DTEGHB IET MEI Tweede Blad. Provinciaal flieuws te vlaggen. No. 17. Woensdag 27 Febr. 47e Jaar. Waalwijk, 26 Februari 1924. Bij de Maandag gehouden aan besteding voor het bouwen van acht arbeiderswoningen in de St. Chrispijn- straat voor rekening van het Gemeen telijk Woningbedrijf, werd ingeschreven als volgt H. Maas, Waalwijk, J8250 W. v. d. Hammen, Waalwijk 18260 A. Bonis, \J/aalwijk 19UUU P. Pennings, Lamers en Ch. Lamoen, St. Michielsgestel inQQt. en Den Dungen C. Timmermans, Sprang 19900 M. In't Veld, Sprang .20110 M van Berkel, Vught 20268 I van Rooij en P. van Bakel 's Bosch 20450 A J van Alphen, Oosterhout „21390 Lucas, Moerdijk „21500 Gebr. Maas, Waalwijk 21590 J. Blankers, Nieuwkuijk 21743 A P. Kramer, Genderen 21770 C. Honcoop, Veen 21888 Van der Donk en Olieslagers Vught 22736 Gebr. Dankers, Heusden 22792 J, de Bont, Nieuwkuijk 23245 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Voor de a.s. kermis werden door de volgende firma's ingeschreven J. Theunissen, Amsterdam, Schiet tent f50. E. Wijt, Princenhage, Hoepla f 52. J. W. Bottenberg, Kampen, 2 paling- kramen f 253.60 H. v. d. Laak, Tilburg, Gebakkraam f 50, voor Baardwijk f 15. Van Laan-Spij, Rotterdam, Werptent f80. F. Jansen, 's Bosch, Koek- en Suiker- kraam f130. A. Hendriks, Rotterdam, Werptent, indien zonder concurrentie f 140. Janvier, Bergen-op Zoom. Schiettent f23.10 J. Calter, Kampen, 2 palingkramen f200, indien zonder concurrentie. v.Tecklenburg,Tilburg, Palingkramen, 2 plaatsen f 305. Wed. van Gemert, Tilburg, Gebak- kraam f 113. W. Giessen. Orthen, open draai molen f150. H. Janvier, Bergen op-Zoom, Verge- noegingspaleis of Lunapark f 325. Mercham, Bergen-op Zoom, Schiet tent f30. H. Mattheuws, Bcrgen-op-Zoom, Electro Zweefcaroussel f 233. L. Schellekens, Tilburg, Suikerkraam f 46 90. A. van Thiel-van Gemert, Tilburg, Nougathkraam fill. Gerssen, Ginneken, Gebakkraam, f 113.50. J. Bakker, Vlissingen, Schouwburg, tent f 50. Wed. G. de Leeuw, 's Bosch, Koek en Suikerkraam f 100. Gebr. van Bergen, Roermond, Ver- genoegingspaleis f 712. Mevr, Frits Klout, Zwolle, Nougath kraam f81. G J. Bottenberg, Kampen, 2 paling kramen f253. L. Janvier, Bergen-op-Zoom, Auto- caroussel met vergenoegingsattractie f 303, zonder vergenoegingsattractie f135. P. van Gemert, Uden, Draaimolen f250, voor Baardwijk f30. J. Appel, Rijswijk, open draaimolen f126. C. J v. d. Moot, Amsterdam, Lach spiegel f25. Fr. van Reeken, Nijmegen, Vroolijk Rad f 75. Idem, draaimolen f50. Idem, Luchtschommel. f 100. Voor de drie vermakelijkheden tege lijk f 250. F. Huygens, Bergenopzoom, Lucht schommel f 125. Deze zijn toegewezen. Verleden Vrijdag had bij de Waalwijksche Kegelclub „de Vrienden kring" het koninggooien plaats. Na een zeer feilen strijd wist de heer F. Pullens het Koningsschap te behalen met niet minder dan 138 hout. Dat deze nog zeer jonge vereeniging goede gooiers telt, bewees de laatste competitiewedstrijd van den Waalwijk- schen Kegelbond, waarop ze het kampioenschap behaalde. Vrijdagmiddag heeft alhier in het Hotel „de Twee Kolommen" de oprichtingsvergadering plaats gehad van de afdeeling Waalwijk en Omstre ken van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders en Slijters met vergunning. De vergadering was goed bezet. Alle omliggende plaatsen hadden uit dit bedrijf hunne vertegenwoordigers ge zonden. De heer van Dam, Voorzitter van den Bond, opende de vergadering op gebruikelijke wijze en zette het doel van de komst van het Hoofdbestuur uiteen. Daarna werd het woord gevoerd door den heer van Eeden, van het Bureau van den Ned. R. K. Midden standsbond, tevens Bondsambtenaar. Spreker zette