IE EM 111 ttl Mil Jtt Kitttwe Modeblad" Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Hieuws uit Neusden Nieuws uitKaatsheuvel. GRATIS een LUXE DOOS BONBONS m No. 27. Waalwijk, 1 April 1924 Naar aanleiding van het onjuiste bericht in ons vorig nummer be treffende de invoering van den Zomer tijd, moeten wij mededeelen, dat deze foutieve mededeelirig is te wijten aan eene^onjuiste officieele mededeeling ons verstrekt. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in deze gemeente, werd het onlangs door den gemeenteraad benoemde nieuwe lid, de heer jan Tielen ge ïnstalleerd. Als voorzitter werd daarna gekozen Dr. H, G. Langemeijer, terwijl besloten werd zoo spoedig mogelijk een bezoek aan de scholen te brengen. De nieuw benoemde Directeur der Sa- Van Gend Loos Co. alhier, de heer K A. Kriek, is heden Dinsdag 1 April in functie getreden. Van de hand van den heer M. J. H. Denteneer, secretaris-adviseur van den Nederlandschen R. K. Bond van Schoenfabrikanten, is ter Waal- wijkscheStoomdrukkerij Antoon Tielen, verschenen, het jaarverslag over 1923. Het vormt een lijvig boekdeel van niet minder dan 648 bladzijden en bevat behalve de gewone rubrieken, thans een overzicht over de wisseling voorzitterschap van den Bond, een algemeen overzicht van den tosstand, met staten van in- en uitvoer, verge lijkende rubrieken, de crisis-actie van 't begin tot het einde uitvoerig be handeld, alle daaromtrent verschenen artikelen, Commissie van Overleg, manifest- en protestvergadering en ten slotte de „Schoenenwet" beschreven vanaf de indiening tot de aanneming der verlenging in de Eerste Kamer. Dit overzicht vraagt alleen een 400 pagina's en is voor de schoenindustrie zeer zeker van 't allergrootste belang. Nergens zal de schoenfabrikant vinden een geheel juiste en geheel volledige geschiedenis der Schoenenwety vanaf de indiening, het voórloopig verslag, memorie van antwoord, behandeling in de Tweede en Eerste Kamer de beschouwingen voor- en tegen in de pers, voorts initiatief-voorstel Fleskens en de behandeling daarvan, kortom alles wat betrekking heeft op de voor onze industrie zoo belangrijke wet. Wij zouden daarom durven zeggen, dat dit jaarverslag is een unicum, voor de schoenfabrikanten van onschatbare waarde nu en voor de toekomst. Alleen reeds door deze volledige verhande ling der Schoenenwet, maar niet minder ook als vraagbaak in alle besluiten en instellingen van dezen actieven Bond is het wederom en thans in het bijzonder van blijvende waarde. Men kan in dit verslag waar- deeren de schitterende resultaten van 't Schoenenwetje en als gevolg hiervan klinkt er een opgewekte toon, die hoop vol stemt voor de toekomst, door een toestand die niet meer verwacht werd maar met regeeringssteun als werke lijkheid is gekomen. Gememoreerd wordt voorts giro misère, de Hanzebank krach, maar aangespoord wordt alle krachten .te verzamelen tot'volledig herstel der industrie. Hoe alles is geschreven, gerang schikt en behandeld, behoeven we niet nader te definieeren, nu we in den aanvang dezer mededeeling schreven, dat dit jaaroverzicht is van de hand van den actieven, eminenten secretaris den heer M. j. H. Denteneer te Tilburg. