Oei historische Kasteel J. ELEKAN Spfodfen mmse Voor het aanstaande Commnnifeest Alle Bankzaken. r Sport. Buitenland. Rechtszaken. Binnenland. Advertentlen Gevraagd Laatste Berichten. Gemengd Nieuws \mi Openbare Verkoop Kasteel Dussen. NotarIs~RIETRA publiek ver koop en één proeforder overtuigt U Laat uw Drukwerk vervaardigen bij de Likeuren, Bruidsuikers, Koekjes en - Tabletten-Chocolaad. - j. v. ENGELEN-STAAL L. v. ENGELEN-TRETZMÜLLER W. TIMMERMANS ZONEN "I I. lil .1 r iHl: J.I. Dinsdag gabracht en deed U namens de leden een klein geschenk aanbieden, bestaande uit een stel vazen, bedoeld als decor op de boekenkast, U door het Huldigiogscomüé namens Uwe patiënten en vrienden aangeboden. Ik hoop dat dit geschenk U een blijvende herinnering zal zijn aan de aangename üren hier met ons doorgebracht en dat het ertoe zal bijdragen de banden die ongetwijfeld tusschen Uw persoon en onze vereenlglng bestaan nog nauwer aan te halen. Geachte Jubilaris. Nogmaals de harte lijke gelukwenscheo van >Eupohla». Ad Muitos Annos nog vele jaren bier onder ons. In keurige bewoordingen antwoordde dokter Both voor de hem gebrachte attentie en overhandigde den Voorzit ter van het gezelschap een gesloten enveloppe. Hierna werd het concert voortgezet, dat een zeer gunstig verloop had. Vooral het solo-werk van den heer A. Zwaans in Diavilino en de Romance pour 4 clarinetten viel in den smaak. Propaganda-wcond QUICK. Maandagavond had in de zaal Musis Sacrum eene propaganda-verga- dering plaats uitgeschreven door de l'ers- en Propaganda-Commissie van de voetbalclub Quick. Toen de heer H. van Engelen, Voor zitter dier Commissie, de vergadering opende, was de zaal flink bezet met belangstellenden. In deze groote op komst mocht hij een bewijs zien dat men sympathieseert met het doel en streven der Commissie. Vervolgens braclt hij een woord van hartelijken dam aan de pers die ook thans weer tegenwoordig was om het doel, dat de commissie nastreeft, in ruimer kring bekend te maken. Hij hoopte nog dikwijls van die pers ge bruik te maken, want alleen door dien machtigen steun kan bereikt worden wat men zich heeft voorgesteld. De heer J. Konings uit Tilburg, een der beste eerste klasse scheidsrechters, riep hij een hartelijk welkom toe en durfde hopen dat hij hier hedenavond menige nuttige wenken zal geven en zijn optreden in alle opzichten vrucht dragend zal zijn. Het doel van deze bijeenkomst is om tot oprichting te komen van een Quick-supporters-vereeniging en om meer sportiviteit onder het publiek en spelers te brengen. Bij zoo'n suppor- ters-vereeniging zal dan tevens een reiskas worden opgericht opdat men alle uitwedstrijden inede kan volgen. Komt zoo'n vereeniging tot stand, en spr. twijfelt daar niet. aan, dan mogen de Quick-spelers wel bedenken dat ze tegenover de supporters-vereen, een plicht hebben te vervullen, n.l. steeds spelen zoo goed ze maar kun nen. De heer Konings hierna liet woord verkrijgend begon met er op te wijzen -dat de meeste supporters, zelfs zeer veel spelers, de spelregels van het voetbalspel niet kennen, althans zeker niet voldoende. En toch is het kennen van de spelregels van groot belang. Immers juist dan profiteert men van - het spel of weet men mooi spel te ge ven. Een club wiens leden goed be kend zijn met de spelregels, geeft het mooiste spel te zien. Achtereenvolgens behandelt spr. het voetbalspel en wijst er vooral op dat het ruwe spel dat zich jammer genoeg overal meer en meer begint te vertoo- nen, uit den booze is. Het ware voet balspel eischt geen ruwheid, doch al leen berekening, vlugheid en uithou dingsvermogen. De spelers moeten elkaar kennen; aanstonds elkaar bij het spel begrijpen en dan verkrijgt men pas mooi spel waarnaar het pu bliek steeds gaarne zal komen kijken en dat ook