in een ruim opgezet betoog het doel der R.K. Middenstands vakorganisatie uiteen. Uitvoerig werd stil gestaan bij het voeren eener ge zonde bedrijfspolitiek en het werk program der afdeelingen en dat van het Hoofdbestuur. De secretaris van den bond, de heer Visscher, gaf een uiteenzetting van de bedrijfsvoorlichting en hulp door het secretariaat. Vervolgens gaven zich alle aanwe zigen als lid op. Een voorloopig bestuur werd ge formeerd uit de heeren Verwiel, Voor zitter, Kemperman, Secretaris, van der Pluijm, penningmeester, Govaerts en van Hees, Commissarissen. Besloten werd deze vereeniging verder uit te bouwen en spoedig we derom een nieuwe vergadering te be leggen, waarop een uitvoerig werk program zal worden vastgesteld. Zaterdagavond had in Musis Sacrum de aangekondigde vergadering plaats betreffende de ontvangst van den burgemeester op Zaterdag 1 Maart a.s. De Voorzitter van „Waalwijks Be lang", de heer M. A van Liempt, zette het doel der bijeenkomst uiteen, wees op het goede gebruik om de hoogste autoriteit in de gemeente een hartelijk welkom, een hartelijke ontvangst te bereiden, al biedt het jaargetijde geen gelegenheid tot groot feestvertoon. Hij beval zich ten zeerste aan, wan neer iemand een nieuw idee of een ander plan voor feestviering had als thans in de bedoeling lag. Dezen avond gaven zich reeds een 40-tal vereenigingen voor deelname aan ontvangsten défilé op, terwijl de overige zullen worden aangeschreven en dit zoo spoedig mogelijk te doen. Ook werd nog besproken de lichtstoet, of fakkel optocht of muzikale wandeling. Voor een lichtstoet werd niet veel gevoeld, meer voor een fakkeloptocht, De Voor zitter zette tot deelname door ver eenigingen en fabrieken aan De kosten voor lampions en fakkels zijn toch gering en 't geeft een aardig effekt, maar speciaal brengt het er de goede stemming in. Besloten werd dat men ook zal opgeven of en met hoeveel men zal deelnemen aan den fakkelop tocht, opdat het bestuur zal kunnen zien of er voldoende deelname is om dien te laten doorgaan. Er moet fiinke deelname zijn, niet hier en daar een lampion, want dat maakt geen indruk, Hij spoort de vereenigingen enz. I krachtig aan zich deze kleine moeite en kosten te getroosten Het bestuur zal zorg dragen voor voldoende muziek. Wij sluiten ons gaarne bij deze aan sporing aan. Wil men des avonds fak- kei-optocht, muzikale wandeling of i.d. dan moet men zich direct opgeven. Wij kunnen nog mededeelen dat het raadhuis in- en uitwendig keurig zal worden versierd en ook de feest verlichting des avonds zal worden ontstoken. Tot dusverre hebben zich tot deelname aan de ontvangst aan het station en défilé opgegeven: 1 Bestuur Binnenpolder, 2 Bestuur Buitenpolder. 3 Handelscursus Hanze. 4 Onderwijzers Openbare school. 5 Postduivenver. „Luchtverkenners 6 Kegelclub „Alle Negen". 7 Waalwijksche Kegelbond. 8 Gilde St. Ambrosius. 9 R.K. Gymn ver. „Kunst en Kracht". 10 Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst. 11 R.K. Werkliedenver. St Clemens. 12 Verbruikscoöperatie „Ons Belang". 13 Kynologen Vereen. „Waalwijk en Omstreken". 14 Roode Kruis. 15 Kerkbestuur Ned Herv. Gem 16 Liedertafel „Oefeningen Vermaak". 17 Waalwijksche Kegelclub. 18 Landstorm-afdeeling. 19 Fabriek van Iersel Witlox Co. 20 Chr. Zangver. „Hallelujah". 21 Biljartclub „Hotel Verwiel". 22 Kanarievereen. „Waalwijk". 23 Gem. Teekenschool. 24 R.K. Handelsschool. 25 Voetbalclub W S.C 26 H.E.C. 27 Quick. 28 R.W.B. 29 Brandweer. 30 Sociëteit „T.A.V." 31 Voerliedenvereen. „St. Jan". 32 Handboogschuttersgelschap „Entre Nous". 33 Harmonie R.K. Werkliedenvereen. 34 Waalw. Gymnastiek-Vereeniging. 