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden aanbesteding op 29 Maait j.l. der verbouwing van het Woensdag 2 April 47ejaarg.f De WelEerw heer Sanders riep de j aanwezigen welkom en gaf eerst het woord aan den heer Valk die eene technische uiteenzetting gaf van de uieuwe Kerk en er op wees dat Waalwijk een groot monumentaal gebouw gaat rijk worden, waarop men trolsch kan zijn. Door den WelEerw. heer de Kroon werd in een prachtige rede de be - teekenis van het altaar op meesterlijke wijze geschilderd terwijl door den heer A. van Liempt werd ge vezen op de plicht van de parochianen, als Waalwijkers om dat monumentale ge bouw ook van binnen tot een waardig geheel te maken Hij sprak het ver trouwen uit dat iedereen, zonder uit zondering, het zijne daartoe alsnog zal bijdragen In een volgend nummer uitvoeriger verslag j Vrijdagavond had de sluiting plaats van den cursus 1923/1924 der ge meentelijke leekenschool, met daaraan verbonden de jaarlijksche prijsuit- deeling. Tegenwoordig waren van de teeken- school-commissie de heeren M. A. J van Liempt en Jan Tielende heeren j Burgemeester en B. Timmermans-Ver- schure waren afwezig wegens ver- j hindering, de heer J. van Iersel wegens uitstedigheid Van de commissie van 1 toezicht op 't Middelbaar onderwijs waren aanwezig de heeren Dr H. G j Langemeijer, H. Wiesman en Norbert van Loon en voorts het gemeenteraads lid de heer Jan Groenen. Het lid der commissie, de heer M I A'j, van Liempt, heette de aanwezigen j welkom, wijdde .een hartelijk woord van hulde aan de nagedachtenis van j den te vroeg ontslapen voorzitter der teekenschool commissie, den Edelachtb. i Heer Th L D. de Surmont de Bas Smeele, die voor de school bijzondere Diploma Arie Schoondermark. Waltherus Schoonen. 3e klas Bouwkunde. Afd. Metselaars. DiplomaJohannus van Liempde. 3e klas Bouwkunde. Afd. Timmerlieden. Ie prijs Johan de Bont. Diploma: Adrianus van Huiten. Jacobus Couwenberg. 4e klas Bouwkunde. Afd. Metselaars 2e prijs Johan Hoogendoorn. 4e klas Bouwkunde Afd. Timmerlieden. Ie prijs Nico Verhoeven. 4e klas Handteekenen. Afd Schoenmakers. DiplomaBernardus v. d. Pennen. Lambertus v. d Heijden. 5e klas Bouwkunde. Afd. Smeden. Ie prijs Lambertus de Ronde. 5e klas Bouwkunde. Afd. Timmerlieden. Ie prijs Antoon Raaijmakers. Diploma: Antoon den Teuling. 5e klas Bouwkunde. Afd. Meubelteekenen. 2e prijs Willem Klerkx. 5e klas Handteekenen. Afd. Schoenmakers. Ie prijs Laurentius de Leur. Vervolgklas Handteekenen. Afd. Schilders le prijs Jacobus Bergmans. Ie Gerrit Hens. Einddiploma. Lambertus de Ronde. Antoon Raaijmakers. Pieter Hens Willem Klerkx. Bij de gehouden aanbesteding uitbreiding Stoomschoenfabriek „Tim- Tur" werd als volgt ingeschreven voor belangstellingen groote verdiensten had. jde tg maken betonwerken Hij vertrouwde dat z'n opvolger, dien hij bij deze excuseerde, diens voet sporen zou drukken, sprak voorts een woord van dank en waardeering voor den onvermoeiden ijver van directeur en leeraren en kon tot z'n genoegen constateeren, dat men over 't algemeen tevreden kon zijn over -vlijt en vorde ringen der leerlingen Hij beschouwde dit ook niet meer dan een staaltje van de plicht der jongelui omdat deze school wordt betaald door gemeente en rijk, dus uit de belastingpenningen der burgersmaakt men dus geen nuttig gebruik van de lessen, dan pleegt men diefstal tegenover de ge meenschap en ten tweede tegenover zichzelf, omdat men zoo'n prachtige gelegenheid om zich te bekwamen heeft laten voorbijgaan. De dagen gaan snel en als de tijd voorbij is, zal men zich beklagen dezen niet beter ten nutte gemaakt te hebben. Aan deze sluiting is verbonden een prijsuitreiking. Hij feliciteerde de jon- Mij. tot vervaardiging en levering van Bouwmateria len voorheen De Erven H Trip te Utrecht N V. Bredasche Beton-Mij v h H Vriens, Breda N.V Ned Aanneming-Mij. v.h. Fa. H F. Boersma. Den Haag A. J Zuiderhoek, Den Haag Ni V. Wernink's Betonfabriek Leiden H. H. Martens Zoon, Oosterhout N V. Zuid Nederl. Beton- ijzerbouw, 's Bosch N.V. Gewapend Betonbouw „De Kondor", Amsterdam Hollandsche Mij. t. h. maken van werken in Gewapend Beton, Den Haag Twentsche Beton-ijzerbouw T. B. Schieving Assen Koninklijke Rotterd Beton- van Waning f 53320.