5 stemmen. Als datum van ingang wordt vastgesteld de eerste week in Maart. De heer Smits vraagt, of de Voor zitter al eens advies gevraagd heeft bij den heer Blanken te Raamdonksveer om tot vermindering te komen der kos ten van het electrisch licht. De Voor zitter is het met den heer Smits vol komen eens, dat de heer Blanken een uitstekend deskundige is. Hij zegt, we mogen geen geld uitgeven, zonder dat het zijn nut heeft. Alle conferenties kunnen niethelpen, indien de menschen niet aansluiten De groote fout zit in de weinige aansluitingen. Als wij Blanken vragen, komt hij met uitvoe- rige rapporten en die kosten veel geld. We moeten trachten aansluitingen te krijgenvoor den werknemer zijn echter de prijzen te hoog, de menschen kunnen het niet betalen. Qelukkig hebben we nog geen nadeelig saldo Wil de Raad mij echter machtigen om mijnheer Blanken op te dragen eene begrooting te maken, dan wil ik dat gaarne doen. Zonder aansluitingen kunnen we echter niets bereiken. In andere gemeenten zitten ze met reuzen stroppen. Smits heeft er geen voorstel van gemaakt om bij Blanken advies te vragen. De Voorzitter is bang voor de rekening van Blanken en wijst op de begrooting, vroeger door een ander gemaakt voor het dempen van een gedeelie der haven, waarvoor later eene rekening inkwam van f250. De Hond meent ook dat het in de geringe aansluitingen zit. De Voorzitter vraagt of Smits er een voorstel van maakt tot het instel len van een onderzoek om een middel te vinden, het net meer rendable te maken Deze maakt er een voorstel van. wat echter met op 1 na alge- meene stemmen wordt verworpen. De heer Van de Rijken vraagt, of er ook een afschrift te krijgen is van de verordening op de schoolgeldheffing en de waterleiding. De Voorzitter meent, dat de leden die moeten hebben en zal deze be schikbaar stellen als de schoolgeld heffing doorQed.Staten is goedgekeurd. De heer A, Kamp wijst op den slechten toestand der steenen brug bij Rekkers aan de Vrouwkensvaart. B. en W. zullen een onderzoek instellen en de brug laten maken, in dien dit noodig blijkt. Hierna wordt in besloten vergadering overgegaan tot bespreking steunrege ling werkeloozen. GEERTRUIDENBERG. Op verzoek van enkele lezers geven wij het gedeelte van het Raadsverslag handelend over de Vee- en Vleesch- keuring, wat wij in ons vorig raads verslag beknopt weergaven, hier wat breedvoeriger. Jansen. Mijnheer de Voorzitter, ik wil nog even wijzen dat in dezen kring de Vee- en Vleeeschkeuring verschrik kelijk duur is. Meermalen hebben slagers mij daarover gesproken en bij een onderzoek, dat ik heb ingesteld, is mij gebleken dat de kring, bestaande uit Waspik, Raamsdonk, Geertruiden berg en Made, misschien wel het duurste geëxploiteerd wordt van ge heel het land. Voor een varken en een pink moet men f 3.50 betalen en voor een koe f 7.—. In Breda is dit f 1.75, 1.75 en f 3.50. In Terheijden, Tilburg en Gilze eenzelfde voordeelig tarief. In Zevenbergen is het tarief ook min der en dan is daar, zooals mij door den directeur is gezegd, nog besloten om de volgende week de tarieven met 50 cent te verlagen. U ziet dus dat 'de prijs hier zeer hoog is en daarom kan ik aannemen wat wordt gezegd, dat van uit deze gemeente maandelijks daarvoor ruim f 200 naar het Veer moet worden gebracht. Ik weet niet hoe het in Made en Waspik is gesteld maar in aanmerking genomen dat het daar groote gemeenten zijn mag wor den aangenomen dat maandelijks acht tot tien duizend gulden daar binnenkomt. Als we te midden van de mobilisatie waren zou men schreeuwen over woe kerprijzen. Heeft men nu het recht daar die prijzen zoo hoog te houden? De sla gers hebben eens eene vergadering gehouden en toen is door den Vee arts gezegd dat mogelijk dit jaar nog in elk geval spoedig, de prijzen zouden verminderen en ik geloof dat het nu twee jaar is geleden, maar ze betalen nog dezelfde woekerprijzen. Hoe zit dat nu; hebben ze in andere kringen dan zulke pruilen en wij zulke goede krach ten dat we dergelijke salarissen moeten geven: Als een andere gemeente er plezier in heeft heele dure ambtenaren er op na te houden, dan moet dit niet ten kosten gaan van deze gemeente, dan moeten ze het zelf maar betalen. Mijnheer de Voorzitter, ik noodig Burg. en Weth. uit om te trachten gedaan te krijgen dat die schandalig hooge prijzen op de helft worden teruggebracht en zoo we daarvoor hier alleen niet sterk genoeg zijn, dan zou ik Made en Waspik daarover ook eens