voetbal-enthousiasten zal kweeken. Xiet genoeg kan het ruwe spel wor den tegengegaan, want dat is geen spel meer en doet het publiek van de voetbal vervreemden', wat iedere spe ler toch zeker wil voorkomen. De verhouding van het publiek tot het voetbalspel moet steeds sportief zijn. De supporters mogen hun spelers wel aanmoedigen, wat zelfs noodig is om een ware geestdrift te ontplooien, maar nimmer mogen ze zich met het spel bemoeien. Hij durft vertrouwen dat hier, zoo als dat reeds op verschillende plaat sen het geval is, een flinke supporters- vereeniging zal worden opgericht die de spelers op de uit-wedstrijden ver gezelt, want het aanwakkeren, het geestdrift bijbrengen bij de spelers is van groot belang. ten dezen opzichte voorgehouden, zul len worden opgevolgd. Sportief moet men zijn thuis, op straat, maar bovenal op 't veld en ook tegenover de tegen partij. Wordt dat alles gedaan dan zal Quick geholpen door de suppor- ters-vereeniging een machtig lichaam worden waarmede men gaarne zal spelen en rekening houden. Staande de vergadering traden ruim 40 personen als lid -toe. Tot voorloopige bestuursleden wer den gekozen de heeren J. v. d. Berg, A. Snijders en M. Casteleijns. Men schrijft ons: - 't Was 1.1. Zondag hier weer een edele vertooning op voetbalterrein en straat. Lallende, zich dronken voor doende, vreemde voetballers maakten de straten vrijwel onveilig. Wat zijn dat toch voor excessen, wat doen der gelijke individuën aan den naam dei- voetbalsport en hare ernstige beoefe naren toch een ontzettende schade! Wij zullen er maar niet veel meer van zeggen, maar op het W.S.C.-terrein ging het alles behalve beschaafd en sportief toe, we moeten de houding van vele spelers en supporters afkeu ren. Wat doet het b.v. ook buitengewoon onaangenaam aan, dat andere plaat selijke clubs of hare supporters mee doen aan het gebrul tegen en afgekam van z.g. sportbroeders uit hun eigen plaats. Moet daaruit ooit één combi natie komen van de beste krachten, om te geraken tot één groote, sterke, krachtige club, die de Waalwijksche voetbaleer met roem zou kunnen dra gen overal heen en ook spel kan laten zien van zichzelf en anderen, klassen hooger! Neen, we raken er hoe langer hoe verder af. En we moeten nogmaals uiting ge ven aan onze verbazing, om het niet krachtiger uit te drukken, dat het be stuur van den N.V.B. in hoogheid ge zeten, niet eens wil afdalen naar de Langstraatsche werkelijkheid om te voorkomen dat plaatselijke clubs, als W.S.C., Quick, R.W.B., Kaatsheuvel in eenzelfde afdeeling spelen. Werden ze in verschillende afdeelingen inge deeld, dan zouden daardoor de voet balsport ('t is nu haast geen sport meer) en niet minder de goede plaat selijke verhoudingen zeer belangrijk gediend worden. In de week van 23 tot 29 Maart zijn. er 187,000 ton cokes en 413,682 ton kolen uit de Roer naar de entente- landen verzonden, terwijl de geraamde bedragen resp. slechts 151,963 en 347,564 waren. Deze uitvoer is de grootste, die in een week sinds de onderteekening van het verdrag heeft plaats gehad. In de derde decade van Maart is er uit hooide van de koienbelasting 23,895.182 frank ontvangen d w.z. meer dan 8 millioen van de achter stallige belasting. De regie van de spoorwegen heeft meer dan 30 millioen frank, overge houden van de ontvangsten in Maart, in de Fransche schatkist gestort. Het departement van koop handel der Ver. Staten deelt mede, dat het nationaal vermogen 320,803 millioen dollar bedraagt, hetgeen een vermeerdering van 72 2 pCt. bedraagt sinds de laatste telling van 1912. welke met de Belgische regeering een subsidie overeenkomst van 30 jaar heeft aangegaan en thans als eerste lijn van haar net deze van Rotterdam uit opent. De Sabena .heeft in 1921 en 1922 een luchtdienst tusschen ons land en Brussel