- 32600.— 51100.- 50289 47670.— 44300 - 44200.- 43800.- 42990 - 42975 - gelui die een prijs behaalden en spoorde t^'am anderen aan hun best te doen om het ook eens zoover te brengen. Meent nu nu niet, nu de cursus is afgeloopen, dat de tijd moet worden doorgebracht met sigaretjes rooken en voetbal, neen onderhoudt 't geen ge hebt geleerd, opdat niet alles wederom vervaagt en degenen die hun einddiploma in den zak hebben, moeten niet meenen dat het nu de „Pieten" zijn, dat ze vol leerd zijn, neen hier is de grondslag gelegd en het geleerde moeten zij in de practijk trachten toe te passen om zoo de vruchten ervan te plukken. Ten slotte brengt hij een woord van dank aan directeur en leeraren, door wier ijver en toewijding de school tot zulk een hoogte is gestegen. Het aantal leerlingen bereikte een aantal, zooals nooit te voren en het gemaakte 40390.- Het betonwerk is aan den laagsten inschrijver gegund. De aanbesteding van het benoodigde ijzerwerk, timmerwerk, glas- en verf- werk benevens de Electrische Installatie voor licht en kracht en een afzonderlijke complete centrale verwarming zal bin nen enkele dagen geschieden. De levering eener electrische goederenlift is opgedragen aan de Fa. D. Vis te Baarn. Met de werkzaamheden zal onmid- i delijk begonnen worden aangezien de 1 complete oplevering der geheele uit breiding binnen 3 maanden moet geschieden. I Maandagavond had in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereeniging eene buitengewone algemeene vergade werk is schitterend te noemen. Hij r'n8 plaats van het Ziekenfonds, wmke wil hier gaarne openlijk met nadruk slechts matig was bezocht, getuigen, dat de kunstzinnige richting Nadat door den voorzitter, den heer die de directeur aan het onderwijs van P- van Huiten, de vergadering was deze teekenschool weet te geven de j geopend met den Chr. groet en hij de hartelijke instemming heeft van de aanwezige leden een hartelijk welkom commissie. Het doet spreker genoegen dat hem winkelhuis met pakhuis, bovenwoning de gelegenheid wordt geboden hierop en 2 arbeiderswoningen voor den Heer P. Bierlaagh te Waalwijk, in 2 perceelenA. de verbouwing; B. het glas verf- en behangwerk Perceel A. W. Savelkouis, Loonopzand f 13580 C. Michaël, Vrijh -Capelle f 13075 W. Schoep, Waalwijk f 13000 A. Kramer, Genderen f 12780 A. v. Huiten, Waalwijk W. v. Heesch, M H v, Rooij. Vught ta. Wed. A. Aarts Zonen, Waalwijk, C. B. Timmermans, Sprang f Gebrs. Maas, Waalwijk f J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang f Perceel B. M. v. Diggelen, Heusden W. v. d. Heijden, Waalwijk j Wed. J. v. d. Waals, Capelle JM. Smit, Kaatsheuvel S W. v. d. Heijden, Boxtel J. v. Loon, Waalwijk Gunning binnen 14 dagen beide perceelen. Naar wij vernemen is de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel overgegaan tot de aanschaf fing van een tweetal ruw-oliemotoren van 75 P K. elk. In verband hiermede zal langs den Parallelweg eene groote nieuwe machine—kamer gebouwd worden.Ook uitbreiding aan de Noord zijde der tegenwoordige fabriek is in voorbereiding. Gislerenavond warende parochianen van St. Jan in grooten getale in de zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging bijeengekomen om te luisteren naar de sprekers de WelEerw. Heer J. de Kroon, de heeren Valk, architect en M- A. J. van Liempt die zouden behandelen „De nieuwe Kerk en het Ciborium— Altaar." eens den bijzonderen nadruk te kunnen leggen. Getuigen de werkstukken der leerlingen dat hun een zoo volledig mogelijk theoretische vakkennis wordt had toegeroepen, deelde spreker het overlijden mede van den oud-penning meester, den heer P. Trommels. Spr. memoreerde de goede verdiensten van dit zoo ijverig bestuurslid en stelde voor om voor de zielerust van den overledene eene H. Mis te laten lezen, bijgebracht, het getuigt evenzeer datj hetgeen de algemeene goedkeuring der de vakontwikkeling tegelijk wordt vergadering verkreeg. geleid in kunstzinnige richting Met de groote talenten van den Directeur als kunstenaar, die in de leiding zoo dui- 9520 9466 8770 f 15Q0 f 1336 f 1319 f 1240 f 956 f 750 voor f 11715 delijk tot uitdrukking komt, met volle; f 11697 toewijding gesteund door de leeraren,' f10214 wordt aan het ambacht kleur en leven gegeven, wordt het gebracht op een f 10196 hooger peil en zullen dan ook de leerlingen die de school verlaten niet alleen een behoorlijke vakontwikkeling meebrengen, zij zullen ook geleerd hebben in het ambacht de kunst te dienen en daardoor bijdragen tot ver hooging van het beschavingspeil. Spreker spreekt de hoop uit dat de leiding in deze richting zal worden voortgezet door eendrachtige samen werking tusschen Directeur en leeraren dan zal de bloei onzer school worden bestendigd. Hij verzoekt daarna den directeur over te gaan tot het aflezen en uitreiken der behaalde prijzen. Deze zijn als volgt le klas Handteekenen. le prijs Pieter van Iersel. 2e Lambertus Hamers, DiplomaJacobus Ophorst. Jacobus Raaijmakers, 2e klas Handteekenen. le prijs Jan Smit. DiplomaFrans Lombarts. 2e klas Bouwkunde. DiplomaJohan Rozenbrand. Gerrit van Buuren. 3e klas Bouwkunde. Afd. Smeden, le prijs Adrianus Schoonen. Hierna stelde de voorzitter aan de orde punt 2 der agenda: Verslag Penningmeester over het 2e halfjaar 1923 (vorige vergadering aangehouden.) Uit dit verslag bleek dat de inkom sten hadden bedragên f38G9.63 en de uitgaven f 2456.30, zoodat er een batig saldo was op 1 Januari van f 1354.33 dat gevoegd bij het bezit van 1 Juli 1923 ad f3400 98, is totaal op 1 Jan. 1924 f4745.31. Wat het steunfonds voor uitgetrok ken leden betreft, hier was 1 Juli 1923 in kas f 946 50. Inkomsten f 824.62, uitgaven f 549 60. Batig saldo f 275 02. Gevoegd bij de bezitting van f 946.50 is in totaal op 1 Jan. 1924 f 1212.52 in kas. De voorzitter bracht hierna dank aan den penningmeester voor zijn keurig uitgebracht verslag en was hiermede ook de tolk der vergadering Even eens was door de controleurs schrif telijk verslag uitgebrachtzij hadden boeken en bescheiden van den penning meester gecontroleerd in de beste orde bevonden en brachten hun dank aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Alsdan bracht de yoorzitter punt 3 der agenda ter tafel, nl. mededeelingen omtrent gehouden besprekingen met Dr. H Th. J. Minke, Tandarts alhier, welke hierop neerkwamen, dat le. een bewijs van lidmaatschap van het Ziekenfonds moest worden over gelegd, alvorens tot behandeling van den patiënt werd overgegaan. De Voorzitter deelde mede, dat deze bewijzen vanaf heden bij elk bestuurs lid van het Ziekenfonds te verkrijgen zijn en door den patiënt en het betrok ken bestuurslid moeten geteekend wor