35 Vereen. „Koninginnedag" voorm. Besoijen. 36 Gilde St. Chrispijn, v.m Besoijen. 37 Sociëteit „Gezelligheid", v.m. Be soijen. 38 R K. Werkmeestersver. „St. Jan." 39 Vischlust. 40 „Vrede onder Ons". 41 Waalw. Looiersvereeniging. 42 Soc. Gezelligheid. 43 Tooneelver. D.ES.V. 44 Waalw. Gem. Zangvereeniging. 45 Rijkscursussen. 46 Dames Gymnastiek vereen. 47 Burgerwacht. 48 Typografengilde. 49 R.K. Werkliedenvereeniging. 50 Waalwijksche Biljartclub. De volledige lijst komt a.s. Zaterdag. De C. v. P te Haarlem waar schuwt belanghebbenden bij hem in lichtingen in te winnen alvorens in relatie te treden met Gebr. Dadema, die in Haarlem een expeditie-onderne ming exploiteeren, kantoorhoudende Groote Houtstraat 18 rood* Overneming in dagbladen gewenscht. Op Zaterdag 23 dezer hield de Nederl. Bond van Autobusdienstonder- nemers te 's Bosch in Hotel Centraal eene propagandavergadering om te komen tot stichting van eene afdeeling voor het district Noord Brabant. De algemeene Secretaris van den Bond. de heer de Jong uit Amsterdam, hield eene inleiding omtrent den groei van het autobusbedrijf in Nederland. Volgens spreker bestond er bij het publiek weinig inzicht omtrent de be teekenis van het verkeer per autobus zelfs vroeg laatst een autoriteit of er wel 500 autobussen in Nederland zouden loopen. Volgens opgave van spreker loopen er thans in Nederland circa 2500 k 3000 autobussen, verte genwoordigende een kapitaal van 14 a 15.000.000 gulden, verdeeld over pl.m 600 ondernemers, die een ge- regelden dienst exploiteeren. In globale berekening worden er per jaar 50 mil- Iioen passagiers vervoerd, wordt voor f 5 000.000 aan benzine, voor f 2 500.000 (twee en een half millioen) aan banden, voor f2.000 000 aan olie verbruikt, terwijl de slijtage aan materiaal op f4.500.000 (vier millioen vijfhonderd duizend) is te stellen, zoodat aan hulp stoffen jaarlijks pl.m. f 15.000 000 ver bruikt worden. Uit deze cijfers blijktvoldoende.dat het autobusbedrijf zich in een korte spanne tijds tot groot bedrijf heeft ontwikkeld, en is het de bedoeling van den Bond om regelend op te treden, zoowel tusschen ondernemers onderling als tusschen ondernemers en autoriteiten, om misstanden uit den weg te ruimen, om door samenwerking bij den inkoop van materiaal en hulp stoffen, geleidelijk te komen tot betere outilleeririg van het bedrijf,'welke actie zal leiden tot voordeel van de onder nemers, zoowel als tot dat van het reizend publiek. De Bond streeft naar herziening van de Wet van 1880.-Deze wet is ver ouderd en niet toepasselijk op "net tegenwoordige autobusbedrijf. De Bond streeft naar een rijksvergunning voor Autobus exploitanten, onder advies van de betreffende gemeenten. Het autobus- vraagstuk dient echter geheel zelf standig bekeken te worden niet naast het Spoor- of Trambedrijf, doch geheel onafhankelijk. Het bewijs dat de Tram bedrijven die met den tijd meegaan zich omzetten in Autobusdiensten is het beste bewijs dat voor buurtverkeer de autobus het vervoermiddel van de toekomst is. Spreker wees op de samenwerking van den Bond met diverse gemeenten, ais Rotterdam, Den Haag en Dordrecht, Leiden, Haarlem en Alkmaar, de pro vincie Overijsel etc. waar in verband met de onderlinge concurrentie de Bond via de Provinciale en Gemeente autoriteiten zeer gunstige regelende bepalingen heeft verkregen die zoowel de overheid als de ondernemers be vredigden. Als voorloopig bestuur van District NoordBrabant werden benoemd de heeren M. J. P. van Loon, Commissaris NV. Wavi, Waalwijk, Van Oostrum, Directeur N.V. Cito, 's Bosch, P. Furster, Wijk. De heer van Loon sprak over de noodzakelijkheid van organisatie