onderhouden. De lijn op Straatsburg zal voorloo- pig slechts goederen en paketpost vervoeren. Zoodra de groote verkeers vliegtuigen, welke thans gemaakt worden, gereed zullen zijn. zullen ook reizigers vervoerd worden. De lijn zal dan ook worden verlengd tot Bazel. Op deze wijze zullen reizigers Zwitserland in 6 uur kunnen bereiken Vooral geeft hij de spelers in over weging om zich te oefenen in de athle- tiek. Wie dat doet zal makkelijker spelen dan zij die daaraan niet doen, want door gestadige oefening in de athletiek wordt het lichaam lenig, iets wat juist voor een goeden voetballer zeer noodzakelijk is. Een welverdiend applaus had spr. na deze causerie in ontvangst, te ne men. I an het vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt eu alle wer den op aangename en duidelijke wijze beantwoord. De heer Van Engelen dankte den spr. voor diens nuttige lessen en sprak de hoop uit dat alle tegenwoordigen 'laarmede hun nut zouden doen. Ook durfde hij vertrouwen d?t allen zich onder de bekwame leiding van den mei Toms zouden blijven oefenen in e athletiek, dan kan het niet anders eenmaal zal Quick dan een vereeni ging worden, waarmede men terdege i'ekenmg zal heben te houden. Ook wat de sportiviteit betreft, hoopt hij dat de lessen, door den spr. W.S.C.—KAATSHEUVEL 3—1. De met groote spanning tegemoet- geziene wedstrijd tusschen deze beide vereenigingen is in eene verdiende overwinning voor W.S.C. beslist, eene overwinning, welke echter na enorme inspanning verkregen werd. Zooals steeds, was Kaatsheuvel weer de tot de laatste minuut volhoudende ploeg en wist van geen wijken. Eerst enkele minuten voor het einde, toen W.S.C. de derde goal maakte, kon gezegd wor den, dat de wedstrijd gewonnen was. W.S.C. liet Kaatsheuvel tegen den straffen wind in spelen, welke over de lengte van het veld stond; zij trok direct ten aanval en bleef, behoudens enkele gevaarlijke aanvallen der gas ten, vóór de rust grootendeels domi- neeren. Toch verliep er een 25 minu ten, alvorens W.S.C. de leiding kon nemen, wanneer de rechtsbuiten den bal keurig voor de voeten van zijn nevenbuurman wist te leggen, die daarna met een schitterend schot van af de lijn doelpuntte. Kaatsheuvel bleef intusschen met hare snelle uit vallen de W.S.C.-achterhoede lastig vallen. Uit een dier aanvallen wist de W.S.C.-aanvoerder nog juist den bal uit het verlaten doel te werken, zoo doende een bijna zeker doelpunt voor komend. Toch kwam het succes weder aan de andere zijde, wanneer even voor rust Jan Klerks een mooien voorzet van rechts onhoudbaar vast in te schieten. Na rust was bet Kaatsheuvel, dat, nu gesteund door den straffen wind, er direct alles opzette om den achter stand in te halen. De W.S.C.-achter hoede kreeg het nu even liard te ver antwoorden hachelijke momenten ont stonden voor haar doel en reeds bin nen vijf minuten kon van Draanen een harden schuiver uit zijn doel vis- schen. Nog harder begon Kaatsheuvel op te zetten, de bal was de eerste tien minuten niet van het W.S.C.-doel weg te krijgen. Langzamerhand gelukte het W.S.C. zich te herstellen en van nu af kregen wij een gelijkopgaanden en zeer spannenden wedstrijd te aan schouwen. In deze periode viel vooral het 'keurig en enthousiast werken op van den middenhalf- en rechtshalf- speler. Telkens wisten zij door forsche trappen hunne voorhoede aan 't werk te zetten, terwijl zij bovendien de ge vaarlijke Kaatsheuvelsche linkerwing in bedwang wisten te houden. Wanneer eenieder denkt, dat den stand onveranderd zal blijven, wist enkele minuten voor tijd den W.S.C.