den, zoomede door Dr. Minke, waarna dit bewijs aan het bestuur moet worden overgelegd, ter verkrijging van vergoe ding, hetwelk door de vergadering werd goedgekeurd 2e. Het tarief voor het trekken van één tand of kies te bepalen op f2.50, waarvan eventueel f 0.50 te restitueeren in de kas van het Ziekenfonds De voorzitter deelde mede, dat het bestuur van het Ziekenfonds deze ziens wijze heeft goedgekeurd, omrede is gebleken dat de uitgaven hiervoor steeds hooger worden en men hiervoor wel eenige restitutie in de Ziekenkas mocht ontvangen Sinds 1 Jan. 1924 was als vergoeding hiervoor redds uitgekeerd f43 50, hetgeen reeds het tiendubbele is van gedane uitkee ringen in vorige jaren. Spr. vroeg ol de vergadering hiermede accoord kon gaan, hetgeen algemeen werd goed gevonden. 3e. Verschillende patiënten, leden van het Ziekenfonds komen buiten de spreekuren, tot zelfs 's avonds nog om 9 uur, om behandeld te worden. Hier voor zal Dr. Minke, om hieraan paal en perk te stellen, behoudens bijzondere omstandigheden, 'minimum f0 50 (per tand) meer in rëkening brengen, te betalen door bedoelde patiënten. Een der leden merkte op, dat de spreekuren bij Dr. Minke uitsluitend in de werkuren gesteld zijn en wenschte liever dat ook spreekuren tusschen schafiijden waren, waarop de voor zitter antwoordde dat volgens hier omtrent gevoerde besprekingen met Dr. Minke bleek dat zulks voorloopig niet te veranderen is. De vergadering ging hiermede accoord. Aangenomen werd om gelegenheid te geven per jaar 2 a 3 tanden te laten trekken, behoudens bijzondere omstan digheden om paal en perk te stellen aan het misbruik dat sommige leden hiervan maken. Dit voorstel werd eveneens aangenomen. De voorzitter bracht hierna punt 4 der agenda aan de orde omtrent een afspraak met Dr. v. Seters te Drunen Wanneer eventueel een persoon voor keuring om als lid van het Ziekenfonds te worden aangenomen, zich aanmeldt bij Dr, v. Seters des Zaterdagsmiddags tusschen 1 en 3 uur en hij zou niet geholpen kunnen worden, dan kan de persoon in kwestie, na vooraf een bewijs gevraagd te hebben dat hij dien middag geweest is, des Zondags morgens tusschen 9 en 10 uur terug komen, om eventueel alsnog geholpen te worden. Alsnu kwam aan de orde punt 5 der agenda, dat meer bevatte de huis houdelijke besprekingen. Nog werd besloten om inplaats van één H. Mis voor het overleden oud bestuurslid P. Trommels drie H. Missen te laten lezen, verdeeld over de drie parochies. Hierna werd deze geanimeerde ver gadering met den Christ, groet ge sloten, Als een hernieuwd bewijs hoe onze Vakschool ook in het buitenland staat aangeschreven, vernamen we dezer dagen 't volgende De fa. Fratu Renner Co. A. G te Cluy (Roemenië), die eeh dag productie heeft van 1000 paar en geldt als de eerste schoenfabriek van Roemenië, heeft vroeger een drieta harer employé's (waarvan met ingang van 1 Januari 1.1. een is benoemd tot technisch directeur) naar onze Vak school uitgezonden Zij is over de kennis die genoemde heeren hier op onze school hebben opgedaan dermate tevreden, dat zij voor het nieuw symester weer drie jongelui naar de Rijksschool zendt, twee voor de boven werk- en een voor de onderwerk afdeeiing. De C. v. P. te 's Gravenhage geeft in overweging om alvorens in relatie te treden met Pieter Makelaar zich noemende particulier rechercheur wonende Regentesseplein 24, aldaar zich te wenden tot de Afd. Centrale Recherche, Alexanderplein 15 De C. v. P. Afd, D. te 's Graven hage waarschuwt tegen het zenden van geld aan de