in het bijzonder voor NoordBrabant in verband met de besluiten der Provin ciale Staten om de Weggeldbelasting voor autobussen te verhoogen. Spreker schetste het voordeel van het aaneengesloten zijn om de diverse vraagstukken voor nu en de toekomst gezamenlijk te bekijken en het beslist noodige om gezamenlijk volle kracht te ontplooien teneinde het autobus bedrijf steeds te vervolmaken opdat het spoedig overal als het officieele vervoermiddel voor het buurtverkeer worde beschouwd. Verder kan door gezamenlijke actie naast de algemeene vraagstukken meer in 't bijzonder bekeken worden b v. zooveel mogelijk aansluiten op eikaars /dienstregelingen, gezamenlijke inkoop, 1 enz. enz. De heer van Loon wekte daarna op om toch vooral een groote collegiali teit aan den dag te leggen. Naast officieele erkenning van het bedrijf door de overheid is nuttige onderlinge samenwerking hoogst noodzakelijk. De vergadering besloot: a. dat bij Gedeputeerde Staten van Noord—Brabant audiëntie zou worden aangevraagd betreffende de nieuwe weggeldbepalingen voor autobussen, b. dat het district Noord -Brabant voor de centra 's Bosch, Eindhoven en Breda, gezamenlijke dienstregelingen, zoo noodig in boekvorm, zullen uit geven ten behoeve van het publiek, c. dat in Noord—Brabant voor de Bondszaak propaganda zal worden gevoerd en spoedig een volgende ver gadering zal worden belegd opdat een definitief bestuur kan worden gekozen. Na nog eenige huishoudelijke be sprekingen sloot de Heer van Loon, wien het voorloopig voorzitterschap verzocht werd waar te nemen, deze geanimeerde vergadering. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 28 Februinri 1924. Het Bestuur van „Waalwijks Belang" verzoekt de ingezetenen van Waalwijk a.s. ZATERDAG MIDDAG algemeen Een subblieme vertolking van Haydn's meesterwerk „Die Schöpfung" door 't koor, solisten van den eersten rang, een superbe begeleiding door 't Arnhemsche Orkest, twee avonden de I groote zaal van de R.K. Werklieden- j vereeniging met een belangstellend en dankbaar publiek tot in alle hoeken gevuld, ziedaar alles wat men verlangen kan om te spreken van een zeldzaam muzikaal festijn, zooals we in ons vorig nummer aankondigden De inhoud van 't onvergankelijke kunstwerk, z'n mooiste passages, behoeven we niet meer te bespreken, dat is reeds zoo uitvoerig en deskundig gedaan, dat een en ander voldoende bekend geacht mag worden. We zullen alleen een en ander zeggen over de uitvoering zelve. De uitvoering was als 't vorig jaar „de Jahreszeiten" zoowel bij de uit voerende repetitie op Maandagavond als bij de groote uitvoering van Dinsdag 1.1. een bekoring van het begin tot het einde. Het publiek heeft in elk opzicht genoten, mag vereeni ging en directeur wel dankbaar zijn voor 't geen hier geboden werd en wat vele groote plaatsen ons benijden kunnen. Het koor zelve was wederom schit terend, met het prachtig stemmateriaal werd hier een schier vlekkelooze ver tolking gegeven van Hayd's-Schöpfung, de talrijke uitstekende stemmen brachten een bewonderenswaardig klank-volume naar voren, dat ieders bewondering moest wekken en dat iedereen trofhet koor, bezielend aangevoerd door zijn leider, gesteund door het orkest, vormde met z'n solisten een overheerlijk geheel. En dan de solisten De belangrijke sopraan-partij was toevertrouwd aan niemand minder dan aan Mej. Mia Peltenburg, van wie wij reeds te voren eenige recensies hebben aangehaald, Mia Peltenburg, de soliste van Nederland en misschien verre daar buiten. Zij deed ons genieten van haar prachtig, krachtig geluid, dat van jubelende schoonheid is. Haar muzikale voordracht en houding gaven aan dit