hooren. Men roept dat alles zoo duur is, arme menschen kunnen geen vleesch meer koopen, maar wie de schuld daarvan als men ziet dat hier f 7,— en in Breda f 3.50 voor de keuring moet worden betaald De Voorzitter zegt toe naar een en ander een onderzoek te zullen instel len. Hij had al lang een verslag over de werkzaamheden verwacht, doch heeft nog niets gezien. Hij hoopt in deze iets te bereiken De heer Segeren meent dat de heer Jansen abuis heeft. Dat het hier wat hooger is dan in Breda kan op den prijs van het vleesch geen invloed uitoefenen. Wat zal een cent op de kilo voor de slagers uitmaken. Zooals de regeling thans is acht hij de voor- deeligste manier, want moest men er zelfstandig voor zorgen dan zou het keurloon van een koe wel op f 20 komen. De Voorzitter wil in ieder geval deze aangelegenheid grondig onder zoeken. De heer jansen zegt wel niet te gelooven dat de slagers het vleesch zullen verlagen als het keurloon min der wordt doch als raadslid acht hij zich verplicht te wijzen op die schreeuwend hooge prijzen die hier worden gerekend. In een volgende vergadering zal hij wel uiteenzetten waarom men hier van woekerprijzen mag spreken. De ont vanger heeft nu maandelijks maar voor het geld te zorgen en als hij den directeur van den kring daarop wijst antwoordt deze dat bij daar niets mede te maken heeft. DRUNEN In de algemeene verga dering der R. K. Werkliedenver. Zondag gehouden, werd o.m behandeld: Schrijven betreffende steun aan de Textielarbeiders. Reeds meermalen is getracht propa gandisten te krijgen, die wekelijks de leden willen bezoeken om giften voor dat doel in te zamelen. Tot heden is men hierin niet kunnen slagen. Na lang praten gaven zich 4 leden op om in hunne buurt rond te gaan. Komen er geen helpers bij, dan wordt hoogstens een vierde der gemeente bezocht. De gelegenheid is opengesteld om bij de bestuursleden geld te deponeeren tot oprichting eener reiskas, om in Juli a.s. deel te nemen aan het Eucharistisch congres te Amsterdam. Tengevolge der periodieke aftreding van bestuursleden, kunnen tot 15 Maart candidatenlljsten worden ingediend. Daarna was het woord aan den heer Leenders uit den Bosch, die in eene gloedvolle rede aantoonde hoe hoog noodzakelijk het is dat de leden hunne Christelijke beginselen in praktijk brengen, den goeden geest aankweeken, de sociale opvoeding bevorderen, de christelijke naastenliefde beoefenen, om te komen tot eene betere samen leving en christelijke maatschappij. Het is te betreuren dat de vergade ringen steeds zoo slecht bezocht worden. Ook heden waren hoogstens maar een zesde der leden tegenwoordig. Moge dit beter worden. LOONOPZAND De harmonie Sophia's Vereeniging gaf Zondagavond een groot concert bij gelegenheid van haar statie dag, Zaterdag gevierd, met medewer king van de tooneelvereeniging „Rust schenkt nieuwe kracht" te Udenhout. De zaal van den heer G. Wijtvliet was overvol, vele konden geen staanplaats meer bemachtigen. De muzieknummers werden zooals altijd in de puntjes uitgevoerd. De hoofdschotel bestond uit het optreden der tooneelclub. Het prachtig gecostu- meerde drama „De Koning der Vergeet- holen" werd naar den eisch opgevoerd en verwierf een geestdriftig applaus. Het blijspel „Jochem Pezel. wat zijt ge voor 'n ezel" evenals de voordracht „Teunis Big en Teunis Koffiestroop" met „Twee leuke Boertjes" vielen zeer in den smaak en er werd uitbundig gelachen, vooral door de dames. „Rust schenkt nieuwe kracht" heeft eer van haar werk en ze mag er zijn en verdiende ten volle het waardeerend woord van hulde en dank haar na afloop door den president, den heer J, van den Heuvel gebracht NIEUWKU1JK. Maandagavond 1.1. is het voor de leden van den R. K. Jongen Boerenstand alhier een ware feestavond geweest. Door den WelEerw. heer kapelaan, adviseur der vereeniging werd met medewerking van den Wel Eerw. Pater Prior van het klooster „Onzenoort" een voorstelling gegeven met lichtbeelden. Treffend schoon en vooral leerzaam waren de voorstellingen van de H. Cecilia en Jeanne d'Arc, waarin de heldenmoed dezer zoo voor treffelijke heiligen op het doek werden gebracht. Ter afwisseling werden enkele hu moristische stukken vertoond, welke ten zeerste in den smaak vielen. Het was voor onze jongens een leerzamen en tevens een genotvollen avond. Een woord van dank aan beide Heeren Geestelijken voor 't schoone en nuttige van dezen avond is hier wel op zijn plaats. Volgens loopende geruchten, die