z.g. Corona Watch Company die in de bladen goedkoope horloges te koop aanbiedt, tegen vooruitbetaling en waarvan het kantoor gehouden door C. Schooneman was gevestigd Ceder straat No. 20 vroeger Mauritskade No 69 te 's Gravenhage Schoonema is thans in staat van faillissement en is naar het buitenland vertrokken. EL SU OUT. Den 3den Mei a.s. ho pen de echtelieden A. v. d. Bosch Mimpen, alhier, den dag te herden ken, dat zij voor 50 jaren in het huwe lijk traden. Door omstandigheden zal 'dit gouden jubilé, op uitdrukkelijk verlangen der beide oudjes zonder eenig uitwendig vertoon gevierd wor den. VLIJMEN. Toen men gisteren be zig was met 't overhuizen der machi nes der hoefijzerfabriek „de Nijver lieid" naar de nieuwe fabriek, deed zich een ongeval voor dat nog vrij goed afliep. Bij het binnenrijden van een zwaren wagen, raakte deze even een staander, van den voor 't gebouw staanden steiger, met het gevolg dat een partij planken en kortelingen, naar beneden vielen. Een der nieuws gierigen kreeg het heele zaakje op zijn hoofd en liep enkele kneuzingen en een gedeukten hoed op. Het toeval wilde juist, dat het een man was die met de heele zaak niets uit te staan had. DRUNEN. Door het comité van sociale en charitatieve vereeolglngen is tot correspondent van het Internatio naal Eucharistisch Congres 1924 te Amsterdam, voor Druisen en omstreken benoemd da heer Leen. Pijnenborg alhier, die alle Inlichtingen dienaan gaande kan verschaffen. Voor het j.l gehouden toelatings- exsme voor de Koninklijke School voor Kunst, Techniek en Ambacht te 'a Hertogenbosch, slaagden onze dorps- genooten Aöt. Priem en J. van Leest. Beides genooten hunne opleiding b:j dec heer G P. H. Veltmaa, hoofd der school alhier. Dezar dagen is in het café van den heer J. v. Kessel een biljartclub opgericht. Verschillende eerste klas spelers zijn reeds als lid toegetreden en uit hun opzet blijkt dat wa ia de toekomst iets van deze mooie ver- eenlglng kunnen verwachten. A,s. Zondag wordt reeds een con cours gehouden, waaraan prachtige ptijzen ztja verbonden, o.a. een rijwiel en geldprijzen van f 20 en f 10. Gezien de animo die er voor deze ktiast bestaat, mag op groote deelname worden gerekend- HERPT., Vaa Zomert^d is hier hoegenaamd niets te bespeurenalles gaat zdn ouden gang als 31 Maart. VRIJHOEVE-CAPPEL. Gedurende de maand Maart is In de Rijkspostspaar bank te Vrijhoeve Capelle ingelegd f 5053, terugbetaald f 933 32. In hetzelfde tijdvak werden er 55 telegrammen behandeld terwijl er 198 gesprekken zijn gevoerd en 4 telefoon oproep berichten. RAAMSDONK ln de afgeloopen week waren bij de arbeidsbeurs slechts 12 werkzoekenden ingeschreven, tegen 61 in de vorige week. Het schijnt dus dat er wat meer werk komt. De waterleidingmaatschappij Noord-West-Brabant is begonnen met den bouw van den watertoren. In dezen tijd van werkloosheid is 't een welkom iets voor de vele grondarbeiders. Voor stieren, afkomstig uit deze ge meente, wordt begin April te Ooster hout een keuring gehouden, Verschil lende premiën, medailles, "diploma's en onderhoudsbijdragen zullen worden uitgereikt. Ingezonden Mededeelingen. Influenza en griep kan men het beste bestrijden door het gebruik der Sanupirln Tabletten (Mijn- hardt). Koker 75 ct Bij apoth. en drogisten. Heusden, 1 April 1924. Ten huize van D. J. nabij de scheepswerf is bij een paar kinderen roodvonk geconstateerd. Wederom werd de melkprijs ver laagd thans kost zij 11 cent p. Liter, terwijl nog lagere prijs wordt verwacht. Zekere v. B stond Maandag