- rechtsbuiten zich los te werken, den Met ingang van heden worden, naar de N. R. Ct. meldt, bij de arbeids- inspectie 28 ambtenaren ontslagen, onder wie 14 van den technischen en 14 van den administratieven dienst. Men meidt uit Eindhoven Het bestuur der K. v. K. stelt voor f 200 subsidie te verleenen aan Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Bra bant. Een Nederlandsche delegatie uit Rotterdam, Amsterdam en IJmuiden is naar Rusland geweest, om handelsbe trekkingen aan te knoopen; wat de IJmuider reeders aangaat voor deh afzet van visch, ook van haring. Dit zou tot gevolg kunnen hebben, dat alle stoomtreilers zouden kunnen varen Waarschijnlijk zouden er dan ook Nederlandsche treilers in de Witte Zee mogen visschen. Daarvan zal echter eerst sprake kunnen zijn, als de Russischs regeering de jure erkend wordt Er loopen te New York geruchten omtrent een op handen zijnde groote Nederlandsche dollarleening tot aflos sing van een deel der vlottende schuld aldus meldt het Hbld. De minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw heeft een com missie benoemd, welke de voor- en nadeelen aan den zomertijd verbonden, zal nagaan en aan de hand van de uitkomsten van haar onderzoek over den wetteiijken tijd zal adviseeren. De minister heeft in die commissie benoemd tot lid en voorzitter de heer C. J. P. Zaalberg te 's Gravenhage tot leden de heeren ir J. A. Kalff te Utrecht, Alb. Spanjaard te 's Graven hage, W. Drees te 's Gravenhage F. V, Valster te Naaldwijk, mr. H van Haastert te Bodegraven, J. van der Marei te 's Gravenhage tot secretaris de heer L L. Franx. De Ned. Handelsmaatschappij gesticht door koning Willem I. heeft 11. Zaterdag haar 100 jarig bestaan op schitterende wijze herdacht. Er was enorme belangstelling bij dit jubileum van dit groote handels Jichaam.en ook Prins Hendrik en verschillende minis ters waren tegenwoordig. De Koninklijke familie brengt op 't oogenblik haar jaarlijksch bezoek aan Amsterdam. Meerdaagsche oefeningen. Onder leiding van den kapitein H. C. van per Bijl zullen met de le en 2e schoolcompagnie van het regiment wielrijders van 31 Maart tot 4 Apri! a s. meerdaagsche oefeningen worden gehouden met dienstplichtigen van de 2e ploeg der lichting 1923. Achtereenvolgens zal op de navolgen depiaatseninkwartiering zonder voeding plaats hebben en wel :op31 Maart te Doesburg, op 1 April te Winterswijk, 2 April te Hengelo, 3 April te Brummen vanwaar op 4 April de terugtocht naar het garnizoen te ,s-Hertogenbosch zal plaats hebben, De oefeningen worden alle per rij wiel gehouden waarbij, behalve de te houden oefeningen pl.m. 370 K.M. wordt afgelegd. Eveneens zullen soortgelijke oefe ningen onder leiding van den ritmees ter jhr. J. K v. Naerssen in hetzelfde tijdvak met de dienstplichtigen van de 3e en 4e schoolcompagnie van het re giment worden gehouden met inkwar tiering zonder voedsel op 31 Maart te Apeldoorn, op 1 April te Groenlo, op 2 April te Almelo, op 3 April te Die ren vanwaar op 4 April per rijwiel in het garnizoen wordt teruggekeerd. Deze afdeeling zal alsdan in totaal, behoudens de oefeningen pl. m. 365 K.M. afleggen. Ter voorzienieg in de voeding - zal bij elke afdeeling de keuken-auto worden ingedeeld. Blijkens den weekstaat van de A. V. huisvrouw De V., 19 jaar, te Werkendam, stond terecht, beklaagd ter zake van diefstal. Beklaagde had zich een vloerkleed toegeëigend dat buiten hing, toebe- hoorende aan K, de Heer. De diefstal werd eerst ondekt toen men het kleed wilde binnenhalen. Bij de moeder van beklaagde werd het gestolene weer gevonden. Getuige K. de Heer—Baggerman verklaart het kleed thans weer in haar bezit te hebben. Beklaagde heeft zich nooit aan on eerlijkheid schuldig gemaakt. Eisch en uitspraak luidde f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis verwondingen aan het hoofd toe. aumorgen was de vrouw nog in leven. Uit Sevilla (Spanje) wordt ge meld: Op de brug over de Guadalquiver bij La Algaba stonden tweehonderd mensehen naar de overstroomingen te kijken, toen de brug plotseling ineen stortte. Reeds 30 lijken zijn opgehaald. Vijf tig personen werden gewond. Het aan tal vermisten is onbekend. De instor ting had plaats, toen er, ondanks het verbod, een autobus over de brug reed. Bij de Zondag gehouden wieler wedstrijden werd de voorzitter van de Keulsche wielrijdersclub Schmidt, door den Keulschen renner Berntgen aangereden. Schmidt werd gedood; Berntgen kreeg een schedelbreuk. voor magazijnwerk. 