wij echter nog niet konden achterhalen, zal de voormalige groentendrogerij der firma Mol-Pauwels, destijds aangekocht door de heeren Timmermans uit Waal wijk, als rubberfabriek wederom in werking worden gesteld. Maandagmiddag had het zoontje van den heer B. het ongeluk bij het schaatsenrijden door het ijs te zakken. Door den arbeider S., die toevallig ter plaatse aan 't werken was, werd de drenkeling nog juist bijtijds op 't droge gebracht. CAPELLE. Door het personeel der Electrische broodbakkrij "De Hoop" alhier is een loterijvereeniging opge richt. tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. van Amelsfoort, voorzitter, G. Montens, secretaris, A. Wagemakers, penningmeester, J. de Jong, commissa ris. Tot voorzitter en secretaris der Commissie van Toezicht op het Lager- onderwijs in de gemeente Sprang-Ca- pelle zijn benoemd de heeren E. Colet en H. Dijk. In de gehouden vergadering van de Commissie tot wering van school verzuim in de gemeente Sprang-Capelle zijn gekozen de heeren E. Colet en H. Dijk. In de gehouden ledenvergadering van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid te dezer plaatse is in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den heer P. de Visser, tot bestuurslid gekozen de heer W. van Vuuren. Door den visscher A. R. alhier werd dezer dagen een otter gevangen, welk dier een lengte had van ander halve meter en een gewicht van ruim 21 pond. Voorwaar een buitenkansje voor genoemden visscher. De afdeeling Sprang-Capelle en omstreken van Volksonderwijs zal a.s Donderdag, 58 dezer, in het cafe van den heer L, F. van Dongen haar jaarvergadering houden, aanvangende 7 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Openingen notulen; 5 Inge komen stukken3 Rekening en ver antwoording van den penningmeester 4. Jaarverslag van den Secretaris 5. Mededeelingen betreffende de naai en knipcursus en 6 Rondvraag en sluiting. Het getal ingeschrevenen voor de militielichting 1925 bedraagt in deze gemeente 41. A S, Weensdagavond zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Dr. Severijn uit Dordt GEBOREN JAN, Zoon van JAN MICHAËL en ADRIANA C. L. MICHAëL-de Rooij. 32341 Capelle, 21 Febr 1924. en Adres32348 N. V. Stoomschoenenfa- briek v.h. JOS. GROENEN, WAALWIJK. en TERSTOND GEVRAAGD bij 32346 Te Huur aangeboden: EEN FLINK op den besten stand van Kaatsheuvel. 32354 Direct te aanvaarden. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder no. der advertentie. Voor den verkoop van Prima GIETCOKES wordt voor GEER TRUIDENBERG en OMSTRE KEN een prima gevraagd. 32351 Brieven onder no. der adver tentie aan het bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het enzenz. Qediplm. Veeverlosk. en Castreur. ELSHOUT (N.-Br.) 32353 Terstond gevraagd Adres Fa. M. BERGMANS ZONEN. 32350 te WAALWIJK, zal Donderdag 28 Febr. a.s.» des n.m. 2 uur precies, namens de Erven van Mej. de Wed. DE KROON, in het pand naast de R K, Kerk om contant geld Een gedeeltelijken Te zien des voormiddags van 10-12 uur. 32321 StoombiijartfabrieK TILBURG. 31819 Bpreekdag alle Dintdagen. MAX GOVAERTS. Waalwijk. van 6—12 uur en van 12—2 uur en van 6—12 uur van het Elite-gezelschap 32345 mmÊÊÊKmm Zij vernamen het in de Tram, die zijn tocht maakt van Kaats heuvel op Sprang, dat te Waal wijk in den Muziekhandel verkocht worden zeer schoon. HET ADRES bekend om zijn mooie en steeds de nieuwste nummers. 34130 Optieiën. 31822 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCtï. Telefoon Intercommunaal 176. Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzooen etc. Bij de WAALWIJKSCHE STOOM DRUKKERiJ ANTOON TIELEN is van de hand van den heer STU TZ verschenen Royaal formaat, 250 pag., geb. beknopte uitgave in brochure vorm 31732 en zal weldra verschijnen f f Heden overleed, tijdig f voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden Mejuffrouw Maria van den Broek» in den ouderdom van 74 jaren. A. SCHAAP, 32349 Ex Test. Waalwijk, 26 Febr. 1924. ^LikLiiLiALÜLkiLikLkkLAiLiiLÈiLikLÜLÜLÜliAiiikL&kLÈkL Brandstoff enhandel, Beste en concurreerendste adres voor32347 Alles wordt direct aan huis bezorgd. Handzwikker. Uw stem blijft steeds onver moeid, helder en krachtig door regelmatig gebruik van de aangenaam verfrisschende TiiHaUsma Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten in blauwe doozen a 45 en 80 Cts. Let op het fabrieksmerk Gaba. FaBEIEK TAN KUNSTLEDEMATEN,

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3