aan zijn deur, voelde zich onwei worden en ging naar binnen. Hier trad de dood zoo goed als onmiddellijk in. Vanaf Zaterdag is de bibliotheek van het Nut geslotenvermoedelijk tot 4 October. Kaatsheuvel, 1 April 1924. De eerste bestuursvergadering door „Kaatsheuvels Belang" gehouden, heeft als resultaat opgeleverd, dat tot Voorzitter dec nieuwe veieenigissg is gekozen de heer M. v. d. Wee, Gem. Secretaristot Vsce-voorzitter, W. L. M. de Bothtot 1ste Secretaris, j. Tuerllags; tot 2de Secretaris, J. v. Kemanade; tot Penningmeester, J. v. Hamtot Commissarissen, L v. d. Horsl, M. v. Nieuwstadt, Chr. Vesters en C. Roester berg. Eere-voorzltter, de Edelachtb. Heer J. L. v. Besouw, Burgemeester. Besloten werd de officieele Itchsmen kennis te geven van de oprichting der vereeniglng met het verzoek om met het bestaan rekening te houden. Tevens zullen aile bestaande vereenigiegen worden aangeschreven het lidmaatschap bij hunne leden te willen aanbevelen- Ia ruimen kring zullen dezer dagen circulaires verspreid worden, om leder een op te wekken zich als lid op te geven en zoodoende de vereeniging te steunen. De nieuwe vereeniging draagt als devies de spreuk „Eendracht maakt Machi". Da kwestie van openstelling van het postkantoor heeft eveneens de aandacht van K. B. getrokken. Daar de com missie, desujds geformeerd om in deze zaak werkzaam te zijn, voor 4|, even eens in K. B. zetelt, is besloten de actie voor dit doel over te nemen. Ais conimis!le om de zaak voor te bereiden werden benoemd de heeren L. v. d. Horst, Chr. Vesters en M. v. Nieuwstadt. Verschillende andere punten werden besproken o m. het houden van een winkelweek ter gelegenheid van Prinses Juliana's vetjaardag op 30 April, Deze winkelweek zal bij voldoende mede werking gehouden worden van Zaterdag 26 AprilZaterdag 3 Mei, Een com missie bestaande uit de heeren M.v.d. Wee, M. v. Nieuwstadt en J. Tuerlings zal de zaak voorbereiden. Reeds binnen enkele dagen zullen circulaires tot utt- noodiging voor deelneming worden bezorgd. Met ingang van 16 April e.k. zal voor het post- en telegraafkantoor alhier de volgende openstelling gelden 8'|2 v.m.—12'|2 n.m.6 n.m.—7 dienst 8'|2 gaat met ingang van Maandag 7 April over naar de Rijdsveldwacht. Voor een goed bezette zaal gaf Tavenu Zondag een uitvoering bij den heer Joh. Smit. Het groote too- neelspel „De "Verloren Zoon" liep evenals de nagegeven klucht vlot van stapel. Er werd goed spel geleverd- vooral als we in 't oog houden, dat we Zondag van beide stukken de pre mière kregen. Een woord van hulde aan de regisseurJ09.de Lange en zijne kranige jongens. Naar wij vernemen heeft de Timtur schoenfabriek te Waalwijk, alhier eene modern ingerichte loon- stikkerij ingericht. De werkzaamheden zijn al in gang, en vlotten zeer goed. Zondagavond gaf Euphonia haar half-Vasten-concert, Dit concert was tevens bedoeld ais een hulde aan Dr. W. L. M. de Both bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubilé. Het geheele huldtgiagscomlté was hij dit concert tegenwoordig.' Na de Kiöaings- march aus der Opera »Der Propheet» van G. MHJerbeen sprak de voorzitter van het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia, de heer M. v. Nieuwstadt, den jubilaris als volgt toe Hooggeachte Dokter Jubilaris, H.H. Leden van het Huldigings comité, Leden van »Euphon!a>. Het is mij een groot genoegen, daartoe in de gelegenheid gesteld door eene gelukkige gedachte van den Voorzitter van het Huldigingscomité, U, G, J namens het bestuur en de leden van het