32549 Adres Bureau van dit Blad. bal werd juist voor den doelmond ge-1 Nederlandsche Bank is de goudvoor- plaatst en de toestormende midden- I raad dezer instelling in de afgeloopen voor der zwarthemden wist den stand op 31 te brengen. Nog trachtte Kaatsheuvel den achterstand te ver kleinen, het geheel elftal trok ten aan val; W.S.C. hield moedig stand en be hield de zoo zuur verdiende puntjes binnen. En nu a.s. Zondag iu actie tegen Zalt-Bommel. Er moet evenwel nog vuriger en nog vlugger gespeeld wor den. Gij hebt reeds in diverse wed strijden bewezen dit te kunnen, waar om dit spel dan niet vertoond in de beide nog voor uwe vereeniging be slissende wedstrijden. Toont dit uwen supporters a.s. Zondag tegen Zalt- Bommel. nomen. (Oec. en fin med.) Volgens de Res. bode zijn er onderhandelingen gaande tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de regeering, om te komen tot een geleidelijke afschaffing van de le klasse bij de spoorwegen. Het handhaven van deze rijtuigen moet aan een economi sche exploitatie zeer ernstig in den weg staan. Zelfs op de drukste trajec ten als RotterdamAmsterdam, levert de exploitatie van deze rijtuigen, aldus het blad, nog verlies op. Gisteren is het eerste vliegtuig van den nieuwen luchtdienst Rotter dam—Brussel—Straatsburg van het vliegveld Waalhaven vertrokken. De lijn wordt geexploiteerd door de Bel gische luchtvaartmaatschappij Sabens, Te Stadskanaal is gisteren gevangen genomen zekere D, N. die op heeter- daad werd betrapt bij inbraak en dief stal. Hij is te Winschoten in voorloopi ge hechtenis gesteld. In de fabriek der firma W. G. J. Ramaeren Co. te Helmond, geraakte de 19-jarige arbeidster M. A. met haar hand tusschen een machine, tengevolge waarvan haar geheele hand moest ge amputeerd worden. Te Leerdam is Zaterdag een moordaanslag gepleegd. Een zekere K. heeft zijn vroegere huishoudster, de 31-jarige mej, Mustert. met hamerslagen levensgevaarlijk gewond. Het slachtof fer is naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is gearresteerd. Voor de derde maal in een week is te Maastricht ingebroken Hedennacht hebben inbrekers zich n.l. toegang verschaft tot de villa van H. in het Villapark Er wordt niets van waarde vermist. Een afdeeling matrozen van het opleidingsschip „Schorpioen", gestatti- onneerd te Gorinchem, hield Zaterdag oefeningen meteen kanonneerboot Bij het laten vallen van een anker nabij Puttershoek is naar de „Tel." meldt een matroos overboord geslagen en ver dronken. Het zevenjarige zoontje van schipper Jut, van de motorboot „En Avant", is ter hoogte van Hardinxveld overboord gevallen en verdronken. Het lijkje is nog niet opgevischt. Nabij den overweg Brikhoven, bij Amersfoort, is gistermiddag een vijf jarig meisje, dat met haar ouders de terugreis maakte naar Stadskanaal, uit een trein gevallen. Het kind werd met een gebroken been en een ernstige hoofdwonde per auto naar het zieken, huis gebracht Dinsdagmorgen Is gevankelijk te Tiel binnengebracht en na verhoor door den rechter-commissaris in het huis van bewaring aldaar opgesloten A. K., indrager op de gasfabriek te Leerdam, die aldaar Vrijdagavond een poging tot moord heeft gepleegd op de 31-jarige L. J. Musters. Deze, een gescheiden vrouw, was bij K. huis houdster geweest, doch had zich na een Woordenwisseling verhuurd bij een