alles nog eene bijzondere be koorlijkheid 't was in een woord, in elk opzicht superbe, een groot deel van 't succes dezer avonden was in hare handen. Voor de bas-partij was wederom Caro gekozen, en eene betere keuze is niet mogelijk. Dit werk blijkt hem zeer gemakkelijk te liggen. Zijn heidere en duidelijke stem, vol diepen glans, ontroert voortdurend, er gaat als het ware wijding van uit en blijft 't een voortdurend en stijgend genot hem te hooren. De tenor, de heer Hannema, die voor 't eerst hier optrad, kon ons niet zoo bekoren, tenminste zijn geluid klonk iets onzeker, en ook voor dit groote werk, dit koor en groote zaal was het nog niet krachtig genoeg. Hij belooft voor de toekomst en heeft een aardig lyrisch tenorgeluid maar dat voor het oogenblik voor zulk een werk nog niet voldoende is. Soms had hij heel goede momenten. Van 't Arnhemsch orkest niets dan goeds, 't handhaafde zijn ouden roem en vormde met koor en solisten, zooals we schreven, een prachtig onvergeete- lijk geheel, 't Klonk zoo zuiver, zoo sonoor, zoo vol, zoo overweldigend, zoodat hier een bijzonder muzikaal genot werd geboden van het begin tot het einde. Alles volgde zoo juist de intenties van den dirigent, die met z'n begeesterde leiding en de onvermoeide zorgen welke hij aan de repetities en deze uitvoeringen heeft besteed, de held van den avond was, de groote man van dit muziekevenement voor Waalwijk. Het publiek was dan ook uiterst dankbaar gestemd en de vereeniging kan op den voortdurenden steun rekenen van Waalwijks muziekliefhebbers en die der omgeving als zij voortgaat op dezen weg met ons iets zoo uit stekends te blijven bieden, geheel gegoten in 't raam van iets bijzonders tot in de kleinste bijzonderheden Naast den directeur, de solisten, 't koor en het Arnhemsch orkest, onzen hartelijken dank en hulde aan het energieke en durvende bestuur met z'n wakkeren voorzitter, den heer Norbert van Loon. Alhoewel men er zich reeds lang op had voorbereid, is het bericht van de overplaatsing van de Eerw. Moeder Clavère, Overste van de Congregatie der Dochters van Onze Lieve Vrouw van het H. Hart, nog geheel onver wacht gekomen. Noode ziet men Moeder Overste heen gaan, want voor de ziekenverpleging heeft ze, zeer groote verdiensten. Ook de zusters verliezen in haar een ware „moeder". In haar plaats is benoemd de Eerw. Zuster Stephanie uit Tilburg, hier vroeger reeds als Overste werkzaam geweest. Naar wij vernemen zal de Eerw. Zuster Clavère binnenkort de eervolle opdracht worden gegeven in de Missie een klooster te stichten. lijk te gaan uitbreiden. Zaterdag 8 Maart zal de aanbesteding daarvan reeds plaats hebben. Eenige ingezetenen uit onze gemeente zijn wederom de dupe ge worden van een truc die meermalen door vertegenwoordigers van minder hoogstaande firma's worden uitgehaald. Men koopt voor een klein bedrag ter wijl het tienvoudige wordt geschreven. Omdat meestal geen argwaan wordt gekoesterd wordt zonder bezwaar het koopbriefje geteekend met het bekende gevolg dat men te veel goed in huis krijgt. Men zij daarom op z n hoede en teekenen alleen orderbriefjes na deze vooraf eerst te hebben ingezien en een copie daarvan in ontvangst te hebben genomen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Met genoegen kunnen wij mede deelen dat door de firma A. en J. de Kort besloten is hare fabriek aanmerke- Zondagmiddag is een driejarig kind van J. Vos, wonende alhier, dat reeds ziekelijk was, in een stuk sinaas appel gestikt. Men kan zich de droefheid der ouders, die op een dergelijke wijze hun oudste lieveling moeten afstaan, begrijpen. De plannen tot het houden eener