Kon. Muziekgezelschap >Euphonla> van harte geluk te wen- scben bil de herdenklog van den dag waarop Ge U voor 25 jaren als genees heer te dezer plaatse verstigdet. Nog te meer is mij dit aangenaam omdat, nu door treurige omstandigheden onze harmonie niet in de gelegenheid kon worden gesteld op eene meer uiterlijke wijze van hare gevoelens jegens U kon doen blijken, wij toch thans op eene meer intieme wijze U onze hulde kunnen betuigen. Wij wesschen U dan van harte geluk met Uw zilveren Jubileum en danken U van ganscher harte voor datgene wat U als dokter ec als mensch ie die kwarteeuw voor Kaatsheuvels' ingezetenen hebt gedaan. U zult het mij ten goeden houden, G J wanneer ik hieromtrent niet in bijzonderheden treed, omdat ik kwalijk iets zou kunnen toevoegen aan den iof U dezer dagen op zoo welsprekende wijze gebracht door den Voorzitter van ons Comité en meerdere heeren. Ik zal mij dan ook bepalen te verklaren namens Euphonia dat wij ons van ganscher harte bij die sprekers aansluiten. Dr. de Both, M. H., is iemand die staat en zich beweegt te midden van het maatschappelijk leven. En als zoo danig heeft hij een open oog voor al wat om hem heen gebeurt. Zoo heeft o.a. ook onze harmonie zich steeds ln zijne belangstelling mogen verheugen. Als trouw en ijverig bezoeker van onze repetities en uitvoeringen heeft hij steeds getoond een warm hart te hebbes voor den bloei en vooruitgang van ons muziekcorps en zijn vollen steun en medewerking was Hij steeds bereid te geven daar waar noodtg om ons gezelschap tot grooter ontwikkeling te brengen. Euphonia heeft dan ook ge meend, G. J niet te mogen achter blijven bij de algemeene huldiging U n.m.2 n.m.—4'|2 Voor Telefoon v.m. 4'|2,n.m. en 6 n m.— 7'j, n.m, De agent van politie H. v. d. Breukelen alhier is benoemd tot agent van politie te Schoten bij Haarlem. De hoofdagent van politie H. v. d. Vijver, standplaats LoonopZand voor onze abonné's. Onze Lezeressen kunnen zich thans opzéérvoordeelige wijze abonneeren op (2e uitgave), hetwelk wij verkrijgbaar stellen voor den uiterst lagen prijs van 0.95 cents per kwartaal, of f 1,25 franco per post. HET NIEUWE MODEBLAD, 2 x per maand verschijnende, geeft op het geheele gebied der dames- en kinder kleding de allernieuwste modellen. Het is onmisbaar voor iedere huis vrouw. Als bijzondere attractie voor het komende seizoen wordt aan de eerste duizend nieuwe abonné's, welke zich thans voor minstens één kwartaal abonneeren en ten bewijze daarvan een postwissel van f 1,25 zenden aan de Administratie dezer Courant, gratis toegezonden naar keuze óf premie AEen luxe doos Bonbons. óf premie BEen doos Hopjes met Een doos „Ons Merk", alles eerste kwaliteit, fabrikaat der wereldbekende chocoladefabrieken BENSDORP Co. Bovendien cadeau: 1. Het voorjaarsnummer van 15 Maart. 2. Overdruk van een boeiende roman en wel; óf „De Erfgenamen van Dannenwalde" óf: „Een geheim zinnige verdwijning". Daarenboven kan iedere abonné deelnemen aan een aardigen wedstrijd, welke in den loop van 1924 zal wor den gepubliceerd, waaraan verbonden 100 Prachtpriizen o.a. een Naaimachine. Zend dus omgaand een postwissel van f 1,25 aan de Administratie dezer Courant en vermeld daaropVoor abonnement modeblad, alsmede of men premie A dan wel premie B verkiest. Zij, die de courant niet per post ontvangen, en dus ook het Modeblad van den eigen courantbesteller kunnen bekomen, behoeven slechts een bedrag van f0,95 per postwissel over te maken. DE UITGEVERS.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5