ander in Leerdam. Hij zocht haar in haar nieuwen dienst op en bracht haar met een hamer levensgevaarlijke Hedenmorgen had de werkman L. werkzaam op de stoomschoenfabriek van de Fa- P» B. ea Zn,, het ongeluk met een vinger tusschen de staozma- chine te geraken wasrdoor dit lichaams deel geheel werd verbrijzeld. MADRID, 1 April. Zware regens zijn begonnen te vallen in de provincie Toledo. De Taag, die de laatste dagen gevallen was, is opnieuw sterk ge zwollen. Tal van dorpen zijn door het water omringd. GRENADA, 1 April, De stad ligt nog steeds midden in het water Verscheiden huizen zijn ingestort Tal van dorpen zijn verwoest. De schade wordt op een vijftig millioen geschat. GOEDE RECLAME IS EENE UITSTEKENDE GELDBELEGGING, te DUSSEN, zal aldaar bij H E E S E L S op Zaterdagen 12 en 26 April 1924, telkens nam. 3 uur (Z.T.) precies, 32548 te Dussen met omgeving, in 2 koopen en massa Betaaldag koopsom uiterlijk 26 Mei 1924. Aanvaarding bij betaling. Lasten vanaf 1 Januari 1924. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 (nabij 't 'Station) 's-Hebtogenbosch. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Anfoon Helen. Adviezen en bijstand met be- trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hnnne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 BLOEMISTEN WAALWIJK. Bloemwerken en Versieringen voor alle gelegenheden. AANLEG VAN TUINEN. Onderhoud in dagloon Abopnement. Geven deskundige hdviezen inzake Fruitteelt, Snoeien van Vruchtboomen. 31496 en WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. het meesf concurreerend adres In Zie onze uitgebreide etalage en uiterste prijzen. QROOTESTRAAT. STATIONSTRAAT. 32547 KASSIERS EN COMMI8SIONNAIRS IN EFFECTEN. W A A L W U K, KANTOORUREN 20413 VAN 9 TOT 4 UUR. ZATERDAGS VAN 9 TOT 12 UUR. I I I een longen week met rujm 12l/^ mj|]ioen a{ge_ In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft onder Drachter Compagnie een roofmoord plaats gehad op den 82-jarigen landlKmwer J. Modderman. De alleen-wonende bejaarde man werd Vrijdag door de buren gemist, en toen zij bfl zijn woning kwamen, om eens te kijken, ontdekten zij dat er was Ingebroken. In de woning vonden zij den ouden man met in geslagen schedel op zijn bed. De mtsdadiger(s) had (den) zich toegang verschaft door het hakken van een gat in den muur naast de achterdeur. Door de hand door het gat te steken konden zij van binnen af de deur openen en de woning binnengaan. Ook in de woning werden sporen van braak gevonden. De politie is onmiddeltjk met het geval in kennis gesteld en Zaterdag werd de des kundige van Ledden Hulsebosch uit Am sterdam verwacht tot het verrichten van waarnemingetn, welke tot de opsporing van de(n) dader (s) kunnen ledden. De bejaarde Modderman was niet geheel onbemiddeld. Omtrent het verloop van het onderzoek, ingesteld in verband met den moord op den 82-jarigen landbouwer .Tan Modderman te Drachter Compagnie vernemen wij het vol gende Het spoor van den politiehond leidde naar de woning van een zekere J. v. d. H., onge veer 10 minuten gaans van de plaats van liet misdrflf. Later is er op aanwijzing van den politiehond, die tegen hem opsprong gear resteerd de zoon van dezen v. d. H. die ge huwd is, doch daar steeds nachtverblijf houdt. Bovendien werden nog aangehouden twee broers van genoemden v, d. H., die bij zijn vader inwoonden. Tenslotte zijn nog 2 personen in verzekerde bewaring gesteld, die verdacht worden met het misdrijf in verhand te staan, daar zij in den hewusten nacht zeer laat zijn thuis gekomen. Alle ver dachten zijn naar Drachten overgebracht, en zullen heden naar Leeuwarden worden vervoerd. - komen vroeg n 't voorjaar, koop bijtijds een po. SPRUTGL Verkrijgb. bij alle drogisten.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6