huisvlijttentoonstelling in 't Patronaats gebouw der St. Clemensparochie be ginnen thans vasteren vorm aan te nemen. Maandagavond j.l. waren ver schillende personen uit onze parochie bijeengeroepen, in welke bijeenkomst door den WelEerw. heer Van Berkel, directeur van het patronaat, die de initiatiefnemer in deze is, uitvoerig de plannen werden uiteengezet. Er bleek algemeene instemming met het plan te bestaan. Reeds werden verschillende sub-commissie's gevormd als: Pers- en propaganda-commissie, versieringscommissie, regelingscommis sie enz. De bedoeling is eene expositie te houden van het werk dat dezen winter door de jongens en meisjes van de huisvlijt is gemaakt, terwijl verder elkeen in de gelegenheid is artikelen van huisvlijt te exposeeren. Bovendien zou hieraan verbonden worden eene z g. fancy fair. Verschillende attracties zullen het bezoek aan deze tentoon stelling aantrekkelijk maken. Er is reeds veler medewerking, zoowel wat inzen dingen voor de expositie betreft als het bezorgen van attracties, ook tooneel van dames en heeren, muziek en zang, enz. enz. Waar een en ander nog slechts in een stadium van voorbereiding is, willen wij nog niet te ver op de zaak vooruit loopen en er later nog eens op terug komen Vast staat echter wel reeds, dat alles er op wijst dat we ongeveer half Mei eene belangwekkende expositie krijgen, die ook mede om hare aardige attracties, een druk bezoek zal hebben. Waar de opbrengst van een en ander ten bate van patronaat en huisvlijt komen, zal iedereen naar vermogen dit goede doel steunen, ook door het nemen van loten die reeds nu ten verkoop worden aangeboden. WASPIK. Tot bestuursleden der tooneelvereeniging „Entre Nous" zijn gekozen de heeren; G. Kamp voorz., J. Coesmans vice-voorz., J. v. Dongen secr. penningm.. P. van Dongen le comm. en Chr. Mariens 2e comm. Zondag hield de R. K. Werk liedenvereeniging hare feestvergadering in de Harmoniezaal. Een tooneelver eeniging, opgericht uit de leden, voerde op het drama „De Vadervloek" en het blijspel „Een uurtje Wonder dokter". Deze uitvoering was uitslui tend toegankelijk voor de leden en de kinderen van het patronaat. Ofschoon de meeste spelers pas voor den eersten keer op de planken kwamen, kon men dadelijk merken, dat er verschillende goede krachten onder waren. De uit voering liep dan ook goed van stapel. Ingevolge de hinderwet is aan den haer Poppe door B. en W. ver gunning verfeend tot het weder op- richten eener Smederij. Op de N. V. Vennootschap der Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg is toestemming verkregen voor den 10-urigen werkdag. De uur- loonen van het personeel zijn tegelijk met 5 pCt. verlaagd. RAAMSDONKSVEER. De heer Boer, kommies der Directe Belastingen, werd overgeplaatst naar Amsterdam met ingang van 1 Maart a.s. De firma L.v.d. Waals en Smits was laagste inschrijver bij de te Apeldoorn gehouden aanbesteding voor het glas-, verf en behangwerk van een winkelpand met bovenwoning aldaar. Marktbericht. Tarwe f 12 75, Haver f 10, Rogge f 10, Boonen f 17 50, Erwten f 25, Hooi f 15 per 500 Kg. Voor de Zaterdag aangevoerde biggen werd van f 12 tot f 16 per stuk betaald, er bestond weinig lust tot koopen vsn drachtige varken Naar wij vernamen werden er slechts 2 verkocht. Voor rekening van dhr. D. de Rooij Jz., wordt er in de Julianalaan een woning gebouwd. Op de Scheepswerf der N V. v/h. P. en A. Ruijtenberg werd de arbeids tijd met 2 uur per dag verlengd. Tot bestuurslid van het Groene Kruis werd gekozen dhr. C. Sneep. Dhr. Arendse had het genoegen door een welgericht schot een deen neer te leggen.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5